antenne Fien de la Mar GOUDEN REGEN" VAN PRIESTLEY £eid^Gou/LO/nt PANIEK VOETBAL Fabel van „De Punt De Jantjes Lessen in lijfsbehoud CIRCUS BOLTINI TELEVISIE VANAVOND Sport op radio en tv Verkeers informatie TELEVISIE MAANDAG RADIO MORGEN RADIO MAANDAG LEIDSE COURANT ZATERDAG 29 MEI 197 Pinksteren jp INKS TER EN behoort voor ons gevoel tot de kerkelijke feesten die qua beleving in onze tijd een verarming hebben ondergaan, hoewel de nieuwe theologie hun waarde extra benadrukt hebben. Ouderen erkennen waarschijnlijk dat ook vroeger Pinksteren behoorde tot de Geloofsmysteries die niet te doorgron den vielen, zodat men het feest van de Geest meer gevoelsmatig dan bewust placht te vieren. Jammer vinden we niettemin, dat naar buitenuit de voor bereiding op het Pinksterfeest voor en door de meeste christenen eenvoudig geschrapt is. Ergens werkt dit in de hand, dat we komende zondag en maandag zullen ondergaan als twee dagen waarop het gewone werkpatroon terzijde wordt ge legd, terwijl in andere weken dit maar met één dag het geval is. En dit terwijl juist in onze maatschappij het zo be langrijk zou zijn, dat de geest van het christelijk Pinksteren tot ons allen doordringen zou. WE staan dagelijks voor het dilemma dat de waarde en de grootsheid van de menselijke geest door de ontwikke ling van de schepping meer onderkend wordt, terwijl anderzijds het evaluatie proces bij herhaling niet leidt tot ver groting van het menselijk geluk en welzijn. Moeten, of durven we zonder dwang, ons over dit dilemma te bezinnen, dan gaat de twijfel en in onze beste ogen blikken de overtuiging herleven, dat de menselijke geest zonder bijstand van niet-aards gebonden helpers het moeilijk rooien kan. Een van de beste kanten van de maatschappelijke crisis waarin we of we het weten willen of niet in de zeventiger jaren leven, is dat steeds meer mensen de betrekkelijke waarde van het alleen op een produktie- en consumptiemaatschappij gericht welzijn verloochenen, dat weten daardoor niet echt bevredigd te kunnen worden. In dit klimaat zou het mysterie van de goddelijke Geest juist vertroostend en verlossend kunnen werken, wanneer iedereen voor zich de wegwijzer in die richting gesteld zou zien. WTE hebben de kans enkele dagen onszelf van de noodzaak hiertoe te doordringen. Gaan we dinsdag alleen door met de gewone orde van de dag het optellen van de verkeersslachtoffers, het voortzetten van de kabinetsforma tie, het taxeren van de kans op natio naal succes in de Europa-Cup dan is de Geest weer aan ons voorbij ge waaid. Niet door rijn schuld; want de men selijke geest kan op Hem rekenen; als we ons maar de moed en de tijd gun nen om ons hart open te stellen. „Bidt broeders. want wij sterven zonder de levensadem van God's Geest" bezweert een thans veel gezongen PINKSTERLIED. Inderdaad; die levens adem behoeven we nog meer dan fris sere lucht om fysiek te kunnen ademen in de verontreinigde dampkring rond de aarde waar we werken, leven en hopen op vervulling van onze verlangens. CHU'er Kikkert op oorlogspad IN de Christelijk-Historische Unie is eindelijk een scalpenjager op gestaan. Lang heeft de Unie gegolden als toppunt van minzaamheid en vredi ge rust; wijlen Tilanus „Moet dat nu zó?" is historisch geworden als het kla gen van het lam in een arena vol politieke wolven. Mogelijk heeft de korte revolte van CHU-jongeren Kamerlid Kikkert moed gegeven, maar hij is het in elk geval die te kennen heeft gegeven dat hij weinig vertrouwen meer heeft in zijn huidige partijvoorzitter en zijn huidige fractievoorzitter. De ontevredenheid wordt zelfs niet achter gesloten deuren geventileerd; voor iedereen die het weten wil zegt de heer Kikkert ontevreden te zijn over zijn partijgenoten Van Hulst en Udink; het verlies bij de recente Ka merverkiezingen zou grotendeels aan het beleid van dit tweetal te wijten Daarom stelt de heer Kikkert de komst van een nieuwe CHU-voorzitter op prijs en moet mr. Udink z.i. niet meer als minister in het komende kabi net terugkeren, doch evenmin belast blijven met het fractieleiderschap. Pittige eisen, die over een paar we ken op de Unieraadsvergadering van de CHU voor veel deining kunnen zorgen, tenzij vóór die tijd partijgenoten erin slagen om de. heer Kikkert te overreden Omroep vereni gingen willen uitbreiding t.v.