Het is geen leven meer in Katendrecht Staatssecretaris ruisinga speelde „paniekvoetbal" to 'SVloed van prostitutie overspoelt stadswijk bu« en Hebt u goed geslapen Tussentijds verslag van informateur c'estl PARIS VOOR AMBTENARENGERECHT: KWESTIE W. ARNTSZHOEVE Pater Krekelberg in hoger beroep Overval op Rothschilds een farce PvdA BETREURT STAP DREES SR. Heroïnevers laving bij VS-militairen Tragische vergissing" Auto te water: twee personen verdronken McCarthy kandidaat vredespartij 3 MEESDAG 25 MEI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 5 c. j 0 te ag, dj er tijq ROTTERDAM Katendrecht dorp. Niet officieel natuurlijk. Het is een stadswijk van Rotterdam, een uitdmj negentiende eeuwse havenbuurt met zo'n drieduizend bewoners. En die kennen elkaar allemaal. Want al tientallen jaren bloeit hier het vere nigingsleven. „Dat is de kracht van Katendrecht", zegt de heer H. van Eijk, tweede voorzitter van het wijkcomité. Maar daar dreigt de klad in te komen. En niet alleen door de vloed van prostituees, die Katendrecht dreigt te overstromen. Voor de oorlog moet Katendrecht er echt dorps hebben uitgezien. Met ho- dichtbebladerde bomen, een straat vol buurtcafé's, spelende kinde !j ren en moeders met elkaar pratend J op de stoep voor het huis. Natuurlijk, ook toen was Katendrecht al bekend de prostitutie. Maar die was ge concentreerd rond de Delistraat. Ka tendrecht accepteerde het en bemoei de er zich niet mee. ig op LOO Doij 1 jek a j ar°'lJ I Geen bezwaar „Wanneer wij als kinderen verzeild raakten in de Delistraat, dan zeiden de vrouwen zelf tegen ons, dat we als de bliksem naar huis moesten 1 gaan en dat ze anders onze vaders wel eens zouden waarschuwen". Dat vertelt mevrouw L. Lembke. de se cretaresse van het wijkcomité, gebo ren en getogen Katendrechtse. „De prostitutie", zegt ze, „daar hebben we altijd mee geleefd. Daar hebben we ook geen bezwaar tegen. Katen- drechters zijn verdraagzame mensen. Iedereen moet zelf weten hoe ie z'n brood verdient. Maar nu begint het echt de spuitgaten uit te lopen". In een maand tijds zijn er alleen op de Katendrechtse Tolhuislaan zes bor delen bijgekomen. De Atjehstraat telt inmiddels al 54 bordelen. In de hele wijk is het aantal bordelen de laatste jaren opgelopen tot niet min der dan honderdzestig. Souteneurs huren of kopen overal in Katen drecht lege of nog bewoonde panden. De meisjes halen ze overal vandaan en die werken letterlijk in ploegen dienst, dag en nacht, 's Morgens staan ze al verveeld op hun klanten te wachten aan de voordeur. „Tij dens de weekends vooral is het hier een invasie van vreemdelingen, Hol landers vooral, doch ook buitenlan ders. Je kunt niet meer met goed fatsoen de straat op gaan. De vreemdelingen klampen je aan: ze denken dat elke vrouw in Katen drecht prostituée is. We durven onze kinderen niet meer op straat te la ten spelen. Ook zij worden gewoon achtervolgd." Verhuizen De klacht van de Katendrechters is. dat de overheid hier niets, tegen doet. Wie klaagt krijgt ten antwoord dat ie maar moet verhuizen als het hem niet aanstaat. En velen probe ren ook te verhuizen. Maar dat lukt moeilijk, want als je van Katen drecht komt, dan draag je al een bepaald stempel. Toen mevrouw Lembke een wanhoopspoging waag de om te verhuizen, kreeg ze een mevrouw op bezoek, die poolshoogte kwam nemen namens de bouwvere niging: „Want we willen wel even weten wat voor zootje we in huis krijgen", had ze ter verklaring ge zegd. Toen- hoefde het niet meer voor de heer en mevrouw Lembke. Toen' werden ze strijdvaardig, ter- wille van zichzelf en hun kinderen, terwille van hun wijk. Want eigen lijk wil geen enkele Katendrechter „de Kaap" verlaten. Men gelooft dat er nog veel te redden valt. Onlangs hebben B en W, van Rotterdam aangekondigd de prostitutie in Ka