„De Bonte Koe kan niet blijven Grote verrassing tijdens roeikampioenschappen van Rietveld Jacques v. d. Neut onttroonde gedoodverfde kampioen v. d. Lip KERK DIENSTEN IN DE DUIN EN BOLLENSTREEK R.-K. VIERINGEN PREDIKBEURTEN Parlevliet NV krijgt na brand nieuw complex PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 JULI 197 Gouden medaille, wisselbeker en 150 gulden voor nieuwe kampioen HAZERSWOUDE Een grote ver rassing tijdens de roeikampioen schappen voor de ingezetenen van Hazerswoudes waterrijke gebied het Rietveld. Jaques van der Neut, de lange blonde Rietvelder, onttroonde gisteravond op de Rietveldse Vaart de als kampioen gedoodverfde Gijs v. der Lip. In de eindstrijd versloeg Jacques, die in het verleden al twee maal de titel voor zich opeiste, zijn buurtschapgenoot Gijs van der Lip. die al zes keer kampioen werd, met nipt verschil. Gevolg was, dat Jac ques van der Neut niet alleen beslag legde op een gouden medaille, voor zien van de Hazerswoudse linten, en de wisselbeker, maar ook op een bedrag van f 150,--. Dit was bijeen gebracht door een aantal toeristen, die hun vakantie doorbrengen in Hazerswoudes mooiste recreatieoord én door een paar Rietvelders. Donderdagavond, zeven uur, was er vrijwel nog geen Rietvelder te be kennen op of rond het parkoers, dat voor de jongens, heren en dames was uitgezet. Ex-Rietvelder P. A. Th. v.d. "Werf was druk doende de geluidsinstallatie in orde te brengen, onder het goedkeurend oog van me de-organisator Gijs van der Lip. Zei hij: „Ja, ik ben nog kampioen 1970, maar wat gaat er straks ge beuren?". Het leek weer echt Riet- velds: toen de geluidsinstallatie af doende geïnstalleerd bleek, konden de wedstrijden op de Rietveldse Vaart, tussen restaurant „Klein Giet hoorn" en de Rietveldse Molen pas een aanvang nemen. De deelnemers meldden zich in groten getale. Het publiek, onder wie burgemeester J. ten Heuvelhof en echtgenote, zette zich aan de wallekant, om maar niets te missen van dit supergebeu- ren van het jaar. Althans, wat het Rietveld betreft. De jongens tot en met vijftien jaar beten het roeispits in Klein Giethoorn af. De winnaar werd Gerard van Zuilen. Jan en Hans van Dorp werden respectieve lijk tweede en derde. Ook zij moch ten van de heer P. A. Th. v.d. Werf, boomkweker, die zijn werkzaamhe den in het Rietveld verricht, maar beter bekend als wethouder van Ha- zerswoude, na afloop, staande op een "heus podium de" rhédaillés 'In oht- Vader v.d. Lip was zo trots als 'een pauw, toen de wedstrijden voor de dames waren beslist. Dochter Corrie (bijna 20) had het hem toch maar Jacques v- d. Neut, Jan v. d. Lip t weer geleverd: zij werd kampioene 1971. Een titel die zij overigens al sinds haar dertiende met zich mee- Corries schoonzus, mevrouw A. v.d. LipHarkes. werd tweede en Grad- Marie Louise de Frankrijker i Het grote geweld van de heren eiste echter meer dan de andere wedstrij den de aandacht van de vele toe schouwers voor zich op. De heer P. A. Th. v.d. Werf, die thans „erebur ger" van het Rietveld wordt ge noemd, had als speaker de mond vol hierover. .Tussen de bedrijven door roeide ook hij een wedstrijd. Zijn tegenstrever, Jan van der Lip, maakte de „ereburger" en wethou der