-zendtijd (Van o e omroepcorrespondent) HILVERSUM Dinsdagochtend 1 ju ni zendt de NOS-radio van 9.00 tot 9.35 uur via Hilversum II een pro gramma uit waarin de heer P. J. J. Mertens, voorzitter van het NKV, aan de tand zal worden gevoeld door vijf tien Nederlanders. Tot de deelnemers aan de discussie horen onder andere een journalist uit Amsterdam, een stu dent uit Geldrop, 'n huisvrouw uit Eindhoven, een secretaresse uit Rot terdam. een weduwe uit Kampen en een fabrieksdirecteur uit Heerlen. De onderwerpen die zullen worden aan gesneden zijn; het actieprogramma van de vakbonden, stakingen, loonei sen, de 200 van Mertens, gelijke beta ling man en vrouw, de plaats van buitenlandse gastarbeiders, politiek en vakbond. (Dinsdag radio Ned. I 9.00 uur). Walter van der Kamp heeft een klucht geschreven op een thema van de toneelschrijver Eugène Labiche. Het speelt in de voetbalwereld onder trainers, bondcoachen, gewone aftrap pers en roddel-journalisten. Wie goed oplet, zal misschien iemand herken nen En toch heeft het spel ondanks de titel weinig met het voetbal zelf te maken. Het gaat meer om een hele reeks ontwikkelingen die ontstaan door dat een lichtzinnig mevrouwtje haar mutsje aan een op leer bewuste hond kwijtraakt De eigenaar van het dier, keeper van het Oranje-elftal, liet hem nog even uit vóór hij naar het stadhuis ging om er te trouwen. Er ontstaat nu een wilde jacht op dat leren petje om de bewuste dame niet in moeilijkheden te brengen. In het originele thema van Lbiche was 't een strooien dameshoedje dat door het paard van de bruidegom verorberd werd, maar van der Kamp heeft het spel naar onze wereld getransponeerd en het nog ingewikkelder gemaakt dan het al was. (Nederland 1 20.21 uur). Vakbondsleider Mertens aan de tand gevoeld HILVERSUM (ANP) De federatie van omroepverenigingen, gevormd door de KRO. NCRV en de VARA hebben in een rapport aan de kabinetsinfor mateur de wenselijkheid van een uit breiding van de televisiezendtijd uit gesproken. Daartoe zouden een ver hoging van de omroepbijdragen of een bijdrage uit de algemene middelen noodzakelijk zijn. De federatie betreurt het, dat het huidige beleid, zoals zich dat binnen het kader van de omroep wet manifesteert, dikwijls zodanig ge voerd wordt, dat de grote omroep organisaties met hun bijzondere ver antwoordelijkheid voor opinievorming minimaal aan hun trekken komen. te Want veronderstel dat op de Unie raadsvergadering andere CHU'ers de heer Kikkert zelf in gebreke gaan stel len omdat hij met zijn bekende plannen voor het scheppen van militaire oefen terreinen in het noorden des lands me de debet is aan het verlies van twee Kamerzetels! Bomans contra Van Kilsdonk De Amsterdamse studentenpastor Pa ter J. van Kilsdonk is binnen katholieke kerk een omstreden figuur. Hetzelfde kan worden gezegd van Godfried Bomans. De NCR V-televisie heeft deze twee bekende Nederlanders bij elkaar gebracht en zondagavond kan men hun discussie volgen. Van Kilsdonk, de r.-k.-priester die als stu dentenpastor de rebellen leidt en op zoek is naar nieuwe wegen om aan Gods Woord op aarde gestalte te ge ven, Bomans. die terzijde van de heerbaan de zaken gadeslaat en zo nu en dan. erg langzaam, een opinie ten beste geeft. De discussie zal wel inte ressant worden. (Zondagavond Ned. 1. 