ftjidae (2owia/nt Veronica en Nordsee nog dit jaar uit de lucht BANKOVERVAL IN ZOETERMEER. SCHIEDAM EN NRD.-BRABANT Trein stormt op schoolbus vol met scholieren Regering, en eensgezind in opvatting Een dode bij schietpartij in woonwagenkamp FEIJENOORD BRAK „DRIE-EENHEID" VOOR AJAX: 1-3 Milan Stencel naar Scylla AANTAL DODEN: 45 Reeds twintig doden in boomgaard gevonden BULTHUIS r 62e jaargang, no. 18.399 VRIJDAG 28 MEI 1971 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Papengracht 3?. LeWro. postbus 11. teiefoon -"244* Giro 103008 Bank: Amro-bank N V., Leiden Directeur: drs. J H. M. Brader- Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P M. Heruer. Adveiienties (fxcl. e I i 0.V4 p. nuu. Telefoontjes 2,25 Klachten bezorging telef. 22244* t!8 tot 19 uur). Abonnement per week 1,41, maand 1 6,05, kwartaal 18,10, jaar 70,30. Per post: per kwartaal 21,70, per jaar 84,70. T.V.-SELECTIE VANAVOND Nederland 1: 19.05 uur Een lach en een traan; 21.35 uur Hadimassa; 22.15 uur Een klein uur U. Nederland 2: 20.21 uur Lang leve de romantiek, opera; 21.35 uur Het huis Lunjowo, oorlogsfilm. BUIEN De weersverwachting van het KNMI tot morgenavond luidt: In het algemeen veel bewolking met af en toe buien. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak uit westelijke richtingen. Minimumtemperaturen on geveer 9, maxima morgen rond 15 graden. MINISTER BAKKER ZOETERMEER Om half vier gis termiddag is een bankoverval gepleegd op hel bijkantoor van de Raitfeisen- bauk aan de Ambachtshereolaan in Zuetermeer. Uc dader, die gewapend was niet een pistool, ging er met een bedrag van twaalfduizend gulden van door. In het bankkantoor was nog meer geld aanwezig. Hoeveel geld is niet bekend gemaakt, maar In ieder geval meer dan twaalfduizend gulden. Ver dacht van de overval wordt een 24- jarige inwoner uit Nieuw-Lehkerland, wiens auto op enige honderden meters afstand van liet bijkantoor werd gevon den. De jongeman is vannacht niet thuisgekomen. Het v, apen bij de overval gebruikt leek in zo echt dat de achttienjarige kassier, die op het moment van de overval alleen in het bijkantoor aanwe zig was, geen enkel risico nam en aan de overvaller de inhoud van de kas, twaalfduizend gulden, overhandigde. De dader nam daarop de benen, maar juist toen hij het bankgebouwtje verliet ar riveerde een bankbediende van liet hoofdkantoor van de Raiffeisenbank. Deze zette onmiddellijk de achtervol ging in. maar hij raakte het spoor bijster toen de de dader om de hoek De ka: tie een vrij nauwkeurig signalement verschaffen. Ook enkele mensen, die de dader hadden gezien, gaven een onge veer gelijkluidend signalement op, dat redelijk overeenkwam met het signale ment dat de kassier verstrekt had. Op een honderd meter afstand van het bankgebouw, in de Van Wijngaarde- straat, vond de Zoetermeerse politie een personenauto en getuigen wisten te vertellen dat de bestuurder van deze' auto erg v.eel leek ol de dader van de overval. Aan de hand van het nummer bord kon de politie de eigenaar van de vanmorgen rond half elf gingen de twee daders er met een bedrag tussen de 10.000 en 15.000 gulden vandoor. Ook de kassier van deze bank (aan de Koe markt) werd met een pistool bedreigd, door een van de twee overvallers, die volgens en kassier zuidelijke typen wa- Een overval in Bergen op Zoom gister avond op een bank mislukte dank zij de overredingskracht van de directeur. Deze wist de ongeveer 25-jarige over vallers duidelijk te maken dat de kluis niet door één man geopend kon worden, toen de aandacht van de overvallers van de overvallen bank Zoetermeer wilde alleen maar „onherkenbaar" op de foto. LELDEN Scylla heef\ als derde speler voor ziju etrr.-te team aangetrok ken de Joego-Slaaf Milan Stencel, die het •afgelopen seizoen uitkwam oor he; reserveteam van het Amsterdamse Delta I Lloyd. De 1-jarige chemisch-ingenieui uil Rotteixh-m moet liet verlies goed maken van Bert van der Helm. Het trio waarmee de Leidse tafeltennisvereniging I de nieuwe competitie zal ingaan bestaat mi uit Gerard Bakker, Will van Zoeten en Milan Stencil. ijüTPERTAL Reuter-AP-DPA) Een uitstapje van ongeveer honderd leerlin- fen van een middelbare school te Radevormwald (Wnppertal) naar Bremen is ge- Indigd in een afschuwelijk drama. Op weg naar huis werd de dieselspoorbus, laarin zij gezeten waren, verpletterd door een tegemoet stormende goederentrein, fafenveertig mensen, onder wie veertig scholieren in de leeftijd vijftien-zestien ar benevens twee leraren, een vrouwelijke passagier en twee