CATCH Katholiek Huwelijks Bureau in Leiden wordt opgeheven Geslaagd voor mms Timmerman uit Bodegraven timmerde er flink op los Nichols maakt keiharde en bittere satire op de oorlogswaanzin in PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 JUNI 1971 LEIDEN Aan de scholengemeensch ..St. Agnes" te Leiden slaagden voor I eindexamen MMS de volgende kandidati ving Leiderdorp. Ria Ernst Bodegi neke Lovink Noordwijk, Dorien v. Niekerk Zoetend-oude, Els Paardekooper Zoeterwou- geling Nootdorp, Hélène v. Buul Voorh Jeanet Cambier Voorschoten, Gonnie D lee Haarlem. Majella Frissen Oegstge Liesbeth v. Gils Alphen a.d. Rijn. Mari v. Harteveld Alphen a.d. Rijn. Lidy Hoi„ veen Leiderdorp. Imelda Hoogkamer Oegst- geest, Mary Lakeman Voorhout, Danny No- let Leiderdorp. Corry Oostdam Leiderdorp. Ida Overdevest Rijnsaterwoude, Els Peeters ne Schlaman Bodegraven, Winifred Stol wijk Voorhout. Emilia Szitas Leiderdorp. Carola Verhart Katwijk. Annelies v. d. Vlist Katwijk. Trude v. Waarden Lisse. Angela wijk. Cecile Franken Katwijk. Angelique Geyer Katwijk Rosalie Geyer Katwijk. Jo- sephien Himmelreich Zoeterwoude. Ria Kea Leimuiden. Nel Kersten Noordwij kerhout. icaas Noordwijk. Ria Lang'ebroek Oegstgeesc. Diane Langezaal Oegstgeest. -leije Luiken Oegstgeest. Monique v. Maarle Leiderdorp. Marloes Nooijens Leiderdorp. Ella Olierook Hazerswoude. Anki Plomp Voorschoten. Ca roline Riekert Voorschoten. Trees v. Seege- len Voorschoten, Ellen Tangerman Katv. Annemieke de Vriend Katwijk. Tr LISSE De Rotterdamse Doelenor ganist Arie J. Keyzer zal op 12 juni het tweede orgelconcert verzorgen, dat voor de Orgelkring Bollenstreek in de St.-Agathakerk te Lisse wordt gegeven. Aanvang van het concert 8.15 uur, prijs i f2.—. 7; ZOETERWOUDE. Heineken ioil per se in 1974 het bier v blijkbaar niet wachten op de goedkeuring van G S. en heeft r tachtig hectare grond, waarop de nieuwe geweldige brouw e aarden wallen opgeworpen en ook is men bezig met het leg g De Vlictlanden bij Voorschoten, dat het benodigde nuit de Barrepolder laten stromen. De bierfabrikant kan eds opdracht gegeven tot het bouwrijpmaken van de ij moet verrijzen. Er worden door bulldozers en draglines n van een pijpleiding vanaf het te creëren recreatiegebied nd gaat leveren aan de Barrepolder. IN DRONKEN BUI DEN HAAG-BODEGRAVEN Wan neer 'n 26-jarige timmerman uit Bode graven een paar borrels heeft gedron- iimmert hij er op los. Niet Karwei kwam ken. dan timmert hij er op los. Niet professioneel, maar wel aggressief ..Ge- hpiT) (lUlir tP lukkig maar dat u geen gereedschap 11Ulli UUU1 LC; Ldctll de kroeg, dan konden NEM-Leiden bouwt zoutfabriek in Denemarken LEIDEN Vanuit de fabrieken van NV Nederlandsche Electrolasch Maat- Ïhappij aan de Zoeterwoudseweg zal t weekeinde worden begonnen metr een omvangrijk transport naar Dene raarken. E en complete pekelindampin- •tfallatie voor de uitbreiding van de zoutfabriek van Dansk Salt I-S te Ma nager niDenemarken zal in ongeveer twee weken worden vervoerd. Deze indampinstallatie werd in op dracht van Dansk Salt BEHOREND TÓT Akzo Zout Chemie NV) in ca vijf maanden in de Leidse fabrieken van itfËM gebouwd en de installatie zal ook door NEM ter plaats worden gemon teerd. Het grootste van de 5 indampva- ten lengte ca 9.5 meter, diameter ruim 3,5 meter, gewicht per stuk varië rend van 15 tot 18 ton zal per spoor worden vervoerd. Alle overige appara ten, de leidingen en de grote hoeveelhe den gereedschap nodig voor de monta ge, zullen over de weg naar Denemar ken worden getransporteerd. Dit weekeinde zullen de wagon en 4 auto's (diepladers en aanhangcombina- ties) hun tocht, die via West-Duitsland leidt, beginnen. De vrachtwagens zullen een „pendeldienst" onderhouden tussen Leiden en Mariager twee dagen heen en twee dagen terug. In totaal zullen ongeveer 12 auto's nodig zijn om alle apparatuur op de bouwplaats af te leveren. De NEM-montage zal op be kend terrein gaan werken, want ook de De fabriekshal van de NEM. huidige fabriek van Dansk Salt werd in I 1966 door NEM gebouwd. Door de. nieu- we, pekelindampinstallatie