KL neemt gloednieuwe tv-studio in gebruik Oom overleden na tumult van dronken Noordwijker Carla Koerts bereidt zich voor op kritische filmoog Operatie op videoband Studen ten veren igingen Leiden overwegen fusie Babysitten camoufleerde diefstallen ALPHEN Een 20-.iarige jongeman uit Alphen aan den Rijn maakte als baby-sitter van het hem geschonken vertrouwen zwaar misbruik door het plegen van diefstallen in hhuizen waar I hij zijn camouflagepraktijken uitvoer- j de. De officier van justitie bij de Haagse politierechter had er maar twee grepen uit gedaan, maar dat waren dan ook wel forse grepen. In de ene woning pakte de jongeman f 1000 mee, in de andere moest hij het met f 100 doen. Doch er was op zijn zitadressen nog wel meer verdwenen, hetgeen niet meer viel te achterhalen. Het werd bij de rechter niet hele maal duidelijk waar het geld was ge bleven. alleen werd meegedeeld dat verdachte bezig is met het afbetalen van de gestolen bedragen. Een vraag was ook of sommige goederen, die op zijn kamer waren aangetroffen van het gestolen geld waren gekocht. Offi cier en rechter hadden daarvan wel het vermoeden, doch de raadsvrouwe kon enkele rekeningen overleggen waaruit bleek, dat verdachte sommige goederen op afbetaling gekocht had en wonder lijk genoeg nog niet had afbetaald. Wel had verdachte een bromfiets gekocht, die hij later weer had geruild voor een luchtbuks. De officier wilde rekening houden met het feit, dat verdachte nog genoeg heeft af te betalen en wilde daarom volstaan met een maand gevangenis straf voorwaardelijk met proeftijd van De raadsvrouwe meende dat het wel met wat minder kon. doch de rechter volgde de officier in diens eis. Audiovisueel programma vervangt docent LEIDEN De Audio-Visuele Dienst, irtweg genoemd AVD, van de faculteit ter geneeskunde aan de Leidse univer- iteit, heeft in het Academisch Zieken huis de beschikking over een zeer mo derne en uitgebreide televisiestudio die •p de 4e etage van de Polikliniek Inter- Ziekten is gevestigd. In augustus ig Jaar, is men met de uitvoering i de studio begonnen en eeze zal bin nenkort officieel worden geopend. Dit Jntr kan men v.d. AVD reeds positieve m resultaten waarnemen. Immers de ge- la* naakte onderwijsprogramma's met de eu, Mdio-rtniele dienst kunnen via came- n'i en een gesloten televisie-circuit de o» Hoofd van de audio-visuele dienst, de isitijbeer F. J. a. op 't Eijnde, legt uit: „De ..vjplevisie als communicatiemiddel werd intefP de afdeling anatomie gestimuleerd, ktlapet probleem van teveel studenten, te einig docenten en patiënten wordt het gebruik van de televisie, als iclu tn didactisch verantwoord medium, b gelost. In de audio-visuele dienst zijn j, tvens opgenomen: een Centrale Foto- 13 d enst, een Centrale Tekendienst, en T'^n Centrale Filmdienst, die tezamen de benaming „Centrale Dienst visuele documentatie" opereren. In menwerking met de Dienst Onderwijs- itwikkeling staat de audio-visuele r. enst, waarvan de apparatuur in alle ■■re» illegezalen en operatiekamers staat op- steld,- in verbinding met de studio. Reerink, medewerker van de iw 00: „Modern medisch onderwijs mml aagt moderne onderwijstechnieken, als het gebruik van de t.v. bij de itwikkeling van doceervaardigheid. wordt de televisie toegepast ?eno d demonstraties uit de operatiekamer Iraai »r vele studenten zichtbaar te maken, sttenjowel de auditieve als de visuele kant de televisie als overdrachtsmedium, door het onderwijsproces en de stu- ater nt ten volle kunnen worden benut". In de studiozaal, tijdens een kleine monstratie, zei de heer J. C. Bakker, televisiedienst: „De vroegere ichtkamer fungeert nu als een nood- n echter alle technische ogelijkheden in het klein zijn nage- luwd. Door een wand is de ruimte scheiden in een studio en regiekamer. ele kabels lopen door het vertrek voor u deo-geluidsintercominstallaties en «dingskabels. Een kleurencamera akt het mogelijk chemische reacties processen (bloed) duidelijk en infor- tief over te brengen, terwijl men rder de beschikking heeft