monmg OPTIMISTISCHE GELUIDEN OVER HET BOLLENVAK Grootste deel van katholiek onderwijs in een stichting Audities van muziekschool Rijnakkoord Jaarconcert Neerlandia Rijnsburger was niet schuldig aan botsing DUUR CADEAU VOOR KWEKER bioscopen in LEIDEN bieden weinig nieuws Keukenhofs historie te boek gesteld Leidse KunstkringMikpunt van vak- en inspraakidioten i LEIDEN VRIJDAG ld APRIL ifc getrainde manageis". Oorzaak van deze tekortkoming noemde de heer Zwetsloot de mono poliesituatie waardoor men niet be Een licchtpunt zag hij in de produkt- ontwikkeling van de laatste tijd. Steeds meer bedrijven richten hel hoofd op i.p.v. van het op de grond ducht geweest is op andere moge lijkheden. Toen men eenmaal tot inzicht kwam trok men aan de han del; omzetvergroting. De ontaardde in te richten. Steeds intens-ever gaal men zich met de consument bezig houden. Belangrijk bij de produkt- ontwikkeling is hierbij het ontwik- sloot ..Volgens insiders is dit de laag ste vorm van concurrentie. Het ge volg daarvan is dat het aantal gul dens dat het bollenvak binnenkomt Zwetsloot: „Methoden die de expor teur in staat moet stellen om zijn produkt anders te laten zijn dan van anderen. In de toekomst zullen we D 1 april jubilerende Hobaho N.V. On- rrilSStriia danks de grauwsluier die de laatste J tijd de negatieve berichtgeving over relatief geringer gaat worden" Naast deze minder gunstige geluiden noemde de heer Zwetsloot ook een tussen de bedrijven, die zich willen aanpassen, geen prijsstrijd meer zien maar een pioduktieontwikkelingsge- m hel bollenvak wordt getrokken ziet 7/1 HOll /l/T —73 de n°S jeugdige loot aan de Hoba- 111 L U>tZfl UUjJkZ' hloboom de toekomst voor het bol lenvak met optimisme tegemoet. LISSE „Is het bloembollenvak Desondanks startte hij zijn rede- in de zeventiger jaren een veelbelo- voering met enkele problemen die Milieuverbetering en het botvieren van de eigen cretiviteit haalde hij o.m. valse voorbeelden aan. Zwetsloot: „Het artikel past uitste kend in ons veranderde gedrags patroon. Nu moet het ook nog in het bestedingspatroon worden ge- kelingen van de laatste tijd noemde hij de verpakking die er op gericht is het de consument zo gemakkelijk mogelijk te maken. De ontwikke- 'ingskosten ervan zijn enorm hoog omdat men plastic moet gaan trek ken en een speciale vulmachine voor in Keukenhof tijdens de bijeenkomst opsteken O.a. stipte hij het uitblij- van een groot aantal landbouwjour- ven van kadervorming aan. „Kader- nalisten de kernvraag. Antwoord op vorming is nagenoeg volledig ver deze vraag gaf de heer J. Zwetsloot. waarloosd. We hebben tegenwoordig een van de directeuren van het eind veel te weinig beschikking over goed gevecht te midden van die gemakke lijk tot „luxe" te camoufleren indus triële artikelen. Bijna alle bloembol lenmensen strijden hier nog steeds met oude wapens". „Nieuwe ontwikkelingen", aldus de heer Zwetsloot waardoor voor het bloembollenvak hoopgevende pers pectieven verschijnen." LEIDERDORP De Streekmuziek- school „Rijnakkoord" te Leiderdorp or ganiseert dit voorjaar een aantal open bare audities in plaatsen, uit welke leerlingen afkomstig zijn die aan deze school muziekonderwijs volgen. De au dities. die 's avonds om 8 uur beginnen, worden gehouden op: woensdag 21 april in Oud Ade-Rijpwetering in Dorpshuis Oud Ade; dinsdag 27 april in Hoogmade in Restaurant v. d. Ploeg; donderdag 29 april in Koudekerk a.d. Rijn in het Verenigingsgebouw; maandag 10 mei in Zoeterwoude in Het Centrum; dinsdag 11 mei in Woubrugge in Geref. Kerk; woensdag 12 mei in Roelof arendsveen- Oude Wetering in „De Alkeburchl"; vrijdag 14 mei in Hazerswoude-Dorp in het Herv. Verenigingsgebouw; woens dag 19 mei in Hazerswoude-Rijndijk in het Gemeentehuis en vrijdag 4 juni in Leiderdorp in de Scheppingskerk. Nieuwe R.