PANATHINAIKOS WIL IGEEN UNDERDOG ZIJN AFSCHEID VAN HOUTRUST VENIJN ZIT IN STAART AAN FUSIE -4' i' De Munck blijft in België werken Vistrip naar Wembley met Ajaxcoaster Gerrit van Tilburg UEFA-schorsing ZEVENTIEN UUR VOETBALLEN Gehoord: Bij Holland Sport: Houtrust in vrede. door Ton van Dalen LONDEN Voor de bewoners van de drukke Kensington High Road is de aanwe zigheid van Grieken op de trappen van het majestueuze Royal Gardenhotel al niets bijzonders meer. Bijna dagelijks hangen de spelers, die ervoor zorgden dat Panathinai- kos de sensatie van dit Europa Cupseizoen werd, er maar wat rond. Sinds ze in Londen zijn, al bijna twee weken, heeft het illustere gezelschap nog niet de moeite genomen om iets van de vele bezienswaardigheden van de Engelse hoofdstad te bekijken. Ferenc In Engeland is voetbal na de cupfinal taboe. Dan wordt onver vaard aandacht geschonken aan andere sporten. Maar daar kunnen innen van Ajax ook over mee- praten, lijkt het. Johan Cruyff en Barry Hulshoff (links) begaven zich naar de golflinks. Ze zullen allicht eens geoefend hebben op een mini- golfbaan Puskas, de wonderdokter van Panathinaikos, is van mening dat de tijd ervoor ontbreekt. „Want", zegt de man, wiens linkerbeen eens de beste doelverdedigers ter wereld koude rillingen bezorgde, „er moet aan niets an ders worden gedacht dan aan de wedstrijd tegen Ajax. Dit is voor Panathinaikos de grote kans om internationaal naam te maken. Vrijwel iedereen beschouwt het als een vergissing dat we zo ver zijn gekomen. Als we van Ajax winnen, komt er misschien ook van buiten Griekenland eens waardering". Ferenc Puskas is een beminnelijk man en spraakzaam. In tegenstelling tot zijn immer stoïcijnse tegenspeler Rinus Michels wil de voormalige Hongaar wel kwijt wat hij van zijn eigen ploeg en van Ajax denkt. Hij weet na drie bezoeken aan Nederland wel het een en ander van de Amsterdammers af. Misschien wel meer dan Michels lief is- Na het gebruikelijke „Ajax is een goede ploeg, een elftal dat tot de finale doordringt moet wel sterk zijn", wordt Puskas ineens verbazend openhartig als hij zegt: „Het zou stom zijn als Michels Blankenburg linsback laat spelen. Die man wordt er door mijn rechtsbuiten Grammos zonder meer uitgelopen. Blankenburg vind ik de zwakste man in de defensie van Ajax. Het komt me trouwens onwaarschijnlijk voor, dat hij zal spelen. Ik verwacht een opstelling met Haan. Ik heb hem gezien tegen FC Utrecht en toen speelde hij erg Puskas rekent ook op Piet Keizer, die hij een speler van wereldklasse noemt. ,.Zo ernstig kan zijn blessure niet zijn- Volgens mij is hij er vorige week na die voorsprong van 10 uitgegaan, omdat hij schrok van het antwoord van Feijenoord. dat ineens erg hard begon t* spelen. Ik denk dat Keizer bang was voor een ernstige blessure. Ik zou het overigens niet betreuren als hij tegen ons niet speelt, want na wat ik van Ajax heb gezien, weet ik dat het in belangrijke mate van Keizer afhankelijk Goeie dag Dat de nederlaag tegen Feijenoord een morele dreun voor de Amsterdammers zou zijn, gelooft hij niet. „Het is eerder andersom. Feijenoord was beter dan Ajax en fysiek sterker, maar ik zie het niet zo, dat Ajax ineens uit vorm zou zijn. Deze finale is een heel andere wedstrijd. Daarin telt niet wat ervoor is gebeurd. Ik heb ook steeds gezegd, dat de kansen fifty-fifty zijn, maar normaal gesproken is het zo, dat mijn spelers een uitzonderlijk goeie dag moeten hebben om Ajax te kunnen verslaan. Ajax speelt hard en dat kan Panathinaikos niet. Mijn spelers zijn niet te vergelijken met die van een topclub uit Centraal- of Zuid-Europa. De helft van de jongens is tussen eenentwintig en drieëntwintig jaar. Toen ik tien maanden geleden bij PAO (de naam van Panathinaikos in de Griekse volksmond. Red.) begon, zette men me voor een jong, onervaren elftal. Dat deze finaleplaats eruit zou komen, had ik zelfs in mijn stoutste dromen niet verwacht". Om de concentratie niet nog meer te verstoren heeft Puskas vandaag met zijn mannen per bus 'n tochtje gemaakt