Bals gelooft in Vitesse „GOUDEN SPIKE" TREKT ATLETEN NIET MEER AAN Z LET OP UW ZAAK TRANSFERLIIST LU Yeenstra naar Brugge Wery blijft bij Feijenoord WIMBLEDON AFGEWEND 1 DINSDAG 8 JUNI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 7 NIVEAU VAN VOLENDAM MOET HAALBAAR ZIJN AMSTERDAM Vitesse, dat al zeker zes jaar aan de bel hangt voor een plaats in de eredivisie, mag het volgende seizoen eindelijk demonstreren wat het waard is. De Nederlandse voetbalwereld kijkt er na de verrasssende keuze van de KNVB nog steeds verdeeld tegen aan, maar of dat lang duurt moet sterk betwijfeld worden. Ger Bals, de ex-Ajaxportier, die momenteel bij Vitesse op de loonlijst staat, werpt zich in deze onoverzichtelijke situatie op als een bron van rust en zelfvertrouwen en beweert zijn „come-back" in de eredivisie met het volste vertrouwen te zien. „In de eredivisie spelen minstens zeven a acht clubs, waarvan het huidige Vitesse thuis met gemak kan winnen. Als ik daarbij nog een aantal gelijke spelen optel komen we het volgende seizoen zeker aan rond 25 punten. En dat is genoeg om zoals Telstar en Volendam te eindigen", aldus de 33-jarige klassedoelman, die dolblij is met deze stimulans in de nadagen van zijn roemrijke carrière. Dit vertrouwen in de toekomst noopte Vitesse tot bezinning. Hoewel héél Arn hem momenteel uitloopt om door mid del van straatcollecties geld voor de nieuwe ere-divisiec'ub bijeen te bren gen, leeft niet de gedachte om het elftal rigoreus te veranderen. Misschien dat er een middenvelder en twee aanvals- spitsen bij zullen komen, als ze te betalen /.ijn, maar daar zal het onher roepelijk bij blijven. Trainer Cor Brom, tot 1969 een leerling van Rinus Michels. heeft gewoon het volste vertrouwen in de basisgroep. „Het enige, wat ik met die aankopen wil bereiken, is het uit breiden en versterken van de selectie. Meer niet". Wat inhoudt, dat Brom geen sterrenjager is? „Dat klopt", zegt hij. „Als ik over sterren praat, praat ik over Cruyff, Van Hanegem en Schoen maker. Die zijn voor Vitesse niet te betakn. Dan is iedereen snel uitge- Homogeniteit zijn elftal niet stoelt op uitgesproken klasse of kwaliteit, maar op homogeni teit, inzet en mentaliteit. En die kracht van'Vitesse wil hij voor geen goud van de wereld missen. „Het zal moeilijk, of laat ik het anders zeggen: niet eenvou dig worden het volgende seizoen. Dat weet ik. Maar ik blijf toch grote moge lijkheden zien. Het eerste, wat we zul len moeten doen is de aanpak van de trainingen intensiveren. Daarmee ko men we mijns inziens al een heel eind. U moet rekenen: het elftal van Vitesse bestaat voor de meerderheid uit jonge spelers (gemiddelde leeftijd is 25 jaar) en die willen allemaal vooruit komen. Nou, geef die jongens maar een kans en u zult zien wat ze waard zijn". De twee, die in dat streven van Vitesse een aparte plaats innemen, zijn in de eerste plaats de al eerder ge noemde Bals en verder de ex-NEC mid denvelder „good-old" Werts. Zij vormen het „brein van Monnikhuize". Met hun ervaring brengen ze rust en vertrouwen Nog niet zo lang geleden mocht Gert Bals, de toenmalige Ajaxdoelman, „The Crack" uit handen uon Johan Cruyff ontvangen. Deze trofee, die uitgereikt wordt aan de voetballer van het jaar was in 1969 het hoogtepunt van zijn carrière- Gert Bals is inmiddels minder eerzuchtig geworden. Maar het is nog wel zó, dat hij de inspirerende kracht van Vitesse