Als trotse amateur bedroefd STEYLEN BOOS OP KNAU Priem en Brüssing „basis voor zakenman Pellenaars WANGEDRAG VAN MÜLLER STORKSTRAINER GAARTMAN UEFA-cijfers „Na die paar trainingsuren is er geen geld meer' Toch nog n tweekamp tussen Ree en Donner Afscheid van teleurgestelde Guus Haak bij Holl. Sport Hezemans start op Zandvoort Sterke dammers naar Hoogezand AAN MENSEN METEEN MISSIE s v Acht weken schorsing FRANKFORT Gerd Müller, top scorer in het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal 1970 in Mexico. )r een periode van acht weken geschorst. De straf commissie van de Westduitse voetbalbond legde deze straf op in ver met het gedrag van Müller in de wedstrijd op 6 januari van zijn club. Bayern München, in Lima tegen Uni- versitario. De schorsing gaat op 25 mei in. Zijn clubgenoot Karl-Heinz Mrosko werd eveneens wegens wangedrag in de wedstrijd op 6 januari voor twee weken geschorst. De strafcommissie week af van de straf die geëist was: schorsing voor respectievelijk, acht en twee bindende wedstrijden. HAARLEM Idealist Teun Gaartman kwam twee jaar geleden met één voorwaarde naar honkbalvereniging Storks in Den Haag: hij zou de trainerstaak èlk moment moeten kunn enopzeggen. Geld was voor de onverbeterlijke amateur taboe. „De bedragen, die in de honkbalsport betaald worden zijn miniem. Ik zou er nooit mijn amateurstatus voor willen verliezen. „Zonder pauze vervolgt de 43-jarige ex-intemational: „Je moet er trots op zijn om amateur te worden genoemd". Tijdens de wedstrijd tegen HCAW kwam het ogenblik, waarop Teun Gaartman gebruik maakte van zijn bedongen recht. Hij gaf het trainers- schap uit handen om het nooit meer terug te nemen. ..Ik weet wel, dat je het woord „nooit" nooit moet gebrui ken. omdat je het uitspreekt op mo menten, waarop je teleurgesteld bent. Maar nu zeg ik the game is over De zo trotse amateur is teleurgesteld. Na twee seizoenen, waarin de gunsti ge invloed van de honkbalkenner blijkt uit de derde en verleden jaar tweede plaats op de ranglijst in de hoofdklassecompetitie volgde op 15 mei 1971 het dramatische einde. „Ik heb toen in. geloof ik, klare taal medegedeeld dat de mentale instelling in die wedstrijd de druppel was. die de emmer deed overlopen". De hobby ist miste de zo nodige eenheid. ...Ie komt met negen individueel goede spelers nergens. Het belangrijkste bij een teamsport is, dat je elkaar moei aanvaarden, zoals je bent. Er zijn tenslotte negen verschillende eigen schappen". Het uitgesproken veto doet de Haarlemmer nog zichtbaar pijn. Want. hij had het naar zijn zin bii de Haagse vereniging. „Begrijp me goed. ik wil en hoef geen vervelende dingen over Storks te zeggen. Daarvoor heb ik er veel te veel prettige herinnerin gen aan overgehouden. Ook ten op zichte van de spelers heb ik geen enkel haatgevoel. Het punt was alleen maar dat ik er geen plezier meer in had". Van de drie voorgenomen seizoenen („Daarna raak je toch op elkaar uil- gekeken") heeft Gaartman er maar twee, waarvan het eerste jaar samen met Joop Meevers Scholte en daarna met Wim van Sorgen „volgemaakt". Tenminste drie keer per week reisde hij van Haarlem, waar hij op het stadhuis de functie van referendaris heeft naar het veld aan de Dedems- vaartweg in Den Haag. En dat alle maal voor zijn liefhebberij. Drie jaar terug dacht de voormalige HHC-speler in de verste verte niet aan het „vak" trainer. Toen behoorde hij nog tot de vaste kern van Bloemendaal, dat uit komt in de tweede klasse. Uit zijn actieve bezigheden werd hij wakker geschud door een afvaardiging van een Haagse vereniging, die vond dal Teun Gaartman intussen genoeg „ge honkbald" had en de sport maar eens op een andere manier moest gaan dienen. Na lang aarzelen heeft hij tegen Storks, dat ook de