Alphens inwonertal moet over dertig jaar 85.000 bedragen Teun Noort Volksdansfeest in Leidse Groenoordhal Leidse communeleden toeren in peperdure gestolen wagen MOET NZH IN HET SLOP? Prins Claus krijgt morgen eerste exemplaar van ontwerp-structuurplan overhandigd Rijntamboers in het nieuw Veel buitenlandse groepen Leden hebben kritiek op bestuur van Raiffeisenbank Montessorionderwijs op 2e Openb. Kleuterschool LEIDSE COURANT DONDERDAG 3 JUNI 1971 ALPHEN Alphen aan den Rijn, momenteel een van de snelst groeien de gemeenten in ons land het aan tal inwoners bedraagt nu 35.000 tegen tien jaar geleden nog slechts 24.300 kan omstreeks 1985 55.000 inwoners tellen en omstreeks het jaar 2000 rond 85.000. Althans volgens de prognoses van het ontwerp-struc tuurplan, waarvan morgen het eerste exemplaar wordt aangeboden aan prins Claus ,die dan een werkbezoek aan deze gemeente brengt. Het plan is ontworpen door een breed samengesteld team en moet worden gezien als een leidraad voor het beleid in de toekomst- Belangengroepen en burgerij krijgen gelegenheid kennis te 1 nemen van het plan. Er wordt onderscheid gemaakt tussen j twee fazen: tot 1985 en van 1985I 2000. Er is uitgegaan van drie grote woongebieden: het centrale gebied, Rid- derveld en Kerk en Zanen. Als toekom stige ingrijpende veranderingen in de infrastructuur worden genoemd de aan leg van rijks- en provinciale wegen in de vorm van een randwegenstelsel rond het verstedelijkte gebied van Alphen; verlegging van de vaarweg en het maken van een aantal oeververbindingen; even tuele aanleg van een spoorlijn Alphen— Amsterdam en een aftakking van de lijn Alphen—Leiden naar Zoetermeer. Woningbouw Wat de woningbouw betreft wordt, met als maatstaf een bevolkingstoeneming van 1500 personen per jaar, uitgegaan van 480 nieuwbouwwoningen per jaar en de vervanging van 75 krotwoningen per jaar. In Ridderveld zijn 11.000 woningen gedacht en in Kerk en Zanen tussen de 7000 en 11.000. Ten aanzien van de economische uit voerbaarheid wordt gesteld, dat in veel gevallen een aanzienlijk verschil zal bestaan tussen kosten en opbrengsten. Aanbevelingen om hjerin verandering te brengen zijn: het nagaan welke infra structurele kosten niet ten laste van het plan behoeven te komen, de voordeligste manier van bouwrijpmaken toe te pas sen en bestuderen in hoeverre een ver hoging van de grondopbrengsten het na delig saldo kan verkleinen. Grote successen Geminimeisjes in Denemarken VOORSCHOTEN De volleybalver- j enlging „Gemini" uit Voorschoten heeft j de open Deense jeugdkampioenschappen I tvgewonnen. Een 9-tal meisjesaspiranten van 14 tot en met 15 jaar. allen nit Voorschoten, moesten het drie dagen lang tegen volleybalverenigingen uit de Scandinavische landen opnemen. De wedstrijden speelden zich af in de sportacademie te Ollerup op het eiland Fünen in Denemarken, waar het er spannend aan toe ging. Het meisjes volleybalteam van 16 tot 18 jaar van de vereniging „Gemini" kreeg een der de plaats in de open Deense jeugdkam pioenschappen. Met eigen vervoer van de vereniging zijn de meisjes en hun voorzitter, de heer N. Cok, in een uitge laten stemming eergisteren in Voor schoten aangekomen, waar de jeugdige winnaressen feestelijk werden onthaald. Het behalen van dit kampioenschap vormde een onvergetelijke sluiting van het volleybalseizoen. Ondudelijkheid Hebt ii het gisteren ook gelezen op de staart van twee reclamevliegtuigjes, die boven Leiden vlogen?: ,,In de Leidse binnenstad" stond op de ene sleep ..ELKE donderdag koopavond'1 aldus de andere. Het kooplustig publiek vraagt zich nu af, wat de bedoeling was: ELKE donderdag dan wel 'n ENKELE donderdag koopavond fin* de Leidse binnenstad alléén). Het bestuur van de LCC, dat zekerheid wil. overweegt reductie te eisen op de kosten van deze onduidelijke op wekking. Visbeurs LEIDEN Het bestuur van de ver eniging „De Natuurvriend" loopt met plannen