A'damse heksenketel op kookhitte Tilburgse autohandel gesloten Nieuwe patriarch Pimen een vroom bestuurder MENINGSUITING MOET VRIJ ZIJN Droge boel in Londen voor Ajax- aanhang VS-generaal beschuldigd van moord in Vietnam Melkplas flink aangezwollen NA PUBLIKATIES VERKOOPPRAKTIJKEN Scheveningen Radio gestoord door Nordsee Gesprek CAO Philips voortgezet ZEEPOST DONDERDAG 3 JUNI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA AMSTERDAM r De vlaggen hoog, de toeters vast gestoken: Amsterdam wist er gisteravond en vannacht alles van. Amsterdam lachte, waar het terecht zo vaak heeft gehuild. Amsterdam verdronk zijn emoties in vaten schuimend bier en teilen jenever. Amsterdam hoste en hikte, likte en lalde. Amsterdam heiligde met alle denkbare en ondenkbare middelen de doelpunten, die Ajax aan de Europa Cup grote pot heeft grote oren hielp. Toen hetzelfde zilveren monster twaalf maanden geleden als een wonderschrijn over de Rotterdamse Coolsingel werd gedragen zong de brooddronken menigte, die er achteraan danste telkens opnieuw: ,,Ajax is een afwasmiddel hi ha ho". Nu waren de rollen omgedraaid en liepen er oprechte Mokumers over de Dam, die a capella zongen: Feiienoord '.s appelflap. Feijenoord is pulp En in de kroegen rondom het Nationaal Monument verbogen de vaste gabbers elke bestaande melodie net zolang, totdat hij pasklaar was voor hun ter plekke gecomponeerde hymnen over de bal, die altijd rond is. Men Kaakte in, men greep elkaar krachtig bij de ellebogen en schreeuwde het uit: „Boef Feijenoord, we komen je cuppie halen. Boef Feijenoord, je bent je cuppie kwijt". Een vergelijking met het feestgedruis, dat vorig jaar na de Europa-Cupzege van Feijenoord langs de boorden van de Rotte spoelde, valt voorlopig overigens kwantitatief in het nadeel van de Amsterdammers uit. Op het onverbiddelijke spitsuur waren er op de Dam misschien vijf-, hooguit zesduizend mensen, die de toppers uit het Ajaxalbum bruldemen in de tussentijd geduldig wachtten, totdat het echt leuk zou worden. Een handvol lieverdjes, die zich via een ontwortelde vlaggemast hadden opgekrikt naar het balkon van het paleis, konden ook niks anders verzinnen dan een spastische sirtaki op de wijs van „Ajax heeft de wereldcup". En dan waren er natuurlijk de automobilisten ridders met een aangepast rossinant die hun wagens volgestort hadden met vrienden en magen en door de open portierramen hun geloof irf Cruyffie en Pietje Keizer beleden. Zij doolden in een nimbus van oliewalm door de binnenstad, terwijl ze met soepele duim en wijsvinger hun claxon ,,dit is het begin, wij gaan door met de strijd" lieten scanderen. De nacht kermde onder de zweepslagen van de duizenden toeters en meertonige hoorns- Tussen Dam en Lieverdje, tussen Lieverdje en Leidseplein bleef het zoals het in de politierapporten altijd zo treffend wordt omschreven nog lange tijd onrustig. Er werden vreugdevuren ontstoken, die ver volgens door een hartelijke oom agent schalks en met een „jongens onder mekaar" manuaal werden gedoofd. Een brandende afvelauto op de tramrails van de Leidsestraat gaf uiteraard geen pas, maar alla. Leven en laten leven. En Ajax heeft de cup. Er bleven ook slangen van auto's door de straten kronkelen. Op de daken, de bumpers, de kofferdeksels en de motorkappen de fans plasticfluitje in de linker-, koud pilsje in de rechterhand die alleen vanwege het soortelijk gewicht van de genuttigde alcohol niet onderweg op het asfalt tuimelden. Er dwaalden ook eenzame zielen rond in rood witte pijen („Meneer ik kijk nooit naar voet ballen, maar ja, wat doe je, als je op school een acht voor zingen had. Het vlees is zwak"). Wie ook niet ontbraken in de feestroes waren de kleine zelfstandigen, die met vooruit ziende blik van de sleetse hesjes van hun kroost roodAvitte speldjes hadden genaaid. Op de hoek van de Kalverstraat dreef een knorrige man zijn