Schaatssterren stelen de show in sportpark Lisse Bouwmeester naar LFC STEVIGE REVANCHE VAN UVS OP EXPERIMENTEREND SJZ Teylingen rekent voor rust af met Foreholte Cl. van Rooden weer sneller op steeple Jeugdbasket- ballfestijn Bona Stars KARSTEN NAAR UVS BONA STARS IN BELGIË NAAR ACHTSTE PLAATS Ard Schenk in glansrol Amateurstand Szalay trainer bij Blauw Zwart DINSDAG 1 JUNI 1971 dor Herman van Amsterdam LISSE ,,Heya Keessie, heya Ard. Honderden jeugdige sportenthousiasten verdrongen zich gister avond na afloop van de ontmoeting tussen de Ne derlandse schaatsploeg en een vertegenwoordigend elftal van Lisser Boys voor de kantine van het sportcomplex aan de Spekkelaan in Lisse. Met de neuzen tegen de ruiten gedrukt trachtten ze een Alleen de doelman van de schaatsploeg vierde nooit triomfen op de ijzers. Hel was de Lisser Boys-doelman Den Her tog die als tiende man in de ploeg stond opgesteld. Ondanks het feit dat de schaatsploeg maar met tien man speelde is niet eenmaal gebleken dat het qua voetbalkracht minder in de mars had dan de Lissenaren. Integen deel zelfs. De registers die de schaatsen rijders opentrokken konden maar moei zaam door het elftal van Lisser Boys worden dichtgeschoven. Vooral Leen Pfrommer werd de held van het dol enthousiaste publiek toen hij keer op keer de rechtsbuitenplaats met razend snelle doorbraken de Lisser Boys ach terhoede in de luren legde. Het applaus en de aanmoedigingen golden dan ook steeds de schaatsers die over een on uitputtelijk conditie-arsenaal bleken te beschikken. Toch was het niet de schaatsploeg die de eerste klap uit deelde. Dat voorrecht had Lisser Boys toen in de vijftiende minuut stopper- spil John van Dijk trefzeker de bal langs Den Hertog tegen de touwen joeg. Ard Schenk stal echter nog voor de rust de show toen hij in de 35e minuut na een prachtige combinatie met Leen Pfrom mer de stand op 1 1 bracht. Tot de rust was de koek voorlopig op. SCHEIDSRECHTER Voor toeschouwers die nog niet vol doende hadden genoten werd na de pau ze nog drie kwartier voetbal-op-zijn-best klaargemaaktEnige werkloze figuur in deze periode was scheidsrechter Frans Overdevest. Normaal goed voor een re delijk aantal schrille fluitsignalen moest hij gelaten toezien hoe twee ploegen overtredingloos de drie kwartier vol maakten. De luttele keren dat hij het metaal wel naar de mond bracht perste hij een extra dosis frisse lucht in het blaasijzertje. Dat deed hij ook vier mi nuten na rust toen Henk van Paassen nadat Jaap Boot in eerste instantie te- nofgen de lat had geschoten, de terug springende bai alsnog inknalde. De vreugde rond dit doelpunt stond echter (J jniet in de schaduw van de gelijkmaker Ard Schenk. Toen de wereldkam- glimp op te vangen van hun favorieten. Eindelijk stapten Kees en Ard naar buiten om enkele minuten kwistig te strooien met de zo fel begeerde hand tekeningen. Deze geste van de beide schaatskonin- gen betekende de afsluiting van hun bezoek aan Lisse. Een zeer geslaagd bezoek want niet minder dan tweeënhalfduizend bezoekers bemanden de de tribunes en graskanten van het hoofdveld toen om zeven uur precies, na het fluitsignaal van fluitists Frans Overdevest, de ex-wereldkampioene op de 1.20.1; Ingi Voetballende schaats pioen met een formidabel schot de lijsten. Verder dan de gelijkmaker kwam schaatsers