treinemployé's Ramen om het leven. Enige kilometers verderop, op het station Radevormwald, jonden de ouders van de scholieren op hun kinderen te wachten. Toen de ramp jkend werd, ontstond er een verschrikkelijke paniek. Dodelijk ongeruste vaders moeders renden naar hun auto's om naar de plek van de ramp te rijden, waar illpploegen inmiddels bezig waren de veelal onherkenbaar verminkte doden en ■8 gewonden uit de wrakstukken te halen. Er zijn ongeveer veertig gewonden. Dit ergste treinongeluk in de geschie denis van de Westduitse spoorwegen had omstreeks negen uur gisteravond plaats. De oorzaak is niet geheel en al duidelijk. Volgens de machinist van de goederentrein, die het ongeluk overleefd heeft, had de stationchef van het stati on Dahlerau het vertreksein gegeven. De stationschef ontkent dit: de goeder entrein had niet mogen vertrekken om dat de dieselspoorbus op het enkelspoor in aantocht was. Toen de goederentrein toch vertrok, had hij vergeefs gepro beerd deze tegen te houden. Toen dit niet lukte had hij alle reddingposten langs het baanvak gewaarschuwd. De stationchef is geschorst, hangende het onderzoek. De zware lokomotief van de goederentrein heeft de eerste wagen dieselspoorbus letterlijk verpletterd en nog ruim honderd meter meegesleurd. De gymnastiekzaal van de middelbare school in Radevormwald is veranderd in een rouwzaal. Diep geschokte ouders moesten daarheen de zware gang van de identificatie maken. De namen van de dode en gewonde kinderen werden met krijt op een bord geschreven. ADVERTENTIE ATTENTIE :keergelegenheid heeft U bij ons de deur. Of op één minuut v. d. Werfstraat, Oude Rijn markt. Twee minuten Hooigr. £r. Driessenstraat), Oude Vest en Gracht (Lichtfabrieken), let loont de moeite om onze grote jollectie en de beste merken in te e traditie is „altijd voordeliger" valse leuze „van zoveel voor Ate Juweliers en Horlogers- ;el" maar het gehele jaar „voor reel". En toch vakstanding als eigen ateliers onderstrepen door echte vakservice te bie- I. Doet. er Uw voordeel mee. •uden sieraden, verlovingsringen iorloges. klokken, cassettes, ver overde geschenkartikelen, brillant De beste merken, de ruimste keuze, v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Juwelier - Horloger Wurgpoging in geschil over voetbaltopper (Van e verslaggevers) DEN HAAG Het kijken naar de t.v.-uitzending van de voetbalwed strijd AjaxFeijenoord gisteravond heelt in een woning aan liet llonga- renburg te Den Haag geleid tot een poging tot doodslag. Een 39-jarige stratenmaker trachtte zijn vriend tij dens de eerste helft van de wedstrijd in diens woning te wurgen. hadden ruzie gekregen óver de capaciteiten van de beide ploegen. Het geschil laaide zo hoog op. dat de stratenmaker zijn gastheer op een bed gooide en trachtte te wur gen door hem met beide handen de keel dicht te knijpen. De bedreigde wist zich echter te bevrijden, waar op de andere man het huis uit vlucht te. Hij kon later in zijn woning door de politie worden aangehouden. Hij werd wegens poging tot doodslag c.q. bedreiging ingesloten. Een onderzoek wees uit dat de andere voetballief hebber van de wurgpoging geen na delige gevolgen had overgehouden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het lot van zowel Radio Veronica als Radio Nordsee schijnt bezegeld te zijn. De kans is groot, dat beide illegale zenders nog dit jaar uit de lucht moeten. Premier De Jong zal dezer dagen enkele wets ontwerpen indienen, die aan de activiteiten van beide piratenzenders een einde moeten maken. Het nieuwe kabinet zal uiteindelijk moeten beslissen, maar het kan rekenen op de meerderheid van de Tweede Kamer. Na aanvaarding van de wetsontwerpen wordt de bavoorrading van beide zend- schepen geblokkeerd, terwijl adverteerders, medewerkers en bevoor radingsbedrijven strafbaar zijn, als zij, ondanks de wet, toch met hun activiteiten doorgaan. ÉMÉkIeIIi'JBSU&]ii if 1 Deze hot-pantknaap kijkt of hij het meentIn ieder geval meent de ontwerper van dit pakje, de Londenaar Nicholas Stoodley, het wel serieus met zijn ontwerp. Postkantoor donderdags avonds open LEIDEN In verband met het in voeren van een koopavond in Leiden zal het postkantoor aan de Gerestraat met ingang van de mand juni elke donderdagavond in plaats van vrij dagavond tot hall negen geopend WASHINGTON (DPA) Do myste rieuze massamoord in een Californische boomgaard ljjkt één der grootste mis daadzaken in de Amerikaanse criminele geschiedenis te worden. Politieagenten, die graafmachines hebben laten aanruk- de grond om te