Priester met een groot, eerlijk en goed hart Bejaardencentrum Berkhout is binnen 1,5 jaar gereed In Memoriam pastoor G. J. Klaverwei]clen MODERNE BEELDEN ANTIEKE VOORSTRAAT Aanleg speelterreinen bij Oranjelaan Zoeterwoude Kwart eeuw bejaarden- tochten in Leiderdorp Promotie van J. Overbeke over anencephalie in Nederland .x PINSDAG 22 JUNI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 J ftw|ri^T: r: n CCTry! Pin fchout" to lis: ZOETERWOUDE In Huize Emmaüs te Zoeterwoude is vanmorgen vroeg overleden emeritus-pastoor Gerardus Jacobus Klaverweiden O.S.Cr.) Pastoor Klaverweiden, die 91 jaar werd en bijna 65 jaar geleden priester was, was voor hï met emeritaat ging vele jaren pas toor van de parochie H. Kruisverheffing te Zoeterwoude. Hoewel pastoor Klaver weiden de achterliggende jaren vaak ziek was en meerdere keren voor zUn leven werd gevreesd, overleed hy van daag nog vrü plotseling. De overledene zal zaterdagmorgen na een pleohtige eucharistieviering, die om 11.00 uur in de Christus Dienaarkerk begint, worden begraven in het priester- „Onder de 40" Publiek wordt rondgeleid OORSCHOTENZaterdag om f uur zal burgemeester J. van der officieel de tentoonstelling „Onder 0" openen. Tot 26 juli is deze toonstelling te zien op Voorstraat en tub straat en in het Ambachtshuis. De gemeentelijke tentoonstelling, ten dertigduizend gulden, krijgt een ileiding van de Voorschotense dingen van 't Nut, de Federatie van owenorganisaties, het Creatief Cen- Oud-Woelwijk en de amateurfoto- „Nièpce". onja Holtkamp, Jaap Eerland, Pim der Maas en Robert Smit staan irdagmiddag van twee tot vier uur iedereen rond te leiden. Deze ileidingen onder begeleiding van een stenaar zijn ook mogelijk woensdag- juni en 7 juli 's avonds van acht tot half tien. Ie fotoclub ..Nièpce" heeft in samen- king met Fotohandel Reekers een wedstrijd georganiseerd. Een jury, taande uit Chris Paul Stapels en Reekers, stelt prijzen beschikbaar de beste kunstfoto's. landtekeningen tegen plan voor Leidse Baan iEIDSCHENDAM Naar aanleiding de hoorzitting in de Andreaskerk de aanleg van de Leidse Baan wil Leidschendamse actiecomité tegen aanleg van de provinciale weg Iltekeningenactie organiseren. 1 de nieuwe ontwikkelingen op soci- isch en verkeerstechnisch terrein gebruik van de auto speciaal owerkverkeer wil het comité door «ndtekeningenactie de leden avond Sociale Staten van Zuid-Holland ïuziet de Tweede Kamer verzoeken nog- !'S besluiten uit het verleden ■-24.M beging te nemen en de nieuwe wkkelingen in hun besluitvorming belangrijke rol te laten vervullen. ie.a nken mee wil werken aan de actie i'vóorrj verzocht zich in verbinding te met mevrouw M. C. Löwer-De u dt. Prins Fruolaan 816, tel voortzetting van de hoorzitting ft plaats op d-".'*»rdag 24 juni Universiteitsge'»" i v aan het Stati Ma IS U Lalden, aanvang 20 De openbare bibliotheek in de School straat zal tijdens de tentoonstelling een speciale leestafel inrichten over beeld houwkunst in het algemeen. De tentoonstelling .Onder de 40" is een tentoonstelling van beeldhouwkunst vervaardigd door kunstenaars uit Neder land onder de veertig jaar. De histo rische Voorstraat zal geconfronteerd worden met moderne kunst. Moderne kunst roept vragen op en daarom is het gemeentebestuur van Voorschoten ge lukkig met de bereidheid van de ver enigingen hun leden direct te betrekken bij deze tentoonstelling. De kleinplastieken zullen onder gebracht worden in het Baljuwhuis op de Voorstraat. De beelden, die in de openlucht geëxposeerd worden, staan onder een vierentwintig-uursbewaking. Fietsdriedaagse in Voorschoten VOORSCHOTEN De werkgroep Shunt" uit Voorschoten werkt de plan nen uit om te komen tot een Voorscho tense fietsdriedaagse, waarhij per dag