besloten met een inspectie van Wembley, waar, als het even kan, ook DEN HAAG De slepende affaire van de fusie tussen ADO en Holland Sport krijgt, nadat de zaak reeds definitief beklonken leek, toch nog een vervolg. Voor de wedstrijd Holland Sport—Go Ahead maakte de voorzitter van de Club van Honderd, de heer Henk Haak, via de microfoon bekend dat vanochtend een aanvraag voor een kort gering tegen de beide stichtingsbe stuurders Luc Kroesemeijer en Hans Kattenburg beiden in Londen voor het bijwonen van de Europa Cupfinale zal worden ingediend. Dan zullen ook de papieren te voorschijn moeten komen waarover momenteel nog on zekerheid bestaat. Er zou in februari reeds door de stichtingsbestuursleden Kroesemeijer, Kattenburg en Fehling, welke laatste nadien werd uitgekocht door de heer Kroesemeijer, bij de KNVB een getekend stuk zijn gedeponeerd waarin met de fusie akkoord werd gegaan. Om het competitieverloop niet te beïnvloeden zou de drie bestuurders geheimhouding zijn verzocht. Voorts zou de stichtingsakte van Holland Sport de namen bevatten van de vroegere bestuurders De Bruijn, Van der Laan en Biesheuvel en zou die akte, nadat andere bestuursleden waren aangetrokken, nimmer zijn gewijzigd. In dat ge val zouden Kroesemeijer en Kattenburg niet gemachtigd zijn geweest Hol land Sport te doen opgaan in het nieuwe FC Den Haag. Ook omtrent de schuldenlast bestaan vraagtekens. De officieel ten gemeente gedeponeerde Iflst met schulden komt.niet hoger afkoopsommen van de beide stichtings bestuurders inbegrepen dan rond vijf ton terwijl steeds wordt gesproken over acht ton. De Club van Honderd, die de taak heeft overgenomen van de groep zakenlieden die alsnog trachtte Holland Sport te redden, wenst in het kort geding de uitspraak of Kroesemeijer en Kattenburg gerechtigd waren namens Holland Sport op te treden. Voorts wordt gesteld dat beiden Holland Sport hebben aangeboden aan de groep zakenlieden en derhalve niet meer met ADO konden onderhandelen. (Van sportredactie) wordt getraind. De opstelling van Panathinaikos is nog niet bekend, hoewel grote verrassingen uitgesloten zijn, gezien het geringe aantal vaardige reserves dat beschikbaar is. Puskas ..Elefterakis. met Domazos mijn beste man. is licht geblesseerd, maar ik reken erop dat hij speelt. Ik twijfel eigenlijk alleen nog over de doelman. Normaal is dat Oikonomopoulos, maar hij was de laatste tijd niet best in vorm". Toch moet de mogelijkheid, dat tweede doelverdediger Constantinou talent vol. maar onervaren de voorkeur krijgt, gering worden geacht. Puskas zal zijn beslissing na de training van vandaag nemen. „Omdat", verklaarde hij. ,,je nooit weet of iedereen zo fit blijft als hij op dit moment is". Tactiek Het tactische strijdplan van Panathi naikos is het enige waarover de man. voor wie een premie van 125-000 gulden op het spel staat, zich nauwelijks uit laat. „Wat is tactiek? Toen ik in Athene kwam, viel me onmiddellijk op dat Griekenland enorm veel grote ta lenten heeft. Alleen van collectief spelen had men nog nooit gehoord. Hel eerste wat ik heb gedaan, was de spelers het besef bijbrengen, dat ze niet voor zichzelf maar in dienst van het elftal moeten voetballen. Maar tactiek komt bij mij pas op de tweede plaats Natuurlijk zal Cruyff niet mogen gaan en staan waar hij wil. Een vaste be waker geef ik hem echter niet. Waarom ook? Als hij op rechts opduikt, is hij voor iemand die bij ons linksachter speelt. En als hii over links komt, moet iemand hem daar proberen te houden". ..Ik wil alleen maar dat PAO een goede wedstrijd speelt. Het moet een voor het publiek aantrekkelijke finale worden. Wij kunnen hier helemaal niet ver liezen, want we hebben al gewonnen, omdat we zover zijn gekomen. In de Griekse competitie is het misschien wat Grietje Miïhren (links), de vrouw van Ajacied Gerrie, en naast haar de moeder van Gerrie Miihren, in onvervalst Volendams kostuum, tonen al de „lach na de overwinning". Achter hen een Griek in nationale kledij. Londen is in deze dagen wel een centrum van klederdrachten. (Advertentie) Panathinaikos omgekocht? Bijna ondenkbaar. 