Drie oktober" valt dit jaar op twee oktober Zoeterwoudse raad steunt start van Babelcentrum Levendig feest in binnenstad Igenda Leidse emeeirteraad SJZ wil revanche bij UVS Gemeentelijk periodiek bepleit Nieuw koorpodium in de Stadsgehoorzaal Consultatiebureau voor bejaarden te Oegstgeest Trage romantiek bij Feike Asma Bona Stars naar België Jongerenmis in Christus Dienaarkerk Burgerlijke Stand KERK DIENSTEN IN LEIDEN LEIDEN. De jaarlijkse drie- toberfeesben in Leiden zullen jaar met een oude traditie eken. De feestdag wordt op lerdag 2 oktober gevierd. Het stuur van het „3-Oktobercomité" eft gisteravond het programma de feesten goedgekeurd en samengevat. „De 3-Oktober- „liging heeft besloten dit jaar oral de nadxuk te leggen op de inenstad, die door allerlei eve nenten een levendig karakter krijgen", aldus de voorzitter, heer Ph. de Ruiter de Wildt. „ochtendcommissie" heeft haar in het programma in grote in kannen en kruiken. Het ziet als volgt uit: Van half acht tot half trekken muziekkorpsen door de E1DEN De gemeenteraad van den komt op maandag 7 juni des dati mds te half acht bijeen. Op de agenda a"*-n o.a. de volgende onderwerpen: verlenen van ontslag aan de heer G. Hilgersom als lid van de raad r' bestuur van de Stichting tot exploi- bejaardencentra; benoeming in raad van bestuur van de Stichting exploitatie van bejaardenzorg; het ■uitenen van ontslag aan de heer D. als hoofd van de Hammarskjöld- .J&A en aan de heer J. Eavensbergen hoofd van de Du Rjieuschool; verzoek het bestuur van de Stichting pmsch-Katholieke Scholen om mede- I rking voor de aanschaffing van leer- hulpmiddelen voor de vernieuwing I i het onderwijs in het eerste leerjaar J behoeve van zijn g.l.o.-scholen aan Oppenheimstraat 8 en de Donizetti- la; aanschaffing van meubilair en 73 middelen voor het vak handenarbeid 7i behoeve van de openbare g.l.o.-scho- aan de Aalmarkt en de Willem de sprt ijgerlaan; inrichting van een spell eer vijf openbare scholen; om- n de netspanning van 127 op 'an vijf openbare en negen bij- tdere scholen, alsmede voor het uit- ren van noodzakelijk onderhoud aan openbare scholen; verzoeken aan de lister van Onderwijs en Wetenschap- gemeentelijke school voor hoger nomisch en administratief onderwijs, gemeentelijke hogere informatica v,'o oh en een gemeentelijke hogere i5 bische school op te nemen in het 'pi van scholen, bedoeld in artikel 65, te lid van de Wet op het voortgezet „Jerwijs en deze scholen voor be ging uit 's Rijks kas in aanmerking brengen met ingang van het jaar aankoop van brandslangen ten oeve van de brandweer; het slopen aan de gemeente in eigendom «horende panden, gelegen in het tringsgebied; het aankopen van on- rende goederen, gelegen in het ge- begrensd door de Herengracht, 'e Rijn, Zijlsingel en Zuidsingel; verkopen van grond in de Zwan- gerpolder te Warmond aan de ge- nte Warmond; het aangaan van een compromis met het college van itoren van de Rijksuniversiteit te len inzake de afwikkeling van de erzijdse grondtransacties c.a. in het «kwartier en de Pesthuispolder; het inderen van de betaling van rente ing van een aan de Stichting svesbing Werkende Jongeren te ver- hypothecaire geldlening; veror- houdende wijziging van de itriciteitsverordening en van de Gas- irdening. stad. Op de Beestenmarkt treedt van negen tot elf uur een kindercircus uit Hoofddorp op. Van tien tot vijf uur is er op de Mare een oud-Hollandse markt met muziek en een poppentheater. Een Westfriese dansgroep geeft in de loop van de dag viermaal een dansuitvoering in kostuum en op de Korenbeursbrug speelt