Financiers H. Sport inderhandelen nog fa (21 JJ Zwerver Van Nee piekert alweer over volgend jaar Ferdinandus R. niet te stjiiten GROOT VERTROUWEN BIJ DE JUDOKA'S ONZEKERHEID OVER BLESSURE BLIJFT Militairen boksen met hoofdkappen Recordaantal racewagens op Zandvoort Stöve sterker hENSDAG 19 MEI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 13 J HAAG Het voortbestaan van Holland Sport, nagenoeg verzekerd was doordat een groep van eëntwintig zakenlieden en de Club van Honderd grootste deel van de financiën, benodigd om het idcel van stichtingsbestuurslid Luc Kroesemeijer nemen en de op korte termijn lopende schulden Ajax eist geld van SC Assen MSTERDAM. Ajax heeft geschil om ongeveer 1500 gul met Sportclub Assen, een edeklasser uit het amateur- I. Vóór het begin van dit oen speelde Ajax, gedurende verblijf in een trainingskamp {ooghalen, een vriendschappe- wedstrijd tegen Sportclub en, waar de reserve-doelman de Amsterdammers, Sies ver, vandaan komt. afspraak werd gemaakt tijdens de ift van Wever waar de Amster- bestuurders Van Praag en Hordijk de voorzitter van Sportclub Assen overeenstemming kwamen. Ajax aarde zich mondeling bereid een trijd te spelen mits de recette van redstrijd zou worden gedeeld, de loop van he{ voetbalseizoen heeft enkele brieven geschreven waarin gevraagd om een afrekening en :ht van het gedeelte waarop Ajax heeft Uit Assen werd echter geen oord ontvangen. Sportclub Assen jde dat Ajax tijdens zijn trainings- Ide de wedstrijd zou komen spelen vergoeding van de kosten, lgens penningmeester Timman van it een misverstand. „Gewoon- vragen wij voor het spelen van dschappelijke wedstrijden een ga- tte voldoen, bijeen had gebracht, moet vandaag nog worden „verdedigd", ëa ettelijke besprekingen, ver gaderingen en bijeenkomsten die de laatste dagen zijn gehouden, wachten de drie zakenlieden die namens de groep als onderhandelaars optreden (vergeefs) op de opgave van de lopende schulden. Er was met de heer Kroesemeijer overeengekomen dat afgelopen maandag anderhalve ton op tafel zou komen om zijn stichtingsaandeel over te nemen. Er bleek een verschil in interpretatie te bestaan omtrent de term „op tafel". Voor de heer Kroesemeijer betekende dat „in handen", voor de groep van drie een cheque of overmaken op een bankreke ning. Er werd afgesproken dat dinsdag ochtend wederom contact zou volgen, wat ook inderdaad geschiedde. Bij die gelegenheid verzochten de zakenlieden een opgave van hetgeen op korte termijn moest worden voldaan aan schulden. Een logische ontwikkeling omdat men wenste te weten hoe de situatie is en men wilde voorkomen voor onverwachte ontwikke lingen te komen staan. Deze opgave wenste de heer Kroesemeijer niet te verstrekken. Het gevolg daarvan was dat nog steeds niet tot overeenstemming kon worden gekomen. Het bedrag van anderhalve ton, nodig voor overnemen van het stichtingsaandeel, is aanwezig. Het geld om de schuld aan de gemeente Den Haag te voldoen, is eveneens aanwezig. Alleen de „lijst met nog te betalen vor deringen" ontbreekt en dat is juist de Bayern München won MüNCHEN Bayern München heeft gisteravond in de Westduitse Bundesliga met 21 gewonnen van Eintracht Frankfurt. Müller maakte beide doel punten voor Bayern, het eerste in de tiende minuut, het tweede een kwartier na rust uit een strafschop. Kort daarna scoorde Heese voor Eintracht. Aan de kop van de ranglijst in de Bundesliga is de stand nu: 1. Borussia Mönchengladbach 30-44, 2. Bayern München 31-44. basis waarop de groep van zakenlieden tot uitkoop van de heer Kroesemeijer wil overgaan. De laatste ontwikkelingen zijn dat van daag de heer