zal de pro- duktie van de zoutfabriek worden ver dubbeld. I Naar verwachting zal de installatie met welke opdracht een bedrag van enkele miljoenen guldens is gemoeid in de loop van augustus kunnen worden opgeleverd. Johnson De JOHNSON 1% PK is een hele grote motorin 't klein. Hij stuwt met gemak 100 maal z'n eigen gewicht (18 kg). Jachtwerf Poelgeest Oegstbeest Hoofddealer voor Leiden en Haarlemmertrekvaart 16A Tel. 01710- 54054, (weekends open) er nog wcleens gekkere dingen gebeu ren". veronderstelde de Haagse politië le^ rechter. Want de timmerman had weer eens z'n „vrije tijdsbesteding" met een paar borrels gevierd en toen sloeg hij er op los. Hij was op zondagmorgen al tijdig I van huis gegaan om in Gouda een I voetbalwedstrijd te gaan bijwonen. I Hoewel een beetje uit dekoers, was hij eerst nog in Alphen aan de Rijn op j drankkarwei gegaan en zo ging het i verder die dag. „Om eerlijk te zijn, ik weet weinig meer van hetgeen gebeur de", zette de timmerman uiteen. Dat was trouwens ook welv uit. zijn eerste verklaringen af te leiden, waarin hij de voetballerij en cafébezoek door elkaar haalde. Maar boven alles uit stond wel vast. dat een cafébezoeker door de tim merman onderhanden was genomen, omdat het slachtoffer iets zei over de staat waarin verdachte verkeerde. Dat nam hij niet en sloeg de andere man een paar tanden uit z'n mond. De reke ning was niet mis: f145,„Ik ben niet j zo duur uit, de verzekering betaalt de tandarts", gaf verdachte te kennen. De I officier vond het wel gewenst verdachte wat meer in toom te houden op de vrije j dagen en eiste twee weken gevangenis- I straf, waarvan een week voorwaarde- j lijk met proeftijd van 2 jaar. De rech- ter legde f 150,boete op, plus de twee weken gevangenisstraf geheel voor- j waardelijk, maar wees de f 145,scha- j devergoeding toe. Het was dus een duur karweitje voo Perkplanten sterk in prijs gedaald LISSE Geheel tegen de verwach ting in zijn op de Vrije Bloemenveiling HBG te Lisse de perkplanten vrij sterk in prijs gedaald. Veelal was het zo. dat bij het begin van de veiling de prijzen nog behoorlijk waren, maar tegen het einde bleken ze toch niet houdbaar te zijn. Het aanbod is ook de laatste week enorm, misschien is dit wel de oorzaak, het is niet zo, dat ze bepaald slecht zijn, maar men was het bijzonder goed gewend en nu valt het tegen. Met de bloemen was het weer heel wat beter dan de vorige wwek. Vooral de irissen lagen becui- dend hoger, evenals de anjers, die zelfs bijzonder goed verkocht werden. Door een vermeerdering in aanvoer van pvretrhum, duizendschonen, margrieten en zo veel meer van deze zomerbloe men, liep de prijs iets terug, ofschoon ze nog niet bepaald slecht te noemen zijn. Bijvoorbeeld pyretrhum 80130, duizendschonen 70115, margrieten 4873 per 20 st. Ook de chrysanten o.a. polis en spyders waren voor onder de twee gulden niet te koop. Er komt één algemeen bureau LEIDEN Het Katholiek Bureau voor Levens- en Gezinsmoeilijkheden te Leiden verdwijnt in zijn huidige vorm. Besloten is èèn algemeen bureau op te zetten, waarin katholieken en ander sdenkenden samenwerken en waarbij eenieder terecht kan. Daartoe zal t. .t. ook een nieuw bureau-pand gevonden moeten worden, want de bestaande Een tweede belangrijke verandering is. dat het werk met de cliënten in het vervolg door maatschappelijk werksters zal worden gedaan en niet of nauwe lijks meer door de andere stafleden: huisarts, psychiater, psycholoog, geeste lijk leidsman, vrouwenarts. In de vroegere opzet werkten al deze j deskundigen, met medewerking van een j jurist, tezamen aan de gevallen. Nu i zullen de maatschappelijk werksters die I Stafleden niet gelukkig met gevolgde procedure en treden uit taak overnemen, en blijven er in de staf alleen een psychiater en een psycholoog over, die inspraak zullen hebben in het werk van de maatschap pelijk werksters. De andere deskundi gen kunnen zonodig geconsulteerd wor- I De reorganisatie betekent hel einde van een drjukbèzet bureau, dat (her)op- gericht in 1954 voor vele honderden cliënten uit Leiden en