-k. Scholengemeenschap in Leiden LEIDEN Met ingang van 1 augustus 1971 gaan de besturen van de stich- I basisonderwijs met het voortgezet on- ting „R.-k. Scholen Leiden" en de stichting „St.-Agneslyceum" een fusie derwijs is bijzonder gunstig om moge- aan. Dit in verband met een nieuw te vormen scholengemeenschap. Deze i h*ke. verandenng binnen het onderwijs r.. op te vangen en ook komt het de scholengemeenschap, die Scholengemeenschap St.-Agnes gaat heten, begeleiding van de leerlingen ten goede, wordt gevormd door het huidige Agneslyceum en de Mariaschool voor Zij blijven nu van de kleuterschool tot MAVO. Aan de „Scholengemeenschap St.-Agnes" wordt een mavo-afdeling 1 aan hel eindexamen longitidionaal toegevoegd. De huidige directeur van de Maria-mavo zal algemeen conrec- be&e,eid dooi- hetzelfde bestuur, tor van de nieuwe scholengemeenschap zijn. De fusie houdt een aantal ingrijpende bestuurlijke hervormingen in. Het is het doel van de stichting, de vernieuwingen in het onderwijs die op het ogenblik plaats hebben door deze nieuwe bestuursvorm te bevorderen. De besturen van de beide stichtingen 1 vertegenwoordiger van de hoofden i zullen samengevoegd worden en onder i de scholen zijn adviserend lid van de naam „Stichting Katholiek Onder- bestuurscommissies. De voorzitters van wijs" het bestuur vormen over de vol- deze commissies hebben zitting in het LEIDEN Morgenavond, zaterdag 17 gende scholen: Scholengemeenschap j algemeen bestuur van de Stichting Ka- april, geeft het Leids Accordeonorkest atheneum-havo-mavo St.-Agnes. lusscholengemeenschap voor mavo en leao, LOM-school-Rapenburg 48 en ver scheidene scholen voor katholiek basis- en kleuteronderwijs. Het bestuur van deze nieuwe stich ting wordt gevormd door: drs. G. J. Bergen (voorzitter); prof. dr. J. B. Schu- te (vice-voorzitter)drs. J. P. J. Veuger (penningmeester); G. M. Krol (plv. pen ningmeester); mr. H. M. de Munk (lid dagelijks bestuur); mr. dr. J. A. M. Cornelissens; mevrouw G. van Dongen- Nijenhuis, Mevrouw H. M. I. Janssen- Aggenbach; mevrouw J. van Iersel- Knüppe; H. J. A. M. de Jong; L. J. van Rooyen; mr. L. J. A. van Wersch en de ambtelijke secretaris mr. M. J. P. Tis- sen. De Stichting r.k.-Scholen Leiden en de Stichting St.-Agneslyceum hebben deze fusie tevens aangegrepen om de weg te openen tot eèn democratischer samenstelling van de schoolbesturen. In de statuten van de nieuwe stich ting is de bepaling opgenomen, dat voor elk van de beide scholengemeenschappen en voor de gezamenlijke scholen voor basis- en kleuteronderwijs en voor het buitengewoon onderwijs een bestuurs commissie wordt ingesteld, waarvan de leden gedeeltelijk voorgedragen c.q. benoemd worden door 't oudercomité, ter wijl ook de gezamenlijke docenten 'n lid kunnen voordragen. eD schoolleiding of Pau- j tholiek Onderwijs, stichtingsbestuur mo Dekenale Raad. De voor scholen van basis- en kleuteronderwijs en buitengewoon onderwijs zowel als voor de Paulus Scholengemeenschap voor mavo leao als voor de le periode is samengesteld uit de volgende personen; die allen lid zijn van het huidige bestuur: mr. H. M. de Munk; mr. dr. J. A. M. Cornelissens; mevrouw G. van Dongen-Nijenhuis; mevrouw H. M. I. Janssen-Aggenbach. H. J. A. M. de Jong en G. M. Krol. De bestuurscommissie van de scholenge meenschap St.