Kroesemeijer nogmaals is verzocht de onderhandelingen te her openen. De heer Kattenburg, het andere stichtingsbestuurslid, heeft er geen be zwaar tegen dat de groep zakenlieden inzage wordt gegeven van de stand van KROESEMEYER geen inzage. (Van onze sportredactie) kort geïntegreerd bij de judoka's doch ze zal ongetwijfeld meer kans DEN HAAG - Het Nederland, judo- suc(.es p Dat is waarop Gee. lean, dat donderdag uitkomt op de sink Wejp bect]e rekent voora, Europese kampioenschappen In Goten- 2aterf en zpndag dG individuele voorbereidingen onder leiding van reken( dan (och op vjjf kanshebb(,rs. Anton Geesink alle kans op 'SU"a' wim Ruska die op eigen verzoek zo- Immers met Karei Gielelmk, Eddy d(, zw a vichten als ln de van der Pol, Martin Poglajen. Ernst 2a[ uitkomen Is i„ Eugster en de pas n.l lapan terngge- blakmde vorm pclel. SnjjderB c0„_ keerde Wim Ruska moeten er ten- cen,reerl zich dit kc„ al|een op d(? minste een aantal finaleplaatsen m- halfzwaargewieht en is met zitten. Morgen zal binken of de trat- ot E„sl Eugster een dui_ n.ngen van Geesink vrucht hebben p kanshebber De vijfde plak afgeworpen en of z„n soms niet ma se dan raoeten komcn vap yech_ kritiek op de vroegere trainingen te- (er Martin poglajen o( Jan snijders, recht is geweest. omdat de Nederlandse lichtere ge- Een ding is zeker: Meer dan ooit te- wichten tot dusverre op Europees voren is er een enorm vertrouwen niveau kansloos zijn gebleken. Of het 1 vSfV aanwezig bij de judoka's die de af- moet dit keer nieuwkomer Leo Hev- gelopen maanden met zeer grote in- nen, onlangs derde op een zeer sterk zet gewerkt hebben. De nieuwe internationaal toernooi, zijn die voor vechtstijl van Geesink is nog maar een verrassing kan zorgen. WIM RUSKA blakende vorm Vlak voor Panathinaikos naar Londen vertrok, kwam de Griekse premie Puskas succes toewensen. Zoveel interesse van de politiek voor de sport werd George Papadopoulos de spelers onmiddellijk vastgelegd voor de ee (Van onze paardesportmedewerker) NOOTDORP Door een slechte start van Favoriet Dox van Rood en Noot zegevierde gisteravond op het volle Nootdorp Klaas Woudstra met Ferdi nandus R. Snel na de start nam deze combinatie de leiding en stond deze niet meer af. Dox van Rood en Noot die viermaal achter elkaar zegevierde sprong na de start op de kar van Ton Pom B en ging in de fout. Met zijn nieuwe rijder Haak (omdat Cees de Leeuw geschorst is) kreeg hij echter wel aansluiting. In de laatste bocht kwam de negenjarige bruine hengst die sterk in de bochten is snel opzetten, maar kon niet verder komen dan een tweede plaats achter Ferdinandus R en voor Tacth Hollandia. In de Benneker-Prijs zegevierde Turij Spencer voor de vierde achtereenvol gende maal in handen van Thijs d( Lange, ook nu weer voor zijn stalge- noot Hermance. In de Belfeld-Prijs boekte Klaas Woudstra zijn derde overwinning de avond met Hanneke D'Asher, nadat hij van start tot finish aan de leiding was geweest. lebroek-prijs d. Togt) 1. Janky I km tijd SIES WEVER rel die een veelvoud bedraagt iet bedrag dat wij nu menen sen te moeten ontvangen. In het van Assen hebben Van Praag jk dat niet gedaan. Om het geld ssen te ontvangen heeft Ajax de lanhangig gemaakt bij de KNVB' zorgdheid over [lisverstanden ij Ajax-Sparta sTERDAM Er zijn voor de twee- itic van de nationale bekerfinale Ajax en Sparta nog ongeveer 7000 en niet verkocht. Dat was de stand ken gistermiddag. De directeur van Mympisch Stadion, Otto Roffel, e zich echter geen zorgen wat dat I- H(j is van mening, dat het sta- rel vol komt. bezorgd is hij wel over mogelijke Standen omtrent de speelavond. De ijd wordt, zoals