(Sou/tatii Malta wil geen bezoek meer van marineschepen VS SOVJETAMBASSADEUR NAAR VALETTA Vier jongelui op oude schietbaan doodgeschoten Wagt mans even in gele trui Hoofdrol Nederlanders tijdens eerste Tourdagen HERRIE OM HONDJE Nederlandse sportvliegers uit zee opgepikt Executie'' of roofmoord? VEEL DIRECTEUREN TEGEN INSPRAAK VAN WERKNEMERS Basis Fuller heroverd Hotelstaking in Italië DAGBLAD VOOR ZUID HOLLAND Papengracht 32, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden Directeur: drs. J. H. M. Blader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. Advertenties (excl. B.T.W.) 0,24 p. mm. Telefoontjes 2.25. Klachten bezorging telef. 22244'' (18 tot 19 uur). Abonnement per week 1,41. maand 6,95. kwartaal 20,65, jaar ƒ80,15. Per post: per kwartaal 23,95, per jaar 94,55. 62e jaargang, no. 18.424 MAANDAG 28 JUNI Nederland I: 18.25 uur Tour de France; 19.05 uur The Flaxton Boys; 25.45 uur Ekseption; 21.15 uur Lady on the rocks. Nederland II: 19.05 uur Holland Fes tival; 19.30 uur Coronation Street; 21.45 uur De bankschroef, t.v.-spel. Perioden met zon, maar op de meeste plaatsen ook buien. Matige tot vrij krachtige noordwestelijke wind. Mini mumtemperaturen ongeveer 9 graden, maxima morgen omstreeks 16 graden. (va p sportredactie) DEN HAAG Gerben Karstens zorgde op de tweede dag van de Tour de France al meteen voor een Nederlandse ritzege. Een ander opmerkelijk feit in .Mulhouse was do „vergis sing" van Rini Wagtmans. Hij reed even in de gele trui. waarmee hij tcamge- Karstens op 't ereschavot met een bevallige Duitse schone, die hem beloont met 'n overwinningskus. noot Merckx in zijn hemd zette. De eerzuchtige Belg nam het niet en heroverde de kroon na een kleine in spanning. Weinig succes voor de Ne derlanders was weggelegd in de Grote Prijs der Lage Landen. Op Duindigt voer de de Franse jockey Gou- geon het paard Une de Mai naar een simpele, maar ka pitale overwinning. De „trainingsrit" leverde 70.000 gulden op. In Haarlem ging de traditionele honkbal- week van start. Het Neder landse negental moest in de eerste de beste ontmoeting. tegen Detroit ITM genoe gen nemen met een forse nederlaag. Ook Assen ken de geen Nederlandse over winningen. Zeer dramatisch verliep de race in de 50 cc.-klasse. De gedoodverfde favoriet Jan de Vries kwam in kansrijke positie ten val. Bron en Bult maak te in de zwaardere klassen veel goed voor het duizend koppige publiek. O p Wim bledon volgden weer de ge bruikelijke verrassingen. Marty Ricssen, de triomfa tor over Ashe bleef in een merkwaardig partij de mindere van de Nieuw-zce- RINI WAGTMANS (Van onze correspondent) VALETTA Malta, nog steeds een NAVO-basis, wenst voorlopig geen bezoek meer van Amerikaanse oor logsschepen, dat de „algemene regelen worden herzien". Wat Malta met deze „algemene regelen" bedoeld werd niet nader verklaard. Eerder al had Washington een bezoek dat de Zesde Vloot half juli aan Malta zou brengen, afgelast. Deze week zullen in Londen besprekingen beginnen over een verzoek van de Maltezer premier Dom Mintoff het defensieverdrag met Engeland, dat in 1974 afloopt, nu reeds te herzien. Dom Mintoff verklaarde vorige week de Italiaanse NAVO-bevelhebber, admiraal Gino Birindelli tot ongewenst persoon- De aanleiding tot Mintoffs maatregel is niet uitsluitend politiek, maar ligt evengoed op het persoonlijke vlak: hij heeft een hekel aan Italianen (dat dateeA nog uit de tijd van Mussolini) en aan Birindelli in het bijzonder. Niettemin zal als eventuele opvolger weer een Italiaan aangewezen worden. Birindelli heeft voorts de woede van Mintoff gaande gemaakt door aan te dringen op de stationering van meer vliegtuigen en op verlenging van de startbanen. De politiek van Mintoff is erop gericht de invloed van de grote mogendheden in Malta te verminderen- D eRussische ambassadeur in Londen. Smirnovski, zal op een nog te bepalen datum een bezoek aan Malta brengen. Voorts worden eenheden van de Libische marine voor een beleefdheidsbezoek gebracht. Mintoff is pro-Arabisch- Nieuwe Amerikaanse uitvinding: voetboootjes Herbleib uit Detroit wandelde dezer da gen met voetbootjes