Racz eenzaam tegen basisgroep Blokkeer POOL MANKEERDE NIETS Clay wil tegen v. Duivenbode of R. Lubbers in de ring Het peleton speelt oranjetruidrager in de kaart Vierde etappe IES Sprintzege Karstens Etappe van morgen >E Keihard boksen en toch maar één k.o. Tien spelers van één ploeg verongeluk l UfNSDAG 11 MEI 1971 LEIDSE COURANT OPLOO Het peleton gaat bang worden voor Kees Koeken, want hij heeft alles mee om tot op de laatste dag het oranje te dragen. De renners en ploegleiders erkenden het gisteren in de etappe naar Oploo (gewonnen door Marcel Pennings) toen de balans drie zeer positieve punten voor Koeken te zien gaf: Er wordt in zo hoog tempo gereden (46 km per uur van Valkenburg naar Oploo) dat ontsnappingen bijna onmogelijk zijn en zo ze komen niet ver dragen en in een comfortabeler situatie kan een leider nooit verkeren; Kees Koeken houdt er zelf de gang in als het tempo dreigt stil te vallen,' hij rijdt agressief en sterk; de Victoriaploeg mag dan uit nationaal weinig bekende Westbrabanders bestaan (bezig aan hun eerste grote ronde), eenheid die niet onopgemerkt bleef. Kees Koeken, zo mag men als eind conclusie trekken, kan zeer onvoor ziene omstandigheden voorbehouden de eerste plaats blijven bezetten tot de tijdrit van de laatste ddg. waarna nog 'n kleine etappe naar de eindplaats Amsterdam volgt. Op het terras van zijn hotel in Box meer ver van het ronderumoer in Oploo sloot Kees Koeken zich bij die theorie aan. „Normaal gesproken moet ik in Wieringen de trui nog hebben. Maar dan komt die tijdrit van 16 km. Ik weet het niet. Ik ben ervan overtuigd dat die oranje trui me ge weldig zal inspireren". Daarop meende de concurrentie ant woord te kunnen geven. Alleen: de meningen verschilden. Plet Liebregts (ploegleider van Kees Priem en Peter der Donk die op de loer liggen de macht over te nemen): „Koe ken moet zo'n tijdrit verliezen. Hij is geen specialist. Maar ik ken hem. Hij :o veel moreel uit zijn eerste plaats dat hij gaat vliegen, lel maar op". Herman Krott (leider van Fedor den Hertog en Matthijs de Koning, die Koeken bedreigen): „In de tijdrit gaat Koeken eraan. Dan wint Fedor Olym piad Tour". Gerard Peters (die Henk Poppe achter de hand heeft om de eerste plaats over te nemen): „Het kan moeilijk anders of Koeken gaat winnen, dat staat voor mij vast". Sjefke Janssen (oud-ploegleider van Kees Koeken) wierp echter tegen: „Geen sprake van. Ik heb Koeken dikwijls genoeg in een tijdrit bezig gezien om te kunnen zeggen dat hij het op die manier niet redt". In de kaart Over één feit zijn de heren het echter wel eens: de soms waanzinnige hoge snelheid speelt zo in de kaart van Koeken dat hij nauwelijks onttroond kan worden vóór Wieringen. „Zo", be rekende Fedor den Hertog ook, „gaat Kees gemakkelijk naar de meet". En Frits SchUr (op 32 seconden vierde): „Koeken vliegt naar Wieringen De oranje-truidrager zelf: „Natuurlijk vind ik dit prachtig. Beter kan Ik het me niet wensen. Ze koersen precies in mijn straatje". Dat betekent overigens niet dat Kees Koeken zijn oranje trui van dag tot dag cadeau krijgt. Hij moet er soms diep voor in zijn ransel Zoals gisteren in de etappe naar Op loo toen de concurrenten Matthijs de Koning en Peter van der Donk zich in een kopgroep van elf (met verder Keileners, Legierse. Van Stralen, Jo nes, Huizebosch. Kooken, Spetgens, Van Pol en Vermeulen) hadden ge wrongen en tot een voorsprong van tegen de minuut kwamen. Dat ze op een 25 km lange