ongeveer 30 km. per fiets afgelegd dient te worden. Het ligt in het voornemen deze drie daagse te houden half augustus. De Voorschotense huisartsen hebben het initiatief reeds ondersteund. Donderdag a.s. zal in het Baljuwhuis op de Voor straat 's avonds om 8 uur een vergade ring plaats vinden, die openbaar is, over deze driedaagse. Ieder, die mede werking wil verlenen of bepaalde plan nen voor de fietstocht heeft, is welkom. Solodiploma C. 2 voor Andrei a van Schaick VOORSCHOTEN De jonge Voor schotense concertpianiste Andreia van Schaick, leerlinge van Jan Wijn, slaag de aan het Amsterdams Conservatorium met uitmuntende cijfers en ,,met onder scheiding" voor haar solo-diploma C. 2. Oj 29 december vorig jaar debuteerde zij voor ,,'t Nut" afdeling Voorschoten. Woensdag zal zij met het Alpho-Orkest in de grote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam het piano-concert in Es- Dur van Liszt ten gehore brengen. Apothekersdienst Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevesteyn 6, Leiderdorp, tel. 42947. Apotheek Voorschoten, LeidseWeg 66, tel. 0171'T-2525. De avond- en nachtdienst van apotheek Cegstgeest wordt waargenomen door apotheek Kok. LISSE Aan de Stationsweg in Lis- se is gistermiddag de eerste paal gesla gen voor het bejaardencentrum „Berk hout". Dat deed de heer L. Krul uit Den Haag. die adviseur is van het stichtingsbestuur van Berkhout. Het nu in aanbouw zijnde nieuwe bejaardenhuis „Berkhout", dat het zeer oude bestaande bejaardenhuis „Huize Pius", gaat vervangen zal straks plaats bieden aan 102 personen. Op de begane grond komen 2 éénpersoonskamers, de woningen voor de rolstoelbe woners, 'n ziekenafdeling, de administra tie, 'n biljartkamer, 'n recreatiezaal, 'n aula, de linenenafdeling, 'n keuken en de woning voor een staflid. Op de le verdieping en 2e verdieping komen 25 éénpersoonskamers en 2 2-persoons- kamers; op de 3e verdieping komen 13 1-persoonskamers, 2 2-persoonskamers en 2 2-persoonslogeerkamers, terwijl daar ook 8 personeelsleden kunnen worden gehuisvest. De bouw wordt uit gevoerd door het aannemingsbedrijf D. Versloot N.V., te Nieuwerbrug. De bouwtijd wordt berekend op 16 maan den. De stichtingskosten bedragen rond 3.8 miljoen. Het nieuwe centrum is een ontwerp van het architectenbureau Ge luk. Frans Tersteeg concerteerde op orgel en beiaard VOORSCHOTEN Frans Ter- steeg, organist en beiaardier te Bolsward, concerteerde gister avond in de Dorpskerk een half uur op het orgel en later builen, hoog in de toren, even lang op de beiaard. Zijn programma was in beide ge vallen optimistisch luchtig, zoals wel past aan de vooravond van de zomer, alleen op deze kille vooravond beslist niet. Tersteeg die ik nog nuiet eerder hoorde, deed zich kennen als een speels musicius. die zich in de tempi nogal wat vrijheden ver oorloofde, hoewel, aan zijn tech nische bekwaamheid behoefde men niet te twijfelen. „Muziek uit renaissance en ba rok", stond er boven de program mareeks. Maar dan toch heel lichte, nu en dan bepaald simpele huis- en dansmuziek, die groten deels beneden de status van een kerkorgel valt. De concertgever wist er toch. ook met behulp van allerlei register- combinaties, iets aardigs van te maken. Scheidemanns „Ballet" kwam niet voldoende uit, maar een „veldslag" van Kerrl klonk heel knap en sprekend. Een luch tig gevalletje was „La volta" van Byrd (eigenlijk voor virgi- naal). Van drie Frescobaldi-dan- sen klonk de gagliarda niet snel en pittig genoeg, maar de „cor- rente quarto" werd boeiend voor gedragen. Tenslotte overtuigde de organist mij afdoende van zijn kundigheid en muzikale flair met het in vloeiende speelse bewe ging verklankte „Concerto del sigr. Meek" van Johanna G. Wal- ther. Als beiaardier was Tersteeg min stens zo goed. Hij hield de caril lonklank open, zodat er niets ver- waasde. Dit wees op een knappe beheersing en voortdurende con trole. die echter geen ogenblik aan kunstmatigheid deed denken. Het was een pittig-tinkelend spel, met een eigen muzikaal leven. We hoorden een gavotte van De Fesch, een gevarieerd „Eind Madchen oder Weibchen" (Mo zart), variaties van Tersteeg zélf fen een suite van Leen 't Hart. JOHAN VAN WOLFSWINKEL. