ethouder Kret stopt plaatsing „Rijks "-hek in Vogelbuurt Op en Huis onder nieuw dak Gemeente moet veer laten bij uitbreiding secretarie Na hoorzitting op straat: Geef ons tenminste en echte speeltuin Leidse Agenda Proef met koopavond op donderdagen Burgerlijke Stand Afscheidsduel bij Quick Boys Delegatie uit op bezoek in Krefeld Leiden 1 RAAD VINDT F 17200.- TE VEEL HDYS wil SJZ-speler 16 APRIL 1971 LEIDSE COURANT PAGIIN. Canadees bezoek aan Keukenhof DEN Zomaar, midden op de Blauwe Vogelweg, heeft wethouder D. Kret |lermorgen een „openbare hoorzitting" geïmproviseerd. Met ongeveer een extra heeft hU de doorgaans overladen agenda verzwaard om het oor [lenen aan verontruste Vogelbuurtbewoners. Ze hadden hem opgebeld omdat jrkliedcn het terrein rond het nieuwe zusterhuis voor het Academisch Ziekcn- s afzetten met een hekwerk, dat geen rujmte meer laat voor een trottoir langs steeds drukker wordende Blauwe Vogelweg. Er werd nog aan veel meer icblen lucht gegeven die de „leefbaarheid" in dc afgesloten Vogelwijk betref- De heer Kret, vergezeld van zjjn Ijverig stenoënde secretaresse, zegde toe korte termijn te zullen onderzoeken of aan de meest voor de hand leende verlangens tegemoet gekomen kan worden. Vogelbuurt boekte resultaat, want nog dezelfde middag liet de heer Kret •fonisch aan een van de woordvoerders weten dat het werk aan het hek tdt stilgelegd. Het zal niet hervat worden, voordat de wethouder er toestemming or geeft. Inmiddels zal de gemeente Leiden proberen, van het rijk. een strook ind terug te kopen om er een trottoir op aan te leggen. ZTii op j?|let plaatsen van het hek was voor buurtbewoners de druppel, die de \er van hun ongenoegen deed over- n. De laatste jaren was het moge- geweest, de vroegere „tuin van nan" en het aangrenzende bos ieuweroord" vrij te betreden. )aar werd gretig gebruik van ge- akt. De moeders gingen er frambo- |n en bramen plukken of brachten er I het schapenweitje lange vakantieda- I n zoek met kinderen en pic-nicmand. vaders gingen er na het werk een se neus halen en voor de kinderen het ruige terrein een dorado. En en waakten ze tegen de toenemende dadigheid en verpaupering, die be nadat „de Belasting" zijn intrek I genomen in het Huis van Bosman. ieuweroord" was een compensatie het feit, dat het wijkje tussen jnsburgerweg, "Wassenaarseweg en chtegaallaan niet over een (definitie- ;ln speeltuin beschikt. wrlopig speeltuinvereniging „Vogelbuurt", op 22 mei a.s. haar 25-jarig bestaan ert, heeft nog nooit een geschikt ter- Int je toegewezen gekregen. Het veldje n de Nachtegaallaan vol pollen en lilen, waar de buurtjeugd mag spelen, ef „voorlopig", nadat tegenover ieuweroord" een Mytylschool voor handicapte kinderen was gebouwd en n aanpalend strookje grond bestemd D rd voor de bouw van een tijdelijke nege bij die school. Later zal de lo' nege overgebracht worden naar een v de bewoners van de Leeuwerik en omgeving voorlopig zitten n in de stank van paardemest en i hinder van de horzels". Het llopige karakter van de huidige preltuin" is voor het bestuur van de eltuinvereniging niet de basis waar- tp het de gelden die een kwart eeuw met oud-papieracties etc. bijeen i geschraapt, kan investeren in de clubhuis. En dus moet k bestuur voor het clubwerk regelma- huren in de kantine van iet sportveld „Pomona". Hakken maar Tegenover de heer Kret vroegen de -iejwoordvoersters van de Vogelbuurt zich if. waarom de Mytylschool niet ge- »uwd was op de plaats van het denne nbos in Nieuweroord, dat toch gehakt noest omdat het dood was. Nu gingen de bouw een aantal