omloop rondom Oploo achterhaald werden (waarna een voor het klassement onbelangrijke groep wegsprong, met Marcel Pennings als sprintwinnaar) was voor een groot deel te danken aan Kees Koeken, niet te lui om te werken. Ook dat beaamt het peloton gretig. Kees Koeken is geen profilerende leidei-. Kees Priem (derde op 32 seconden: „Hij doet zijn werk uitstekend". Fedor den Hertog: „Koeken is steeds vooraan te vinden en sleurt enorm op kop als het even stilvalt". Frits Schür: „Kees gaat er goed tegenaan. Hij helpt flink mee in het kopwerk". Ook daarom is er angst voor Kees Koeken, die van zichzélf zegt: „Ik durf momenteel te vechten. Ik voel me sterk genoeg om een serie aanvallen te kunnen afslaan". Olympia's Tour heeft een leider die om al deze redenen moeilijk te ont tronen zal zijn. Een kopman ook met de onbekendste knechten rondom zich want de Victoriarenners. die hem steunen, reden tot nu toe alleen crite riums, voornamelijk in West- Brabant en België. Zij zitten voor het eerst in een grote ronde. Kees Koeken is vol lof over hen en de concurrentie deelt die mening over de debutanten, die meer vechtlust dan ervaring hebben. Juichend gaat, Marcel Pennings in Oploo ovtr de finieh- Hij heeft de Belg Herijgers en zijn landgenoten Van Stralen en Spetgens. fel sprintend, ruim dorslagen Kees Priem: „Ik sta er van te kijken wat die mannen presteren. Geen van alle hoogvliegers, maar zo enthousiast dat ze het prima redden. Wat me vooral opvalt, is dat Koeken hen zo goed kan leiden. Als hij ze ergens naartoe dirigeert, doen ze perfect wat verwacht wordt". Een van die knech ten moest echter gisteren afhaken, Ton Damen. die na materiaaldefect (spaken uil het wiel bij een botsing) zo ver achter het op volle snelheid rijdende peloton kwam, dat hij het wiel van een politiemotor greep om te kunnen bijkomen. Jurylid Wim Jere- miasse haalde hem toen uit de wed strijd. PETER HEERKENS Pennings (Ned -Cab.) 3 uur 3 min. 34 sec. (met oon. 3.03.19); 2. Herijgers (Belg.) 3.03.34 (met bon. 3.03.24); 3. Van Stralen (Ned.-Cab.) 3.03.34 (met bon. J.03.29): 4. J. Spetgens (Ned.-Mars) 1.03.34overige renners alle ln 3.03.46; 5. Balk (Ned.-Ket); 6. P. van Katwijk (Ned.): 7. DangulUaume (Fr.); 8. Schür (Ned-NMI); 9 Buurmeyer (Ned.- PMBP); 10. Groen (Ned.-FBM); 11. Mlng (Ned.-Ket); 12, Botterhuis (Ned.- ACI); 22. V der Loo (Ned.-Cab.); 24. Lati Poppe (Ned.-Cs id.-VWA); 23. Van 2.08.15; 15. 12.49.19; 17. Legierse 12.49.: i Moer (Belg.) 12.49.32: 19. Oos 9.34; 2r van Stralen 12.49.: stappe: 1. Caballei Flandrla 9.11.06; 3. Ketting 9.11 18; 5. I tel 38.56.01- 2. ICifit 38.57.57 4. Ketting 39.03.3 RONDE VAN SPANJE BILBAO. De Nederlandse inners zijn goed op dreef in de onde van Spanje. Gerben Kar ens sprintte gisteren in de laatste Deters van de elfde etappe (San bastianBilbao over 149 km) zo iel, dat wederom een Nederlandse verwinning kon worden gevierd, later op de dag, in de tijdrit over-2.65 in Bilbao, die werd gewonnen door Spanjaard Gonzales Linares, werd Pijnen derde. In de elfde etappe is weinig boeiends beurd. Met uitzondering van de echte immers zoals Joaquin en Manuel Ga- Aramzabal werd het parkoers, drie bergen voorkwamen, een achtig afgelegd. Op 20 km van de ish ging een groepje aan kop. waarin Joop Zoetemelk, Aramzabal en Genet den, dat in de laatste klim een minuut orsprong had verworven. Toen ging t peloton jagen en bij het binnenrijden n Bilbao waren allen weer bij elkaar. OPLOO. Olympia's Tourarts