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Maria Petronel- la Johanna, dochter van P. M. de Jeu en A. C. P. Verlaan; Susanne Brigitta. dochter van G. H. Dieterle en B. Lösch; Jeroen Christiaan, zoon van J Timmers en T. Boer; Jannetje, dochter van M. Kraijenoord en A. Schaap; Jelmer Alexander, zoon van W. R. M. Kok en F. van Damme; Karin, dochter van L. C. van Mastrigt en J. van der Linden; Johannes Eduard, zoon van H. van der Stel en H. M. Bindenga; Johanna, doch ter van I. Lens en J. Heemerik; Rob bert Dirk. zoon van T. Lagerweij en A. M. H. Lamoree; Marvin, zoon van J. van Leeuwen en A. J. M. Barning; Sandra Catharina, dochter van R. van Kogclenberg en P. M. van Venetiën; Sandra, dochter van B. M. Janssen en J. J. S. F. Steenbergen; Desirée Jacoba Petronella Maria, dochter van J M. E. van Blaricum en A. W. M Koeman; Gert-Jan Wilhelmus Johannes, zoon van P W. J. de Groot en M. H. W. de Vreugd; Marco Robertino, zoon van H. C. G. Paardekoopper en C M A. Devi- Overleden: E. Koet, 9 dagen, zoon; W. Boogaards, 83 jaar, echtgen. van P. H. van Paridon; J. Brunt, 69 jaar, man. Gehuwd: M. Vonk en W. M Valk; B. J. W. M. Devilee en C SchippeVs; R NAchtegaal en G. M. K Schlieker; G Tegelaar en A. M. Overdevest; L. B J Blikman en A P. Mast. WARMOND Gisteren zjjn mejuffrouw M. Bergman en de heer J. Blom getrouwd. Beiden zijn werkzaam in het onderwijs. Dat kwam tot uiting in de aanwezigheid van een aantal vrolijk uitgedoste kinderen uit de eerste klas van de protestants-christelijke school aan de Kennedylaan te Leiden. Tijdens de receptie, die 's middags in het motel te Sassenheim werd gehouden, gaven de vijfendertig kinderen van ,.juf" een opvoering van stukjes en dansen- Het zal echter nog wel even duren voor de heer Blom zijn beroep zal kunnen uitoefenen. Hij is pas geslaagd voor zijn hoofdakte en moet eerst nog in militaire dienst. Veranderde mistijden ZOETERWOUDE Door het overlij den van em. pastoor Van Rooijen en na het vertrek van pater G. Vaneman naar Australië beschikt Huize Emmaus niet meer over een priester om daar de H.Mis op te dragen. Dit zal nu gebeu- door een van de pastores van de parochie. In overleg met de parochie raad is besloten om de H.Mis van 's morgens 8.15 uur in de Christus Die naarkerk over te brengen naar de kapel van Huize Emmaus op dezelfde tijd. De avondmis van kwart over zeven in de dagkapel van de Christus Dienaarkerk blijft gehandhaafd. LEIDEN Aan de gevolgen van een ernstig verkeersongeluk dat gisteren te Noordwyk plaatsvond, is vanmorgen in het Academisch Ziekenhuis overleden de 15-jarige jongeman Van der Reep uit Noordwijk. Kosten geraamd op f 15.000 ZOETERWOUDE De groenstrook, die de scheiding gaat vormen tussen de woonbebouwing langs de Hoge Rijdijk en het industrieterrein „De Grote Pol der" biedt nabij de Oranjelaan de mo gelijkheid tot aanleg van een spcelgcle- gcnhcid voor de jeugd. De oppervlakte van het beschikbaar komende terrein, die 2100 m2 bedraagt, zal worden verdeeld in twee gelijke delen, gescheiden door een tien meter brede singel. Het noordelijke terrein zal worden bestemd voor de kleuters, het zuidelijke voor de al wat oudere jeugd. Beide zullen door een hekwerk en pas sende beplanting worden omgeven, om te voorkomen dat de kinderen te water zullen