K o Katwijkse en Noordwijkse horeca en VVY's gedupeerd* Gezondheidscentrum aan Bevrijdingsplein rss Oude St.-Jozefschool in Hazerswoude wordt een grote volière LEIDSE AGENDA I LEIDSE COURANT DONDERDAG 17 JUNI 191 - Gebouw komt dit najaar gereed Leiden moet 55 mille huur per jaar opbrengen LEIDEN Aan het Bevrijdingsplcin in Leiden Zuid-West komt een gezond- I heidscentrum. Het centrum zal worden 1 ondergebracht in een gebouw dat in opdracht van de Levensverzekerings maatschappij „Stad Rotterdam" aan het Bevrijdingsplein in aanbouw is. Het ge bouw komt in dc herfst van dit jaar gereed. De gemeente moet per jaar f 55.100.aan huur opbrengen. OEGSTGEEST. Zodra de zon gaat schijnen krijgt Cor Oosterveer de kriebels in zijn benen- Dan vult hij zijn thermosfles met koffie, gooit hij de maag van zijn rijdende ps- kraam vol met vanille-, banaan- en vruchtenijs en dan gaat ijsventer Oosterveer erop los. De laatste achtien jaar is zijn eindpunt steeds de Abspoelweg in Oegstgeest, waar hij voor de hockeyvelden van LMTC inmiddels een vaste bezienswaardig heid is geworden. „Ik heb hte hier naar mijn zin", zegt Cor. Iedereen kent mij en ik ken iedereen". Die nauwe band met zijn klantenkring is niet zo verwonderlijk, want Cor heeft al heel wat Oegstgeestenaren op zien groeien. Toch gelooft Cor Nederveen, die inmiddels zijn drieënveertigste ijsjaar aan het vol- scheppen is, niet in een half eeuw feestOorzaak is de teruggang in de straatverkoop. „De klad zit er een beetje in. maar voorlopig blijf ik de horentjes nog volsmeren", aldus de Oegstgeester ijscoman. Opheffing van kleuter school aan Zuidsingel LEIDEN De kleutershool aan de Zuidsingel wordt opgeheven. De instand houding van de kleuterschool zou niet j verantwoord zijn omdat er voor I het schooljaar 19711972 maar op zes leerlingen gerekend kan worden. In verband met de opheffing van de school j zal aan het enige personeelslid van de school, mevrouw M. A. van der Luit- Brinks eervol ontslag verleend wor- neeskundig schooltoezicht en waar schijnlijk de Stichting Schooltandver- zorging. Ook is er ruimte gepland voor de GG en GD. B. en W. van Leiden hebben de gemeenteraad voorgesteld I een krediet van 124.500 gulden beschik- I baar te stellen voor de inrichting over het centrum. De raad beslist daar don derdag 28 juni over. Meubilair en materialen voor kath. scholen LEIDEN Voor de gemeenteraad van 28 juni zijn op verzoek van de Stichting Rooms Katholieke Scholen verscheidene pre-adviezen uitgebracht voor de aanschaf van leermiddelen voor r.-k. scholen. Voor de kleuterschool aan de Telders- kade; meubilair en speelmateriaal. Voor de L.O.M. school aan het Rapen burg; medewerking in de aanschaf van een radio-cassetterecorder, van muziek instrumenten en testmateriaal ten be hoeve van het psychologisch onderzoek van de leerlingen. Voor de r.-k. school aan de Donizettilaanmedewerking bij de aanschaf van 100 klapstoelen voor de aula van deze school. Montessorischool in Morskwartier LEIDEN In- het Leidse Morskwar- ;r komt een openbare Montessori kleuter- en lagere school, althans */an- de raad akkoord gaat met een desbetreffend voorstel van B. en W. Vanuit het Morskwartier zijn diverse erzoeken ingediend om over te gaan tot vestiging van een tweede openbare kleuterschool in deze wijk. Venttruck opengebroken LEIDEN Drie jongelui van om streeks 20 jaar zijn aangehouden op verdenking van diefstal van levensmid delen uit een afgesloten venttruck in de Lombokstraat. De waren die vermist worden hadden een gezamenlijke waarde van