Hazerswoudse Fig Leaves willen alleen maar goede amateurs zijn VIJF JAAR., DEO Barbra Streisand Kevin Ayers The Whole World in hun sas met nieuwe formatie bioscopen in LEIDEN Niet veel nieuws bij Parijse modehuizen WEER ERG GOED IN FLITSENDE KOMEDIE IN 'T KORT •RiJDAG 9 APRIL 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Leuke resultaten op Kaagconcours LEIDEN Een groep die op het Kaagconcours een leuk resultaat heeft behaald, zijn de Hazerswoudse Fig Leaves". Tot nu toe zijn ze lenminste doorgedrongen tot de hal ve finale. Veel mensen zal de naam „Fig Leaves" beslist niet vreemd in de oren klinken. Dat is ook helemaal niet zo gek, want een jaar of due geleden was er in datzelfde Hazers- woude een groep die de naam ..Eve and the Fig Leaves" droeg. Mam- Eve is er na een jaar mee gestopt en daarna begon de geschiedenis van de groep verdacht veel te lijken op die van de tien kleine negertjes. De een na de andere trok zich terug, tot er nog maar drie man van de oude formatie over waren. Dat waren de zanger, de drummer en een gitarist. Maar deze drie kregen al heel snel versterking van een saxofonist en een basgitai-ist. „Aan die saxofonist z'n we op 'n heel gekke manier gekomen", vertelt Frans van der Meer, vroeger actief lid van Fig Leaves maar nu mana ger van de groep. „We hoorden hem eens spelen in de kerk. Toen hebben we gevraagd of hij een keer bij ons wilde komen „jammen". Dat is ons en hem zo goed bevallen dat hij meteen maar gebleven is." Heel anders is het gegaan met de bas-gitarist die we op 't moment heb ben. Die hebben we via een adver tentie bij de groep gehaald. Toen de groep zover uit elkaar gevallen was, dat verder optreden niet meer moge lijk was, hebben we een advertentie voor een basgitarist en een organist geplaatst. Daar hebben we een leuke bas aan overgehouden. Weer anders was 't met de organisten. Daar kregen we vreselijk veel reacties op. Zelfs uit Delft en Den Haag. Maar jam mer genoeg was het meestal brand hout. en als ze goed waren hielden ze er, naar ons gevoel, bijzonder vreemde ideeën op na. Nu doen we het maar zonder". De groep bestaat op het ogenblik uit Jan Weesselingh, drums (2e jaar en heeft vier jaar pianoles gehad): Bart de Roo. zang (22 en geen muzikale opleiding); Henny Nieuwenhuyzen, gitaar (22, geen muzikale opleiding) en Cees de Haan, basgitaar (17, heeft twee jaar vioolles gehad, Cees komt uit Sassenheim). Als „last but not least" moet dan Wim Vreeburg ge noemd worden. Wim is 24 jaar, heeft drie jaar pianoles en een jaar saxo- foonles gehad. De kans zit erin dat hij op de Bühne ook piano gaat spelen. Als het hele maal nodig is kan de groep nog 'versterkt worden met een gitarist, want ook zanger Bart bespeelt dit instrument". Op de vraag wat voor muziek de /roep speelt kon Frans niet zo gauw «tv antwoord geven: ..Eigenlijk' alles een beetje commercieel is en lekker in het gehoor ligt. Daarom jpefen we ook vaak populaire num mers, die we zelf gearrangeerd heb- ïn. Een beetje het Akkerman-ach- .ge werk. Een grote favoriet van ons is Focus". Zoals veel groepen heeft ook „Fig Leaves" moeite gehad met het vinden van ruimte om te repete ren. Maar dat probleem is nu opge lost. En dat repeteren vinden ze allemaal bijzonder hard nodig. ..We zijn echt niet van plan om beroeps te worden, maar we willen heel erg goeie amateurs zijn. En dat bereik je alleen maar door keihard te oefenen". Eerste paasdag spelen de Fig Leaves in Pleyn 68 te Hazerswoude. De Hazerswoudse Fig Lean Clubhuis Het Honk aan de Roosevelt straat II LEIDEN De Leidse jongerenbe weging DEO (Door Eigen Opzet) be stgat deze maand vijf jaar. Reden waarom het de komende toeken zal gonzen van cle activiteiten in club huis ..'t Honk;', waarin de soos ge- DEO, ontstaan uit het jeugdwerk van de St.