kostbare, eeu- 'enoude maar kerngezonde bomen te- ,lden de grond. Het toppunt van inconse- uentie was voor hen de aanleg van de lauwe Vogelweg tussen de Mytylschool ..Nieuweroord" door. Haastige auto- nobilisten die, komend uit de richting rassenaar de moeilijke uitmonding op o Rijnsburgerweg willen omzeilen, [i;lnaken er een racebaan van. Tot aan de eyens tussen Nieuweroord en de tuin Bosman is de Blauwe Vogelweg 3"! oorzien van een trottoir; tussen Leeu- ïricprerikstraat en Mezenstraat dreigde er hek te komen, dat een veilig gééoversteken boudweg onmogelijk maakte, lalfïn achter dat hek een parkeerplaats, t»: Daar krijgen we wel de uitlaatgassen MEDISCHE ,M DIENSTEN LEIDEN Voor het weekeinde bellen: ido flolcterstelefoon 22222. Geopend voor spoed ende gevallen: apotheek Reljst, Steen- nraat 3S. tel. 20136: apotheek Voorschoten, eidseweg, Voorschoten, tel. 01717-2525. OEGSTGEEST Dokter Held, Marc- 'm 36, tel. 52255; apotheek: Apotheek 'ijst, Steenstraat 35, tel. 20136. LEIDERDORP Doker De Bruijne, loofdstraat 8, tel. 22208. Apotheek: apotheek '«ijst, Steenstraat 35, tel. 20136 en apotheek Apotheek, Leldseweg 66, tel. 2525. Wijk verpleging, Gezondheidscentrum Wijngaar- VRIJDAG 16 APRIL Zuiderkerk, Lammenschansweg Kath. Vrouwengilde: milieuhygiëne en milieuzorg, 20.00 uur. RIJKSMUSEUM VOOR OUDHEDEN Congres voor beroepsarcheologen, Ne derland. KASTEEL DUIVENVOORDE An tiekavond op Kasteel Duivenvoorde, aan vang 20.30 uur. LAK-gebouw, Rapenburg 73 Ope- mng van tentoonstelling van plastieken van Paul de Regt en Wil Verhey, aan vang 20.00 uur. ZATERDAG 17 APRIL Antonius Clubhuis. Ruilbeurs voor erzamelaars, van 1017 uur. LOGEGEBOUW STEENSCHUUR 6 Kinderfilm K O, Flipper de dolfijn, aanvang 14.30 uur. hakt". groen wordt omge- Geen trottoir, geen veiligheid; geen speeltuin, geen ruimte voor de natuur lijke ontplooiing van de kinderen. Dat de klacht, die de buurtbewoners wethouder Kret voorlegden. Irritatie De luxe van vrije groen was ook te mooi om waar te zijn. „We hadden daar geen recht op maar waren eraan gehecht. We zouden mooie tuin krijgen. We hadden 'm al. Helaas alleen op papier, naar geble- is. Wekenlang hebben ze hier bo- gehakt alsof er geen kapvergun- ning voor nodig is. En het hout werd zo gauw mogelijk verbrand. Dan kon nie mand meer zien of er een zieke of een gezonde boom gesneuveld was. Moest dat nu zo?..." LISSE. Koningin Juliana heeft van morgen een bjjna twee uur durend be zoek gebracht aan de nationale bloemen tentoonstelling de Keukenhof in Lissc. Zij werd op haar tocht vergezeld door mevrouw Michener, die momenteel met haar man, de gouverneur-generaal van Canada, een driedaags bezoek aan Ne derland brengt. Bij de ingang van de Keukenhof werden de hoge gasten ver welkomd door o.a. mr. J. Klaasesz, com missaris van de koningin in Zuid-Hol land, drs. A. J. Berends, burgemeester Lisse, en de heer W. van der Lee, directeur van de Keukenhof. Antonia Captein, gekleed in een kos tuum uit de tijd van Jacoba van Beieren, bood het gezelschap, waaronder ook een groot aantal Canadese gasten, bloemen in de ontvangstkamer voorgesteld te zijn aan de leden van de raad van beheer van Keukenhof, maakte het ge zelschap een rondgang op de Keukenhof. Hoogtepunt bij de bezichtiging van de bloemen was de onthulling door mevr. Michener van een nieuwe tulpensoort. De lange gele darwintulp kreeg de naam Beauty of Canada". Kweker van deze hulp, de hee»- J. van der Mark uit Noord- wijk. bood mevrouw Michener het naam- v plaatste het naambordje vervol- bordje aan. De Canadese gouverneurs- gens tussen