gedachten- verandering van de niet van ophouden wetende expert had bemerkt, ja ge zegd. Ondanks zijn dertigjarige erva- PRAAG De uitslagen van d« wee strijden, die gisteren in diverse Tsjech sche plaatsen zijn gespeeld voor h< UEFA-jeugdtoernooi luiden: OostenrijkPort (rust- spanje—Zwitserland 1—0 (0-0). Rusland—Belglc 2—2 (0—2): Bul- 2 (0—1): Oost-DulUland—Tsecho-Slowaklje de Stort Teun Gaart temidden racks: Hudson John i Wim Sorgen. ring meent de ex-trainer: „Ik voelde me echt geen allesweter en ik heb in die twee jaar vooral wat betreft men taliteit heel wat bijgeleerd. Ik zeg maar zo. trainen is gelijk als het maken van carrière in de politiek. Als je het eerste jaar. waarin vaak min der vleiende bewoordingen je deel zijn de spelers winnen de wed strijd, ik verlies hem goed door komt, ben je in een stadium gekomen, waarin je kan zeggen: ik kan het". In de zeer hete serre van een Haar lems restaurant bouwt de all-round sportman bij Bloemendaal is hij voor het eerste honkbal- en voetbal team uitgekomen en speelt, eveneens in de A-selectie nog in de softbalcompe- titie rustig en beheerst zijn betoog op. Geen kwaad woord over Storks. „Aan het eind van vorig seizoen is het allemaal begonnen. Op een gegeven ogenblik prefereerde ik de gerouti neerde Simon Arrindell boven de jon ge Ton de Jager op het tweede honk. Door de verwikkelingen, die volgden, ging De Jager naar Haarlem Nicols. Toen ben ik me gaan realiseren, wat ik mij als hobbyist allemaal op de hals haalde. Je neemt naar eer en geweten een beslissing, die anderen niet aanvaarden". Direct daarna laat Gaartman zich ontvallen hij fluistert het bijna „Storks staat enorm bekend, dat eenheid moeilijk te smeden is. Gezag aanvaarden de spelers moeilijk. Hij merkte na de affaire „De Jager", dat de stemming niet meer je-van-het was; en moest menigmaal partijen tot elkaar brengen. Verleden week kwam de verwachte ontploffing. Weer was er onenigheid tussen de spelers ge weest. Toen Ron Renooy na zijn ver vanging als pitcher, welke beslissing overigens door Wim van Sorgen en Teun Gaartman samen werd geno men, een protesterend gebaar maakte. vond de pur-sang tjes. „Waarschijnlijk zou het voor een betaalde trainer geen reden zijn ge weest om weg te gaan. Maar hij was voor 't (al getemperde) enthousiasme eraf en ik heb bedankt". Hij wist dat er iemand (Van Sorgen) klaar stond om hem op te volgen. Even later ver ontschuldigend: „Heus, Storks is 'n fij ne vereniging, maar ik kon er niet meer in slagen de nodige sfeer terug te brengen. Trouwens, denk niet, dat ik altijd foutloos ben geweest. Ik heb ook wel eens beslissingen genomen, waarvan ik later dacht, dat had je niet moeten doen". De weergaloze velder van het tijdperk vlak na de bevrijding is dol blij. dat hij zijn amateurstatus heeft behouden. Volgend jaar meldt hij zich weer aan bij de honkbalafdeling van Bloemendaal KEES KOOMAN Koersen Nootdorp I (Van onze paardesportmedewerker) NOOTDORP De dravers van hoogste klasse hebben bij de koersen die I morgenavond in Nootdorp worden ge- houden het geluk, dat cr achttien paarden werden ingeschreven. Dit is juist te veel om hen in I waardoor ccr In de eerste lijkt Ferdinandus R, al heeft hij startnummer acht, een grote kanshebber. Don Camillo en Evelyn Hol- landia zullen zijn naaste belagers zijn. Donar Schotch lijkt voor de tweede afdeling sterk genoeg, zeker als de paar- den aan de kop zich in „ganzepas" op- j stellen. Blijft het veld compact, dan I slinken Donars kansen, want ook hij heeft het achtste startnummer. Om half zeven is de eerste start. Het I programma: Helmondprüs (2000 m, autostart, met I trio) .Jolan Thar - Jokkebrok Jaco- bijntje S. Hellcndoornprijs (2380 m): Ireland - Hls I Areta - Haan S. Hcldenprjjs (20U0 m. autostart, met j