21.55 „De Punt" is de titel van een tot televisieprogramma verwerkte fabel van Harry Nilsson, die de NOS-televi- sie zondag. Het programma werd door de American Broadcasting Companies ingezonden naar het Concours om de Gouden Roos van Montreux, dat werd gehouden van 29 april tot 6 mei j.l. en kreeg daar een eervolle vermelding. De Fabel, die wordt verteld door de acteur Dustin Hoffman, gaat over een koninkrijk van Punt-mensen. Zij heb ben punthoofden en wonen in punt- huizen. De rust in het land wordt echter verstoord als er een jongetje wordt geboren met een rond hoofd. Oblio zo heet het jongetje wordt aanvankelijk nog wel geaccepteerd, maar als hij beter in sport blijkt te zijn dan de zoon van de Graaf van het Punt-land, wordt hij verbannen naar het Puntloze Woud. Hij beleeft daar vele avonturen en ontmoet er allerlei puntloze mensen die hem zijn zelfvertrouwen teruggeven. Vol goede moed gaat hij tenslotte terug naar het puntige land. (Zondag Hilversum 2: 21.40 uur). Er zijn blijkbaar toneelstukken die een eeuwig leven hebben. Het lijkt er op dat „de Jantjes" dat „volksstuk met zang en dans" van Herman Bouber daartoe gaat behoren. Want hoevelen het ook gezien mogen hebben in den lande, de VARA schroomt niet het nog eens op t.v. te zetten. En wel in 'n bezetting die ook al weer tot het verleden behoort: Op de avond van de Tweede Pinksterdag is het te zien via een opname die vroeger in het Am sterdamse theater Carré gemaakt is. Het Amsterdamse Volkstoneel onder regie van Beppie Nooy speelde toen dit volksepos met vuur en vaart in de originele bezetting met Ramses Shaffv als Blauwe Toon, de Mop door Johnny Jordaan en Joka Berretty als Blonde Greet. De televisieregie had Henk Barnard. (Maandag Hilversum 1 20.30 uur). (Van onze omroepcorrespondent) De NCRV zal op de tweede pink sterdag de Amerikaanse film „30 da gen les in lijfsbehoud" uitzenden. Hierin kan men de training van een aantal jongeren zien in het bergge bied van Wyoming, waar de ervaren bergbeklimmer Paul Petzoldt zijn leerlingen test op uithoudings- en aanpassingsvermogen, Deze kleurenprodüktie toont onder meer vijf jongeren die van de grote groep zijn losgeraakt en kans zien in vijf dagen, zonder voedsel en gidsen, de weg naar het basiskamp terug te vinden. De reputatie van Petzoldt da teert al uit de tijd dat hij op 16-jarige leeftijd als tweede Amerikaan de top van de ruim 4000 meter hoge ..Grand Teton Mountain" in Wyoming wist te bereiken. Ook zijn beklimmingen van de Matterhorn en de K-2 in Kashmir bezorgden hem de nodige roem. Zijn ervaringen stelt hij nu in dienst van de jeugd, gebaseerd op de doe-het- zelf-theorie. Zijn methoden worden in deze film getoond. (Maandag Nederland 2: 21.35 uur). De KRO-televisie zendt vanavond een die je nooit vergeet", ditmaal gewijd Fien de la Mar (1898—1965). Dit programma, dat werd samengesteld door Wim lbo en Fred Rombouts, die tevens de regie voert, wil een beeld geven van het leven en werk van Fien de la Mar, die een groot artieste is geweest, maar het zichzelf en haar publeik bijzon der lastig heeft gemaakt. Vooral de laatste jaren van haar leven, waaraan zij zelf een einde maakte, was zij verbitterd door een gebrek aan erkenning van haar talenten. Zij was een vrouw met een uiterst gecompliceerde natuur maar tevens met unieke artistieke prestaties: een volmaakt theatertalent. In dit programma vertelt een aantal mensen, die haar van nabij hebben mee gemaakt, hun ervaringen met Fien de la Mai. Dat zijn: Ank v. d. Moer, Martie Verdenius, Simon Carmiggelt, Guus Hermus, Johan Kaart, Albert Mol. Sylvain Poons en Ernst Winar. Deze was niet alleen de regisseur van