Een Blijde Boodschap vandekoeien £eidóC(Boil^CMlt Melanie maakte Concertgebouw tot een klein Woodstock ENER VERENDE JAZZMUZIEK RADIO VANAVOND RADIO MORGEN Knip, knip klats klodder VPRO meldt minister huidig ledenbestand LEIDSE COURANT JKiJDAG 21 Alles icordt alternatief ALLES wordt langzamerhand „alter- natief"; na het alternatieve kabinet en het alternatieve regeringsprogram nu ook de alternatieve miljardennota. Want staatssecretaris Grapperhaus, man die in het kabinet-De Jong vooral belasting zaken behartigde, heeft een spreekbeurt in Düsseldorf benut om te pleiten voor alternatieve jaarbegrotingen. Dr. Grapperhaus zou het winst vinden wanneer de regeringen der Westeuropese landen jaarlijks niet één rijksbegroting voorleggen maar hun burgers confron teren met alternatieve begrotingen waaruit ze kunnen kiezen naar gelang van hun eigen politieke en maatschap pelijke instelling. Ze kunnen dan de voorrang geven aan meer gemeenschaps voorzieningen tegen de prijs van meer belastingen, meer reëel inkomen voor zichzelf en dan minder ruimte voor urgente gemeenschapstaken; meer geld voor ontwikkelingshulp, maar dan wel minder mogelijkheden om taken binnen 's lands grenzen ten uitvoer te brengen. Een idee MISSCHIEN doet de missionaire staats- secretaris op die manier belangen groepen een idee aan de hand: het bedrijfsleven kan ook gaan werken met alternatieve C.A.O.-voorstellen. De vak bonden kunnen hun leden dan bijvoor beeld laten kiezen tussen een loons verhoging van enkele procenten meer met daaraan gekoppeld de minder floris sante financieel-economische gevolgen voor de totale samenleving èn een C.A.O. met minder „cash" maar met grotere kans dat de nationale economie rooien zal. Zoiets zou in de C.A.O.-sfeer zelf sneller mogelijk kunnen zijn dan de alternatieve jaarbegrotingen voor het rijk. Want daaraan zit meer vast dan het pleidooi van dr. Grapperhaus op het eerste gehoor doet vermoeden. Gevolgen II7ANT is een regering, gesteld dat ze het middel ontdekt om de burgers elk jaar te laten kiezen, in staat om op te treden als uitvoerster van sterk van elkaar afwijkende programs? Kan zo'n kabinet met hetzelfde vrolijke gezicht belastingen verhogen als staatsuitgaven inkrimpen? En wat wordt, bij alternatieve begro tingen de functie van het parlement? Moet het zelf namens de burgers kiezen of wordt het gedwongen een zelfde pas sieve rol te gaan spelen als een regering die alternatieven uitrekent en van com mentaar voorziet? Niet ondenkbaar is dat een land als ?t onze dan elk jaar met nieuwe par lementaire verkiezingen geconfronteerd gaat worden. Of er dan nog ooit sprake zou kunnen zijn van een continuering in het beleid, lijkt od zijn minst twijfel achtig. In de praktijk is de suggestie- Grapoerhaus dan ook vermoedelijk eer der haalbaar voor een kleine gemeente m voor een complete natie. Laat staan voor geheel West-Europa! Overbodig en niet meer te exploiteren CLUITING van kerken, kloosters en se- minaries zijn in dit tijdsbestek aan de orde van de dag. Kerken moeten verdwijnen omdat het aantal domini- canten, om welke redenen dan ook. schrikbarend snel terugloopt èn door een oorzaak die ook menig klooster of semi narie overbodig maakt: gebrek aan priesters, gebrek aan religieuzen, gebrek aan roepingen. In economische termen uitgedrukt komt het hierop neer dat de direct of indirect op de zielzorg en eredienst ge richte gebouwen niet meer te exploiteren zijn. Dit zelfde lot in veler ogen nog altijd een noodlot treft nu ook een amper tien jaar oud gebouw, waarvoor in de vijftiger jaren meermalen een dringend financieel beroep gedaan is op de gelovigen en katholieke organisaties van het toen piepjonge bisdom Rotter dam: het semenarie Leeuwenhorst te Noordwijkerhout. Het is gemakkelijker te