is. Het volgende seizoen zal dat in de eredivisie blijken. die noodzakelijk is om de ondoor- dachtzaamheid van jonge collega's te voorkomen. Brom: „beiden zijn van on schatbare waarde. Ik kan ze beslist nog Niet alleen Bals en Werts vervullen een opvallende rol in het elftal. Ook twee „nieuwkomers" hebben zich dit seizoen voorbeeldig aangepast. Spitsspe- ler Stovers kwam in december van NOAD af en acclimatiseerde zo goed. dat hij zich in de tweede helft van de competitie opwerkte tot een van de LEIDEN Tot vorige week zaterdag kon men op diverse plaatsen in Leiden nog aanplakbiljet ten zien hangen met de aankondiging van atletiekwedstrijden om de Gouden Spike. Sinds het afgelopen weekeinde zijn die affiches echter Een droevige zaak", zegt de heer Rietbergen, één van de grote mannen achter de schermen van de organisatie van het Jarenlang belangrijke atletiek- evenement. „Tien jaar hebben we ons uitgesloofd om de atleten iets te bieden. Maar nu is het kennelijk niet meer nodig. Men gaat liever naar Arnhem om op tartan te lopen. De KNAU heeft het programma daar aan de NOS verkocht Dat de bond daar iets van overhoudt, is niet zo erg. Maar vervelender is het voor ons als organisatie. In 't wedstrijd- progrumma, dat in februari bekend werd, stond nog niets over die wed strijden op Papendal. Daarom hebber wij normaal een datum vastgesteld. Toen echter de inschrijvingstermijn vorige week maandag werd gesloten, hadden we vrijwel geen aanmeldingen van de Nederlandse top. l'aar dagen We hebben eerst een paar dagen afgewacht. Maar toen er niets meer binnenkwam, hebben we stad en land afgebeld om te informeren waar de inlieten bleven. We begrepen dat men de voorkeur gaf aan de NOS- wedstrijdon op 10 en 16 juni. De Gouden Spike" viel daar precies tussenin en dat vond men te veel van het goede. Wilma van den Berg ver telde ons. dat het programma te over laden wordt als men ook nog in Leiden aan de start moet komen. Dat Is de mening van alle andere atleten". De heer Rietbergen is teleurgesteld over de gang van zaken. ,,We zijn weken bezig geweest met de organisatie. We hebben kosten moeten maken. Onder gewone omstandigheden komen die voor rekening van de sponsor, die we voor der.e wedstrijden hebben. Maar nu i moeten we waarschijnlijk dit bedrag uit de clubkas betalen. Hielden we door gaans nog we! eens een kleine som over van de „Gouden Spike", waarvan we dan voor de jeugd een polsstok of iets dergelijks kochten, nu kost het ons zeker anderhalf mille". Aardigheid ervan af De Nederlandse Omroep Stichting, die och ineens opwerpt als organisator van belangrijke sportevenementen, kan or «leze manier talrijke verenigingen du peren- De heer Rietbergen: „Stel je nu «vin voor, dat de NOS besluit om vol gend jaar van dergelijke wedstrijden af te stappen. Dan zijn we ineens wel weer goed om te organiseren. Dan wordt er Weer een beroep gedaan op de ver enigingen. Voor de mensen, die zich tientullen jaren hebben ingezet, gaat de aardigheid er wel vanaf op zo'n manier". De wedstrijden om de „Gouden Spike", jarenlang voor veel atleten een van de hoogtepunten van het seizoen, moet dus in zijn huidige vorm ver dwijnen. Maar er bestaat een mogelijk heid de trofee toch in de toekomst uit verdwenen. De „Gouden Spike" blijkt geen trek pleister meer. De atleten hebben de voorkeur gegeven aan de NOS-wedstrijden op Papendal, waardoor de organisatiecommissie zich