KARDINAAL: CONTACT MET PAUS KAN DIRECTER ZIJN ELLSBERG VAN PLAN OM ZICH TE MELDEN W eekend verkeer ondanks vakanties bijzonder rustig VEILINGEN DOKTER BOS TELEURGESTELD TERUG UIT INDIA Overleg ondersteunt gezag Eis: ééo tot vijf jaar in proces tegen joodse Russen Marine haalt patiënt in volle zee van boord Beraad tussen Sovjet-Unie en Israël „Advocaten bevrijden gevangenen Trein rijdt in op kudde schapen MAANDAG 28 JUNI 1971 LEIDSE COURANT DEN HAAG In een feestrede, ter gelegenheid van de achtste verjaardag van de pauskeuze van Paulus de eZsde. heeft kardinaal Alfrink de taak en positie van de bisschoppen en de verhouding van paus en lokale kerken besproken tegen de achtergrond van de komende bisschoppensynode in Rome. eD kardinaal hield zün reden in de Sint- Jacobskerk in Den Haag, waar nuntius A. Felici tezamen met de bisschoppen Zwartkruis en Si- monis een pontificale mis opdroeg. De kardinaal .oorden van grote waardering voor de paus als bisschop van Rome en hoofd van het lipostelencollegc. en noemde hem een paus die jtnorm hard, zonder rust en adempauze voor de |kerk heeft gewerkt. Als reeds een plaatselijke bisschop zoveel zorgen heeft, hoeveel meer de fctrste onder de bisschoppen, beladen met de zorg de universele kerk, aldus de kardinaal. jlaar zo ging de kardinaal voort we Boeten niet vergeten, dat het de opdracht van de |i$schoppen is de zorg van de paus in het bestuur de universele kerk te delen. Zij zijn geroe pen samen met de paus. in wie zij de opvolger Petrus en de plaatsbekleder van Christus jrkennen, te overleggen, wat in deze zo bewogen |jd kan worden gedaan, om de problemen van universele kerk en van de lokale kerken tot jen oplossing te brengen in de geest van het jvangelie. [et Tweede Vaticaanse Concilie heeft twee as- jecten duidelijk naar voren gebracht. Dat is [ooreerst de functie van het werelepiscopaat, het (isschoppencollege dat men zich nooit moet oorstellen onder de paus, en nog minder in fgenstelling met de paus in het bestuur van universele kerk. En dat is op de tweede plaats functie van de lokale kerk binnen het kader ii de universele kerk. ■an mening omdat ik geloof in de krking van de Geest in de kerk dat de kerk vandaag deze aanwijzingen van het concilie ioduktief moet maken. Ik denk, dat de opdracht die de Heilige Vader in de kerk heeft en waar aan ik niets wil afdoen, voor hem minder zwaar tou zijn, als hij bij het zoeken naar de oplossin gen voor de kerk van vandaag, nog meer beroep zou doen op de diensten van het bisschoppencol lege, en tevens als de bisschoppen zich meer zouden gewennen aan hun eigen taak en hun deel van de verantwoordelijkheid in het collegiale bestuur van de kerk. De kardinaal ging daarop nader in op een ander probleem, dat zich in de laatste tijd voordoet, namelijk hetd irecte contact tussen de lokale bisschoppen met de paus. Te veel worden nog belangrijke zaken verplicht door tussenpersonen afgewikkeld: via nuntiaturen of Romeinse con gregaties. Als het gaat om de essentiële problemen van een kerkprovincie, problemen die de Heilige Vader bijzonder ter harte gaan, en waarmee overigens de lokale hiërarchie dagelijks geconfronteerd wordt dan moet, dacht ik, een direct contact tussen paus en lokale hiërarchie die samen de verantwoordelijkheid dragen voor de lokale kerk. mogelijk zijn. Het is naar mijn mening de enige mogelijkheid om die problemen tot een goede oplossing te brengen. Het is noodzakelijk dat de bisschoppen dat wil zegen, de opperherder en de lokale hiërarchie ,die immers tesamen de verantwoordelijkheid dragen voor de lokal kerk, elkaar in deze gezamenlijke verantwoordelijk heid daadwekelijk vinden. Deze solidariteit doet geen afbreuk aan het gezag van degene, in wie alle bisschoppen van delokale kerk oprecht en van harte de herder erkennen, die door de Heer over zijn kerk is