Felle brand bedreigde even nieuwe flats in Noordwijk Zeven radio s Warmond geïnteresseerd en een auto i i i ontvreemd in aanleg bootjeshaven De Zilk vierde gouden feest van zr. Angeline Goed tennis en veel spanning in Voorhout VOVO-wedstrijden in Voorhout groot succes Insluiper roofde door kinderen verdiend vakantiegeld MARKTEN mmm PAGINA' 4 MAANDAG 5 JULI 1971 NOORDWIJK - zij het korda- i te optreden van de bewoners zijn de i nieuwe Hats aan de Van de Mortel- 1 straat van een verwoesting door brand gered. Zondagmiddag heeft men, xecr waarschijnlijk een spelend kind. name lijk in de kelders van één van de flats een brandje gesticht. Ongetwijfeld heeft j hij er niet bij nagedacht wat zijn spel- letje. als het dat tenminste was. voor gevolgen gehad zou hebben, wanneer de •and niet door Spelend kind waarsc aanstichter bew luchtnet ik de 1 ntdel I rende naar beneden en zag dat een nd- groot gedeelte van de kelder in brand zag stond. Toen ik op alle bellen had ge- Ik I drukt, kwam iedereen snel te hulp". Maar het grootste aandeel in het blussen van de brand had degene die zo snel met een tuinslang op de proppen kwam. Toen het vuur bedwongen was bleef er een ravage over. De brand had de elektriciteitsleidingen, die door de kelder lopen en de portieken van dreigde in brand zouden steken zodat elders de gebouwen brand zou uitbreken. Ge lukkig viel het mee en bleef de schade beperkt. Toch ondervinden de bewoners, waarvan de meesten nog volop aan het verhuizen zijn, veel hinderd van deze kwa jongensst reek. Uit het magazijn ging men naar de verkruimte waar men een geparkeerd itaande Peugeot door de garagedeuren laar buiten reed. De garagedeuren kon- ien van binnenuit geopend worden; in 3.000,—. De Mercedes, die een dag of vier ge leden uit dezelfde garage werd gestolen, Dronken jongens vechten met chauffeurs LEIDEN Vrijdagnacht is er bijzon der stevig gevochten op de Nieuwe Bees tenmarkt te Leiden. Drie Leidse jongens, de 18-jarige T G» van Rijn, de 17-jarige L. Verplank en de 19-jarige F. van der Putte hadden op de Nieuwe Beestenmarkt enkele bloembakken op elkaar gestapeld. Deze bakken verhinderden enkele bussen van I dè NZH de doorgang. De chauffeurs van deze bussen probeerden maatregelen te nemen en raakten daarbij in gevecht met de drie knapen. De drie jongelui zijn aangehouden en naar het politie bureau gebracht. WARMOND De belangstelling voor de aanleg van een bootjeshaven is in Warmond bijzonder groot. De werk groep die zich met deze zaak bezig houdt ontving al 100 aanvragen voor een plaatsje. Dat bleek allemaal op de vergadering die de werkgroep vrijdaga vond heeft gehouden. Op de vergadering werd bekend ge maakt dat er twee plannen zijn om tot de aanleg van een haven te komen. Het plan van de werkgroep is het voorde ligst, dat van de gemeente aantrekkelij ker omdat het landschap er minder door wordt aangetast. De werkgroep wil zich gaarne achter het plan van de gemeente stellen, maar dan rekent men wel op een subsidie waardoor het lig geld niet hoger wordt dan in haar eigen ontwerp het geval is. Gezien de recreatieve functie van de gemeente Warmond en de mogelijkheid ook lig plaatsen te bieden aan passanten, ter wijl ook de schepen die per auto ver voerd worden hier een plaatsje kunnen vinden, acht men een subsidie alleszins redelijk. Een definitief bestuur kon vïoed 1 i alcohol. AMBTENAREN: ..Het mag best wat drukker worden op de koopavond* LEIDEN Nu er inmiddels al weer 5 koopavonden achter de rug zijn, blijkt de opensteUing van het stadhuis op die avonden door het publiek vooral te worden