stellen dat de kerkelijke overheid twaalf jaar geleden een verkeerd beleid heeft gepland, dan deze bewering te staven. Op welk gebied is de ontwikkeling de laatste twintig jaar niet vaak radicaal anders uitgeval len dan de experts hebben beweerd? De politiek, de economie, de cultuur, het onderwijs, de planologie, de sociale gedragspatronen? Feit is niettemin dat ook de stichting van Leeuwenhorst in 1971 een daad blijkt te zijn geweest die berustte op veronderstellingen welke achteraf-door de feiten in het ongelijk zijn gesteld. Een klein-seminarie heeft bij gebrek aan belangstelling het bisdom Rotter dam ook niet meer nodig, voor het handhaven van een internaat bij middel bare scholen is de animo eveneens ge ring, terwijl de functie van de gebou wen in Noordwijkerhout als hoofdkwar tier van pastorale concilies temporeel ge zien te bescheiden is om Leeuwenhorst economisch te kunnen laten draaien. Er zal ondanks enkele clausules die de verkoop even kunnen bemoeilijkèn wel een koper gevonden worden. En wellicht wordt daardoor de aandrang in katholiek Nederland tot het afstoten van kerken en aanverwante gebouwen, die financieel niet meer te exploiteren zijn, als maar groter. Wie dit terecht betreurt, zal zich hebben af te vragen op welke manier gapende tekorten dan gedicht zouden kunnen worden. Aan de andere kant moet onze gene- gatie evenwel niet afglijden naar de re denering dat vrijwel elk specifiek op li turgie of religie ingesteld gebouw een verouderde zaak is, omdat het van de 7 x 24 uur in de week nog geen etmaal in totaal „geëxploiteerd" wordt. Wanneer we hyper-economisch gaan denken, mo gen we behalve kerken ook nog wel andere instellingen dit hun functie in tijdsduur gemeten bescheiden waar ma ken, in het geding gaan brengen: diverse theaters, voetbalstadions, musea, univer siteitsgebouwen, etcetera. Wanneer daar de exploitatie mis gaat lopen, barsten onmiddellijk de kreten om subsidie los. Voor het handhaven van kerken zouden we overheidssubsidie niet het eerst-aangewezen middel vinden. Maar wel wat meer begrip bij de door snee-burger van 197!. dat moeilijkheden bij exploitatie lang niet altijd het best opgelost worden door met de conclusie „overbodig" te gaan schermen. Bij alles wat in de breedste zin van het woord de cultuur raakt, moet men verder kijken dan één neuslengte. In het volle Amsterdamse Concertge bouw zorgde zangeres Melanie, by haar enig optreden in Nederland woensdag j.l. weer voor stuntwerk. Nadat ze met haar gitaar voor enkele microfoons op het podium had plaats genomen, bleek de geluidsinstallatie van erg gebrekkige kwaliteit. Na twee songs, waar tussen door ze al enkele malen hulpeloos ach terom had gekeken, richtte ze zich tot het publiek. „Jullie zullen tvel denken dat ik het erom doe (n.b. bij een vorig concert een jaar geleden gebeurde het zelfde), maar ik geloof dat ik maar zon der microfoon verder moet gaan. Dit is verschrikkelijk". Melanie schoof haar stoel naar het puntje van het podium, en alsof ze hierop gewacht hadden, stormden de toeschouwers die hoog achter het podium zaten naar voren om op de grond om haar heen plaats te nemen. En het ging goed. Hier en daar gingen rookwolkjes de lucht in. hoewel een uit drukkelijk rookverbod boven het toneel prijkte, maar het werd muisstil. Melanie kon aan haar echte show beginnen. Wie de songs van Melanie kent. zal zich af vragen hoe je, met een beperkt stem geluid een zaal als het Concertgebouw anderhalf uur lang kunt bezingen, maar het lukte haar wonderwel. Na elk liedje keek ze vragend de zaal in en het was goed vond het publiek. Stormachtig en thousiast werd er geapplaudiseerd en steeds weer gingen kreten om ver zoeknummers de lucht in. Als een jonge Moeder de Gans zat ze temidden van haar volkje, waarmee