een Antilliaanse band. Iedereen, die in het bezit is van een antieke auto kan meerijden in een optocht van an tieke wagens die van 11 tot 12 uur gehouden wordt. Op klaarlichte dag wordt op de Hoogstraat een Chinees vuurwerk afgestoken. Verder zal op het terrein van de Groenoordhal weer een grootse kermis worden opgetrokken. In de Groenoord hal zelf wordt dit jaar, gezien het grote succes van het voorafgaande jaar, een drive-in show gehouden die men des avonds vanaf 7 tot 10 uur kan bezoeken en beluisteren. De vermaarde optocht in de middaguren heeft tot motto „Weet je nog wel, beelden uit onze kinderjaren". De draadartiesten, die beloofd hadden in Leiden nog eens op te treden om het verregende karakter van vorig jaar goed te maken, zullen dit jaar hun belofte niet waar kunnen maken daar ze op die dag in Berlijn moeten optre den. Ze hebben echter nadrukkelijk ge zegd dat „van hun uitstel echt geen afstel komt". LEIDSE COURANT Bloembakken wedstrijd LEIDEN Onder het motto „Geef uw gevel een corsage" zal voor de zesde keer in Leiden een grote bloembakken- wedstrijd worden gehouden. Aan deze wedstrijd kunnen zowel particulieren, hoofje? als straatgroepjes deelnemen. Ook zakenlieden kunnen de bloemetjes eens buiten zetten en meedingen naar de prijzen. De mooiste en best verzorgde balcon- en gevelversiering, door middel van bloembakken zal door een team van deskundige juryleden in juni en eind augustus worden gekeurd en geprezen. De wedstrijdcommissie verzoekt deelne mende flatbewoners hun bloembakken duidelijk van een huisnummer te voor zien, zodat bij de keuring vergissingen kunnen worden voorkomen. De deelna me is voor iedereen gratis. Aanmeldin gen kunnen per briefkaart aan de se cretaris van de wedstrijdcommissie, Witte Rozenstraat 47 gestuurd worden, bij wie men ook telefonische Inlichtin gen kan verkrijgen, tel. 34050. ZOETERWOUDE Aan de agenda van de gemeenteraad van gisteravond werd een voorstel toegevoegd dat be helsde subsidie te verstrekken aan d« Lüchting „Babel". Na een geheime zit ting van 'n half uur ging de raad zonder hoofdelijke stemming akkoord met een startsubsidie van f 2.500,- ecn renteloos voorschot van f 3000, Dit laatste op voorwaarde dat rijks- provinciale subsidie zijn aangevraagd bij de verstrekking. „Babcl" kan hier mede de voormalige sacristie van dt Sint Jan in de Zuidbuurt in gaan rich ten als haar centrum voor diverse doel einden. De raad gaf het stichtingsbe stuur wel in overweging met het kerk bestuur in contact te treden om t< trachten het huurcontract om te zetten in recht van opstal. Eveneens was toegevoegd een voorstel om medewerking te verlenen aan d« stichting R.-k. Scholen voor het plaat sen van een derde noodlokaal voor dc OETERWOUDE Met een interes- Ie middag op tweede pinksterdag SJZ het seizoen afsluiten. Op asbroek" komt het eerste elftal van roen-witten in actie tegen de Leid- ersteklasser UVS. De Sleutelstadbe- :rs willen revanche voor de neder- van enkele maanden geleden in de kerpolder, waardoor zij werden uit- hakeld voor de KNVB-districtsbe- Er wordt tegelijkertijd een brug j agen naar het volgende seizoen op- het publiek kan kennis maken met tie spelers die overschrijving heb- gekregen naar SJZ. Meespelen zul- onder meer de beide ex-SVLV'ers Is van Veen en Wybo Ammerlaan Koos Romijn, die het vorig seizoen san Docos was. In het tweede elftal, tegelijkertijd (14.30 uur) op het de veld tegen SVLV speelt, debu- de LFC'er J. Duffels, een voorwedstrijd, die om half 'aanvangt, spelen de dames van tegen de vertegenwoordigsters van PJ. (ADVERTENTIE) Monumentenwet