voorraad in de borst- partijen der voorbijgangers met de har telijke aanbeveling: „U bent blij en u wenst daar voor uit te komen. Ik laat de betaling graag aan uw beleefdheid over". Dan was er nog een man in rib. die uit eigen middelen een honderd-kroegentocït had ge organiseerd om de aanwezige hippers te wijzen op het zijns inziens schandelijke ge drag van de CPN-wethouder Verhey van Amsterdam. „Stem je rood. Denk je de revolutie een handje te helpen. En dan komt me zo'n uitgestreken druiloor voor de t v- vertellen, dat de koningin het Ajaxelftal in Soestdijk ontvangt. Heb ik nondeju toch op de boodschappenjongen van het Oranjehuis gestemd. Van voetballen weet hij trouwens ook niks". Strijdkreten Wie dreven er verder nog door de Amster damse binnenstad? De man van de over heerlijke frikadellen en zure bommen na tuurlijk. En dp ijscoboeren, die hun fiets bellen bespeelden als een hemels carillon. Maar ook pater Jan van Kilsdonk, die de zorg om de kleine zielen even terzijde had geschoven en aan iedereen openbaarde, dat hij de wedstrijd niet had gezien, maar het openluchtbal niettemin verrukkelijk vond. En wie trippelde er rond twee uur met een rieten mand vol verse Strijdkreten over het Spui? Nou, ook dat kon niet missen. Heilsmajoor Boshard van de Wallen liet zich deze extra kans op een grijpstuiver voor de Heer niet ontglippen- Tegen half vier de meeste cafés waren toen al dicht (noodgedwongen. Compleet leeggezopen- p0t voor meneer) was er van de klare feestvreugde bitter weinig meer over. Nog even hoopten de notoire plakkers, dat de terugkerende luchtlandingstroepen vanuit Schiphol voor een nieuwe injectie zouden zorgen, maar ook die hoop bleek ijdel. De duizenden, die na hun vlucht uit Wembley in,de aankomsthal opdoken, leken op een potverterende club van lopende pa tiënten. Zwaar slagzij makend onder hun rood-witte petjes laveerden ze langs de Hossen, zingen, schreeuwen, dolgelukkig zijn- Een beeld na een Europa-Cupsucces, dat Nederland al kent- Maar nog niet het ..bezetten" van een paleis zoals dat gebeurde op de Dam. douaneambtenaren, die niet eens meer de moeite namen om te vragen of de heren nog wat aan te geven hadden. Terecht, in een lijf met zoveel drank telt men één twee glaasjes Laatste kreet, opgevangen ter hoogte van het Rokin: „Het zou helemaal geweldig zijn als Feijenoord en Ajax volgend jaar in de finale van de Europa Cup tegen mekaar moeten spelen. Dan krijg je een oprukken van de horden vanuit Amsterdam en Rotterdam en ter hoogte van de sluizen van Leidschendam zal dan de strijd om de hegemonie worden uitgevochten. Onze kindskinderen zullen die gebeurtenis op school leren als de bloedige slag bij Leidschendam. Geloof me: sport is LEO THURING Na overwinning LONDEN (ANP) ..Londen is een rotstad", zo klonk hel vannacht uit vele Nederlandse kelen. Het Ajax- legiocn, gereed om zich nog eens extra uit te leven in Londcns pretccntrum Soho was zichtbaar teleurgesteld. De meeste cafés waren al dicht. Men schreeuwde om drank maar het mocht allemaal niet baten. De ruim 300 bussen die de tienduizenden voetbalenthou siasten vanaf het stadion moesten af voeren liepen onderweg de nodige ver tragingen op. Vele supporters misten trouwens hun bus en bereikten pas uren later liftend of zelfs lopend het een- Op Trafalgar-square was 50 man politie opgetrommed om een oogje in het zeil te houden. Er gebeurde evenwel niets. Het pleintj" op Piccadilly Circus met het Herostandbeeld in het midden dinsdagnacht nog door tientallen Ajax- supporters ..bezet" was nu verboden terrein geworden. Enkele honderden Ajaxsupporters zongen er op en rond dit plein lustig op los. Omstreeks middernacht werden nog enkele Nederlanders voor korte tijd op gepakt ..wegens dronkenschap", aldus de politie Ditmaal was het trouwens alles Holland wat de klok sloeg. De Grieken lieten zich niet meer zien. Te gen twee uur