rond om een „visbeurs" in Lei- Eén der bestuurs- rlopige ruimte be vaar op het ogen- verwarming leden heeft een pc schikbaar gesteld r aquaria. verlichting voor gebruik gereed staan. Het doel van dit visjes ruilen" is,~te voorkomen dat zelf gekweekte exem plaren nu niet in de sloot of het toilet terecht komen. Leden van de vereni ging kunnen hier voortaan visjes bren gen of halenVolgens de heer H. Fabel, voorzitter van de „De natuurvriend": ..Wij willen anderen mee laten profite ren van de leuke resultaten van vis kweken". Voorlopig beschouwen we de visbeurs in Leiden als proef. Uit breiding in de toekomst sluiten wij zeker niet uit. Eerst moet het echter goed lopen". De heer Fabel twijfelt daar overigens niet aan omdat de vis beurs vele mogelijkheden biedt. Ook op financieel gebied. was cle eerste Katwijker die waspeen niet langer langs de slootkant waste ZOETERWOUDE-HR Met grote trots hebben majorettes en trommelaars van de drumband „De Rijntamboers" gisteravond hun nieuwe uniformen ge toond aan de bewoners van de Zoeter- woudsc Rijndijk-buurt. De drumband, die ongeveer zeven jaar geleden werd opgericht, telt nu zestig leden tussen zes en 25 jaar. Het merendeel van hen was wel op de been bij de muzikale wandeling en het showwerk in de buurtschap. De drumband werd ongeveer zeven jaar geleden opgericht. De laatste drie jaar hebben bestuur en leden regelma tig oudpapier-acties en collectes gehou den: uniformen slijten nu eenmaal en bovendien is het succes van een show afhankelijk van de smaak van het pu bliek. Het resultaat van alle inspanning mocht gezien worden: de tamboers in blauwe broek (of rok), rood vest over wit overhemd met zwarte stropdas- en met een zwarte jockey-cap op het hoofd, werden vooraf gegaan door de zestien majorettes in witte rok-en-bloes met rood vestje en een witte kolbak met rode pluim op het hoofd. Donderdag avond gaat de band zich ook voorstel len in de Leidse Rivierenwijk, waar vele donateurs wonen. Het bestuur van de Rijntamboers heeft inmiddels de diensten van het corps aan het wijkco- mité aangeboden. LEIDEN In de Leidse Groen oordhal wordt van 6 tot en met 8 augustus een groot, internatio naal volksdansfestival gehouden. Aan dit festival wordt deelgeno men door groepen uit België, Roemenië, Bulgarije, Joego-Slavië, Schotland, Zweden, Japan en Ier land. De Japanse groep is nooit eerder in West-Europa geweest. Het festival wordt georganiseerd door de NEVO (de Nederlandse volksdans vereniging, 4000 leden) en wordt dit jaar voor de achtste maal gehouden. De laat ste twee maal was steeds Leiden de stad waar alle belangrijke activiteiten plaats hadden. Het verschil met andere jaren is echter dat nu in plaats van de Stads gehoorzaal de Groenoordhal gebruikt wordt. Door de geheel nieuwe opzet van het festival was de ruimte die in de Stadsgehoorzaal ter beschikking was on voldoende. Op het festival wordt ook aandacht besteed aan het ZELF DOEN. Niet alleen op het gebied van dansen, maar ook creativiteiten die raakpunten hebben met de volksdanskunst, komen op dit festival aan bod, onder meer de volks zang. Hiervoor zijn Marie Cecile Moer dijk en Cobi Schrijer (Waagprogramma). Verder zijn op dit festival pantomime, de groep KRUIMELS, abstract poppen theater, film, mime en handvaardigheid in het programma opgenomen. In de. hal wordt een knus, klein thea tertje opgezet. HAI WADDOE WAI, Over aanbesteding van n ieuw hoofdkantoor ZOETERWOUDE Het bestuur van de Raiffeisenbank heeft aan het slot van de jaarvergadering kritiek gekre gen van de leden over de gang van zaken bij de aanbesteding van het nieuwe hoofdkantoor. Er waren vijf aannemers uitgenodigd, onder wie een van buiten de gemeente. De laatste bleek met minimaal verschil de laagste bij de aanbesteding en hem werd het werk opgedragen. Waarom werden niet uitsluitend Zoeterwoudse aannemers uitgenodigd?, vroegen de leden het be stuur. oorzitter