duidelijk, dat hij beter als wed strijdcommentator langs het water dan als roeier in de Rietveldse Vaart uit de weg kan Terug bij de roeiwedstrijden voor heren. Drie broers Van der Lippen en Jacques van der Neut bij de laatste vier! Jan (21) moest het on derspit delven tegen geroutineerde Gijs (29). Hugo verloor van Jacques van der Neut. Dus toch weer, zoals vorige jaren, de eindstrijd tussen Gijs van der Lip en Jacques van der Neut! Wel. op het baantje op de Rietveldse Vaart palmde Jacques van der Neut de titel én de f 150,— voor zich in. Dat de feestvreugde over dit. geslaagde roeigebeuren welhaast folkloristisch te noemen tot in de kleine uurtjes voortduurde in het Rietveld en directe omgeving, laat zich niet moeilijk raden. Maar daarvoor vond dan toch eerst nog de prijsuitreiking plaats. Goud. zilver en brons voor de""drie eerst geëinflig- den in de heren-, dames- en jon gens-categorie. 'Ze stonden allen op een heus olympisch schavotje. Want in het Rietveld weten ze écht wel van organiseren. VOORHOUT - De bonte Koe gaat definitief verdwijnen. De laatste poging van een aantal Voorhouters om het historische café te behouden is mislukt. De NV Coördinatiebouw, die op het terrein van het café een verzorgings flat bouwt, antwoordde op de brief van de verontruste Voorhouters dat zij reeds enige tijd geleden de zaak nader be- s houd had. Daarbij bleek dat bijna alle histori sche onderdelen in de loop der jaren verdwenen waren. Bovendien bevindt het gebouw zich in staat van verval en kan daarom niet op de lijst komen als monument. Ook het bakkerij- annex washuisgebouwtje is in vervallen toe stand, praktisch al het houtwerk is verrot. Behouden zonder meer is niet mogelijk, temee- daar het zich binnen de grenzen bevindt van de toekomstige tuin van de verzorgingsflat. Men kan deze gebouwtjes alleen bewaren door ze af te breken en ze elders voor een openbaar doel weer op te bouwen. De grote kastanjeboom achter de Bonte I Koe, een ande- knelpunt, blijft behou- den. De boom is in het tuinplan opge- i nomen. Warmond In verband met de Kaagweek wordt maandag 12 juli het huisvuil uitsluitend in de ochtenduren opgehaald. Als je zo'n 250 km koersen in de kuiten hebt zitten, dan ben je het flink zat. De oplossing is dan een benzinepomp. Twintig liter onder je punt zadel en je kan er weer een paar uur tegen. V VOA-jeugd op kamp in Wassenaar OUD-ADE-WASSENAAR De jeugd van VVOA heeft van de week in het NKS-kamp te Wassenaar wisselvallende prestaties geleverd. Bij het touwtrekken werd de ploeg j uit Oud-Ade al in de eerste ronde I uitgeschakeld. Het volleyballen ging be ter, want er werd met 2022 gewonnen van EGV. Bij het voetbal daaientegen werd verloren van Docos en gelijk ge speeld tegen TOP II. Bij de nachtelijke tocht zijn de jeugdige WOA'ers blijk baar een beetje uit de koers geraakt, want ze kwamen pas om half een terug in het kamp. Gisteren werd met 70 gewonnen van MSV. Doelpunten wer den gescoord door Frans de Haas en Wim v. d. Geest. Het kamp wordt vana vond besloten met een wedstrijd van de patatboys tegen de sniasboys. Kunstzinnige watersporters bezoeken het Regthuys NIEUWKOOP. Het Regthuys in Nieuwkoop hangt op het ogenblik vol met schilderijen van Cootie