het bloembed. Na deze ceremonie vertrok het gezel schap om een bezoek te gaan brengen de ambtswoning van de ambassadeur te Wassenaar. Het plaatsen van het hek langs de Blauwe Vogelweg kon gestopt worden op de formele grond, dat er geen bouwvergunning voor was afgegeven. De weerzin van de jeugd uitte zich inmiddels in het vernielen van de reeds geplaatste hekpalen. Maar de onheuse bejegening die ze volgens hun zeggen kregen van de directeur van de plantsoenendienst de grote mond van de opzichter van de zusterhuis-bouw van wie ze moes ten „opsodemieteren" omdat hij er an ders de politie bij zou halen, irriteerde hen voldoende om hun recht te zoeken bij wethouder Kret. Terecht voelen de gangmaaksters van de buurt diens in grijpen als een succes van hun actie. dankbaarheid sprak wel het meest uit de vraag tot welke partij de heer Kret eigenlijk hoort: dan wisten ze tenminste op wie ze zouden stemmen. VOORSTEL B. en W.: LEIDEN Zeer binnenkort zal het college vad B. en W. de raad voorstellen bij wijze van proef over te gaan tot het instellen van een koopavond op donder dag. De koopavond zal gelden voor een deel van de binnenstad tot 21.30 uur. Het college baseert dit voorstel op een posi tief advies, dat dezer dagen door de Ka mer van Koophandel is uitgebracht. B. en W. hadden om dit advies gevraagd naar aanleiding van een verzoek' van de Raad voor het Grootwinkelbedrijf, kring Leiden. LEIDENGeboren: Yvonne d.v. W. Boom en J. M. van Zijp, Johannes Johnny z.v. A. van den Bos en L. D. Bavelaar, Deborah Esther Dirkje d.v. A. van Iterson en D. van Beek, Jacoba Cornelia d.v. N. Zwanenburg en van Duijn, Rudolf Leopold Pieter R. L. Schippers en J. C. Kindt, Ellen Cornelia d.v. S. Greijdanus en K. J. Scheele, Wilhelmina Catharina d.v. J. T. Dreef en J. S. Schouten, Heidi d.v. J. Boomhouwer en W. Boer, Jacoba Ger- ritje Johanna Petronella d.v. H. van Harten en G. Treur, Floris Jan z.v. G. Pijnse van de Aa en R. C. J. van der Heijden, Paul Jasper Christiaan Hen drik z.v. J. A. Jansen en J. C. de Graaff, Sander z.v. J. C. M. van Lochem E. J. van Hattem, Arthur z.v. J. W. Wachterhof en W. Schrammeijer, Karin d.v. J. J. Monfils en M. Jasperse, Apolo- nia Glazina Margarethe MD.V. H. van Kleef en C. A. A. van Rossum, Huber- tus Theodorus z.v. T. A. Interna en G. H. van der Aalm, Marc z.v. W. J. Gelderblom en A. J. Haarsma. Geboren: Angelique Désiree d.v. D. P. van der Valk en W. E. J. van der Vossen, Simon Johannes Pieter z.v. an der Linden en J. E. Langerak, Sabine Johanna Maria d.v. J. A. van der Hulst en H. J. M. van Wissen. Martin z.v. A. G. H. Koppen en M. J. Schrama, Jacqueline d.v. J. van Driel en J. G. H. Pelkman, Pieter Jan z.v. J. den Dikken en E. C. Asmus. Geboren: Marco Robertino z. J. Ver- plancke en H. Kluivers; Steven Jan Leendert z. v. W. J. den Outen en E. A. an der Sar; Maria Alcina d. v. M. Teixeira en M. A. C. Botelho; Arjan z. van Nieuwpoort en M. de Vos; Cynthia Pamela d. v. J. de Roode en E. H. M. de Best; Erwin z. v. J. van Ek en an der Leij; Rhode d. v. H. Schalk M. P. van Osenbruggen; Martha Wilhelmina d. v. M. A. Jansen en J. P. van Rijsbergen; Inge Geertruida Francina d. v. L. P. Hensing en F. T. M. Hogeboom; Jacobus Jan z. v. J. C. Vooijs en A. van Beelen; Cornelis Jasper z. v. C. Verdoes en N. A. van Duijvenbode; Renate Martha Johanna d. v. P. J. G. de Boer en W. F. M. Nieuwland. LEIDEN Geboren: Pati'ick, zn. v.: C. de Vogel en A. Hansen; Eric, zn. v.: T. de Vogel en J. C. M. Ouwehand: Saskia Maria, dr. v.: G. L. T. van Leeuwen en C. M. M. Caspers; Anne- mieke, dr. v.: D. Weijling en M. L. de Overleden :G. Nijp, 8 okt. 1912, man. H. F. .T. de Kruijs, 3 aug. 1889, man, W Verhorik, 25 mrt. 1971, dochter, A. Ver schoor, 8 dec. 1947, man. I. van Setten, 4 juli 1902, vrouw, N. Scheen. 