Badcentrum krijgt verzonken plein Badcentrum moet primair voor de eigen bevolking trefcentrum zijn Gemeente Katwijk raamt tekort op vier Ion BURG. VERMEULEN: Voorhoutse raad legt de honden aan banden Kagers kozen dorpsraad voor de Buiten- en Binnenkaag Huis-, tuin- en keukenkruiden Keukenhof recordbezoek TWEEMAAL DIAMANT f iffil *Mjsk M I Op tournee met Oud-Lissedia's PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 19 MEI 19; KATW IJK „Het badcentrum komt er primair als ontmoetingsplaats voor de Katwijkse bevolking en dus niet op de eerste plaats voor de badgasten. We willen met dit project tevens de strijd aanbinden tegen de traditie, dat de Katwijker elders zijn inkopen doet. We willen de stroom indammen die wekelijks naar Leiden gaat. Wanneer de Katwijker in de nabije toekomst zijn inkopen doet in dit nieuwe centrum, dan komt dat de economie van Katwjjk in zeer belangrijke mate ten goede". Burgemeester Vermeulen legde er gisteren bij de onthulling van de plannen en maquette van het toe komstige badcentrum er vele malen de nadruk op, dat het centrum vooral bedoeld is voor de Katwijker. In het winkelcentrum zullen zich dan ook voornamelijk vestigen de middenstanders, die gevestigd zjjn in het huidige saneringsgebied. Van de 23 zakenmensen hebben al 18 verklaard zeer ge ïnteresseerd te zijn. Ofschoon de raad nog toestemming moet geven aan de uitvoering van het plan, ziet het er nu toch wel naar uit, dat Katwijk eindelijk een badcentrum krijgt. Al sinds de oorlog is men er in de oude vissersplaats mee bezig. Aanvankelijk ging men er vanuit, dat men de recreant ook bij slecht weer ontspanning moet bieden. Daartoe voelde Katwijk zich als grootste bad plaats van Nederland verplicht. Burgemeester Vermeulen over het predicaat „grootste badplaats": „Dat klinkt ongeloofwaardig misschien, maar toch is het zo. In Katwijk zijn weinig hotels, maar veel pensions en ook veel particulieren geven onderdak aan toeristen. Er zijn hier 25.000 bedden. Noordwijk komt met 18.000 bedden op de tweede plaats". Ondanks alle plannen wilde Katwijk voor alles familiebadplaats blqven. In de specifieke Katwijkse leefgemeenschap voelde men niets voor het mon daine gedoe, dat zich in andere badplaatsen manifesteert. Uit een enquête bleek voorts dat de meerderheid van de badgasten (vooral gezinnen met kinderen in de leeftijd van 2 tot 10) het zo rustig mogelijk wilden houden in de badplaats. Burgemeester Vermeulen: „Op de boulevard wil men de zee blijven horen ruisen". In de afgelopen jaren zijn er diverse plannen op tafel geweest. Stuk voor stuk werden ze echter als onbruikbaar wegge veegd. Vorig jaar kwam het eerste plan van het stedebouwkundig bureau Prof. Van Embden (het tegenwoordige bureau O.D. 205) op tafel. De raad had er nogal was aanmerkingen op. Nu, een jaar later, ligt er voor de nieuwe gemeenteraad een herziend plan ter discussie. De raad is vorige week voor de eerste keer met het plan geconfronteerd. Burgemeester Ver meulen: „De raad wilde toen al een beslissing nemen. Maar dat wilde ik niet. We hebben de bevolking en de belanghebbenden inspraak beloofd. Die inspraak moet er dan ook komen. Eerst gaan we het plan uitvoerig aan iedereen uit de doeken doen en dan nemen we pas een beslissing. Tijdens de raadsvergadering vorig week waren er overigens maar twee raadsleden echt tegen dit plan". Er zijn plannen