ze door haar ge makkelijke manier van optreden tot een verstandhouding van „vrienden onder elkaar" kwam. Toch wel een stuk vak- vrouwschap dat er niet om liegt. Al waren de negentig minuten die ze vol zong wat te veel. Haar interpretatie van haar liedjes is steeds hetzelfde. De lied- Dixieland-Jamboree Televisie recensies worden veel gel ezen Vitale solisten zorgen voor hoogtepunten In de grote zaal van de Doelen te Rotterdam presenteerde de Haagse Jazzclubeigenaar en bandleider Ted Easton (Theo van Est) gisteravond een Dixieland-Jamboree. Aan dit evenement verleenden een aantal Nederlandse or kesten hun medewerking alsmede enke le buitenlandse gastsolisten. De musici wisten door hun enerverende jazzmu ziek het publick tot een opmerkelijk enthousiasme te brengen. Het verheu gend grote aantal bezoekers toonde weer eens temeer dat de belangstelling voor jazz in oude stijl nog steeds aan wezig is; naar onze overtuiging terecht. Zowel collectief als solistisch werd op uitstekend niveau gemusiceerd en werd een rijkdom aan muzikale vondsten ge demonstreerd. (ADVERTENTIE) De Caledonians, een big-band forma tie uit Zaandam onder leiding van de altist Ab Struik, kregen de taak toebe deeld dit jazzfeest te openen. Dit ama teur-orkest alle deelnemende orkes ten spelen op deze basis brengt een sterk op de Basiestijl gericht repertoire. De formatie heeft hierin een verdien stelijk niveau weten te bereiken, vooral als men hierbij bedenkt dat het orkest van Count Basie tot de absolute we reldklasse behoord. In a mellow tone besloot het aandeel van dit orkest dat in de bezetting van vier trompetten, vijf trombones en saxen en een ritme- groep concerteert. Rotterdam werd vertegenwoordigd door twee dixielandformaties, the Green River Jazz Band en the Harbour Jazz Band. Eerstgenoemd orkest toonde een aanstekelijk enthousiasme in de spel- trant en een levendige presentatie. De trompettist en de kundige tubaspeler bleken de meest vindingrijke solisten. De tweede Rotterdamse band kwam muzikaal bezien tot betere prestaties. Uit het Zuiden des lands trad the South Jazzband uit Tilburg voor het voetlicht. Dit orkest bewees dat men beneden de Moerdijk een voortreffelijke Dixieland weet te produceren. Vooral de trombonist oogstte luidde bijval voor zijn sterke soli. Vanzei fsrekend trad ook het orkest van organisator Theo van Est in dit programma op. Goede wijn behoeft geen krans kan op deze rasmu zikanten worden toegepast, al moet worden opgemerkt dat trompettist Ray Kaart niet in optimale vorm bleek. De gastsolisten Hal Singer (tenor). Nelson Williams (trompet) en Benny j Waters op clarinet, sopraan- en tenor saxofoon behoren zeker niet meer tot de jeugdigen. Hun prestaties dwongen echter grote bewondering af. Zij de monstreerden een verbazingwekkende vitaliteit terwijl hun soli evenzovele muzikale hoogtepunten betekenen. Het succes van deze Dixieland Jamboree kan dan ook voor een groot deel aan deze jazz-corrypheën worden toe geschreven. Het optreden van Kenny Ball and his Jazz-men hebben wij we gens het vervoerprobleem helaas moe ten missen. Ontwerpen van boekomslagen zijn van 21 mei tot 14 juni te zien in Kunst zaal Zuid. Zuidplein 120 Rotterdam. Kunstzaal Martinus Liernur. Zeestraat 63 Den Haag, exposeert van 22 mei tot 10 juni werk van de Poolse schil der Ignacy Witz. HILVERSUM (ANP) Ruim de helft (nl. 55 procent) van het krantenlezende publiek van 15 jaar en ouder, leest in zün dagblad regelmatig de televisie recensie. Gezien het feit, dat in iets meer dan 70 procent van de totale Ne derlandse dagbladoplage regelmatig re censies verschijnen, betekent dit, dat een zeer belangrijk deel van het pu bliek, dat regelmatig een televisie- recensie krijgt aangeboden, deze ook freuent leest. De belangrijkste