woelen, hebben In de uitgestrekte perziken- en prui- menboomgaard van de Sullivan-farm bjj Yubn City nog acht ljjken ontdekt. Het aantal met kapmessen vermoorde landarbeiders is daardoor tot twintig gestegen. Terwijl de speuractie onverminderd voortgaat, ontkent de woensdag gear resteerde 37-jarige koppelbaas Juan V. Corona iets met de moorden uit staande te hebben. Corona, vader van vier kinderen, wordt ervan verdacht de slachtoffers met slagen van zijn kapmes te hebben gedood. De lijken vertonen verder zware wonden in borst en gelaat. Over het motief tast men nog in het duister. De rondtrekkende landarbeiders vormen één der armste groepen der bevolking in de V.S. Het demissionaire kabinet-de Jong heeft deze beslissing gisteren genomen. „Het was een unanieme beslissing", al dus premier de Jong. Dit houdt in, dat ook de liberale ministers zich akkoord verklaard hebben met de wetsontwer pen tegen piratenzenders. Deze ontwerpen bevatten: Het ratificeren van het verdrag van Straatsburg Wijziging van de Telegraaf- en Tele- foonwet. Geruchten als zou binnenkort een nieuwe pirantenzender in de lucht ko men van een schip even buiten de Waddenzee konden vanmorgen niet be vestigd worden. „Wanneer dit het geval is zal ook deze zender onder de nieuwe maatregelen vallen", aldus commentaar op deze geruchten. Premiwr de Jon^ ontkende gisteren bijzijn mededell'mvn over de nieuwe wetsontwerpen, daf de aanslag op dé Mebo II een rol gespeeld heeft bij de beslissing van het kabine. Het besluit tot ingrijpen is ingegeven na protesten uit Zuid-Europa en zelfs uit Australië, dat Radio Nordsee andere zenders ern stig stoorde met inbegrip van het scheepvaartverkeer. Intussen hebben negentig medewer kers van Radio Veronica in een open brief een opsomming gegeven van de activiteiten van Veronica ten gunste van tal van maatschappelijke en sociale instellingen. (Van c correspondent) DRIEBERGEN Een woordenwisseling in een woonwagenkamp in Drie bergen ontaardde gisteravond in een regelrechte moord. De 25-jarige K. L. Zwakhoven was het slachtoffer. Hij werd in dolle drift door zjjn 20-jarige broer met een pistool neergeschoten. Het tweede schot was voor de echt genote van het slachtoffer. Zij werd zwaar gewond en moest later naar een ziekenhuis worden overgebracht. Voor haar leven wordt gevreesd. De dader nam onmiddellijk de vlucht. De rijkspolitie zette de achtervolging in en doorzocht in de loop van de avond verschillende adressen waar de dader zich nogal eens ophield. Daarbij was onder meer het huis van zijn zuster in Zeist. Hij heeft haar gisteravond nog opgebeld om een auto te bemachtigen. Ook zei hij haar naar Lisse of Wassenaar te gaan om daar „zijn gram te halen". De Wassenaarse politie heeft gisteravond wel extra- patrouilles uitgezet, maar het zoeken werd bemoeilijkt door het drukke verkeer na de voetbalwedstrijd. De dader die de vlucht heeft genomen met een zwarte Chevrolet, is in het bezit van een geladen stengun. In het mini-woonwagenkamp in Lisse woont familie van de man. In de loop van de avond zijn in Driebergen drie personenauto's totaal uitgebrand. Men vermoedt dat er verband tussen beide zaken ligt. (ADVERTENTIE) De nieuwe folder van Castle Furniture ligt voor u klaar EIKEN MEUBELEN van klasse De stoere stijl van de Middel eeuwen gecombineerd met de praktische eisen van deze tijd. BOTERMARKT 23 NIEUWE RIJN 25 Show in Oegstgeest: Rhijngeesterstraatweg 56 (na tel. afspraak 20854 of 52352) Van sportredactie) AMSTERDAM Wereldkampioen Feijenoord heeft gistel enthousiasme kolkend Olympiseh stadion een einde gemaakt waarop Ajax dit seizoen zijn zinnen had gez.-t. Een fonkelende kracht en techniek mondde uit in een beslissende triomf van F landskampioenschap. Ajax, dat de nationale lieker in zijn bezit volledig gaan concentreren op de Europa-cupfinale in Wendde woensdag wordt gespeeld. Deze confrontatie is voor de Mieliels- belang geworden om volgend seizoen deel te nemen aan liet voor landskampioenen. Feijenoord-trainer Ernst Happel, met een pokerface, die niet anders verraadde clan „Voor mij stond deze zege vaat", zei: „Wij zijn in de tweede helft weer gaan voetballen. De rust in ons spel, die daarna terugkwam, gaf de wedstrijd een be slissend karakter". Apax-oefenmeester Rinus Michels: „De Intimidatie van Feijen oord was van grote invloed. Ik kan me dan wel voorstellen dat de angst van som- migen onzer een beletsel is. Het hoogtepunt van het seizoen komt tenslotte te liggen in Londen".

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1