naast de Lissenaren zétte de schaatsploeg niet. Vier minuten voor sloeg in het Lisser Sportpark even de tijd moest het zelfs het hoofd buigen vlam in de tribunes. Tientallen jongens toen Hans van Aanholt met een strak en meisjes stormden het veld op om afstandsschot Lisser Boys toch nog op deze gelijkmaker met yreugde te om- winst zette. (Van onze sportredactie) ZOETERYVOUDE Met klinkende cijfers, 63, heeft UVS revanche genomen op SJZ. De Leic'ferren. die j pi enkele maanden geleden verrassend werden gewipt voor de beker, drukten nu alsnog in een vriedschappe- s"lijke ontmoeting het klasseverschil (3) uit. Voor de ruim duizend toeschouwers leek het een waar debacle te worden voor SJZ toen al na zes minuten de sterk op gerukte Gerard Desar intikte. De nieuwe aanwinst van de Zoeterwouders, Koos de Romijn, liet daarop twee kansen liggen, terwijl YVibo Ammerlaan de bal op de paal richtte. Het leek gebeurd toen in de 24e _^ninuut Cor van Steyn de bal „terugleg- naar Holl, die voor 20 zorg droeg, zou echter in de slotfaze van de ite helft zijn sterke moreel tonen, nen één minuut, de 33e minuut van wedstrijd, scoorde SJZ tweemaal, lerst bediende Leok Helder Romijn van goede pass, wat 21 betekende en log geen minuut later kopte Sjaak van ilingerland een voor het doel opstuite- ende bal uit een inzet van Theo van Clink over doelman Wijnand Sloos. Het bij die opleving blijven. In twaalf ninuten tijd liep UVS na rust tot 52 it dank zij goals van Holl, die in de irint zowel Jaap Olsthoorn als Sjaak Slingerland versloeg, Desar en an- xmaal Holl. Sjaak van Slingerland remde de doel- mntendrift van UVS enigszins met de erde SJZ-treffer. waarna op omstreden dj ze het halve dozijn voor UVS gerea- Zi iseerd werd. Tijdens een scrimmage ie nerd de bal ingeschoten, doelman B ëngler dook er naar. maar zou daarbij 1 uist iets te laat zijn geweest. dlust Alleen I AMSTERDAM Het 35e internatio- jeugdvoetbaltoernooi van Blauw fit is gewonnen door PSV, dat in de indstrijd DWS versloeg met 1—0. na iten 7 i erlenging. Op de derde plaats eindigde heffield United, door een overwinning de s let 10 °P Nottingham Forest. Feijen- I ord, de winnaar van vorig jaar, werd ijlde DORDRECHT In het sportpark van •orfordrecht heeft Jan Maathuis gisteren ■ers et Parijs Springconcours gewonnen. In r.ou lege vierde barrage haalde hij met „For- lateur" als enige de muur van 2 meter, iegbert Prujkemaker kwam met „Care s( way" wel over de triple bar van 1.90 verkenter, maar faalde op de muur. Derde erd Frans van Herten met ..The Rob- eindf1-"- SAO PAULO Rusland heeft op de nige sffcrste pinksterdag te Sao Paulo de we- pldtitel basketbal voor dames veroverd de laatste wedstrijd zegevierden de Ussinnen met 8149 over Brazilië i_i sjecho-Slowakije eindigde als tweede Brazilië als derde. 'BOEDAPEST De Hongaarse zwem- Andrea Gyarmati heeft zaterdag is wedstrijden in Boedapest het uropees record 200 meter rugslag op minuten en 25,1 seconden gebracht. Het ede record stond met 2.25.5 sinds 10 pril op haar naam. UDEN/LEIDEN Tijdens atletiek-Aken 4.28.2; 400 in.: B. Kershof 53.9; wedstrijden in tUlen heeft Bataaf Ole- A. v. Velzen 53.3; H. Los 58.7; A. Ra men» van Rooden voor de derde keer vensberg 57.7; speer: S. Rossdorf 33.27; liet elubreeord op de 3000 ill. steeple discus: S. Rossdorf 26.74. rliase