10 aug! 1889, echt. va. A. Burger, S. Rozen broek, 28 maart 1971, zoon. Gehuwd: R. C. de Smit en P. Oot- jers. Overleden: J. E. Teljeur, geb. 29 april 1908, man, M. G. H. Ernst, 'geb. 29 nov. 1888, wed. v. J. P. M. Simons, I. Ouwerkerk, geb. 8 jan. 1880, wed. v. H. G. van Houten. J. B. A. Beugelsdijk, geb. 4 juni 1901, man, H. J. Veldhuij- zen, geb. 26 jan. 1902, echtgen. van H. Roozendaal, K. de Vries, gebr. 11 jun 1929, man, C. F. Pahud de Mortanges, geb. 13 mei 1896, man. Overleden: M. E. G. Mouwen, 22 juni 1878, weduwe van T. P. van der Steen; M. Kievit. 11 okt. 1902, man; P. Geerlof, 29 dec. 1890, weduwe van A. J. van der Heijden; B. W. van den Berg, 21 apr. 1892, man; J. M. Schimmel, 25 dec. 1906, weduwe van J. G. Ruiter; J. Pennenburg, 22 nov. 1877, man; M. Heuver, 30 mrt. 1893, echtgen. van H. J. Grolleman; P. G. Reibestein, 21 mrt. 1971, zoon; G. Bey, 8 dec. 1891. echtgen. van F. PynnakenJ. J. Elsgeest, 5 apr. 1884, man; E. Wormser, 11 jun. 1963, dochter; A. Barendrecht, 17 apr. 1888, weduwe van A. Poldervaart; C. Neute boom, 30 nov. 1889, echtgen. van J. J. van Biemen; W. Plu, 2 nov. 1904, echt gen. van G. Linschooten; J. Slootmaker, 25 sep. 1887, echtgen. van M. Leune. ,.Sakor"-actie voor kinder bescherming LEIDEN De Samenwerkende Kin derbescherming Organisaties zullen eer collecte van 19 lot 25 april a.s. in Leiden en omgeving houden. Ongeacht hun zuil of gezindte zullen zij delen in de op brengst die via de Sakorbussen bijeen gebracht worden. Deze is bestemd v< het werk van de kinderbescherming tehuizen en inrichtingen, waar een drin gende behoefte bestaat aan „mankracht" én financiële steun. Anderzijds kan men zijn bijdrage storten op het gironummer 40 40 40, ten name van de stichting; Sa- kor-Den Bosch. KATWIJK De laatste wedstrijd van het op te heffen zaterdagelftal zal op woensdag 9 juni worden gespeeld op het terrein van Quick Boys in Katwijk tegen Saarland. De wedstrijd begint om 19 uur. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling de afscheidswedstrijd te spelen te gen Schotland, doch dit duel kon geen doorgang vinden. Nieuwe opzet voor uitwisseling LEIDEN Een vertegenwoordiging van het gemeentebestuur van de Duitse plaats Krefeld bracht gisteren een be zoek aan Leiden. De delegatie stond onder leiding van de Oberburgermeister v,an Krefeld, de heer J. Hauser. De dele gatie is in Leiden om besprekingen te voeren over de uitwisseling tussen Lei den en Krefeld. Sedert een jaar of tien is het regelmatige contact tussen beide steden beperkt gebleven tot het uit wisselen van bestuursfunctionarissen. Deze regeling werd als onbevredigend gevoeld en daarom worden er besprekin gen over een heel andere opzet van de uitwisseling op gang gebracht. Er be staan plannen om uitwisselingen te gaan organiseren tussen de plaatselijke mid denstand, muziekgezelschappen, sport verenigingen, verenigingen werkzaam op cultureel terrein en waarschijnlijk ook scholieren. De Leidenaars die dan uitgezonden worden om aan de evenementen deel te nemen, worden ondergebracht bij parti culieren en in hotels. Hetzelfde geldt voor de Krefeldse bezoekers aan Leiden. Krefeld is een gemeente van ongeveer de grootte van Utrecht. Ze ligt op een uur afstand van de Nederlandse grens, ter hoogte van Venlo. De stad is rijk aan oude gebouwen, maar is verder op en top een stad van nu. De stad heeft