de Nederlandse speelfilm „Op Stap" waarin Fien de la Mar de hoofdrol vervulde, maar ook samensteller van „Het Nederlandse Cabaret Album", waarin het nummer van Fien de la Mar „Hollywood naar Duivendrecht" werd opgenomen. Met als leid motief het bekendste nummer uit het repertoire van Fien de la Mar ,.Ik wil gelukkig zijn" brengen jonge artiesten van nü een hommage aan hun grote voor- pangsier. Het programma wordt met fragmenten uit diverse Nederlandse speel films. waai-aan Fien de la Mar heeft meegewerkt: Op stap (1935), De Jantjes (1934), Bleke Bet (1934). Klokslag twaalf, De big van het regiment, de Spooktrein, cn de Kleinkunstkroniek. die Wim lbo voor de VPRO samenstelde (geregisseerd door Warry van Kampen), waarin Fien de la Mar zelf optrad, o.a. met het lied „De wals". Fiimresearch: Simon van Collem; produktie: Rens van Dorth en Tom van Huystee. Muzikale leiding: Ruud Bos. (Nederland 2, 21.41 uur). (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Onder de titel „Hooggeëerd publiek" zendt de NOS- televisie maandag 31 mei een docu mentair uit over het circus Toni Bol- tini. De film, welke werd gemaakt door de Cineast Hans Koekoek: begint met beelden van de winterresidentie van het circus in Soesterberg, waar alles nog in diepe rust is. Langzamer hand echter gaat men de attributen opknappen, en de artiesten arriveren. Men begint met repeteren, kortom men ziet het cirucus uit zijn winter slaap herrijzen. Tenslotte kan men een aantal nummers zien welke zijn opge nomen tijdens voorstellingen in Utrecht (premi-re) Soest en Zeist. De documentaire bevat ook enige inter views met artiesten en met de direc teur Toni Boltini. (Maandag, Hilversum 1: 16.00 uur). Het seizoen loopt af. Hadimassa werd gisteren besloten met herhaling van hoogtepunten en ook „Een klein uur: U" was aan zijA voorlopig laatste uitzending. Hadimassa blikte terug op een enorm succesvol siezoen. Met een nieuwe programmaformule die te markant was om het heel seizoen vol te hou den, maar die in zijn beste onderdien overrompelend goed was. We zijn benieuwd hoe het programma terug komt. We hebben er goede verwach tingen van. Koos Postema besloot „Een klein uur: U" met een aflevering over Ajax. Een merkwaardige aflevering omdat er geen enkele voetballer aan te pas kwam. Toch een uitzending die ons wel aanstond. De mensen achter Ajax-voorzitter Van Praag, penning meester Timman en verzorger Salo Muller gaven heel veel informatie prijs. Ze beantwoordden precies de vragen die je als voetballleek zou willen stellen over dat bedrijf dat top voetbal heet. Bij de NCRV presenteerde Gerton van Wageningen een kort, maar hevig in- terssant programma over Lunaschot, het karretje dat de Russen over de L unst en Kunstenaars Galerie Centre de l'Art, Javastraat 106. Den Haag, exposeert van 4 tot 27 juni werk van de Turkse materie schilderes Serefnur Ayiter. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Op eerste pinksterdag brengt de NCRV via Nederland 1 een bekend blijspel op het scherm: „Gouden regen", dat in 1933 werd geschreven door John Priestly, een bekend Engels criticus, romancier en toneelschrijver Zijn werken worden nog altijd gelezen. Hij genoot in eigen land als radiospreker tijdens de tweede wereldoorlog grote bekendheid en werd toen wel „de in officiële stem van het Engelse volk" genoemd. Priestly koos voor zijn spelen dikwijls sociale problemen, maar ook vraag stukken als die van de vierde dimensie, ruimte en tijd, en bovendien schuwde hij het experiment in zijn toneelwerk inet. In 1932 schreef Priestly „Dangerou Corner", een stuk dat zoveel succes had dat hij direct een eigen toneelonderneming stichtte. „Gouden regen" bleek eveneens een grote trekpleister. Na de oorlog is het stuk op het