ongeveer 300, Blijde mare kwam te laat tot vreugde om overtuigd aan te slaan LEIDEN De blijde mare, die van de Marekerk uit had moeten beetje laat tot vreugde om in gaan, gisteravond in het muzikaal feestelijk gebeuren, dat Leiden binnen het kader van het Holland Festival in veel groter getale had kunnen aanhoren, kwam een het geheel gesproken werke lijk overtuigd aan te slaan. Orga nist. koor en soliste hadden een te lange aanlooptijd nodig om echt muziek te gaan maken. Dat lag ook aan de opzet van het programma: was de volgorde pre cies omgekeerd geweest, dan had men de zenuwen kunnen over winnen. Loze verdedigingskreten tegen die verandering, dat alles nu chronologisch verantwoord zou zijn, gaan niet op, want dan had men niet met Van den Kerckho- ven moeten beginnen. Zijn fanta sie op de vijfde kerktoon kreeg van Albert de Klerk een iets te zware registratie mee, waardoor de omspelingen niet allemaal voor iedereen duidelijk hoorbaar de kerk inkwamen. De zware benadering stimuleerde het koor niet tot hoge prestaties in de twee werken van Josquin. Het Ave Christe immolate werd een wel braaf kabbelende beek, maar er zat te weinig vocale afwisseling in om er ook inder daad over te kunnen juichen. Het is vervelend om het te moeten zeg gen, maar het Leids Kamerkoor toonde drie weken geleden hoe mooi muziek van Josquin gezon gen kan worden. Het dubbel vrouwenkoor in Recordare, virgo mater, kreeg ook een wat huive rige aanpak. De inzet was nu wel goed. maar wanneer te veel mensen deze soort muziek kenne lijk niet begrijpen, hoor je ze tijdens het zingen moeite ermee hebben. De eerste rit voor de pauze werd besloten met werk van Sweelinck. De Klerk voelde zich in de „balletto del Grandu- ca" volledig thuis en liet met grote afwisseling in registratie de melodiefragmenten feestelijk tot ons komen. Iets van de feest vreugde toonde toen ook het koor in de ..Rosette", hoewel ik me gr- - tere afwisseling in forte-piano- dynamiek kan voorstellen. Na de pauze kwam de muziek. Het koor toonde in alle werken, dat het wel goed zacht, beladen, met intentie, kortom goed muzi kaal kan zingen. De soliste Elly Ameling toonde diezelfde bena dering in de laatste twee van de Vier door haar gezongen liederen. "Was er aanvankelijk nog te veel routine, die het moest doen, in „memorare" en „O jesu, ego amo te" was het een genoegen naar haar te luisteren. Al met al was het een toch nog overtuigend concert geworden, hoewel het Nederlands Madrigaalkoor er geen gewoonte van moet gaan maken om concerten te geven met muziek na de pauze. Rest nog èèn opmerking: waarom was het programmafoldertje zo'n onding met duidelijke niet gecor rigeerde teksten en veel te veel drukfouten. De artistieke omslag is niet voldoende, vandaar dat genodigden en uitvoerenden na afloop feestelijk door het ge meentebestuur werden ontvangen ip de Lakenhal. Het is maar èèn keer Holland Festival in het JAN DOOVE Engels bureau betaalt niet uit: NOORDWIJK Naar eerst nu bekenf is geworden is een aanial hotels i andere horecabedrijven, alsmede enkel! VVV's de dupe geworden van financiële/// moeilijkheden van het Engelse reisbureaq Friendship Tours, waarvan het hoofdjf kantoor zou zijn gevestigd in Londeof Ongeveer twee hotels in Katwijk hotels in Noordwijk behoren ook tot dt| I slachtoffers. Ook de VVV in Katwjjt u' moet voor duizenden gnldens tot de gr dupeerden worden gerekend. Friendship Tours organiseerde dive reizen naar. ons land. Met name in voorjaar kwamen veel Engelsen d Friendship Tours naar ons land, onder meer