Parochie Herensingel voor dit jaar uit financiële nood Huize Jacobus verdwijnt Nieuwe horst voor de Valken Actie dempt alléén gat in begroting ORDEBEWAARDERS VERSTOORDEN ORDE JETOEHOMST KOMT IN DE BOS MET RUIMBAAN SCHEEPSBOUW Bill! HBQHUVEH De Engel stak voor 34 mille de vingers op Fm. pasto<\ Bakker 40 jaar pries tl SCHAA TSKERNPLOEG NAAR STOMPWIJK LEIDSE COURANT Verdachte: Acht tientjes wel wat veel LEIDEN* Voor de Leidse kanton rechter stond gisteren een 41-jarige ver warmingsmonteur uit Vijfhuizen. De mai ontkende destijds, dat hij met zijn bestel auto op de in de dagvaardiging vermelde dag en tijdstip in de Steenstraat had ge reden en dus nabij de oversteekplaats ook geen stilstaande personenanto kon hebben ingehaald waardoor enige over stekende voetgangers opzij moesten springen om niet onder de bestelauto te raken. Zijn zaak werd „aangehouden". Gisteren verklaarde verbalisant, dat de monteur destijds wel degelijk in de Steenstraat reed en vermelde overtre ding pleegde. „Ik reed met een surveil lance-auto vlak achter hem en zag een en ander gebeuren", aldus verbalisant „Volgens mijn werkstaat kan ik daar toen onmogelijk geweest zijn", bleef ver dachte volhouden. De officier gaf ver- balisants verklaring uiteraard de voor keur boven verdachtes werkstaat en eiste gezien de ernst van de overtreding een geldboete van f 80,— subs. 8 dagen. Waarbij hij nog opmerkte dat hij ver dachtes rijbewijs, gezien diens beroep, ditmaal nog buiten het geding hield. Verdachte gaf zijn „verzet" prompt op. Hij vond acht tientjes echter wel wat veel. De kantonrechter niet. „Wees blij, dat u uw rijbewijs nog mag behouden" repliceerde hij alvorens conform te von nissen. Mej. W. Otgaar beste nieuwe verkoopster V&D LEIDEN Een gezellig partijtje kege len in het Bowling Centrum te Noord- wijk en een nassimaaltijd omlijstten de uitreiking van de diploma's voor de eigen verkoopopleiding van Vroom Dreesmann. Drs. C. H. Marres, die de diploma's uitreikte, deelde mee dat 42 kandidaten de eindstreep hadden ge haald. De meeste punten had mej. W. Otgaar verzameld. Zij slaagde met lof. De geslaagden zijn allen werkzaam in de vestigingen te Leiden en Alphen aan den Rijn. Voor de verkoopcursus, die in september begint, kunnen vijftig leerlingen geplaatst worden. De cursus omvat een schriftelijke en een monde ling gedeelte. Hersenschudding na aanrijding LEIDEN Een 23-jarige inwoner te Leiden heeft afgelopen nacht een aanrij ding met twee geparkeerde auto's in de 3 oktoberstraat veroorzaakt waarbij zijn vrouwelijke passagier, een 22-jarige Leidse inwoonster, ernstige snijwonden aan het hoofd opliep. Met een hersen schudding moest zij per E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden ver voerd. De bestuurder liep geen enkel lichamelijk letsel op. Zijn auto en de twee aangereden auto's, een bestelwagen en een personenauto werden aan voor- en achterzijde beschadigd. Twee gewonden bij botsing OEGSTGEEST Op de Rijnzichtweg, ter hoogte van de oprit naar Rijksweg 44 zijn gisteren twee auto's een Triumph en een Fiat met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van de Triumph, de 31-jarige C. T. verleende bij het linksaf- slaan naar de Rijksweg geen voorrang. Bij de botsing werd de bestuurster van de Fiat, de 18-jarige J. Ê.