-Agnes zal gevormd wor den door: prof. dr. J. B. Schute; me vrouw mr. J. van Iersel-Knüppe; drs. J. P. J. Veuger; L. J. van Rooyen en mr. L. J. A. van Wersch. Het samengaan van het kleuter- en lid van het Neerlandia zijn jaaruitvoering in het St. lid zijn van de Arrtoniusclubhuis aan de Mare. Deze uitvoering zal voor het eerst onder leiding staan van de nieuwe dirigent W. J. W M. van Geldre, opvolger van Lauw Boelaard. die. tien jaar Neerlandia naar grote hoogten heeft gevoerd. De heer Van Geldre is muziektherapeut aan Sancta Maria te Noordwijkerhout. Het programma voor zaterdagavond vermeldt o.a. werken van De Godzinski, Götz, Pressel, Per Remar, Sousa enz. Een kleiner ensemble van Neerlandialeden verzorgt het intermezzo. LISSE. De verkenners, welpen en gidsen van Lisse zijn gisteren hard bezig geweest de bermen van alle lanen in deze gemeente le ont doen van vuil. Vele tientallen zakken werden gevuld. Zwembad De Does LEIDERDORP Het zwembad „De Does'' in Leiderdorp wordt morgen middag weer voor het publiek openge steld. (ADVERTENTIE) Héél vlug héél lekkere koffie Blijf zitten waar U zit. De K aio rik Indola koffiepercolator zorgt wel voor de koffie. Naar de keuken lopen is er niet meer bij. Alleen even wat koffie erin, koud water erbij, steker in het stopkontakt en de koffie Is klaar.^ In 'n wip. 4, 8, j of 11 kopjes. Automatische overschakeling 1 op „warm hou- den"; roestvrij staal. En U houdt 'm maar rustig onder water bij het afwassen. Z6 veilig is de koffie- 1 percolator van Kalorik Indola. f 76,- KALORIK A JA 1 maakt u het leven lichter. BODEGRAVEN De verongelukte 18-jarige Rijnsburger P. van Vliet treft geen schuld aan het ongeluk, dat dins dagmorgen gebeurde op de Bodegraaf- se Dammekant. Behalve de Rijnsburger kwam ook de chaufleur van een tege moetkomende vrachtwagen om bet leven. De politie is tot deze bevinding ge komen aan de hand van een getuigen verklaring van een automobilist, die ge ruime tijd achter de Rijnsburgse bloe menwagen heeft gereden. Volgens deze getuige is de bloemenauto niet over de streep gegaan Ook was hij niet aan het inhalen. Uit de verklaringen van twee jeugdige personen, die in de tegemoet komende vrachtwagen zaten had de po litie eerder de conclusie getrokken, dat de bloemenauto plotseling uit een file was uitgeweken. De andere getuige stelt echter, dat er in het geheel geen sprake De politie van Bodegraven verzoekt overigens andere personen, die getuige waren van het ongeval zich te melden. HILLEGOM-DEN HAAG Voor de Haagse politierechter stond gisteren een 44-jarige bloembollenkwekcr uit Hille- gom, die in Noordwijkerhout bollen was gaan stelen om ze later cadeau te doen. Een aardig gebaar, doch ten koste van de betreffende kweker. De schenking was bedoeld voor een klooster, zoals de kweker meedeelde, nadat hij door de politie was gearresteerd. „Ik denk niet dat de geestelijkheid erg op een dergelijk cadeau gesteld zal zijn", veronderstelde de rechter. ..Ik ook niet", stemde verdachte nu in, „het was stom van me". „Stom en misdadig", vulde de officier aan. Waarmee de zaak niet rond was. want verdachte maakte zijn beurt nog slechter. „Ik heb de bollen niet weggehaald", bedacht hij. ,.U hebt het anders bekend", stelde de rechter vast. „Nee, mijn broer heeft ze opgeraapt", meende verdachte een slim me uitweg te vinden. Het lukte niet. Er was namelijk een getuige, die verdach te 's avonds in auto met aanhangwa- gentje zag passeren. Omdat hij wist. dat de kweker met de eerlijkheid op gespannen voet leeft, was die getuige de verdachte gevolgd en zag hem even later met het wagentje en twee zakken bollen van het veld komen. „Dus in elk geval medeplichtigheid aan diefstal", sneed de rechter verdere ontsnappingskansen af. De officier vond het meest wonderlijke, dat verdachte, die zelf in bloembollen handelt, bij een kweker bollen gaat stelen om het klooster er blij mee te maken. De