scherper gesteld en hef nu op Dames: 200 m M. Biegstraten 28.0 9 min. 40.2 gebracht. Zijn clubgenoot 1 sec.; G. Jaspers 29.2 sec.; ver: G. Jas- Jan Hendriks maakte op deze afstand i pers 4.49. de eveneens goede tijd van 10.39.2. Patricia Jansen (b-juniore) heeft op de 100 m. een prachtige tijd van 13.4- sec. gerealiseerd. Maar clubgenote Leontine Boom heeft van laatstgenoem de het clubrecord op de 800 in. overge nomen met een goede tijd van 2.35.9 Helly Harms t meisjes B i toonde op merkelijk talent op het hoogspringen en de kogel door respectievelijk 1.40 te springen en 10.72 ver te kogelen. I Theo Brusche (junior Ai kwam tot goede prestaties bij het hoogspringen j 1.70. het vèrspringen 6.22 en de discus 29.64 m. Gerd Ooms i j. Al liep de serie 400 m. i weer goed in 52.7 en kwam hiermee in I de finale waar hij met 52.4 sec. een derde plaats bereikte. Huub Rovers liep de 110 m. horden in j 16.7 en werd ook derde. Wilberl van Niel, weer terug in vorm, liep de 100 m. in 11.5 en wierp de speer 43.92 ver. Alfred Verhoef (H. v. Holland) werd tweede op de 100 m. (10.8) achter Van Boekei (P.H.) die j ook de 200 m. won in de zeer goede tijd I van 21.2. i Ria Kershof (dames) schijnt haar vroegere beloften als juniore nu waar te gaan maken en noteerde reeds di* tijd van 2.25.1 en werd in een sterk veld Voor een nationaal goede prestatie zorgde ook Huub Zitsen (Ach.topmet een geweldig discusworp van 52.90. Overige uitslagen: jun. B: L. Mooy- man 3000 m. 9.35.7 (le): meisjes A en I B: I Boukaert 100 m. 13.9 sec.: senio ren heren: 110 horden: A. van Velzen '17.9 3c l100 m.: B. Kershof 11.5: j 1500 m: F. v. d. Berg 4.42.2; J. v. Roo- 1 den 4.21.1; G. Brugman 4.20.5; D. v. i schaats Atje Keulen-Deelstra, de aftrap deed. Lisser Boys moest in de twee maal drie kwartier trachten het miljoenenelftal de baas te blijven. Een ploeg waarin bijna de hele wereldtop stond opge steld. Kees Verkerk, Ard Schenk. Leen Pfrommer, Eddy Verheyen, Peter Nottet, Jos Valentijn, Johnny Olof, Wil Vriends, Jan Derksen en als onverwachte zevenklapper Fred Anton Maier, de Noorse goedmoe dige reus die op het laatste moment inviel voor Jan Bazen. LEIDEN Het voor de eerste maal in dc geschiedenis van de basketball vereniging The Bona Stars gehouden jeugdtoernooi voor alle adspiranten en ujnioren op de erste pinksterdag in de Vijf-meihal was een ware afspiegeling van het prachtige zomerweer. Wanneer men spreekt van een grandioos ge slaagd basketballfestijn zit men niet naast de waarheid, integendeel. Het mooie weer vormde voor niemand aan leiding om weg te blijven en geen enkel jeugdig Starslid. ingedeeld in één van de 17 teams, heeft daar spijt van gehad, gezien het aanstekelijke enthou siasme en de volledige overgave, waar mee de gehele dag werd gestreden en waarin niet één wanklank werd ge hoord. De perfecte organisatie van de jeugd- en technische commissie van dit toernooi maakte het de kundige wed strijdleider P. Kleiss niet moeilijk alles op rolletjes te laten verlopen en het geplande tijdschema tot op de minuut Zou dit al voldoende reden tot tevre denheid gegeven hebben, de grote be langstelling van vooral talloze ouders, die wel even stonden te kijken toen omgeroepen werd dat b.v. de teams Linke Loutje en Goofy zich gereed moesten maken, én de spontane mede werking van de vele