G. P. v. d. Krogt gaf toe dat het bestuur achteraf niet gelukkig is met het gebeurde, zeker nu het verschil zo klein is gebleken. De han delwijze van het bestuur werd weinig elegant genoemd ten aanzien van de plaatselijke ledenbedrijven. „Er is hiermede geen goodwill gekweekt". Met de dooddoener. „Waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt", werd de kwestie afgedaan. Er werd nog eens op aangedrongen om eventuele verdere werkzaamheden bijvoorbeeld betreffen de de inrichting en stoffering op te dragen aan plaatselijke bedrijven. Op een desbetreffende vraag werd medege deeld dat bij de entree van het nieuwe kantoor rekening is gehouden met de minder-validen. Uit het jaarverslag van directeur Jac v. Leeuwen bleek dat de spaargelden opnieuw fors omhoog zijn gegaan, van 10 miljoen naar 12 miljoen. Op advies van de rayoninspecteur werd besloten met de boekhouding over te gaan op de computer van de Centrale bank. Hier is echter een wachtlijst. In maart '72 komt men aan de beurt. Er zijn nu 9 personeelsleden van wie drie dames part-time. De toename van het werk is echter zodanig dat eerder van onder- dan overbezetting kan worden gespro ken. Het dienstenpakket werd uitge breid met reisbemiddeling. De afdeling verzekering wordt steeds belangrijker. Met de Onderlinge Brand waarborg Mij is een overeenkomst be reikt; voortaan zal de bank ook voor deze plaatselijke verzekeringsmij. be middelen. Ondanks de belangrijke toe name van de spaargelden kon niet aan alle aanvragen voor kredieten en voor schotten worden voldaan. Er behoefde echter geen leden of bestaande relaties te worden afgewezen. De heer Q. v. Swieten gaf een toe lichting op de jaarcijfers, waaruit o.m. bleek dat de belasting fiks is verhoogd. De winst van f34.190,96 werd toege voegd aan de reserves. Bij de rond vraag werd nogmaals aangedrongen op het maken van een nachtkluis in het bijkantoor aan de Hoge Rijndijk. Het bestuur zal poolshoogte nemen en bij voldoende belangstelling hiertoe over gaan. Daarbij wordt ook gedacht aan safe-loketten. Er was ook een klacht over trage overschrijvingen. Er werd een uiteenzetting gegeven over dc pro cedure die enkele dagen kan uitlopen en weekeinde tussenzit. waarin de volkszangeressen zullen op- i Maar het belangrijkste gedeelte van het festival blijft natuurlijk de dans. i Ook voor het publiek bestaat alle ge- I legenheid actief deel te nemen. Elke groep zal van tijd tot tijd dansen en instructie geven op de speelplaatsen die in de hal zijn uitgezet. Behalve die speelplaatsen wordt er in de hal ook een enorm theater, met 1000 zitplaatsen gebouwd, waarin de officiële uitvoeringen worden gegeven Er is verder een restaurant, waar' hon gerige en dorstige deelnemers terecht kunnen, er' zijn ook kramen waarin het uitoefenen van ambachten als pottenbak ken en glasblazen te zien is. En er is ook een kindercrèche. Een goed idee overi gens van de organisatie. De crèche In de hal worden slaapruimten Inge richt voor de Nederlandse deelnemers, want het is niet de bedoeling dat alleen Leidse volksdansers meedoen. Men kan kaarten kopen voor een heel weekeinde en voor alleen de avondvoor stellingen. De weekeinde-kaarten komen op 30 gulden per persoon, hierbij is de slaapplaats met ontbijt inbegrepen, passe-partouts voor twee dagen komen op 15 gulden en kaarten voor enkele voorstellingen op vir gulden. NEVO- leden en CJP'ers h :>i,en op alle kaarten een reductie. De kaarten kunnen aangevraagd wor den bij het VW-kantoor in Leiden. Men is .