Ab Rozijn heeft het ook gisteren in de vierde etappe, van Valken burg naar Oploo, erg druk gehad. Enige valpartijen waren daarvan de oorzaak. In één geval moest de jonge tourarts een renner in de ambulance praten. Bij een valpartij in de buurt van Sevenum was de Pool Zwaka betrok ken. Nadat de rondedokter hem had onderzocht, bleek een van zijn vingers gekneusd te zijn. De ongelukkige Pool mocht: van dr. Rozijn weer op zijn fiets stappen om de tocht naar Oploo te hervatten. Tot grote verbazing bleek de Poolse ploegleider geen re servemateriaal te hebben zodat Zwaka de strijd.moest staken. Nadat de Pool had laten blijken toch door te willen gaan en niet precies te begrijpen waarom het ging, liet dr. Rozijn hem niet in de bezemwagen maar in de ambulance stappen. Zwaka dacht dat hij „ernstig" geblesseerd was en stap te in. Enige kilometers verder moest Zwaka, omdat hij eigenlijk niets man keerde, weer overstappen in de be zemwagen. Bij aankomst in Oploo zei dr. Rozijn: „Is het ni^t erg dat je een renner in de ambulance moet stoppen omdat de Poolse ploeg geen reserve materiaal bij zich heeft? Normaal had deze jongen kunnen doorfietsen". Bedroefd De tweede aankomende renner in Op loo, de Belg August Herijgers, stond bij de finish met een bedroefd gezicht bij de ploegleiderswagen van René van Meenen. „Ik kon de sprint niet winnen. Ik had te veel moeten geven om bij de kopgroep te komen. Ik zou de eerste Belg zijn geweest na Jean Pierre Monseré, die een etappe in Olympia's Ronde zou hebben gewon nen". De jonge renner, die onlangs tiende werd in de Ronde van België, kon het moeilijk verkroppen. „Ik had Krekels (Ned.): i Hg.): 10. v Wolfsho Sahagur bon 3.35.04); 3.35.12): 3. Dolman (Ned.) z.t 15.iG)- in dezelfde tijd: 4. Gode- 5. Lasa (Sp.): 6. Peelman (Belg.); Cuevas (Sp.); Eregozaga (Sp.) de overwinningsbloemen naar de we duwe van Jean Pierre Monseré zullen sturen". Buiten boekje Er zal na afloop van Olympia's Tour ongetwijfeld door de sportcommissie van de KNWU een affaire behandeld worden uit de vierde etappe. Na ruim 77 kilometer werden door wedstrijd commissaris Wim Jeremiasse. die con sult had gehouden met zijn collega's, de Zwitser Stucki en de Nederlander Klomp uit de strijd genomen, omdat zij zestien minuten op de hoofdmacht waren achtergeraakt. Het argument was dat het tweetal te storend werkte bij de vrij grote verkeersintensiteit op het parcours. Met deze beslissing gin gen de wedstrijdcommissarissen echter buiten hun boekje. Ze hadden wel gelijk toen zij later de Brabander Ton Damen, lid van de ploeg van Oranje truidrager Kees Koeken, lieten afstap pen. omdat hij achter een motor had geslayerd. Maar wedstrijdleider Bram Koopmans kreeg via de Tourradio een compli ment van de commandant van de begeleidende rijkspolitie omdat de achtergebleven renners uit de Ronde waren gehaald, Kapitein Van der Mo len zei: „Wedstrijdleider Bram Koop mans verdient een compliment voor de manier waarop hij de verkeersvei ligheid in acht heeft genomen. Het is voor de rijks- en gemeentepolitie te genwoordig onmogelijk om de Neder landse wegen een kwartier of langer vrij te houden voor wielerwedstrijden. Koopmans heeft in het belang van Olympia's Ronde van Nederland ge handeld". Bezemwagen In elke etappewedstrijd rijdt de be zemwagen achter de laatste renner. Ook in Olympia's Ronde van Neder land heeft de chauffeur van de met twee bezems uitgedoste wagen volop werk. Regelmatig stappen doodver moeide