over 4 fart-wit camera-installaties". Tiri3d( Een weekend terug in het verleden LEIDEN Wie zich interesseert in kastelen kan het volgende weekend zijn hart flink ophalen. Vrijdag 18 juni wordt in het ge- meentecentrum Oegstgeest door mej. drs. I. Moerman een lezing •net dia's gehouden over middel eeuwse kastelen. Aanvang van de lezing is 20.00 uur. Een dag later wordt een excursie gehou den langs zes kastelen die voor namelijk liggen in het rivierenge bied tussen de Biesbosch en 'a-Hertogenbosch, ertrokken wordt om 9.00 uur vanaf het gemeente centrum Oegstgeest aan de Lijt- weg. Omstreeks 18.30 uur zal de bus weer terug zijn op het punt van vertrek. Kasteelliefhebbers kunnen zich aanmelden bij me vrouw H. van Duimen Krumpel- man, Wilhelminapark 36, Oegst geest tel.: 54525 en Bureau K en O, Oude Vest 45, tel.: 31841. richtingen in collegezalen, kabelverbin dingen enz. is een bedrag van 1,5 mil joen gemoeid geweest. ,Op het terrein van het Universitair Medisch Centrum staat een aantal collegezalen met el kaar en met enige operatiekamers in verbinding voor het overbrengen van t.v.-beelden en geluid. De heer Bak ker blikte ook even in de toekomst: „De t.v.-dienst hoopt gauw de verwezenlij king van een kabelnet over het gehele UMC-terrein mee te maken. Hiermee wordt de mogelijkheid geschapen om vanuit één punt, het zogenaamde video- verdeelcentrum, alle collegezalen van beeld en geluid te bedienen". De t.v.- dienst heeft al 51 keer haar assistentie tijdens cursussen, colleges en vergaderin gen verleend. Videobanden zijn al 55 maal voor het publiek afgedraaid. Ver scheidene geregistreerde t.v.-program- ma's werden voor onderwijsdoeleinden gebruikt. Geregistreerde operaties op videobanden zijn vele malen in college zalen uitgezonden. Instructies voor j practicum lessen zijn via het filmbeeld aan de studentèn overgedragen. De stu- dio te Leiden, tot stand gekomen door researchwerk van eigen technici, kan als voorbeeld dienen voor de bouw van plaatselijke kleine studio's bij. universi-j teiten en technische hogescholen, die nu al overal tevoorschijn komen. Op het ogenblik wordt 'gewerkt aan een verbindingssysteera van universitei ten en hogescholen met het Centraal Instituut voor film- en wetenschap. Alle hoofden van de audio-visuele diensten zijn in een hoofdgroep verenigd, die te Utrecht maandelijks vergaderingen houdt. Een centrale aanschaf van video recorders maakt het uitwisselen van programma's binnen het universitair onderwijs mogelijk en nuttig. KOUDEKERK AAN DEN RIJN In de maand mei is de bevolking van Koudekerk toegenomen met 22 perso nen, en passeerde daardoor de 3.500 inwoners. Door geboorte (9) en vestiging (21) steeg het inwonertal met 30 perso nen: door overlijden (2) en vertrek (6) daalde dit aantal met 8 personen. Wellicht nog deze maand een feit LEIDEN Nog deze maand wil men in studentenkringen een definitief be sluit nemen betreffende een fusie tus sen de Vrouwelijke Studenten Vereni ging te Leiden (VVSL) en het Leids Studenten Corps (LSC), Leiden zal dan de vierde universiteitsstad zijn waar men een gemengde sociëteit heeft en zal de grootste studentenvereniging van Nederland hebben met een ledental van 2050. Voor de verwezenlijking van deze plannen wordt in beide studentenhui zen aan het Rapenburg (VVSL) en de Breestraat (LSC) druk vergaderd. Deze vernieuwingen zijn vorig jaar in Gro ningen van start gegaan. Deze stad telt na samenvoeging van de vrouwelijke en de mannelijke studenten 1.600 leden. Wageningen volgde met dit initiatief enkele maanden daarop en zag hiermee het aantal ingeschreven studenten groeien tot 700. De gemeentelijke uni versiteit in Amsterdam, die vorige maand tot een fusie tussen de manne- i lijke en vrouwelijke studentenvereni- gingen is overgegaan, telt nu 1000 le- I den. i De WSL-meisjes zullen na de perste definitieve stappen in de loop van dit jaar hun intrek nemen in het socië teitsgebouw Minerva aan de Breestraat, omdat dit studentenhuis meerdere faci liteiten en ruimtemogelijkheden biedt