de bollenvelden te bezoeken Ook met Pasen en Pinksteren zorg'* „Friendship" voor gasten. Hotels uit c der meer Katwijk en Noordwijk stakes geld in deze reisorganisatie. De rekeninj j3 werd steeds naderhand vereffend. Vont a jaar bleek het al moeilijk om geld vac K Friendship Tours binnen te krijgen Toch gelukte het en derhalve schroomói j men niet om ook dit jaar weer met he' reisbureau in zee te gaan. Dank Friendship Tours waren hotels tijdefl de paasdagen en met Pinksteren vol. Dip® gasten hadden van te voren de koste aan het reisbureau voldaan Tot i is echter betaling aan de hotels uil- gebleven. Burgerlijke stand Bonnet erelid van Roodenburg LEIDEN Roodcnburgs penning meester D. Bonnet kreeg tijdens de jaarvergadering op „Noord" de gouden speld als waardering voor het feit dat hij ruim 20 jaar bestuurslid is geweest. Sinds 1950 maakte de heer Bonnet, die door voorzitter H. Uiterdijk tevens een ingelijste oorkonde kreeg overhandigd, deel uit van het bestuur van Rooden burg. In die periode is de heer Bonnet 2e en le penningmeester geweest en «zette hij zich o m. in voor de bouw van een noodkantine in de Leidse Hout en later voor de kantine op het sportpark in de „Kooi". Al die verdiensten leidden tot het erelidmaatschap van de aftredende Bonnet. Naast de heer Bonnet ver dween ook de heer Jonker wegens werkzaamheden uit het bestuur. Hun plaatsen werden ingenomen door dé he ren J. van Gugten en H. Zee, die voorzitter is geweest van de jeugdraad. Financieel gezien is het met Rooden burg het afgelopen seizoen niet al te florissant gegaan, te meer daar de re cettes duidelijk verminderden. Tegen over een ontvangst van f 14.359,75 in het seizoen 69-70 staat een recette van f 8500,in de afgelopen competitie. Mede ook door de verhoging van de I terreinhuur zag het bestuur van Roo denburg zich genoodzaakt de contributies te verhogen: fl.50 voor de senioren, f 1,voor de A- en B-junioren, f 0,75 voor de C-junioren en f 0,60 voor de pupillen. WARMOND- De gemeente War mond lijkt een oplossing te hebben gevonden voor de toenemende ver keersdrukte. Ze verwijst automo bilisten, die van opschieten houden, van de wal naar de sloot, zij het wel met inachtneming van de ver keersregels. Tot nu toe heeft nog niemand gebruikgemaakt van deze uitwijkmogelijkheid. 40 ja Reünie predikanten hij jaar hervormde pastorie Zoetervvoude ZOETERWOLTDE Veertig jaar ge leden werd de nieuwe N.H. pastorie aan het Watertje in gebruik genomen. Deze verving de oude woning die pal aan de straat stond. De huidige predi kant, ds. S. L. Shoch, heeft bij deze gelegenheid het initiatief genomen tot een reünie van oud-predikanten. Zij zullen a.s. zondagmiddag worden ontvangen op de pastorie. Omstreeks 5 uur worden alle belangstellenden ver wacht om nog weer eens een woordje te wisselen. Met goed weer zal dat op I het grote grasveld rond de pastorie zijn. bij minder gunstig weer in „Ons Huis", i Leden van de jeugdraad zullen onder wijl een en ander secveren. Aansluitend hierop wordt om zeven uur een avond dienst gehouden waarin de preek zal worden gehouden door ds. Postma voor wie het een gedenkwaardige dag is omdat hij 25 jaar geleden tot predikant I werd bevestigd in Zoeterwoude. Ook de J predikanten Kranenburg, Van Ambden. Hoogendijk Hengstmangers en Loerak- 1 ker zullen in de dienst voorgaan. M. A. Logtenberg op Stadsontwikkeling LEIDEN Burgemeester en wethou- j ders van Leiden hebben benoemd tot j; chef van de nieuwe secretaricafdeling f j stadsontwikkeling de heer M. A. Log- c tenberg te Capelle