de Detroitrivier oven zonder nat te wor den. Onder de boot jes zitten vinnen, die het „terug glijden" tijdens het wandelen verhin- Britse vorstin met aanslag bedreigd Gistermiddag heeft filmster Carrot Baker, in 1956 als duimzuigend sexsymbool bekend geworden in de film „Baby Doll", vier uur lang zenuwachtig op Schiphol rond gedrenteld omdat haar driejarig schoothondje „Show-Show" niet met haar in Nederland werd toe- gelaten. „Show-Show" had geen geldig inentingscertificaat tegen hondsdolheid en moest daarom in het KLM-dierenhotel blijven. De 38-jarige Carol Baker, niet in baby-doll, maar in suède hot panti gekleed, wilde niet zonder haar troeteldier aan de opnamen in Amsterdam beginnen voor de Italiaans-Spaanse c o-produktie ..Bloody Mary". Op de foto zoekb zy telefonisch hulp in Italië, waar het hondje z'n prikken gekregen Iiad ter bevestiging, iets dat. de Italianen op zondagmiddag ken nende, moeilijk in z'n iverk ging. De veerartsenijkundige dienst hielp Carrol tenslotte, zodat zij dolgelukkig de douaneambtenaren in de armen viel en aan haar ver blijf van drie iveken in ons land kon beginnen. rins Bernhard zal morgen zijn zestigste verjaardag vieren. (Foto Max Koot) ALARM BIJ V. D. Omsingeling zonder resultaat LEIDEN. In de nacht van zaterdag op zondag ontdekte een bewoonster van de Mandenmakerssteeg, dat vier man nen via het magazijn van V en D wilden binnendringen. Tegelijkertijd trad een alarmsysteem in werking. Een zes man sterk politieteam kon de inbre kers niet vinden zelfs niet na uren lang Do duidelijk met onderbezetting kam pende politie kon in eerste instantie niets anders doen dan het gebouw om singelen. Na een geïmproviseerde uit- k3inppartij achtte men eerst op verster king. Vele politiemannen werden uit hun bed getrommeld. Voor niets. De inbrekers bleven zoek. Een vlak naast V en D geparkeerde auto. die verdacht voor kwam, bleek na veel speurwerk in Amsterdam niets met de zaak te maken hebben. De inbrekers is het duidelijk om een flinke buit te doen geweest. De alarminstallatie kan namelijk alleen dan werken, wanneer aan de kluis wordt gekomen. Gistermiddag heeft de Leidse politie het zoeken gestaakt en heeft de be- drijfsi'echerche van V en D het onder zoek voortgezet. Voor zover men kan nagaan wordt niets vermist. DEN HAAG (ANP) Door een snelle reddingsactie van een hefschroefvlieg- tuig van de Westduitse marine hebben twee Nederlandse sportvliegers slechts 12 minuten op hun op xee dobberend vliegtuig gezeten. Het waren de 47- jarige eigenaar-piloot van het toestel B. J. J. Rottink uit Ambt Delden en zfjn medepassagier Henk Nyland, uit Ambt Delden. Boven de Noordzee bij Denemarken sloeg gisteren de motor van het vlieg tuig af. De heer Rottink maakte een geslaagde noodlanding op zee. Met zijn passagier klom hij op het toestel om redding af te wachten. Het reddende vliegtuig was gealar meerd door de piloot van een van de twee andere Cessna's, die van Zweden op weg naar Nederland waren. Zij had den deelgenomen aan een vliegtuigrally die was gehouden ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan van de Zweedse stad Gothenburg. De heer Rottink had de vijfde prijs gewonnen. Koningin opent op 19 november Rijnlandhuis DEN HAAG (ANP) Koningin Juli ana zal op 19 november een bezoek brengen aan het hoogheemraadschap van Rijnland. Zij zal onder meer het gerestaureerde Rijnlandhuis aan de Breestraat te Leiden officieel openen. YORK (AP) De Angry Brigade, eer geheimzinnige ondergrondse groep di< in Londen een stuk of zes bomaansla gen heeft gepleegd, heeft doen weten l'SSELDORF (DPA-AP) Op een j heuvel. De lijken lagen naast elkaar op meer gebruikte schietbaan bij Iser- de buik. De meisjes lagen in het mid- in Wcst-Duitsland zijn de lijken den: ze waren ontkleed. Hun kleren vier jongelui uit de omgeving ge- lagen opgevouwen onder hen. Drie had- Jen. liet waren Heinz Helmuth den door een nekschot het leven verlo er (25). Clemens Grossmann (19). ren. De vierde had een kogel door het Schncidersman (20) en Gabriellc i hoofd gekregen. ICHNT mbügler (16) allen uit Menden. Ze Dicht bij de plek stond een afgesloten