Regen, regen, ruis GRANDIOZE ELPEE VAN JIMMY WEBB Schoenen voor mensen op smalle of brede leest DE EXQUISE AVOCADO Peter. Op d# overbekende „en nu allemaal''-manier draalt dit tweetal een groot aantal «martlappen op lof- se wijze af. Voor ons hoeft het niet. Titels: „Manolito", „Ra ta ta", „Nee niet huilen", „Marie Lou" e.a. (Im perial 5C048—24342). Jimmy Webb mag men gerust de meest succesvolle Jonge Amerikaanse 'componist van de laatste jaren noe- Irnen. Zijn universele werkstukken, waarin nochtans heel wat popin- rlocden te bespeuren zijn. worden door zowat iedereen gezongen en gespeeld. Namen: The Fifth Dimen sion, Andy Williams, Johnny Mi jlbit, The Peddlers, onze vaderlandse Revells, Kurt Edclhagen, The Ven tures en noem maar op. Minder bekendheid geniet Jimmy iWebb als executant van eigen werk. «Waarom is niet helemaal duidelijk, want Webb beschikt over een goede. 33pparte stem en bovendien over een goede voordracht. Dat blijkt ten 'Qovervloede uit de onlangs versche- Wfien elpee Jimmy L. Webb-Words >nd music", waarop Webb negen nieuwe nummers presenteert en daarnaast drie nummers van anderen. jln een overigens volkomen eigen in terpretatie. Tussen al dit nieuwe jmateriaal schuilt weer heel wat on- I vergankelijks. Het zeer actuele num mer „Sleepin' in the daytime" bij voorbeeld. de prachtige liefdesver klaring „Love Song" (waarvan nu al een covervedsie is van Arrival), het melodieus zeer luisterrijke „P.F. ltufeloan", „Careless Weed" en bij deze ig, vier nummers blijft het zeker niet )egjbeperkt wat betreft de superkwaliteit. ïlceNiet alleen in melodieus opzicht is de- t eie schijf een grandioze belevenis maar apkook wat de teksten betreft krijgen we kejhet volle pond. Zo handelt „Sleepin' In the daytime" over de momenteel belangrijke milieuhygiëne (ook in merika aan de orde van de dag) en „Dorothy Chandler Blues" hekelt 'ebb de willekeur van bepaalde luziekcritici. Jimmy Webb is dus zo maar een lieve liedjesschrij- (hoewel hij dat genre ook zeer 24/goed beheerst), maar werkelijk een iewogen, geëngageerd mens die het t niet schuwt. Die eigenschap jlreffen wij ook aan in het werk van ^.aura Nyro, Joni Mitchell. Randy [Newman, Melanie en nog enkele an deren, die net als Webb in hun liede ren, die net als Webb in hun liede ren op zoek zijn naar een betere jwereld. In het kader van die inten- ook in het kader van de 'lipoprage („My sweet lord". „Jesus irist Superstar" enz.) moet men n nummer als „Psalm One- 1 beschouwen, waarin Webb opperwezen heel eigentijds •rheerlijkt. Ja, „Jimmy L. Webb and music" is een typische inlversele superlatlevenschijf. (War- ler Bros. Rslp 6421). ELTON JOHN „Friends" Ken heel opmerkelijk artiest ls ook do Jonge Brit Elton John. Een. jaar geleden was hij nog een dolende ito do popwoestijn, maar nn, na uiterst succesvolle optredens ln Amerika, jmng hij zich een vedette noemen. Al tljn albums. „Empty Sky", „Elton John" en „Tumbleweed Connection", ringen grif over do toonbank en zo tal het ook wel weer gaan met [Eltons allernieuwste vinylschepping „Friends". Overigens valt „Friends" wel enigs- tegen, hetgeen niet zozeer de rchuld van onze held is. maar meer de opdrachtgevers. De elpee „Friends" is namelijk de soundtrack de gelijknamige film, die bin- DISCORUBRIEK door Charles Bels faamde Amerikaanse echtpaar Bon nie and Delaney verschilt wel he melsbreed met de vorige produkten. Stonden die platen vol met „verko perde" hartstochtelijke gillers, op ..Motel shot", de naam van de nieu we schijf, viert de introvertie hoog tij. En dat is wel zo prettig. Op een enkel nummer na („Free the people") zijn wij nooit zo kapot geweest van de produkten van Delaney, Bon nie en kornuiten, ook al zaten er tussen die kornuiten cracks als Eric Clapton en Jim Price. Ook op „Motel shot" wemelt het weer van