-W. zodanig gewond, dat zij naar het Academisch Ziekenhuis gebracht moest worden. Automobilist liet LEIDEN „Ik ben invalide en dank zij mün auto kan ik nog eens hier en daar naar toe", zo pleitte een 65-jarigc automobilist uit Leiden voor het behoud van zijn rijbewijs. Even tevoren had de officier zowel een geldboete van 80, subs. 8 dagen als de onvoorwaardelijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden tegen hem geëist. De officier kwam tot deze forse eis, om dat verdachte zijns inziens een grove on achtzaamheid kon worden verweten. Toen verdachte met zijn auto het voor rangskruispunt Tollenaerssingel-Van der Valk Boumanweg naderde, verleende hij geen voorrang aan een bromfietser. Deze werd door de auto geschept en liep daarbij een beenbreuk op. „Ik zag hem niet aankomen. Hij reed ook zo vreselijk hard", aldus verdachtes „excuus". „Vol gens de getuigen reed hij niet hard en stoof u zonder te stoppen dat kruispunt op", zo weerlegde de kantonrechter ver dachtes verklaring. De officier nam het verdachte bijzon der kwalijk, dat deze na de botsing eerst op zijn gemak de schade aan zijn auto ging opnemen alvorens hij zich met de gewonde bromfietser ging bemoeien. Ver dachte ontkende dit wel, doch tegen de unanieme verklaringen van de getuigen kon hij toch niet op. Een en ander leverde vermelde eis op. Nadat verdachte ook nog te kennen had gegeven, dat 80,— een groot financieel offer voor hem betekende, liet de kan tonrechter het ditmaal nog bij een voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van 2 jaar en een geldboete van 40,subs. 40 dagen. Gezelligheid voor gehandicapten LEIDEN Jongeren uit de Leonar- dusparochie beleggen op 4 juni a.s., s avonds om acht uur een gezellige avond voor gehandicapte jongeren in het St-Leonardushuis aan de Haagweg Wie inlichtingen over deze avond wenst of wie er zijn medewerking aan wil ver lenen, kan zich in verbinding stellen met mej. Claire Hug, Haagweg 58 te Leiden. LEIDEN. Voor dit jaar is de Herensingelparochie uit de nood. De financiële commissie, die door een actie voor een extra-bijdrage van de parochianen een brug wilde slaan over het gat in de begroting- 1970, is maar nèt met de hakken over de sloot gekomen. Het be grotingstekort bedraagt voor dit jaar 33.000,-. In antwoord op de actie hebben ruim zeshonderd parochianen ingetekend voor een jaarlijkse extra-bijdrage van 35.300,-. Enerzijds is dit resultaat niet onbe vredigend, hoewel het geen aanleiding geeft tot groot optimisme. De toegezegde bijdrage is net-aan voldoende om dit jaar het tekort te dekkep. De begroting-1970 is gebaseerd op de gegevens over het vorige begrotingsjaar. Voorwaarden Dat betekent dat het kerkbestuur dit jaar „eruit springt" op voorwaarde dat zich dit jaar in het algemeen geen kos tenstijgingen zullen voordoen, dat de collecte-opbrengsten niet teruglopen en dat het kerkbestuur niet voor onvoor- uitgaven gesteld wordt. Welke waarden al zeer onwaarschijnlijk H. C. Timm, directeur Muziekschool te eiden LEIDEN B. en W. hebben de heer H. C. Timm te Waalwijk benoemd tot directeur van de Stichting Leidse Muziekschool, als opvolger van de heer H. Geirnaert. De heer Timm is, na tweede violist van het Brabants Orkest te zijn geweest, directeur van de gemeentelijke stichting Waalwijkse Muziekschool, die 1400 leer lingen en 30 leerkrachten telt. De Leidse Muziekschool heeft 3000 leerlingen en 50 leerkrachten. De nieuwe directeur werd in 1934 te Zwolle geboren. Hij is gehuwd en heeft 2 kinderen. Na vier jaar gymnasium stu deerde hij aan de stedelijke muziek school te Zwolle riool en piano. Ook aan het Kon. Conservatorium voor Muziek te Den Haag studeerde hij viool, welke studie hij in 1957 afsloot met het examen viool. Hij