MODE Werkgevers willen einde baggerstaking Joods protest bij Russische ambassade Bkrl TOTODIRECTEUR LUT NIET BANG VOOR LOTTO NA 5 NIEUWE STAKINGEN ITALIAAN (38) IN AMSTERDAM DOODGESGHOTEN Gaskamer wacht op Mansonc.s. Vreedzaam treffen van demonstranten Politie staat voor raadsel DE MANTEL SPECIALIST Lijk lag vier maanden in keldergat ziekenhuis Tegenactie vriendenkring Neuengamme Handig maar levensgevaarlijk Kliniek voor slachtoffers kampen komt in Leiden VREDIG MAAR ONTHULLEND DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Wracht 32, Leiden, postbus 11, telefoon 22244* Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden Directeur: drs- J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M. Heruer tertentics (excl. B.T.W.) 0,24 p. mm. Telefoontjes 2,25. Klachten bezorging telef. 22244* (18 tot 19 uur). Abonnement per week ƒ1,41, maand 6,05, kwartaal ƒ18,10, Jaar ƒ70,30. Per post. per I 21,70, per jaar 84.70. 62e jaargang, no. 18.367 T.V.-SELECTIE VANAVOND Nederland I: 19 05 uur De schat van het kasteel zonder naam: 19-30 uur Toppop; 20.21 uur Peyton Place; 21.10 uur Engelbert Humperdinck- shovr. Nederland II: 19.30 uur. Leven In het klooster; 20.21 uur Andy William»; 21.55 uur Paul Vlaonderen. DINSDAG 20 APRIL 1971 VRIJ ZONNIG De weersverwachting van het KNMI tot morgenavond luidt: Droog en vrij zonnig, maar in het noorden aanvankelijk nog wolken velden. Eerst weinig wind, later zwakke tot matige wind tussen zuid en oost. Minimumtemperaturen om streeks B, maxima van 13 graden in het noordwesten tot 20 graden ln het zuidoosten van het land. (Van een onzer verslaggevers) [ff HAAG Als werkgevers en werknemers vandaag tot elkaar komen, i hoort de staking van de baggeraars tot het verleden. De werkgevers iben gisteravond namelijk te kennen gegeven de eis van de werknemers 't een reële inkomstenverbetering van drie procent per contractjaar te len overnemen. Het ging bij de heropende besprekingen van vandaag de uitwerking van deze formulering, waarvan nog alles zou kunnen hangen. De werkgevers toonden zich vanmorgen in ieder geval bereid «e kwestie aan een neutrale deskundige voor te leggen, als men niet uit formulering zal kunnen komen. wk'Ten i ten 'i ..c- - m Terwijl de werkgevers hun aanbod de impasse door de baggevsta- doorbreken kondigde het sta- igscomité gisteren een uitbreiding van se staking aan. Het zijn vijf kleinere baggerwerken op verzoek van de werknemers zeil toegevoegd aan de lijst van ikingsobjecten in het baggei-bedrijf Haagse Kabouter (nog) niet benoemd tot ambtenaar het onderhoud van de haven in Dordrecht; het werk aan de Noorderdam bij Hoek van Holland: werk in Willemstad. een 'tweede object in Willemstad; werk aan het Amsterdam-Rijnkanaal. Het betreft hier. aldus het stakings comité. enkele spontane acties waarvan de stakingsleiding na overleg h,eft be sloten ze „officieel" te maken. De 700 stakers die gisteren in Slie- drecht de stakingsvergaderingen bij woonden. werden toegesproken door vertegenwoordigers van de drie vak centrales. de heren Jac. Allers (NKV). A. de Boon (NVV) en C. Bakker (CNV). Zij onderstreepten nog eens. dat de drie vakcentrales moreel achter de staking staan en dat zij bereid zijn. financiële steun te verlenen. Adhesiebetuigingen kwamen binnen van baggeraars in Kat wijk, Scheveningem Urlc, Harlingen, IJmuiden en Rotterdam. burgerlijke stand (Van e verslaggevers) 0 oorzitter loeming. TtnnrH a t DEN HAAG Het Haagse Kabou- lemeenteraadslid Casper Schuckink