de be roemde namen (Mason, Russell, Par sons, Allman), maar ditmaal pakt die supersession heel wat beter, dat wil zeggen ingetogener uit. De elektriek wordt nu namelijk niet, zoals bij vorige gelegenheden, ten overvloede benut voor het verwekken van niet aflatende geluidsgolven, maar louter ter vermeerdering van gave akoesti sche klanken. Het repertoire heeft op deze plaat ook wijzigingen onder gaan. Het „rampestampwerk" is in geruild legen gevoelige gospel- en bluesstukken (waarbij jaren oude melodieën), die overigens wel een zeer fanatieke uitvoering krijgen, maar die nu niet ontaarden in ge luidsorgieën. Hopelijk gaan Bonnie and Delaney op deze voet verder (Atco SD 33-358» overschatting. In ieder geval lijken de composities op David Crosby's schijf bijna allemaal op elkaar en ook wat de verklanking betreft vallen er weinig verrassingen te noteren, on danks de medewerking van talloze popgrootheden. Zo komen we Jerry Garcia tegen. Grace Slick, Jorma Kaukonen, Jack Casady en nog een hele reut superjongens en als je dan deze Crosbyplaat enkele malen ge hoord hebt, dan dringt zich toch de vraag op waarom die mensen eigen lijk meedoen. Desondanks is deze plaat toch wel luisterrijk, daar staat het talent van Crosby wel borg voor Het blijft alleen doodjammer, dat de plaat wat eenzijdig is. Nergens knalt Crosby er eens lekker uit, het blijft allemaal een beetje vaag gelispel en gefluister. Het geheel staat overigens op een peil, dat in ons land zelden of nooit bereikt wordt. (Atlantic). JOHN LEE HOOKER en CANNED HEAT De Amerikaanse zanger-gitarist John Lee Hooker geniet al zo'n jaar of dertig grote faam als vertolker MELANIE nenkort hier t® lande in première gaat. Zoals bekend is filmmuziek maken heel wat anders dan het in elkaar draaien van een puike popel pee. Zo komen we op „Friends" al lerlei symfonisch aandoende muziek stukken tegen, die het met beeld ongetwijfeld goed zullen doen. maar die via de luidsprekers niet helemaal overkomen. Die wat barokke, louter Instrumentale gedeelten op de plaat zijn trouwens niet gecomponeerd door Elton John. maar door Paul Buck- master. Zoals bekend is Buckmaster nan, die de tweede elpee van John voorzag van zulke prachtige arrangementen. Als componist ach ten wij echter Buckmaster minder geslaagd en daarom mogen wij het Elton John niet al te zeer kwalijk nemen dat deze elpee niet het peil haalt van de drie vorige. De num- msri waarin Elton zijn normale gang kan gaan zijn overigens wel van de overbekende kwaliteit, dat blijkt trouwens uit de hoge notering van „Friends" (als single) in Ameri ka. Hopelijk neemt John met zijn binnenkort in Nederland te verwach ten elpee „17.11.70" revanche voor deze mindere prestatie. De Britse popcrack moet echter wel uitkijken dat hij de markt niet overvoert met zijn produkten, want anders zou het wel eens kunnen gebeuren dat het poppubliek oververzadigd raakt. Iede re dag varkenshaas smaakt op den duur ook niet meerAnderzijds k3n men stellen dat John zo lang op zijn kans heeft moeten wachten, dat hij het er nu volledig van neemt (Paramount 6004). MELANIE „The good book". Met collega's als Laura Nyro, Jonl Mitchell cn Judy Mayhan (een nogal onderschatte juf) predikt de Ameri kaanse zangeres Melanie Safka via haar liederen voor meer liefde en verdraagzaamheid op deze aardbol. Vooral in ons land en sinds kort ook in Engeland, stelt men de hartekre- ten van de mollige Melanie bijzonder op prijs. In Amerika begint men nu rindelük ook aandacht te schenken aan haar zang en spel. zij het rijke lijk laat. Melanie loopt immeri al weer zo'n jaar of vier mee in de muziekwereld. Hopelijk betekent de onlangs ver schenen elpee „The good book" de definitieve doorbraak voor Melanie in Amerika. In ons land kan Mela nie zeker rekenen op een goede ver koop, te meer daar