aangegrepen voor het in orde poorten en toeristenkaarten. In totaal meldden zich daarvoor 309 „klanten". Voor rijbewijzen waren dat er 60, voor uittreksels bevolkingsregister en burgerlijke stand 80. Het spreekuur van de doorstromingsambtenaar trok gemid deld 7 belangstellenden per avond. Voor het spreekuur van de sociaal raads vrouwe en de altijd aanwezige huisves- tingsambtenaar bestond vrijwel geen belangstelling. De voorlopige conclusies van de dienstdoende ambtenaren is, dal het voor hen best wat drukker mag Breestraatbrand toch aangestoken LEIDEN De oorzaak van de brand in het advocatenkantoor Woudstra aan de Breestraat, op 12 december j!., is waarschijnlijk brandstichting. Tot die slotsom komt brandweercommandant A. C. Broesbart in bet jaarversIag-1970 van de Leidse brandweer. De brand WM een van de drie, die bijzondere vermelding krijgen. In het verslagjaar deden zich een grote en vier middelgrote branden voor. De brandweer bluste voorts 289 kleine brandjes. De directe schade als gevolg van brand in Leiden bedroeg in 1970 f844.980.—. In 1969 bedroeg de schade f 1.423.600.Bij branden in Lelden kwamen in 1970 drie personen om het leven? 13 personen werden licht gewond en 45 anderen ademden chloorgassen in, waarvoor ze behandeld moesten wor den. Van het brandweerpersoneel werd niemand gewond; wel moesten vier brandweerlieden behandeld worden we gen het inademen van chloorgassen. De Leidse brandweer opereerde de werkgroep zal gedachten gaan uit naar een „Vereni ging voor watertoerisme van Warmon- Waldkappel HAZERSWOUDE Vanmorgen zijn 22 leerlingen van de zesde klas van de Pius X-basisschool om negen uur met de trein vertrokken voor een zeven dagen durende vakantie in Waldkap pel. In dit Westduitse stadje. „zuster"-ge- meente van Hazerswoude, worden zij vergezeld door enkele oudere Hazers- wouders en het hoofd van de school uit de buurtschap De Groenendijk, de heer Jacques J. v. d. Putten. Zoeterwoude keer bijstand i dere gemeentel ïrleende achttien zes keer aan Oegst- grote boerden jbrand) keer aan Voorschoten (o.a. voor een grote brand) vier keer aan Leider dorp, tweemaal aan Sassenheim en een keer aan Koudekerk en aan Warmond. De Eerste Hulp Dienst werd 1532 keer gealarmeerd: daarvan kwamen 123 meldingen van buiten Leiden. Er werd ■erd de EHD V geroepen. De r men pas „een jaar late: slag-1970 is opnieuw Burgemeester heeft nieuwe secretaresse LEIDEN Afgelopen donderdag ij mevrouw M. A. de Vos te Leiden haai werk begonnen als secretaresse var burgemeester dr. A. J. Vis. Mevrouw De Vos is o m. 9 jaar secre taresse van en Leids hoogleraar ge weest. De laatste twee jaar was zi.i administratrice van de Rembrandt- j Scholengemeenschap. Zij is opvolgster I van mej. G. de Jong, die onlangs naar Alphen aan den Rijn is vertrokken. KATWIJK Burf ..Drie in Een" openen. Het genootschap Oud-Katwijk heeft een belangrijk aan deel in de organisatie. In het eerste zaaltje staat een aantal 1 aquarellen, die stukjes van het sane- ringsgebied weergeven. Ze zijn gemaakt door de Amsterdamse kunstenares Ariën. Er wordt ook een kort overzicht gegeven van 50 jaar schilderkunst ln Katwijk. Katwijk was in het begin van deze eeuw een gewild oord voor schil ders. die er hun productie behoorlijk opschroefden. Het derde deel van de tentoonstelling wordt verzorgd door de Haarlemse kunstenaar Wim Jonker Zijn werk bestaat uit beeldhouwwerken van klein formaat. De tentoonstelling zal duren tot en met 28 juli. DE ZILK— Zaterdag werd het 40- larige kloosterfeest van zuster Angelino gevierd. Heel De Zilk werd erbij be trokken. Dit