-van plan om de theaterbespreek bureaus in te schakelen bij de voor verkoop, die op 1 juli begint. In de nesten Wat gaat u vanavond doen als de eerste Leidse koopavond officieel, maar in alle verwarring, gevierd wordt? Trekt u met z'n allen koop- en kijk- lustig naar de gezelligheid van de bin nenstad met haar legale nering, of blijft u in uw eigen (buiten)w\jk waar de winkeliers u graag of tegen heug en meug ontvangen? Van k. als pu bliek, zal het afhanken of de Leidse koopavond een schot in de roos of een flop wordt. In de city hebben tegenstanders van de koopavond danig de trom geroerd. Minstens drie zaken blijven er dicht, omdat het personeel of de baas) het vertikt, langer te moeten werken voor een gelijke omzet. En dan niet te ver geten dc kostenverhoging die zo'n koopavond voor de klemexp. Rieden, hoogst oninteressant mank), Bij kin derspeci delta oU BombI- Ain-'dej Haarlemmerstraat heeft men onom wonden vare dingen gezegd aan het adres van het Leids City Centrum over de manier waarop de koopavond tot stand is gebracht. Het LCC heeft het bij Bambi verknald. Bambi vindt, dat men de koopavond heeft doorgedreven terwijl een meerderheid tegen was. Verder zouden op de lijst van voor standers alle Breestraatwinkeliers tweemaal zijn voorgekomen, terwijl er ook tegenstanders van de koopavond op de lijst van voorstanders stonden. Toe maar, het LCC kan het hiermee doen. Volgende week dinsdag verga dert het bestuur en dan zal o.a. wor den overlegd hoe gereageerd meet worden op deze, in de ogen van het LCC-bestuur, ergerlijke aantijgingen „Een heleboel dingen die gezegd zijn, zijn volkomen misplaatst", aldus een voorlopig LCC-commentaar. „Op de LCCvergadering bleken destijds maar drie winkeliers tegen te zijn. de rest een grote meerderheid dus was vóór de koopavond. Dat wij een lijst met dubbele namen hebben doorgege ven is je reinste nonsens. „Als de heer Oerlemans bijvoorbeeld twee keer op de lijst voorkomt dan is dat omdat hij twee filialen in de binnenstad heeft. Dat hij twee keer vermeld staat is niet onoirbaar. want het zijn twee verkoop punten die geopend blijven". Leiden mag dan zijn koopavond heb ben, er bestaat wel de sterke indruk, dat de middenstanders onder pressie van het grootwinkelbedrijf elkaar lelijk in de nesten hebben gewerkt. KATWIJK AAN DEN ltlJN Na twintig jaar waspeen vindt Katwijker Teun Noort het meer dan welletjes. Hij heeft besloten zijn peenwasserij aan de Valkenburgseweg de rug toe te keren. „Ik ben het zat", zegt Noort, „ik stop er- niet de enige reden waarom de 56-jarige peenwasserijhouder zich op andere zaken toe gaat leggen. Dc be langrijkste reden is dat er geen zoons zijn die hem in zijn - bedrijf kunnen opvolgen. Daarom trad hij enige tijd geleden in verbinding met de Katwijkse Groenteveiling om te peilen of zij mis schien interesse had in overname van het bedrijf. De Katwijkse groenteveiling het aanbod van de wasserijdirectie tijdens de jaai-vergadering onder de loupe maar tot nu toe heeft ze, omdat niet alle leden instemden met overna- nog geen beslissing genomen. De- ar- en nadelen zullen nog eens uwkeurig worden onderzocht. Als de ername inderdaad een feit wordt dan wordt het zuiver een papieren transac tie. Het bedrijf blijft zoals het was. De honderd tuinders die tot nu toe hun produkten bij Noortt een frisse be handeling gaven blijven ook dan komen I en ook voor de drie man personeel zal de overgang slechts wisseling van werkgever betekenen. Met de heer Noort, (zelf gelooft hij j dat per 1 juli de overname een feit zal j zijn) spraken wij nog even over de Katwijkse waspeen. Geteelt tussen Alk- maar en Den Helder en sedert een aantal jaren ook op enkele plaatsen in de Bollenstreek bereikten de waspeen- telers dit jaar een produktie van vijftig Peenwasserij wordt misschien overgenomen dooi* Katwijkse veiling miljoen kilo. Dertig procent -ervan vloeide af naar de industrie, tien pro cent verdween naar het binnenland ter wijl de resterende zestig procent zijn bestemming vond in enkele Europese landen. Duitsland spande qua afname de kroon met als volgende grootste afne mers België en Engeland. Ondanks een verhoogde produktiecapaciteit ziet de heer Noort niet dat zijn bedrijf voor wat de machinerieën en ruimte ingrij pend zal worden verandert. „Voorlopig wordt op