de kwaliteit deze nieuwe schijf weer groots te noemen is. Misschiet* is „The good book" wel de beste elpee, die zij ooit gemaakt heeft. En als het niet haar beste elpee is, dan is het toch zeker de meest gevarieerde die Melanie ooit gemaakt heeft. Vroeger sloeg het totaalbeeld van Melanies platen wel eens door naar de zwaarmoedige kant. maar tegenwoordig, en zeker op haar allernieuwste schepping, is er toch meer vrolijkheid in haar liedjes gevaren. De begeleiding is ook voller en gevarieerder dan vroe ger, toen zij haar liederen louter met de gitaar begeleidde. Nu is er op zijn tijd ruimte voor een lekker krijsend koortje (zoals in de titel song). voor veel violen en als dat nodig is voor de sfeer wordt er ook gebruik gemaakt van elektrisch ver sterkte gitaren. Toch blijft de sfeer overal transparant, niet de begelei ding maar Melanie domineert. De persoonlijkheid van Melanie spat werkelijk uit de groeven, maar dat is zij dan ook aan haar reputatie verplicht. Titels: „My father", „Nic kel song", „Babe rainbow", „You can go fishin'(een mooi sarcastisch liedje), „The prize" e.a. (Buddah 2318 022). DAVID CROSBY Solo van de blues en in het bijzonder van de boogie. Zijn spel heeft heel wat jongeren beïnvloed cn ook geïnspi reerd. Veel bewonderaars van Hooker moeten gezocht worden in popkrin gen, dat wil zeggen in kringen met een beter ontwikkelde smaak. De befaamde Amerikaanse blanke bluesgroep Canned Heat koestert al jaren grote bewondering voor de kleurling Hooker en laat die bewon dering nu wederzijds zijn. Hooker heeft dat tenminste ooit gezegd te gen één of andere platenjongen, die prompt een ontmoeting in de platen- studio arrangeerde. Hooker en Can ned Heat ontmoetten elkaar vorig jaar april-mei in de Libertystudio's, met als gevolg een grandioze dub- bellangspeler. Op deze platen speelt mondharmonikavirtuoos en pianist Al Wilson nog mee. Zoals bekend vond Wilson vorig jaar op tragische wijze de dood. Een plaat is volledig gereserveerd voor John Lee Hookers hartekreten en op de andere plaat wordt Hooker begeleid door Canned Heat. Toch domineert Hooker overduidelijk. Daarmee willen wij niets ten nadele zeggen van de Canned Heat, zeker niet van wijlen Al Wilson die hier en daar prachtig solieert, maar het is Hooker die de toon aangeeft. En dat is helemaal niet erg, want het ge heel is een grandioze belevenis ge worden. In Hookers spel kan men nog de oude tradities van de neger- olues beluisteren en anderzijds toch ook weer dynamische elementen van deze tijd. Canned Heat is hierbij een toegewijd en volgzaam begeleider Klasse. (Liberty). .The best of..." BONNIE DELANEY „Motel shot" De allernieuwste elpee van het be- Op ex-Hollie Graham Nash na heeft nu ieder lid van het Crosby, SI ills, Nash and Young-syndicaat een solo- elpee vervaardigd. Eerst kwam Neil Young met de elpee „Afler the gold- rush" op de proppen, daarna was het Steve Stills die de aandacht op zich vestigde en nu is er dan David Crosby's solo-elpee. En als we het goed hebben duurt het niet zo lang meer of Nash komt ook met solo- werk. Opvallend vinden wij dat al deze schijven. David Crosby's elpee inbegrepen, niet het peil halen van de gezamenlijke produkten van het nobele en zeer talentrijke viertal Weliswaar wordt een hoog peil be reikt. maar hel gevarieerde beeld van de collectieve platen ontbreekt. Mogelijk is hier sprake van zelf- Bij Bovema kan men blijkbaar maar niet genoeg krijgen van hel uitge ven van „The best of"-schijven. Zo verscheen er enige weken geleden weer een hele serie van dit soort platen, waarvan wij er enkele dui delijk willen aanbevelen. „The best of Roger Whittaker", de gebaarde Britse zanger, bijvoorbeeld is een puike schijf en dat geldt ook voor „The best of mr. Acker Bilk''. „The best of mr. Acker Bilk and Bent Fabric" en „Die