functie van de televisiekritiek is het kunnen toetsen van de mening van de lezer over een gezien programma aan dat van de recensent. Maar ook de door critici gegeven ach tergrond informaties rond bepaalde pro gramma's worden naar alle waarschijn- frequent leest. De belangrijkste functie doelstellingen ervaren. Een en ander wordt vastgesteld in een enquête, die door de afdeling studie en onderzoek van de NOS is gehouden naar de tele visiekritiek in Nederland. Van smaakbeïnvloeding van het publiek of van het beleid van de omroepver enigingen is in de recensies weinig sprake. Bc-vendien is gebleken, dat in 27 procent van de gevallen, dat critici een programma bespreken, zij geen eva luerend oordeel geven, doch alleen in formatie. Over het algemeen worden de programma's vaak positief beoor deeld; positieve beoordelingen komen driemaal zo vaak voor als negatieve. Ook voor de programmamakers en be leidsfunctionarissen bij de omroep is de toetsingsfunctie van de t.v.-kritiek de belangrijkste. Het verschil is alleen, dat de programmamakers meer dan één recensie lezen. De televisiecriticus ontpopt zich ook zelden als een mediumspecialist. Onder de programmamakers heerst daarom ook een soort ongenoegen over een te weinig rekening houden met produktio- nele factoren door de critici en een te weinig ingaan op die merites van een programma, die werkelijk bepalend zijn voor een eventueel kwalitatief beter produceren van programma's. Een Hollander (Bomans) ontdekt Vlaanderen BRUSSEL (ANP) De schrijver God fried Bomans is momenteel in België om als Hollander Vlaanderen te ontdekken. Hij zal voor de BRT- televisie, de Vlaamstalige omroep, een aantal gesprekken hebben met Vlaamse prominenten, zoals kerkelijke hoog waardigheidsbekleders, gouverneurs van provincies, volksvertegenwoordi gers. schrijvers en anderen. Deze ge sprekken zullen in vier of vijf afleve ringen onder de titel „Een Hollander ontdekt Vlaanderen", door de BRT worden uitgezonden. Er wordt ook moeite gedaan de Nederlandse televi sie voor deze uitzendingen te interes- In een gesprek met journalisten, woensdag in Brussel, liet de schrijver weten dat in deze programma's „ver disconteert zit dat ik niets van Vlaan deren weet". ..Ik ben als een stuk glas waar het Vlaamse licht door valt". La ter in het gesprek bleek echter dat dc Nederlandse auteur zich toch al wel een beeld van Vlaanderen gevormd heeft: met name over de Vlaamse honoraria toonde hij zich niet erg in zijn schik. ,.Ik heb er eens 28 lezingen in één maand gehouden Mijn reis- en verblijfkosten waren voor eigen reke ning en ik kreeg een honorarium var. 1000 frank (ongeveer 70 gulden) per lezing, wat ik niet bijster hoog vond" Bomans die tot 30 mei in België blijft voor de opnamen, zei in ant woord op vragen er niet veel in te zien Vlaanderen te ontdekken door gesprekken met niet-prominenten „Het valt vaak zo tegen wat de man in de straat te zeggen heeft", aldus Bomans, die het overigens wel een goede suggetie van Belgische journa listen vond een deel van Vlaanderen te ontdekken door gesprekken met beel dende kunstenaars. jes zélf zijn poëtische, soms protesteren de visies op de maatschappij en haar eigen plaats daarin. Melanie brengt ze volgens een vast stramien. Ze zingt eerst als het ware vertellend via een stotend ritme dat veel van haar ademtechniek vraagt, en eindigt met het refrein hard en temperamentvol uitgezongen. De enthousiaste toeschouwers hoorden zo'n 15 songs, waaronder successen als ..Look what they've done tot my song". „Beautiful people", „Lay down, lay doivn" en het massaal meegezongen „Psycho therapy". Bij het refrein daarvan legt ze de verkeerd-zingers uit dat het re frein niet Gloryglory, Hallelujah" 's zoals enkelen vol-enthousiast dachten. Opmerkelijk