I voor beide gemengde groepen. De studio is uitgerust met de modernste apparatuur Ik heb Pruisisch bloed Tweehonderd gulden boete NOORDWIJK De dronkemansacti viteiten van een 27-jarige jongeman uit Noordwijk haddén wel zeer fatale ge volgen. Zijn oem tot wiens woning aan de Jac. Urlusstraat hij zich met geweld de toegang verschafte, kreeg na het gebeurde een hartaanval en overleed. Dat kon uiteraard door de officier van justitie verdachte niet direct wor den aangerekend, hoewel de Haagse petitierechter er toch wel enige moeite mee had om die tragische omstandighe den geheel buiten beschouwing te laten. Verdachte had die avond veel gedron ken. Hij woonde in bij zijn grootouders, die evenwel de vlucht namen toen de jongeman dronken thuiskwam. Enige tijd later ging hij op zoek naar zijn grootouders en kwam toen in de wo ning van zijn oom, waar hij vermoedde dat zijn grootouders zich bevonden. Hij vernielde een ruit en ging de woning binnen, waar nogal wat sensatie ont stond. Men bleek erg bang te zijn voor verdachte, hetgeen voormeld gevolg had. La'ter op het politiebureau ging ver dachte hevig te keer en richtte vernie lingen aan. Met een onverschillig ge zicht hoorde hij bij de politierechter het verwijt over zijn gedragingen aan. „Ik kom uit Oost-Duitsland en ik heb Prui sisch bloed. Ik laat me zelfs door de politie niet slaan want dan sla ik te rug", gaf hij te kennen. Verdachte was reeds eerder met de politie in aannra- kig geweest, hetgeen had geleid tot zijn opname in Endegeest. Hij wilde niets weten van hulpverlening ter be strijding van alcohol misbruik. „Ik ben geen drankprobleem, ik kan het zelf wel redden", vond hij. „Dat is meestal een bewijs, dat die mensen het niet kunnen", repliceerde de rechter. „Dat kan niet meer, die heb ik al van de kinderrechter gehad", aldus verdachte. De officier onderstreepte de conclusie van de rapporten, dat verdachte een onbereikbaar iemand is en hij vreesde, dat verdachte nog weieens meer dat soort feiten zal plegen. De eis luidde terzake vernieling en huisvredebreuk f. 200 boete hetgeen ook het vonnis van de rechter werd. CARLA KOERTS {22): In elk geval een leuke herinnering. Leid schend amse vertegenwoordigt Nederland op de Miss Cinema Europe verkiezingen LEIDSCHENDAM. Carla Koerts, 22 jaar jong, mooi en behept met de vrolijke maten 90 - 60 - 91, gaat aan het eind van deze maand Nederland ver tegenwoordigen op de Miss Cinema Europeverkiezingen die op het eiland Sardinië zullen worden gehouden. Daar zal ze met nog een twintigtal schonen uit andere Europese landen ge durende vijf dagen lang in zo wel bonte, sjieke als schaarse kledij moeten paraderen voor een op maat gesneden jury, bestaande uit een handje vol society, dat een extra-oog heeft voor al wat vrouw is. Voor Carla een maand geleden nog niets meer of minder dan een hobbvrijke huisvrouw kwam deze nationale eer als donderslag bij hel dere hemel. Nog nooit heeft ze enige ambitie in deze richting gehad. Foto model worden? Ze heeft er nooit bij stilgestaan. Laat staan filmster. Nu echter liggen de zaken anders. Sinds de Belg André Badot een oogje op haar bevallige anatomische rondin gen heeft geworpen is Carla zich wezenlijk voor de zaak gaan inte- Nu ook Nederland Badot is een gefortuneerde Belg, die enige tijd geleden de deur van zijn public rel at ionsbureau definitief dichtsmeet en zich volledig ging toe leggen op internationale miss-ver- kiezingen en andere buitenkansjes, die het Europese variété te bieden heeft. Andre Badot is ook de grote man achter het festijn op Sardinië en vond het al lange tijd niet prettig dat in de zes jaren dat zijn Miss Cinema verkiezingen op Sardinië draaien, nog nooit een Nederlandse was komen opdagen. Daarom besloot hij dit jaar eens een beroep te doen op zijn Voorschotense vrienden Pim en Stanny van der Veer, die in korte tijd een aantal binnenlandse beau ties op hun vloerkleed trommelden. Een bliksembezoek van Badot-him- self volgde, en de zaak leek al beke ken. Toch wilde hij nu hij toch in