volgde ook een studiejaar solo zang en orkestdirectie. Zijn vioolstudie zette hij nog enkele jaren in München Teleurstellend is daarentegen, slechts zeshonderd parochianen positief reageerden van de 2600 adressen, die bezocht werden. Zij zegden gemiddeld 4,50 per maand toe. De financiële commissie rekent erop, dat degenen, die in afwachting var het resultaat geaarzeld hebben in U tekenen, dit alsnog zullen doen; dat de genen, die tot dusver hebben ingetekend, hun toezegging gestand zullen doen en dat zij, die niet thuis waren toen de medewerkers van het actiecomité bij hen aanbelden, eigener beweging alsnog gunstig zullen reageren. Zij kunnen de inschrijvingskaart, die bij hen werd achtergelaten, alsnog aan de pastorie bezorgen. Geslaagd De commissie hoopt voorts, dat ook oud-parochianen, die de Herensingelkerk een warm hart toedragen, een steentje zullen bijdragen. Gelden kunnen worden gestort op postrekening nr. 602334 t.n.v. de penningmeester kerkbestuur O.L. Vrouw Hemelvaart en St.-Jozef. In organisatorisch opzicht is de actie dank zij de volledige inzet van de 85 medewerkers zeker geslaagd. Bin nen tien dagen liepen de medewerkers 2600 adressen af. De financiële commis- is hen zeer erkentelijk. Maar niet minder is ze de parochianen dankbaar voor hun daadwerkelijke steun. Leiden naar Kevelaer LEIDEN De Leidse processie naar Kevelaer wordt dit jaar gehouden op 8, 10 augustus. Paniek oorzaak van aanrijding LEIDEN-KATWIJK Zowel de kan tonrechter, mr. W. de Koning, als de officier van justitie, mr. A. S. M. Hor- stink, waren van oordeel, dat een 37- jarige automobiliste uit Katwijk des tijds geen beste beurt had gemaakt. Toen zij op het kruispunt Herenweg- Rijnsburgerweg te Noord wijk linksaf draaide zag zij op 't nippertje een tegenligger naderen. Zij gooide het stuur radicaal om kwam hierdoor op de linkerweghelft terecht en aldaar In bot sing met een andere tegenligger. „Ik zag die auto wat te laat aanko- en en draaide het stuur om, met de bedoeling een botsing te vermijden", beaamde verdachte de reeds vaststaan de feiten. Zij vond het „sneu", dat zij toch nog een botsing veroorzaakte. „Volgens de getuigen reed u ook veel te hard", kreeg zij nog van de kanton rechter te horen. Dat ontkende zij ten stelligste. De officier kwam tot de conclusie, dat verdachte kennelijk in paniek was ge raakt en hierdoor het overige verkeer in ernstig gevaar had gebracht. Daarom eiste hij naast een geldboete van f80 subs 8 dagen de onvoorwaardelijke ont zegging van verdachtes rijbevoegdheid )or de tijd van zes maanden. Verdachtes verzoek om uiterste cle mentie had tot gevolg, dat de kanton- Huize Sint-Jacobus te Roelofarends veen, gedoemd te verdwijnen. Plannen voor nieuw complex (Van verslaggevers) voort. Enkele jaren was hij vioolleraar j rechter, alhoewel ook hij haar fout aan de Haagse Muziekschool. Aan de ernstig vond, de ontzegging der rijbe- Waalwijkse muziekschool geeft de heer voegdheid ditmaal nog voorwaardelijk Timm lessen in algemene muzikale vor- j stelde met een proeftijd van 2 jaar. ming en viool, terwijl hij ook leiding Inzake de geldboete vonniste hij echter geeft aan een kinderkoor en jeugdorkest, conform. ROELOFARENDSVEEN. Het bejaardencomplex Huize St.