gemakkelijk zet ze, tussen haar liedjes in, haar dialoog met het publiek vol kleine grapjes voort. Als er iemand niest in de doodstille zaal. is het „God bless you", bij „Animal crackers" zinspeelt ze op haar eigen fi guur dat niet al te mager is. En als ze zingt dat „fatty people" toch vaak de aardigste mensen zijn, juicht dé hele zaal „yes". Als een ware troubadour blijft ze temidden van het Woodstock- achtige tafereel op het podium overeind. Zelfs als ze er definitief, na enkele toegiften, een eind aan maakt, blijft de zaal haar terugroepen met gescandeerde kreten en oorverdovend ritmisch handge klap en gestamp. Ze komt nog een keer, met bloemen in haar armen en duidelijk ontroerd. Als ze rechtop staat verdrinkt haar kleine gestalte tussen de massa op het podium en de alsmaar hin derlijk flitsende fotografen. Echt, ze Toen de microfoon het niet bleek te doen schoof Melanie haar stoel naar het puntje van het podium. De be zetters van de stoelen achter dat podium groepten rond haar neer op de vloer en de sfeer werd „helemaal Woodstock". vond het geweldig, zegt haar energie gekost, maa har energie gekost, maai 2. Het zonder „Ik kom te- „Ik kom te- B. J. Aan een misstap in de Chelsea-ach- terhoede in de laatste seconde van de Cup Il-finale in Athene tegen Real Madrid hebben we te danken, dat we vanavond opnieuw voetbal als hoofd schotel krijgen en dat de niet-voetbal- Iiefhebbers andermaal moeten uitwij ken naar het tweede net. Het wordt tijd, dat we in het gesloten seizoen raken, maar dan wel eerst Ajax nog graag; na Sparta. Sammy Davis jr in het circus circusliefhebbers zullen van avond de Sammy Davisshow zeker niet willen overslaan. Hij is de gastheer in het beroemde Ringling Bros. Barnum and Bai ley Circus waar hij de volgende gaststerren presenteert: Jerry Lewis, Juliet Prowse, Charlie Callas, Charlie Baumann en an deren. Maar hij zal de speciale aandacht vragen voor een sectet van jonge artiesten die zich „The Klowns" noemen. Barnum en Bailey had zo'n groep nodig en op de advertentie kwamen niet minder dan 300 sollicita- tanten af. Déze zes werden ge kozen om hun bijzondere prestaties: twee vrouwen en vier mannen variërend van Miss Teenage America tot een psycholoog met daar tussenin mensen die van jongsaf in dé in de piste terecht kwamen. ~Be-T' halve de capriolen van deze Klowns is er een hele knappe luchtacrobatiek van „The Flying Caonas" te bewonderen en de temmer Charlie Baumann ver toont het een en ander met zijn twaalf „lievelingetjes" van tij gers. Nederland I: 21.15 uur. NEDERLAND I NOS #18.45 uur: Fabeltjeskrant #18.55 uur; Journaal' Ev. Omroep 19.05 uur: Kinderprogramma NOS 19.30 uur: Reportage voetbal AVRO #21.15 uur: Show Sammy Davis #22.05 uur: Voor de vuist weg NOS #23.20 uur: Journaal 23.25 uur: Bouwen en wonen NEDERLAND II NOS #18.45 uur: Fabeltjeskrant #18.55 uur: Journaal 19.05 uur: KRO 19.30 uur: Kopduel #20.00 uur: Journaal #20.21 uur: V) De wrekers 21.11 uur: Brandpunt #21.36 uur: Knip klats klodder,! kunst 22.26 uur: Riskante Kerk #22.56 uur: NEDERLAND I NOS 10.00 uur: Nascholing huisartsen 16.00 uur: Journaal NCRV #16.02 uur: Eddy ready go 16.50 uur: Kijkkast NOS #18.45 uur: Fabeltjeskrant #18.55 uur: Journaal NCRV 19.05 uur: Please sir #19.30 uur: Mijn idee over uitvinders #20.00 uur: Journaal #20.21 uur: De kleine waarheid #21.20 uur: Richard Tauber, muziek 22.10 uur: Hier cn nu 22.35 uur: Van Salomo biddende, zang. #22.40 uur: Journaal NEDERLAND II NOS #18.45 uur: Fabeltjeskrant #18.55 uur: Journaal tRO #19.05 uur: Felix de kat #19.13 uur: Van fluiten, tromn en trompetten, rnuj #20.00 uur: Journaal VARA #20.20 uur: Maynard Ferguson, muziek 21.15 uur: Watersport, doe. #21.45 uur: Vlucht voor de beschaving, expeditl #22.50 uur: Journaal HILVERSUM I NCRV: 18.00 NCRV en Bloc: actueel pro- Partij; 19.30 klassieke k. 22.30 Nieuws. 