geweest het nieuwe centrum van Katwijk in de nieuwbouw wijk De Hoornes te projecteren. Burgemeester Vermeulen: ,.Ja, dat klopt, maar we zijn tot de conclusie gekomen niet uit sentimentele, maar uit rationele overwegingen dat het nieuwe centrum van Katwijk toch in het oude Katwijk moet komen. Niet alleen omdat anders het oude Katwijk 9 maanden van het jaar een verloren hoek wordt, maar ook vanwege de Bij het nieuwe project zijn vooral gemoeid de winkeliers die in het huidige saneringsgebied zitten. Zij moeten enorme kosten gaan maken. Burgemees ter Vermeulen: „De grond- en bouwkosten van de nieuwe winkelpanden komen op ongeveer 80 gulden per vierkante meter. Dat is vergeleken met het landelijk gemiddelde laag te noemen. De dagwinkels in De Hoornes kostten 110 gulden per vierkante meter". Over de financiering van het project merkt burgemeester Vermeulen op: „De winst willen we zo veel mogelijk in Katwijk houden. Exploitatiemaat schappijen willen het project zo van ons overnemen, maar dan wordt het natuurlijk een stuk duurder en daar voelen we niet veel voor. KATWIJK Het badcentrum van Kat wijk is op papier rond. „Wanneer het ons niet erg tegen zit verwacht ik dat er over twee jaar gebouwd kan gaan worden", zei burgemeester J. Vermeu len gistermiddag in de raadzaal van het gemeentehuis, nadat hij de plannen van het badcentrum had openbaargemaakt. Daarmee was een einde gekomen aan vele praatjes over en gissingen naar het geruchtmakende plan van het Delftse architectenbureau O.D. 205. Het plan voorziet in een volledige amovering van Katwijks centrum, dat wordt begrens door de Voorstraat, het Emmaplein, het Waaigat en de Bad- straat. In dit gebied komt L-vormige laagbouw van winkels en bovenwonin gen langs de Voorstraat en de Bad- straat. Op de plaats waar nu drukkerij Schaap is komt een complex, waarin te zijner tijd bijvooorbeeld een biscoop, een restaurant en een zee-aquarium kunnen worden gevestigd. Op de plaats vpn het huidige Waaigat komt een „verspringende" flat met 6 a 7 woonla gen, waarop aan de Boulevard-zijde een hotel aansluit. Aan de zuidzijde van deze hoogbouw komt een verdiept gelegen voetgangersplein. Dit loopt naai de achterzijde vari de bestaande boule vardbebouwing (hotel „Noordzee" en de restaurants „Marina" en „Nieuw Brit tenburg") terrasvormig omhoog, met daaronder een gelegenheid voor slecht- weerrecreatie, bijvoorbeeld een bow lingzaal of een jeugdsociëteit. In het plan zijn 81 woningen opgenomen, waarvan 58 in hoogbouw. Van deze laatste zijn 28 geprojecteerd als kleine re appartementen, terwijl de overige woningen goede mogelijkheden voor zo- merverhuur bezitten. Indien er geen belangstelling is voor het geplande ho tel, dan komt dit ten gunste van wo ningbouw. Men is van plan het gehele complex in 5 fazen uit te voeren. In het gebruik van enkele noodwinkels is voorzien. Het VVV-bureau wil men een dominerende plaats geven bij de hoofd- J""8.