kan ook niet anders want een groot gedeelte van de inwoners van de Zilk hebben dagelijks met zuster Angelina te maken. Zij is namelijk sinds 1968 werkzaam in het open-bejaarden werk. Haar wo ning staat in directe verbinding met een aantal bejaardenwoningen, hetgeen de bewoners een bijzonder veilig gevoel geeft. Onder haar leiding zijn bijzonder veel dingen tot stond gekomen. De be iaardensociëteit, de bibliotheek en de pe- dicuredienst. Het feest begon zaterdag morgen met een H. Mis in de H. Hart- kerk. waarbij niet alleen de naaste familieleden van de jubilaresse maar ook bijna alle bejaarden die zij onder haar hoede heeft aanwezig waren. De gezangen in de mis werden verzorgd door het bejaardenkoor o.l.v. zuster Alovsi uit Noordwijkerhout. Van drie tot vier werd in het Van Nispenhuis een receptie gegeven, die bijzonder druk werd bezocht. Honderden mensen kwamen zuster Angelina gelukwensen. Vele bloemstukken vrolijkten de zaal op. De voorzitter van de bejaardenbond. de heer Jac. Rijpen bood zuster Angeli no een cheque aan van 430 gulden. De heer De Jongh. wethouder van de ge meente Noordwijkerhout dankte, zuster Angelino voor het vele werk dat zij in de afgelopen twee jaar heeft gedaan. Zo ook de heer Bos, voorzitter van de A.I.M.D. en de heer Hensing, van de P.C.I. NOORDWIJK Frank Koning en Sjowelle Groten zijn gisteren in Noord- wijk Nederlands jeugdkampioen tot en met 17 jaar geworden. Frank Koning eerste geplaatst behaalde de titel bij de jongens door in de finale Wouter Fok in straight-sets te verslaan. Na in de tweede set zélfs nog een set-point van Wouter Fok te hebben weggewerkt, zegevierde Frank Koning met 6—2. 11—9. Bij de meisjes behaalde Sjowelle Gro ten de overwinning door in drie sets i te ver- NOORDWIJK Zaterdag werd Noordwijk, naast een paar duizend toe risten, die het natuurlijk in de eerste plaats voorzien hadden op het strandge- rief. bevolkt door duizend wandelaars, die het over het algemeen niet zo erg op dergelijk warm weer hebben, maar nog altijd prefereren boven een druilerig buitje. Deze wandelaars wa in gekomen om deel te nemen aan de elfde Northgo-wandel tocht, die werd ge- •rganiseerd door de Sportcommissie Northgotochten. Er was keuze tussen zijftal afstanden, te weten zes kilo- r voor jeugdige en beginnelingen, ien, vijftien en vijfentwintig kilo- r tot veertig kilometer voor de dappere volhouders. Toch waren er nog 92 enthousiasten, die dit volbrachten en ■t was een score van 100 Afhankelijk van de afstand, die gelo pen diende te worden, deden de wande laars Rijnsburg, Voorhout en de Ruy- genhoek aan. waarmee het natuur schoon ook niet vergeten was. Hetzelfde comité heeft ook de organisatie in han- van de avondwandeltochten, waar- er op 20 juli weer één wordt gelopen Belangstellenden voor een vondlijk wandelavontuur over tien en ijftien kilometer kunnen contact opne- nen met de heer C. G. J. van der Hulst e Noordwijk. prei 1,23—1,28, 1 ,302,10, perziker VOORHOUT Afgelopen weekeinde ijn de tennistoernooien van de aspi- anten en junioren geëindigd.' Beide oernooien zijn zonder twijfel een suc- Bij de aspiranten SASSENHEIM Postduiven „De Blauwband" Uitslag van zaterdag gehouden wedvlucht met jonge duiven vanaf Duffel (België), afstand 126 km. In concours waren 508 duiven. Gelost om 11 uur. Aankomst eerste duif 12.52 uur, snelheid 11.16 meter per minuut. Aankomst van laatste prijsduif 13.14 uur, snelheid 1116 meter per minuut. 