TWEE DODEN BIJ AUTO-ONGELUK IN ALPHEN A/D RIJN EXAMENS Snelle Perfors wint zware Alphense Ronde Fractie CPN: „Staat Leiden achter proces Kruiser in Nieuwkoop uitgebrand Hotelwezen in bad plaatsen wacht moeilijke tijd LEIDSE AGENDA MEISJES WONNEN ESTECWEDSTRIJD MAANDAG 5 JULI 1971 LxT - ALLx, x ixjo LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN Bij een verkeersongeval to Alphen aan den Rijn zijn zaterdaga vond om het leven gekomen de 62- jarige Leidse rijksambtenaar, de heer H. F. Miggels en zijn schoondochter, de 25-jarige mevrouw J. Miggels-Jonge- leen uit Alphen. De heer Miggels. die bij de botsing op het kruispunt Oranje-Nassausingel - President Kennedylaan en Willem de Zwijgerlaan uit zijn door hem bestuur de auto werd geslingerd, overleed ter plaatse. Mevrouw Miggels-Jongeleen werd in zorgwekkende toestand overge bracht naar het academisch ziekenhuis ^e Leiden, waar ze bij aankomst over- De 35-jarige, te Alphen woonachtige Spanjaard, Diego Diaz Artiez, die ko mende uit de richting Rijnbrug over de Oranje Nassausingel in de richting Lei- muiden reed en bij het ongeval werd betrokken, werd ernstig gewond. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis „Rijn oord"; het ongeval is volgens de Alphense politie het feil dat de heer Niggels geen voorrang heeft verleend aan de van rechts komende Spanjaard. Beide auto's werden zeer ernstig be schadigd en moesten worden wegge sleept. Op last van de politie zijn de wagens voor nader onderzoek onderge bracht bij een garagebedrijf in de Rid- derbuurt. Vader en schoondochter wa ren op weg naar de woning van zijn zoon, respectievelijk haar echtgenoot, de heer F. G. Miggels. employé van de PTT. Venusstraat 258 in Alphen-Rid- derveld. De overleden heer H. F. Mig gels woonde te Leiden aan de Rood- borststraat 2. Wildwest na ruzie in Veens café DEN HAAG-ROELOFARENDSVEEN Een 19-jarige losarbeider uit Roelof- arendsveen had in een café aan de Sota- weg de boel knap op stelten gezet. Hij timmerde er de ruiten in toen hij in een ruziek betrokken raakte. Vanwege die gebeurtenis moest hij voor de Haagse politierechter, waar de officier tegen verdachte f 100,boete eiste verschijnen, omdat ok de schade vergoeding een rol zal spelen. De rech ter veroordeelde overeenkomstig die De Leidenaar verongelukte met zijn schoondochter in de rechtse auto. Links de auto van de Spanjaard. Politieagent ontdekte brand en bluste zelf SASSENHEIM Gisterenmorgen om half 12 stond een Sassenheim- se agent bij „Sassem-Noord" even uit te puffen van een druk uurtje verkeersregelen. Plotseling ont dekte hij zwarte rookwolken uit het huis van de fam. De Vroo- men. Door het keukenraam zag oom agent reeds enige vlammen. Kordaat stapte hij de keuken in greep een emmer, vulde deze met water en kon de brandende gor dijnen, die door een gasstel had den vlam gevat, blussen. Een kleine schade voor de familie en een als schoorsteenveger uitzien de agent was het nadelig saldo van dit brandje. Oegstgeest levert veel lectuur aan het Rode Kruis OEGSTGEEST Tijdens de in het voorjaar gehouden bijeenkomst van de afdeling Rijnland van het Rode Kruis werd de wens geuit te Oegstgeest een tweede lectuurhuisje te doen plaatsen. Deze huisjes, welke men in vele ge meenten kan vinden, dienen als Verza melpunten voor tijdschriften en boeken