*" %Dat"mac best route vanaf de Zeeweg naar de boule- vard en nabij de grote parkeerplaatsen. In totaal wordt er parkeerruimte ge creëerd voor ongeveer 750 auto's. Het hele centrum wordt vrijgehouden van verkeer. Wel zullen er faciliteiten ko men voor de bevoorrading van de win kels. Met de realisering van het project is voor de gemeente Katwijk een bedrag van f 5.521.000,gemoeid. De verwer vingskosten van het saneringsgebied komen op ruim 3 miljoen gulden. Het rijk neemt daarvan 80 procent voor zijn •m rekening. Door grondverkoop krijgt de gemeente Katwijk ruim 2,5 miljoen te rug. Er blijft daardoor een tekort van ruim 4 ton. Burgemeester Vermeulen: „Voor een badcentrum als dit, dat voor al de eigen bewoners ten goede komi, kosten". wel i paar centen Een maquette van het toekomstige hadcentrum van Katwijk. Op de voorgrond het bestaande hotel en restaurants aan de BoulevardLinks de verspringende" flats. Langs de Badstraat en Voorstraat komen winkels met twee woonlagen. In het midden het verzonken, terras vormige plein. VOORHOUT De raad had in de vorige vergaderipg besloten de aanleg van het derde voetbalveld te doen aan besteden. Aan de Heide-Mij die het bestek gemaakt had, wilde men de uit voering niet gunnen. Als gevolg hiervan zal het veld een jaar later worden opgeleverd. De raad keurde een aanvul lende kredietverlening en kasgeldlening goed, waardoor de aankoop van de gronden van J. W. van der Zalm, bloembolkwekerij aan de Boekhorst laan, geheel is opgelost. De raad gaat ook akkoord met de bouwplannen voor het perceel Boekhorstlaan 43. De Ale- mene Politieverordening wordt aange vuld. Honden mogen voortaan niet meer het trottoir en andere gedeelten van de openbare weg mede bestemd voor voet gangers bevuilen. Een langdurige discussie ontstond over het kredietstellen t.b.v. een aan sluiting van het perceel Eikenhorstlaan 2 op het elektriciteitsnet. B. en W. waren er op tegen. Een tussenovorstel van de heer Warmenhoven om het voorstel aan te nemen en in 1972 te doen uitvoeren werd met 5 tegen 4 verworpen. Met 8 tegen 1 stemmen was de raad tegen het voox-stel B. en W„ zodat perceel Eikenhorstlaan 2 wèl wordt aangesloten. Wethouder Huigsloot had er nog, op gewezen dat het voor de belanghebbenden een douceurtje wordt, want bij aankoop grond is verdiscon teerd of er al of niet voorzieningen zijn. De heren Van Vliet en Kelder wilden zich conformeren aan de richtlijnen van de Stedelijke Lichtfabrieken, d.w.z. de helft der kosten zijn voor de Lichtfa brieken (f21.840) eenderde deel de ge meente Voorhout (f 14.560) en belang hebbende eenzesde deel (f 7.280). De heer Van Vliet vond het argument van B. en W. zwak. De voorzitter repliceer de dat het niet om principiële redenen gaat, maar dat het beleidsoverwegingen zijn. De bestaande installatie voldoet nog en een nieuwe installatie (f 5.500) kost veel minder dan een aansluiting. Het Stichtingsbestuur van een Ge zondheidscentrum kan ook aan de slag. Na een lange discussie ging de raad akkoord met het verkopen van grond aan de Stichting, (f 51 per m2). Enkele leden hadden bezwaren geuit tegen GeieUeGoU'Yant J^A vele jaren van plannen maken en weer verwerpen ligt er in Katwijk nu een plan op tafel voor een badcen trum, dat verdient te worden gereali seerd. Het project dat het Delftse ar chitectenbureau O.D. 205 heeft ont worpen is alleszins aanvaardbaar. Het is vrij origineel, niet te groots vqn op zet, sober in die zin dat het specifieke leefklimaat in Katwijk niet behoeft te worden aangetast en. betaalbaar, al thans voor de gemeente. Men heeft berekend, dat de gemeente een tekort van ruim 4 ton moet aanvullen. Bur gemeester Vermeulen heeft al ver klaard, dat zijn gemeente dat moet over hebben voor een project, dat bo venal ten dienste komt van de eigen bevolking en ook een