22. actualiteiten. 22.55 (S) Pret 0.58 Voltooiln! BELGIE 324 n Paardesportberichten. 18.30 Verkeersw 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 19.00 t en actualiteiten. 19.40 Franse taalwenV 19.45 Boekbespreking. 20.00 Operetteconct 22.00 Nieuws en De Zeven Kunsten. 3' Liederen. 23.00 Nieuws. 23.10 Klassieke t ziek. 23.40-23.45 Nieuws. HILVERSUM I 7.32-7.50 Hier 8.32 (S) Voor 13.00 I 9.35 Gymnastiek (S) Tijd vrij i wenkoor; B. Cot 'n cours .oekpro- Z.O., gevarieerd programma. (7.33 V e 'oorpagina; 7.54 VPRO: Deze t' ws; 8.11 Actualltieten; 9.35 W; 9.55 Reiswijzer; 10.10 VARA's Ombui 10.30 (S) Zaterdag informatie: informatieshow. 11.00 .11 VARA-Varia. 13.13 Actu t.< i Dit is het begin Jont NOS: 14.30 (S) NOS Jüm een hoogtezonprogra 1.55 Mededelingen. KI lezing. 11.15 De Staalkaart. 1 VARA: 16.15 (1 HILVERSUM III ding. 12.10 Uit Balans zijn. Een uitzending militairen. KRO: blad met veel f NOS: 16.30 Inzet: teuristische De Vincent lichte muziek (17.00 Nie tg. HIRO: 17.00 12.55 licht platenprogra KRO: 17.30 (S) Echolood: BELGIE 324 m NEDERLANDS 12.00 Nieuws. 12.03 Actueel programr ds persoverzicht. 13.00 Nieten HILVERSUM n Nieuws. 7.11 Ochtengymns itend: postdulvenberichten. 7 zlekprogramma. (15.00 Nieuws.) 16.00 Ho spel. 16.57 Intermezzo. 17.00 Nieuws en mij dedelingen. 17.15 Hitparade. 17.55 We (ADVERTENTIE) Gisteravond bood het scherm meer j variatie. Eerst Kees van Baaien, de Amsterdamse wiskundeleraar, die zijn leerlingen voor voorbeelden uit de ei gen leefwereld plaatst om aan de hand daarvan wiskunde aanschouwe lijk te maken. Volgens hem blijkt het geleerde dan meer te beklijven dan wanneer wiskunde louter rekenkundig wordt onderwezen, omdat de leserva- ringen dan persoonlijke betekenis hebben. In de discussies dwaalde men echter nogal eens van het onderwerp af en ook kwam van Baaien er vol gens de interviewer niet zonder kleer scheuren af op het stuk van indoctri natie. En waar hij met zijn leerlingen overging tot straatactie met als gevolg een ordinaire straatrel geven we toch de voorkeur aan het klassikale onder wijs binnen de schoolpoort. De geïnteresseerden in 1 zullen hun hart hebben opgehaald aan de duikexpeditie naar het wrak van de Andrea Doria, het Italiaanse passa gierschip, dat in 1956 voor New York 40 vadem diep in de Atlantische Oce aan zonk. De bewonderaars van wa pentuig konden terecht op het andere net, waarop een documentaire een kijkje gunde op een Amerikaans poli- tiecongres. Deze politie maakt zich zorgen, omdat de sociale revolutie al daar onrust op straat brengt en zij de gevestigde orde moet handhaven. Zij Iaat zich daarvan niet afbrengen. Het laatste Rob Tauberprogramma Carte Blanche viel ons niet mee. Er werd redelijk in -gezongen en geac teerd door bekende artiesten, maar tekstenman Jaap v.d. Merwe liet zich opnieuw als zuur en cru kennen. Op het thema Uncle Sam omschreef hij de (gemiddelde) Arhserikanen als maf fialeden, kooplui en andere zwende laars en godsdienstmaniakken. Als je op dit schrale beeld een show wil bouwen moet je wel van goede huize komen. Nergens bereikt v.d. Merwe een oprechtheid zoals bijvoorbeeld te beluisteren valt in „Mijnheer de pre sident" van Boudewijn de Groot, dat met ander overbekend zangwerk dien de om de zaak nog een beetje over eind te houden. Rob Touber was niet gelukkig met zijn overdadige, bijna rommelige decor, dat hoogstens een inllustratieve functie had en slechts bij vlagen beeldend werd gebruikt. Wij kozen het interview met Lanser van het CNV boven het overbekende Carnaval des Animaux. Lanser meent, dat de bouwbonden vechten voor een rechtvaardige zaak. dat hij in principe ook niet van staken houdt en dat waar de standpunten in dit