eis luidde f 150,boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf met proef tijd van drie jaar, dat ook het vonnis „En als u nog eens wat wilt geven, doe dat dan van uw eigen bollen", adviseerde de rechter. Biologies-dienamiese landbouw LEIDEN Het Kreatief Sentrum aan de Breestraat te Leiden nodigt boeren, tuinders en consumerende bur gers en buitenlui uit voor een discussie- en informatieavond over „Biologies-die namiese land- en tuinbouw". Maandag avond, 19 april a s. houdt mejuffrouw Schilthuis, eigenares van de kwekerij „De vier jaargetijden" in Nieuwe Wete ring een inleiding over doel en werk wijze van deze alternatieve vorm van gezondheidszorg en milieubeheer. De le zing die begint om acht uur, is gratis toegankelijk. Niet rijklare auto's worden gecontroleerd SASSENHEIM Gisteren heeft de politie controle gehouden in de gemeen te op niet-rijklare voertuigen, daar het volgens de Algemene Politieverordening van Sassenheim niet is toegestaan deze voertuigen langer dan driemaal 24 uur op de weg te laten staan. De eigenaars van een tiental auto's, v.n.l. oude perso nenwagens werd aangezegd hun voer tuigen binnen de genoemde tijd te ver wijderen. Meerdere controles zullen volgen. LEIDEN Zo hebben we een piek fijn en gevarieerd paasprogramma, en zo moeten we weer een weekje genoegen nemen met wat de bios- eoopijskast ons te bieden heeft. En dat is deze weck niet zo denderend REX In dit theater deze week het enige nieuwe, dat op het bioscoop- programma staat vermeld. „Sex and life" is de Engelse titel van dit Duitse werkje, waarin perversiteiten hoogtij vieren. Evenals overigens in het kwalitatief heel wat betere „Het plezierigste huis in Londen", een film, welke dit theater tijdens de nachtvoorstellingen vertoont, LIDO Lido boekt de laatste tijd veel winst met oudé James Bondfilms, waarvan deze week een nog vrij recent exemplaat geprolon geerd is: „In dienst van Hare Majes teit" (On her majesty's secret servi ce) met een andere Bond, dan wie we vroeger gewend waren. n.l. Ge orge Lazenby, minder glad en be hendig dan zijn voorganger Sean Connery, maar even aantrekkelijk voor het vele vrouwelijk schoon in deze aanbevelenswaardige „schieter". Tweede week, reprise. STUDIO Dit theater draait nog steeds op het succes van de ongelukkige Engelse jongeman, die de transplantatie van ccn geslachts deel moet ondergaan. In het begin is „Percy" heel leuk. maar later komt liet allemaal wat traag over. on danks de vele schone „probeerselen". die het slachoffer na de operatie krijgt voorgeschoteld. Vijfde week. LUXOR Hoe kon het anders, „Love Story", waarover al zoveel gezegd en geschreven is. gaat in Leiden voor de derde week draaien. Terecht, vinden wij, want al b ve Story" nog zoeter dan de honing, het is een natte zakdoeke film van het betere soort. Een fil met een sterke rolbezetting en ra vakmanschap vervaardigd. Der week. TRIANON Ook hier is diep de ijskast getast. Een oud „lachertj van Louis de Funès werd gevont en te verwachten is, dat „De en de Cadilac" die onder regie Gerard Oury werd Vervaardigd, Leiden weer veel succes zal bele* Het is Louis de Funès op zijn b( bijgestaan door de onlangs overledi Franse komiek Bourvil. Reprise. CAMERA Camera tenslotte prolongeerde een minder sterke fill van De Funès: „Bertrand in on roerend goed", met Claude Rich Clade Censac. Wel opmerkelijk is film die tijdens de nachtvoorstelli gen draait: „St.