Horst-vanMaurik-Broekman. Het is erg mooi in het RegthuysFijn oud (1628), rustig en fijne schilderijen. Af en toe wipt er een kunstzinnige watertoerist even binnenDeze week zijn er een kleine honderd geweest. Dat zegt de heer J. de Graaf Bierbrauer. Hij zit bij de ingang links om de hoek, nu de centen en maant tot het zetten van een handtekening in het groot- bezoekersboek- Een bescheiden man. Komt niet uitbundig voor zijn klinkende naam uit. Hij futselt zijn paspoort uit zijn vestzak en legt hem ons voor: „Zo heet ik. Ik heb vijftig jaar bij een bank gewerkt, nu ben ik gepensioneerd. Hier ben ik in valler. Wel leuk, je ziet nog eens iemand. Nee, jullie hoeven niet te betalen. Goedemiddag". Leidenaar gepromoveert op papyrus LEIDEN Aan de Leidse Universi teit is op dinsdag 6 juli de heer J. F Borghouts uit Leiden cum laude tot doctor in de letteren gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „The magical texts of papyrus Leiden I 348". Promo tor was prof, dr. A. Klasens, Noordwijkse scholiere overleden LEIDEN-NOORDWIJK Gisteren in het Academisch Ziekenhuis te Leiden de 16-jarige scholiere M. H. uit Noord- wijk overleden. Het meisje werd maan dagavond jl. naar het ziekenhuis ver voerd nadat zij op het kruispunt West- einde-Northgodreef in Noordwijk wa: aangereden. Zoeterwoudse melkhandelaar vermist f 4000 ZOETERWOUDE Gistermiddag is er ingebroken in het huis van melk handelaar Van der Poel aan. de Europa- weg. De diefstal vond plaats toen me vrouw Van der Poel even weg was, toen zij terugkwam was het kwaad al geschied. Er wordt f 4000, vermist. HILLEGOM - Par. St.-Martlnus. 10.00 hoogmis, 11.30, 12.45, 17.30. LISSE - St.-Agatha (Het LISSE - St.-Agatha Dep. Poelpolder LISSE41 - Par. Mariakerk. Zat.a< 8.30 hoogmis, 10.30, 12.0C Zat.avond 19.00 uur; hoogmis, 10.45 fkinde SASSNEHEIM - H. Pa Zondag 8.00, 9.30 h< hoogmis en 11.30 uur. WARMOND - H. MAtthlas. Zat.avond 19.00 avondmis van de cliiczondag 8.00. 10.00 hoogmis, 11.30. DE KAAG-, Zondag 8.00 uur, 10.00 hoogmis, 19.00 nieuw' vennep - O.L. Vr. Onbevl. Zondag 9.00 uur hoogmis en 11.00 katwijk aan den rijn - St.-Job. friV uur'(niet crèche^ierkstrLTea). KATWIJK AAN ZEE In gerei. kerk. Voorstraat, tot 29 aug., zondagav. 19.00 uur; in Rijnsburg, Chr. Tuinbouwschool, CAMPINGDIENSTEN KATWIJK - Noord; Belde diênsteïT'worden gehouden tot 29 NOORDWIJK AAN ZEE - Par. Maria OltgensplaaC Oude"KerkYó uur ds^C.''Trcurc! tls. A. w! van'der Plas,'Oollgensplniit. 5 uur ds. A. Vink; Pnliilkerk; 9.30 uur ds. Jac. dé Vos, 5 uur ds. C. Treuré; School: 10 uur - dienst, des Woords; Zeehospitium: 8.45 uur ds. C. Treure; Oude Kek Boulevard: 8.30 uur Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. H. C. van Gcref. Kerk Katwijk aan den Rijn r ds. A. L. Lapré: De Rank (Golf- kclaankerk: 7 uur ds. J. G. B. Jansen, ue- mcenschappelijkc dienst met Geref. Kerk: Ka pel Hoofdstraat: 7 uur ds. A. Westra, Sassen- heim. Geref. Kerk: Hoofdstraalkcrk: 10 uur Dienst des Woords: 7 uur de heer Sipke van der Ir. J. G. B. Jansen, jcm.; Van den Bcr Mio: 9.30 uur Geref. 