hadden de meesten het wel bekeken en aangezien de metro en de bussen op dit tijdstip niet meer reden ontstond er een ware run op taxi's die dan ook goede zaken deden. Maar ook de snackbars, restaurants en sandwich- karretjes. die wel tot zaken bereid wa ren, hadden geen klagen. Overal werd druk nagekaart over de wedstrijd. Ook op Victoriastation, vanwaar tus sen half één en half drie vannacht zes extra treinen met supporters vertrok ken voor de terugreis naar Nederland, bleef het rustig. Enkelen misten hun trein maar de Britse spoox-wegpolitie zou er voor zorgen dat alles toch weer in orde kwam. Talrijke vliegtuigen met voetbalenthousiasten konden enkele uren na afloop van de finale alweer het luchtruim kiezen, Vanavond is Londen eindelijk weer zichzelf geworden. MOSKOU Aartsbisschop Pimen van Kroeatitsky en Kolomna is gisteren door do Synode van de Russische Or thodoxe Kerk gekozen tot de nieuwe patriarch van Moskou, ais opvolger van de in april 1970 op 92-jarige leeftijd overleden patriach Alexci. Daarmee is de 60-jarige metropoliet de geestelijk leider geworden van cir ca 30 miljoen gelovigen in de Sovjet- Unie. Pimen, wiens keuze verwacht werd, is ruim een jaar waarnemend patriarch geweest. Volgens de huidige wetgeving kon de Synode alleen bijeen komen met toe stemming van de burgerlijke autoritei ten behandeld over het leven en de pen dat deze laatsten duidelijkheid wilden hebben over de richting die de debatten vermoedelijk zouden gaan nemen en over de persoon van de nieuwe patriarch. Het nieuwe hoofd van de Russische Kerk moet namelijk voor Kerk en Staat aanvaardbaar zijn. Om die reden gingen al bijvoorbaat de gedachten naar Pimen, en niet naar de dynamische voorzitter van het bureau voor buitenlandse betrekkin gen, metropoliet Nikodim. Bovendien is Pimen sedert 1963 metropoliet ge weest van het belangrijkste diocees, Kroetitsky en Kolomna, hetgeen Mos kou betekent. Hij is niet te oud en niet te jong voor deze functie (Niko dim is pas 41)i en hij heeft de reputa tie van een voortreffelijk bestuurder en een man van diepe vroomheid te zijn. Van de zijde van de Russische staat zijn Pimens verklaringen en zijn activiteiten in de Wereld Vredesraad een voldoende aanbeveling. Voor de verkiezing van de nieuwe patriarch heeft de synode drie rappor- tenn behadeld over het leven en de activiteiten van de kerk, over de oe- olgeni ïl tocl WASHINGTON (AP-Reuter) De Amerikaanse generaal John D. Donald- staat van beschuldiging ge titeld wegens „moord en geweldpleging" "■er op en jegens acht Vietnamese bur- Toer ,er. De moorden zouden gepleegd zijn di, lussen november 1968 en januari 1969 -■ Zuidvietnamese prqvincie Quang vaarin ook het dorp My Lai ligt )onaldson was toen kolonel en voerde .,e€ ut bevel over de tweede infanteriebri- iade, waartoe ook luitenant William lalley behoorde die onlangs tot levens- ang werd veroordeeld in de zaak My J*i. Calley is in hoger beroep gegaan. ^^"Jtolonel Donaldson nam echter liet bo over deze brigade pas in oktober op zich, zes maanden na de massa- aauv noord grot (Van onze parlementaire redactie) DEN IIAAG De ruim 1.9 miljoen melkkoeien in Nederland hebben een zeer arbeidzaam melkjaar (van april '70 tot april '71) achter de rug. Samen zorgden ze ervoor dat 7.8 miljard kilo melk aan de fabrieken werd geleverd. Dat komt neer op 4360 kilo melk per koe per jaar, een absoluut record. Over het kalenderjaar 1969 brachten de koei en het gemiddeld niet verder dan 4170 kg (liter) per dier. Door deze sterke verhoging van dt produktie per koe groeide de melkplas het afgelopen melkjaar met ruim viei procent. De koeien konden tot hun be tere prestatie komen vooral dank zij het gunstige weer. De hele zomer door was er voldoende gras vorig jaar, aldus een overzicht van het Produktschap voor Zuivel. cumenische activiteiten en het vredes werk. Maar ondanks de discussies hierover