-Valentine's day m; sacre" met Jason Robards, Geor Segal en Roger Corman. Aanradei tje. LISSE De heer A. M. Hulkenberg te Lisse heeft zich verdiept in de histo rie van de Keukenhof te Lisse en de historische bronnen ook werkelijk uit gediept om dat alles in boekvorm vast te leggen. Hij is daarin bijzonder goed geslaagd en op een smeuïge wijze gaat de auteur met de lezer de eeuwen door om le vertellen wat zich in vroeger eeuwen op de Keukenhof allemaal af gespeeld heeft. Hij besluit zijn boekje in keurige vorm met een „andere" Keu kenhof dan het Kasteel Keukenhof, na melijk de Nationale Bloemententoon stelling „Keukenhof" die de vele dui zenden weer door de poorten laat gaan om van de bloemenpracht te gaan ge- burgemeester WASSENAAR Burgemeester Mr K. Staab heeft H.M. de Koningin ver zocht hem voorlopig tot 1 september ontheffing te verlenen, van het voor schrift, dat in artikel 81 der gemeente wet voorkomt, namelijk dat de burge- j meester zijn vaste woonplaats moet hebben binnen de gemeente. B. en W. merken hierover op, dat zij er nog niet in geslaagd zijn een passende wo ning voor de burgemeester te vinden, hoewel daartoe alle pogingen in het werk worden gesteld. Aan de raad wordt voorgesteld aan het College van Gedeputeerde Staten te berichten, dat een ontheffing, zoals door de burge meester gevraagd is, gerechtvaardigd wordt geacht. De schrijver staat in het boekje uit voerig stil bij het allereerste moment dat over een tentoonstelling gesproken wordt en dan teft het de lezer, dat dit niet in eerste instantie is opgekomen uit het brein van de heren bloembollen kwekers zélf, doch dat eigenlijk deze eer toekomt aan een der vroegere bur gemeesters van Lisse en wel burge meester W. Lambooy, die de eerste woorden over de Keukenhof van nu gesproken heeft tegen de gemeente secretaris. de heer M. Th. van Dijk. van Lisse. Eerst daarna werd deze zaak overgenomen door figuren als A. M. Belle. D W. Lefeber, Th. Zwetsloot en Daan Hogewining, waarbij natuurlijk onmisbaar was een figuur als Wim van der Lee. de tegenwoordige directeur van de Keukenhof. In het boekje „De kleurige Keukenhof", een uitgave van Repro-Holland, Alphen aan den Rijn, verkrijgbaar in de boekhandel, kan men veel lezen over de Keukenhof als Kasteel en als bloemententoonstelling. Hondje gedropt ab| vriendendienst ALPHEN AAN DEN RIJN f bestuurder van een auto zette gii| morgen in de Uramisstraat ii Ridderveld een hondje uit zi en reed daarna hard weg. Omdatï merkzame bewoners van die straat,I- het vreemde gedrag van de bestuuj aandacht had getrokken, het kenta van de auto konden opnemen, kon| politie later een 25-jarige Alphen, aanhouden. Door de politie ondervraagd m motieven van zijn handelwijze, klaarde hij zich van het hondji hebben willen ontdoen om eei een vriendendienst mee te bewi Het vreemde van zijn „verantwoorj acht de politie, dat hij halsstarrig weigeren de naam van de eigenaai het hondje prijs te geven. Daarom zou de politie gaarne w ingelicht over de herkomst vb zijn lot overgelaten klein bruin hi een reu. met korte staart, en z. snuit. Het diertje droeg bij zijn ngst een rode halsband. LEIMUIDEN De afdeling LeirnuÜ pi en omstreken van het Verbond Veilig Verkeer moet noodgedwongen jaarlijkse contributie verhogen voor 1972. Bovendien zal dit bec; voortaan centraal worden geïnd. De aftredende bestuursleden D. J. gel en A. v.d. Linden zijn bij acclanu herkozen. De aftredende voorzitter Broere was niet herkiesbaar. In plaats werd met grote meerderheid heer A. Ravenhorst benoemd. Tot overige bestursleden werden H. hof en Joh. de Bok benoemd. Vrijdag 16 april om 8 uur i: propaganda-avond in het Nutsgebo: n te Rijnsaterswoude, waar ook de certi eaten van de geslaagden worden reikt. Op 19 april wordt het practise deel van het jeugdverkeersexamen houden. Onduidelijkheid LET OP HET GWK-EMBLEEM Aan-en verkoop van afle vreemde valuta tegen de officiële, dagelijks in de grote dagbladen gepubliceerde koersen ook voor cheques, reisver zekeringen spaar-, salaris- en depositorekeningen goud en zilver. De Grenswisselkantoren N.V. op het N.S.