omstreken een goede hulp is geweest. In een andere I vorm wordt het werk nu voortgezet. I Met andere meddewerkers ook, want van de huidige stafleden moeten er enkele verdwijnen en willen anderen de sa menwerking beëindigen. De psychiaster dr. A. Leyten. de psycholoog drs. P. Stolker. de huisarts dr. Ch. Langezaal. de vrouwenarts dr. H. Mudde zullen uit het team treden. Zij zijn niet zo gelukkig met de gevolg de reorganisatie-procedure en in de nieuwe werkwijze voelen zij zich ook minder thuis. Dc nieuwe opzet is ten dele al gerealiseerd en dc intake van 1 cliënten gaat normaal voort. I KATWIJK Wanneer vanavond om 7 uur dit winkelcentrum van het Cleyn Duijnplein door burgemeester Vermeu- len officieel geopend wordt betekent dit tevens de voltooiing van de wijk Cleyn Duijn. Een dat hou weer in dat Kat wijk een nieuwe faze op weg naar de oplossing van haar grootste probleem j de woningnood achter zich heeft. Cleyn Duijn is na de Hoornes het twee de grote project dat afgerond is. In de wijk wonen zo'n slordige tweeduizend mensen; voor het grootste deel in flats, I die ook hier het. stedelijk schoon niet verhogen maar blijkbaar efficiënt ge- i noeg zijn om deze tekortkoming te j compenseren. Cleyn Duijn is ook de i wijk waarin een groot deel van Kat- I wijks sportaccomodatie is geconcen- I treerd. De sporthal staat er centraal en het zwembad ligt er op een steenworp afstand vandaan. Een ander belangrijk facet uit deze wijk is de betrokkenheid die de bewoners nu al met hun directe omgeving voelen. Vandaar waarschijn- lijk ook dat de officiële opening van vanavond met de nodige luister zal geschieden. Het comité ..Cleyn Duijn" heeft alles tot in de puntjes voorbereid; zoals gezegd zal Katwijks, uiterst publi- eiteitsgevoelige. burgemeester Vermeu len daarbij centraal staan: hij zal zich vanavond o.a. met een Jan Plezier I door de wijk laten rijden. LI XOR De waanzin van de oorlog was al eerder het onderwerp van een Amerikaanse filmkomedie. Zo'n film was o.m. „M.A.S.H.". Toch was de kracht van die film hoe venijnig vaak ook op zwarte humor gebaseerd en was het scenario vaak erg commercieel benaderd. Daar is natuurlijk niets op tegen. Maar als je dan wordt geconfronteerd met een film als Mike Nichols' „Catch 22", is het duidelijk dat het ook anders kan. Nichols, die reeds eerder hoge ogen gooide met zijn verfilmingen van „Who's afraid of Virginia Woolf?" en „The Graduate", maakte met zijn nieuwste film een „MASH in het kwadraat". Venijniger, harder, als film trefzekerder, maar beslist niet „leuker". De sol- datenkluchtigheid van „MASH" is by hem bittere humor geworden die een terecht nare smaak achterlaat. De titel „Catch 22" vraagt om ver klaring. „Catch 22" letterlijk para graaf 22 is een gedeelte uit de mili taire voorschriften, waarnaar in de film steeds weer verwezen wordt. Die paragraaf zegt namelijk dat angst of oorlogsmoeheid geen redenen zijn om iemand uit de krijgsdienst te ontslaan. Krankzinnigheid wél, maar daar komt de dubbele bodem: iemand die angst kent is beslist niet gek. Als je géén angst hebt, dat zou pas gek zijn. Een absurde redenering, maar in zijn ab surditeit zo klaar als een klontje. Het is 1944. Op een eilandje langs de Italiaanse Middellandse Zeekust ligt een regiment Amerikaanse bombar diers. De film concentreert zich rond kapitein Yossarian, gespeeld door de geweldige acteur Alan Arkin. Yossa rian is een van die angstigen. Hij pro beert letterlijk van alles om te ontko men aan zijn oorlogsplicht. Een stukje simpele menselijkheid dat sterk con trasteert met de bloedernstige waanzin van de officieren om hem heen. Met dit facet breekt Nichols via oor logssatire door naar een stuk maat schappijkritiek. Zijn verzameling top acteurs, waaronder Orson Welles. Jon Voight, Antony Perkins en Art Gar- funkel, zet een rijtje types neer, die men overal en altijd zal kunnen tegen komen. De absurde en keiharde oor logsomstandigheden waarin ze ver keren, maakt dat hun gedrag doorslaat uitersten. Juf geeft seksuele bijlessen STUDIO Niet iedereen treft zo'n juf als de kinderklas