tendrecht aan banden te gaan leg gen. Huizen die leegkomen zullen ofwel door de gemeente zelf gekocht worden of wel zal de huiseigenaren verzocht worden een strengere selec tie toe te passen bij het verhuren. Zelf doen ze ook veel. Met hun werkgroepen voor sport en recreatie, voor onderwijs, voor bejaarden, voor verkeer en bestrating en verlichting. Katendrecht telt 4 clubhuizen en die worden druk bezocht. De Katen drechters hebben zelf een speeltuin gemaakt. Ze spuiten zelf hun ijsbaan op. Ze maken zelf hun speelveld voor de jeugd. Geïsoleerd Maar het onderwijs in Katendrecht is beneden peil. De resultaten blij ven ver beneden de vereiste minima. „En onze kinderen zijn toch niet allemaal achterlijk", zegt mevrouw Lembke aggressief. De jeugd van Katendrecht kan alleen maar terecht op de l.t.s. of de huishoudschool. Ver buiten de eigen wijk natuurlijk. Ook dat nog. Want in Katendrecht zelf vindt men zelfs geen bibliotheek, 's Avonds is het er aardedonker, overdag denderen de vrachtwagens onbelemmerd door de hele wijk. En de bejaarden klagen, dat ze hun vertrouwde veerbootje naar de stad missen. Inplaats van snel en voor een kwartje, moeten ze nu bus in. bus uit, voor vier harde guldens een lange tocht maken naar hun favo riete stadspark bij het museum Boy mans. Want ook dat is één van de klachten. Katendrecht raakt hoe langer hoe meer geïsoleerd. Maar de grondoorzaak van de moeilijkheden zoeken de Katendrechters in die stortvloed van prostitutie, waardoor de wijk een ghetto dreigt te worden. „De bevolking is de dupe en onze kinderen hebben geen toekomst meer", klaagt het wijkcomité. En ze zijn ook doodgewoon bang. die ijver ige vechters. Bang voor represailles van de heren souteneurs. „Het is toch geen leven", zeggen ze, „als je Ogenschijnlijk is het in Katendrecht vr\j rustig, maar als ergens schijn bedriegt, is het hier wél. je in je huis op moet sluiten met je kinderen". En ze vertellen van drei gementen en rechtstreekse aanval len. Maar ook zonder dat is het al erg genoeg. Want wat vroeger in de Delistraat gebeurde, dat is nu het straattoneel van heel Katendrecht aan het worden: dronken kerels, vechtpartijen, scheldende vrouwen. Bloembakken De overheid heeft zeven bloembak ken neergezet op het Deliplein, uit gerekend daar. „Ik heb tegen de wethouder gezegd, dat ik m'n leven niet op het spel zet voor een rotte bloembak", zegt mevrouw Lembke. ..Ze vergeten dat negentig procent van de Katendrechters uit Havenar beiders bestaat. Het zijn toevallig wel de mensen die de haven zo groot hebben gemaakt. En die kun nen nu doodvallen." JAN HUSKEN UTRECHT (ANP) De antwoorden van een klei ne 2000 ziekenhuispatiën ten op de vraag „hebt u goed geslapen?" vormen het basismateriaal voor het proefschrift „Thera peutische evaluatie van slaapmiddelen". waarop de arts W. G. Zelvelder (50) uit Delft vanmiddag aan de rijksuniversiteit in Utrecht is gepromoveerd tot doctor in de genees- De patiënten die bij het onderzoek waren betrok ken. kregen glutethimide (doriden) of butobarbital (soneryl) in Verschillende doses of een placebo (een niet werkzaam middel). De patiënten werden 's nachts door zusters ge observeerd en 's ochtends werden ze ondervraagd over de kwaliteit van de Proefschrift Delftse arts slaap, de inslaaptijd, de slaapduur, de toestand bij het ontwaken, hun tevre denheid over het middel en de manier waarop ze normaal slapen. Daarbij bleek, dat de mededelin gen van de patiënten over het algemeen in overeen stemming waren met de waarnemingen van de verpleegsters. Van de patiënten die een „neppil" kregen, zei veer tig procent goed te heb ben geslapen, bij de actie ve middelen varieerde dit percentage van 60 tot 80. Dat mensen, die geen echt slaapmiddel hadden ge slikt toch van een goede nachtrust genoten, hoeft