nog niet benoemd kunnen worden tot ;oldigd ambtenaar van de burgelij- ke stand. Bij de stemming over zijn iek tot benoeming tijdens de giste- gehouden raadsvergadering staak- <n de stemmen. Het Kabouter-raadslid hd geluk, dat de fractievoorzitter van It KVP was vergeten de presentielijst tekenen, zodat deze niet tegen kon lemmen. zoals hij van plan was. Bezwaren tegen deze benoeming wamen vooral van de kant van. de YD en de confessionele partijen. De (oordvoerder van de VVD zei er geen ertrouwen in te hebben, dat de Ka- Buter zijn plichten als ambtenaar van burgelij ke stand naar behoren zal ervullen. KVP-fractievoorzitter Borg- lols voegde eraan toe bang te zijn voor ïisbruik van de door de Kabouter be terde functie. Het KVP-raadslid W. du Ihatinier was het niet met zijn fractie- irzitter eens en stemde voor de be- Doordat de stemmen staakten zal het oorstel over twee weken tijdens de erstvolgende raadsvergadering weer in lemming gebracht worden.- Casper Ichuckink Kool had om de benoeming evraagd om het burgelijk huwelijk kennissen te kunnen sluiten. Dit ndanks het feit, dat hij tegenstander is fan het instituut van het huwelijk. (ADVERTENTIE) de werkelijke specialist die voordeliger brengt (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Amsterdam begint bet Chicago van Europa te worden. Gister middag werd de geteisterde groep ernstige delicten van de politie geconfronteerd mei de derde moord binnen een week. Na de diamantair Jacob Barber (afgelopen aoensdag) en de apothekersbediende Störmann (vermoedelijk afgelopen vrijdag) het slachtoffer ditmaal de 38-jarige Italiaan Romano MazziUi. Hij stierf :kenhuis tengevolge van een schotwond in het hoofd, die lysterieuze omstandigheden veroorzaakt 1 De heer Piet Nak toont hier bi} de Russische ambassade de onder scheiding, die hij van de staat Israël had ontvangen. Vanmiddag over handigde hij die aan een personeels lid van de Israëlische ambassade. Hij onthield zich tegenover het am bassadelid van enig commentaar over het waarom hij de onder scheiding teruggaf- Leiden kandidaat voor Europese indoorstrijd 1973 FLORENCE. De Europese Atletiek Unie heelt meegedeeld dat Leiden offi cieel kandidaat is voorde Europese indooratletiekkampioenschappcn 1973. De wedstrijden zullen, als Nederland inder daad de wedstrijden krijgt toegewezen, worden gehouden in de Groenoordhal j waar 7000 toeschouwers de strijd kunnen volgen en een ronde baan van 200 meter kan worden uitgelegd. De afgelopen wintermaanden zijn in Leiden op de demontabele indoorbaan van de K.N.A.U. reeds twee wedstrijden gehouden. Het slachtoffer, eigenaar van het Ita liaanse restaurant La Capannina in de uitgaansbuurt rond het Leidseplein, kwam in de nacht van zondag op maan dag, zoals gebruikelijk rond vier uur I thuis in zijn woning aan de Geulstraat in j Amsterdam-zuid. Hij lag nauwelijks in bed of zijn echtgenote werd uit de slaap gehaald door het geluid van een schot. Ze deed volgens haar zeggen het licht aan en zag dat er bloed stroomde uit het hoofd van haar man. Een kogel bleek boven de neus het voorhoofd te zijn bin nengedrongen en via het achterhoofd naar buiten gekomen. Zwaar gewond werd het slachtoffer overgebracht naar het Wilhelminagast- huis. waar hij later overleed. Tot grote woede van de politie werd zij om een nog onbekende reden pas maandagmiddag om 12 uur door de geneeskundige dienst van de misdaad op de hoogte gesteld. Toen de rechercheurs ter plaatse kwamen, vonden ze in de slaapkamer