renners in de meest gehate wagert van de volgerskaravaan. De wagen reed gisteren van Valkenburg naar Oploo zonder bezem en deur- - krukken. Een taxichauffeur en twee dronken kelners uit Valkenburg had den in de nacht van zondag op maan dag de bezemwagen gesloopt. Zij hadden wraak willen nemen op ie mand uit de rondekaravaan, die de mobilofoon van de Valkenburgse taxi chauffeur kapot had gemaakt. Dat de bezems waren gestolen was niet zo erg. maar het verdwijnen van de deurkrukken was voor de chauffeur van de bezemwagen een grotere han dicap. Iedere keer als een renner in de bezemwagen wilde stappen, moest de chauffeur met een mesje het slot forceren om de wagen open te ma- I2rr.ei.-6c eK iSQkin» ROMDF v NfcOflFL N'iVERDAL (jpjï] °Iulo^ Vorig jaar volgde Feijenoord-doelman Eddy Pieters Graafland op uitnodiging van oud-Tourwinnaar Jan Janssen een etappe in de Tour de France. Gistermiddag maakten Feijenoorder Wim Jansen en ex-GVAV-doelman Otto Roffel, momenteel directeur van het Olympisch Stadion in Amsterdam, een „rondje" mee in Olympia's Tour. De Rotterdamse middenveldspeler was bij aankomst in Oploo diep onder de indruk van het doorzettingsvermogen van de amateur-wielrenners. „Ik heb nooit geweten dat wielrennen zo zwaar is. Nu weet ik ook wat „afzien" betekent". WIL VAN DER PLAS DEN HAAG De hoog opgelaaide ruzie bij Eminent'Blokkeer is voor Frank Constandse, de aanvoerder tegen wil en dank, geen kwestie waar hij lang omheen draait. Het zit zo. Racz, van wie je van mij niet zult horen dat hij geen goede volleybaltrainer is, is in Hongarije gewend twintig tot dertig uur per week te trainen. Daar heeft hij schema's voor. Wat hij echter mist, is het vermogen die oefenstof geschikt te maken voor de vier uur in de week, die de spelers van Blokkeer ter beschikking kunnen stel len. Op dit ene punt is al onze kritiek gebaseerd. Als mens heeft niemand iets legen hem. Integendeel, hij is zelfs een verdraaid aardige man. die niemand iets kwaad zal doen". ilen .1 'ÖP N.V ft»; Zoetemelk (Ned.) 3.08.9: .2. 8. Wolfshobl (W.-Dld.) 3.09 3: 10. Karstens (Ned.) a 3.09.8; 12. Gomez Moral 3rd (Fr.) 3.10.8; 14. Chappe bannuillaume z.t.; 19 Pijnen 46.56.3S: 2o! Het meest besproken volleybalconfliet zit dus simpel in elkaar. Het wonder- team van Tokio, dat het afgelopen seizoen weer in ere werd hersteld, wil persé geen tijd meer verloren laten gaan. De spelers voelen dat ze op een leeftijd zijn gekomen waarop de top vorm eigenlijk al bereikt had moet zijn. Dat is niet gelukt en het maakt hen ongeduldig. I Racz kon een compromis voorstel van de spelers: Hoogerwaard terug voor het topvolleybal en Racz alleen j voor het jeugdwerk, zijn specialiteit. niet aanvaarden en daardoor is het conflict op de spits gedreven. De vier I rebellerende cracks, die inmiddels ook de steun hebben gekregen van Johnny Groen, Hans Kranenburg en Piel Swieter. zodat de totale basisgroep nu het vertrouwen in de Hongaar heeft j opgezegd, weigerden op dezelfde wijze door te gaan. omdat dan vaststond dal weer geen vuist kon worden gemaakt in het volgende seizoen waarin Blok-, keer de Nederlandse titel wil herovc- ■volgt zal dat ontkennen. Zijn inzichten zijn echter anders. Met alleen technische vaardigheid aankweken. zoals hij deed, word ie in Nederland geen kampioen, misschien in Oost-Europa nog wel omdat in de overige tijd al hel yndcre kan worden rechtgetrok ken. Wat hij opgaf, moet je naar ons gevoel op vakantie doen. lekker