-Jaco- bus aan het Noordeinde te Roelof- arendsveen gaat binnen enkele jaren verdwijnen. De gelijknamige stichting heeft plannen tot de bouw van een geheel nieuw be jaardencomplex, omdat het hui dige gebouw niet meer aan de hedendaagse eisen voldoet. Over de plaats van een nieuw complex is nog niets bekend. Het zal overigens de tweede maal ziin dat op deze plaats een gebouw wordt af gebroken. In 1910 werd op dezelfde plek het voormalige St,-Jacobusgesticht met de grond gelijk gemaakt, waarna men begon met de bouw van het huidige pand. Aan vankelijk fungeerde het gebouw nog deels als klooster van de zusters J.M.J., maar ging later steeds meer dienst doen als be jaardentehuis. grenzend aan en behorend tot de parochiekerk St.-Petrus Banden. Toen deze kerk financieel niet meer in staat was het gebouw te onderhouden, vormde zich een stichting, die zich tot doel stelde het pand dusdanig te verbou wen, dat voor elke bejaarde een eigen kamertje kon worden gereserveerd. In 1960 kwam men hiermee gereed en fciood Huize Jacobus plaats aan 53 bejaarden. Thans voldoet het gebouw niet meer aan de eisen, die er vandaag de dag aan gesteld worden. Zo vormt de hotiten kapconstructie (waaronder zich een vijf tal kamers bevinden) brandgevaar en is er op de bovenste verdieping geen stro- mend water. Toch zullen voor deze man kementen eerst nog voorzieningen wor den getroffen, aangezien afbraak van het pand niet binnen vijf jaar te verwachten Inmiddels is de Stichting Huize St.- Jacobus in samenwerking met B. en W. druk doende een geschikte plaats te vin den voor het indertijd te bouwen com plex. Binnen een jaar is hieromtrent een definitieve beslissing te verwachten. LEIDEN De PSP, afdeling Leiden gaat in samenwerking met medewerkers van een sociologisch instituut een enquête over de koopavond houden De PSP vindt, dat het winkelpersoneel en de kleine winkeliers te weinig inspraak hebben gehad bij het totstandkomen van de koopavond. DEN HAAG-ABBENES Voor de Haagse politierechter stonden twee broers uit Abbencs. Ze waren aange steld als „ordebewaarders" de gebroe ders Willem (21) en Dirk (22). Ze vatten hun taak serieus op. zo serieus, dat ze nu voor de politierechter stonden terza ke mishandeling. Twee bezoekers van het op 3 januari in het veilinggebouw te Roelofarendsvecn gehouden carnaval, waren door hen het ziekenhuis in ge slagen, omdat ze de orde hadden ver stoord. .Er was trammelant ontstaan over betalen of eigenlijk, niet betalen van consumptie. En omdat de broers belast waren met handhaven van de orde, waren de wan betalers van het carnaval verwijderd. De reactie was: intrappen van een ruit, hetgeen weer nieuwe narigheid bracht. Kort en goed, twee bezoekers kwamen in het ziekenhuis terecht. „Ze waren de hele avond al bar vervelend geweest," gaven verdachten te kennen. Bovendien waren er al eens vaker moeilijkheden tijdens een bal geweest, dus werd er forser opgetreden. „Met zo'n twaalfhon derd man in de zaal. moet dat wel," gaven verdachten te kennen. Zowel de slachtoffers als getuigen, noemden het optreden van de broers meer dan erg en dat standpunt werd ook door de officier ingenomen. Het was allemaal ver buiten proporties, verdachten wor den weieens meer gevraagd als „orde handhavers", doch dat schijnt angst te verwekken. Tegen ieder van de vere- dachten eiste de officier drie weken gevangenisstraf VALKENBURG De voetbalvereni ging „Valken '68" heeft een nieuwhorst. Een stormvlaag blies vorig jaar het clubhuis in elkaar. Een aantal acties ten behoeve van een nieuwe clubhuis sloeg aan onder de supportersgevolg: het komend weekend wordt het nieuwe clubhuis op de plaats van het oude feestelijk in gebruik genomen. Openbare VVD-fractie- avond Oegstgeest OEGSTGEEST Weten wat er leeft onder de burgers van