v.a.f386,-p.m. Alphen a/d Rijn v.a. f356,- p.m. Alphen a/d Rijn MARKTBERICHTEN Hoffa treedt af als leider vakbond Donar Scotch zal in slotfaze terugvallen VRIJDAG 4 JUNI 1971 LEIDSE COURANT (Van o e correpondent) NEW YORK De Amerikaanse vak bondsleider James Hoffa, die vier jaar (deden tot dertien jaar gevangenisstraf ((roordecld werd, heeft zijn leiderschap j le bond van transportarbeiders ipjegeven. Hoffa werd veroordeeld vanwege om- koping van een jury en oplichting. Hij j (eniet in Amerika echter vooral repu- Is een zeer harde vakbondsleider, j zomer loopt zijn termijn van het oorzitterschap af. Enige tijd geleden I roeg Hoffa vrijlating uit de gevangenis - op erewoord", een mogelijkheid waarin I Ie Amerikaanse wet voorziet. Zijn ver werd toen afgeslagen. Velen zijn mening dat Hoffa niet eerder vrij platen zal worden, voordat hij zijn landen met de bond van transportar beiders opgegeven heeft. Hoffa's macht deze organisatie is zo groot dat sinds ijn opsluiting nog niemand getracht een greep naar zijn positie te ragen. Een aftreden van Hoffa als roorzitter zal zeker in het straatje van Ie vakbondspolitiek van de Amerikaan- overheid passen. Aan- en verkoop van alle vreemde valuta tegen de officiële, dagelijks in de grote dagbladen gepubliceerde koersen ook voor cheques, reisver zekeringen spaar-, salaris- en depositorekeningen goud en zHver. De Grenswisselkantoren N.V. op het N.S.-station van Leiden. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 8 en op zondag van 9 tot 5. Telefoon 01710-44558. DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. Publicatie in Sextant over Defares onjuist i het Joods Historisch Museum in het Waaggebouw (Nieuwmarkt) te Am sterdam wordt van 10 juni tot 16 juli een foto-tentoonstelling gehouden van de Amerikaan Victor Laredo met als onderwerp „Sefardisch Spanje." DEN HAAG De president van de Haagse rechtbank, heeft vanmorgen be slist dat het artikel van Theo de Jong in het maandblad Sextant van de NVSH met betrekking tot het zoge naamde Dalconschiidje van de Leidse bioloog professor dr. J. G. Defares op verschillende punten van zodanig bele digende aard en ook onjuist van inhoud was, dat de president beval de kern van diens vonnis in Sextant te doen publi ceren op dwangsom van honderddui zend gulden per overtreding. In het gewraakte artikel werd pro fessor Defares o.m. beschuldigd in zijn pleidooi voor gebruik van genoemd schildje In plaats van de anti-conceptie pil eigen financiële belangen op het oog te hebben. De president constateerde dat eiser terecht een aantal bezwaren tegen hei artikel heeft aangevoerd. De president verbood gedaagde zich opnieuw schuldig te maken aan publi ceren van gelijksoortige artikelen en gaf vervolgens diverse passages uit zijn vonnis aan welke door Sextant gepubli ceerd moeten worden. Gedaagde werd veroordeeld in de kosten van het geding zijnde f 580, SUSKE EN WISKE: De kale kapper LUCKY LUKE: De bootrace op de Mïssisippi TOM MARIE'ANNGoud ie de olie „Eendje" van progressieve pastoor verbrand BARCELONA (KNP) Recht se katholieken hebben het „lelijk eendje" van hun pastoor als waarschuwing voor zijn vooruit strevendheid in brand gestoken. Dit gebeurde in Cataluna bij Barcelona. Des morgens vond pastoor Joa quin Monasterio voor zijn deur de uitgebrande „eend" met er naast een lege jerry-can en een papier met de woorden: „Dit is nog maar een waarschuwing". De waarschuwing is volgens de pas toor afkomstig van een groepje rechtse katholieken, die het niet eens zijn met de conciliaire op vattingen van de priesters in die omgeving. Pastoor Monasterio wordt als bijzonder „conciliair" beschouwd. UNIVERSITAIR NIEUWS staatskundig-economische studieric' In 1958 promoveerde hij aan de I ogeschool te Tilburg bij prof. mr. A. 1 lock op een proefschrift, getiteld „F (Van c paardesportmedewerker) WASSENAAR Op Duindigt zater dagmiddag geen grote gebeurtenissen, maar wel een redclyk programma. Erg snel kan het gaan in de dravery waarin Fernandel en Gunnar Dear elkaar ont moeten. Donar Scotch kan beiden lang gezelschap houden, maar tegen het slot pleegt hü nog wel eens weg te zakken. Dat zit er ook hier dik in, want zowel Fernandel als Gunnar Dear kunncji zeer fel doorgaan tot het eind. Op iets lager niveau kunnen Ivonne Mac en de weer in vorm gekomen Indien het in een veld van veertien paarden aan de kop uitvechten. Bij de rennen is de sprint (1350 m) aardig. Summer Holiday on Astrologer, misschien ook Legal Issue, lijken hier de aangewezen paarden. Om half twee is de eerste start. Onze prognoses Warmondprijs (2000 m, autostart, met