op het strand, zonder zorgen. Dan is het een verduveld leuke ontspanning. Wij verwachten echter een andere opzet, een meer gerichte, bewuste, of hoe je het ook noemen wilt. Tcamtraining, waarin het Blokkeer dit seizoen voor namelijk ontbrak, was er niet bii. En nou weet ik wel dat het natuurlijk leuk is als ook de reserves niet behoe ven te blijven zitten, maar dan kom ik weer terug op: hel gaat om het veroveren van de titel Dat was ons uitgangspunt van dit seizoen Aanvoerder Typerend voor de slechte sfeer, waar in de afgelopen maanden bij Blokkeer werd gewerkt, is de kwestie van het aanvoerderschap. Aanvankelijk was Jurriaan Kooien altijd aanvoerder. maar hij droeg zijn verantwoordelijk heid snel over aan Piet Swieter. Ook deze speler was het na de eerste wedstrijd tegen Delta Lloyd al niel eens met Racz en stelde zijn „captain- schip" weer beschikbaar. Er was toen niemand meer. die deze taak wilde overnemen. Constandse: „Hel bestuur kwam toen naar mij toe. Niemand wilde meer aanvoerder zijn. Of ik niet zo goed wou zijn. Ja. en wat moet dan? Ik heb toen gezegd: ik wil alleen een handje geven voor de wed- strijd, en verder niets". Om niet weer in dezelfde moeilijkhe den te geraken, hebben de ontevreden spelers hun toevlucht gezocht „in de harde lijn". „Wij hebben al diverse gesprekken met het bestuur gehad. Et verbeterde echter niets." De spelers van Blokkeer beseffen zei! ook wel dal een illusie verdwijnt als de ploeg uit elkaar valt. En dat willen ze toch eigenlijk ook niet Onzekerheid „Misschien", stelt Frank Constandse ..stappen we met zijn allen wel naai een andere vereniging. Ook een mo gelijkheid is het overnemen van dc eredivisieplaats van Blokkeer. Wii hebben daar op de training al ovei gesproken. Verder zijn we tot nu toi niet gejeomen". Logisch. Toen de bom bij Blokkeci barstte, heeft het bestuur laten weten dat het schriftelijk nog zal laten we ien wat definitief wordt besloten. Die bijeenkomst is vrijdagavond. Tol zo lang zullen de volleybalrebellen nog ten minste in onzekerheid verkeren. HANS DE BRUYN Sandor Racz is nu uit de gratie bij alle spelers uit de basisgroep van Eminent!Blokkeer. Aanstaande vrij dag zal het besUtv besluiten u-elke maatregelen er rullen worden ge- (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De Amsterdamse bokspromotor Piet ter Meulen, die op 17 mei in het theater Carré in Amsterdam het duel om de vacante zwaar- gewichttitel van Nederland tussen Bas van Duivenbode en Rudi Lubber* organiseert, heeft van zijn Duitse collega Joachim Göttcrt, de invloedrijkste promotor in zijn land, de uitnodiging ontvangen de winnaar van het titel gevecht te laten uitkomen tegen Cassius Clay. De ex-wereldkampioen maakt in augustus een tournee door Europa. Een eventueel treffen tussen de winnaar van het duel Van DuivenbodeLubbers en Clay zou eind augustus in Frankfurt of in Rotterdam plaats moeten vinden. Ter Meulen: „Ik denk dat Rotterdam zal afvallen. Ik weet nog niet hoe hoog de beurs is die Clay vraagt maar het Rotterdamse Sportpaleis zou met 8.000 plaatsen wel licht toch te duur zijn. Dc entreeprijs zou te hoog moeten worden voor het publiek. Er gaat eenderde van die prijs af voor belastingen en dergelijke. Maar als de plan nen definitieve vorm zouden aannemen, is er misschien wel iets te doen in de vorm van garanties of subsidie". Bas van Duivenbode, die van de uitnódiging nog niel op de hoogte was, zei: „Het valt me wat rauw op mijn dak