de normale wijze doorge gaan", aldus de heer Noort. Het heengaan van deze Katwijker bete kent dat de peenwasserij een van zijn pioniers vaarwel moet zeggen. Aan hem dankt Katwijk een belangrijk aandeel in de mechanisatie rond de waspeen. Hij was het die als eerste afstapte van de methode om de waspeen in een tonnetje aan de slootkant schoon te wassen. In de oorlog ontwierp hij een kleine wasmachine waar later ook col lega's dankbaar gebruik van maakten. Teun Noort gaat zich nu toeleggen op zijn functie als commissionair en inko per bij conservenfabrieken. Belangstelling Morskwartier gepeild: LEIDEN Het bestuur van de stich ting montessori-onderwijs te Leiden en omgeving en een „montessoricommis- sie", bestaande uit een aantal ouders uit het Morskwartier hebben het ge meentebestuur verzocht, een mogelijkr heid te scheppen voor het volgen van montessorionderwijs. De stichting wil een van de openbare scholen voor dit onder>vijs bestemmen: de ouders zagen graag, dat de tweede openbare kleuter school in het Morskwartier als montes- sori-school werd opgezet. De commissie voor het onderwijs heeft haar licht doen schijnen over deze verzoeken. In een ontwerp-preadvies aan de raad oppert de commissie, bij de ouders van kleuters tussen drie jaar en vier jaar en zes maanden te informeren naar de belangstelling voor openbaar gewoon- dan wel openbaar montessori onderwijs. Afhankelijk van de uitslag van dit onderzoek wil zij dan bevorderen dat de tweede kleuterschool in het Mors kwartier een monteMOn- dan wel een gewoon speel- en werkplan zal krijgen. Valt de keus op het eerste, dan moet het alsnog zo worden opgesteld, dat de kleuters aansluiting kunnen vinden bij I het gewoon lager onderwijs. Als in de j toekomst een tweeé» openbare school gesticht moet wordffc zal mede aan de terschool en het beschikbaar zijn van leerkrachten met montessoribevoegdheid o\'erwogen worden, 't leerplan van die g.l.o.-school ook op het montessorisys- teem te baseren. De commissie heeft nog overwogen om 't onderw js op de tweede openbare kleuterschool in het Morskwartier voor een deel af te stem men op het gewone- en voor een deel op het montessorisysteem. Ze kwam echter tot de conclusie dat het onjuist zou zijn, op één school twee sferen te scheppen. Gezien het afwijkend onderwijsstel sel, draagt een montessorischool duide-| lijk een karakter dat boven het verzor gingspakket van een stadswijk uitgaat. Daarom zou de situering in het cen trum van; de stad voorkeur., verdienen De bereikbaarheid van een-:school speelt 'èchtér oók een belangrijke rol. Bij de situering in een uitgesproken woonwijk verwacht de commissie toch een grotere toeloop school eet centrum. kinderen dan de krijgen in het rwijst daarvoor naar t de twee openbare de beide openbare j Stadhuisbrandje LEIDEN. De Leidse brandweer heeft gisteravond een brandje op de derde verdieping van het stadhuis geblust. Omstreeks kwart voor constateerde de portier rook op de vijfde verdieping en sloeg direct alarm. De brandweer, die op een afstand enkele honderden meters zijn hoofd kwartier heeft, was binnen enkele mi nuten aanwezig en ontdekte snel de oor zaak: poetsdoeken en schoonmaak middelen in een plastic container v door broei gaan smeulen en hadden reeds vlam gevat. De brand was snel ge blust. maar er is nogal wat schade door rook en bluswater. Onder meer ook ii de kamer van de gemeentesecretaris, die een verdieping lager is gelegen, waar het bluswater door het plafond kwam. De portier ontdekte het dreigende ge vaar tijdens zijn ronde, die nauwgezet op bepaalde tijdstippen wordt uitge- DEN HAAG/LEIDEN De beide Leidse straatmakers waren niet erg kieskeurig in de keuze van te stelen auto's, doch in liazer.swoude haalden ze uit een garage een auto niet een waarde van 27.000,die nog slechts 2000 km. had gelopen en gingen daarmee uit toeren. Gelukkig raakte de benzine op, voordat er ongelukken