trio): Jensen - Judit Buitenzorg - Ivan Hollandia. Helsdingenprüs (1ste afd., autostart, 2000 m): Ferdinandus R - Don Camillo - Evelyn Hollandia. HelvoirtprUs (2000 m, autostart): Irona Buitenzorg - High Flyer - Guit. Helwcrdprjjs (2000 m, autostart, met trio): Gertien WS - Granit Hollandia - Handy Mac Hclcnaveenprüs (2000 m. autostart)! Isidore - Irman Buitenzorg - Ilona Han over. Outsider: Iris Haghoweyde. HclsdingcnprU* (2de afd.. met trio): Donar Scotch - George van Rhea - Beau tiful Star. HelbrockprUs ('2000 m. autostart): Gracia Trickson - Gento BH - Hanneke Tabor. MAASSLUIS Voor marathoncoacch Aad Steylen hoeft het allemaal niet tos neer. Hij heeft voor Mexico jarenlang zijn eigen weg in de atletieksport 'sO-jBjifanen vinden en als dat.dan weer een must wordt om zijn ambities na te heeft hij er nauwelijks meer bezwaar tegen. Wat moet hij ariders een het zwaard opheffen tegen het onrecht, dat binnen de KNAU zijn >llega-atleten op de superlange afstand bedreigt? Ach neen. die stief- "erlijke bevoogding aanpakken, kan hij niet aan. Dahrvoor is de aan- igheid van een diplomaat of een tacticus gewenst. Aad Steylen begint daar niet aan. Als bondscoach dacht hij een stuk braak liggend terrein in de. atletieksport te kunnen gaan bewerken. Hoewel de at leten. die om begeleiding schreeuw den, hem met open armen ontvingen, was de waardering van de KNAU minimaal. En dit seizoen vormt een AMSTERDAM In één van de lokaliteiten van het Olympisch Stadion te Amsterdam zal in. no vember van dit jaar een twee kamp van acht partijen worden gehouden tussen de schaakgroot meester Jan Hein Donner en de kampioen van Nederland Hans Ree. De beide spelers behaalden in het toernooi om de landstitel evenveel punten (7Hans Ree verwierf toen volgens de regle menten de titel, die Donner voor het laatst in 19G1 behaalde. Het organisatiecomité overweegt de Koninklijke Nederlandse Schaak bond te vragen de landstitel aan «leze tweekamp te verbinden. Donner heeft zich bereid ver klaard als uitdager op te treden en Ree om die uitdaging te aanvaar- OPGAVE IlUBNER Na zes opeenvolgende remises en één verliespartij tegen Tigran Pe trosjan heeft de Westduitse deel nemer aan het kandidatentoer nooi schaken. Robert Hübner. er «Ie brui aan gegeven. „Zijn zenu wen hebben hem tot opgave ge dwongen". verklaarde gisteren arbiter Harry Golombek. „Hüeb- ner is niet het soort man dat tegen deze spanningen is opge wassen. Hij geeft er de voorkeur aan niet verder te spelen In Moskou eindigde de zesde Partij van de tweekamp tussen Ilm Gelier en Viktor Kortsnoj in remise bij de 27ste zet. De stand 3 -21/* in het voordeel van ortsnoj. In Las Palmas versloeg °e Deen Bent Larsen de Oost- duitser Wolfgang Uhl'mann. Lar sen heeft met 4—2 de leiding. h*®» De Engelse voetbalbond aancnn, Cn de vier verenigingen toernooi*6"' ^'e Zullen uitkomen in het Voeï ,r beker van de Europese .2?» d« Eur°pacup III. voor het 55 Ingeschreven rijn dc toihTrn T. 1 w' Leeds United. Tot- Ce-erK ^ur' Wo,verhampton W.,n- ^•ers en Southampton. absoluut dieptepunt. Vandaar, dat Aad Steylen zaterdag in Maassluis als een teleurgesteld man tegen zijn fiets leunde en nauwelijks moeite deed om zijn. wrevel voor zich te houden. „Het heeft geen zin meer om zó in de KNAU door te gaan. Wat kan een trainer in hemelsnaam doen met maar twaalf trainingsuren voor een héél De konsekwe zijn verontwaardiging ziet cle Zutphenaar ook al onder ogen. „Eerlijk gezegd, ik heb voor mezelf al een besluit geno men". Wat dat is, laat zich na „Maas sluis" gemakkelijk raden (stoppen met zijn activiteiten als bondscoach, red maar hij zegt het nog niet. Waarvoor hij ee.n verklaring heeft. „De KNAU weet nog van niets. Daarom moet ik nog wat vaag blijven". Het is niet zo vreemd, dat