Besten von Heino". Heino is een Duitse zanger, die hier eigenlijk weinig bekend is, maar in zijn vaderland grote roem geniet door zijn vertolkingen van volkslie deren en schlagers. De grote uit springer van de nieuwe „The best of"-aanvoer is evenwel de schijf met alle grote successen van onze vaderlandse popgroep Brainbox. De ze formatie mag dan heel wat keren van samenstelling gewijzigd zijn, de kwaliteit van het geheel heeft er niet onder geleden. Een overduidelij ke aanrader deze laatste schijf. (Im- KLAAS en PETER Uitermate geschikt voor feestavon den en dergelijke is de elpee „Hui len Is voor jou te laat" van het ons volkomen onbekende duo Klaas en JOHNNY MEIJER Nog niet zo vreselijk lang geleden lazen wij ergens in een interview met de accordeonspeler Johnny Meijer dat hij er niet meer aan te pas kwam bij de radio en bij de televi sie. Mogelijk verandert de onlangs verschenen elpee „Johnny Meijer" hier iets aan, want het zou toch zonde zijn dat iemand met zijn ca- jaciteiten niet meer onder de aandacht van het grote publiek komt. Dat Meijer nog steeds volop meetelt blijkt uit deze elpee, waarop hij nummers uit het wereldrepertoire speelt. Van „Yesterday" tot „La vie en rose", van „Sonny Boy" tot „Das gibt's nur einmal". Meijer beheerst al deze genres volkomen (Imperial 5C052—24330). THE SHADOWS NU MARVIN, WELCH FARRAR Behalve als begeleiders van Cliff Richard hebben The Shadows ook een reputatie opgebouwd als vaardi ge instrumentale vertolkers van, voor iedereen verteerbare, popmuziek. Het De vocale zijn nu ineens vreselijk nooit zo belangrijk geweest. Met het inruilen van de naam The Shadows voor Marvin, Welch and Farrar (de laatste is een Australische nieuwe ling) behoren de louter instrumenta le nummers beslist tot het verleden. De vocalen zijn nu ineens vreselijk belangrijk geworden en dat vinden wij eigenlijk doodzonde. Op de laat ste plaat van The Shadows werden we nog getrakteerd op heerlijke in strumentale rockmuziek en nu hoor je ineens bepaald niet originele, sterk op liet vocale ingestelde num mers. Waarom Marvin. Welch and Farrar gekozen hebben voor het vo cale werk is ons niet duidelijk uit de muziek op deze schijf. Het stijltje dat zij zich hebben aangemeten ken nen we onderhand wel van talloze andere formaties. En dan te v^ten dat deze heren instrumentaal zo goed uit de voeten kunnen. Schoen maker blijf bij je leest(Regal 8502). TITANIC met pop uit hoge noorden Op het gebied van de pop telt Scan dinavië nauwelijks mee. Dat er des ondanks een Noorse groep, Titanic geheten, in geslaagd is in Europa enige roem te verwerven, valt alleen maar toe te juichen. Overigens is Titanic niet een puur Noorse forma tie, solozanger Roy Robinson komt namelijk uit Engeland. Maar dat mag de pret niet drukken, te meer daar de eerste elpee van deze groep best aardig is. De groep speelt louter eigen werk, dat varieert van sentimentele zwij meinummers als ..Mary Jane" tot keiharde, regelrech te rockers als „Searchin'". Hier en daar klinkt het geheel niet zo erg origineel, maar goed, laten we blij zijn dat er nu eindelijk eens wat Noren in het Europese popgebeuren verzeild zijn geraakt. Dat gebeurt tenslotte niet iedere dag. (CBS S 64104). SEALS CROFTS geen Simon en Garfunkel Van de aankondiging „de opvolger* van Simon en Garfunkel zijn Seal* en Crofts", uitgesproken door aller lei publiciteilsmensen, klopt bitter weinig, afgaande tenminste op de onlangs verschenen debuutelpee van dit tweetal. Waarom dit duo vergele ken moet worden met Simon and Garfunkel is niet duidelijk, want de stijl van Seals and Crofts verschilt hemelsbreed van die van S. and G. Jimmy Seals en Dash Crofts maken gewoon recht op en neer volksmuziek met hier en daar wat jolige violen of gitaarionen, terwijl Simon and Garfunkel veel meer pathos en pre