9.30 en 6 uur ds. Noordwijk-Binnen Herv. Gem.: Dorpskerk A. Makkenze, viering n. rtvonunmoi, «jm- moetingskerk: 10 uur ds. D. Bouman, van Katwijk, 6.30 uur ds. K. J. H. Burgy, van Den Haag, jeugddienst; School Narcisstraal: 10.30 uur ds. A. Vink, van Katwijk aan Zee. Rijnsburg m Gro[c Kcrk; 9_30 uur ds A Vink. van Katwijk aan Zee, 5 uur ds. J. J. Podlervaart. van Nieuw Loosdrccht; Bethel- kerk: 9.30 uur ds. C. Jongcbocr, van Elburg, 5 uur ds. J. Swijnenburg. Amersfoort. Geref. Kerk: Petrakerk: 9.30 uur ds. G. van Duinen, van Den Haag, 5 uur ds. A. G. Baoijen: lmmanuelkerk: 9.30 uur ds. J. Baaijens van Trcebeek. 5 uur ds. G. van Dui nen van Den Haag: Maranalhakerk: 9.30 uur dr. A. G. Baaijen.S uur ds. J. Baoijens, van Trcebeek; Camping: 10.30 uur de heer G. Valkenburg Herv. Gen..: 1 uur ds. Lekke: Geref. Kerk: r i. Kerk: 9.30 en 7 uur ds. J. D. te V Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. S. Boer. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Aktie Kruistochten Nederland: maandagav, dc-rv. Gem.: 9.30 uur ds. J. Sirecfland; 7.30 lur Vakanüevespcrdiensl; Dc Zilk (aula Meis- tsschool): 10.45 uur ds. J. Streefland. De Kaag Herv. Gei Abbcncs !mrVdsGjmj'. Ruitenberg?'v' J, J* Ruitenberg. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 Chr! Geref. Kerk: 9.30 en SASSENHEIM. Dezer dagen is het vijftig jaar geleden, dat het echtpaar A. Meeuwissen-Fhilliph in Hillegom in het - huwelijk trad. Het verhuisde daarna naar Sassenheim. waar de bruidegom beter bekend staat als ,,Jan Meeuuhs". Op de 'Oranjefeesten van vroeger was hij jaren de man. die boven op een „schoongemaakte" gierwagen stond om te zorgen dat menigeen een nat pak kreeg bij het toen populaire tobbetje- steken. Ook was hy zeer actief bij het oprichten van de voetbalvereniging Teylingen. Hij loopt nog altijd langs de lijnen om te kijken of zijn club het goed doet. Ook als sportvisser staat hij in de omgeving goed bekendHij weet zijn visserslatijn altijd gezellig te versieren met sterke verhalen. Het gouden paar heeft het feest met hun drieën veertig kleinkinderen gezellig mogen vieren. Als je het paar ziet (hij 77, zij 69) dan kunnen ze zeker hun zestigjarig feest met ,,een jong hart" vieren. Jeugd van Lisse nam zwembad in beslag voor waterfeest LISSE Niet minder dan 250 kinde ren hebben gisteren deel genomen aan het grote „Waterfeest" dat op het pro gramma van het comité „Vacantie- vreugd voor de jeugd" in Lisse prijkte. Men moest zich wat de aanmeldingen betreft beperken om de kinderen in de beschikbare tijd aan de waterfeesten te kunnen doen deelnemen. In het Zwem bad „De Lis" werd alle medewerking verleend door de bedrijfsleiding en in- structeurs om de wedstrijden met hin- j demissen een goed verloop te doen j hebben. Er werd in twee groepen aan de wedstrijden deelgenomen, n.l. door de kleinere deelnemers in het „ondie pe" instructiebad en door de jeugd van af 6 jaar in het diepe bassin. Na een felle kamp was de einduitslag der wed- strijden als volgt: Jongens 67 jaar: 1. Philip van der Putten, 2. Henny de j Groot. 