na de Westlandmarathon - een evenement van allure. d$t alleen nog meer „image" moet krijgen in de atletiek- wereld de wrevel van Aad Steylen voor het eerst aan het licht kwam. Vanaf deze winter had hij met zijn selectielopers regelmatig kunnen trai nen op Papendal, wat de ploeg zoveel gced deed. dat zij een maand geleden in het Westduitse plaatsje Werther vier atleten binnen de 2.30 minuten binnenbracht. Een resultaat met pers pectief, vond iedereen. Daarbij is het echter gebleven. Hoe kan het an ders?", roept Steylen kwaad uit. „Er is daarna geoöl één centrale training meer geweest. Iedereen ging gewoon weer voor zichzelf verder. Op zijn eigen schema's en zonder overleg. Net Deze terugval raakt Aad Steylen. Hij voelt dat hij nu tegen een „plafond" botst, waar hij niet tegenop kan. Als zijn reputatie niet op het spel stond, zou hij dat misschien nog aanvaarden, maar nu niet. 159 opmars in de breed te, die in Weriliir duidelijk werd, was maar een ondürderl van zijn streven als bondstraiuev. Het bewijs, dat er ook met de llnge afstandslopers suc ces nagestreefd kan worde is er. De KNAU moet hem nu de kans geven op deze weg verder te gaan. Maar het onsportieve element voor Steylen is het onbegrip van de KNAU. Na die paar centrale trainingen in Papen dal is er geen geld meer. Zijn budget van een paar honderd gulden kan niet verhoogd worden. Tja. en dan slaat bij Steylen de twijfel los. Moet hij door zetten. met het risico, dat hij na jaren pas kan bereiken wat hij eigenlijk nu al wil, óf moet hij een andere weg in slaan? Voor de hand ligt dan. dat hij weer zijn spikes aantrekt. „Ook voor mij is München een evenement waar ik van wakker lig". Dit „dreigement" gebruikte Aad Stey len in Maassluis in hoofdzaak om an dere atleten er een dienst mee te be wijzen. Om met name Geert Jansen t vorige maand 2.21.12.0). hèt talent voor München. aan trainingsfacilitei ten te helpen, die een waarborg bete kenen voor een seizoensopbouw. Dat de lange afstandsatleet met een beetje belangstelling van de bond al snel te vreden is. maakte Nederlands kam pioen Louis Vink duidelijk. „Toen we op Papendal trainden, was je er helemaal uit. Je had het gevoel dat je iets betekende. Wij waren ook voor het eerst allemaal bij elkaar. Aad Steylen in de bloemen. I-Iet is alweer uier jaar geleden, dat hij zo het nieuws kwam. Maar als het meezit, zal hij binnenkort weer marathon deelnemen. Daardoor leerde je anderen kennen. Ook dat was voor ons een geweldige ervaring. Verder stimuleerde natuur- lijk de hele entourage op Papendal, waar alles tot je beschikking staat", j Dit pleidooi voor een voortzetting van I het centrale trainingswerk was voor Aad Steylen aanleiding om daar nog een waarschuwing aan het adres van de atleten aan toe te voegen. „Wij moeten ervoor oppassen, dat we ook niet te luxueus gaan denkeu. De at leten hier willen maar prijzen voor een wedstrijd hebben, maar dat is het ook niet. Ze worden daardoor niet hard genoeg voor zichzelf. En dat Is voor een lange afstandsatleet een vei - eiste. Als sommigen wel weer eens te keer gaan, wijs ik ze altijd op Enge land. De atleten verkleden zich daar nog in café's en lopen de marathon uit voorniets. Het kan dus wel". HANS DE BRUYN DEN HAAG Guus Haak is mo menteel de enige Holland Sportape- ler. die geen nacht wakker ligt van dc voethalfusie in Den Haag. Dc verwarrende zaak kan hem weinig meer schelen, omdat hij de vorige week al overeenstemming heeft be reikt over een voortijdige opheffing van dc wederzijdse verplichtingen. HIJ voelde, na dit mislukte, seizoen zelf wel aan. dat zijn carrière een onwaardig slot dreigde te krijgen. Het vooruitzicht van dc nieuwe club FC Den llaugADO kon zijn stand punt daarin niet veranderen. Daar om heeft dc 34-jarige