geraken, en zullen bereikbaar zijn vanaf de Oranjelaan. Beide speel- gelegenheden zullen voorts met elkaar een verbinding krijgen door een brug, die voorheen dienst deed als voetbrug over de Rijnegommervaart. Het terrein voor de grotere kinderen zal, om een balletje te kunnen trappen, worden in gezaaid, terwijl het kleuterterrein zal worden voorzien van speelwerktui- gen. Het ligt in de bedoeling deze speel- LEIDERDORP Met vijf busseu gingen 190 Leiderdorpse 66-f-'ers voor de 25ste keer op pad voor hun jaarlijkse uitgaansdag; een dag, die hen de hele provincie Noord-Holland zou laten zien. De eerste stop werd gemaakt in Bloe- mendaal. In restaurant „De Uitkjjk" werd koffie gedronken. Hierna reed men door naar Schoorl, waar een feestelijke lunch op de bejaar den stond te wachten. Een lunch, die nog een extra feestelijk tintje kreeg, om dat de heer Kruidenier werd gehuldigd, voor de 25 jaar die hij geholpen neeft de tocht te organiseren. De voorzitter van het organisatiecomité bood hem een her innering aan. Van ochoorl ging het via Alkmaar, Monnikendam, door de IJtunnel naar Avifauna. Hier werd een uitstekend diner aangeboden. Omdat het de 25ste keer was, dat de tocht georganiseerd werd, was er onder de deelnemers aan de tocht een collecte gehouden. Voor de opbrengst hiervan had men voor de bur gemeester en voor het bestuur en ook voor de heer Kruidenier een prachtige bloembaa gekocht. Twee leden van het bestuur, de heren Dorlandt en Kronen burg. konden hun geschenk wegens ziek te niet zelf in ontvangst nemen. De bloemen werden naderhand thuisbe- De voorzitter van het organisatie comité dankte allen die hadden gehol pen met de organisatie van de bejaar- dentochten gedurende deze 25 jaar. Hij constateerde ook dat allen die beweren dat bejaardentochten uit de tijd zyn on gelijk hebben. Ook de Leiderdorpse bur gerij denkt daar, gezien de opbrengst van de jaarlijkse collecte, heel anders over. werktuigen door wat oudere jeugd zelf te laten vervaardigen waarvoor de ge meente materiaal beschikbaar zal stel len. De aanlegkosten van de speelgele- genheden en de kosten van de aanschaf van materiaal is begroot op f 15.000,— i niet door Subsidieverzoek om restauratie scheepswerf ZOETERWOUDE De heer P. W. Westhof verzoekt om een gemeentelijke bijdrage in de restauratiekosten van de op de lijst van de beschermde monu menten voorkomende en hem in eigen dom behorende voormalige scheepswerf Dorpsstraat 2. Als het Rijk in dit geval een subsidie verstrekt, is bij subsidi ering door de gemeente tot een percen tage van 25 hieraan geen blijven finan cieel nadeel verbonden. In verband hiermede en gelet op het advies van de commissie openbare werken stellen B en W de raad voor aan de heer West hof, mits het Rijk en de provincie een bijdrage in de restauratiekosten verle nen, een subsidie te verstrekken gelijk aan 25 pet. van de kosten van de restauratie tot een maximum van f 17.910,61. ZOETERWOUDE Een der punten van het urgentieprogramma van dc ge meente is de verwezenlijking van een zwembad nabij het sportcomplex „Haasbroek" aan de Nieuweweg. Ten einde dit gestalte te kunnen geven zijn er door het gemeentebestuur contacten gelegd met de N.V. Projcktontwikkeling S.R.A. te Zeist. Deze onderneming houdt zich bezig met de ontwikkeling en bouw van zwembaden. In eerste aanleg zal een ontwerp-plan met exploitatieopzet diq- nen te worden vervaardigd. Een en ander dient ter goedkeuring aan G.S. te worden voorgelegd. De kosten van het ontwerp-plan c.a. wordt begroot op f 8.000,- waarvoor de raad een krediet wordt gevraagd. LEIDEN Vanmiddag is de heer J Overbeke (29), wetenschappciyk hoofd ambtenaar by de hoofdafdeling gezond- heidsstatistick van het Centraal Bureau voor dc Statistiek