seniorleden, onder wie nagenoeg het gehele eerste heren- team. dat die avond nog naar België zou vertrekken om daar een toernooi te spelen, maakte het geheel tot een fes tijn. Aan de opzet van dit toernooi is dan ook ruimschoots voldaan, al hadden de leden van de beoordelingscommissie, die tot taak hadden om de ongeveer 120 basketballenthousiastelingen nil reeds voorlopig in de diverse trainingsgroepen in te delen om een vlotte start van het volgend seizoen mogelijk te maken het bijzonder moeilijk Vooral die jongens, die in aanmerking komen voor de jeugdselectietraining maakten het de keuzeheren tamelijk lastig, vooral om dat enkele onvermoeide talenten naar boven kwamen. En juist op dit toernooi konden zij opvallen omdat de teams in de diverse poules ongeveer van gelijke sterke samengesteld waren, zodat voor elke overwinning geknokt, moest wor- Het was dan ook bijzonder moeilijk, zo sprak Bona Starsvoorzitter A. de Jong bij de prijsuitreiking om, nu er eens geen prijs was voor de poulewin naar. maar per poule voor de meest waardevolle sportieve speler/sters. tot een juiste keuze te komen ondanks dat er voor elk punt geknokt moest worden, en dat. zei hij. was wel een zeer positief punt. Na de diverse personen, die zich voor het welslagen van dit toernooi ingezet hadden, bedankt te hebben' en vermeld te hebben dat ge zien sucees volgend jaar zeker herhaald zal worden, reikte hij de prijzen uit aan: Anja van Gennip. Lenie Mausiwa, Hans van Rooden. Iwan Sastrowardoyo, en Dolf Zwagerman, én aan Frans Haasteren en Annet Maassen, de win naars van de JBT-race. (Van sportredactie) SJAAK BOUWMEESTER Kort wielernieuws Gcrben Karstens heeft de profronde van Born gewonnen. Hij reed de 120 km in 2 uur 41 min 17 sec. Willy Vekemans (Belg) werd tweede en Jan Krekels derde in dezelfde tijd als Karstens. René Pijnen werd vierde vóór de Belg Daniël vat. Rijkegem, Eef Dolman, Georges Claes (Belg) en Wim Bravenboer. Zij eindigden op 26 sec. Jan van Katwijk heeft gisteren in Hansweert een internationale wedstrijd over 100 km gewonnen. Hij reed de af stand in 2 uur 35 minuten en 13 secon den. Wim Bravenboer werd tweede op 24 seconden vóór Tino Tabak, Rik Ma rien (Belg). Giovanni Jimenez (Colombia) en Leo Duijndam Eady Merck* heeft zondag in het Franse Bourg-en-Bresse de Ronde der Kampioenen gewonnen. De Fransman Thevenet werd tweede Joop Zoetemelk legde beslag op de vierde plaats, terwijl Jan Janssen als achtste eindigde. AltiorESTO 2—2 De tweede pinksterdag gebruikten ook Altior en Esto voor een vriend schappelijk oelenpartijtje. LEIDEN Sjaak Bouwmeester, doelman van DOSR, zal het ko mende seizoen uitkomen voor LFC. De 21-jarige Vener, die door de Leidse club is benaderd, vroeg op het laatste moment overschrijving aan. Wie zijn plaats in het doel van DOSR zal innemen is nog niet bekend. Een andere opvallende verschuiving is het vertrek van cx-zaterdaginternational Cees Karsten. De kleine middenvelder van Noordwijk is lid geworden van UVS. Karsten, die in het verleden onder meer is benaderd door Sparta, heeft dit besluit mede genomen, omdat hij liever op zondag wil voetballen. UVS ziet ook oud-speler Bert Bakker terugkomen, die na een jaar bij DOCOS te hebben ver toefd op het oude nest terugkeert. Daar tegenover staat het vertrek van Peter van Laarhoven. Van Laarhoven, die