aan den IJssel. De heer Logtenberg, die op 29 sep- c tembcr 1932 te Arnhem is geboren, is momenteel chef algemene zaken en f stadsontwikkeling in zijn woonplaats, j J p 1 september zal hij zijn functie in I 1 Leiden aanvaarden. j VOORSCHOTEN Geboren: Patricia C. H. d. v. Meijster, E. H. en Van Baren, M. J. G.; Jan-Peter C. A. H. z. v. Mulder. A. P en Venne. J M; Cindy d v. Westerbeek, F. F. en Nouwens, C. A.; Léonie d. v. Van Brink. M. H. en Roelofsen. E.; Thérèse M. d. v. Meijer. J. J. en Langerak, C.J.: Alexandra M. M. d. v. Van Bohemen. M. P. M. en Van der Helm. M E.: Christian A. z. v. Bos. A. S. en Prosperi, M. A.: Annette M. d. v. Visser. J en Reyneveld, M. I.; Petro- nella P. d. v. Van der Zwet, L. A. .T. en Hijman. P.; Jurriaan z. v. de Neef. K. J. en- Ruijs, J.; Ozden z. v. Bulut, C. en Yayik. M.; Maaike M. d. v. Van Velzen, A. J. en Mol, H. W. M. Ondertrouwd: Schulte. M. A. en Smagge, E. M. L.; Zuijderduin, L. A. en Van Veldhuizen, Z.; Kaiser, A. en Har- tog. M. W. te Hoofddorp; Agterhorst, G H. en Storm. C te Hilversum; Van Mulligen. St. en Betcke. B.: Pennings. .C A. te Koudekerk a d. Rijn en Dekker. M. G. Gehuwd. Uit den Boogaard. J. B. te Alkemade en Wassenaar. A.; Van der Krogt, M. J. en Sluijter, Y. J.; Arends, P. L. te Den Haag en Van der Laan. G. R. te Den Haag; Roelofs, W. te Den Haag en Eijs. C. H.; Van Hummel. H. C. te Heumen en Van Lierop. C. J. R.; Blok, J. te Alphen ad. Rijn en Dijk man. W Van de Vlekkert, B. en Stou te. J. C.; Slootweg, C. J. te Delft en Nieuwenhuizen. .1. LEIDERDORP Om j.; Jacobus Jo- Adrlaan Schoul HAZERSWOUDE Indien de ge meenteraad van Hazerswoude daarmee op donderdag 24 juni (aanvang raads vergadering 20.00 uur) akkoord gaat. wordt dc voormalige St. Jozefschool in de buurtschap Groenendijk verhuurd aan Langhout's groothandel in vogel- voerders uit Oegstgeest. De school, die sedert 1 januari ongebruikt staat, én de aangrenzende speelplaats zijn samen ongeveer 1600 are groot. De huur aan genoemde groothandel zal voor de tijd van vijf jaren en vijf maanden, aan vangend op 1 augustus a.s„ worden aangegaan. Als hutirsom wordt een be drag van f 14.000.per jaar ge noemd. B. en W. van Hazerswoude wilden het voormalige schoolgebouw niet on rendabel laten staan, plaatsten een ad vertentie en kregen reacties van bedrij ven c.q. instellingen. De voorkeur moet, aldus het college, aan Langhout's groot handel uit Oegstgeest worden gegeven, op grond van milieur-hygiënische, ver keerstechnische en financiële overwe gingen. De ruimten, die Langhout's groothan del in vogelvoeders nu in Oegstgeest, op verschillende plaatsen, ter beschikking staan, zijn, aldus directeur P. Langhout. veel te klein. In de school wil hij nu de vogelvoeder-business (90 procent eigen fabricage; 10 procent andere produkten) onderbrengen. Op het schoolplein wil hij zich aan een éxperiment gaan wa gen. „Het ligt in de bedoeling, om daar volières te plaatsen, waarin bijzondere, buitenlandse vogels worden onderge bracht Die zijn in gevangenschap moeilijk te kweken. Door in en rond die volières de omgeving, vanwaar de vogels afkomstig zijn, zo natuurgetrouw mogelijk na te bootsen, hopen we tot resultaten te komen", aldus de heer P. Langhout. „Inderdaad, je zou het een proefstation kunnen noemen Hazerswoude krijgt, indien de ge meenteraad akkoord gaat met de voor stellen van burgemeester en wethou ders. een bekende klank in de kringen van vogel- en volièreliefhebbers uit heel Europa. Directeur P. Langhout: „We bestrijken nu zo'n half miljoen verbruikers. En