stimulans zal zijn voor de middenstand. Wanneer ook dit plan in Katwijk niet wordt aan vaard kan B. en W. beter ophouden plannen te laten maken. De bevolking van Nederlands grootste badplaats wil dan blijkbaar geen hart. DE KAAG Aan de oproep om de oprichtingsvergadering voor een Dorps raad bij te wonen hadden niet minder dan 135 personen uit Builen- en Bin- nen-Kaag gehoor gegeven waarmede de zaal van Hotel Eymershof in de Bin- nen-Kaag geheel bezet was. De heer Th. Platvoet, medewerker aan de Stich ting Dorpshuiswerk Haarlemmermeer- Zuid (SDHZ), die een zeer groot aandeel heeft gehad in de gehele voorbereiding om te komen tot de stichting van een Dorpsraad. Leidde deze vergadering. De grote opkomst verheugde hem zeer, niet minder de tegenwoordigheid van burge meester P. M. Smolders van Alkemade en de heer J. A. Dresscher, ambtenaar Sportzaken Alkemade, terwijl als verte genwoordigers van het gemeentebestuur van Haarlemmermeer tegenwoordig waren weth. C. van Stam en de heer Cornelissen, hoofd van dienst. De heer Jukema, adj.-dir. van het Sociografisch Bureau de „Meerlanden", gaf voor de aKgenaars een uiteenzet ting van alle werkzaamheden welke verricht waren en vastgelegd werden in een rapport naar aanleiding van de enquête in de Buiten-Kaag. De cijfers wezen wel heel duidelijk uit, dat men de Buiten-Kaag zeer positief aan het werk wil, eerstens wat betreft de stich- van een Dorpsraad, vervolgens wat betreft de eventuel stichting van een Dorpshuis. Men sprak zich heel duide lijk uit, dat vanwege de afstand de verdere samenwerking met Abbenes, waaronder mén als de Buiten-Kaag ressorteert, prachtisch weinig zin heeft ?n men véél meer aangewezen is op de Binnen-Kaag. De contacten zijn voorbe reid door de SDHZ.. De medewerking de gemeentebesturen van Alkema- n Haarlemmermeer is voortreffelijk loemen. Met vreugde worden de ontwikkelingen tegemoet gezien! Dat houdt tevens in, dat men in principe ch ook financieel achter de plannen wil stellen door middel van subsidies de Dorpsraadwerk en later wat de stichting van de Dorpshuis betreft. Een gedachtenwisseling volgde over werkzaamheid van een Dorpsraad, aarna tot stemming werd overgegaan ,t een groslijst van 19 namen, welke lijst een aanvulling bevatte van de jeugd. De uitslag was, dat de volgende personen tot leden van de Dorpsraad ,De Kaag" werden gekozen: mevrouw P. Dekker-De Haan, de heren J. de Jonge, W. Kattenberg, A. v.d. Meij, J. Pattist, K. van der Rest, J. Root, M. Slooter en A. Stokman, die de meeste stemmen op zich wist te verenigen. Uit deze kring van 9 bestuursleden wefd tot voorzitter gekozen de heer K. van de Rest. De heer Stokman, die lid was de Werkgroep bij de voorbereiding, bood de heer Platvoet onder woorden dank een boekenbon aan. In deze Schoonmaakactie voor Brasemoever RIJNSATERWOUDE Gemeentebe- Iangen-D'66 gaat een schoonmaakactie Rijnsaterwoude houden op zaterdag 22 mei. Aan alle inwoners is een rond schrijven gezonden met het verzoek een positieve bijdrage te leveren aan een gezond en schoon milieu. De eerste stap zal zijn het schoonma ken van de oevers van het Brasemer- meer. Zaterdagmorgen om 9 uur wordt iedereen verwacht op de parkeerplaats achter de Waterlelielaan, met hark of een ander stuk nuttig gereedschap. Eerst wordt er een opwekkend middel (koffie) geschonken. De watersportvere niging Rijnsaterwoude verleent