aangesteld. Het gaat er niet om, het gezag van de paus te ontkennen of te ondermijnen: integendeel, het gaat erom, het gezag van de Heilige vader te ondersteunen. Een lokale kerk zal des te gereder de beslissingen van de heilige vader aanvaarden, als men weet. dat daaraan een open overleg tussen de heiligd vader en de lokale hiërarchie is voorafgegaan. Ook ging de kardinaal in op de komende synode als vorm van direct overleg tussen paus en bisschoppen. Hij verzette zich daarbij tegen de opvatting van sommigen in Rome en elders, dat die synode een praktisch systeem van overleg is. dat net zo goed achterwege kan blijven, en tegen soortgelijke opvattingen, die hem niet altijd even orthodox voorkwamen. De kardinaal zei letterlijk: „Over enkele maande eind september komt de derdsvergadering van de bisschoppensynode in Rome bijeen. Dc bisschoppensynode is niet alleen en niet primair een praktisch middel of een praktisch orgaan van communicatie tussen het centrum an de kerk en haar periferie. Wat de synode is. komt evenmin voort uit een bepaalde theologische visie. Dc synode berust op een ecclesiologisch beginsel, en behoort tot de wezenlijke structuur van de kerk, zoals ook het primaatschap van de paus. De bisschoppensynode kan en wil niet handelen zonder de paus. laat staan tegen de paus. Wie dat zou veronderstellen, verstaat de structuur van de kerk verkeerd. Maar wel is het voor de kerk uiterst belangrijk, dat de synode unbelemmerd de mogelijkheid krijgt, om de pro blemen die zij dringend acht voor de kerk. vrijelijk te bespreken. De komende synode zal voor de kerk zeer belangrijk zijn. Misschien niet zozeer om de beslissingen die al of niet worden genomen, maar veeleer omdat er mogelijkheden moeten worden gevonden, om in alle vrijheid de aan de synode voorgelegde problemen van de kerk te kunnen bespreken. Iedere poging, van welke kant ook, om de paus en de andere bisschoppen in oppositie te brengen, zou fataal zijn voor de kerk. De synode kan geen andere bedoeling hebben, dan om de paus en andere bisschoppen samen te doen overleggen wat de kerk van vandaag nodig heevt". Ik ben mij ervan bewust, aldus de kardinaal dat niet iedereen de hier uitgesproken ideeën zal ondeschrijven. Ik zou wel wensen dat diegenen, TENMINSTE 14 DODEN (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG Het is met de verkeersdrukte tijdens het afgelopen week einde volgens de verkeerscentrale van de rijkspolitie erg meegevallen. Het losbrekende vakantieverkeer als gevolg van het sluiten van de lagere scholen in Brabant, Zeeland en Limburg en het van de TT Assen terug kerende automobilisten zorgden voor enkele hausses, maar deze stelden de politie niet voor problemen. die ze niet onderschrijven, kunnen inzien, dat deze ideeën, evenzeer als de hunne, voortkomen uit eenzelfde toewijding aan de kerk. Wat otho- doxie betreft, ben ik van mening, dat de hier geformuleerde gedachten meer orthodox zijn dan de ideeën van hen die, ondanks het tweede Vatikaans Concilie, geen recht doen wedervaren aan de opdracht en de positie van het bisschop pencollege. De oude spreuk „Roma Locuta, causa finita", heeft nog steeds haar waarde. Men moet echter nauwkeurig haar strekking bepalen, als mede de situaties waarin zij van toepassing is, maar men moet ook nagaan, hoe de tandpunten van de heilige stoel moeten worden voorbereid. Men hoeft er niet aan te twijfelen dat de heilige stoel, alvorens te spreken, overleg pleegt met vele administratieve instanties en met deskundi ge personen. Maar ecclesiogisch gezien is primair een overleg met de broeders in ht episcopaat noodzakelijk. Er waren in het verkeer minstens 14 doden te betreuren. In Nijmegen werden een 26-jarige vrouw en haar eenjarig kind gedood toen een 19-jarige automo- I bilist door het rode licht reed. De jonge man. die geen rijbewijs bleek te