oud-felje- noordcr de vorige week definitief dc knoop doorgehakt. Guus Haak neemt van Holland Sport en van zijn vijftiende aemi profsei zoen afscheid met een beetje wee moed in zijn hart. Hij weet dat voetbalminded Den Haag zich veel had voorgesteld van zijn terugkeer, maar hij heeft niet kunnen voldoen aan de hoge verwachtingen. Hij zoekt dc schuld deels bij zich zelf. omdat zijn gemakzucht oen doorn in het oog was van trainer Cor van der Hart, maar deels ook bij Holland Sport. Het heeft hem nooit een vaste plaats in het eerste elftal gegeven, waarop een voetballer met zijn ca paciteiten toch minstens recht meent te hebben. Dat heeft hem droevig gestemd. Zo droevig zelfs dat hij het maar beter vond af te zien van zijn contractuele rechten, die nog één sei zoen van kracht zouden zijn. LONDEN Feijenoord zal op zater dag 7 augustus a s. in Rotterdam eep vriendschappelijke wedstrijd spelen te gen de nieuwe Britse kampioen Arse nal. Voor het begin van de nieuwe Britse competitie speelt Arsenal in to taal drie wedstrijden: twee tegen Ben- fica (op 31 juli in Lissabon en op 4 augustus op Highbury) en één tegen Feijenoord. DEN HAAG Tonic Hezemans. de eerste Nederlander die dc befaamde Targa Florio heeft gewonnen, zal tij dens de Pinksterraces van de Nederland se Aulorcnsport Vereniging op het cir cuit van Zandvoort trachten de leiding te heroveren in de competitie om bet Nederlands kampioenschap toerwagens groep II in de klasse 1150 tot 1300 re. Door zijn succesvolle optreden op Si cilië was de Eindhovenaar vorige week niet in staat zijn kansen op het Neder landse circuit te verdedigen. Hij slaat nu tweede achter Bob van der Sluis. Het programma telt zeven wedstrijden, waarvoor zich 120 coureurs hebben aangemeld. Tot de deelnemers behoren voorts on der meer Paul Verheij, met een Kai- mann (eerste in de rangschikking van de formule Vee). Huub Vermeulen, met een Merlyn het hoogst-geklasseerd bij de Formule Ford. en Liane Engelman, die vorige week na een enerverende race werd gedeklasseerd naar de derde plaats bij de toerwagens groep II van 1300 tot 2000 cc. „BREDA" Kees Pellenaars heeft gisteren enkele opzienbarende „zaken'" j gedaan voor zijn Goudsmit-Hoff-wielerploeg. Hij kwam tot overeenstem ming met de Zeeuwse amateur Cees Priem (Olympla's Tour winnaar), diens Acifit-teamgenoot Jules Bruüssing en hun ploegleider Piet Llebregts, die val- gend jaar zijn assistent wordt in plaats van Huub Harings. Voorts legde Pellenaars contact met Matthijs dc Koning, die morgenavond voor een gesprek naar Breda komt. Samenvattend betekenden de activiteiten van Kees Pellenaars, dat hij voor zijn ploeg de amateurverslerking von, die hij zocht en dat hij tevens een sterke „basis" kreeg, die hij naar zijn mening tekort kwam. Jules Brüssing wordt na het Neder- i lands kampioenschap prof en start voor Goudsmit-Hoff in de Ronde van Frank rijk. Wanneer Matthijs de Koning mor genavond een akkoord bereikt (cn die kans is zeer groot) doet hij hetzelfde. Cees Priem gaat pas na hét wereld kampioenschap over naar de beroeps- renners en zal dan zoals Pellenaars zegt: „om te wennen" de najaars- klassiekers bij de profs rijden. Overigens moet de KNWU de „sprong" van Cees Priem nog goedkeuren omdat hij reglementair gezien te jong is voor een overgang naar de beroepscategorie. Enkele jaren stond Leo Duyndam voor hetzelfde probleem en toen verleende de KNWU dispensatie. Cees Priem krijgt van Pellenaars de toezegging dat hij zijn carrière kan op bouwen zoals hij zich die heeft voorge steld, namelijk met een rustig begin. Hij hoeft geen zwaar programma af te werken en kan zijn wedstrijdschema mede bepalen. Bovendien kwam Pelle naars tegemoet aan Priems wens om geen Tour de France te rijden in 1972. Beide waren het direct