een grote Burgerlijke Stand OEGSTGEEST Geboren: Anousch- ka Natasja, d.v. M. R. Adriaens. en van A. J. M. van Oers; Robert Gerard, z. v. G. H. de Groot, en van J. E. van Kerkhof; Deborah Esther Dirkje, d. v. A. van Iterson, en van D. van Beek; Daniël Erasmus, z. v. M. J. Koornstra, en van E. .J M. Zibirre. Getrouwd: F. A. M. Stroink en M. E. T. Remijnse; L. Vos en M. J. Geurtsen; J. Bos en B. A. Verburg. faam in West-Duitsland als textielstad, heeft een hogere textielschool en ver scheidene gymnasia. Er is een omvang rijk coltureel leven waarin de Schouw burg en de musea een grote rol spelen. Maar ook op het gebied van sport staat Krefeld zijn mannetje. De stad heeft een prachtig overdekt zwembad en ver scheidene sportverenigingen, waaronder een ijshockeyclub. Bovendien neemt ook het dierenpark een grote plaats in in de stad Krefeld. Een stad, die niet te vergelijken is met Leiden, maar daarom zo interessant om te bezoeken. Of het dit jaar nog tot een nieuwe vorm van uitwisseling zal komen, is bij zonder onzeker, omdat bij de bespre kingen gisteren gebleken is, dat binnen het bestuur van Krefeld nog niet over de veranderingen gesproken werd. Brandjes in Leiden LEIDEN Dc brandweer is gisteren een paar keer voor „niemendalletjes" uitgerukt. Gisterochtend ontstond er een brandje op dc bovenste verdieping van een perceel aan de Langegracht. Dc eigenaar was bezig in een Ijzeren ketel afval te verbranden, hetgeen een enorme rookontwikkeling veroorzaakte uit de schoorsteen. De man had zijn vuurtje al weten te blussen voordat de brandweer kon optreden. Eveneens werd gisterochtend de brand weer gealarmeerd naar aanleiding van een autobrandje op de Papengracht. On der de motorkap was kortsluiting ont staan. De brandweer behoefde echter niet in actie te komen omdat een mon teur de uitslaande vlammen wist te do ven door de accuklemmen los te trekken. De eigenaar van de wagen was niet ter plaatse aanwezig. Kinderen hebben gisteravond oude bo men op het speelterrein aan de Mors singel in brand gestoken. De brandweer moest hier wel aan te pas komen om het vuur te blussen, opdat enkele houten klimrekken gespaard bleven. LEIDEN Drukkerij De Bink is ver- naar het ingebruiknemen van de nieuw- voorkant zijn daarboven de kantoren en huisd naar de nieuwbouw aan de Roose- bouw aangezien De Bink (directeur H. dergelijke gelegen. Er is nog een uit- veltstraat. Volgende week vrijdagmiddag Schoonderwoerd) volledig uit haar jasje breidingsmogelijkheid van 1000 m2. tussen 2 en 5 uur wordt het traditionele was gegroeid. Aan de Rooseveltstraat „open huis" gehouden. heeft men nu twee keer zoveel ruimte Het bedrijf telt 27 personeelsleden, als aan de Stille Rijn. De bedrijfsopper- v lange tijd reikhalzend uitgekeken vlakte bedraagt 850 de werkzaam zijn. 19 in de technische afdelingen Het zal nog niet vaak gebeurd zijn, dat een paar wat in de echt verbonden wordt, t hebben al heel veel gezien op dat gebied, een ereboog van fietswielen en hagen van allerlei sportmensen, mc zijn wel iets bijzonders. Toch viel het echtpaar Vreeburg-de Vreede deze eer te beurt. De bruidegom is ruiter en daarom mochten de trouwe viervoeters niet ontbreken op zijn huwelijksdag. OEGSTGEEST Een paar maanden geleden leek het erop, dat het pand Wilhelminapark 21 als een „rijpe ap pel" in de schoot van de gemeente Oegstgcest vlei. Het voorstel, destijds gedaan, om genoemd perceel aan te kopen tegen een prijs van 65.000 gul den en mede een bedrag van 25.000 gulden opknapkosten te voteren werd door de raad gretig aanvaard. Maar vorige maand