ook haar medewerking. RIJNSTREEK AGENDA WOENSDAG 19 MEI. HAZERSWOUDE Raadszaal ge meentehuis, auditie streekmuziekschool Rijnakkoord, 19.45 uur. DONDERDAG 20 MEI HAZERSWOUDE Gemeentelijk sportpark, voetbaltoernooi voor A 1 ju nioren, 10.00-16.30 uur. ZONDAG 23 MEI HAZERSWOUDE Michelshuis, 11.00 -14.00 uur: praathuis; Pleyn 68, 14.00- 23.00 uur: praathuis; Michelshuis, KPJ dansen, 20.00 uur. LISSE Gisteravond vergaderde de afdeling Lisse van de Kon. Ned. Mij. Tuin- en Plantkunde in café-restaurant „De Beurs" aan de Haven in welke bijeenkomst mevrouw Casparé sprak over het gebruik van keukenkruiden in natuur en cultuur. Zij besprak o.a. de geschiedenis van de kruiden welke worden gebruikt voor de geneeskunde, voeding, religieuze diensten en cosmeti ca en vertoonde prachtige dia's. Na een gezellige discussie sprak de bioloog De Graaff waarna ook door de aanwezigen meegebrachte planten behandeld wer den. LISSE De Keukenhof sluit op de avond van Hemelvaartsdag de poorten met een recordbezoek in haar bestaan. Het juiste cijfer kan eerst later worden vastgesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN Niet minder dan twee echtparen zijn de- dagen in de bruidsdagen vanwege het feit, dat zij 60 jaar geleden respec tievelijk in Boskoop en in Alphen in het huwelijk traden. Het betreft de echtparen K. A. de Kater-Chr. de Ka- ter-van der Kraat in de Prins Hendrik straat 13 te Alphen en het echtpaar J, C. Bakker-P. Bakker-Buurman, die reeds bijna zeven jaar een thuis hebben in „Rijnzate". Het echtpaar De Kater, waarvan de bruidegom 84 jaren telt en de bruid 81 is, trouwde op 1 juni 1910 in Boskoop, waar de bruid is geboren. De bruide gom is een geboren Zoetermeerder. Het echtpaar Bakker-Buurman woont reeds bijna zeven jaar in huize Rijnza te. De bruidegom, die 85 jaar is, werkte vanaf zijn 12e jaar in de bouw als timmerman en de laatste 13 jaar voor zijn pensioengerechtigde leeftijd bij de Provinciale Waterstaat. Als zodanig heeft hij zelfs ook dienst gedaan als reserve-brugwachter op de „Brug der zuchten" in het centrum van Alphen. Maandag 24 mei is het groot feest in I Rijnzate en dinsdag de 25ste het fami- I liefeest in hotel Centraal. Koudekerk speelt Zweerisbokaal en Van Klaverenbeker KOUDEKERK AAN DEN RIJN Op het voetbalterrein van de v.v. Koude kerk wordt morgen een junioren toer nooi georganiseerd. Dit tournooi zal ge speeld worden op drie velden. Er za gevoetbald worden om de „Jan Willem Zweeris" bokaal. Koudekerk i: namelijk ee: het bestuur Koudekerk ir treden de oudjes het veld. Dan begint voetbalwedstrijd tussen de voetbalvereniging elftal, dat bestaat uit vergadering werd nog het woord ge voerd door burgemeester Smolders, Alkemade, die zeide, da.t het werk de Alkemade met waardering en langstelling gevolgd wordt. Wethouder C. van Stam van Hoofddorp sprak woorden van dank namens het college van B. en W. van Haarlemmermeer. Beenfractuur voor motorrijder SASSENHEIM Een 20-jarige r torrijder uit Lisse is gisteravond op de Parklaan te Sassenheim tegen een ver- keerszuil aangereden en moest met een beenfractuur per E.H.D. naar het Aca demisch Ziekenhuis worden vervoerd. Zijn voertuig is total loss. Het ongeluk gebeurde toen het slacht offer door een personenauto, bestuurd door een inwoonster van Sassenheim, werd gesneden en de macht over het stuur verloor. De bestuurster, die aan vankelijk