'I Is wel een bekend feit dat enkele spelers van Panathinaikos één dezer dagen Velasques sigaren hebben ontvangen. En iedereen weet hoe gek die buitenlanders daar op zijn. Zal het de wedstrijd beïnvloeden? Krijgen de Panathinaikos spelers juist daarom méér zelfvertrouwen of laten ze de bal schieten voor nog meer Velasques sigaren? Nederland wacht met spanning af. minder gegaan, maar dat komt door die Europa Cupsuccessen. Mijn ploeg heeft te weinig ervaring om voor alles te spelen. Maar zelfs als we van Ajax zouden verliezen en de achterstand op AEK (koploper in de Griekse eerste divisie) niet meer kunnen goed maken, is voor mij het seizoen toch geslaagd. Wie had gedacht dat we zo ver zouden Gespannen Puskas staat op om een goede kennis hij heeft er in Engeland vele te begroeten. Zijn spelers slenteren nog steeds doelloos voor het hotel. Twee mannen in Griekse klederdracht geven een beetje kleur aan het gezelschap, dat niet bepaald vrolijkheid uitstraalt. De stemming is eerder gespannen. In tegenstelling tot hun grote leider zijn de spelers van Panathinaikos niet te vreden met alleen het bereiken van de finale. Zij willen meer. En hoe fana tiek Grieken tegen een bal kunnen trappen, blijkt tijdens een ongelooflijk hard partijtje, dat de groep supporters speelt in het aangrenzende Hyde Park. Ajax, dat ver buiten Londen, in het Seldon Parkhotel verblijft, kan kenen op een tegenstander die m wil zijn dan een underdog. Etherhobby L1 k is een nieuwe weldoener opgestaan in de Nederlandse sportwereld, de NOS. Het wordt meteen fors aangepakt want deze „zuil boven de zuilen" beperkt zich niet tot één sport maar drukt in één klap atletiek en zwemmen aan de borst. Dat gaat natuurlijk wel iets kosten. Dat kan nauwelijks een bezwaar zijn want er is altijd een manier te vinden om de kijk gelden te verhogen. En dan kan de NOS de hobby blijven bot- Februari? HET verzet van de achterban van Holland Sport is zo taai dat nog niet kan worden gesproken van een fusie. Een kort geding staat op stapel en dan zullen vele vraagpunten en vraagtekens open baar moeten worden. De rechter zal stukken willen zien die blijk baar zorgvuldig achter kluisdeuren zijn gehouden. Er kan nauwelijks verondersteld worden dat de zaak in februari, bekrachtigd door handtekeningen, al rond was. Dan zou ook de KNVB een kwalijke rol hebben gespeeld. Het zou dan ook zeer eenvoudig zijn geweest met de papieren in de hand in te grij pen vóór de chaos ontstond. De tijd zal ook in dit geval leermees ter zijn. Winstpunt AAN de reeks concoursen hip- pique van allure (Zuidlaren, Den Bosch, Amsterdam, Rotter dam) is er één toegevoegd. Den Haag, van oudsher een stad waar de hippische sport druk wordt be oefend, krijgt na éénendertig jaar een evenement, in de Houtrust- hallen, dat op papier reeds een doorslaand succes is. Na het CHIO in Rotterdam blijken ruiters en amazones van naam bereid hun verblijf «n ons land te verlengen en Den Haag met een bezoek te vereren. Een winstpunt in een stad die het te lang zonder deze sport moest stellen. Het is te hopen dat het publiek dit initiatief op prijs stelt, zodat continuering gegaran deerd is. (Van onze sportredactie) GOUDA De Goudse kastelein Hans Melkert had de afgelopen pinksterdagen voor zeventien stamgasten, allen verwoede Ajaxfans, een zeer speciale verrassing in petto. Hij nodigde ze uit voor een „vistrip" naar het Engelse voetbalmekka Wembley, per speciale ge charterde coaster. Als zijn Goudse vrienden zich na een oversteek van dertien uur op zee zullen vervelen, hoopt het vrolijke gezelschap in Ramsgate voet op Engelse bodem te zetten. Aanvankelijk wilde kaste lein Melkert zijn gasten in de bontversierde Ajaxcoaster in de buurt van de Towerbridge afzetten, maar de Engelse autoriteiten gaven hem hiervoor geen toestemming. Het zal je kastelein maar wezen (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De poging tot na trappen, die enkele weken geleden tot gevolg had dat Gerrit