wegens studie niet in de gelegenheid is geweest aan de training bij UVS deel te nemen en derhalve genoegen moest ne- A1 vijf sten de Bode men. Er werd beide kanten. graver? de leiding te pittig gevoetbald va waarbij Esto zich voor de rust van de beste kant liet zien. Toch wist Altior door twee doelpunten van Tinus van i Tol een gelijkspel te bewerken had. Esto had ook tweemaal gescoord en zo j kwam de rust met een gelijke stand. Na de rust was de wedstrijd het aan- j zien volkomen waard, er werden aan beide kanten goede aanvallen opgezet. I maar er kwamen geen doelpunten KEES KARSTEN Caesar 2 2 - 4 4—0 Drachten 2 1 3 4_o RVC 2 1 - - 1 2 2—2 Be Quick Z. 2 1 -12 1—3 SDW 2 1 1 1 1—2 DESK 2 - 2 0—5 LISSE Evenals Warmunda heeft ook Foreholte zich weten te plaatsen bü halve finalisten in de strijd om de Gou den Tulp. Tegen tegenstander Foreholte heeft Teylingen duidelijk het betere van het spel gehad en de 3—1 overwinning geeft dan ook een duidelijk beeld van de krachtsverhoudingen. De overwinning heert Teylingen hoofdzakelijk te danken aan de eerste speelhelft waarin het ile Voorhouters de wil oplegde. De Sassenheimse voorhoede sneed als koek door de laatste linies van de Voor houters en dat de stand voor de rust niet verder opliep dan 30 is te danken aan de minder trefzekere Teylingenvoor- hoede die de legio kansen slechts ten dele wist te benutten. Na tien minuten was het voor de eerste keer raak toen Peter van der Vlugt na een voorzet van Peter v. Dam. nadat Paul van Nobelen in eerste instantie nog had ingekopt, zui- I ver aanlegde. De stand liep al snel op tot 20 toen Henny Zoet na voorberei- dend werk van Peter van der Vlugt en I Frans van Dam inknalde. Vlak voor rust viel de derde treffer. Een als voorzet be doeld schot van Fons Stickvoort draaide langs de verbaasde Foreholtedoelman in de uiterste hoek. Zo voortreffelijk als Teylingen voor rust had gespeeld zo laag zakte het peil na de rust. De Sassenhei- mers geloofden het wel en gaven nu de scepter over aan Foreholte. Deze maakte daar dankbaar gebruik yan. De aanvallen vloeiden nu uit de Foreholtekoker maar tot levensgevaarlijke situaties kwam de ploeg nauwelijks. Desondanks wist het toch nog voor een tegentreffer te zorgen. Uit een scrimmage voor het doel. halver wege de tweede helft priemde het toch nog een tegentreffer tegen de touwen. PETER VAN LAARHOVEN men met een plaats bij de reserves, keert na één seizoen terug naar LFC. UVS raakt tevens oud-eerste-elftalspeler Koos Fasel kwijt, die het bij Lugdunum gaat proberen. Bü Roodenburg is de transferperiode tot nu toe heel wat rustiger geworden. Nog altüd bestaat de kans dat betaalde clubs een of twee jeugdige talenten a trekken (al heeft Hennie Tesseur voorgenomen tenminste nog Roodenburg te blijven en gaan op een verzoek van Feüenoord voor het regionale jeugdelftal uit te komen), maar tot dusver is daar nog geen in tl Het verlies beperkt zich vooralsnog tot het overstappen van Hennie Roden burg naar het Leiderdorpse RCL en van Hennie de Klerk sr. die sinds november niet meer in actie is geweest, naar Lug dunum. Roodenburg krijgt de beschik king over twee spelers van VTL: Koos van Es en de 17-jarige C. Montagne. voor wie ook Sparta belangstelling b*ft. Opvallender wisselingen bij LFC. dat niet alleen zijn keeperspotentieel heeft uitgebreid