Burgemeester van Leiden brengt ter toare kennis, zulks ter voldoeqiiig het bepaalde bij ^ftikel 9, le rid, de Monumentenwet, Jat de door de ister van «Culttyur, ^Recreatie en •Uchappelijk Wei* bij ^beschikking 17 april 1971. no. 160.70" 1, vastge- de aanvullende lijst v*n wonumen- betrekking hebbende oi^het pand Rijndijk 320, ter gemeentesecre- afdeling Openbare Werken, ka- 111, voor een ieder ter inzage is "gelegd. Leiden, 28 mei 1971. De Burgemeester voornoemd, A. J. Vis. kleutershool „Hummelhof". Dit voorstel was spoedshalve niet in de commissie geweest. Desondanks stemde de raad direct met het voorstel in. Wel had de heer L. v. d. Post ernstige bezwaren tegen de procedure. „We hadden in december dit besluit al kunnen nt als we meer en beter geïnformeerd waren geweest." De KVP-fractievoorzit- ter zei het door het college toegezegde informatiemateriaal niet ontvangen te hebben. De voorzitter zei dat mei december optimistische gedachten had over de spoedige bouw van de openbare basisschool waardoor er voor het ande re onderwijs uitwijkmogelijkheden wa ren gekomen. BURGEMEESTER SMEETSWEG De raad ging akkoord met het plan tot gedeeltelijke omleiding van de Noordbuurtseweg ten behoeve van de aansluitingen met de aan te leggen Burgemeester Smeetsweg. De omleiding zal komen via de Weidelaan, achter het raadhuis om rechtstreeks naar de Mie- ning. Deze planwijziging is noodzakelijk als de Burg. Smeetsweg een vierbaans- weg wordt. Het eerste plan voor de directe aansluitingen op de Noordbuurt seweg was reeds zeer krampachtig. Be langrijk is ook dat dit plan goedkoper is. B. en W. werden ook gemachtigd onderhandelingen te openen inzake de benodigde gronden voor de aanleg van de Burg. Smeetsweg en de omleidings- weg. De vaststelling van het plan „Lan delijk Gebied" was een hamerstuk. Van de 29 ingediende bezwaarschriften werd alleen dat van de PTT inzake het tracé d. Post, met een voorstel inzake de de straalverbinding Alphen a.d. Rijn - 's Gravenhage ontvankelijk verklaard. INFORMATIEBLAD Bij de rondvraag kwam de heer A. G. Engelkes, mede namens de heer L. v. uitgave van een gemeentelijk informa- Kleur van gordijn verandert LEIDEN Er heerste donderdagmid dag een soort hoerastemming in Stadsgehoorzaal toen de heer A. Milli- kan, exploitant, ten aanhore van dt plaatselijke muziekredacteuren en afge vaardigden van de afdeling openbare werken mocht vertellen hoe gunstig het afgelopen seizoen voor de Stadsgeh zaal is geweest. Behalve een op aardgas omgebouwde verwarming en een breiding van het belichtingsmateriaal konden twee „struikelblokken" op het podium aan de inventaris worden toe gevoegd: het door ons zo (uitentreure red.) bekritiseerde paarse gordijn, dat veelvuldig de esthetische vorming tij dens concerten verstoorde, zal worden vervangen door een dito in konings blauw velours; en grote trots de uitvoerende zankoren behoeven niet r bang te zijn om op wrakke podia hun zangprestaties aan de nukken van het noodlot prijs te geven: een gedegen bouwsel van aluminium en hout maakt het zingen nu tot een genoegen, met vaste zitplaatsen en ruimte te over en niet meer te hoeven balanceren. Deze inventie van de heer Van Gils (uitgevoerd door de firma Bijstede in Nunspeet) is werkelijk een aanwinst belang, te meer, omdat geen enkele andere concertzaal een dergelijke op stelling in demontabele fragmenten bezit. Dus Leidse zangers, extra-repeteren en extra-veel concerteren. Het deed de recensenten deugd, dat openlijk werd toegegeven, dat ook door hun aandeel het al lang afgeschreven paarse gordijn nu in