hebben. vluchtte na het ongeluk. In Best werden twee kinderen gedood toen de auto van hun vader tegen een lichtmast reed. De ouders en een ander kind werden licht gewond. Twee automobilisten onder invloed veroorzaakten in Soest en Schagen onl gelukken waarbij twee andere auto mobilisten werden gedood. Bij Waddinxveen verloor een 45-jarige man het leven op de weg Den Haag Utrecht toen hij bij een inhaalmanoeuvre met zijn auto tegen een boom reed. In Vlodrop reed in de nacht van zaterdag op zondag een busje met negen leden van een jeugdbeweging tegen een boom. Een van dc inzittenden is later overleden, vijf anderen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. In Bergh en Borger reden eveneens auto's tegen een boom, waarbij twee personen werd engedood. Een 71-jarige dame op de fiets werd in Dieren bij het linksafslaan door een auto gegrepen. Zij overleed ter plaatse. Een automobiliste in Ermelo gaf op een kruising geen voorrang waarna zij in botsing kwam met een andere auto. De 67-Jarige echtgenoot van de vrouw ver loor hierbij het leven. In Hengelo kwam inwoner van deze plaats met zijn trekker op een overweg onder de trein. De man was op slag dood. Een 12-jarige jongen uit Apeldoorn met vakantie in het Brabantse Rijswijk werd bij het ersteken met zijn fiets van achteren door een auto gegrepen. De jongen over leed op weg naar het ziekenhuis. 5 ysTON' WASHINGTON (A.F.P., D.P.A.) Professor Daniel Ellsberg zou i tilth vanmiddag in Boston ter beschikking stellen van het Amerikaanse Ministerie van Justitie. Dit heeft zijn advocaat Charles Nesson tijdens een iersoonferentie in Boston bekendgemaakt. Het ministerie van Justitie had ijdagavond via een kamer van onderzoek in Los Angeles een arrestatie- M'lnel tegen Ellsberg uitgevaardigd „wegens het onwettig bezitten van (°Werst geheime regeringsdokumentcn en de weigering ze terug te geven". jjberg Is vermoedelijk de man die lime Pentagondocumenten over ter beschikking heeft gesteld New York- Times. Advocaat weigerde te zeggen waar zijn zich bevindt. Met uitzondering i interview aan de Amerikaanse siemaatschappij CBS is Ellsberg ert de eerste publikatie in de New k Times niet meer gezien. had zaterdag voor het opper- feerechtshof in Washington de eerste j plaats van de rechtszaak in ho- beroep rond de pogingen van de rikaanse regering een definitief Jikatieverbod van de Pentagondocu- te verkrijgen voor de New Times en de Washington Post. De ring werd vertegenwoordigd door leaat Erwin Grishold; zijn tegen- .N Iers waren professor Alexander el voor de New York Times en i" am Glendon voor de Washington shold kreeg een uur de tijd vooor pleidooi en benutte dat met nog nadrukkelijk te beklemtonen dat icumenten materiaal bevatten dat wer ir kan opleveren voor de veiligheid voo het land. „De publikatie van dit m i iaal zou de veiligheid van het het leven van de burgers, de van de oorlog en de red ding van krijgsgevangenen beïnvloe- zo stelde hij. Alexander Bickei zei weliswaar niet het recht van de rege ring te bestrijden documenten tot ge heim materiaal te maken. Dit recht veroorlooft de regering echter niet een ingreep te doen in de grondwettelijk gegarandeerde persvrijheid. Zijn collega van de Washington Post zei dat de argumenten waarmee de regering de publikatie wil verbieden nauwelijks ge loofwaardig zijn. „Dit is een geval van grote beweringen en kleine bewijzen", zei Glendon. Na twee uur en een kwar tier werd de zitting verdaagd tot maan dag, zonder enige aanwijzing wat de beslissing van het hof wel zal zijn. In de Verenigde Staten wordt aan de rechtszaak een bijna historisch belang toegekend. Dit bleek zaterdag wel, toen de publieke tribune volgepakt was met gepensioneerde rechters, leden van het 'congres en enkele van de bekendste advocaten in het land. Op slappe koord tussen I.) toreus Notre Dame