n met elkaar bevriend. personenauto met het kenteken van de I stad Iserlohn. De politie vermoedt, dat r zijn „terechtgesteld". Zij wilden zangfeest en zijn en zij op de afgele- en uitstapten. Ver- de slachtoffers De politie is er vrijwel zeker van dat het hier een „grap" betreft, maar men neemt desalniettemin de nodige voorzor gen. Een commissaris zei: „We moeten Dallas niet vergeten." Tot nu toe zijn er jegens de koningin al 5 dreigementen geuit. Het is nog steeds bij woorden ge- bleven. *.V. ling: iteu (Advertentie) Dansen 'n Feest LISSE en LEIDEN (Elke Zaterdag 8 I LEIDEN: (Elke Zondag 8 (2 Zalen. Fjjne Beat politie zoekt twee jonge,a .v. reeks 20 jaar die zaterdagavond, per auto hel misdrijf vermoedelijk is ge- kennelijk I d. volgens getuigen een schietoefe- j gen plaats stopten hebben gehouden in de nabijheid moedelijk heeft men de slachtoffers ge- de plaats van de moord. Een Britse dwongen op de grond te gaan liggen DIJ tVerï l^aSteieifl tele:er, die met zijn gezin een wande- Geld is op geen van de vier gevonden. A maakte, vond de vier slachtoffers zodat ook roofmoord niet uitgeslote; igochtend op een tien meter hoge I wordt geacht. DEN HAAG (ANP) Tweederde van de directeuren van industriële onderne mingen vindt het niet gewenst, dat werknemers in de ondernemingsraad „meespreken over bedrijfsproblemcn". Dit blijkt uit een onderzoek dat in opdracht van de Stichting Stuurgroep Sociaal-Wetenschappelijk Onderzoek is uitgevoerd door het Instituut voor Toe gepaste Sociologie tc Nijmegen en het Sociologisch Instituut van de Nijmeegse Universiteit. Bijna zeshonderd directeu ren waren bij het onderzoek betrok- Veertig procent van de directeuren verwacht van hun werknemers dat zij een volgzame houding tegenover hun directeuren aannemen; maar ook veer tig procent verwacht van hun werkne- I mers, dat ze een grote mate van zelf- standigheid laten zien. i Bijna alle directeuren zijn het erover eens. dat het welzijn van het personeel SAIGON (AP) Zuidvietnamese in fanteristen hebben de artilleriebasis j Fuller, even ten zuiden van de gedemi- j litariscerde zone, heroverd, zo meldt het j hoofdkwartier te Saigon. De Zuidvietnamezen werden woens dagavond door een Noordvietnamese strijdmacht uit de basis verjaagd na een zwaar bombardement met mortie ren. Volgens het Zuidvietnamese hoofd kwartier betrok een compagnie rege- ringsinfanterie, ongeveer 120 man. de bergtop zondagmiddaga opnieuw. In het communiqué van hel hoofdkwartier werd geen gewag gemaakt van enige strijd, maakt van enige strijd. beschouwd moet worden als een van de voornaamste doeleinden van het perso neelsbeleid. Bijna een kwart van de directeuren meent, dat de meeste werknemers ne gatief staan tegenover het bedrijf en dat ze trachten zich zoveel mogelijk aan hun verplichtingen te onttrekken. Veertig procent meent daarentegen, dat de meeste werknemers een positieve arbeidsbereidheid tonen. Volgens twintig procent van de direc teuren werken de meeste werknemers alleen om een zo hoog mogelijk inko men te verdienen, maar volgens veertig procent streven de werknemers niet al leen een hoog inkomen na, maar probe ren ook hun persoonlijke capaciteiten in en door hun werk te ontplooien. Slechts zestien procent van de direc teuren dacht dat de arbeidsbereidheid tegenwoordig beter is dan vroeger. Een veel groter aantal. 34 procent, dacht dat de arbeidsbereidheid vroeger groter was, zien in dit opzicht ook duidelijke verschillen tussen de diverse groepen van werknemers. Zo vinden ze de ar beidsbereidheid van kantoorpersoneel groter dan die van fabriekspersoneel de inzet van plattelanders groter dan van stedelingen; en die van buitenlan ders groter dan die van Nederlanders. ROME (AFP) Toeristen in Italië zullen als zij ln hotels logeren van 1 tot 3 juli zelf hun bed moeten opmaken en buiten het hotel moeten even, want het personeel van deze instellingen gaat weer in staking. De vakbonden hebben een nationale staking van 72 uur afge kondigd ter ondersteuning van loonei sen. Het is de tweede hotelstaking in Italië binnen enkele weken.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1