trio): Jollv Jumper - Ino - José Buiten- Kaagprijs (2140 m): Iskander - Hea du Commerce - Internationaal. Aiméeprijs (ren, 1350 m. met trio): Summer Holiday - Astrologer - Legal Issue. Oude-Maasprys (2000 m. autostart): Fernandel - Gunnar Dear - Donar Scotch. Beulakerprys (2000 m. autostart, met trio): Ivonne Mac - Indien - Francisco. Outsider: Ina. Witskaprijs (ren. 1900 m): Third Test - Heather Hill - Ambition. Braassemprjjs (2000 m. autostart, met trio): Important D - Hein van Polsbroek - Hino Contessa Yanuskaprys (ren, 1800 m): Phoenix - Tamara - Precieuse. Outsider: Goldfinger. Westeindeprys (2140 m, met trio): John Buitenzorg - Jonker Volann - Import N. Belterprys (2100 m. voor leerlingen): Higgins - Empereur CH - Emprit S. Sporttoto DEN HAAG De uitslag van sport toto 46 is: Aantal deelnemers: 572.802. Bruto inleg: 1.233.348,30. Pryzenbedrag: 555.006,73. Eerste prys: 194.252.36 (7 meldingen t 27.744.20). Tweede prys: 138.751.68 (162 meldin gen 856). Derde prys: 194.252,36 (1710 meldin gen 113). Extra-prijs 27.750,33 (89 meldingen 308). EXAMENS WARMOND Voor het examen handbal- trainer C, gehouden in de Sporthal te Voorschoten, slaagden: mevrouw E. M. C. Veldt-v. d. Geest en de heer A. C. de uweigeneuro«drivein»huisin -CC? L-vormige woonkamer (651 x 482) met zonnebalkon over de volle breedte, grote eetkeuken (482 x 338) ook met balkon over de volle breedte, drie slaapkamers extra hobby-, studeer- of logeerkamer, luxe badkamer (275 x179) met ligbad,was tafel en tweede toilet, een tien meter lange garage (groot genoeg voor twee auto's en machtige speelruimte als hij leeg is), centrale verwarming en warmwatervoor ziening. Prijzen V.a. f 70.900,-vrij op naam (nog te vermin deren met de premies van totaal 11.455,-). Hypotheek mogelijk tot 90%. De woonkos ten zijn dan het eerste jaarv.a. f386.- per maand incl. risicodekking. Door de fis cale aftrekmogelijkheden wordt dit maand bedrag in de praktijk nog f 70,- tot f 110,- lager. Inlichtingen Gedetailleerde gegevens worden u graag verstrekt in de modelwoning in Alphen a/d Rijn, Pijperhof 18, dinsdag t/m vrijdag van 2 tot 5 uur, dinsdagavond van 7 tot 9 uur en zaterdag van 11 lot 4 uur. Buiten deze tijden alleen ha telefonische afspraak. Amsterdam, Herman Heijermansweg 20, telefoon 020-762744 en Den Haag, Bezui- denhoutseweg 117, telefoon 070-855504. uw eigen euro «meander»huis in Met een verrukkelijke ruime Z-vormige woonruimte met leuke indelingsmogelijk heden en een breed uitzicht over de voor- en achtertuin. Met een praktische vier kante keuken. Met op de eerste étage drie flinke slaapkamers en een ruime badkamer met wastafel en tweede toilet. Met op de tweede étage een zolder en een machtige slaapkamer met Velux dakvenster en royale bergruimten. En met een volautomatische centrale verwarming. Prijzen V.a. f 68.250,-vrij op naam (nog te vermin deren met de premies van totaal f 5.747,-). Hypotheek mogelijktot90%.Dewoonkosten zijn dan het eerste jaar v.a. f356,- per maand incl. risicodekking. Door de fis cale aftrekmogelijkheden wordt dit maand bedrag in de praktijk nog f 60.- tot f 90.- lager. van 2 tot 5 uur, dinsdagavond van 7 tot 9 uur en zaterdag van 11 tot 4 uur. Buiten deze tijden alleen na telefonische afspraak. Inlichtingen Gedetailleerde gegevens worden u graag verstrekt in de modelwoning in Alphen a/d Rijn, Pijperhof 16, dinsdag t/m vrijdag Amsterdam, Herman Heijermansweg 20, telefoon 020-762744 en Den Haag. Bezui- denhoutseweg 117, telefoon 070-855504. 15—37, lelies 60—ino, violieren 8—16. duizend- 250—325, ixia 100—165, witte margrieten 250— KATWIJK. 3 juni, groenten Waspcen p. jspeen I PRIJZEN (in guldens ders vermeld): fokstier 875-1275-1750; I KAASMARKT LEIDEN. stieren per kg gesl. gew. stieren _per^kg gesl.^gew. g'ew. syswa gesl. gew. 3.50-3.80jonj „Gemengd" hotel in Johannesburg JOHANNESBURG (Reuter) In Jo hannesburg is het eerste hotel in Zuid- Afrika geopend, waar blanken en niet- blanken kunnen logeren. In deze zeven verdiepingen tellende „Holiday Inn" op de luchthaven Jan Smuts zullen, naar de directie verze kerde. alle gasten gelijk worden behan deld. Om in het hotel te worden inge schreven moeten de niet-blanken echter aan bepaalde voorwaarden voldoen. Zij moeten kunnen aantonen, dat zij „bo- na-fide-reizigers" zijn, in het bezit van een paspoort en van reisbiljetten waar in de datum van hun vertrek staat vermeld. Blanke gasten hoeven niet in het bezit te zijn van dergelijke papie ren. Het hotel is gebouwd in opdracht van de Zuidafrikaansc regering.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7