raken deze rapporten slechts indirect aan de kernproblemen van het kerkelijke leven in de Sovjet- Unie, met voorop de verhouding tus sen Kerk en Staat. Sinds de periode van Kroetsjev is de druk op de Russische Kerk wat ver minderd, hoewel slechts een deel van wat onder Kroetsjev werd afgenomen weer teruggegeven werd. Toch hebben de kerkelijke leiders zich voortdurend weerhouden van openlijke klachten tegen inmenging door de Staat, hoe pijnlijk deze ook was. Zij volgden hiermee de lijn die patriarch Sergi in 1927 had uitgestippeld, wiens verkla ring de Kerk verzekerde van de mo gelijkheid om als instituut te blijven bestaan: „Wij moeten niet met woor den maar met daden aantonen dat wij getrouwe burgers van de Sovjet-Unie zijn. en loyaal tegenover de rege- Toch hebben de laatste jaren geluiden geklonken van verzet tegen bepaalde overheidsmatregelen. De felste kri tiek kwam in 1965 van twee priesters in Moskou in brieven aan patriarch Alexei en president Podgorni. Zij stel den daarbij niet de loyaliteit tegeno ver de Staat ter discussie, maar met hun eis om een militantere houding van de Kerk vroegen zij zich af of de loyaliteit niet beter door een geheel vrije Kerk kon worden uitgedrukt, in een vrije samenwerking met de Staat. Het is niet duidelijk welke weerklank deze kritiek in de Kerk heeft gehad. Wel is duidelijk dat de Russische Kerk blijft aansturen op het compro mis, als onvermijdelijke prijs voor de zekerheid te kunnen blijven bestaan als een geestelijke kracht in een sa menleving die zich actief richt op materialisme. Daarbij is haar kracht dat de meesten van haar leven zijn geboren of althans opgevoed onder het Instructie Vaticaan or massamedia over de christelijke aspecten van de publiciteit en de vraagstukken er aan verbondgn. Het document, dat tot titel draagt „communio et progressio" (eenheid en vooruitgang) is het resultaat van zeven jaar arbeid van deskundigen uit de publiciteitswereld en theologen. Het Tweede Vaticaanse concilie had daartoe opdracht gegeven. Paus Paulus staat achter deze instructie. Traditionalisten boos op paus ROME (KNP) „Wij willen van de paus brood en geen stenen, vissen die ons voeden maar geen schorpioenen die ons vergiftigen", zo luidde het commen taar van een van de traditionalistische organisatoren van de mars op Rome. die 2000 katholieken uit Frankrijk. Zwitserland en Duitsland met pinkste ren naar het St.-Pietersplein bracht. Patriarch Pimen. commuhistischg regime. Om die men sen zoveel mogelijk te dienen, en om een nieuwe generatie priesters op te leiden, staat de Russische Kerk voor een gigantische taak. De voornaamste doelstellingen van de nieuwe patriarch zullen dan ook on getwijfeld zijn de mogelijkheden op deze terreinen uit te buiten. Om die i reden is nauwelijks een grole veran dering in de tot nu toe gevolgde gedragslijn te verwachten. Hij gaf hiermee zijn commentaar op de weigering van paus Paulus hen in audiëntie te ontvangen. „De paus ont vangt wel hippies en ongelovigen, zoals de Russische minister van buitenlandse zaken Gromyko, maar ons niet", zo klaagden de organisatoren van de Op de persconferentie werd verder bekend gemaakt, dat gezien de bemoe digende balans van de bijeenkomst dit jaar. er volgend jaar opnieuw mars naar Rome georganiseerd Corona betuigt onschuld iog ee ook hi YUBA CITY (DPA) De 37-jarige komei uan V. Corona die van moord op Jemen alrijke rondtrekkende Mexicaanse ar il eiders wordt verdacht, heeft gisteren d lij het vooronderzoek in Yuba City nisstri erklaard onschuldig te zijn. Hem wor- ardelij' en tien moorden ten laste gelegd, beid naar er zijn tot dusver al 23 verminkte es ijken gevonden in het bewuste gebied dee an Califomië. Op 16 juni moet Corona, y-ridiD en Amerikaanse koppelbaas van Mexi- >eg ee: aanse afkomst, weer voorkomen. Óp est 'erzock van de verdediging werd woensdag geen publiek tot de rechtzaal 