wel een pa troon maar geen wapen. De deuren en de ramen van de woning vertoonden geen sporen van braak, waaruit wordt afge leid, dat de dader gelijk met het slacht offer is binnengekomen (Mazzilli bracht wel meer op late uren landgenoten mee naar huis) ofwel dat hij zich reeds bin nen heeft bevonden. Ook wordt rekening gehouden met een familiedrama. Ten tijde van de moord bevonden zich in de woning Mazzilli, zijn vrouw, hun twee kindei en Renata en Huberto en zijn schoonmoeder uit Groningen, die een weekend over was. Inmiddels is bekendgeworden, dat Mazzilli al eerder is bedreigd. Op 14 april zou er ook al op hem zijn gescho ten. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De demonstratie van 250 joodse vrouwen vanmor- i gen voor de Russische ambassade in Den Haag is rustig en vreed zaam verlopen. De aanwezigheid I van ongeveer veertig leden van de Vriendenkring Neucngamme, die op hetzelfde tijdstip een tegen- demonstratie zouden houden, heeft niet tot wanordelijkheden geleid. Secretaris B. Gerritsen had de leden namelijk opgeroepen de demonstratie te beperken tot een stilzwijgend aanwezig zijn ten teken van protest. Allen hielden zich daaraan al staken sommigen tijdens dé demonstratie van de zeven joodse vrouwenorganisaties wel spandoeken de lucht in met het opschrift „ln de Sovjet-Unie j is geen discriminatie". De politie behoefde geen enkele keer in te grijpen. De dcmonstofGa,van de joodse m wen startte \'.>C «en omstreeks kwart over elf met een optocht van het Con gresgebouw naar de ambassade. Er den spandoeken meegevoerd met leuzen als „Let my people go" en „Kremlin laat de joden vrij''. Voor de ambassade werd een petitie voorgelezen met het verzoek aan de Sovjetregering een einde te maken aan uitingen van anti-semitisme, joden die vensen in staat te stellen naar Israël te emiereren en joodse vrouwen, die omdat zij wilden emigreren gevangen genomen zin, in vrijheid te stellen. Ver volgens werden er enige gedichten voor gelezen, waaronder één van rabbijn J. Soetendorp, rabbijn van de Liberale Joodse Gemeente in Amsterdam, waarin gevraagd wordt voor een vrij leven voor de joodse vrouwen in Rusland. Een poging om de petitie aan te bieden misluktea Na aanbellen kwam uit de ambassade een personeelslid nonchalant met de handen in de zak naar buiten, die verklaarde dal de demonstranten geen enkel motief' padden om de Rus sische regering een petitie aan te bieden. (Zie verder pag5, zesde kolom) De drie veroordeelde meisjet naar rechts: Leslie van Houten, kwamen gisteren met kaalgeschoren Patricia KrenuAnkel en Susan hoofden voor de rechter. Van links Atkins. (Van RIJSWIJK In politiekrin gen is men wel iets gewend op het gebied van slechte voertuigen, maar wat de Rijswijkse polifie gisteren beleefde op de Prinses Bea- trixlaan, ging alle perken te buiten. Een 53-jarige vee- verslagge- houder uit Delft werd met zijn Renaultje staande ge houden, omdat men van een afstand al enige staat van ontbinding meende te be- het Die veronderstelling bij nader onderzoek :stige half op de schoot van de vrouw van de veehouder, die naast haar man zat, lag een olievat, halfvol benzine. Uit het vat kwam een rubber slangetje, dat via een kier in het portierraam naar de benzinepomp bij de motor liep. Nader onderzoek bracht aan het licht dat de veehou der de achterbank van de auto had verwijderd om zo meer laadruimte te krijgen. Daarbij had hij echter de benzinetank beschadigd, zo dat hij die ook meteen de monteerde. Met