correspondent) Drie jaar geleden Ping de nu 21-jarige Frans- Philippe Petit een prijs van stichting, die jonge mensen I om zich te bekwamen in beroep, waarnaar hun hart lat. Philippe bekwaamde zich ig in het wandelen over het te koord en besloot tenslotte studieresultaten aan den vol- t vertonen. flagavond liet hij zich na ingstijd in de Notre Dame te opsluiten en spande hij een tussen de beide 69 meter torens van het gebouw. De Inde morgen stapte hij op de ?n duizelingwek- show weg. Behalve lopen ^nstreerde hij 't zitten en lis koord. Beneden groeide fenigte mensen aan en raakte 'erkeer verstopt. Brandweer- len beklommen de trappen peekten en vermaanden. Het niet baten. Pas toen het zinde boog Philippe naar publiek en kwam naar bene- Daar wachtte de politie hem Waar tot dusver is nog geen jacht tegen hem ingediend, de Franse wet heeft niets wandelaars op het slappe ook al doen ze dat tussen der fraaiste christelijke to- J" liciteitl Feddosejev al week lang ondervraagd LONDEN (AP) De Britse autori teiten hebben vandaag bekendgemaakt dat z(j de Russische technicus Anatoli Fedossejev, die naar het Westen is over gelopen al langer dan een week hebben ondervraagd. Gebleken is dat de 61-jarige Fedosse jev een vooraanstaand elektronisch in genieur is. meer een technicus dan een functionaris die voor de planning van de Russische ruimtevaart verantwoor delijk was. Hij speelde geen directe rol in het Russische ruimteprogramma, maar zijn theorieën en zijn werk zouden zeer wel in dit programma kunnen zijn toegepast. De berichten' dat Fedossejev een valse naam is en dat de technicus een jood was die het anti-semitisme in de Sov jet-Unie wilde ontvluchten zijn waar schijnlijk onjuist. Fedossejev was voorts niet de tweede man in de Russische delegatie op de Parijse luchtvaarttentoonstelling. De Russen hadden vier delegaties naar de tentoonstelling gestuurd en Fedossejev maakte deel uit van de vierde, die van «Ie technici. RIJNSBURG i 100—150. chr> GROENTEVEILING LEIDEN LEIDEN Champignons 3.40- 2.10. aardappelen 2260, andij rabarber 17—26, spinazie 70—1.04, MOSKOU (AP) Tegen de negen Russische joden die in Kisjinew, hoofd stad van Moldavië, terechtstaan in ver band met het plan om in juni van het vorige jaar een vliegtuig te kapen en naar Israël te vluchten, zijn gevange nisstraffen geëist variërend van één lot vijf jaar. Het proces was maandag be gonnen. Voor het eerst werd thans de eigenlijke aanklacht bekendgemaakt. DEN HAAG (ANP) De koninklijke marine heeft zaterdagmiddag in volle zee 90 mijl ten noordwesten van IJmuiden een patiënt van boord ge haald van de Franse trawler Pierre van Peenen. De patiënt had een niersteen- aanval. Na de eerste melding van de radio- medische dienst is een Neptune opgeste gen om het schip op te sporen. Daarop werd een helikopter van de marinelucht vaartdienst naar de juiste positie gedi rigeerd, die de patiënt oppikte met de be doeling hem naar een ziekenhuis in Den Helder te vervoeren. Het weer was op zee evenwel zo slecht, dat besloten werd de zieke aan boord van het wachtschip van de koninklijke marine HMS jager Gelderland af te zet ten. Deze bracht de man over naar Den Helder. VOLGENS TIME: NEW' YORK (AP) Volgens Time zal weldra een formele conferentie van Rusland en Israël worden gehouden om te komen tot een hervatting van de di plomatieke betrekkingen. ARGENTINIË BUENOS AIRES (AP) Vier gewa pende mannen die zich voordeden als advocaten hebben zich zaterdag in een vrouwengevangenis in Buenos Aires ge praat. een vuurgevecht geleverd met cipiers en zijn tenslotte gevlucht met vier gevangenen. Drie cipiers, een zuster, een politie agent cn een van de overvallers zijn bij de actie gewond geraakt. Een van de vier bevrijde vrouwen is volgens de politie een voormalige guer rillastrijdster. De zuster, die onder de gevangenen werkte, werd met