'jegelaten. (Va verslaggevers) TILBURG Automobielbedrijf „Dorus van Gils" aan de van Hoogendorpstraat in Tilburg is ge sloten. Na alle berichten over de schandalige ver kooppraktijken van „Van Gils" in de Consumen tengids, het ANAVB-orgaan De Kampioen en in het tv-programma „Koning Klant" heeft direc teur Dorus van der Velde uit Maarheeze zijn han del in gebruikte automobielen ijlings opgedoekt. De 12 personeelsleden zijn op straat gezet. Als er iemand blij is met deze ontwikkeling is het de man, die door velen wordt aangezien voor directeur van het Tilburgse automobielbedrijf de heer Cees van Gils uit Gilze. Hij zegt niettemin aan de rand van een faillissement en van een zenuwinzinking te staan. Dat laatste is hem in ieder geval duidelijk aan te zien. „Iedereen denkt dat ik het ben die daar in Til burg honderden argeloze kopers heeft zitten be donderen, maar met de hand op mijn hart: Ik heb met die zaak niets te maken. Dat hebben wel Dorus van der Velde en Giel Moers uit Maar heeze. Die hebben mijn naam voor hun stinkende zaken misbrukt. Maar ik krijg in mijn garage in Breda en Gilze de boze en teleurgestelde klanten op mijn dak. Hij kocht in 1966 het garagebedrijf aan de Van Hoogendorpstraat in Tilburg. Dat bedrijf be ëindigde hij in mei van het vorig jaar. Hij ver huurde het pand voor 40 mille per jaar aan de heren Moers en Van der Velde, waarvan de laat ste alle handtekeningen zette. Ze begonnen in het gebouw een handel in gebruikte automobie len. Ze beschikten echter niet over een vestigings vergunning. Daarom mochten ze mijn naam ge bruiken. Enkele maanden later ondernam de Bovag de eerste stappen om Van Gils Tilburg naar aan leiding van een enorme regen van klachten te royeren. „Ik kreeg toen in de gaten, wat voor vlees ik in de kuip had. Ik kon ze de huur niet opzeggen, maar ik heb me wel ijlings uit laten schrijven door de Kamer van Koophandel in Til burg. Ik heb de heren meteen aangezegd, dat ze de naam moesten veranderen". Het werd nu „Dorus van Gils". Enkele weken geleden, toen ze bij Dorus van Gils de handel snel zagen aftakelen, spitsten de moei lijkheden zich toe. De heren Van der Velde en Moers bleken niet bereid het volle pond aan huur te betalen. Toen ik rond Hemelvaartsdag merkte, dat de heren het bedrijf plotseling gingen opdroeken, heb ik een procedure aangespannen", aldus de heer Van Gils. Dat heeft dan tot gevolg gehad dat beslag gelegd is op de in aanbouw zijnde bungalow van de heer Van der Velde in Valkenswaard. De pastorale instructie is een boek werkje van ruim 70 pagina's en zij bevat doctrinaire beginselen, pastorale directieven en aanwijzingen. Deze zijn echter niet gedetailleerd maar in alge mene vorm gehouden. Het wordt aan de bisschoppen en bisschoppenconferentie .■ergelaten om ieder in hun eigen tuatie aan de algemene beginselen De tekst begint met de kerninhoud an het stuk: „Eenheid en vooruitgang der menselijke samenleving zijn de hoogste doeleinden van de sociale com municatie en haar instrumenten". De instructie beklemtoont dat de massamedia in dienst moeten staan van de waarheid, de rechtvaardigheid, de vrijheid en de vooruitgang. Zij stelt dat de vrijheid van individuele menings uiting absoluut noodzakelijk is voor de /orming van de openbare mening. Alle burgers worden opgei-oepen aan deze •orming van de openbare mening mee te werken.. In verband hiermee benadrukt de pastorale instructie dat de samen leving principieel vrije toegang moet hebben tot de bronnen en kanalen van informatie. De mensen hebben recht op informatie, aldus de instructie, omdat dit voor de mensen en onze moderne samen leving wezenlijk is. Aan de Kerk wordt de eis gesteld, dat zij ook over haar bedoelingen en activi teiten „open. eerlijk en volledig" infor matie dient te geven Grote betekenis hecht de pastorale instructie aan dc pedagogische taak der massamedia. Voor al de