Nederland was ook in Amsterdam nog eens zijn licht opsteken. Zestien beroepsmodellen meldden zich daar aan, maar werden allen opzij gezet. Bardot bleef bij zijn aanvankelijke keus. „Gefeliciteerd Carja", zei' hij Omgepraat Carla kon het nog niet helemaal geloven, maar had er best zin in. „Mijn maten bleken de beste van allemaal", zegt ze nu gematigd. Ter wijl haar uitermate knus ingerichte woonark zachtjes schommelt op het Leidschendamse Vlietwater, vertelt ze nog dat ze in het begin door diverse personen moest worden om gepraat alvorens ze aan haar stoom cursus modellopen en staan be gon. Maar nu ze een maandje verder „Ik wist niet dat ik mooi ben" is krijgt ze er zoveel schik in dat ze serieus overweegt om er min of meer in door te gaan. Ook al wor den de komende verkiezingen een mislukking. Iets waar ze terdege re kening meehoudt. „Wat wil je", zegt ze, „Ik heb op dit gebied nog geen enkele ervaring. Het moet allemaal binnen een paar weken gebeuren. En ze letten daar overal op. Zelfs op je oogpupillen. Maar mocht het op een fiasco uitlo pen, dan is het in elk geval een mieterse herinnering". Filmtest „Wat ik so-wie-so al erg fijn vind is het bezoek aan de filmstudio's in Rome, waar de toer mee begint. We krijgen daar ook een filmiest. De uitslag daarvan draagt al bij tot de uiteindelijke uitslag. Daar bekijken Zo zal Carla Koerts op de finale avond in Alghero (Sardinië) aantreden ze al zo'n beetje of je foto- of filmgeniek bent. Dan gaan we naar Sardinië, waar ik, namens mijn land ook iets moet aanbieden. Iets van Delfts blauw of zo. De eerste dagen moet ik aantre den in avondkleding, later in een folkloristische jurk en op de finale avond in badpak of bikini". Terwijl tal van filmprominenten dan vanachter hun brilmonturen naar nieuw talent zullen speuren, zal de fijnbesnaarde jury die avond de gro te klap laten vallen. De winnares 1 rijgt in elk geval een miljoen Ure in het beursje gestort. Dat is zesdui zend gulden (Carla: „Dat heb ik al gauw omgerekend"). Daarnaast zit er een grote kans in dat naast voor het mooiste meisje een passend au tomobiel wordt neergezet. Eventuele filmrollen zullen moeten loskomen van het aanwezige kapitalisme. Huwelijk bovenal Carla heeft geen idee of er voor haar wel eens iets bij zou kunnen zitten. Momenteel staat ze er in elk geval niet negatief tegenover. Haar huwelijk stelt ze echter boven al les. „Kijk, ik ben getrouwd en zie nu al dat je je helemaal moet omturnen. Mijn man is en blijft mijn grootste hobby. Als- het zover komt dat er een filmrol aan te pas zou komen, dan zouden we dat toch eerst eens helemaal uit moeten praten. Als het dan moeilijk zou worden. nou ja, dan maar niet. Als die mogelijkheid er wel was, zou mijn voorkeur toch wel naar de intelligentere film uitgaan. Ik zou het beslist niet op de complete sex- toer willen gooien. Iemand als Ra- quel Welch, dat is zo'n kunstmatig type. Vlees en sex en verder niks. Mensen als Vanessa Redgrave, Ca- therine Deneuve. Jane Fonda en Mia' Farrow, daar ben ik dol op. Ja, ook in Peyton Place. Dat mis ik geen week. Ik vind het zalig. Kan mij schelen wat die mannen ervan zeg- Slaatje „Maar waar praten we eigenlijk over. Ik verwacht helemaal geen overwinning. Wel hoop ik er op de een of andere manier mijn slaatje uit te slaan. En och, je doet met zulk soort dingen altijd de nodige ervaring op. Mensenkennis en zo, dat vind ik erg fijn. Voor de rest wordt het keihard werken, heeft Ba dot gezegd. Keihard werken en mooi zijn. Dat laatste vind ik een groot compliment." Wist je dat nog niet? „Nee", zegt ze, „geen idee. Ze hebben me gewoon bij moeten brengen dat ik, een mooi figuur heb. En dat van die maten ook. Dat wist ik zelf helemaal niet. Gelukkig wordt ik ontzettend goed geholpen door de Leidse fotograaf Huib Burer. Die heeft in de laatste weken al zo'n vierhonderd plaatjes van me geschoten. Voor de rest ge loof ik dat je keihard moet zijn. Je Staat„ er tens'otte helemaal alleen WILLEM SCHRAMA

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3