een geweerkolf aan het hoofd getroffen toen zij een bos sleutels weggooide. Een agent raakte gewond toen hij probeerde te voorko men dat de overvallers en de gevange nen zich uit de voeten zouden maken. Een aanvaller is aangehouden en in levensgevaarlijke toestand naar een ziekenhuis vervoerd. Israël, zo werd hieraan toegevoegd, wil buitengewoon graag een toezegging, dat het Russische personeel in Egypte het Suezkanaal niet oversteekt naar het schiereiland Sinaï, indien de Egyptena- ren daartoe toestemming krijgen, wan neer het kanaal heropend wordt. Time schrijft verder: „De Russische stappen ten opzichte van Israël lijken deel uit te maken van een vast patroon. De Rus sen zijn geprikkeld door het feit, dat de Amerikanen zich in de positie van on misbare bemiddelaar bij de vredesonder- openbaar naakt baden rust. handelingen in het Midden-Oosten heb ben gemanoeuvreerd en willen thans aantonen dat eventuele stappen op weg naar een Arabisch-Israëlische regeling zonder hun deelneming zinloos zijn." Terschellings' B en W tegen naturistenstrand LEEUWARDEN (ANP) Het college van burgemeester en wethouders van Terschelling heeft dc raad voorgesteld de aanvraag van de Nederlandse Fede ratie van Natuurverenigingen voor een stuk strand ten behoeve van onge klede dagrecreatie af te wijzen. Het college zegt in het voorstel van dc raad begrip te hebben voor de wensen van de federatie. De naturisten zoeken zelf niet dc beslotenheid, aldus B. en W„ maar zü worden daartoe gedwongen, omdat er een taboe op het in het Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7, Wassenaar, exposeert van 3 tot en met 28 juli schilderijen, aquarellen en tekenin gen van Clemens Merkelbach van Enkhuizen. Afgezien van de bereidheid van rijks waterstaat om via de gemeente een apart strandgedeelte te verhuren aan de naturisten, zou echter ook de waar devolle vrije toegang voor iedereen worden geblokkeerd. Ook het noodzake lijke vervoer van personen en materi aal ten behoeve van de overheid en het reddingwezen zou in zeer ernstige mate worden belemmerd. Examens Christelijk Lyceui Dijk, Katwijk, B. M p. P. A. Glasbeek. Leider- den Haak. Oegstgeest. J Katwijk. J. P. H. van der PU Oegstgeest. K. L. K. Tamboer, Tilburg, Lelden 'd.. Vijver, Kal er, E. P. van Lelden. A. trgen, Oegst- dwijk, C. C Los, Oegstgeest, P. danus, Leiderdorp, A. van den Oev vijk, C. T. Ouwehand. Katwijk, beek, Haarlemmermeer. W. R. van i Noordwijk. M. C. H. Sloos. Lelden. Vooijs. Katwijk- C. P. j. dc Wa SasTenhéirm CdWeehülzen. Katw Jk. VOORHOUT Aan de kath agden^'vóor het elndd'plomnB-richting: J. v. d. Geest v UHaageii AmsteSam? NIc. Kap tein Hnzers- Krone'wastenB*rT,C. V. llïï™r Leldschen- Lelden. J. Versteeg Oud-Ade. E rlchtlngN. stel veen, ,T. Krolt Alphen aan d emmerawaai Wasse*naar. Wesscllngh Haze r.woude A. meisjes te lelden zijn geslaag Staatsexamen Lerares akte N dXII°°(hulst lc gedeelte: W. Beugelsdllk. Lelden I. Dekker,°Noordw 11 khoujB. Han burg. M. Rlenhart. Curacao. r%m.t"u.s. Geest, Oud-A de Greet, Leiderdorp, M. de Jong, Zoeter* SCHIPHOL (ANP) Teleurgesteld over dc beslissing van de Indiase rege ring om het complete medische team dat Terrc des Hommes had samenge steld, niet in West-Bengalen toe te la ten. is dokter K. Bos (31) uit Den Haag gistermiddag op Schiphol teruggekeerd uit Calcutta. Zijn collega-arts H. Scheer uit Hoogwoudc blijft voorlopig in West* Bengalen zijn medewerking verlenen MUNCH EN (DPA) Tweeënveertig schapen zijn zaterdag gedood toen een sneltrein, de Trans-Europa-Express op een overweg, in de buurt van München op een kudde inreed. De schaapherder was net bezig zijn dieren over de spoorbaan te leiden toen de trein naderde en de overwegwachter de bomen sloot. Vele schapen zaten toen tussen de van hekken voorziene slagbo men opgesloten en werden door de lo comotief verpletterd. Tientallen