bleek, dat de verbou- wingskosten minstens 80.000 gulden zouden vergen, waarbij dan nog een bedrag kwam van 32.000 gulden voor de „buitenboel". Men zou dus de beschikking krijgen over een uitstekend geoutilleerd ver lengstuk van het huidige gemeente huis waar de ambtenaren te kampen hebben met plaatsgebrek. Het totaal bedrag van 172.000 gulden, dat het aangekochte pand uiteindelijk zou moeten kosten viel de gemeenteraad een beetje rauw op het dak zodat men vorige maand na ellenlange discussies besloot het voorstel tot verlening van krediet aan te houden om eens wat alternatieven onder de loep te nemen. De in het preadvies genoemde alter natieven zoals een houten gebouw in de tuin van het raadhuis, het bruik baar maken van de zolder van het raadhuis of het huren van flats ble ken dermate kostbaar te zijn in uit voering, dat de heer Dorgelo (VVD) het in twijfel trok of de zaak niet een beetje te ongunstig werd voorgesteld ten gunste van het eerste voorstel. Namens zijn fractie deelde hij mede niet van mening veranderd te zijn en hij wilde niet verder gaan dan 50.000 gulden beschikbaar te stellen voor de verbouwing van het pand. Spreker maakte er een voorstel van. De heer Veen (PC) nam de genoemde alternatieven wel serieus en sloeg welgemoed aan het cijferen om te recht te komen op een bedrag van 160.000 gulden „all in". De heer Olivier (D '66) sloeg zelf niet aan het rekenen, maar wilde wel eens weten hoe men aan de in het pread vies genoemde cijfers was gekomen. De KVP en de P.v.d.A. schaarden zich bij monde van mevrouw Gouverneur van Deene en drs. J. de Graaf achter het voorstel van B. en W. „De sociale dienst van de gemeente moet zonder meer een goed onderkomen hebben Op verzoek van de PC-fractie werd de vergadering door de voorzitter, burge meester jhr. T. A. J. van Eysinga geschorst om gelegenheid te geven tot fractieberaad. Na voortzetting van de zitting bleken de VVD en D'66 een voorstel van de PC-fractie te onder steunen om een totaalbedrag van 160.000 gulden ter beschikking te stel len voor de aankoop van het pand, de verbouwing, het opknappen van de gevel, schilderwerk e.d. Hierbij dan niet inbegrepen de kosten van de in richting. B. en W. trokken daarna hun voorstel in, dat echter direkt werd overgenomen door drs. de Graaf (P.v.d.A.) zodat dit eerst in stemming kwam. Met alleen de KVP, P.v.d.A. en de beide wethouders v. d. Voet en Thorn voor werd dit verworpen. Wet houder Temminck (financiën en on derwijs VVD) viel zijn fractie bij en stemde tegen. Het voorstel van de PC- fractie werd in omgekeerde volgorde aangenomen, zodat de gemeente bij het verbouwen van het pand een „veer" zal moeten laten. Door dit alles was de rest van de agenda in het gedrang gekomen om dat voordien al geruime tijd het on derwerp „wijzing van bepalingen ge meentelijke belastingen en verhoging van de straatbelasting in het geding was geweestHet preadvies wat hier over handelde werd o.a. door dr. Oomen (KVP) geprezen als een technisch uitstekend werkstuk. De heer Brou wer (PC) voelde zich echter nog im mer bezwaard, omdat de rioolbelasting gekoppeld was aan de personele be lasting, waardoor huiseigenaren nu, vanwege de belasting welke zij ver schuldigd zijn aan het hoogheemraad schap, dubbel aangeslagen worden. Men ging na een nadere uiteenzetting van wethouder Temminck akkoord met de voorstellen. Kort geleden werd het besluit geno men tot stichting van een 4e openbare lagere school te Oegstgeest welke zijn definitieve plaats zal krijgen in plan-Haaswij k. Er wordt voorlopig met drie klassen gestart. Als