-station van Leiden. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 8 en op zondag van 9 tot 5. Telefoon 01710-44558. DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. LEIDEN Van het bestuur van de Leidse Kunstkring „Voor Allen" ont vingen wij een bijdrage in de discus sies die de laatste tijd de gemoederen in het Leidse muziekwereldje beheer sen. Het „negatieve geschrijf" over de L.K.K. in verscheidene bladen geeft het bestuur aanleiding tot het maken van een aantal op- en aanmerkingen die we hierbij laten volgen. Dat een recensent meent te moeten schrijven: „de L.K.K. moet eens prog- paganda gaan maken" betekent dat de man niet op de hoogte is van het feit, dat de laatste acht jaar vóór hel begin van het seizoen 7000 folders naar bedrijven en scholen met bege leidende brief werden verzonden, dat voorzitter en secretaris vijf maal per jaar een ronde doen om tweehonderd aanplakbiljetten in Leiden en randge meenten Voorschoten. Wassenaar. Katwijk aan Zee, Katwijk Binnen. Noordwijk, Oegstgeest en Leiderdorp in winkels, V.V.V.'s enz. op te hangen, dit alles met resultaat het teruglopen van het ledental van 812 tot 370. Dat de L.K.K. als een oude. duffe clan wordt beschreven, duidt ook erop dat de betreffende recensent onkundig is van het feit. dat de L.K.K. 46 jaar .geleden is opgericht als tegenhanger van de Maatschappij voor Toonkunst, iuist om muziek voor allen te verzor gen en dat de L.K.K. nog altijd als een der goedkoopste of misschien de goedkoopste kunstkring in den lande i te boek staat. Dat op het stencil op het laatste con cert uitgereikt geen naam en giro nummer van de penningmeester staat vermeld, is inderdaad een verzuim, maar ieder lid-abonné heeft zijn lid maatschapskaart tevens bewijs van toegang, waarop adres van secretaris en gironummer van de penningmees ter staat vermeld. De enkele bezitters van een losse kaart op dat concert zullen het ontbreken van deze gege vens inderdaad met ontsteltenis heb ben geconstateerd!! Dat een inzender in een der Leidse bladen vindt, dat het bestuur maar heeft beslist zonder inspraak van de concertbezoekers dat er volgend sei zoen slechts drie concerten en nota bene alléén piaonorecitals worden ge geven. dat het onbegrijpelijk is dat het reservekapitaal is opgeteerd, doel de L.K.K. alleen maar schade. Maar ja. zo goed als we vakidioten hebben, hebben we inspraakidioten, die te pas en te onpas over inspraak redekavelen en menen overal ondemo cratische werkwijzen te moeten ont dekken. De L.K.K. is een vereniging, die volgens haar huishoudelijk regle ment elk jaar een algemene vergade ring houdt (in mei of juni), waarop hel bestuur rekening en verantwoor ding aflegt. Alle leden-abonnés krij gen een gedrukte aankondiging met agenda, de nieuwe serie concerten en vaak een verslag van de benarde situ atie. Op deze vergadering verschijnen behalve de negen bestuursleden enke le ereleden en hooguit één procent van de leden. Alleen toen het leven van de L.K.K. op het spel stond, toen dus over fusie met de Mij. voor Toonkunst moest worden besiist, liep dit aantal zelfs op tot 12(Inspraak hebben de leden dus altijd gehad. Er is zelden een bestuurslid te vinden (gelukkige uitzonderingen vormen o.a. mej. Dankmeijer en de heer Van der Vorm, die zich vorig jaar als be stuurslid hebben gemeld), De inzender is een bijzonder slecht, waarnemer, want hoewel hij meent te moeten constateren dat de concerten nog altijd even goed worden bezocht, moet het bestuur melden dat elk con cert door