bekend, donder- nd 20 mei om half negen ge- Maar op de kaartjes, die bij ien het land in zijn gegaan, staat elavond woensdag vermeld. „Als naar niet woensdag een paar hon- Dze bezoekers aan de poort krijg", suchtte de heer Roffel. misleidende situatie ontstond na het gelijke spel in Rotterdam 'rijl de ruim 60.000 kaarten waren tt, in verband met de televisie- 'ing van de bekerfinale tussen Madrid en Chelsea In Athene door ÏVB werd besloten AjaxSparta ag uit te stellen. Door dit besluit het technisch onmogelijk om weer kaarten te laten drukken. Het Nederlandse B- ilftal heeft in Oberthal een ppelijke wedstrijd tegen Saar- iet 20 verloren. Bij rust was de 1. Saarland scoorde reeds in de minuut door Baltes. In de 65e maakte Schneider er 20 van. ïederlands elftal speelde in de opstelling: Zoeter (De Mus- Van Dullemen (RVC), K. Kui- 25), H. Kuiper (Emmen), (Quick '20) en Van Kesteren j lfwijk). Hekman (DCG), Van de (CSVD), Vossmaer (VUC), Erkens Spaanderman (Noordwijk) én l (ACV). Wrdag speelt het B-elftal nog een tijd in Gross Rosein. HAARLEM De eredivisieclub Haarlem leek dit seizoen een soort opvangcentrum voor revaliderende voetballers. De uitzichtloze situatie op de ranglijst van de eredivisie is daar min of meer een gevolg van. Maar Henny van Nee, de weinig op de voorgrond tredende Haarlemse aankoop van 1970, zorgde de laatste weken nog voor een aangename verrassing. Zijn spel groeide weer naar het ouderwetse niveau toe. Een scheur in de meniscus schakelde de voormalige international al na vijf wedstrijden uit. „In die eerste wed strijden maakte ik drie goals. Had ik steeds meegespeeld dan had ik nu zeker tien doelpunten achter mijn naam staan. Haarlem zou dan zo'n vijf punten meer hebben gehad. Het heeft immers de grootste moeite om te scoren. Hoeveel wedstrijden werden niet met 10 verloren?" Van Nee is de laatste weken tegen het advies van de Haarlemse chirurg Rietveld in gaan 9pelen: „Rietveld heeft me geadviseerd door te blijven trainen maar niet in wedstrijden uit te komen. Vier maan den heb ik bijna niets gedaan. Soms ging het een week of wat goed, maar dan kwam de pijn weer terug en kwam er weer vocht in mijn knie. Twee we ken geleden beviel dat niets doen mij niet meer. Tegen Holland Sport B. werd ik voor het eerst weer opgesteld en maakte ik twee doelpunten, zodat ik ook tegen het eerste van Holland SJ>ort werd opgesteld. Angst heb ik niet. Ik geef me voor honderd procent. Ik voel me immers fit, al weet ik dat de pijn ieder moment kan terugkomen, zolang ik niet aan mijn knie ben ge holpen. Ik ben bij drie chirurgen ge weest. Niemand voelde er iets voor mij te helpen. Rietveld niet, Strikwerda in Utrecht niet en ook Zeevat niet in het Marinehospitaal. Die had Holmström al onder behandeling gehad en indertijd ook Van Duffelen, maar omdat hij zo'n slechte kritiek heeft gekregen in de pers voelde hij er niets voor om mij te behandelen. Van Nee was het laatste wapen dat Haarlem in de degradatie strijd gooide. De conduitestaat van „zwerver" Van Nee rechtvaardigde een zeker optimisme. Was hij niet de krachtbron van Heracles, dat een aan tal seizoenen geleden een tiental week ends trots aan kop ging in de ere divisie? Een glansperiode van de Al melose club, die Van Nee vijf „caps" opleverde. En werd hij twee jaar gele den niet topscorer van België? autobranche), die nog jaar met succes wil blijven spelen, maakte zijn debuut als 15-jarige bij Zwolse Boys. In die zestien jaar werkte hij acht clubs af: Zwolse Boys, Hera cles, PEC. GVAV, Kickers Offenbach, La Gantoise. Brugge en Haarlem: „Ik heb het altijd wel prettig gevonden om steeds te