hoofd genoemde school werd benoemd de heer G. Eegdeman, thans onderwijzer aan een lagere school te Velp. Van 14 tot 24 mei zal een tentoonstel ling van beeldhouwwerken en plastie ken gehouden worden rond het win kelcentrum Lange Voort. B. en W stelden voor een bijdrage te leveren van 1500 gulden. Mevrouw Gouver neur-van Deene (KVP) noemde een rond bedrag van 1000 gulden, mede omdat er in de subsidieverordening geen regeling getroffen is voor derge lijke incidentele manifestaties en de toekomst wellicht wel eens i verzoeken gedaan zouden kunnen worden. Men hield het echter op 1500 gulden. De KVP stemde tegen, maar KVP-wethouder J. J. Thorn stemde voor. De periode om kosteloos in het huwe lijk te treden is uitgebreid. Dit kan voortaan op maandagen van 15.00 tot 17.00 uur en woensdagen van 10.00 tot 12.00 uur. „Het spijt me", zei mevr van Belle (PvdA) dat er geen moge lijkheid op vrijdag is" .Wij zullen uw wens noteren", zei de voorzitter. ZOETERWOUDE Loek Helder, dc technisch begaafde „Spielmacher" van SJZ, is benaderd door dc Schiedamsc tweede-divisieclub IIDVS. Dc huidige trainer van deze vereniging heeft Helder onder zijn hoede gehad toen hij aan Holland Sport was verbonden. Helder, die vorig jaar van de Voor- schotense vereniging Randstad Sport overkwam naar SJZ, is nog weinig enthousiast voor een overstapje naar het betaalde voetbal. De groenwitten zullen het volgend seizoen weer kunnen be schikken over Louis van Veen. Hij heeft na een jaar bij SVLV gespeeld te hebben overschrijving aangevraagd naar zijn oude vereniging. Ook Wybo Ammerlaan van deze Voorschotense club heeft de wens te kennen gegeven volgend jaar op „Haasbroek" te willen spelen. G.P.V.'er v. d. JAGT: Nederland wordt één grote consumptietent OEGSTGEEST Voor de strcekver- gadering van het Gcref. Politiek Ver bond, gisteravond in het Rijnlands Lyceum, waren ongeveer 100 mensen uit de bollen - en duinstreek gekomen om naar de heer J. v. d. Jagt uit Arnhem, lid van de Centrale Verbonds raad, te komen luisteren. Spreker liet allereerst de positieve posten zien als dc gestegen welvaart en de goede werkge legenheid, maar hij was van mening dat de negatieve posten als gezagscrisis, zedenverwildering, inflatie, onkerkelijk heid en materialisme de positieve pos ten overheersten. De heer v. d. Jagt wees ook op de miljoenen die onnodig worden uitgege ven aan w.w.-ziektewet- en andere so- ciae uitkeringen. Velen verdienen naast hun uitkering er nog een inkomen bij. Deze zaak moet hoognodig worden doorgelicht. Het aanstellen van sociale rechercheurs zou aanzienlijke verbete ring kunnen betekenen. „Het Konink rijk Gods dat moet-centraal staan, het gaat niet om de mens en zijn welzijn, maar om Gods eer. God wil niet dat Nederland één grote consumptietent wordt", zo zei hij. Na de pauze kwam o.a. de publiciteit voor radio en t.v. ter sprake. Spreker was van mening dat de verkeerde voor lichting een gevolg was van het feit dat deze in linkse handen is, ook bij KRO en NCRV en de NOS. Het stemadvies van Prof. Verkuyl noemde spreker on begrijpelijk. „Deze is totaal de kluts kwijt". Politiek café in Oegstgeest OEGSTGEEST In het kader van de komende Tweede-Kamerverkiezingen hebben de afdelingen van de P.v.d.A. en de P.P.R. in Oegstgeest een politiek café georganiseerd op vrijdag 23 april a.s., 's avonds van 8 tot I in „De Roode Leeuw", Dorpsstraat 55 te Oegstgeest. Ieder die politieke belangstelling heeft, is van harte welkom en kan een praatje maken met Kamerkandidaten van de drie partijen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3