genood zaakt zag de wedstrijden in Leiden te annuleren. De Gouden Spike werd vorig jaar gewonnen door Wilma van de Berg. Mogelijk dat komende ivinter een indoorversie oan dit belangrijke atletiekevenement wordt gehouden- te reiken. „Ons is de suggestie gedaan", vertelt de heer Rietbergen, „deze wed strijden in het indoorseizoen te organi seren- Leiden heeft tenslotte elk winter seizoen tenminste een keer indoor- atletiek. Dat kan dus gemakkelijk ge organiseerd worden. Met enkele mensen van onze vereniging hebben we over deze mogelijkheid gepraat. In principe bestaat er bij iedereen bereidheid de „Gouden Spike" in de winter te houden. We slaan er echter wel op het niveau te handhaven- We hadden tenslotte een zeer goede naam. En die willen we bewaren- Maar voorlopig denken we nog helemaal niet aan het indoorseizoen. Laten we eerst maar over deze teleurstelling zien heen te komen. Dan praten we verder". Inmiddels is de vraag wie verantwoor delijk kan worden gesteld voor het uit vallen van de wedstrijden in Leiden nog niet beantwoord. De heer Riet bergen: „Aanstaande vrijdag is er een Unieraadsvergadering, waar de kwestie uitgebreid aan de orde zal komen. Daar zal wel worden uitgemaakt wie de schuldige is: de NTC of de KNAU". FRANK WERKMAN Rini Wagtmans verloor terrein GROSSGLOCKNER De Italiaan Franco Vianelli heeft de 17de etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Hij legde het 206 km lange parcours van La Her- magor naar Grossglockner af in 6 uur 8 minuten en 35 seconden. Z(jn landge noot Primo Mori werd tweede met 1.09 achterstand. Michelotto blUft leider in het algemeen klassement. In de zware bergetappe heefi Rini Wagtmans aanmerkelijk verlies geleden. Hij kwam 22 min. 19 sec. na Vianelli als 58ste over de meet en verspeelde zijn negende plaats in do algemene rang schikking. Uitsla» 17de etappe: t, vianelli (lt.) S.oms: >p 3. Polldorl (It.) op meest productieve aanvallers in de eer ste divisie. Anders ligt het met Melgers. Deze 1.90 meter lange centrale verdedi ger kwam aan het begin van dit sei zoen over uit de amateurrijen en „post te" zich zonder schroom tussen de semi- profs van Vitesse. In een recordtijd verwierf hij Ook van hem verwacht trainer Brom veel in de ere-divisie. Het belangrijkste na de „stunt van vrijdag" is wel het daadwerkelijke me deleven van de bevolking van Arnhem. Er is een bliksemactie op gang ge bracht, waarvoor speciale enveloppen werden gedrukt, die kunnen worden gedeponeerd in overal in de stad ge plaatste bussen. Het bestuur van Vitesse heeft goede hoop door deze actie een bedrag van een ton bijeen te krijgen. Ook het VVV heeft zich niet afzijdig gehouden. Deze organisatie heeft voor het weekeinde een grabbeltonverrassing aangekondigd. Wie vijf gulden neertelt mag op het VW-bureau een lootje trekken met de kans op attractieve prijzen, waaronder door de burgerij be schikbaar gestelde buitenlandse reizen. De onderhandelingen met de gemeente lijken ook gunstig af te lopen. Vana vond komt de raad bijeen om zich uit te spreken over een subsidie van. enkele Koersen Duindigt WASSENAAR Van de 23 inschrij- geduchte reputatie. ^frs v °or Ëfdf averij in de hoogste ."acht trainer Brom klasse d"; Dumdifrt morgen geeft ko- men er tenslotte maar negen aan de start. Het gebeurt vaker, dat een aan zienlijk aantal zich terugtrekt, maar hier is het een kwestie van twee opper machtige paarden, die de