niet te betekenen dat dat een gevolg was van sug gestie. Een deel van hen zou waarschijnlijk zonder pil toevallig ook wel goed geslapen hebben. (Van c parlementaire redactie) DEN HAAG Kabinetsinformateur prof. Steenkamp heeft gisteren koningin Juliana tussentijds verslag gedaan van de 21 oriënterende besprekingen, die hü heeft gevoerd met ministers, politici, hoge ambtenaren en vertegenwoodigers van organisaties uit het bedrijfsleven. Vandaag heeft prof. Steenkamp de fractie leiders van KVP. ARP. CHU. VVD en DS '70 zijn gedachten over het door het nieuwe kabinet te voeren beleid uiteengezet. I Binnen de PvdA zijn bij bepaalde groe peringen intussen ernstige bezwax-en ge rezen tegen deze plannen. Vandaag overleg met vijf fractieleiders De informateur besprak gistermorgen met staatssecretaris Grapperhaus de belastingproblematiek. De heer Grap perhaus zette ook uiteen zijn eerde rge- dane suggestie in de toekomst oepaalde begrotingsuitgaven te blokkeren tot de financiële ruimte ei'voor aanwezig is. De suggestie komt erop neer, dat een kabinet een begroting maakt, waarin de belastingdruk jaarlijks met een half procent stijgt geheel volgens het gemeenschappelijke verkiezingsprogram van de drie confessionele partijen. Een aantal uitgaven, die met die extra belasting bekostigd zouden worden> zouden echter geblokkeerd moeten worden, totdat gebleken is. dat dc loonsverhogingen binnen de tevoren af gesproken norm zijn gebleven. Is dat niet het geval, dan zullen bepaalde uit gaven niet gedaan kunnen worden. De directeur van de rijksbegroting, drs. Middelhoek, sprak gistermiddag met de informateur over de financiële consequenties van voortzetting van een ongewijzigd overheidsbeleid. Een aantal leden uit PvdA, D '63 en PPR gaat op 5 juni in Odijk discus siëren over de oprichting van één pro gressieve volkspartij. Elders zal een of ficiële delegatie van de drie partijen over dezelfde problematiek gaan praten. van het ministerie of tegen de hoofdin- f specteur der geestelijke volksgezond heid. Na moeizaam pluizen werd het, I zij het voorlopig, de staatssecretaris. De uitspraak is bepaald op maandag Chj UTRECHT (ANP) Voor het Arab ic oarengerecht in Utrecht heeft de ad- j ocaat mr. P. W. Smits de maatregel tgen zijn cliënt, de geneeskundig jj pecteur voor de geestelijke volksge- eei londheid in Utrecht en Noord-Holland, W. L. Mcijering, in verband met de gjonflicten op de Willem Arntszhoeve ^jDen Dolder, paniekerig genoemd endien in strijd met beginselen ehoorlijk bestuur. Voorts was onvol- oende zorgvuldig te werk gegaan. Mr. Smits zei ervan overtuigd te zijn dat y{ et hier om een gedeeltelijke schorsing raat, en als de tegenpartij dat bcstrüdt wilde hij wel eens weten rens ligt tussen een „aanwijzing' .schorsing". Feit was dat het reeds door dr. Meij- ct,: tring begonnen onderzoek naar de si- •uatie in de Willem Arntszhoeve op last a staatssecretaris Kruisinga van Socia- Zaken en Volksgezondheid werd op- ledragen aan de zogenaamde ppeyer. Dr. Meijering mocht niet pp het terrein van de hoeve en later op de terreinen van de Willem inxtszstichting komen. Dr. Meijering foelde zich hierdoor in zijn soede naam aangetast. Hij schreef een brief aan dr. Kruisin- ia en toen daar niet op korte termijn a, -P werd geantwoord, diende hij jij daagschrift bij de ambtenarenrechter Vorige week, op 18 mei, werd de "eer Meijering het toezicht op de Wil- km Arntszstichting weer teruggegeven, nieuwe belediging voor mijn vond mr. Smits. Hij lichtte dit loe: „Nu de commissie klaar is met het w onderzoek, mag dr. Meijering het ter- '«in weer op. Met andere woorden: Wen was bang dat hij tijdens het ierzoek dit onderzoek zou kunnen sabo- Uitvoerig stond mr. Smits stil bij wat °r tussen 22 en 27 maart van dit jaar is Sebeurd binnen de top van het