van Tilburg het veld voortijdig moest verlaten tijdens de Europa Cupwedstrijd Real MadridPSV heeft voor de PSV'er ernstige gevolgen gekregen. De UEFA heeft hem namelijk i voor de eerstvolgende drie Europa Cup wedstrijden van PSV. ongeacht welk toernooi, geschorst. LIERSE. Frans de Munck. de on langs ontslagen trainer van FC Brugge, zal hoogstwaarschijnlijk komend seizoen weer als trainer van een Belgische top club werkzaam zijn. Dc Munck voert momenteel besprekingen met Llerse SK en het ziet ernaar uit dat binnenkort een positieve beslissing zal worden ge- GLASGOW. Twee studentenploegen hebben zaterdag in Glasgow een j langdurig partijtje voetbal gespeeld. Pas na zeventien uur en een kwartier vonden de jonge Schotten, die allen medidjnm studeren, het welletjes. Dit betekent officieus een nieuw wereldrecord duur- voetbal. Het scorebord vermeldde aan j het einde de indrukwekkende score C4—61 door Herman van Bergem DEN HAAG Op de groene leunstoelen, die het ereter- ras van Houtrust sieren, za ten niet de Stichtingsbe stuursleden Kroesemeier en Kattenburg. Zij waren ver trokken naar de Europa Cup finale in Londen. Er zaten wel KNVB-voorzitter W. Meu- leman, de oud-bestuursleden De Bruin en Fehling en de voorzitter van de Afdeling Den Haag van de KNVB, N de Doelder. Met hen hadden zo n dikke drieduizend (beta lende) bezoekers op de tribu nes plaats genomen om de laatste wedstrijd van Hol land Sport op Houtrust mee te maken. Het bleef rustig op en om het veld Go Aheadtrainer Barry Hughe.- probeerde zijn ploeg nog wel op tc peppen, maar dat lukte met- Beidt teams waren tevreden met de eindstand Er hing een weemoedige stemming over het legendarische Haagse veld Trainer Van der Hart sprak een dankwoord tot het „trouwe publiek", zelfs een politieman dankte namens de dienstdoende collega's voor de medewerking van de toeschouwers, hoewel zij even later een te heethoofdig persoon van het terrein moesten verwijderen. Hij was een van hen die 'niet wilden geloven dat het Holland Sports laatste duel was op eigen grond, waarvan de huur al is opgezegd door het stichtingsbestuur. Grond ook, waar een gezapig slotpartijtje werd gespeeld, dat Go Ahead de leiding opleverde toen doelman Van Elleswijk een schot van r de wedstrijd kregen de spelers van Holland Sport door twee charmante jongedames bloemen aangeboden. Na het met Go Ahead bleven de mannen van Houtrust nog even dralen op de vertrouwde grond. De handen werden geheven, afscheid van het publiek. Voorlopig Smid met de voet keerde en Oude Wesselink de wegspringende bal inschoot (01). Met de rust stond Holland Sport gelijk. Een schot van Van Maurik stuitte af op 'n verdediger, doelman Withers liet de bal glippen en Van der Bol scoorde (11). Eigen kuil Er viel niet veel te beleven in deze strijd op een laag pitje tussen twee ploegen, die alleen de competitie nog moeten uitspelen. De graag de buitenspelval hanterende Deventer ploeg tippelde in de eigen kuil, toen Dorjee zag, dat Teske „achterom" op snelheid was gekomen, maar Teske kon niet voorbij Withers komen. Pal daarop lukte dat Roggeveen wel, die de bal van Van Maurik op zijn schoen kreeg gelegd, al was dat in zuivere buitenspelpositie, wat scheidsrechter Godding niet onderkende (21). Go Ahead ging er wat meer aan doen- Maar Geels was van schot. Hoekema niet, maar zijn inzet werd door Van Elleswijk weggetikt, waarna Smid twee meter voor doel hoog over schoot. Hij stond trouwens ook buitenspel. Barry Hughes wenste toch niet met een nederlaag te vertrekken. Hij ver wisselde Smid voor Beek, die de bal cadeau kreeg van Van der Heide, maar zijn schot knap zag gekeerd door Van Elleswijk. De gelijkmaker kwam toch. Teske kopte de bal achterover in een poging gevaar te keren, maar daar stond Hoekema, die feilloos uithaalde: 2—2. Verlangen kwam bij Holland Sport nog de geblesseerd geraakte Mitic ver vangen en Geels schoot tegen de paal voor het publiek de Haagse „gladia toren" applaudisserend uitgeleide deed.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11