die het Rode Kruis ter beschikking stelt aan ziekenhuizen, inrichtingen en lang durige thuispatiënten. Naar opbrengst kent de Rode' Kruislectuurdienst aan de gemeenten een rangnummer toe. Oegst geest neemt op deze ranglijst, een gun stige plaats in. mede omdat de opT brengst uit het lectuurhuisje aan de Leidse Buurt bijzonder goed te noemen is. Maar het ontbreken van een derge lijk verzamelpunt in Oegstgeest-Noord werd als een gemis gevoeld. Hieraan is door plaatsing van een lectuurhuisje aan de Lijtweg nabij het postkantoortje aldaar een einde gekomen. NOORDWIJKDe Noordwijkse har moniekapel „Crescendo" zit slecht in het pak. Daar wil het zo snel mogelijk een einde aan maken vooral omdat 1971 het jaar is waarin het 75 jaar geleden is dat Noordwijk werd verblijd met de geboorte van deze harmonieka pel. Op allerlei manieren wordt geld ingezameld om aan het benodigde kleedgeld te komen. Een van de acties werd zaterdagmiddag op het Vuurto renplein gehouden; een balonnen wed strijd. „Crescendo" zorgde daarvij voor een passend muzikaal tintje. De' balon nen zijn inmiddels gelost. Welke balon het verste komt is afwachten. Tot zo lang blijft de hoofdprijs, een fiets, zon der eigenaar. Momenteel heeft Cresendo ca f 7000,-- door de verschillende acti viteiten bijeen gegaard. Daar moeten dan nog wel een aantal guldens af voor gemaakte onkosten, maar aan de ande re kant wordt Noordwijk aan Zee op 7 augustus nog opgezocht met de blik- semloterij. Bovendien heeft men en passant een nieuwe manier van geld inzamelen gevonden, door des avonds voor dancings, automatieken e.d. de boel op te vrolijken, hetgeen door velen hoorbaar en tastbaar (door een greep in de kas) op prijs wordt gesteld. Voor de grote loterij zijn nog enkele loten ver krijgbaar; notaris Pasma zal op 31 juli om 18.00 uur in Lido de prijzen trek- LEIDEN De fractie van dc CPN, van mening zijnde „dat door verminde ring van bewapeningsuitgaven talrijke werken in de gemeente tot uitvoering zouden kunnen komen en daarnaast nog verbeteringen mogelijk worden op bet gebied van de sociale voorzienin gen". heeft vragen gesteld aan het col- i B. en W. Met verwijzing naar het vi van een aantal gemeenten, een civiele procedure tegen het Rijk aan te span nen om snellere uitkering te krijgen van de uitgaven die zij hebben gedaan 'en behoeve van het buitengewoon on derwijs, informeert de fractie van de CPN de heer D. Hoeven of het college bereid is, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten te berichten dat ook Leiden partij wil zijn in de procedure. Is dat niet het geval, dan wil hij weten of het college bereid adhesie te betuigen met het voorgeno men proces. Voor het geval ook de tweede vraag ontkennend beantwoord mocht worden, vraagt de heer Hoeven 'en slotte, welke stappen B. denken te nemen om uit de impasse te geraken. oordwijk, Aa. Bruin Voorsch< «g, JU°C. di Abbenes, J. .JBijster- ekerk, J. J. Caspers Noordwijk, d. C. CaUir^ F. Cornelisse Lelden, C^eoi talhufzen Uithoorn r3Eeden Noo^dwilkerhoiitP H. j. v. Egm Rijnsburg. J. v. Egmond Rijnsburg, M. Th. v. Egmond. Aarlanderveen. T. v. mond Katwijk a. Zee. J. C. Elkert Alphei taak Nieuwkoop, H. C. -loordwijkerhout, N. C. Hal L J. M. v. d. Harg Zoeten h. M. Geed- loddijn-Colijn iderdorp. H. R. J. Holdorp Uithoorn, L. len, M. J. Huisman