ministe rie van Sociale Zaken en Volksgezond heid. Op 22 maart kwam het conflict oiiuien de directie van de hoeve tuiten. Op de avond van 24 maart ^rd door de heer Kruisinga in overleg "tet de directeur-generaal van het mi- •risterie dr, p. Siderius besloten een ®mmissie van onderzoek in te stellen, hit werd eerst de hoofdinspecteur dr. P. Baan meegedeeld. Terwijl hij nog aan telefoneren was met dr. Siderius, Week het bericht van de maatregel ai aan de pers te zijn doorgegeven. Dr. Baan lichtte vervolgens dr. Meij ering in. Hij deelde daax-bij mee dat de maatregel was genomen omdat diverse politici tegenover dr. Kruisinga twijfel hadden uitgesproken over de onpartij digheid van dr. Meijering. Mr. Smits zag er een argument iix dat er onzorg vuldig was gehandeld: De staatssecreta ris gaat af op wat hij in zijn omgeving hoort, zonder de betrokkenen eerst te horen. Want, noch hoofdinspecteur dr. Baan noch dr. Meijex-ing zijn gehoord voordat het besluit een commissie in te stellen werd genomen. „Het woord paniekvoetbal welt mij toch wel naar de lippen", merkte de voorzitter van het gerecht mr. D. L. Rang op, toen hij dr. Sidei'ius over deze gang van zaken hoorde. Namens het ministerie betoogde mr. J. A. E. van der Does dat met het besluit nooit iets anders is bedoeld dan een tijdelijk effect en dat dit besluit niet was ingegeven vanuit bezwaren over de taakuitoefening van dr. Meije ring. De staatssecretaris had volgens mr. Van der Does de taak de ongerust heid weg te nemen die was ontstaan. Van de vijf uren die de zitting duur de, waren er bijna twee besteed aan de vraag tegen wie dr. Meijering nu ei genlijk procedeerde: Tegen de staatsse cretaris, tegen de directeur-generaal DEN BOSCH (ANP) Voor het ge rechtshof In Den Boseli heeft gistermid dag de jezuïet E. Krekelberg uit Delft in hoger beroep terecht gestaan. Hij had op 2 augxistus van het vorige jaar een steen door een ruit van een sexboetiek gewor pen om daarixxee de aandacht te vestigen °P de „golf van pornografie en zedenbe derf die over ons land en de andere Wcsteuropese landen gaat". De recht bank te Maastricht had de pater op 28 december 1970 veroordeeld tot 75 gul den boete subsidiair vijftien dagen hech- Pater Krekelberg was in hoger be roep gekomen omdat hij zich onschul dig voelt, hoewel hij erkent het hem ten laste gelegde misdrijf gepleegd te hebben. Zijn actie waartoe hij overging nadat een Maastrichtse politieman door hem niet overtuigd werd, dat het in de etalage uitgestalde aanstotelijk was voor de eerbaarheid, was niet tegen deze bepaalde zaak bedoeld, maar onx alarm te slaan tegen „de voortschrij dende 'decadentie". De advocaat-generaal, mr. Pfeil, eis te bevestiging van het vonnis in eerste instantie. (Van c i corx-espondent) Reuzenturbines deze (op dit j ogenblik de grootste in Europa) zullen al spoedig stroom voor de hanzestad Hamburg produceren. Zij behoren tot de kernkrachtcentrale die voor de poorten van de stad in de kleine plaats Stade tan de Elbe mtstaat. Nog maar kele maanden dan draaien de geweldige schoepenwielen met 1500 omwentelingen per Waterdamp drijft energie van de reactor uit het aan de Elbe onttrokken koelwater produceert. Voor dit doel drijven tn de toekomst vier pompen per uur 107.000 ton water door manshoge buizen naar de atoominstallatie. Striptekenaars in De Bijenkorf AMSTERDAM Enkele van de meest bekende striptekenaars en schrijvers zullen van 27 tot en met 29 mei de gast zijn van magazijn De Bijenkorf. Het zijn Uderzo en Goscinny van de bekende Astei-ixserie en Morris van Luckey Luke. Het Nederlandse publiek zal in de gele genheid gesteld worden kennis met hen te maken op de boekenafdeling. In de Haagse Bijenkorf zullen zij aanwezig zijn op zaterdagmiddag 29 mei van 15.00 l tot 16.30 uur. WASHINGTON (Rtr.) Circa 