Oegstgeest aan wensen, ideeën en kritiek is voor een gemeenteraadslid een eerste vereiste. Vandaar dat de WD in Oegstgeest steeds naar nieuwe wegen zoekt om het contact met de burgers zoveel mogelijk te intensiveren. Een van de manieren om de burgers de mogelijkheid te geven mee te denken en mee te discussiëren over het gemeentelijk beleid zijn de „Openbare Gemeenteraads-fractieavon- den", die de WD regelmatig organi seert. De eerstvolgende „Fractie avond" van de WD is op dinsdag 25 mei om 20.30 uur in café „De Roode Leeuw" aan de Dorpsstraat. Iedereen is harte welkom! Noordwijker breekt kaak bij vechtpartij NOORDWIJK De 16-jarige F. Lamboo uit Noordwijk heeft zondag avond bij een vechtpartij voor dancing „Het Zeepaardje" zijn kaak op twee plaatsen gebroken. De jeugdige Noordwijker kreeg in de dancing onenigheid met een Ambon- nees. De jongens besloten het geschil buiten uit te vechten. Volgens ooggetui gen kreeg de Noordwijkse jongeman op een gegeven moment van een andere Ambonnees met een laars een trap in het gezicht, waarna hij bewusteloos raakte. De vader van het slachtoffer heeft aangifte gedaan bij de politie. (ADVERTENTIE) Schoolafzwaalers 1971, kijk vrijdag uit naar de speciale beroepskeuze- uitgave van Ruim Baan n Blad met een schat aan beroepen-informatie Inde redactionele hoofdrol: mogelijkheden en kansen in de „De Leede" vist voor bejaarden WARMOND De Hengelsportvereni ging De Leede houdt op zaterdag 5 juni subsidies en onderhoudswerkzaamheden vanaf 10.30 uur haar 22ste viswedstrijd ten bate van de uitgaansdag van de Warmondse Bejaarden. Men kan vóór 5 juni Inschrijven bij: H. Veltenaar, Norremeerstraat 40, de Gorkunse Molen Padoxlaan 1. tel. 01711-3361, H. J. Naber, v. Mathenes- sestr. 40, tel. 01711-2596, H. ter Haar, Julianastraat 21, tel. 01711-2673. Het inschrijfgeld bedraagt f2.50 per persoon. Bij inschrijving op de wed strijddag bedraag dit f 3.50. De hoofdprijs bestaat uit: 1 Burky- boot met een Delfino aanhangmotor. Daarnaast staan nog zeventig kleinere prijzen ter beschikking van de deelne- Waddenzee probleemgebied LEIDEN De studentenvereniging SSR zal donderdag aandacht wijden aan de bedreigde Waddenzee. In het verenigingsgebouw aan de Hogewoerd 108 wordt de film „Waddenzee-Vogel- land" van J. van der Kam vertoond als inleiding op tw< Het Waddengebied is i tuurgebied, niet alleen n« se begrippen, maar ook n nale maatstaf. Het is van internationale betekenis, hetgeen een bijzondere ver antwoordelijkheid op Nederland legt. Zo is het Waddengebied de overwinterings plaats bij uitstek van vele Noordeuro- pese en -aziatische vogels en vormt het de „kinderkamer" van verschillende vissoorten. Ook het rekreatieve en eco nomische belang van het Waddengebied in huidige vorm is zeer groot. Dr. Dick Hillenius, bioloog, en de heer J. G. W. Bolomey, vice-voorzitter van de Lande lijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee, zullen nadat de film ver toond is hun licht laten schijnen over het unieke zeegebied, welks voortbe staan van verschillende kanten wordt bedreigd. Vervuild Noordzee-water stroomt de Waddenzee binnen; smeer pijpen ten behoeve van de Groningse industrie, monden op de wadden uit en er zijn plannen voor inpoldering van grote delen van het gebied. De heer Hillenius zal spreken over de biologi sche waarde van het gebied; de heer Bolomey voornamelijk over de „smeer pijpen". voorwaardelijk. Dirk verklaarde niet aan het gevecht te hebben deelgeno men; de rechter vond hem minder schuldig en