doorreed, heeft zich even la ter bij de politie gemeld. plaatsing op de grond die het beste 1 mingsplan aangeeft. Zij vonden het thetisch niet verantwoord i.v. rustieke Boerhaavehuis, dat op de n numentenlijst staat. Hun gaan zelfs uit om het bestemmingspi te wijzigen. Aansluitend hierop ging raad ook akkoord met de garantiesl ling voor de betaling van rente aflossing van de Stichting van f60JFw per jaar, gedurende 40 jaar. De subsidie aan de Stichting Muzii F" school Bloembollenstreek voor het ct fr'! susjaar 1971-'72 werd goedgekeurd. I bedraagt f 125 per leerling voor ecl algemeen vormdend en instrumenl onderwijs en f 55 per leerling voor afdeling harmonie en fanfare-c Verwacht wordt dat uit Voorhout leerlingen resp. 20 leerlingen categorieën zullen deelnemen. Het krediet voor de inrichting v een wethouderskamer kwam meer op vernieuwing van de bui meesterskamer. De aanwezige werkti en stoelen enz. verhuizen naa houderskamer en voor de burgemi|[_ terskamer zal nieuw meubilair aangeschaft. Beplanting aan de zijde van d< dagse Wetering bij de volkstuin! I;- wordt niet overwogen. Opgemerkt u i dat er een grote vraag is naar vi tuintjes. B. en W. overwegen nieuw volkstuinencomplex met beh« lijke toegangspaden, beplanting gepaste voorzieningen te stichten, recreatie-commissie houdt zich eerst mede bezig. De plannen zijn in een stadium van voorbereiding. Tot tuinman eerste klasse is be met ingang van 1 juni 1971 de hei C. Nelemans te Wagerningen. Dit voorziening in de vacature van J. van de Berg, die aangesteld opzichter. Bij de op te richten voor een nieuw bejaardencentrun rekening worden gehouden met spraak van de bejaarden. Afscheid directeur Boerenleenbank NOORDWIJKERHOUT In verband met zijn benoeming tot verpleegkundig directeur van St.-Jozefdal te Eindhoven neemt br. H. W. M. Latour, verpleeg kundig directeur van het psychiatrisch Centrum St.-Bavo, op 28 mei om 14.30 uur afscheid in de aula van het cen trum. Sportwedstrijden vo< de schooljeugd HAZERSWOUDE Gisteren w de beurt aan de leerlingen vi protestants-christelijke mavo uii zerswoudedorp, om de gehele dag in wedstrijdverband te beoefenen zwembad „De Hazelaar" meentelijk sportpark. Wethouder van sportzaken P. A. v. d. Werf reikte aan het slot sportdag de prijzen, variërend „gouden" en „zilveren" insignes i sportdiploma's uit aan degenen die beste individuele prestaties leverden. f groep van Henk Rademaker, Wim Jt vensberg, Teunis Bremmer, Jaap Aalst, Dik Deemoed en Rob Sch legde beslag op de door het gemeaill bestuur beschikbaar gestelde beker, ie dat dit team met basket-, volley'-,han\ en hakobal (combinatie korfbal) het beste gemiddelde v»rfe| diverse groepen forceerde. De organisatie berustte evenals m; tijdens de wedstrijden voor r.-k. scholieren bij leraar lichamelijke c ningen Hans Petri. Uitslagen z slagmeisjes Vos 20.5.; 2. Lieske van Dijke 21.2.1 Magda van Tol 22. Jongens junioren Martien van Dorp 15.5.; 2. Joop R man 17; 3. Ron Slootweg 17.7. Jont senioren: 1. Henk Verheul 15.; van Dorp 15.8; 3. Henk Rademaker Meisjes senioren: 1. Lieneke Schveu 17.7; Hennie Schreuders 19.9. waterpolotoernooi werd gewonnen i de ploeg van aanvoerder Sjaak Dorp. Zoals in de aanhef gemeld dé ploeg van Henk Rademaker m spelprogramma met het beste gemic ctj de. Andere winnende teams, met j minder gemiddelde van Hans Rade kers waren: Seniorengroep: Sjaak van Dorp (junioren joni groep Els Vermeulen (junioren (ju J ren meisjes) en groep Wi (senioren meisjes). Voetbalwedstri tussen de'derde en vierde klassera wel bij de jongens als bij de i vormden het besluit van deze 5 kar RIJPWETERING-OUD ADE de werknemers in de bouwnijverhé er gelegenheid om bonnen te ren. Op maandag 24 en dinsdag 25 van 7 tot 10 uur in het Dorpshuis Rijpwetering. Bejaarden bekeken Rotterdamse havens ALPHEN AAN DEN RIJN-BODE GRAVEN De r.