rest theo retisch althans slechts de strijd om de derde plaats gunnen. Zowel Henri Buitenzorg als Helene Hanover kunnen hier voor entrainement Wagenaar winst Verder zijn de draverijen open, met wellicht als favorieten vader en zoon Vergay in de tiende (Important D) en achtste (Interest) koers. De eerste ren is er een met vele nieuwelingen. Om half vijf is de eerste start. Het programma: Flüssenprijs (2000 m„ autostart, met trio): Iron - Ino - Jungfrau. Outsider: Helvetia. De Holkenprijs (2140 m.): Just in Time - Jody con Dios - Jaguar. Tjeukemeerprijs (2000 m., autostart, met trio): Irish Kan - Idas - Ilina. Outsider: Ido van Alkestis. Afri Janeprijs (ren, 1900 m.): Stal De Bloemert (Jolly Joker S en Full of Love S) - Acceleranda-Sans Souci. Morraprijs (2000 m., autostart, met trio): Hoss Westlandia - Edward A - Fleche. Outsider: Fleetwood. Bergumermeerprijs (2120 m.): Henri Buitenzorg - Helene Hanover - Dorus van Rood en Noot. Sneekermeerprijs (2000 m„ autotstart, met trio): Hardy Regina - Hilda O - Ina van Hovi. Heegermeerprijs (2000 m., autostart, voor leerlingen): Interest - Godetia - Fury Hollandia. Fieldmasterprijs (ren, 1800 m., met trio): Frans - Blue Honey - Tamara. Slotermeerprljs (2000 m., autostart): Important D - Iduna J - Ixkit. tonnen. Meeleven Al dit meeleven, dat de KNVB heeft losgeslagen, lag voor de hand. Zes a zeven jaar tracht Vitesse nu al de poort naar de ere-divisie open te breken. Steeds zonder resultaat. Drie jaar gele den leek niets een overstapje meer in de weg te kunnen staan. Het door Frans de Munck getrainde elftal stond toen tot kort voor het einde van de competitie met zeven punten voor. Een Inzinking op het laatste moment werd de ploeg nog fataal. „Het is daarom begrijpelijk", zegt administrateur Kiene, ..dat in Arnhem nu het enthousiasme losslaat. Wij hebben er zó lang op moeten wachten dat het publiek bijna in wanhoop raakte". HANS DE BRUYN ruil van Wietse Yeenstra en Hoeke-. ma werden ontzenuwd door een me dedeling van PSV en de nieuwe club van oud-NAC-trainer Leo Canjels. FC Brugge. Beide clubs /.ijn tot overeenstemming gekomen over een transfer van Veensira naar do Bel gische club. De transfersom zou rond de vier ton liggen. gen over de verlenging van de con tracten bij Go Ahead niet bepaald soepel Jan Smid en Gerrie de Win* kei is een gehalveerd contract aan- transferlijst lieten plaatsen. Indien (Van onze sportredactie) DEVENTÉR Go Ahead, dat zich vorig jaar na de komst van Barry Hughes geducht roerde op de trans fermarkt. wenst zich ditmaal even werkgever vinden overwegen beide middenvelders een terugkeer naar het amateurvoetbal. Ook met de vorig jaar voor twee ton van Telstar aangetrokken Dick Beek kon Go Ahead het niet eens worden. eredivisieclub verkocht gisteren Ocki Hoekema aan PSV. Ook Feijenoord was geïnteresseerd in De Fries, maar de Elndhovcnsc club trok tenslotee aan het langste eind. plaatsen. Evenals André van der Ley. vorige week al op de lijst gezet, heeft Boek een driejarige verbinte nis. „Als ik niet wordt verkocht blijf ik op dezelfde voorwaarden bij Hoekema toonde aich uiterst con tent met zijn driejarige verbintenis Het hing al lang in de lucht dat ik bij Go Ahead zou weggaan. Ik kon niet tot overeenstemming komen met het bestuur. Ik wil graag gnod be mijn contract die dat mogelijk maakt." De interesse die Go Ahead voor VDO'er VVytze Couperus had. zal niet resulteren