in Den Haag, te Leiden gepromoveerd op het proefschrift „Anen cephalie in Nederland 19511968" tot doctor in dc geneeskunde. Promotor was prof. dr. II II. van Geldcrcn. Anence phalie is een aangeboren misvorming. Het is het bij de geboorte ontbreken van dc schedelkap en het niet aanwezig zyn van een groot gedeelte der hersenen. De misvoiming is onverenigbaar met het leven. Kinderen met deze ernstige misvorming („anencephalen") worden voor het grootste deel dan ook levenloos geboren; voorzover zij levend worden ge boren overlijden zij zeer spoedig na de geboorte. In 1969 werden in Nederland ran deze anencephalen dood geboren; 57 stierven binnen één week na de ge boorte. Deze 189 anencephalen vormden genoemd jaar ruim een vierde deel in de totale perinatale sterfte t g.v. ingeboren misvormingen. In tegenstelling tot aangeboren mis vormingen waarvoor een duidelijke oor zaak kan worden aangetoond, zoals de gevolgen van doorgemaakte rode hond tijdens de zwangerschap, de gevolgen van stralingswerking in Hiroshima, de gevolgen van geneesmiddelenverbruik (softenon is zulk een oorzaak voor anencephalie tot dusver niet gevonden. Dit is voor de hoofdafdeling Gezond heidsstatistieken van het C.B.S. de aan leiding geweest tot het instellen van een epidemiologisch onderzoek betreffende deze monstervorming. Het onderzoek be stond uit het verzamelen van gegevens met betrekking tot evt. teratogaan wer kende factoren en omstandigheden. De bewerking en analyse der verzamelde ge gevens over de in Nederland in de perio de 19511968 geboren anencephalen heb ben geresulteerd in de samenstelling van de dissertatie De dissertatie bevat o.a. een historisch overzicht van het vóórkomen van aange boren misvormingen en een bespreking de noodzaak om het probleem van deze aangeboren misvormingen met epi demiologische methoden te benaderen en vermeldt verder het doel van het epide miologisch onderzoek: de vergroting van de preventiemogelijkheden voor aangebo ren a fwy kingen De analyse van de statistische gegevens van de 4.657 anencephalen, in Nederland geboren in de periode 19511968, heelt o.a. tot de volgende conclusie geleid; „Anencephalie heeft een duidelijk ge- zinsgebonden aspect, een duidelijke nei ging tot concentratie in bepaalde gezin nen, maar deze concentratieneiging is niet een gevolg van'erfelijkheidsinvloed". „Gedacht moet worden aan exogene oorzaken, die door het inwerken in ge zinnen een genetische invloed kan simu- De sterkste aanwijzingen voor een in- tra-uteriene beschadiging door exogene oorzaken gaan in dc richting van toxische factoren (drinkwater) en infcctieuze om standigheden (seizocnsinvloed). Een exo gene actiologic dient welhaast als bewe zen te worden beschouwd. Er is echter geen aanwijzing dat anencephalie berust op één bepaalde exogene factor. De al gemene daling die zich in het ancnce- phalievcrloop heeft voorgedaan is niet eenvoudig te verklaren. De toenemende urbanisatie wordt geacht een In dit op zicht gunstige rol t« apelen. graf op het kerkhof aan de Zuidbuurt Morgenavond om 19.30 uur wordt in de kapel van Huize Emmaüs een gebeds dienst gehouden. Daar is donderdag avond ook een avondmis. Op vrijdag avond is er ook een avondmis in de Christus Dienaarkerk. In memoriam Het lijkt een gemakkelijke opgave om in een plaatselijk blad iemand als pastoor Klaverweyden zaliger te her denken. Vooreerst, omdat hij jarenlang een geziene en beminde figuur is ge weest, niet alleen onder zijn huisgenoten en oud-parochianen, maar ook in de wijde omtrek, zowel bg geestelijken als leken. Maar vervolgens, en dat nog veel meer, vanwege zijn heel aparte persoon lijkheid. die re/i gemoedelijk, hartelijk, prettig en vaak zelfs vermakelijk stempel drukte op al wat hy