Bodegraven, A. Th. ranmaat De Hoef. E. S. A. Jansen Leiden. L. de Jong Leiden, D. H. de Jong Katwijk a. Zee, E. Th. M. de Jong Leiden. a. U. Joumayl-v. d. Klugt Alpht jn. M. C. v. Kampen Noordwijker- L J. Karens Zoeterm» mbie Voorscho- Kllnk Lelden. W. G. Klok lock Leimuiden, H. S. K. Koning Mijdrecht. A. j. N. M. Kouwelaar L< Kroon Noordwijk, G. Imulden. H. J. Kri l Lelden. R. J. Lar Leiderdorp,'J. C. J. J. v. Lammeren Ter Aar, R. Ladai Leiden, A. C. v. d. Laan Leiden. H. C. Landwehr Leiden. C. v. d. Leek Leiderdorp, J. J. v. Leeuwen Katwijk a.d. Rijn, U. C. J. Moons Bodegraven, P. N. G. M. Mors Roelofarendsveen. P. M. Mausse-Broekhof J. C. Wiersma Leiden. P. Neuteboom Leiden. J. J. M. v. Niekerk Katwijk a.d. v. d. Nieuwendijk-Gerse Noordwijk, selgt ALPHEN De renners hebben moe ten afzien dit weekeinde in Alphen. De gelijknamige ronde stond dit jaar in het teken van de hitte, die gevoegd bij het tamelijk zware parcours voor veel deelnemers een te grote moeilijkheids- factor vormde. Al na tien ronden stapte de eerste renner af, drijvend van het zweet en met strepen van vermoeidheid op het gezicht. Anderen zouden zijn voorbeeld volgen. Jos van der Weijden bijvoorbeeld, de Nieuwkoopse favoriet. Met nog veertig ronden te gaan werd hij geplaagd door een lekke band, raakte steeds verder achter en gaf tenslotte de moed op. Twee man hadden zich inmiddels los weten te maken van het peloton, John- NIE Meyer en Henk Mein. Zij slaag den er lange tijd in uit de greep van het achtervolgende groepje onder lei ding van Peter Legeerse te blijven. Dit Uit de bocht na drankmisbruik DEN HAAG-NIEUWKOOP Dat een 29-jarige timmerman uit Nieuw koop op de prov. weg met de door hem bestuurde auto de bocht te ruim had genomen, zodat hij in botsing kwam met een tegenligger, kon kennelijk wel in verband worden gebracht met het feestje dat hij even tevoren had ge- Daar behoorden zoiets van negen gla zen bier bij, al ging dat ook in twee gedeelten. Eerst thuis, daarna in een cafe De botsing leverde alleen zware schade op en de officier van justitie bij de Haagse politierechter constateerde dan ook, dat verdachte nog van geluk kan spreken, hetgeen hij dan ook deed. Evenwel niet zozeer na de eis van de officier, die geen enkele reden tot cle mentie zag en daarom de gebruikelijke straf vorderde van een .jaar ontzegging rijbevoegdheid, benevens twee weken onvoorwaardeljke gevangenisstraf. Het vonnis werd overeenkomstig de eis gewe- groepje werd op zijn beurt opgejaagd door de plaatselijke favorieten Van der Knaap en De Hartogh. Met nog 15 ronden voor de wielen sleurde Legeerse zijn mannen naar de koplopers toe en ontstond er een groepje van vijf man: Legeerse, Perfors, Brozen, Smit en Hen driks. De sterke vijf bleven aan kop. De rappe Rotterdammer Perfors was in de eindsprint de snelste. Totaaluitslag: amateurs: Perfors, Le geerse, Brozen, Smit en Hendriks. Nieu welingen: N. de Kater, C. Pronk en G. van Rooyen. NIEUWKOOP Gistermiddag is tengevolge van een gasontploffing een kleine motorkruiser, liggende in het water van de heer Ham in het Zuidein de, in brand geraakt. Hulpvaardige handen wisten met em mers water en schuimblussers de vlam menzee te bedwingen, en de ijlings gealarmeerde brandweer hoefde niet meer in te grijpen. Drs. W. Sliepen zeer pessimistisch