veroordeelde hem tot een week voorwaardelijke gevangenisstraf, proeftijd 3 jaar. Maar voor Willem lag het anders, zijn optreden vond de rech ter zo ergelijk, dat verdachte tot drie weken gevangenisstraf werd veroor- LISSE-DE ENGEL De kerkeveiling van de H.H. Engelbcwaardersparochie in de Engel heeft gisteravond een bedrag opgebracht van f 34.426.Ruim vijfeneenhalf uur hadden dc in grote getale opgekomen kooplustigen nodig om alle catalogusnummers bij opbod te kopen in het verenigingsgebouw Beek brug. Precies om half twee nadat de laatste twaalf bloeiende hyacinthen door veil- meester Jacques van Dijk te koop, wa ren aangeboden was het zover. Een verheugde pastoor Spronk zei, met slaap in de ogen, dat de uitslag hem zeer verrast had. Ook dit jaar werden weer enkele spectaculaire verkopen ge daan. Zo ging o.a. pater Kees van Roo- yen voor resp. 130 en 95 gulden van de hand voor twee dagen werken in de praktijk. Zr. Klarita, hoofdleidster van de kleuterschool bracht het tot 50 gul den. Een jonge geit die aanvankelijk de vijftig gulden niet leek te gaan over schrijden ging tenslotte mekkerend de zaal uit voor 250 gulden. Burg. Smeetsweg op raadsagenda ZOETERWOUDE De gemeenteraad komt donderdag a.s. om 20.00 uur bij een. Op de agenda staan: een voorstel met betrekking tot de heffing op de per sonele- en grondbelasting; beantwoor ding van een adres van de heer G. Bruinsma, Van Swietenstraat 9 inzake verstopping van de huisriolering; vast stelling van het ontwerp-bes«temmings- plan „Landelijk Gebied", hernieuwde vaststelling van de krachtens artikel 4 van de Woonruimtewet 1947 vastgestelde regeling, het vaststellen van een plan voor de aanleg van de tertiaire weg nr. 36 („Burgemeester Smeetsweg") met daarbij behorende werken; het verlenen van goedkeuring tot het openen van onderhandelingen voor de aankoop van de voor deze wegaanleg benodigde gronden, enkele onderwijszaken t.b.h. de r.-k. kleuterschool „De Krakepit" en de r.-k. basisschool ,,St.-Bernardus". DINSDAG 25 ME|ft SASSENHEIM Pastoor C. 1 die vorig jaar 3 mei afscheid nar 30 mei a.s. 40 jaax priester. Pastoi ker, die 10 jaar de Pancratius-p op eminente wijze als herder werd geboren 26 juli 1906 te VI hoof. Daar woont hij thans wc werd in 1931 door mgr. Aengen priester gewijd. Hij was achter gens kapelaan te Wateringen, De en Amsterdam. Daarna pastoor terdam-Spangen en in 1960 te heim. Op eerste pinksterdag, d( leumdag, zal pastoor Bakker tijd Eucharistieviering om half 10 va De koren zullen deze viering op lijke wijze opluisteren. Op uitdru verzoek van pastoor Bakker zi geen extra-feestelijkheden plaats Muziekschoo gaf show bij eerste lustrui LISSERBROEK In het Dor de „Meerkoet" in de Lisserbroek leerlingen van de muziekschool lemmermeer, welke dit voorjaar h ste lustrum viert, gisteravond i monstratie-avond gehouden. Ze tot goede prestaties in staat te zi een welkom door de heer Visser, der school gaf adjunct-directeur Zwaving een korte uiteenzetting doel en karakter van de school men wist te bereiken werd ged streerd met de uitvoering var gramma, waarbij gevarieerde met accordeon en blokfuitmuzie gehore werden gebracht. Ook orkestsamenstelling deden de leei het publiek genieten van goede Het ligt in de bedoeling om in ber ook in de Lisserbroek met m lessen te beginnen. Schrik reden van botsing LEIDEN/VOORSCHOTEN Vo Leidse kantonrechter stond ec magazijnbediende uit Heerlen, die der aanwijsbare oorzaak op e staande auto die op de Veursei parkeerd stond was gebotst. „Ik schrok ineens heel erg" verdachtes bescheid. „Waarvan' weet ik echt niet". „Bent u d geschikt om auto te rijden?", v rechter zich af. Want, zo meenA als een automobilist zo maar schrikt en gaat stunten, zoals vers destijds, betekent hij steeds groot gevaar op de weg. kwam het omdat ik pas een bi examen had afgelegd en daardoi wat zenuwachtig was", veronder verdachte „Laten we het daar dan ophouden", besloot de rechter h.