minstens 200 bezoekers min der wordt bezocht. Immers: het aantal leden-abonné is het laatste jaar met 180 afgenomen en ook de verkoop van losse kaarten is zeer teruggelopen. Vandaar ook het wegslinken van het reservekapitaal. De L.K.K. heeft het leven alleen kunnen behouden door een flinke subsidie van de gemeente Leiden en het bestuur is verplicht bijzonder goed te overleggen hoe het de eindjes aan elkaar zal knopen, wat een voortdurende zorg is. De begroting voor volgend jaar met vijf concerten toont een tekort van f. 9.000.Waarvandaan dat geld te halen? Een onoplosbare puzzel. Het bestuur doet dus maar niet raak. doch het kan niet anders en is al blij met de drie piaonorecitals die dank zij de medewerking van concertbureau Koning, dat 45 jaar zijn bemiddeling heeft verleend, kunnen worden geor ganiseerd (overigens ook nog met een tekort van f. 2.500,Daarom: wie vóór 1 juli a.s. op gironummer 81022 ten name van de penningmeester van de L.K.K. „Voor Allen" een bedrag van f. 13,50 (voor jongeren f.9, overmaakt, helpt de Leidse Kunst kring „Voor Allen" overleven. Namens het bestuur: J. de Nobel, voorzitter; W. F. Harmsen, secretaris. Geen stellingname Graag reageer ik op enkele uitlatingen van de heer Veerman, A.R.P.-voorzitter, n.a.v. de verklaring van professor Ver- kuyl. De he.er Veerman beroept zich erop. dat de problematiek van de nu cleaire bewapening in zijn partij uitput tend aan de orde is geweest. Dit onder scheidt de A.R.P. inderdaad, ten goede, van de confessionele broeders. Deze dis cussie heeft echter noch in het politiek handelen, noch in het programma van actie geleid tot een krachtige stellingna me Dit combinerende met de wetenschap dat de confessionele programma's als functie o.a. hebben het binden van de linkervleugel van de partij, kan men in derdaad moeilijk enig vertrouwen hebben in het beleid, dat in de periode '71-'75 ge voerd zal worden. Het programma van de A.R.P. komt ook op andere punten, genoemd door prof. Verkuyl te weten rassendiscriminatie en ontwikkelingspro blematiek niet tot een krachtige stel lingname als de programma's van de nieuwe drie of als met name het pro gramma van de P.P.R, hetgeen bijvoor beeld opgemaakt kan worden uit hel vrijwel volledig voorbijgaan aan de han- delsbelemmerende. protectionistische maatregelen van de E.E.G. ten nadele van de ontwikkelingsgebieden. Han Damen, Naar aanleiding van uw artikel stemt willekeurig" zou ik hel willen opmerken. In Nederland wonen nog altijd mei mensen zonder titels als mr. en dr. vo< Deze gewone kiezers, hoe politiek interesseerd ze ook zijn, kunnen doe' gewoon niet meer wijs uit onze grabbelton. Momenteel kunnen we kiezen uit partijen, die elkaar uitschelden, op de zittende regering. Heeft een j: lid wat te weinig macht, dan stapt hij ui de partij en richt een nieuwe op, of n houdt zich bezig als het P.A.K. alternatieve ministers aan te wijzen (i woon een lachertje!) De kiezer heeft d) taak dit alles goed bij te houden. Volgens mr. dr. v. Ommen Kloeke üff de fout in het opvoedingssysteem voorlichting, doch volgens mij ligt L schuld van het willekeurig of niet kiezcin bij de politieke machthebbers, die noj nooit zo onduidelijk zijn geweest als b deze verkiezingen. Zodra we eens wat minder partijd hebben is het mogelijk oris hierin IJ verdiepen. Met 28 partijen is dit nifj mogelijk, of je moet dagelijks een huisii werkuurtje „politiek" doen en wie het: daar zin in? De politiek heeft inderdaad een slechlij image en als het zo doorgaat wordt 1 nog slechter in de toekomst. Aan i vraag wir nu de werkelijke schuldige is siechilC dt bei i u ó'ki WIJ Katwi]

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4