NOORDWIJK-KATWIJK Het Hotelwezen in Noordwijk en Kat wijk en verder langs vrijwel de gehele Nederlandse kust is ten dode opgeschreven. Dat verwacht de di recteur van bet Nederlands Research Instituut voor Toerisme en Recreatie drs. W. L. G. Sliepen. Hij komt tot deze opzienbarende stelling in het weekblad „Horeca". De reden van zijn pessimistische toekomstvisie om schrijft hij als volgt: „De laatste jaren zijn er bijna geen hotels ge bouwd maar wel appartementen en motels. De oorzaak daarvan is dat men minder belangstelling heeft voor overnachting in hotels. Men kiest eerder voor een soort wooneenheid. Het appartementenmotel heeft daar om betere mogelijkheden". De heer Sliepen verwacht dat het buitenlandse en met name het Duit se toerisme naar Nederland een stagnatie te zien zal geven. Door de toenemende welvaart, aldus is zijn mening, hebben de Duitsers, net als trouwens de Nederlanders, mogelijk heden om verder afgelegen vakan- tiegebieden te bezoeken. „Nederland zal het steeds meer moeten gaan hebben van toeristen die van verre komen. Daarmee verandert dus de structuur van het toerisme langs de Nederlandse kust wezenlijk. Een Amerikaan komt niet, zoals de Duit ser, voor twee of drie weken naar Nederland. Die komt voor een paar dagen", aldus drs. Sliepen, die de oplossing van het hotelprobleem ziet in het in elkaar draaien van arran gementen die buitenlanders in zo'n kort mogelijke tijd zoveel mogelijk bieden. REACTIE Het alarmerende bericht van drs. Sliepen is in Noordwijk niet ingesla gen als een bom. Op het VW- kantoor aan de Grent staan men tamelijk nuchter tegenover dit be richt. De heer Rovers, directeur van het VW-kantoor in Noordwijk zegt er over: „Die man vertelt waarheden als koeien. Het is niets nieuws dat het,hotelwe zen in de huidige vorm niet kan voortbestaan. In Noordwijk ziet men dat ook. Men is echter aan handen voeten gebonden wat Betreft het aanleggen van extra faciliteiten waardoor de hotelgasten meer indi vidueel benaderd zouden kunnen worden. Voor een zwembad, sauna en kunstzonbad is geld nodig. Maar er is geen geld". Voor wat betreft de VVV-DIRECTEUR ROVERS: Tekort aan financiën staat aanleg faciliteiten in de weg afname van het aantal Duitse toeris ten dat in Nederland gaat potvertie- ren is de heer Rovers, in tegenstel ling tot drs. Sliepen, niet pessimis tisch. „We hebben op tijd ingegrepen. De bouw van enkele appartementen (Seehorst en Astrid) is een goede zet geweest. Daarnaast hebben we om alles nog meer in de persoonlijke sfeer te trekken ook enkele arrange menten op touw gezet". Als voorbeelden noemt de heer Ro vers arrangementen voor kegelclubs en voor Duitse huisvrouwen. Tevens wordt op het ogenblik op nationaal WV-niveau hard gewerkt aan nieu we toeristische attracties. Voor de Noordwijkse VVV-diree- teur is er dus geen vuiltje aan de lucht. Toch piekert hij er hard over om ook eens wat anderen nationali teiten van die zuivere zeelucht te laten genieten. „Ik zou dolgraag Amerikanen hebben", aldus Rovers. „Jammer dat die geen trek in Noord wijk hebben. Misschien krijg ik se nog eens zover". ït-Varkevlsser Leiden. ne Alphen a.d. Rijn, wijk a. Zee, H. v. J. C. v. d. Plas Oegstg< I Zoeterwoude, r Poelwijk-v. Cope H. Rovers Noordwijkerhc Roelofarendsveen. J. A. Sail W. B. C. Sanders Llsse, C. A Aar. A. S. Sip Katwijk Pijnakker Leiden. T. Rodenburg vijk Roelofarends- irinkeveen, C. W. oordwljkerhout, j'. Fo c 1 o fa re n d s vee n 3 "m LC 6 's e g a a Verdyaal-Broekhof Noordwijkerhpui Alphen a.d. Rijn. U. Versteege Nooi Ulthoorn?