de voddenmand kon worden gedeponeerd. Persoonlijk ben ik wat afkerig van de nieuwe blauwe aanwinst, omdat nog moet wor den uitgeprobeerd of een gordijnenach tergrond bij ieder concert nuttig zal zijn. Maar gezien de ruime mate van iverleg heb ik goede hoop dat het lieuwe concertseizoen akoestisch be proefd voor ons zal komen te liggen (een gesuggereerde mogelijkheid om draden tegen het plafond te spannen dient ook uitgeprobeerd te worden). Nu maar afwachten of er toehoorders ko men. Aan de leiding van de Gehoorzaal zal het niet liggen. J.D. TERREIN AFGESLOTEN Handgranaten in Meren wijk nog gevaarlijk LEIDEN Het terrein in de Meren- wijk waar gisteren enkele handgrana ten, daterende uit de Tweede Wereld oorlog zijn gevonden is op advies van de Explosieven Opruimingsdienst door de Gemeentewerken van Leiden afge zet. Het terrein is afgebakend met prik keldraad en waarschuwingsborden. De Explosieven Opruimingsdienst heeft ook het advies gegeven om het gehele terrein om te woelen. Met detec tors kunnen zij niets beginnen omdat deze reageren op elk stuk ijzer wat in de bodem zit. De granaten die gisteren gevonden zijn, waren nog in uitsteken de staat en kunnen groot gevaar ople veren bij ondeskundige demontage. S. Bouwmeester schutterskoninK NOORDWIJKERHOUT De heer S. Bouwmeester is met 41.06 punten schutterskoning geworden van de dit jaar opgerichte schietvereniging De Duin- schutters. Hij kwam daardoor in het bezit van de „tennishal-wisselbeker". RIJNSBURG. Gisteren peleefde Rijnsburg weer een hoogtijdag. Het paard mag dan niet meer de plaats hebben die het vroeger had. naar de jaarlijkse paardenmarkt leeft elke Rijnsburger toe. Hier een plaatje van twee trouwe pony's, vader (voorzien van prijskaartje) en zoon. Dr. K. Oppenheimer nam afscheid van universitaire kring OEGSTGEEST K. E. H. Oppenhei mer, die ruim 25 jaar predikant is ge weest aan de Leidse universiteit heeft gisteravond in het Gemeentecentrum aan de Ljjtweg afscheid genomen. Namens alle kringleden sprak de heer R. Th. Buve over het grote aanpassings vermogen van dr. Oppenheimer, zijn meegaan met de grote ontwikkelingen in het theologisch denken. Voorts noem de de heer Buve als kenmerkend aspect in het werk van de scheidende predi kant het centraal stellen van de mense lijke waardigheid. Professor Schaberg, die een van de leerlingen van het eerste uur was, ver telde over de gesprekken met ds. Op penheimer als Kierkegaard, Barth en Bon- höffer het onderwerp waren. Daarin klonk altijd het getuigenis door van Op penheimer van hetgeen hij als de waar heid ziet. Ds. Oppenheimer zei in zijn afscheids woord blij te zijn, dat zijn werk wordt voortgezet door ds. Eekhof. In de komen de jaren hoopt ds. Oppenheimer vol doende gelegenheid te hebben zich ver der te verdiepen en zijn gedachten op schrift te stellen. LEIDEN De voorjaarstentoonstel- ig van surrealistische schilderijen, gouaches, etsen, keramiek en kerami sche plastieken die in Galerie van der Vlist. Botermarkt 3, gehouden werd is verlengd tot 15 juni. Experiment: 'n landelijke primeur LEIDEN Het fenomeen Feike As- ,a is in de Nederlandse orgelcultuur ;n teken van gfote tegenspraak, rond wie zich zo langzamerhand een sekte van bewonderaars heeft opgesteld, die geen kwaad woord zullen willen horen van hun „messias". Zij kunnen dan bij deze weten, dat ik-geen bewoneraar ben van zijn orgClinterpretaties. Let wel: ik eg niet .hij is geen goede organist" miaiil^. v^og wel tot uit drukking jq-brti-. en,--dat zijn van ïiea nic< mijn volle be- L 1 2l Vijf kwartier lang meer te onpas dan te pas