gebeurden, zodat de eigenaar van het kostbare voertuig van geluk Icon spreken. Dat i hier De aanleiding tot dit alles was hel feit, dat de Leidse politie enkele jonge lieden uit een commune aan de Mors singel arresteerde. „Toen werd de grond onder jullie voeten zeker óók te warm", waagde de president van de Haagse rechtbank te veronderstellen. De feiten wezen daar wel op, want vijf jongelieden begaven zich naar Katwijk en vervolgens te voet langs het strand naar Den Haag. Daar werd de eerste auto gestolen, die door een dame zo maar open met sleu tels en papieren was achtergelaten. Wan neer de benzine verbruikt was, werd een auto langs de kant gezet en een andere gestolen. Dat gebeurde ook in Hazers- LEIDEN De bus, die de verbinding Leiden Noordwij kerhout vice-versa on derhoudt (lijn 60), rijdt door een klein deel van de Leidse binnenstad. Op de heenweg. StationApothekersdi.ikMa re, geeft dit geen enkele moeilijkheid. Maar de weg terug MareStation, via de Beestenmarkt, plaatst de chauffeurs voor bijna onoverkomelijke moeilijkhe den. Zo moest de bus gisteravond om streeks tien uur door de nauwe Lange Scheisteeg, naast de Lakenhal. Deze steeg is een vaste weg in de route van de bus In deze steeg stond een auto nogal stom geparkeerd waardoor de bus in zijn vrije doorgang belemmerd werd. De bus kon niet heen of terug. Vooruit zou hij een gloednieuwe auto aan digge len rijden, achteruit was er geen andere mogelijkheid dan op visite te gaan in één van de huisjes op de hoek" van de steeg. Na luidruchtig getoeter en wat heen en weer geloop van buurtbewoners kon uileindelijk de eigenaar van de auto op gescharreld worden. Deze reed zijn auto tergend langzaam van de plaats des on- heils weg, bleef in hetzelfde tempo voor de bus rijden en sloeg toen af naar de andere kant. En zulke situaties doen zich meermalen per dag voor. Nu is de vraag, bij wie ligt de schuld: bij de eigenaar(s) van de in de steeg geparkeerde aulo(s) of bij de N.Z.H., die deze weinig geluk kige route voor haar chauffeurs heeft uitgekozen. Waarom laat de maatschappij de bus niet gewoon over de Oude Singel rijden, een weg die veel chauffeurs al uit zichzelf kiezen. De nauwe steeg is dan niet langer een bron van ergenis voor passagiers en bestuurders. Boven dien kunnen de passagiers aan het Station er in dat geval op rekenen dat de bus op tijd komt. Vooral in de winter een bijzonder prettig idee. woude, Bodegraven, Heerenveen en iffigi andere plaatsen. In de Rijnstreek war er verdachten aardig bezig geweest. Toer ,eri zij probeerden in Utrecht een gestoler auto te verkopen, vertrouwde de koper het niet en waarschuwde de politie, dif:uss de verkopers arresteerde. 11 Allereerst stond dan terecht een 21 jrrige straatmaker wiens strafblad vee te wensen overliet. Hij was al een kee: uit „De Sprang" ontvlucht, maar volgen I, J verdachte zal hij dan nu een ander lever gaan leiden. De officier zag evenwel tocl te weinig lichtpunten en eiste tien maan E 868 De raadsman, mr. F. C. de Graauv noo constateerde, dat de drank een te grot rol in het leven van verdachte heeft ge speeld en bepleitte te volstaan met ee: groter deel voorwaardelijke straf. Daarna stond terecht een 24-jarig slraatmaker, die bij de diverse gebeur tenissen was betrokken. Hij had nog ee tijdje in Ter Aar gewerkt, maar ook h Yl was in de commune terecht gekomei uar „Daar zitten meer losgeslagen elemen alri ten", constateerde de president van c >eid rechtbank Tegen deze verdachte eiste c 'ij officier tien maanden gevangenisstra 'erk waarvan twee maanden voorwaardelij Ion met proeftijd van 3 jaar en voor beic naa verdachten aftrek van voorarres ijke Mr. M J. Lagerdijk was van ooi dee lan dat verdachte zich alleen aan joy-ridin on heeft schuldig gemaakt en vroeg ce aan lichtere straf, gelijk aan het voorarres erz Vonnissen over 14 dagen. (J°^ 1

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4