in een overgang van Cou- niet meer bieden. PSV speelt op internationaal niveau en dat is voor mij erg belangrijk. Ik heb een fijne tijd gehad bii Go Ahead, maar ik hoop dat het bij PSV beter gaat." De geruchten over een eventuele koopsoui van Couperus zou te hoog zijn. Voorts heeft Go Ahead nog belang stelling voor Nclis Overweg (DWS). Felix Muller (Blauw Wit) en Pepe Fernandez. (PBO. Op verzoek van de club zijn op de transferlijst geplaatst: Ajax: C J. G. ten Bosch, R. L. R Don kers. B. B. Hoogenboom. Th. Hüsers, B. du Mortier SC Cambuur: H. de Groot, H. J Hart kamp. A. Mud. C. Pals. H. J. Weering, J. Zuidema. DWS: J. Jochems, A Pijlman. Eindhoven: Th. Derks. A. de Wit. Feijenoord: J F. Bruys, J. Maliepaard, J. van der Spek, A. M. v d. Vail, J. W. G. Warner, R. A. A. Wierts. Go Ahead: Ch. v. d. Leij. GVAV: R. Breinburg, M. Kooy, J. Wol- ters, J. Wortelboer. MVV: J. Geurtsen, J. Jansen, Th. Voorn, St. v. d. Winkel. PEC: W. Gardasevic. Telstar: C. van Bergen, A. M. Dacus, J. M. C. v. d. Gevel, A. Kok, Tj. Kort, C. L. Righart van Geider, A. van Son FC Utrecht: T. M. Adam, C. H. v. d. Berg, J. Blaauw, A. N. Hardeman, A. de Hoogt, G Langerak, C. M. Loffeld, D. Teunissen, A. Wellerdieck. d. ZFC: J. Kleef, J. Koopman, B. Westra. Estudiantes op laatste plaats BUENOS AIRES Na de wedstrij den van dit weekeinde bezet Estudian tes de la Plata, mogelijke tegenstander Op eigen verzoek zijn op de lijst ge- Blauw Wit: F. J. H. Muller. DWS: F Geurtsen. Chr. J. Bachofner, F L. Seemann. GVAV: J. A Beuvink. Hennes DVS: S. Visser. Holland Sport: J. van Elleswijk. MVV: St. Szefer. RCH C. van Leeuwen, H. van Ramse- laar, J. Stoute, A. M. Verschoor. Sparta: J. Kowalik, H. C. van Opater- hout, H. J. Wijs. SVV: VI. Ciric. Wageningen: W. J. M. Meijers. Willem II: W. A. Wisse. ZFC: J. G. N. van Eikeren, H. EvenbHj, C. Heynis, T. I. Koopman, E. Maatman. ROTTERDAM Henk Wery heeft aijn contract met Feijenoord verlengd. De nieuwe verbintenis heeft een looptijd van drie jaar. De onderhandelingen hadden een stroef karakter. ran Ajax in de wedstrijden om de T) /^NnP T T A "\T .wereldbeker", de laatste plaats in del f\l I Y I illl V r\ looeste klasse van de Argentijnse voet- De uitwedstrijd van Estudiantes tegen Huracan, zestiende van de achttien clubs, werd dit weekeinde uitgesteld in verband met de beslissingswedstrijd tussen Nacional Montevideo (URU) en Estudiantes in de finale van het toer nooi om de Copa Libertadores de Ame rica, de Zuidamerikaanse beker. Estudi antes heeft 9 punten uit 15 wedstrij- Poppe (Belg.) 0)3 5.50: 5. Petter ip 4.318. Van Sprlngel (Belg.) li (It.) z.t.; 8. Galdos (Sp.) z.t lt.) z.t.; 10. Schlavon (It.) z.t. Algemeen klas (7:wed.) 4.01; 8. Van Sprl (Sp.) op 6.31; 7. Paoltnl (tt.) op 8.37: 8. Vtanel (lt.) op 7.27; 9. Houbreclits (Belg) (Ned.). (Itop 8.04; 23. Wantin De Nederlander Cees Priem heeft gis- I teren de derde etappe van de Ronde van Oostenrijk voor amateurs gewonnen. HU i legde dc etappe van Salzburg naar Innsbruck over een afstand van 165 km af in drie uur 54 minuten en 15 secon den. Priem is nu tweede in het alge- i meen klassement op twee seconden van leider Hummenberger. M 34: t. Ceet Priem (Ned.) Kreu (Oost.) 4. Romano i Pol (Ned 8. Frits ste etappe van de Ronde van Engeland voor amateurs gewonnen. HU legde de 170 kilometer lange etappe van Tewkes bury naar Porthcawl af In 4 uur 23 mi nuten en 58 seconden. De Nederlander Cees Koeken werd tweede in 4.2512. Fcdor den Hertog behoudt de leiders trui. Uitslag: 1. Fuchs (Zwiu.) 4.28.48; 2. Koeken (Ned.) 4.25.12: 3. Prcha) (TsJ.