1. J. Drost 1 2 10. G. v. d. Luit 3, P. v. d. Post 4, N. v. d. Zwaan 5, J. Luyten 6 en 7, Gebr. Kruik 8 en H. v. d. Lans het Ige houden. De wedstrijden werden georga niseerd door de zwemvereniging „De Columbiaan". De opkomst was nog gro- dan vorig jaar. De deelnemers wer den in diverse leeftijdsgroepen inge deeld. de leden van de zwemvereniging kregen een aparte beoordeling^ ^In de pauze hielden de pupillen LGB i Heddo Goslinga Schoolslag Loon. 2 Paul Lljssen. venvanger. 3 Connie v. v. d. Nieuwendljk. Borst 10 Jaar: 1 Ton SuykerU Borstcrawl meisjes 11 en Nijssen.' 3 Hans Speliei slag dai es van links naar rechts: Van der Lubbe (vierde); mevrouw Kiemers (eerste); me vrouw Van der Ploeg (derde); me vrouw De Bruin (vijfde); mevrouw Tonckens (tweede). Borstcrawl jon gens zes, zeven, acht jaar: Hans Zwetsloot (tweede), Hans Bel (eer ste), René Nederpelt (vierde). Op de foto ontbreekt Hans Noordermeer die derde werd. leeftijdgenoten. Alleen Max Bleijswijk t in de finale nog redelijk tegenspel bieden, 62 63. De dames-enkel finale was een familieaangelegenheid. Monique en Chantal van Buuren be twisten elkaar de eer. Monique won, 7—5, 4—6 en 7—6. Bij de junioren vierde de spanning hoogtij. Ruud van der Linden werd winnaar van het he renenkel door Dick van der Meer met 75 en 63 te verslaan. Charlotte Leferink moest in de finale dames en kel een set afstaan aan Paulette Hillin- ga maar won tenslotte toch, 63, 36, 62. De langste finale was heren-dubbel. Dick van der Meer en Wim-Jan van der Linden overleefden twee match points in de tweede set tegen Ruud van der Linden en Piet Verdegaal om ver volgens toch als winnaars te finishen, 7—9, 10—8, 6—4. Eerste nummer Leiderdorper van de pers LEIDERDORP Het eerste nummer van „De Leiderdorper" 'n informatie blad voor de inwoners van Leiderdorp en uitgegeven door de gemeente is versohenen. In een inleidend woord van burge meester M. A. v. d. Have wordt het blad een nieuw zorgenkindje genoemd Het heeft de zware taak om een brug te slaan tussen de inwoners van Leider dorp en hun bestuur. Een brug die niet van een kant geslagen kan worden, al dus de burgemeester. Voorlopig komt in het eerste nummer de eerste plank nog wel van één kant. In dit nummer wordt de inwoners van Leiderdorp haarfijn uit boordevol informatie over raadscommis sies, scholenbouw, culturele raad enz. Kortom een blad wat nu nog een typisch gemeenteblad is. Nieuw clubhuis voor afd. tennis van an Nispen DE ZILK Zaterdagmiddag heeft wethouder De Jongh het nieuwe club huis van de afdeling tennis van de R.- k. Sportvereniging Van Nispen geo pend. Voordat de voorzitter van de tennis vereniging de sleutels van het clubhuis aan de wethouder overhandigde dankte hij alle leden en bestuursleden voor de hulp, die zij gaven bij de bouw van het clubhuis. De algemene voorzitter van de sportvereniging memoreerde in het kort de geschiedenis van de vereniging, waarvan de oprichting bijzonder twijfel- bang dat de banen, die aangelegd wer den niet rendabel zouden zijn. Nu blijkt echter dat deze twee banen voor de meer dan 130 leden niet genoeg zijn, de vereniging zit te springen om nog liefst NOORDWIJK Een Insluiper ver schafte zich in de nacht van vrijdag op zaterdag toegang tot de woning van de familie Bouwmeester aan de Wilhelmi- nastraat te Noordwijk. Terwijl dc be woners boven lagen te slapen, doorzocht j de dief de kasten in dc huiskamer en roofde daaruit een loonzakje met bijna j honderd gulden, dat deze week door bollenpellen was berdiend en bestemd was om vakantie te gaan houden. Verder nam de insluiper uit een por- tefeuille een belangrijk bedrag aan geld weg, dat de heer Bouwmeester, die als wegenwachter in dienst is van de A.N.W.B., aan