romantische registratie brengen in een ook weer veelal te traag tempo (langzaam is deftig; wile zou daar nog in willen geloven?) wordt eerder saai dan boeiend. Pachelbels Praelydium en fuga in d werd door intussen tot ana chronisme uitgegroeid romatismc een moeilijk herkenbaar geheel, ook door de slepende staccati. Bach werd bena derd als een gepredestineerde sentimen tele super-negentiende eeuwer. De toondVerbrengingen stoeiden soms. dat het een lieve lust was, voor de sekra- risten mogelijk wel als gunstig ervaren, door mij in ieder geval niet. Dat Asma de Franse orgelliteratuur meer aanvoelt, kwam én bij César Franck (choral in E) én bij Louis Vier- ne (adagie uit 3e symfonie) duidelijk aan het licht, maar de gewenste wie rookgeur bij Max Reger ontbrak volle dig en dat deed vele toehoorders gister avond in de Pieterskerk op hun harde zitplaatsen wippen. Zoiets is altijd een vaag teken. Jan Doove. LEIDEN Ter afsluiting van het seizoen gaat het eerste herenteam van Bona Stars met de pinksterdagen naar Zelzate in België om deel te nemen aan een aldaar door de vereniging Silabau te organiseren internationaal basketball- toernooi. Zestien ploegen, waaronder naast Bona Stars de topploegen Imperi al Gent. Rotterdam Zuid en Pitzemburg. zijn verdeeld over vier reeksen. De Leidse Stars zullen het moeten opnemen tegen Lokeren, Lyra en Were Di. Weten zij die wedstrijden in winst om te zetten, dan volgt de halve finale waarschijnlijk Pitzemburg, De winnaar van deze ontmoeting zal dan. weer waarschijnlijk omdat zij op papier de sterkste formaties zijn. de winnaar van Imperial Gent Rotterdam Zuid te genkomen in de finale. De Bona Stars zullen het helaas moeten stellen zonder hun coach T. Toth, die een week in Dresden vertoeft, en hun pivot Pieter van Tuyll, die 2 dagen later een belang rijk tentamen wil halen en nu zijn studie laat prevaleren boven een toer nooi. Er is evenwel een kleine kans, dan hij vanuit Breda overwipt om de laatste twee ontmoetingen mee te spe len. Nu zullen de Leidse Stars onder leiding van Cees den Hollander trach ten om dit toernooi tot een waardige afsluiting van dit seizoen te maken én eventuele nieuwe internationale contac ten op te doen. OEGSTGEEST Als eerste gemeen te in Nederland krijgt Oegstgeest bin nenkort een geratrisch spreekuur voor '65-plussers. Dat werd bekendgemaakt tijdens de jaarvergadering van de Zuid- Hollandse Vereniging „Het Groene Kruis", die gisteravond gehouden werd in het Kruiscentrum aan de Lijtweg. Op verzoek van mevrouw Van der Min- ne-Scheffer lichtte dokter Van Walche ren deze primeur nader toe. Dr, Oostvogel (directeur van een ver pleeginrichting te Den Haag) heeft zich bereid verklaard tweemaal per maand "«middags van twee tot vier uur zitting te houden. Te beginnen op 11 juli a.s. zullen de 65-plussers hem kunnen con sulteren of gewoon een praatje ma ken over specifieke problemen bijvoor beeld op het gebied voeding, huisves ting, etc. Dit eerste bejaarden-consulta tiebureau in Nederland wordt als expe riment voor het eerste half jaar gedeel telijk gesubsidieerd door de gemeente Oegstgeest. Dr. Oostvogel komt zich op 3 juni a.s. persoonlijk voorstellen in de bejaardensociëteit van het gemeente centrum aan de Lijtweg. In het jaarverslag van de secregaris, de heer F. Slijper kwamen vele punten aan de orde o.m. het huisbezoek, de werkzaamheden van het zuigelingenbu reau, kleuterbureau, de zorg voor tu berculosepatiënten, de inentingen, dië tiste, zwangerschapsgymnastiek, kleu- tertandverzorging en de samenwerking met het Wit-Gele kruis welke verder