tenties in hun nummer* «toppen. Als het erom gaat nieuw® artiesten te introduceren is publiciteilsmensen niets te dol. Of misschien hebben zij wel gedacht dat door het producer schap van John Simon, broer van de beroemde Paul. het geheel in de Simon and Garfunkelsfeer terecht zou komen. Maar dan hebben zij zich toch deerlijk vergist. Seal* and Crofts eersteling is overigens geen geweldige elpee geworden, ook geen teleurstelling, er wordt ontspannen en plezierig gemusiceerd, maar de geniale vonk ontbreekt. Het beste nummer van de plaat vinden wij nog het ook op single verschenen nummer „Ridin' Thumb". (Bell SBLL 139). THE SHUFFLES Greatest Hits Hoewel de Brabantse groep The Shuffles nog niet zo lang meeloopt in de top van het hitwezen, is er van deze groep toch ook al een ..Greatest Hits"-schijf verschenen. Hierop staan uiteraard ..Cha la la I need you", „Bitter tears", „Teardrop on teardrop" en voor de rest nog enkele andere buitengewoon zoet sappige, keurig in het Engels gestel de smartlappen. Onze smaak is het niet, maar dat er toch publiek voor dit soort schijven is, wijzen de hoge verkoopcijfers wel uit. En voor veel groepen ls dat het allerbelangrijkste. Geef ze eens ongelijk. (CBS S 53012). Waar haalt de vrouw met die schattige kleine voetje*, maat 30. haar schoe nen vandaan? Uit het kinderrek. En haar uit de kluiten gewassen zuster met maat 50? Uit het herenrek. De man met maat 36 kan bU de jongens collectie terecht, maar waar vindt hij iets passends met maat 50? Hij neemt sandalen of teenloze pantoffels. Het is duidelijk dat al deze mensen blij mogen zijn aan schoenen te kun nen komen, maar nooit mogen ver wachten iets naar hun smaak te vin den. Tenzij het adres van de schoenen zaak „Gezusters Hermans" aan de Lan ge Jansstraat in Utrecht hun bekend is. Hier kan iedereen praktisch èn modisch terecht, voor volwassen damesschoe nen vanaf maat 29 tot en met 47, voor volwassen herenschoenen van 36 tot en met 52. (Wij hebben er zelfs 54 gezien). Voor bijzondere kindervoe ten, extra-smalle vrouwen voeten, voe- m ten die het niet zonder steunzolen kun- nen stellen. Klanten komen hier toet 4 alleen uit alle windstreken van het eigen land maar ook van over de gren zen. Wie hier eenmaal uit de nood ge holpen is. blijft klant zoals de Austra lische zakenman die van Schiphol even heen en weer rijdt voor nieuwe voor raad. Ruim dertig jaar geleden kwam de heer Van der Vossen, zoon van een der stichtsters, op de gedachte Iets te doen voor de teleurgestelde Indische mensen in ons land, die met hun sierlijke klei ne voetjes zo slecht konden slagen. Daarna zag hij minstens zo veel te leurstelling bij hun tegenpolen, de on- gelukkigen die op te grote voet leven. Hij kon er schoenfabrikanten toe over halen, speciaal voor zijn zaak zowel extra-kleine als bijzonder grote maten te laten vervaardigen. Sindsdien is Hermans de toeverlaat voor vele moeilijke voeten, met een toch nog betaalbare uitgebreide col lectie moderne schoenen in moderne leersoorten. Thans dus ook modieuze laarzen, en daarnaast zelfs bergschoe nen. bruidsschoenen, pantoffels en ten nisschoenen. Een en hetzelfde model: in de rechterhanden de kleinste maat 26 voor dames en 36 voor heren, in de linkerhand de grootste: respectievelijk 47 en 52 (Ge*. Hermans, Utrecht). In delicates*enwinkels kon men hem al ereder tegenkomen, d® exotische avocado, die met mate werd ingevoerd en heel prijzig is (cirra f2,25 per ■tuk). Maar In bet begin Tan dit Jaar eette de „Carmel"-avocado hier voet aan wal en kreeg een stevige poot aan de grond. Want een der grootste fruitverbouwers ter wereld, Israël, voor wie fruitexport een kwestie van leven of dood is, begon een groot scheeps® campagne om de aldaar groeiende en bloeiende peervormige vrucht-niet-notesmaak uit te voeren. Dat daarbij