in een klein Amerikaans voorstadje. Lerares Lily Whitehorn maakt haar pupillen niet alleen wegwijs in tekenen maar tevens schudt zij een serie seksuele bijlessen uit haar mouw. Regisseur John G. Aavildsen heeft voor deze bijlessen 96 minuten uitgetrokken. De lessen zijn een willekeurige greep uit de grote sexgrabbelton. Hoofdthema: de sek suele drift is een normale menselijke begeerte. Om dit alles met daden te omlijsten heeft Aavildsen de beschik king over Lance Battle (Zachary Hai- Wie de bestseller van Joseph Heller gelezen heeft, zal zich verbazen over de knappe manier waarop scenario schrijver Buck Henry diens uit een aaneenschakeling van anecdoten be staande verhaal tot filmstof verwerkt - heeft. Niettemin of juist daardoor zijn er grote verschillen tussen boek en film. De isolering van de anecdotes uit het boek en de uitbouw ervan tot complete scenes plus de sterke beelden door Nichols daarvan gemaakt, zorgen voor een veel bitter der en af en toe macabere werking. Daarmee werd „Catch 22" zonder meer een bijzonder, soms uitstekend stuk filmwerk, beslist niet voor al te teer hartige bioscoopgangers. nes), een impotente alcoholische oor logsveteraan en Roger Manley, een homofiele detectieve in de rol van mo rele beerputtenscheppef. Alle vragen die de kinderen bezighouden, worden door het team vlekkeloos uitgevoerd. Alan Arkin doet alles om uit de dienst ontslagen te worden. Hij klimt er zelfs naakt de boom voor in. Mondo Erotica CAMERA De werkwijze van Ser- ken om wat vreemde en pikante eenschakeling van verknipte ero- zaken voor onè op film vast te leg gen. en die brengt hij zonder drog redenen, zonder Du tse doctrines, gewoon met een toelichting van Ed mund Pordum, de zoveelste echtge noot van ..onze" Linda Christian. Geen moeilijke psycho-analyses, een vergulde pil, maar domweg een in Engeland, het leven in communes, het oversexste Zweden enz. De vaste sexfilmgangers zullen zich met dit aatste produkt echt gelukkiger voe len dan met prof. Hochheimers ana tomische les. De langste dag REX Het Rextheater haalde voor deze week een kassucces van weleer uit de koelkast: Darryl Zanucks met een filmploeg Europa ingetrok- „The Longest Day" (De Langste Dag), die anno 1971 nog bij vele -eidenaars in de smaak zal vallen. 5e film is een boeiend brok oorlogs- locumentatie. gespeeld door maar üefst 42 min of meer bekende ac- IN HET KORT TRIANON: „Kelly's Heroes" (a.l.) pro longatie. Dag. 2.30 7 9.15 u. Zondag 2.15 4.30 7 en 9.15 uur. camera: ..Mondo Erotica" (18). Dag. 2.30 7 9.15 uur. Zondag 2.00 4.15 7 en 9.15 uur. Nachtv. (vr.-zat. 23.30 u.). „The liberation of L. B. Jones (18). STUDIO: „Juf geeft sexuele bijlessen" (18). Dag. 2.30 7 9.15 uür. Zondag 2.30 4.45 Zondag 2.30 4.45 7 Stad van geweld LIDO Een heel stel slechte en nog slechtere mannen en een dom me. maar ook uiterst onbetrouwbare stoeipoes maken de dienst uit in „Stad van geweld". Een keiharde beroepsmoordenaar Jeff genaamd, verdienstelijk gespeeld door Charles Bronson, wordt tijdens z'n vakantie door 'n oude „vriend" zwaar verwond. Aangezien hij zelf bij die schietpartij ook niet werke loos bleef, schoten er een paar jaar gevangenisstraf voor hem over. Na die uitgezeten te hebben ver moordt hij achtereenvolgens de „vriend", een gangsterleider die hem chanteert, een uitermate louche ad vocaat en voornoemde stoeipoes die iedereen naar haar hand tracht te zetten om de macht in een gang stersyndicaat te krijgen. Tot slot legt hij zelf in de meest letterijke zin 't loodje en wel op hoogst oneervolle Ondanks het afgezaagde verhaal is regisseur Sollima er toch in geslaagd met een redelijk aanvaardbare film voor de dag te komen; d.w.z. voor mensen die van auto's die zich door muren boren, schiet- en vechtpartij en houden, is er wel wat te genie ten. Dat het camerawerk af en toe niet erg best is wordt zowaar goed gemaakt door de spannende momen ten die de film toch wel heeft. Charles Bronson, zelfs op vakantie nog met (schiet)werk aan de winkel- ,,Stad van geweld". Li do.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4