behulp van het benzinevat kon hij toch nog rijden. Althans, tot gis- LOS ANGELES (DPA-RTR) Rech ter Charles Older heeft hlpplcleider Charles Manson en zijn drie vrouwelij ke volgelingen, Patricia Krcnwinkcl, Susan Atkins en Leslie van Houten ter dood veroordeeld. Hij volgde hiermee de conclusie van de jury. die op 30 maart deze straf aanbeval. Het viertal 1» schuldig bevonden aan de moorden op de actrice Sharon Tate en vier van haar vrienden in augustus 1969 en de kort daarna gepleegde moorden op het echtpaar La Bianca. Toen Manson het vonnis vernam, re ageerde hij met: „Ik aanvaard deze rechtbank als mijn vader en ik aan vaard het vonnis". Met deze uitspraak zag rechter Older van zijn recht af dc straf te wijzigen in levenslange opsluiting. „Na een proces van negeneneenhalve maand is slechts het kale feit van zeven zinloze moorden overgebleven, zeven mensen wier leven is uitgeblazen door volslagen vreemden, met motieven die vermoedelijk slechts voor hen duidelijk zullen blijven", aldus de rechter. De voltrekking van het vonnis dient volgens het Californische recht door middel van de gaskamer plaats te vin den, doch het is in deze staat gebruike lijk dat ter dood veroordeelden automa tisch in beroep kunnen gaan. Zelfs offi cier van justitie Vincent Bugliosl re kent erop, dat de procedure zich tot bij 't Amerikaanse federale hof in Washing ton zal voortzetten. Daardoor kan het nog jaren duren voordat het vonnis definitief wordt. SCHIEDAM (ANP) In een twee meier diep gat van de kelder van het ihej gemeenteziekenhuis in Schiedam is gis termiddag het lijk gevonden van een bejaarde vrouw, die ruim vier maanden Belden spoorloos verdween. Op 7 december van vorig jaar was de 85-jarige vrouw na een bezoek van controle aan het ziekenhuis niet meer komen opdagen bij de wachtende taxi chauffeur, die haar weer naar haar bejaardenflat zou terugrijden. Alle nas- Poringen door de politie bleven vruch teloos. Gisteren moest een loodgieter onder het ziekenhuisgebouw een onderzoek instellen in verband met een lekkage. Daartoe kroop hij langs een smal en donker gangetje in de kelder, waar hij weer via een lader in een twee meter diep gat moest afdalen. Tot zijn ontstel tenis trof hij daar een lijk aan, dat 'ater als dat van de vermiste vrouw werd geïndentificeerd. Aangenomen wordt, dat zij in een toestand van verstandsverbijstering onder het ge- houw is terechtgekomen, in' het gat is gevallen, en aan de gevolgen is overle den. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Toto-directeur Lui is niet verontrust door het voorstel van de Nederlandse Sportfederatie en het Cen traal Overleg Fondsenwerving om in dc nabije toekomst te komen tot het instel - van een eigen lotto in ons land. Hij begrijpt dat de situatie van dit moment tot bezorgdheid noopt, omdat de op brengst van de toto dit seizoen waar schijnlijk met tien miljoen terugloopt tot 64 miljoen, maar hij is toch niet bang. dat dit zal leiden tot het verdwijnen van de toto-in-de-huidige-opze. „U moet re kenen, toen we in 1968 met de nieuwe opzet begonnen, dat het een nieuwtje was cn dc massa zou aanspreken. Toen al was een lichte terugval ingecalculeerd. Door de moeilijkheden met dc NOS cn de invoering van het nieuwe formulier, aan het begin van het seizoen, liep de toto erg terug. Maar in november, wan neer we altüd spreken van „moeheid" onder de toto-deelnemers, was de op brengst alweer op peil en daarin is daar na geen verandering meer gekomen. Die ontwikkeling