wisselen. Op den duur zouden er wrijvingen ontstaan. Ik ben ook geen jongen, die het 25 jaar bij één baas zou kunnen uithouden". Ik ben niet zo gebonden aan een bepaalde vereniging. Ik zeg altijd „overal bak ken ze brood". Wat ik nu ga doen weet ik nog niet. Mijn contract loopt aan het eind van het seizoen af. Ik weet niet of Haar lem het niet riskant zal vinden mij opnieuw te contracteren. Het heeft al genoeg pech gehad met Holmström. Zo erg zou ik het niet vinden als ik zou moeten stoppen. Daarin ben ik nuchter. Hoewel ik met iedereen best kan op schieten „Eelman vind ik enthou siast, modern en dynamisch; hij brengt zijn oefenstof gevarieerd" vind ik de sfeer niet zo tof als in het oosten. Daar zet men zich meer in voor het elftal". Juist op dat punt echter staat Eelman sceptisch tegenover Van Nee: „Zolang Henny blijft werken voor het geheel en niet denkt dat hij de slimme jongen is kan hij voor iedere eredivi- sievereniging een nuttige speler zijn. Zijn spelverdeling is goed, evenals de afronding, maar hij moet er ook bik kelhard voor werken". Eelman trans formeerde Van Nee van pure aanval ler tot aanvallende middenvelder: „Als je verstandig opkomt uit de tweede lijn heb je meer kans op een schot. ALs spitsspeler heb je constant een be waker bij je. En passeer je die krijg je er nog één voor je. Aangezien mijn kracht niet ligt in het passeren van verscheidene tegenstanders ben ik wel blij met die nieuwe taak. Ik moet het vooral hebben van mijn hardheid, een goede kopstoot, mijn snelheid en het schieten". Die eigenschappen zijn Jt Henny van Nee springt over een uitgestoken been e succes. Hij hoopt nog minstens twee doorgaan. WÊÊH WÊÊÊÊ WÊÊÊtm baant zich een weg naar het ven voortvarend te kunnen Haarlem bijzonder welkom. Haarlem, dat, aldus Eelman, na een eventuele teruggang naar de eerste divisie de lonen van de spelers niet evenredig (ADVERTENTIE) wilms floet ►sportschoenen 'o sport leiden n.v. ►trainingspakken zal verlagen, wil niet dezelfde fout ma ken als SVV. „We zullen dan precies zo te werk moeten gaan als GVAV en de spelerskern zoveel mogelijk intact zien te houden". Van Nee treurt niet als hij niet aan de heropbouw van Haarlem zou kunnen werken: „Ik heb altijd veel geluk gehad. Vooral financieel. Van een gedeelte ervan heb ik stukken grond gekocht in het oosten. In een voetbalploeg zou ik mijn geld nooit steken. Ik gooi het dan nog liever over de Jan Gijzenbrug hier in Haarlem. Dan zie je tenminste nog kringetjes". JAN PREENEN. Ida Polsbroek: 3 R. (K. Woudstra 2,00, 1,70 koppel 9,30 Winn 1.80, pl 1.40, 1.60, 3.20, koppel 4 ROTTERDAM. Op de dertiende internationale militaire bokskam pioenschappen, die van 19 tot en met 25 oktober in het Rotterdamse Sportpaleis worden gehouden, zul len de boksers met hoofdkappen moeten uitkomen. De Nederlandse organisatoren hebben nog getracht de Conseil International du Sport Militaire (C.IS.M.) te overreden van het sedert 1962 bestaande reglement af te wijken. Nadat enige belangrijke landen als de Verenigde Staten, Italië en West- Duitsland te kennen hadden gegeven niet te zullen komen als zonder kappen zou worden gebokst, werden verdere pogin gen gestaakt. Hét is vrijwel zeker dat geen Oost- europese landen aan de titelstrijd zullen deelnemen. Na langdurig overleg werd besloten de Oosteuropese landen, die overigens geen lid zijn van de C.I.S.M., niet uit te nodigen om moeilijkheden met de wel aangesloten landen te voorkomen. Schotten scoren in eigen doel GLASGOW Nuord-Icrland heeft in het Hampdenpark van Glasgow met 10 gewonnen van Schotland in het voetbal kampioenschap van Groot-Brittannië. De Ieren