° A° J. helm. M. Vink Leiden. J. Visser Zoe terwoude, S. v Vliet Koudekerk, E. Th. A. M. Vesseur Roelofarendsveen. M. M. A. G. Vogelezang Lelden, G. J. Volmer-v. Veen Nieuwkoop. L. H. v. Voorst-v. Brlemen Vos Leimuiden Th. M. E. VostersLeiden, Th.D. W. A. Vreugdenhil-Gerritsen Wasse naar, C. N. Vooy - - - J. Znndberger DM N gooit sluier af NOORDWIJKERHOUT De Machi nefabriek Noordwijkerhout NV (DMN) houdt op woensdagavond 7 juli open huis. Bezoekers kunnen dan kennis ma ken met het bedrijf, zijn medewerkers en de produkten. De DMN heeft voor deze avond een vaste route door het bedrijf op papier gezet. Na afloop van de rondleiding zullen in de filmzaal twee films worden vertoond over de IHC, een concern dat zich beweegt op het gebied van de bouw van baggerapparatuur. kranen, booreilanden e.d Vanaf 19.00 uUV tot 21.30 uur kunnen bezoekers er te- FRONTALE BOTSING Kruidenier vierde vrije dag met alcoholgebruik DEN HAAG-LEIDEN Wanneer op dinsdag de winkel kan worden gesloten, dan viert een 27-jarige kruidenier uit Leiden dat met bier. Zo was het al thans nog. voordat hij na bezoek aan een café te Alkemade op een dinsdag middag, een ernstig ongeluk veroor zaakte met de door hem bestuurde vrachtauto. Hij kwam frontaal in bot sing met een personenauto, doordat hij op de linker weghelft reed. Er waren gewonden, die naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. „Hebt u die weieens opgezocht?", infor meerde de politierechter, mr. Bakker. „Ik durfde dat niet", gaf verdachte te kennen. Hij was de middag begonnen met vijf biertjes tijdens biljarten en daar kwamen nog zes biertjes op in een ander café. Het alcoholpromilage in het bloed van verdachte loog. er ook niet om. ongeveer viermaal de maximale hoeveelheid. „Zo vallen er nu doden op de weg", constateerde de officier van justitie, al is het dan nu nog zeldzaam afgelopen. De eis luidde twee weken gevange nisstraf en acht maanden intrekking van het rijbewijs. „Ik heb het ver diend", gaf verdachte toe, maar vanwe ge het bedrijf mist hij het rijbewijs wel zwaar. De rechter kwam in zoverre tegemoet, dat het vonnis werd: drie weken gevangenisstraf en zés maanden voorwaardelijk intrekken van het rijbe wijs met een proeftijd van 2 jaar. SPOOR VAN VERNIELING Ongeremd leste monteur z'n dorst DEN HAAG-LEIDEN Volgens een 22-jarige automonteur uit Leiden, werkte de rem van zijn auto niet en daardoor zou hij te Oegstgeest in de Geverstraat op een stilstaande auto zijn gebotst en werden nog twee andere auto's, die in de file voor een stoplicht stonden, gehavend. Maar bovendien wa ren er gewonden en de bestuurster van een auto brak het borstbeen. Uit het onderzoek van de politie was gebleken, dat de remmen van de auto van verdachte in orde waren, doch het was minder gunstig gesteld met zijn nuchterheid, een alcoholpromilage van 1.15 in het bloed wees daar op. De officier vorderde tegen verdachte, die moeilijk zijn rijbewijs kan missen, twee weken voonvaardelijke gevangenisstraf, zes maanden intrekken van het rijbe wijs met aftrek van de tijd waarin dat reeds is ingenomen, en f 300,boete. Dat werd ook het vonnis. MAANDAG 5,JULI Dorpskerk te Voorschoten: Orgelconcert ven dr. H. C. Jasperse. Aanvang 20.00 uur. Jeugddorp, Voorschotcrwcg: Allerlei spelle tjes en creatieve bezigheden, voor kinderen van 5-13 Jaar. Van 10-16.00 uur. van 5—13 Jaar, van 10—16.00 uur. - Steenstraal 5: Spreekuur bureau huisves ting werkende Jongeren. 