het oog gericht was op on* land. mag geen wonder heten: wij behoren tot de grootste fruitverbrui- kers van Europa. Wie staat er nog bij stil dat Jaffa's ook uit Israël komen? De hoge en con stante kwaliteit van de Jaffasinaasap- pel heeft bewezen dat ze in Israël weten welke voorwaarden aan vruch ten moeten worden gesteld. Voordat een fruitsoort door de Israëlische re gering voor export wordt vrijgegeven, moet er eerst zekerheid bestaan over organisatorische kwaliteits- en finan ciële kwesties. Een vijfjarenplan dat thans is afgelopen werd daarvoor op gezet en momenteel komt 1000 tot 1500 kilo Carmelavocado's per week ons land binnen. Dit zal duren tot eind april. Dan is de Israëlische oogst afgelopen. Maar de aanvoer uit ande re landen die alles bij elkaar onge veer even groot is, gaat dan nog door In gedachten verbinden tvff .zomer aan ..zon". De praktijk en de statistieken in De Bilt wijzen echter uit dat zomer" en „regen" ook, en soms zelfs nog inniger bij elkaar horen. Om in onze regenkleding meer zomerse fleur te brengen, worden er bijzondere dessins gebruikt voor regenjasjes en regenbroekpakken, met paraplu.' Het gele broekpak uit dacron polyester en katoen is versierd met oranje reuze-inktvlekken. De mantel, een gabardine van dezelfde grondstof, heeft een tijgerachtig camouflagedessin maar de kleuren zijn shockingroze en chocoladebruinDe internationale modellen zijn ontworpen door Stibbe. Amsterdam. Misschien zijn niet overal de parapluutjes erbij te krijgen. of begint. Wanneer een fruitteler doet wat hij kan. en dat is veel. dan blijkt het mogelijk fruit te verbouwen dat door de jaren heen. vrijwel van con stante kwaliteit blijft. Dit is niet al- Uen een kwestie van vakkennis en liefde voor de aanplant. In Israël wil dit zeggen dat de regering allerlei faciliteiten moet verlenen zoals voor bevloeiingsmethoden waaraan nog steeds gesleuteld kan worden, en hit geven van ruggesteun aan kwekers die voor export in aanmerking denken Ie komen. Maar er gaat niet één vrucht de haven uit of 'de controle heeft zijn kwaliteit „gewogen en zwaar genoeg bevonden". Verschillend ontvangen In grote steden van ons land is propa ganda gevoerd voor de Carmelavoca- do door de Algemene Vruchten Import Maatschappij. Duidelijk sloeg dit aan in de Randstad, maar in het zuiden was heel weinig belangstelling. Den Haag toonde laaiend enthousiasme, misschien niet alleen omdat avocado zich leent voor exquise hapjes, maai ook omdat er nog steeds veel mensen met herinneringen aan Indonesië wo nen en daar was „advocaat" welbe kend. De vrucht werd destijds ln Indonesië meestal op een hoogst eenvoudige ma nier gegeten, maar geen van de harti ge recepten die wij tot nu toe in de propagandafolders aantroffen, haalt daarbij naar onze smaak: Men deelt de advocaat in twee helften, haalde de pit eruit en strooit in het holletje een paar theelepels suiker. Daarop giet men een scheut zeer sterk koffie-ex- tract en dan kan het vruchtvlees op gelepeld worden telkens met wat van die koffiesuiker erbij. De suikerpot en het extract blijven ln de buurt om naar believen bij te vullen. De smaak van noten en room wordt door d® zoete koffie eerder verhoogd dan ver drongen. De vrucht, die zo als nage recht of lekker hapje door de dag wordt genoten, is machtig, maar ver rukkelijk. Hartig recept Avocado met garnalen: klaar in 5 minuten. Hiervoor hebt u nodig: 2 avocado's, 200 gr. garnalen. 1 hardge kookt ei. mayonaise, tabasco en ci troensap. Doe een paar druppels tabas co door de mayonaise; voeg nu de garnalen toe. Even goed mengen en daarna gelijkelijk over de 4 halve avocado's verdelen. Garneren met schijfjes hardgekookt ci en dan maar smullen. Als u dat lekker vindt leunt u ook nog met olijven garneren Koel

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7