*l) loog. I De officier wilde ditmaal no4* clement zijn en liet het daarom bl_ eis van 70 subs. 7 dagen. De kantonrechter maakte er heé 50 subs 5 dagen van en sprak d de hoop uit, dat het bij dez zou blijven. Geslaagd voor mms VOORSCHOTEN Aan de „Bijdorp" te Voorschoten slaagden het eindexamen Hannemarieke Leidschendam, Marjolein Adema, I schendam, Irma Barendse, Lil Yvonne van Bommel, Leiden, p Broekhuizen, Voorschoten, Lidy ïT Voorschoten, Eugnéie Damen, Li Nelleke Douw, Voorschoten, Maris Janss, Leidschendam, Corry Kampen, Voorschoten, Miriam v: Leiden, Iram Plompen, Alphen Rijn, Claske v. d. Poel, Zoetera Anneke Putman. Noordwijk-2 Roebroek, Voorburg. Leontine Scbt| r Voest, Leiden, Kitty Schreurs, schoten. Yvonne Schutijser, UtD Edith Sonneveldt, Voorschoten, Ioc van der Velden, Leidschendam, btE' marie Waaijer, Voorschoten, M pe Aalbers, Voorschoten, Wilma Beek )n Leiden, Marina Beretta, Leidscher ■Jeanette v.d. Bijl. Voorschoten, Be Droog, Beemster, Ella Hermsen"'^ schoten, Tineke van der Kaaij, Ifc" burg, José Kaptein, Hazerswoude, i Koerts, Voorschoten, Margriet I den, Sassenheim, Sonja Noya, Voo Astrid Reijns, Voorschoten, Claur 'an Zuydewijn, Heemstede, m Schmitz, Aerdenhout, Sonja Soeri sing, Amsterdam, Maria Vogels, 1 naar, Annelies van der Voort, Ni wijk-Zee, Pia de Vreese, Voorsch Antoinette Vroom, Voorburg, Miebtuï Vrijer, Voorschoten, Mariette Wili Utrecht. tegen Gyversto Voetbalwedstrijd STOMPWIJK De Stompwijksc Gymnastiekvereniging „Gyversto" is er, evenals vorig jaar in geslaagd een voetbalwedstrijd te organiseren tegen de schaatskernploeg. Deze wedstrijd zal worden gespeeld op zaterdag 5 juni om zes uur op bet sportcomplex aan de Dr. van Noortstraat. Voor deze wedstrijd zal de kernploeg worden gehuldigd door burgemeester Kolfschoten van Leid schendam. De schaatsploeg heeft dit jaar veel afspraken moeten annuleren, wegens het grote aantal aanvragen om wed strijden te komen spelen. Dankzij het grote succes van vorig jaar heeft de kernploeg zich bereid verklaart, toch naar Stompwijk te komen, om aan dit evenement mee te werken. De wed strijd van vorig jaar eindigde in een 53-zege voor de schaatsploeg ,:T zullen de door „Gyversto" indertijd schikbaar gestelde wisselbeker op 5 ni verdedigen. De schaatsploeg komt met de vo'. de spelers: Europees- en wereldka oen Ard Schenk, Kees Verkerk, F Nottet, Leen Pfrommer, Jan Bi Eddy Verheyen, Arend Klos, Kart Winkel, Martin Hoekstra en Joop de Berg. Zij zien zich bovendien sterkt door de bekende ADO-speler! de Zoete. De tegenstander van schaatsers zal worden samengesteld leden van de organiserende verenif „Gyversto", versterkt met enkele I van Stompwijkse Boys. u, Na de wedstrijd wordt aan t> bi teams een koffietafel aangeboden, de prijsuitreiking rond negen uur het evenement worden beëindigd een groots feest in „Het Blesse Pa*' waarbij alle schaatsers aanwezig o zijn. Het feest zal worden opgelui? door „The Bouquets". Eventuele b van deze wedstrijd zijn bestemd, on> kas van Gyversto" aan te vullen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4