die komen behalve uil Nederland ook uit België, Portugal, Duitsland. Griekenland. Denemarken. Zweden, Noorwegen, nou, noem maar op." Nieuw bestuur voor „Juwelen" LEIDEN De wijkvereniging „De Juwelen" heeft een neiuw bestuur. Het volgt het oude bestuur op, dat zich negen maanden vol enthousia zijn taak heeft gekweten. Het bestuur is als volgt samengesteld, voorzitter N. Nagtegaal, vice-voorzitter J. Ledema, le secretaris R. M. Heruer, 2e secretaris Th. Ouwerkerk, penning meesters mevrouw W. van Hees en de bestuursleden F. Meinders, H. Cozijn, H. Miggels. Door deze bestuurswisseling is ook het redactieadres en het secretari- aatsadres gewijzigd, beide zijn nu ge vestigd Agaathlaan 221. Binnen de wijkvereniging speelt men tevens met het idee om een toneelvereniging op le richten. Voor de jongere kinderen in wijk is een jeugd natuurwacht in c richting. Serie insluipingen in Leiden-Zuidwest LEIDEN Verschillende insluipingen en inbraken zijn er in de afgelopen nacht geweest in Zuid-West. Voor zover be kend, wordt alleen het nodige vermist in de snackbar aan de Brahmslaan waar men binnen kwam via een bovenlicht. Vermist worden 100 pakjes sigaretten en 10 pakjes shag. Tot de gedupeerden behoort ook de autobusonderneming Maarse Kroon. 'oordvoerder van deze maatschap pij liet weten dat Friendship Tours no; niet helemaal failliet is. Maarse Kroon •eed veel groepen voor het Engelse reis bureau dat oorspronkelijk onder leiding stond van een Nederlander, Jó Nieman. Dat Friendship Tours niet meer be taalde sloeg bij de betrokkenen in a.: Donderslag bij heldere hemel, omdï: de meesten al enkele jaren goed zaket deden met Friendship Tours, die dn ook een betrouwbare naam had. Overigens is er een waas van geheim zinnigheid rond deze kwestie. Vori; week is er een vergadering geweest gedupeerden. Men heeft mr. J. v. d. Pis uit Katwijk in de arm genomen kwestie uit te zoeken. De heer Van ó- Plas behartigt in deze niet alleen zake voor de Katwijkse en Noord wij gedupeerden, maar ook voor o.a. Maj Kroon en de betrokkenen in Egrr| aan Zee. Gesproken wordt over I strop van in totaal een half miljoen gi den. Een Noordwijkse hotel tachtigduizend gulden in het schip ziti en een hotel in Katwijk voor meer d vijftigduizend gulden. De VVV in Ks wijk zou volgens zeggen ook enkele tit- duizenden guldens hebben versped',. n'w tenzij alsnog een oplossing wordt gevm- den. De VVV in Noordwijk deed géén zakeri met Friendship Tours. Mr. Van der Plas. die voor deze zaal in Londen is geweest, gaf geen taar. „In dit stadium kan ik nog niet! zeggen. Het zou de zaak niet ten goedi komen. Wij wachten mr.-Van der Plas. DONDERDAG 17 JUNI St.-Josephschool Oppenheimstraat. Afscheidsreceptie van de heer J. M. Poodt van 20.00-21.30 uur. DONDERDAG 17 JUNI Christus Dienaarkerk Zoeterwoude. Ziekentriduüm. Gemeentehuis Oegstgeest: Gemeente- VRIJDAG 18 JUNI Kreatief Sentrum: „De Operatie". To neelstuk gespeeld door Marokaanse to neelgroep. Aanvang 20.00 uur VVV-kantoor. Optreden I NZH-muziekgezelschap in r formen. Aanvang 20.00 uur. het Rozestruiken aan W. ilc Zwijgerlaan worden vergoed door Rijnland LEIDEN' De duizenden rozenstrui ken die zijn vernield tijdens werkzaam heden aan de Willem de Zwijgerlaan zullen worden vergoed door het Hoog heemraadschap Rijnland, dat ter plaatse riooltransportleidingen heeft aangelegd. Dit heeft het college van B. en W. geantwoord op vragen van het socialis tische raadslid In 't Veld. In verband met de ouderdom van de betrokken rozenbeplanting en het in de loop der