werd uitgebreid. De kaspositie is gun stig. zo bleek uit het overzicht van de penningmeester de heer J. P. Tuinhof de Moed. Mevrouw J. F. B. Blok van der Schalk trad af als bestuurslid ter wijl de heer F. Slijper werd herko- Dc presidente mevrouw v. d. Minne Scheffer zocht wegen om de leden meer te betrekken bij het werk van de Kruisvereniging o.m. door het oprichten van werkgroepen. Zuster de Groot en zuster de Jonge zullen binnen niet al te lange tijd afscheid nemen als wijkzus ter terwijl er bij de zustervereniging het „Wit-Gele Kruis" reeds een vacatu re ontstaat door het vertrek van zuster Van der Kley op 1 juni a.s. Men zal alle krachten inspannen om in de vaca tures te voorzien maar daarnaast zijn goede secundaire arbeidsvoorwaarden noodzakelijk o.m. op het gebied van huisvesting. Er wordt aangestuurd op een fusie met het Wit-Gele Kruis welke 1 januari „praktisch" werkelijkheid wordt. Vanaf die datum wordt de ge meente onderverdeeld in een tiental wijken. Het consultatiebureau wordt mogelijk uitgebreid met een extra-zit ting per week terwijl er op drie wijk verpleegsters gestreefd zal worden naar de aanstelling van een ziekenverzorg- ster. Het bestuur bracht dank aan de wijk zusters voor het op een zo voortreffelijke wijze verrichten van bun werk, hetgeen overigens uit de indrukwekkende cijfers in het jaarverslag duidelijk tot uiting ZOETERWOUDE Op le pinkster dag zal om half twaalf in de Christus Dienaarkerk aan de Kerklaan weer een jongerenmis plaatsvinden. Het thema is afgestemd op het pinkstergebeuren: „Bestaan is vèrstaan". Medewerking wordt verleend door het combo en het eigen jongerenkoor onder leiding van Ton Perquin, dat inmiddels de naam „I- duna" heeft gekregen. Zij die belang stelling voor het koor hebben kunnen dit na afloop kenbaar maken in het zaaltje van de kerk waar de koffiebar is geopend. LEIDEN Stephan Anthonie, zn. v. T van Kampen en H. Pauw, Machteld Gisela dr. A. Hillebrand en G. Klooster huis Willem Cornelis Hendrik zn. v. H. M. Wijnnobel en M. W. M. Versteeg, Sebastiaan Diederik Willem Peter, zn. v. T. J. H. A. van Kampen en E. H. van Ooort, Marcus Adrianus Cornelis, zn. v. A. H. M. Bos en M. P. M. Beuk, Gerbert Jeroen Djien Kain zn. v. K. O. Liem en F. C. Westerhof, Jeroen Herman Jan, zn. v J. .1. Burger en M. E. Schless, Mariska Cecilia Patricia dr. v. H. B. J. Beerens en D. H. van Kommeren, Jo hannes zn. v. J. Karens en T. Vis, Michel Paul Alexander zn. v. J. M. Jonk en A. M. Kiebert. Roger zn. v. W. Kareis en J. E van de Volk van Gogh, Marieke dr. v. G. J. J. Verbeek en G. M. F. Kuhne, Engellna Johanna Maria, dr. v. F. M. F. Slingerland en E. F. Kok, Overleden: H. E. Heyman Cohen 19 nov. 1900 mn, C. J. Krom 11 jun. 1906 wed. van P. H. M. Ober, A. Bakhtali nov. 1914 man, W. W. van Teylingen 6 nov. 1899 mn., W. Stafleu 28 aug. 1893 echtgen. van J. A. Brinks, H. A. M. van Zeijl 16 sep. 1933 echtgen. van P. de Kaper, H. M. van Noort 13 aug. 1886 wed. van W. Stolwijk, J. de Voogd 21 jan. 1915 man, I. J. C. Mooten 14 jul. 1969 d„ W. Smits 22 nov. 1924 echtgen. van P. Steetskamp, I. van Weerlee 25 aug. 1883 mn., W. D. Wendt 23 nov. 1889 mn., A. Parmentier 16 jan. 1894 mn., J. W. van Duursen 29 dec. 1960 zn.. M. C. de Bruijn 25 dec. 1927 mn., M. J. van Wijngaarden 2 okt. 1898 mn. Gehuwd: G. M. Nap en G. Kok. tieblad. Men denkt aan een kwartaal uitgave, waarin de burgerij veel infor matie kan worden verstrekt over aller lei gemeentelijke zaken. De voorstellers hebben prijsopgave gekregen van een plaatselijk bedrijf. Dit kan voor f 520, een uitgave van 2000 stuks