conflict niet ver uitcenliggen er het best door een onpartijdig persoon bemiddeld zou kunnen worden. Ad Int. Hebt u gezien dat ze weer buiten zijn? Hebt u toen gedacht: Haha, gauw weer graskaas? Hebt u beseft wat dat prille, malse gras en die brave beesten voor u gaan doen? Dat is straks genieten geblazen van goudgele brokjes ge-zon-de kaas uit 't vuistje! Wuif es naar een koe als u zondag een eindje gaat rijden Onder de titel „Knip knip klats klodder" zendt de KRO-televisie een klein kunstplakboek uit van Ben Bunders. Rens van Dorth, Fred van Doorn, Jop Pannekoek en Jos van der Valk. In dit pro gramma zingt Bojoura „The swollow and the claf". waarna zij geïnter viewd wordt door haar collega Bonny St. Clair. Op haar beurt wordt deze door Bojoura geïnter viewd, waarna zij te be luisteren is in „Don't let me down". Het Neder landse duo „Neerlands hoop in bange dagen" brengt het nummer „Kom uit je glazen huisje", waarna beide heren el kaar een kort interview afnemen en Sieto en Ma rijke Hoving zijn te zien in hun „Bioscoopnum mer". Princes Ann Louise, die onder deze titel in di verse buitenlandse nacht clubs is opgetreden, o.a. in Beiroet, luistert eigenlijk Ook vanavond bekerwedstrijd op televisie HILVERSUM (ANP) Ook de tweede finalewedstrijd om Europacup voor bekerwinnaars tussen Real Madrid en het Lon- dense Chelsea, die vanavond Athene wordt gespeeld, zal door de NOS-televisie rechtstreeks worden uitgezonden op Neder land 1. Op verzoek van de NOS hebben de Evangelische Omroep een half uur en de AVRO 55 minuten zendtijd voor deze i portage beschikbaar gesteld v de NOS. De uitzending begint om 19.30 uur en zal, afgezien van een eventuele verlenging, tot 21.15 uur duren. Commenta tor is' Koen Verhoeff. naar dc naam Anneke Prins. Zij is de dochter van de schaakmeester Lo- dewijk Prins en is kort geleden naar Nederland teruggekeerd. Van haar hoort men de song „Don't tell it mamma". Ben Bunders had een kort gesprek met Cliff Ri chard tijdens diens recen te optreden in Rotterdam. Daarnaast was Bunders aanwezig op een reünie van jazzliefhebbers. In een gesprek met de man achter het populaire en semble „Corrie en de Re kels" tracht Ben Bunders tot een verklaring van de populariteit van het en semble te komen. Verder in dit programma een interview van Wille- brord Nieuwenhuis in Ro me met Christine Kra nenburg uit Hazerswoude, die momenteel in Italië onder de naam Katia Christine als filmster een goede toekomst tegemoet schijnt te gaan. Tensl.ite gesprekken met de produ cer van de nieuwste Ne derlandse film-in-wording „Wat zien ik", Rob Hou wer, en enkele nauw bij deze film betrokken figu ren, zoals hoofdrolspeel ster Ronnie Bierman en schrijver Albert Mol, ge- h< uden door Fred van Doom. (Ned. 2, 21.35 uur.) HILVERSUM (ANP) De VPH Do heeft de minister van Cultuur, Reef atie en Maatschappelijk werk een oftrroc gave doen toekomen van het ledenb oor stand van de verenigng op 15 mei v*lij( dit jaar. De VPRO hoopt hiermee bereiken, dat het ministerie «Omi nieuw onderzoek zal laten instell#eic naar het ledenbestand nadat eind V jool rig jaar bekend was geworden, d rif- het aantal voor een C-omroep noodt et kelijke leden van minimaal 100.W üni was gedaald tot 93.000. De VPRhij heeft een jaar de tijd gekregen vc-r ter wille van het behoud van ha*Bej; zendmachtiging weer boven de 100.0" ij ln leden te komen. De VPRO hoopt, dJj; zo spoedig mogelijk een nieuwe tt een proef zal worden gehouden door bjkle< ministerie, dit mede in verband het feit, dat men dan nog ruim gelegenheid krijgt om vóór het vefacc strijken van het „rehabilitatiejaar" fl dinj november) nieuwe leden te winne wei voor zover de rode streep toch W iuc' niet zou zijn overschreden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2