en aan de voorhoede Van Laarhoven toevoegde, maar ook de top scorer van de zaterdag-LVB naar zich toe zag komen, namelijk Hennie v. d. Weerd van Lisser Boys. "an Laarhoven en/of v. d. Weerd zul len het verlies goed moeten maken van Joop Munne. die niet alleen verhuisd is naar Rotterdam, maar tevens lid ls ge worden van Xerxes. SJZ tenslotte begroette twee nieuwe spelers: Koos de Romün, die na zfln afscheid bü Meerburg een jaar uitkwam voor DOCOS en Wlbo Ammerlaan van SVLV. (Van sportredactie) DEN HAAG Zoltan Szalay een Hongaarse vluchteling zal de tweede klasser Blauw-Zwart gaan trainen. Het afgelopen sei zoen fungeerde hü bü Toncgido en de ZM-club 's-Gravenzande. Het jaarlijkse toernooi van Tone- gido voor aspiranten werd weer gewonnen door het Duitse Wat tenscheid. ASC werd tweede, der de Pruisen Erefeld en als vierde kwam uit de bus Retie uit België. Voor haar nederlaagserie klopte Semper Altius met 30 Rijswijk en daardoor blijft Die Haghe met een winst van 5—7 de beste papie ren behouden. Aanstaande dinsdag speelt Semper Altius in het Hoorn- park om zeven uur tegen Vreden- Vanavond wordt de strijd om de Harry de Hartoghbeker voortgezet op het terrein van Laakkwartier, aanvang 19.00 uur. Wilhelmus cn Archipel verschijnen binnen de lij nen. Donderdag 3 juni komen VCS en De Ooievaars aan bod. ra i Foreholte loopt op niets i LEIDEN Ter afsluiting van dit basketbalseizoen heeft het Leidse Bona Stars deelgenomen aan het internatio nale basketbaltoernooi in Zelzate in België, georganiseerd door de vereni ging Silaba. Onder de stralende zomer zon werd cr in de open lucht op vier velden gespeeld, wat betekende dat dc spelers buiten de hinder van de zon en de wind, ook moeilijk uit de voeten en op het asfalt. Bovendien was het Leidse team diet compleet. Pieter van Tuyll had zich niet van zün studie vrü kunnen maken en aanvoerder Ben van Cleef kwam vanwege een nare voet blessure maar sporadisch in het veld. Toch startten de Stars veelbelovend. aantal vrije worpen te nemen, zodat de tegenpartij meestal met een fikse ach terstand de wedstrijd begon, die binnen de T/s minuut goedgemaakt moest wor den. Were Di, dc- eerste tegenstander be gon met een 120-voorsprong. die ech ter bij rust al was geslonken tot 2116. Hierna maakten de Stars er snel met 3824 een eind aan. Vooral door slecht en nonchalant verdedigen verloren de Bona Stars volkomen onnodig tegen Lyra, maar volgens het scoreformulier waren de Stars winnaar met 26—24, dus een reglementaire overwinning. Dc wed strijdleiding veranderde dit op eigen houtje in 2426, regelrecht in strijd met de FIBA-regels, maar protesten moch ten niet baten. Het moreel kreeg nu een behoorlijke knak en maakte dat het serieuze eruit ging. Wel werd nog met 4037 van Lokeren gewonnen, maar een van de eerste plaatsen zat er niet meer in, wat duidelijk in de laatste wed strijden tot uiting kwam. Verlies legen Pitzemburg met 3128 en met 47—42 van Silaba leverden een achtste plaats op. Nu waren deze laatste twee neder lagen ook voor een groot deel te wijten aan de onnoemlijk zwakke arbitrage, waar alle Nederlandse teams over klaag den, want al wat Belgisch was, was goed. de rest was fout. Eindstand: 1 Imperial Gent; 2. Lyra; 3. BC Brussel; 4. Pitzemburg. 5 Rotter dam-Zuid; 6. Sgolba; 7. Silaba

Leidse Courant | 1971 | | pagina 15