leveren. De voorzitter raadde af om zich nu over dit voorstel uit te spreken, maar zegde toe dat het college deze suggestie in studie zal nemen. Ook de commissie voor de financiën zal zich erover bui gen. Mogelijk is reeds in de volgende vergadering een voorstel te verwach ten. De heer O. Rijsdijk had klachten over de riolering aan de Zwetkade. De heer G. de Groot zag het woningmarkt onderzoek liever in plaatselijk dan re gionaal verband. Er blijkt nog steeds wateroverlast te zijn onder sommige woningen in het gebied rond de Van Swietenstraat, aldus bleek uit vragen van de heer D. Hulsbos. Er zal een onderzoek worden ingesteld. De heer v. d. Post had vragen n.a.v. de onlangs gehouden beeldententoonstelling en over de sportstichting. Nu de financiering voor de bouw van een nieuwe openbare basisschool verze kerd is, blijkt er opnieuw enig uitstel te ontstaan omdat de prov. griffie een nieuw rapport verlangt van de inspec tie. Nu dit er is hoopt men spoedig met de bouw te kunnen starten. Dit alles bleek uit het antwoord op vragen van de heer J. Bosman. ZOETERWOUDE Morgen, zater dag, zullen de leden van de tafeltennis vereniging Pit'54 er weer op uit trek ken om oud papier op te halen. Er wQrdt reeds om 10 uur gestart, reden waarom wordt verzocht het papier of karton, zo mogelijk stevig bijeen gebon den, tijdig gereed te zetten. Haagse Schouw: Zaterdagavond: 19.00 dinsdag- en vrijdagavond 19.00 uur; zoj 8.30, 9.30 (hoogmis) 11.30 uur. In de week uur; zaterdag 9.00 uur; woensdag- en Hartcbrug: Zaterdagavond: 19.00 uur: dag 8.00. 9.00. 10.45, 12.00 en 19.00 uur. Ii week: 8.00, 9.00 en 19.00 uur. Herensingel: Zaterdagavond 19.00; zoi 8.30. 93.0 (lat.), 11.00 (ned.) en 18.30 uur de week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan avond). Bijkerk Tlmorstraat: zondag: ln de Hooglandse Kerk. LEIDERDORP ■ndag 8.45 (Lat). 1 terdagavond 19.30 uur; :n 12.00 uur. In de weck: uur en donderdagavond (vrijdag 8.01 Mensworr ZONDAG 9 RIINSBURG VOORSCHOTEN Gods: Zaterdagavond 19.00 uur welk®8 f» eri°°8 W*0" 18 UUr' In d' vrijdagavond 19.30 uur"^ woensdaglt 8 M ZOETERWOUDE «.-Jan» onthoofding:Zondag 7.30 hoogmis; ll.o Mis. Zaterdagavond 19.30 u Christus ikapel 7 t Parochie St.-; Boshuizerla penningmees» J. Schlati ag H.H. MlsM?n 8.30. 10.0(L Zondagavond In dc Em- in 38a, tel. 34082. Giro Ln v :r Parochieraad 221031. Giro H m 70190. Pasto- Wijk. ocklaan L kHom. Parochieraad: onrfd^S!Jen h0t week*n«t: Zaterdog- unu om 7 uur avondmis. Op zondag zlin ^diensten om 9.30 (hoogmis). 11.00 en 12.15 30 uur"zat'èrda avondM,inndn8mor8en- isdbgmorgen en woensdagmorgen om n nn Brdagavond 'rijdagavond Parochienieuws PAROCHIE H. ANTONIUS het komende weekend zullen de dien- geleld worden doori zaterdagavond uur. J. Schlatmann; zondag 9.30 uur: an Eeuwijk, ll.oo uur; J. Schlatmann, uur: H. van Eeuwijk; maandag 9.30 Eeuwijk, 12.15 n de preek genom ide weekend zal ChrlatüsTÏ PAROCHIERAAD Dinsdag 1 juni is .Ontmoetingscentrt GEBEDSDIENST Donderdag 3 Juni ur een gebedsdler ag 6 Juni zal ln onze kerk tijdens de t van 12.15 uur namens de bisschop het iment van het Vormsel worden toegc- I door mgr. C. Braun, vicaris van het bisdom. „PINKSTEREN MET „THE LORD'S FOLKS" Zaterdag >9 mei zal ln de Jozefkerk aan dc Herensingel om 19.00 uur een Pinkster- NDSE MISSIO- ccrste Pinksterdag gesloten mcl te ln alle kernen van Nederland, igst van deze collecte ls bestemd landse missionarissen op vakantie te hulp te komen, zodat zij een vakantie kunnen doorbrengen, v vakantiegeld al? ZIJ nog niet.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3