repertoire ge nomen van vele amateurverenigingen. Vorig jaar regisseerde Stefan Felsenthal de televisiebewerking. Priestly situeerde dit spel in een villa van een Londense voorstad. Dit huis liet hij bewonen door de zakenman George Radfern, zijn vrouw Dorothy cn zijn dochter Ella. Als medebewoner schiep hij de expert in het rondkijken Baxley en dient echtgenote Lucy. Ook van de partij zijn de aanstaande ver loofde van Ella, een zekere Harold Russ en buurman Joe Fletten Tens'- tte komt tweemaal inspecteur Stack van Scotland Yard en eenmaal de plaatselijke politieagent Morris op bezoek. Hoofdrolspeler in deze televisieserie is Wim van den Brink, die als jong acteur een van devoorstellingen bezette in de jaren dertig met' Ko van Dijk sr. als George Radfern. In verband met Pinksteren zal de NOS-televisie op zondag 30 mei geen aflevering uitzenden van het programma „Studio Sport". Wel is er zondagmiddag van 16.15 tot 17.00 uur op Ne derland I een sportprogramma waarin men reportages kan zien van de KNZB-zwemwedstrijden in Wychen. de Knau-atletiek- wedstrijden in Arnhem, de Ronde van Limburg (wielren nen) en de basketbalwedstrijd Stork-Nicols. Op maandag 31 mei (tweede pinksterdag) is er wel een aflevering van „Studio Sport". Deze wordt uitgezonden van 19.05 tot 19.30 uur via Ne derland II en bevat behalve voetbalflitsen een reportage van de Nationale Pinksterraces op het circuit van Zandvoort. Het sportprogramma „Langs de Lijn" van de NOS-radio zal in verband met Pinksteren niet op zondag 30 mei. maar op maan dag 31 mei (tweede pinksterdag) worden uitgezonden. Het pro gramma, dat wordt uitgezonden van 15.30 tot 17.30 uur via Hil versum I, bevat betaald voetbal; amateurvoetbal om het kam pioenschap van Nederland; toto-uitslagen; paardenkoersen in Alkmaar en Wolvegp; een impressie van de aan komst van Ajax in Londen: Pinksterraces op het circuit van Zandvoort: motorraces in Tubbergen overzicht en uitslagen honk bal. Samenstelling en regie van „Langs de Lijn" berusten bij Roel Rengers. maan laten rijden. „Lang leve de ro mantiek", door Jan v.d. Waart be- minndelijk gepresenteerd, bleek een Duits t.v.-programma rond Hermann Prey als vertolker van het Franse operarepertoire. Hermann Prey is eën der allergroot sten van deze tijd onder de opera- virtuozen. Begrijpelijk dus dat de NCRV zo'n serie aankoopt. Temeer omdat ook de bijkomende rollen schiU terend bezet bleken. Maar v.d. Waarts praatje over de wenselijkheid van opera-vertalingen had natuurlijk geen enkele zin. Excuus voor het Duits zingenn va Frans repertoire was alleen dat toe vallig een (erg goede) Duitse serie voorhanden was, waarbij het taai ongemak voor lief moest worden ge nomen. Van der Waarts „draai" klonk nogal onoprecht. NCRV's Hier en Nu prikte actueel in op de HAL-kwestie door in Lissabon de stemming te gaan peilen van HAL- lers op de „Rotterdam". Toch kwam de inzet van de kwestie niet helemaal uit de verf. De eigenlijke vraag of onderneming recht heeft om verlies te ontgaan door goekopere arbeiders ii dienst te nemen. Interessant was Hier en Nu terzake van de positie van bewoners nieuwbouwflats die wonen op huurcontract dat de huurders slechts plichten en vrijwel geen rechten toe kent. We geloven niet dat er van de kant van de verhuurders een massal misbruik dreigt van de woningnood, maar in wezen is elke bewoners van een huurwoning „aan de heidenen overgeleverd" als die „heiden" kwaad wil. Toch wel goed dat t.v. daar de aandacht op vestigt. Vg. De N.O.S.-radio zal op Tweede Pink sterdag de te venvachten verkeers drukte begeleiden met een uitvoerige verkeersinformatie. Gedurende de dag zal op Hilversum 3 op elk heel uur en, indien nodig, ook op de halve uren, verkeersinformatie worden ge geven. Na 18.00 uur zal men via Hilversum 2 van de verkeerssituatie op de hoogte worden gehouden en wel om 18.10 uur (Radio Nieuwsdienst), 18.30 uur. 1900 uur en 19.00 uur (Radio Nieuwsdienst). Na 20.00 uur zal het N.O.S.