eens over het aanstellen van Piet Llebregts als assi stent-ploegleider van Goudsmit-Hoff. Cees Priem stelde er prijs op. dal zijn huidige ploegleider bij hem zou blijven, Pellenaars van zijn kant had al eerder belangstelling voor Liebregts. maar deed nooit pogingen omdat hij gebonden was aan Acifit. Gisterochtend echter ontving Liebregts per aangetekend schrijven van Acifit de mededeling, dat deze firma volgend seizoen stopt metde amateur- ploeg. Liebregts kwam dus vrij en zo doende kon Pellenaars gisteren grote en belangrijke zaken doen De komst van Liebregts impliceert, dat Huub Harings zijn positie als assi stent-ploegleider verliest. „Maar", aldus Pellenaars. „Ik geloof wel dat Huub het zal begrijpen Ik heb de indruk gekregen dat hij zich niet helemaal in zijn element voelt als assistent van mij, omdat het een functie is waarbij je enige afstand moet scheppen tifssen do renners. En dat lukt hem slecht Hij voelt zichzelf nog te veel wielrenner waardoor hij te sterk emo tioneel reageert op moeilijke situaties". De kans is overigens groot, dat Huub Harings toch als mecanicien bij de nloeg blijft. PETER HEERKENS SLOUGH Derek Smethurst heeft Europa cupwinnaar Chelsea gisteravond behoed voor een nederlaag tegen het amateurteam Slough Town. De ontmoe ting eindigde in een 2—2 gelijkspel. Terry Reardon gaf de amateurs de lei ding en Ian McPhee vergrootte na rust de voorsprong tot 2—0. Toen werd het Chelsea, dat acht spelers in de ploeg had die vrijdag in Athene uitkwamen, te bar. In de laatste vijftien minuten speelden de Londenaren met acht man in de aanval. Smethurst redde de ploeg met twee gave treffers. (ADVERTENTIE) HOOGEZAND Aan het zesde in ternationale damtoernooi, dat van 22 juni tot en met 3 juli in Hoogezand wordt gehouden, nemen in de cregroep vijf internationale grootmeesters deel. Dat zijn wereldkampioen - Andrciko. oud-wereldkampioen Koeperman (hei den Rusland), de Franse kampioen Hi- sard cn dc Nederlanders Ton Sijbrands (Europees en nationaal kampioen) en Harm Wicrsma. Voorts zullen in de eregroep uitko men Korchow (Rusl), Mostovoy (Fra.), Birman en Karl Smith (beiden V.S.). Dngenais (Can). Faal Gambia), en Frank Drost (Ned.) In dit internationa le gezelschap maakl Dagenais, kampi oen van Canada, zijn rentree sinds zijn verrassende optreden in 1952 bij het wereldkampioenschap en debuteert de Gambiaan Faal. die twee jaar achter een de titel van dit Afrikaanse „dam- land veroverde In de hoofdgroep ko men de volgejide twaalf spelers uit: Gregoirc en I.afourcade (beiden Belg Laporta (Itnl.i. Pedrerto (Fra.), Johnson (VS). Ramcharan (Sur.), Braskamp. De Jong, Jurg, Lyklema en De Ruiter (al leen Nederland). Voorts zal Rusland een nog nader aan te wijzen speler afvaar digen. M 'Als ik straks met verlof kom, logeer ik bij mijn broer. Ik ben écht welkom. Alleen zou ik mijn schoonzus zo graag iets willenver- goeden van haar extra kosten. Als kind aan huis eet en drink ik maanden mee, maar ik zie v/el dat kinderen ook niet goedkoop zijn. Zonder vakantiegeld kan ik niet veel terug doen, zeker niet als ik ook nog wat oude vrienden langs wil reizen. Op deze manier voel ik mij soms wel eens meereen last dan een gast.' Beste Missionaris. U bent géén last, niet vooruw familie en niet voor óns, nederlandse katholieken. Want u bent ónze gast.Vanzelfsprekend! Uwmissie is ónze missie. We zouden ons schamen als 't anders was. Bedank uw broer en schoonzus en laat ons ook iets doen. Alleen al voor missionarissen-op-verlof In nood situaties is dit |aar tenminste 1387.000,- nodig. GIRO 676 (ZES-ZEVEN-ZES) van NEDERLANDSE MISSIONARIS. Oen Haag. van Alkemadelaan I -070-244594 Pinksterkollekte Week voor de Nederlandse Missionaris

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7