maar ik voel er voor. Je kunt tegen een man ais Clay tenslotte niets verliezen". Rudi Lubbers' reactie: ..Dit is aantrekkelijk. Ik wil het graag doen, maar laten we eerst 17 mei afwachten". Het is dc tweede keer dat promotor Ter Meulen een dergelijk verzoek krijgt. Jaren geleden werd zijn pupil Pedro Kleijssen. destijds zwaargewichtkampioen van Ne derland, uitgenodigd tegen wereldkampioen Archie Moore te boksen. Er is om diverse redenen toen nooft iets van gekomen ROTTERDAM Italianen staan erom bekend dat zij de rust minnen en zich niet drukker maken dan hoogstnoodzakelijk is. Dat gaat niet op als zij in de boksring verschijnen want gisteravond, toen een ploeg van in de Abruzzen wonende Italianen tegen een (zeer) versterkt team van de boks vereniging „Huizenaar" aantrad in het smoorhete „Odeon" in Rotterdam, bleken zij zich wel degelijk te willen inspannen. Dat voornemen steunde echter niet in alle gevallen op een „aansluitende" techniek. Maar wie gekomen was voor keiharde partijen, voor de „knallers" en de felle pugilis ten, kreeg ruimschoots zijn deel in de wedstrijdreeks die door de Neder landersmet 106 werd gewonnen. En toch viel er slechts één knock out. Hel slachtoffer was de Rotterdamse middengewicht Carel Jansen die in de eerste ronde van Giovanni Malandra een dreunende rechtse moest nemen die zijn incasseringsvermogen verre te boven ging. Hij tuimelde achterover en lag de tien tellen geruisloos uit. Gebrek aan vermogen een gunstige uitgangspositie om te zetten in voor tijdige winst speelde de andere boksers parten. Half zwaargewicht Willy Schu mann (Rotterdam) staat bekend om zijn vernietigende stoot. In de eerste ronde moest de Italiaan Alessandri Toto dan ook acht tellen, rust nemen op een com binatie links-rechts-links. Maar toen bleek het stotenarsenaal van Schumann te gering. In zijn zucht naar een snelle beslissing ging hij bovendien onzuiver stoten en hoewel Toto in de derde ronde nogmaals (staande) rust moest nemen, haalde hij op wonderbaarlijke wijze hel einde. Hij wist nauwelijks meer dat hij in de ring stond. Laten liggen Zelfs de technisch knappe zwaar welter Stan v.d. Driessche (Rotterdam) had de volle drie ronden nodig voor de rommelig boksende Grazioni, die als een stoom wals naar voren kwam en veel nam om het lichaam van de Rotterdammer onder handen te kunnen nemen. Lukraak sto tend blufte hij v.d. Driessche in de derde ronde zelfs helemaal af en bereikte nog een onbeslist. De kans op een zege had de technisch veel meer begaafde Rotter dammer laten liggen. Dat deed ook lichtweller Dirk de Vos (Amsterdam) tegen de, ook al weer rom- Vrij volle velden op Duindigt Tegen de zomer komt trainer-pikeur Klaas Woudstra nog wel eens een woensdagmiddagje naar Duindigt uit het hoge noorden. Hij heeft vrij veel paarden die op de noordelijke banen successen boeken en nu en dan heeft hij op de merendeels grotere banen van hel westen ook succes. Ditmaal kan dat bijvoorbeeld met Goudplevier S. Hanne- ke d'Aster en Ineke Hanover het geval Maar toch mag men daar niet al te vast op rekenen, want Duindigt stelt weer heel andere eisen dan de banen waar op deze paarden meestal dra- Om di i s de eerste stai Onze programma: Brederodepx-ijs (2000 m., autostart, met trio): Jonker Volann - Intrepide - Honey Hollandia. Duivenvoordeprijs (2140 m.): Interna tionaal - Jerolimo - Imca Six. Outsider: Impala Gregor. Siegerinprijs (ren. 2600 m.. met trio): Abgars Bonny Boy - Forest Star - Willy. Outsider: Big Boss. Heukelumprijs (2000 m.. autostart i: Hero Hollandia - Ineke Hanover - His Arela. Outsider: llina. Rechterenprijs (2140 m.. met trio): Ivonne Mac - Henrielte Signal - Icare Quick. Outsider: Gainer Papcnhoef. Staverdenprijs (2120 m.): Fcrnandel - Fore Bird W -' Eronica W Outsider: Goudplevier S. Menkemaborgprijs (1600 m„ autostart, met trio): Hercules V - Hanneke d'As ter - Hendrik BS. Siegerinprijs (Tweede afd.i: Frans- Purmer-Tamara. Sandenburgprijs (2140 m„ voor leer lingen. met trio): Donar Scotch - Her man - Hooi Song. Outsider: Fleche. Wittebrugprijs (2000 m., autostart i: Hurry Up - Hilda O - Ina. melig, boksende Zecchini die in de twee de ronde een openbare waarschuwing kreeg wegens vasthouden. Dat was nodig omdat hij steeds in gevaar kwam, maar De Vos bokste niet gevarieerd genoeg, bereidde zijn aanvallen onvoldoende voor en had zodoende de volle drie ron den nodig. Maar aan felheid, moed en doorzet tingsvermogen ontbrak het de Italianen geenszins. De kleine lichtgewicht Sergio Pataccia had dat allemaal hard nodig tegen Ton van Eek (Amsterdam), wiens gestrekte stoten en klare kijk op de situaties garant stonden voor een gave partij van zijn zijde, die alleen werd ontsierd, toen hij zich in de derde ronde even liet verleiden tot meevechten ln plaats van rustig op afstand zijn grote voorsprong te consolideren. Terecht ont ving Van Eek de stijlprijs, die bij de Italianen was gereserveerd voor Malan dra. die tegen Jansen maar twee minuten in de ring was geweest. Verbazing Die stijlprijs had trouwens net 20 goed toegekend kunnen worden aan veder gewicht Iwan Roesli (Amsterdam). De Nederlandse kampioen stond tegen de Italiaanse titelhouder van vorig jaar, Gianconi, die zijn droge, keiharde stoten perfect vanuit de schouder liet komen. Zijn aanvallen verraadde hij echter steeds door met zijn linkerhand te wap peren en Roesli. zeer geconcentreerd, had dat spoedig dooi Na een sterke tweede «onde van de Amsterdammer bleef de Italiaan niet veel meer over dan in de derde op DE stoot te'loeren. Die kans kwam niet. Wel een voor Roesli die een ontzagwekkende rechtse losliet die de Italiaan echter onbewogen incasseei- dc. Tot grote verbazing van het publiek heftig protesterend werd Gianconi tol winnaar uitgeroepen. Het was een schoonheidsfout op een zeer acceptabele boksavond, waarop lichtgewicht Gerard Bok (Rotterdam) de grootste moeite had met de sterk stoten de Oppedisano en clement werd behan deld .door de uitnemende Italiaanse scheidsrechter voor zijn ingeroeste fout: gevaarlijk inkomen mei hel hoofd. Een onbeslist was de juiste beoordeling. Ook in de partij tussen de zwaargewichten Henk Schumann (Rotterdam) cn Marcel lo Betli, maar dan omdat zij beiden blijk gaven nog enorm veel te moeten leren. Het was verreweg de slechtste partij van de avond die werd opgevuld met twee „Nederlandse" partijen, die niel afweken van hot over hel algemeen gebodene: hard, keihard. De middengewichten Har ry Bogaerts (Rotterdam) en Van Bok hoven (Helmond) boksten onbeslist en de „teruggekeerde" Eric Walcott (Rotter dam) deed te weinig om een nederlaag tegen Geven (Helmond) te kunnen ontlo- HERMAN VAN BERGEM ANGATUBA. Tien spelers van de Braziliaanse voetbalclub Esporte Paranapenma zijn gisteren in Angatuba, bij Sao Paulo, oni het leven gekomen toen dc autobus waarin zij zaten frontaal in botsing kwam met een vrachtwagen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9