jaren mede door grondopho- gingen daaraan ontstane omvangrijke wortelstelsel was het uilgraven van de rozenstruiken niet zinvol. Naar schat ting zou zeker 90 procent een verplan ting niet hebben overleefd. Aan het aanbrengen van een nieuwe beplanting moest derhalve de voorkeur worden ge geven, aldus B. en W. Voor een verbreding van de Haagweg zullen verschillende bomen moeten worden verwijderd. Zoals de afgelopen tijd in meer gevallen heeft plaatsgevon den zal er ook in dit geval naar ge streefd worden om deze bomen elders weer te plaatsen. Deze werkwijze zal ook in de toeomst worden toegepast. I Leidse Schouwburg: Al Steward, folk- I songs. Aanvang 20.15 uui\ Gemeentecentrum Oegstgeest: Lezing van mej. drs. I. Moerman over middel eeuwse kastelen. Aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 19 juni Oud-Poelgeest: Meditatieweek. Het week. onderwerp. „Wat heeft het westen ons geleerd?" Leidse Schouwburg: Miel Cools Caba ret. Aanvang 20.15 uur. Kon. Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde: Excursie. Oegstgeest, Gemeentecentrum Lijt- weg. Vertrek excursie kastelentocht. Culturele agenda Leiden TENTOONSTELLINGEN: Galerie 't Duivenhuys: Tel.: 26513. tot 20-6. Voorjaarstentoonstelling met schilderijen van Berserie, Ver Hakkaart en Will Tweehuysen, Dozen van Letia de Haas. Galerie van der Vlist: Tel. 22806, tot 15-6, Voorjaarstentoonstelling. Galerie Heuff: tot 30-6, Tentoonstelling van werken van Sierk Schroder (tel 01751-2185). Galerie Walenkamp: Tel. 23888. tot eind juni Dolle-Mina-Actie. Sted. Museum dc Lakenhal: Tel. 44044, tot 18-7, Hedendaagse Belgische con structieve vormgeving. Rijksmuseum van Volkenkunde: Tel. 32641, „Tiderida", van Eskimo tot Groenlander. Tentoonstelling over het leven en bedrijf van een Oost-Groen- landse samenleving gedurende 5 eeu wen tot op de dag van vanadaag. Nederlands Legermuseum: Tel. 34241. Schilderijen en tekeningen van Jacob van Gheyn tot eind augustus met dia projectie over uniformen en wapens uit de 17de eeuw. Bovendien is er een nieuwe zaal geopend van allerlei ge bruiksvoorwerpen lot de 12e eeuw. Galerie 't Hoekje bij de Pomp: Tel 01711-3511, tot 26-6. Expositie van de be- wonwers van het zeehospitium te Kat wijk. Groep Lutz exposeert „Grafiek in Din ges" Vrouwensteeg 12 te Leiden, tot 12 P.D. Stikkelorum exposeert aquarellen en pentekeningen in het Waaggebouw op de Aalmarkt. Vanaf 9 lot en met II' juni, dagelijks 8.30 uur - 17.30 Zaterdag 9.00 - 17.00 uu. Bezoekuren ziekenhuizen Bezoektijden Kliniek Verloskund Gynaecologogie: Voor patiënten van de afe- ling Gynaecologie en voor zwangere: 10.00-12.30 en van 15.00-20.00 uur. kraamvrouwen: van 10.00-11.30. 15.C 18.30-20.00 uur. Op dinsdag is er de B dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ms, al half twaalf. za. van 15-15.30; dl.' Kinderen vanaf 4 16. di. en do. van 13 Annakllniek: 3de Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dins dag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondags fl ALPHEN Ziekenhui lliks (ook zondag) 1ste NOORDWIJK - So lagelijks van 3 tot h. ol 8: zaalpatiënten issc-patlënten half 3, donderdag va an 1 tot half 3. ipitlumlongkUniek I 7 tot '8: tbc-afde- ot half 5; revalidatiecentrum: dins- donderdag longkllnlek VPOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apo- icek Hardlngh en Blanken, Hogewoerd li. tel. 20502: de Ocgstgeestse Apotheek Wilhelminapark 8. Oegstgeest, tel. 53274 e" erdag-, zondag-, n apotheek R. va Leiderdorp wo

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4