3. Geert Jan Eeuwijk; Meisjes 67 jaar: 1. Corry van der Meer, 2. Christina Zitter, 3. Monique de Jeu; leeftijd 89 jaar: jongens: 1. R. Boon, 2. Marco Mane, 3. Johan Koomen; meis jes: Marja van der Poel, 2. Nicolette Abeling, 3. Hanneke van Ruiten; leef tijd 1011 jaar: 1. Paul Zwetsloot, 2. Henk Vennis, 3. Timmy Larooy; meis jes: 1. Angelak Hogenes, 2. Diana Lange- veld, 3. Petra Jansen; leeftijd 12 jaar: jongens: 1. Louis Opstal, 2. Ton Meijer, 3. Cor Faas; meisjes: Ria Bruggeman, 2. Willy Raaphorst, 3. Brigitte Wijnhout. In het Instructiebad werden de kleinere waterrotten beoordeeld in de volgende waardering: 1. Rene van Oort, 2. Ria Kamp; 3. Netty Baak; Jongens: 1. Frans Beelen, 2. Pieter Ruigrok, 3. Ronald Annnaert, 4. Cocky Vrijburg. Bij het duiken naar steentjes werd de eerste prijs gewonne door Lex v. d. Bos. LEIDEN. De Leidse muziekgroep „De Sleutels", bestaande uit gehan dicapten, heeft gisteravond onder de bezielende leiding van de heer K. de Jeu een zeer vermakelijke uitvoering gegeven in een gebouw aan de Vestestraat. Medewerking aan deze vakantieshow verleenden onder meer het duo ,.Mariner-Two", het trio „Jeannette" en Do-Re-Mi". Kaagweek met muzikale show van start WARMOND Niet minder dan 3 muziekkorpsen „Adcst Musica" uit Sas senheim en dc beide Warmondse korp sen openden gisteravond de Kaagweek met een muzikale rondgang door het Om 21.00 uur werd door de War mondse blaaskapel „De Bierkouwers" op het pleintje bij de pomp een jubi leumconcert gegeven. Intussen werd aan de belangstellenden koffie aangebo den. Het optreden van de „Bierkou wers" was zeer verfrissend en werd door de belangstellenden uitermate ge waardeerd. Jammer alleen, dat Clara haar kerkbanken niet buiten mocht plaatsen. KATWIJK De N.V. Rederij N. Parlevliet jr., die op 21 mei van dit jaar getroffen werd door een fikse brand, heeft de zaken daarna energiek aangepakt. Tot eind vorige week is men bezig geweest schoon schip te maken, begin deze week kwamen dc nieuwe plannen op tafel. Het perceel waarop het nieuwe ge bouw gaat verrijzen krijgt een front lengte van 44 meter en een diepte van 30 meter. Het drie verdiepingen tellen de voorste gedeelte krijgt een hoogte van 12 meter. In de onderbouw zijn hoofdzakelijk de koelcellen geprojec- Burgerlijke Stand :ugcl, Basllaan F. H. van der V^ek en W.^Trimp, Johannes van der' Vlugt en AA." H.^Heemskerk, Leon- ticne, d. v. C. S. Goossens en C. ,W J. van Ondertrouwd: L. Potgieter en M. E. Hoek stra, D R. Thomson en J. M. van der Zaal, K. Schippers en B. M. van der Slikke. teerd. Op de eerste verdieping zijn de werkruimten voor het inpakken, visfile- - ren, vacuümverpakken enz. De nieuw I bouw wordt uitgevoerd door het bureau i Bakels en Ouwerkerk uit Leiden. Als I alles volgens de planne verloopt hoopt men over een jaar het complex gereed te hebben. Vrachtwagen reed achteruit sloot in WARMOND Een vrachtauto, die vanaf het terrein van Van Rijn hel Oosteinde opreed, is gistermorgen in dc naast de weg gelegen sloot beland. De chauffeur van de wagen wist zich J te redden. Het verkeer op het Oosteinde en dus ook de busdienst is geruime tijd gestremd geweest, omdat het nogal wat moeilijkheden opleverde om de vracht wagen uit de sloot te halen. WARMOND Waarschijnlijk door j het achteloos wegwerpen van een siga- rettepeuk uit de trein ontstond een begin van brand langs de spoordijk I tussen Warmond en Sassenheim. De Warmondse brandweer had de brand I spoedig onder controle.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4