-Sl.) 4.85.18; 4. Duchemln (Fr) z.t.: 5 Oosterhof (Ned.) 4.25.14; 6. Edwards (Eng z.t.: 7. Clcwarth (Eng.) a.t.; I Skorepa (TsJ.-Sl.) i.t.; Den Hertog (Ned) t.t.; 10 Ba.vton (Eng.) ».t. Algemeen klassement: 1. Den Hertog (Ned.) 29.50.45; 2. Duchemln (FT.) 20.50.53 3. Fuchs (Zwlts.) 20.53.40; 4 Hrazdlra (TsJ.-Sl.) 29.54.21; 3. Oosterhof (Ned.) 29.34.32; 8. Prchal (TsJ.- Sl.) 29.54 53; 7 Edwards (Eng.) 29,55.08; 8. Smollk iTsj.-Sl.) 29 56.11lU.ques (Fr.) 29.56.27; 10 Hubschmld (Zwlts.) 29.56.48. Het Is de moeite waard deze week even binnen te lopen in de herenmodezaak tussen Breestraat en Botermarkt, vooral als u belang stelt in zomerkostuums. U weet wel, die lichtgewicht kostuums, die uitkomst brengen als we straks gebukt gaan onder druk kende hitte. Ze zijn er allemaal: de uni lichtge- wichtpakken, dezomer- pakken met dessins, de zomertweeds. Ja, het is niet zo'n gek idee om even binnen te lopen als u toch een licht gewicht in uw achterhoofd heeft. Deze week bovendien als extraatj# sportief zomerpak in een grijze of blauwgroene ruit. De kwaliteit is polyester rayon, dus het is superlicht in gewicht. Het jasje heeft' doorgestikte revers en de pantalon een riem. BRISTOL In Bristol verklaarde prof-manager Mike Davies gisteren dat hij I.L.T.F.-secretaris Basil Reay sou inlichten over de reden, waarom de met schorsing bedreigde Tom Okker, Ismael e) Shafei en Nikola Pilic niet hebben kunnen deelnemen aan de open Franse kampioenschappen. „Ik zal er ook nog een telefoontje aan wagen", aldus Da- vies. die geen onenigheid met de inter nationale lawntennis-federatie wil ris keren en geen oren had voor de sugge stie van El Shafei om met zijn allen Wimbledon te boycotten. De met schorsing bedreigde Tom Ok ker heeft gisteren in de eerste ronde van het toernooi in Bristol met 6—2 62 gewonnen van de Australiër BUI Bowroy. Ook de als derde geplaatste Rod La- ver won,gemakkelijk. Hij versloeg zijn Australische profcollega Fred Stolle met 61 62 in 37 minuten. Torben Ulrich, de langharige 42-jarige Deen. won de eerste set tegen Bob Maud. (Z.A.) met 63 en trok zich terug toen hij in de tweede met 24 achter stond. „Mis schien ben Ik wat te oud geworden j voor het spelen op gras. of misschien is gras een te ouderwets oppervlak om op j te spelen, aldus Ulrich. Jan Hordijk is doorgedrongen tot de derde ronde van het tennistoernooi van Beckenham. Hij versloeg in de tweede ronde hij had een bye in de eerste de Zuidafrikaan Briscoe met 86. 4 —6. 83. De nationale kampioen Fred Hemmes werd in de eerste ronde ultge- schukeld door de Zuidafrikaanse vete raan Derek Schroeder: 46, 26. Bij de dames plaatste Betty Stoeve zich voor de tweede ronde door een over winning met 64, 6—3 op de Zuidafri kaanse Van Bradis. Agostini op Man verslagen DOUGLAS De BrU Tony Jefferles heeft gisteren op een Yamsel de 350 cc gewonnen van dc TT-raoes op het eiland Man. De grote favoriet voor do over winning, de tweevoudige wereldkam pioen Glacomo Agostini. moest wegens machinepech de strUd staken Uitslag: Dullse rijders beheersten de race in de zijspanklasse. Sigfrled Schauzu zegevier de, Georg Auerbacher werd tweede en Araenlus Butscher derde, allen met een BMW.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7