ver minkte dieren moesten ter plaatse door hun herder worden afgemaakt. De loco motief raakte dusdanig beschadigd dat hij moest worden weggesleept. Kerk accepteert vrijmetselaars VATICAANSTAD (KNP) Binnen kort zal de congregatie van het geloof in Rome het besluit bekend maken dat katholieken die vrijmetselaar zijn niet meer geëxcommuniceerd zullen worden. Vrijmetselaars zullen van dat moment af als goede katholieken geaccepteerd worden. De laatste jaren is de Heilige Stoel verscheidene malen verzocht om de automatische excommunicatie voor katholieken die toetreden tot de orde der vrijmetselaars ongedaan te ma- aan hot Salt Lake City kamp op 15 mijl afstand van Calcutta, dat door Caritas en de Britse instelling Missionary of Charity wordt ingericht voor het op vangen van in totaal 200.000 tot 300.000 vluchtelingen uit Oost-Pakistan. Samen met Scheer was dokter Bos enkele weken geleden naar India ver trokken om de overkomst van het me dische team van Terre des Hommes voor te bereiden. Na hun aankomst vernamen zij dat India de visa voor dit team weigerde te verlenen, hoewel deze aan Scheer en Bos wel waren ver- ,,De regering van India stelt zich op het standpunt dat er in India zelf meer dan genoeg artsen aanwezig zijn", aldus dokter Bos. Naar zijn mening hebben deze medici achter in veel gevallen niet het niveau van de Europese artsen en bovendien werken de meesten in de grote steden en is het verschrikkelijk moeilijk hen te mobiliseren voor de talloze vluchtelingenkampen. In die kampen bestaat volgens de heer Bos wel degelijk een groot gebrek aan me dici. Overigens had hij er wel enig begrip voor. dat India bevreesd is „voor te veel buitenlandse pottekijkers". Er heer sen in West-Bengalen tussen de autoch tone bevolking en de ca 6 miljoen vluch telingen uiteaard spanningen van diver se aard en men wil daarin zo weinig mogelijk buitenlanders betrekken. „Nog steeds eisen cholera en andere infectieziekten vele slachtoffers", aldus dokter Bos. „maar in deze streken wordt de cholera beschouwd als een onvermijdelijk kwaad dat ook zonder vluchtelingen zijn tol eist". Peters, HllIcKom. M. Rooderkerk, Examens C. W. N. M. de urg; S. C. Ie Cos i (als eerste geslaagd)C. irlemM. E. Hoeneveld, Den Hang; M. A. Huigen van Kesteren, Heemstede; M. C. Krul, Gouda. E. C. M. van Leeuwen, Schiedam; C. H. J. van Llngen, Schiedam; M. E. L. Muller. Breda; E. C. v.d. Pol. Amersfoort; E. M. M. Pool. Woensdrecht; Zevenbergen; M. /eg. Rotterdam. E. v.d. Akkei :aas. Voorschoten, Th. Kortekaas Voorhout; '.v.d, Nleuwendijk, Noordwljkerhout, M. v. Jobelen, Sassenhelm; W. v. Rijn, Zoeter- vouiic; M. Vermey, Rljpweterlng. Het diploma Kostuumnaaien behaalden dc lames: E. v. Dijk, Llssc; E. Eyck, A. v.d. ïeest, M. Jansen, A. v. Mlerlo, A. Moot, W. .d. Vegtc. A. Visser. Lelden; L. Groen In 't Vond. Warmond; A. Otten, Katwijk, E. K. de Bolst Smeding. Lelden; G. Dijkstra. Leiderdorp: L. Koree, Lelden; J. Mooljman, Zoeterwoude; W. Noordermeer. M. Ver- plancke. Lelden: J. de Waard. Katwijk; Th. v.d Zeijden. Valkenburg; F. v.d. Berg, Leiderdorp; H. Disseldorp,Hoogmade. I. Hulsman, I.eiden; W. v. Kuyeren. Katwijk; A. v.d. Laken, Lelden; H. v.d. Leek, Leider dorp; A. v. Leeuwen. Oud-Ade; A. v. Velzen, Zoeterwoude; C. Zonneveld. Voor- ■elderdorp; J. Elnfeld, Noordwijk; H. Heems- C. Munstermar Voor het Praktijkexamen slaagden de vo gende leerlingen; A.v.d. Berg. Lelden; 5 Heemskerk, Koudekerk-Rijn; C. Straver, 5 Straver, A. v. Velscn, Zoeterwoude; Wensveen, Lelden, M. Droogh. M. Sleber Lelden: H. Hlllenaar, Hoogmade; m. Krimpen, Katwijk; J. Kuystermans. Nieuv Lelden; C. Verberg, Leiderdorp; H. Bos- Lelden; G. v.d. Hulst. Hazen.- Leiderdorp; C. v.d woude; Z. v. Meer, Hoogmade: M. Meyer lude; J. Nachtegaal, Leidei Vooren. Lelden; E. Weyer

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7