-k. bejaarden uit Alphen aan den Rijn en Bodegraven maakten met het vlaggeschip van de rederij Avifauna een geslaagde boot tocht naar de havens van Rotterdam. Teruggekomen in Alphen werd in het Parkrestaurant van Avifauna een uit stekend verzorgd diner alle eer aange daan. Namens alle bejaarden dankte de heer A. F. Ruijssenaars de regelings»- commissie voor de zeer geslaagde dag. Ook de geestelijk adviseur, pastoor A. Groen, sprak woorden van dank. leden van de diverse Zaterdag 22 mei a.s. zal het eerste van Koudekerk een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Concordia uil Hillegom. De winnaar van deze wed- strijd zal de bezitter worden van de Siem van Klaveren beker. Deze wed strijd begint om half acht, 's Middags speelt het tweede elftal van Koudekerk haar laatste competitie-wedstrijd tegen Katwijk. Deze wedstrijd zal de beslis sing brengen wie aich in deze klasse kampioen mag noemen. Deze wedstrijd begint om 16.00 uur. Burgerlijke stand ALPHEN AAN DEN RIJN Gebo ren: Guido M. van Rhee; Paul Dirk Nicolaas Jozef Gort; Dirk Jan Verkade: Carlo Clemens Andreas de Wolf; Jan netje Maria Broekhoff; Wilhelmina Ma ria Johanna Oliehoek; Esselina Ver kerk; Adrianus Johannes Dongelmans; Marianne van Doorn; Edwin Cornelis Geert Dekker; Dionysius Gerardus Adrianus Blakenburg; Michiel Anton In 't Velt; Fredericus Johannes Sonders; Richard Hellema, Overleden: Catharina -Mellenbergh- Schra, 90 jr.; Catharinus van den Boom, 67 jr.; Johannes A. M. Overmeer, 2 jr.; Catharina van Slingerland-Ploeg, 62 jr. Huwelijken: Bastiaan Willemstein, en Johanna H. van Wilgen; Marten M. Siauta, en Petronella Mustama; Gerrit Berkelaar en Dymphia J. Vis; Cornelis van Es, en Anna Koster; Willem van den Hoek en .Krina Liplijn; Cornelis J. A. J. VeensWijk, en Cornelia -Koene koop; Karei C. Metaal, en Louise J. de LISSE De heer W. Mesman uit Lisse is een toernee begonnen met de vertoning van de prachtige serie dia's over „Oud Lisse". Hij heeft daar eerst in besloten kring mee gedraaid voor de Bejaardenbonden, o.a. gistermiddag voor de afd. Lisse van de Alg. Bejaar- denbond. Giseravond heeft hij in de filmzaal van het Bloembollenlaboratoi- rum een voorstelling voor speciale ge nodigden gegeven, waarvoor goede be langstelling bestond. LANGERAAR- Zo er ooi( een sporthuwelijk gesproken i' worden, dan kan dat gezegd tfordl tian het huwelijk, dat gisteren f Langeraar werd gesloten tussen J] Zevenhoven en zijn bruid Ouwerkerk. De bruidegom namelijk al vele jaren achter jJ bruine monster aan en is als z een zeer verdienstelijk speler het eerste elftal van Altior bruid is leidster vari de jonj groepen van de gymnastiekverlÊ ging „Advendo" in Langeraarf bestond begrijpelijk voor dit bui* lijk vooral in sportkringen T Langeraar grote belangstellij Leden van Advendo vormden c andere bij de kerk een erebooi

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4