40.000 Amerikaanse militairen in Zuidoost-Azië zijn verslaafd aan heroïne en sommigen vertoonden tijdens gevechtshandelingen ontwenningsvei-schijnselen door gebrek aan heroïne, zo heet het in een rapport van het Amerikaanse congres, dat vandaag is-gepubliceerd. De onderzoekers hebben te horen gekregen, dat hoge militaire en regeringsfunctio narissen in Zuidoost-Azië onder wie het hoofd van de Laotiaanse generale staf in hoge mate betrokken waren bij dc smokkel van heroïne naar Vietnam, aldus het rapport. De verslaving geldt ook de Zuidvietnamese troepen. Tijdens de Zxxidvietnamese invasie van Laos moesten sommige Zuidvietnamese manschappen, die op korte termijn xiit andere delen van Vietnam waren overgebracht, worden behandeld. Deze troepen moesten zo op stel en sprong vervoerd worden, dat er geen gelegen heid was geweest voldoende heroïne in te slaan. DEN HAAG Dr. \V. Drees sr. j maakt volgens het bestuur van de P.v.d.A. een tragische vergissing door de j partij te verlaten. Het bestuur betreurt I deze stap ten zeerste. Het liet gister- avond in een commentaar op het besluit van dc bejaarde staatsman uitkomen. dat dr. W. Drees sr. de ontwikkelingen binnen de P.v.d.A. verkeerd beoor deelt. i ontrusten in de P.v.d.A. is het, zo deelde j hij gisteravond mee, eens met de zake- lijke argumenten waarom dr. Drees de j partij verlaten heeft. Maar hij blijft binnen de partij vechten om het behoud van de sociaal-democratische partij. Hij blijft voorlopig nog lid. Zijxx bezwaren zijn bekend aldus het partijbestuur. „Ze raken in hoofdzaak de samenwerking van de P.v.d.A. met andere progressieve pax-tijen en het aangaan van bindende afspraken voor de vex-kiezingen. Met blijvend respect voor wat dr. Drees sr. voor de P.v.d.A. betekend heeft en in dankbaauheid voor het vele wat hij voor en na de oorlog aan de politieke ontwikkeling heeft bij gedragen, wensen wij dc beginselen van het democratisch socialisme in ei gentijdse verhoudingen te verwezenlij ken". aldus het partijbestuur. Het oud-Tweede-Kamerlid, J. H. Scheps, voorman van een aantal ver- DIEMEN (ANP) Tw van Amsterdam zijn gisteravond ver dronken nadat hun personenauto te Diemen in het Amsterdam-Rijnkanaal was gereden. Over de oorzaak van het ongeluk tast men in het duister. Wel verklaarde een schipper tegen over de politie dat hij omstreeks kwart over acht plotseling een plons hoorde, waarna hij uit het raam van zijn schip keek en een auto zag wegzinken. Hij heeft zijn boot zo snel mogelijk stilge legd en een passerende automobilist aangehouden. Deze is echter later weer doorgereden. (Van o e correspondent) NEW YORK Eugene MacCarthy, die in 1968 kandidaat stond voor dé Amerikaanse presidents ver lei ezingen, heeft zich opnieuw beschikbaar gesteld om aan het hoofd van een derde partij aan dc verkiezingsstrijd van volgend jaar deel te nemen. McCarthy sprak gisteren op een anti-oorlogsbijeenkomst in Minneapolis. De bijeenkomst werd bijgewoond door 25.000' mensen. McCarthy riep leden van zowel de re publikeinse als democratische partij op om in hun eigen partijen de benoeming van een vredeskandidaat als officiële kandidaat voor de partij te bevorderen. McCarthy sprak zich uit voor de vor ming van een derde partij, als aan deze oproer geen gehoor gegeven zou wor den. De massabetoging in Minneapolis was georganiseerd door Allard Lowen- slein. Twee weken geleden begon hij aan een grootscheepse campagne om in Amerika een anti-Nixon stemming te kweken. Lowenstein slaagde daar in 1967 ook in, toen hij veel Amerikanen tegen het Vietnam-beleid van president Johnson in opstand wist te brengen. Lowenstein die zichzelf niet president kandidaat kan stellen, heeft reeds een man gevonden, die hij met zijn bewe ging als vredeskandidaat tegen Nixon volgend jaar in het veld