20.00—20.30 uur. Begraafplaats Zijlpoort H. Mis, 09.00 uur. DONDERDAG 8 JULI Vestestraat 44: Optreden van de gehandl- aptenmuzlekgroep „De Sleutels" aanvang Jeugddorp Voorschotcrweg: Allerlei spelle- Jes en creatieve bezigheden voor kinderen Ie muziek gezelschappen, aanvang 21.00 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie van der Vltst: (tel. 22806) 1-T tot 3- 8 Zomertontoonstelllng, Leden van de Haag se kunstkring exposeren schilderijen, brons- seert schilderijen, aqui 18-7" Hedendaaf ving. Tot 15-8 „Sonsbeek bulten de perken", een landelijke tentoonselllng. Rijksmuseum van Volkenkunde: (tel. 32M1) Tiderlda' van Eskimo tot Groenlander. Ten toonstelling over het leven en bedrijf van een Oost-Groenlnndsc samenleving geduren- Bovendlen r B "nr'eon"' van allerlei gebrulksvo 'orap: (tel. 01711- Rljn. moderne reliefs, plastieken, sieraden Apothekersdienst NOORDWIJK Alle drie de prijzen in de twee-ledige wedstrijd, gehouden op zaterdag 26 juni, ter gelegenheid van de Open Dag van het Europese Centrum voor Ruimte-onderzoek en Technologie te Noordwijk, zijn gewon nen door meisjes onder de 14 jaar. Er waren geen juiste antwoorden ingeko men in de leeftijdsgroepen van 14-20 jaar en boven de 21. De winnaressen zijn: Wilma Jansen (13) uit Noordwijk, Ada van Rijn (12) uit Katwijk en Angélique v. d. Bosch D uit Noordwijk. professiefeest LANGERAAR Donderdag 22 juli viert zuster Monica (meisjesnaam Cor nelia Kroft) haar gouden professiefeest. Zr. Monica is lid van de Orde van de Augustinessen. Zij verblijft in Huize Augustinus, Emmastraat 10 te Alk- Eèn gedeelte van de wedstrijd be stond uit het populaire spel „Het Gou den Schot" en het andere uit het her kennen van het onderwerp van enorm vergrote foto's genomen van details van alledaagse voorwerpen. Op de foto: Ir. H. B. F Agterhuis, medewerker aan het TD 1-A satelliet project van de ESTEC, terwijl hij de prijzen uitreikt aan: (van L naar rAda van Rijn, Wilma Jansen en Angélique v. d. Bosch. Motorhuis Katwijk sponsort KVC KATWIJK Het „Motorhuis Kat wijk" gaat als sponsor van de Katwijk- se Volleybal Club optreden De sportuit- rusting werd door deze firma ter be schikking gesteld. van Breest Smallenburg wordt waargeno men door Apotheek Centraal. Doktersdlenst: Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daama S maal 3 V.V.V Stationsplein 3. Lelden, tel. 01710- 3459 en 34994. Ma. tot en met za. 9-20 uur :on- en feestdagen 10-16 uur. Het Bureau Gezamenlijke Voorlichting Sociale Wetgeving houdt de eerste woensdag van iedere maand van 's mid dags 57 uur zitting in het gebouw van de Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. Levendaal 1, hoek Garenmarkt. vondnderdagaVOntl t0t 2100 uUr k0°P** ut^rveemarkt*'Ie<lere vr'lda6 tot ca. 11.30 Markten: w'o. 8-17 uur. kleine waren- en bloemenmarkt, Nieuwe Rijn Za, 8—17 uur algemene waren- on bloemenmarkt. Hoog landse Kerkgracht en Nieuwe Rijn.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3