-program- ma op Hilversum 2 op elk moment dat daar aanleiding toe is onderbroken kunnen worden voor verkeersinforma tie. Mocht dat nodig zijn, dat zal de uitzending na 24.00 uur worden voort gezet met een programma van lichte muziek, gepresenteerd door Felix Meurders, waarin verkeersinformatie zal worden gegeven. NEDERLAND II AVRO: 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Stuif-es-uit NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal AVRO: 19.05 uur: Conny Vink en de Schellebellen 19.30 uur: De gouverneur en J. J. 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Paniekvoetbal, tv-klucht 21.50 uur: Udo Jürgens, portret 22.50 uur: Journaal NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal EV. OMROEP: 19.05 uur: Wij stellen u voor. 20.00 uur: Journaal KRO: 1 20.21 uur: Marcus Welby 21.11 uur: Brandpunt 21.41 uur: Na aen, die je nooit vergeet door Wim Itr 22.51 uur: Epiloog 22.56 uur: Journaal NEDERLAND I NOS: 15.00 uur: Journaal 15.02 uur: Weekjournaal 15.22 uur: Verkeersinformatie 15.25 uur: Walt Disney 16.15 uur: Zwemmen en atletic IKOR: 17.00 uur: Pinksterdienst NOS: 18.55 uur: Fabeltjeskrant IKOR: 19.00 uur: Woord voor woord 19.05 uur: Linkerwang- rechterwang NCRV: •19.30 uur: De uitdaging van de bergen 20.20 uur: Journaal 20.25 uur: Gouden regen, blijspel van Priestly 21.50 uur: Muzikale quiz 21.55 uur: Bomans in gesprek met pater v. Kilsdonk 22.35 uur: Journaal NOS: 18.55 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: De vrijbuiters 19.30 uur: De schipper van Picardie 20.20 uur: Panoramiek 20.45 uur: Dubbeldekkers 21.10 uur: Wet-strijd 21.40 uur: De punt, t.v.-spe 22.40 uur: Journaal NEDERLAND I NOS: 15.00 uur: Journaal 15.02 uur: Koor-kwiz (finale) 16.00 uur: Circus Boltini 16.30 uur: Toto 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal VARA: 19.05 uur: Pipo op Bizarra 19.30 uur: Coronation Street 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Leer zelf uw kind 20.30 uur: De Jantjes 22.25 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.30 uur: Dier en vriend 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: De voetstappen van Shakespeare, film 21.35 uur: Lijfsbehoud van J bergbeklimmer i De gitaer by it boen?! (bijbel) 22.25 uur: Journaal Kj HILVERSUM I Politieke Partijen: 18.19 Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Echo - Finale KRO-Muzlekleest 1970-1971. 1.30 Troubadour: luisterliedjes. 20.00 In ant- oord op Uw schrijven: verzoekplatenpro- ramma. 22.bO*pS) Kursléf: een p>oèr&tnnia at schuin tegen de dingen aankijkt. 22.25 tjes. 23.55-24.00 Nieuw HILVERSUM II 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 (S) Twee bij twee: lichte muziek en zang. 18.45 sorkest en solisten. 20.05 <S) Lang levelh regiment Van Heutz, hoorspel. 20.50 certgebouworkest in Zuid-Amerika: klaL.. ke en moderne muziek. 22.30 Nieuws, r:* Mededelingen. 22.45 Driester: actueel grarotna. 23.15 (S> Lui luisteren: licht &o BELGIE 324 n 10 Nieuws. 18.03 Orkestmuziek. M< de jeugd. 18.45 Sport. 18.55 Taal IR W Tntprmpï7fi 19 00 Nieuws,m HILVERSUM I lassieke rt inden. 9.15 (S) I klasslei gr.. 11.55 Mededelingen. NCRV irgelconcert: klassieke en mi :iek. 12.40 Tussenbeide: acte 3.00 Nieuws. 13.10 (S) Klassiel iulz. CVK: 17.00 Gere- van een verblijf ln Oost-Afrlka. 18.58 WUde Gazne. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Muslca Sacra: Pinkstermuziek. 19.35 Wij zijn de k-:- r n PM worden. 22.00 Kruispunt: magazine met tergrond informatie over kerk en same ving. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Voor het platte land. Aansl.: postdulvenberlchten. 8.17 Weer of geen weer. gevarieerd programma. (9.00 Sportmededellngen). 9.45 Humanistisch Ver bond: De balans weer opgemaakt, lezing. IKOR: 10.00 Drieluik - Kenya 1, documen tair verslag van een verblijf in Oost-Afrika. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Drieluik - Kenya II,docu- Afrika. AVRO: 12.00 (S) Muzikaal ontjm bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.li toestand in de wereld, lezing. 13.19 Rïe journaal. 13.35 Delta: een informal show. NOS: 14.30 Programma voor de f tenlandse werknemers. VARA: 17.00 (S)"r tiins-Amerikaanse Muziekshow. 17.55 Ui, delingen. 18.00 Nieuws. 18.15 En ntüj. moraal van dit lied, cabaretprograi' NOS: 18.50 Bij nader inzien: journalist*" rum. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Mofctl gewijde muziek (opn). 20.00 Bericht.^ Latijns-Amerika (I), interviews over otf ding. christendom en marxisme en re»u' tie AVRO: 20.30 (S) In de kaart gespt_ verzoekplaten progamma. 22.30 Nieuws. _l_ Mededelingen. 22.45 Radiojournaal. 22.5*- Voor de nacht uit licht platenprogj ma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM in AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Drrruit: platenprogramma 10.00 Nieuws. 10.02 op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek M ek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vrW lijke groeten verzoekplatenprogra* 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse; tiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.024 D.J. Matinee. (15.00. 16.00 en 17.00 NW BELGIë 324 m Nederlands) 2.00 Nieuws. 12.03 Herhi i's. 13.00 Nieuws, toneelagenda, nv n en SOS-berlchten. 13.20 Opera vs). 15.00 Spot sricht. 19.30 Muziekprogra SETE (AFP) Dc bekende Franse acteur en toneeldirecteur Jean Vllar is vrijdagochtend onverwachts in zijn wo ning in de Zuid-Franse stad Setc over leden. Hij was 59 jaar. Jean Louis Come Vilar was de op richter van het Theatre National Popu laire, waarvan hij verscheidene jaren directeur is geweest. Hij was ook de initiatiefnemer van het toneelfestival van Avignon. Vilar heeft voorts talrijke belangrijke toneelrollen gespeeld, ter wijl hij daarnaast ook vaak als regis seur optrad. evende woord, uziek (gr). 9.00 i (S) Laudate: Los-Vast gevarieerd programma. (12.21 boer en tuinder; 12.26 Mededelingen land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 en Nu: actualiteiten; 12.58 Rebus). Feest van de Geest: PinksUrontmoetir (16.0(1-16.02 Bloc: actue lustratic. (18.19-1 19.35 Klassieke gram loven vandaag, lez Kingdom, oratorium jws). EO; 19.00 Wij heb- io r de wereld: gewijde matle en reveil, lezing, ■loonmuzlek. 19.40 Ge- NCRV: 20.00 The 'an Elgar, uitgevoerd (S) Jazz-Tlm boeket Kerkgezang Ie ie toekomst van m een gesprelsa trljv. (S) NCRV-Vocaal 23.10 (S) NCRV-Vocaal ensemble cn solisten: moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 (S) Romantische muziek (gr). 9.10 (S) Ver- latenprogramma. NOS: 11.00 Nieuws. (S) Reperti dag: kli zoekpla 3) Reperto MW VPRO: 12.15 VPRO-Ma ieke muziek met tussen 12.15 ANP-Nleuws muziek; tussen 14.20 en Koorzang. NOS: 14.50 Le en Ensemble Gert AVRO: 16.03 <S) Week operamuziek! 17^0 Op eer dag: licht muziek program lingen. 18.00 Nieuws. 18. 18.30 (S) Promenade Orkest NOS: 19.30 Nieuws. RVU: ge achteruitgang van h« Noord-Frankrijk. Spreker: deze zender tatle en muziek. HILVERSUM m NCRV: 9.00 Nieuws. 9.03 Pops Jieuws). TROS: 1 Nieuws. 12.03 Ja* poptoppers. KROfe RO-op-Drie: pop-nf Jleuws. 19.30 Promcnademuzlek. 19.45 4 ■aar Kunstbezit. 19.55 Intermezzi akroniek. 22.00 Nieuws en De ten. 22.20 Muziekprogramma. Jleuws). 23.40 Nieuws. 23.45-23.55 Vod

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2