jeugd dient kritisch zijn, goede smaak en persoonlijke morele verant woordelijkheid bijgebracht te worden ir het gebruik van de 'ommunicatiemidde- len. Ouders en leerkrachten moeten in staat zijn om met kennis van zaken aan (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Ook het ontvangstati on van Scheveningen Radio is veelvul dig gestoord geweest door Radio Nord see. Dit blijkt uit het antwoord van de ministers Bakker (Verkeer en Water staat) en Klompè (t'R.VJ) op vragen van Kamerleden. De storingen ontstonden tussen 24 augustus en 24 september van het vorig jaar op de internationale noodfrequen- tie voor schepen (2182 kHz). De storin gen waren hc-t gevolg van door de uitzendingen van Radio Noi'dsee ontsta ne neveneffecten, waarbij ook de uit zendingen van Veronica een rol «peel den. Met het staken van de uitzendin gen van Nordsee op 24 september kwam ook het eind aan de storingen. Sinds de hervatting van de uitzendin gen van Nordsee in februari is nog geen storing op de noodfrequentie on dervonden. Al eerder is door de rege ring bekend gemaakt, dat er uit Au stralië klachten zijn gekomen in ver band met storingen op de noodfre quentie aldaar. dit 1 nngsx te De pastorale ins I met ie erkent voorts de grote zielzorgelijke waarde van de massamedia en eindigt dan met de op merking: „Het volk Gods gaat zijn weg door de geschiedenis. Delend en ontvan gend ziet het vertrouwvol en geënga geerd naar de toekomstige ontwikkeling der sociale communicatie in het begin nende ruimtetijdperk". Gouverneur verlaat vroegtijdig KMA (Van een onzer verslaggevers) BREDA Eerder dan verwacht heeft luitenant-generaal J. N. Mulder besloten heen te gaan als gouverneur van dc Koninklijke Militaire Academie te Breda. Hoewel de gouverneur op 6 oktober, vo rig jaar, de pensioengerechtigde leeftijd (55) bereikte, werd algemeen verwacht, dat generaal Mulder zeker nog enkele .jaren in functie zou blijven. Gouverneur Mulder verklaarde, dat de directe aan leiding tot zijn vertrek een combinatie van bezwaren en ongenoegens is. Gouverneur Mulder noemde drie oor zaken: het klimaat in de krijgsmacht, de organisatiestructuur binnen die krijgs macht en de houding van het Neder landse volk tegenover defensie in het algemeen. Als zijn opvolger wordt genoemd de brigadecommandant W. K. Rrcderode, commandant van dc 13e pantser infan- terie-brigade. EINDHOVEN (ANP) Philips heeft de vakbonden gisteren aangeboden in het kader van voordelen voor georgani- seerden in 1971 en 1972 een bedrag van 1.25 miljoen per jaar aan de vakbonden te betalen. Per werknemer vallend on der de Philips CAO komt dit neer op f 15 per jaar. Philips blijft op het eerder ingenomen standpunt staan dat men later nu vanaf 1973 zal moeten aansluiten op de regeling, die dan bij de algemene werkgeversvereniging zal bestaan. De vakbonden zullen zich intern boMtfen over het aanbod van Philips. Philips heeft zich eerder Mteid verklaard f750.000 aan de vakbond## te betalen voor het jaar 1971. Het nieuwe aanbod van Philips moet worden gezien „als een eindbod", zo heeft de pers dienst van Philips na afloop van het gesprek met de vakbonden op woensdag meegedeeld. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, warop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Izhevsk" (7 juni); Australië: ms „Moreton Bay" (11 juni); Brazilië: ms „Izhevsk" (7 ujni); Chili: ms „Ciudad dc Tunja" (9 Juni): Israël: ms „Taras" (7 juni), ms „Thaletas" (11 juni); Japan: ms ..Curacao Maru" (10 juni); Tanzanië: ms „Teniers" (11 juni); Ned. Antillen: ms „Prins der Nederlan den" (7 juni); Nieuw-Zeeland: ms „Ne- der-Lingc" (11 juni); Suriname: ms „Prins der Nederlanden" (7 juni); Vere nigde Staten van Amerika: ms „Atlan tic Crown" (7 juni), ms „New Ark" (9 juni); Z.-Afrika (Rep) m.iv. Z.-W.-Afri ka: ms „SA Constantia" (9 juni).

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5