wijst erop dat er waar schijnlijk maar sprake was van een tij delijke Inzinking van de toto". Toto is tijdelijke inzinking alweer te boven Deze nuchtere reactie is het gevolg van de actie van de Nederlandse Sportfede ratie en het Centraal Overleg Fondsen werving. die een onderhoud met de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Marga Klompé hebben aangevraagd in de eerste plaats om hun verontrusting, die zijn weerslag zal hebben op de hele Nederlandse sport wereld. duidelijk kenbaar te maken en in de tweed eplaats om een voorstel in te dienen de huidige moeilijkheden te overwinnen. Daarbij is het instellen van een lotto ter sprake gekomen. Verwacht wordt, doordat deze formule voor het wekelijks wagen van zo'n gokje simpe ler is, meer aantrekkingskracht op het grote publiek te kunnen uitoefenen. Ook niet-voetbaldeskundigen zullen namelijk j in de lotto plezier beleven. Door deze ontwikkeling wordt in ieder I geval bereikt, dat de Nederlandse Sporl- federatie en Het Centraal Overleg Fond- 1 senwerving een claim op de lotto bij de minister voor CRM deponeren. Dat is be langrijk, omdat wel duidelijk is dat de zuigkracht van de Duitse lotto ook in ons j land zeer groot is, waarmee dus wordt I aangetoond, dat de belangstelling ervoor groot is. Voorzichtige schattingen spre ken van een jaarlijkse inleg van een ien- tal miljoen gulden. Voor het toestaan I van een lotto is overigens een wijziging nodig van de we op de kansspelen. Het is al jaren een publiek geheim dat de lotto een ernstige bedreiging voor de toto is. In de gesprekken met de minister van CRM is daar altijd op gewezen. De schoorvoetende ontwikkeling van de toto is er de laatste tijd het gevolg van ge weest Als het op korte termijn tot de invoering van de lotto mocht komen, ligt het in de bedoeling de organisatie ervan eveneens bij de Stichting Nationale Sport Totalisator onder te brengen. !Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Staatssecretaris Krui- singa van Volksgezondheid zal de op- I richting van een stichting met als doel I het tot standbreugen van een kliniek voor slachtoffers van Duitse gevange nissen en concentratiekampen bevorde ren. De staatssecretaris heeft zich ver enigd met de conclusies in deze zin in een rappoil van de commissie post con centratiesyndroom. Voor het tot stand komen van zo'n kliniek zal een overheidsgarantie ver leend worden. De commissie denkt aan een kliniex met twintig bedden. Tevens zal de kliniek gebruikt gaan worden voor verder wetenschappelijk onderzoek op dit gebied. De kans is groot, dat de kliniek ge plaatst wordt op het terrein van de Jelgersmakliniek in Leiden. Met de ge meente Leiden wordt hierover thans onderhandeld. De freule wil geen onthullend bloot en ia vierkant voor de vrede. De K.V.P., P.v.d.A., ADO, Lngdunum, de ridder en meneer Brlela ook. Tot de 28ste zal uw lijfblad u graag en uitgebreid laten weten waar over kiesgerechtigd Nederland het een» cn oneens Is. Gun zo'n kies keurige krant ook aan iemand die nog geen lezer is: een vriend, familielid, zij van boven of h(J van de overkant. Wie ons nu een nieuw abonnement opgeeft, krijgt een set (2 spellen) luxe speel kaarten gratis. g 0 ij ln enveloppe zonder postzegel verzenden naar de Leldse Courant, Antwoordnummer 349, Leiden. Als r abonnee de Leidse Courant heb ik voor u genoteerd: Naam: Woonplaats: Straatnaam: Ingaande: -. Hij/zij wil betalen per Mijn naam en adres zijn:

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1