namen na veertien minuten een voorsprong doordal de Schotse verde diger John Greigh z(jn eigen doel trol'. Daarna heeft de Ierse ploeg zijn voor sprong op schitterende wijze verdedigd tegen de sterkere Schotten. Het was voor het eerst sinds 1934 dat Schotland op eigen veld verloor van Noord-Ierland. De stand in het Britse kampioen schap is: Engeland 1 1 0 0 2 10 Noord-Ierland 2 10 12 11 Wales 10 10 1 00 Schotland 2 0 111 01 Reserve- ui tsla gen DEN HAAG Uitslagen B-elftallen: eerste klas: DWSVolendam 01; twee de klas A. HDVSDo Graafschap 21; tweede klas B: PEC—Heracles 1—3. Icldprljs eke d'Aster (K. Wou< lidvos, 3. Prlckson F 1. 1.28.4;*2.'lllppo, 3. Fr« 1.10, 2.30 gekoppel 2. Hen ning broek-prijs (afst. met autostart: 1. Iereland 2.55.6 km lijd 1.27.8; 2. Ivt Double. Winnend: 2jG0 plaats 1,20, Glzclla koppel KANSPAARD Op Hemelvaartsdag is het jaarlijkse festijn van de veterinaire studenten op Mereveld. Hoogtepunt is de koers waar in studenten zelf de teugels in handen nemen. Afgezien van de capaciteiten der rijders, lijlit hier Granit Hollandia, zij het dat het niet een van de makke lijksten is. een kanspaard. Het-.Criterium der Vijfjarigen biedt Henri Buitenzorg kans op revanche, al zal hij ontzettend hard moeten gaan om paarden als Hardy Regina en Hurry Up te beteugelen. In de hoogste klasse ko men uitstekende dravers als Gunnar Dear, Fire Bird W, Felix en Carlos Pluto aan de start. Als totaal wordt het een heel mooi programma. Om half twee is de eerste start. Het programma: i Prijs der Commilitoneskes (2140 m., met trio, eerste afd.): Jensen - Jacques - Imarseille. Numakaprijs (2140 m., autostart). Ivan Axkit - History 'Way - Interest. Diergeneeskundige Studentenkring- prijs (2140 m., autostart, met trio): Jon ker Volann - Jonker Jein - Inyala. Criterium der Vijfjarigen (2200 m.)t Henri Buitenzorg - Hardy Regina - Hurry Up. Peerdepietenprijs (2140 m.. voor stu dentenrijders): Granit Hollandia - Ina - Hamran. De Solleyselprijs (1600 m., autostart, met trio): Detra - Dearie - Edward A. Outsider: Gay Rodney. Professorenprijs (2200 m.): Gunnar Dear - Fire Bird W - Felix. Biltstraatprijs (2140 ni., met trio): Geisha Double - Ico R - Goalgetter. Prijs der Commilitone«kes (tweede afd): Josje W - Iwan Spencer - Joop Hollandia. DEN HAAG Een recordaantal van 5 coureurs zal worden gecontracteerd oor de Grote Prijs van Nederland, die zondag 20 juni op het circuit vau Zand- t wordt gehouden. Nog nooit eerder een wedstrijd tellend voor bet we reldkampioenschap formule I-renwagens :n dergelijk groot veld gestart. Teneinde de wedstrijd voor het publiek interessanter te maken hebben de orga- oren besloten de race te verkorten 80 tot 70 ronden (293.51 km). Dit werd mogelijk doordat de internationale autofederatie de bepaling heeft laten vallen dat een wedstrijd tenminste' over km moet gaan, indien hij wil gelden het wereldkampioenschap der BOURNEMOUTH De Nederlandse tennisspeelster Betty Stöve heeft in de tweede ronde van bet open Engelse kampioenschap op verharde banen in Bournemouth gewonnen van de Britse Virginia Wade: 75, 6t. Virginia Wade, als derde geplaatst, was gehandicapt door een polsblessure, die zij vijf dagen geleden bij een val had opgelopen. In de eerste ronde had ze desondanks de Nieuwzeelandse Cecilia Fleming kunnen verslaan, maar tegen de ervaren Betty Stöve lukte dat niet, hoewel de Britse in de eerste set een voorsprong van 53 had genomen en op dc gamestand veertig-nul drie set- punten kreeg. Daarna was Virginia Wade uit haar spel, waarvan de rijzige Neder landse bekwaam profiteerde.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 13