zei of deed. Van hem kan men immers allerminst be weren, dat hy plechtstatig, afgemeten en gereserveerd was of zich voordeed dat hp een man was van weinige, wel overwogen en nauwkeurig gekozen woorden. Welbespraakt, levendig en spontaan is hij altijd geweest en ge bleven, belangstellend tot op zijn oude dag in alles wat er in zyn eigen om geving en overal in het rond gebeurde of tot stand kwam. een belangstelling. die zich zelfs uitstrekte tot de meest huishoudelvke details. Terughoudendheid of geheimen kende hy eigenlyk van nature niet en het kostte hem werkelgk een zekere in spanning om, wanneer omstandigheden dit vergden, die te bewaren. Het hart lag bij hem op de tong, maar dat hin derde werkelyk niemand, want het was een groot, eerlgk en goed hart. Geen wonder, dat de kinderen, speciaal die van de eigen parochie, daarin een be voorrechte plaats innamen. Zg stonden hem in onbevangenheid en spontaniteit zeer nabij. NU wist gemakkelijk de juiste toon te vinden om hun volledig vertrouwen te winnen, hun aanhanke- lykheid was hem dierbaar en nooit deden zy tevergeefs een beroep op zijn goed lachsheid en vrygevigheid. Wat zou het dan nog moeiiyk kunnen maken om over zo iemand te schreven? Waarschgniyk wel het levendig bewust zijn, dat de overledene een grondige af keer had van iedere vorm van onwaar achtigheid en overdrijving; daarvoor was hij zich te zeer bewust van eigen men- sciyke tekorten en beperkingen. De ge- brvikeiyke fraai klinkende, maar dik wijls lege gelegenheidsfrazen zouden hier dus allerminst op hun plaats zyn. En bovendien, men kan zich niet aan de indruk onttrekken, zelfs van hierboven nog door zyn enige goede, maar terecht befaamde alziende oogte worden gadegeslagen. Men dient derhalve ter dege op zyn tellen te passen, want zelfs In de hemel zwygt hij niet en kent hg geen pardon voor dergelijke over tredingen. Wat ons zeer in hem gesticht heeft, is de rust en het vertrouwen, waarmee hij de dood heeft tegemoet gezien. Hij was een veel te nuchter, reëel en moedig man om zich de gcvaariyke gezond heidstoestand te ontveinzen, waarin hg de laatste jaren heeft geleefd en ook geleden. Bij al zijn opgewektheid en plaaglust was hy iemand met een zeer nauwgezet geweten, waar het de naastenliefde betrof. En bovenal bezat hg als christen en als priester, naast een diep besef van verantwoordeiykheid voor Gods genadegaven, een groot en kinderlgk geloof in de vreugde en rust van het eeuwig leven. Zyn vele vrienden onder p>-iesters en leken zullen onge- twyfeld bidden, dat God zyn vroom ver trouwen spoedig moge belonen en in heeriyke vervulling doen gaan. L. R. Pastoor Klaverweyden Verkeersmaatregelen na doortrekking van de Nassaiistraat ZOETERWOUDE Nu de doortrek king van de Nassaustraat zijn vol tooiing nadert achten B en W het gewenst in deze straat en omgeving enige verkeersmaatregelen te treffen. Zij stellen de gemeenteraad het vol- 1. Het gedeelte van de 5 Meilaan, gelegen tussen de Lebuïnusstraat cn de Nassaustraat, in de richting noord-zuid gesloten te verklaren voor alle verkeer, behalve voor voetgangers: 2. De Lebuïnusstraat in de richting oost-west gesloten te verklaren voor alle verkeer behalve voor voetgan- 3. De Servatiusstraat in de richting zuid-oost gesloten te verklaren voor al le verkeer behalve voor voetgangers; 4. Het gedeelte van de Nassaustraat, gelegen tussen de Servatiusstraat en de 5 Meilaan, in de richting west-oost gelsoten te verklaren vooor verkeer be halve voor voetgangers; 5. De geslotenvcrklaring in de rich ting oost-west en het stopverbod, van kracht voor het gedeelte van de Nas saustraat, gelegen tussen de Willibror- dusstiaat en de 5 Meilaan, in »e trek

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3