lidmaatschapsgelden had ontvangen. Na de familie op deze wijze beroofd te hebben, verdween de dader door de voordeur. De bestolen familie is uiteraard zeer gedupeerd. Ieder die in lichtingen kan verschaffen omtrent per- sonen, die zich in de nacht van vrijdag op zaterdag jl., tussen één en drie uur, j in de omgeving van de woning hebben opgehouden, worden verzocht zich met I de recherche (tel 4646) in verbinding te Noord wijker zwaar gewond bij aanrijding op Beeklaan NOORDWIJK Op het kruispunt Herenweg-Beeklaan te Noordwijk had zaterdagmorgen een aanrijding plaats, waarbij de heer P. A. Bcdijn, 41 jaar, uit Noordwijk ernstig werd gewond. renweg reed, kreeg geen voorrang van een 59-jarige Noordwijkse kweker, die als bestuurder van een vrachtwagen uit tegenovergestelde richting kwam en linksaf de Beeklaan wilde oprijden. De personenauto werd in de flank gegre pen en totaal vernield. De heer Bedijn zat tussen de wrakstukken bekneld en moest met behulp van breekijzers en persapparatuur uit de resten van zijn auto worden gehaald. Hij bekwam een r schedelbasisfractuur en jnwendig letsel, j In ernstige toestand werd hij naar het Diaconessenhuis te Leiden overgebracht. De familie van het slachtoffer liep geen Qbus zoekt naar vernieuwde opzet LISSE Het jongerencentrum „Qbus" aan de Ringvaart te Lisse zal vanwege de vakanties en reorganisatie plannen vanaf a.s. zondag 4 juli tot 1 september gesloten zijn. Ook de nog angekondigde zaterdag- en zondaga- vondei 'ervallei Het is de opzet om in de tussentijd met de vaste medewerkers het toekom stig beleid en de inrichting grondig onder de loep te nemen. Men wil in het komende jaar bijvoorbeel veel meer ruimte scheppen voor de werkende jon geren. Zij blijkenterecht of ten onrech te nog vaak een drempelvrees te heb ben voor allerlei activiteitenn. De pas beoemde vormingsleider van de bij het jongerencentrum inwonende „Mast", Jan van Hensbergen, zal met een groep jongeren naar pogramma's streven die ook voor deze jongeren aantrekkelijk zijn. Ook de ontspanningsavonden zul len kritisch bekeken worden, met name de programma's op de zaterdagavonden. Men wil vooral voorkomen dat Qbus toch weer een „gesloten" jongerencen trum wordt. Met het oog op de reorga nisatieplannen zullen er in augustus enkele weekends gehouden worden voor de vaste medewerkers van Qbus. LISSE Het was een erg natte boel zaterdagmiddag in de Poelpolder. Het comité „Vakantievreugd voor de Jeugd", organiseerde er op een grasveld nabij de Ruishoornlaan spuitbalwedstrijden. De vrijwillige brandweer van Lisse had het benodigde wedstrijdmateriaal ■gd in de vorm van rasechte brandslangen, brandkranen en water pompen. Waar alles om draaide was balkolos in het vijandelijke doel zie werken. Elke ploeg beschikte over brandspuiten om dat te verhinderen bleken heel wat toekomstige brand weerlieden onder de Lissese jeugd schuil te gaan want slechts sporadisch werd er, dankzij goed spuitwerk, ge doelpunt. Niet alleen de bal was het doelwit van de jongeren. Scheidsrechter Wassenaar nog geen twintig seconden en heeft daardoor noodgedwongen twee uur lopen klappertanden. De uitslag: Meisjes: Henny Raaphorst, Netty Diels, Bernadette Diels, Jolanda Diels, Miriam Lemmers, Meriam v.d. Voort. Jongens onder 10 jaar: Rob Siebelt, Menno Rauwkema, Ebe Bol, Geert Konijn, Eddy Beljaars, Nancy de Brui gens boven 10 jaar: Nico v.d. Zwet, Piet Walraven. Geert Balkenende. Chris Balkenende, Harry van Ruiten, Leo heerlijk, helder slootwater getrakteerd 1 Walraven. ;rd dir

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4