wil brengen. Dit is de republikein McCloskey. (Copyright the Guardian) PARIJS Gisteren stond voor een Paryse rechtbank een sukkel terecht die geprobeerd heeft de familie Roth schild te beroven van twee miljoen franc, maar niet wist hoe hy dat doen moest. De hele overval werd een farce, die afliep met vtff jaar gevangenisstraf maar voorwaardelijk. Beklaagde was de 26-jarige Joseph Stadnik, Pool van origine, zijn vader is een matige dronkaard, zijn moeder heeft een slechte gezondheid en zijn broer heeft het in de wex-eld ver ge schopt. Joseph had het niet verder we ten te brengen dan bouwvakarbeider. Maar op zijn gedrag was niet zoveel aan te merken. Hij dronk niet. rookte niet en gebruikte ook geen verdovende middelen. Wel piekerde hij veel. Maar meestal gingen zijn gedachten in de glad verkeerde richting. De meidagen hadden hem enorm teleux-gestéld. Er waren in de wereld le veel rijken, veel te veel armen en hij voelde zich als de grote hervormer die de balans van de maatschappij weer in evenwicht moest bi'engen. Om te beginnen zouden de rijken moe ten betalen. En een van die rijken was de familie Rothshild. September 1969 stak Joseph een buitenmodelrevolver in zijn zak. zette zijn carnavalsmasker voor zijn gezicht en had in zijn rechter hand een fles met verdovend goedje dat hij zelf gebrouwen had. Hij presenteer de zich aldus uitgedost bij David Roth schild, zoon van Guy, hield zijn vinger voor de mond en reikte David een brief je toe waarop stond geschreven dat hij dadelijk twee miljoen franc moest be talen. Die heb ik niet zei David, dan telefoneer je maar aan je vader, zei Joseph. Maar het is acht uur in de morgen, antwoordde David en als ik mijn vader dat telefonisch zeg zal hij denken dat ik stapelgek geworden ben. Na veel vijven en zessen belde David rijn vader. In de kamer van David za ten inmiddels zijn moeder, een masseur en een paar leden van het huisperso neel. Waarschijnlijk per ongeluk ging het wapen af in de beverige handen van Joseph. De kogel maakte een gat in het vloerkleed, waax-over Joseph zich onmiddellijk verontschuldigde. Hij wilde iedereen van het verdovende goedje laten drinken, maar dat werd met algemene stemmen geweigerd. Ten slotte dronk de masseur er een glas van leeg, maar pas in de late middag, toen alles voorbij was begon hij wat te dut ten. Dat verbaasde mij zei Joseph in de beklaagdenbank, want al na een glas ben ik van de kaart. Na twee uur kwam Guy Rothschild met de twee miljoen In bankbiljetten aan zetten. Het waren oude biljetten, Jo seph vroeg: „Zijn ze wel echt? Waarop baron Guy langs zijn neus weg ant woordde dat hij in die paar uur geen tijd had gehad nieuwe te laten druk ken. Daarop moest de baron in zijn eigen auto mee met Joseph, die hoe langer hoe meer angst begon te krij gen dat hij gepakt werd. Eerst moest ik. aldus baron Guy, als getuige ge hoord, naar het vliegveld rijden, want daar Wilde Joseph een helikopter ne men. Hij liet zich van het onredelijke van dat avontuur overtuigen. Tenslotte zei ik: „Luister beste jongen, zelf heb ik ook veel politieromans gelezen. Voor een rover is de beste manier om in de menigte te vex-dwijnen. Weet je wat we doen, ik rijd je naar het warenhuis Lafayette, daar wemelt het van de mensen, en ik ben meteen dicht bij mijn kantoor". Joseph vond dat oen gewel dig idee, maar nog voor het waren huis was de politie erbij en Joseph liet zich als een lam arresteren. Maak het een beetje met hem, zei de verdediger tot de advocaat-generaal, die vijf jaar gevangenisstraf had ge- eist. Maak er voorwaardelijk van. en daar heeft de voorzitter van het tribu naal naar willen luisteren. Joseph mag weer gaan metselen en geld verdienen voor zijn zieke moeder die zijn duiten hard nodig heeft.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5