-Antoniusparochie, gaf op 18 april 1966 zijn eerste dansavond in ,,'t Honk" en groeide in de loop der jaren uit tot een gezonde en levenslustige ja/igerenbeweging, die zich al snel liet onderverdelen in een aantal afdelingen, te weten ,,DEO-petitevoor de jeugd tot 17 jaar, die vooral 's zondagsmidag in het gebouw terecht kan, ,,DEO-spe- ciale" en ..DEO-moderne" voor de ouderen, voorts de Hootch Potchclub het zondags koffieuurtje voor iedereen. Bovendien worden elke dinsdag- en donderdagavond ,.so- zen" gehouden, tijdens welke vaak gespreksgroepen worden gevormd. DEO, dat financieel aardig rond kan komen, voelt zich nog steeds geluk kig met het ouwe trouwe Honk. Alleen zou men het zaaltje dolgraag will en uitbreiden teneinde de grote belangstelling elk weekend ver- 'sbhijWèn er bij de diverse ActiviteU ten zo'n viehonderd man redelijk op te vangen. DEO heeft voor zon dag 18 april al zijn leden en oud leden uitgenodigd de lustrumreceptie bij te wonen en weer eens fijn de. vele oude koeien uit de sloot te halen. Op deze receptie, die tussen 14.00 en 17.00 uur plaats vindt, zal de Baker Street Jazz Band voor de muzikale omlijsting zorgen. In het kader van de lustrumfestiviteiten zul len voorts nog enkele bekende groe pen in het Honk voor het voetlicht verschijnen. Op maandag 12 april (2e paasdag) zal de Haagse formatie Evol and Dovy optreden, op zaterdag 17 april Daniella and The Fellows, en op zaterdag 24 april de Flying LEIDEN Momenteel is het ruim een jaar geleden dat Kevin Ayers 'ijn groep „The Whole World" samen stelde en aan het oefenen toog. Vorige maand deed het groepje van het ex- Soft-Machine-lid Leiden aan, reden genoeg om er eens iets meer aandacht aan te besteden. Nadat de Soft Machine zijn eerste l.p. gemaakt had ging de groep, mèt Kevin, op tournee door Amerika, ^amen met de Jimi Hendrix Expe rience. Toen ze terugkwamen in En geland had Kevin genoeg van de sfeer 'n de groep en ging naar Ibiza, waar hij een paar maanden verbleef. De SoB Machine ging zonder hem ver der en evolueerde naar jazz-, com- "uterachtige muziek. 'erug in Engeland begon Kevin te Hij vond eerst Lol Coxhill. markante figuur die op het toneel in twee uitersten vervalt: zeer serieus terwijl hij speelt, en de lolbroek tus sen de nummers door. Lol: „I like to confuse people". Kevin ontmoette ook David Bedford, die de arrangementen maakte voor Kevins solo l.p. David was muziek onderwijzer, totdat Kevin hem vroeg om als organist bij de groep te komen Dave Dufort. nu de drummer van de groep, was in de muizekwereld al lang geen onbekende meer. Hij had en heeft nog steeds stijgend succes als componist van hedendaagse muziek. In Engeland wordt hij al steeds meer de tegenhanger van iemand als Stockhausen genoemd. Als laatste kwam. via een- auditie Michael Oldfield. die gitaar en bas afwisselt met Kevin, bij de groep. Deze foto werd genomen na het optreden van Kevin Ayers and The Whole World, vorige maand in de Leidse Schouwburg. Van links naar rechts: David Bedfort. Dave Dufort, Michael Oldfuld en Lol Coxhill. Michael: „Eerst deed ik het voor het geld. Maar nu, na een jaar dat ik echt nodig had om aan alles te wen nen, spreekt in de eerste plaats de muziek me aan. Ik vind het erg fijn om dit te spelen". En in die muziek wordt een verras sende originaliteit aan de dag gelegd Als ja dan bovendien rekening houdt met de technische vaardigheid en de inzet waarmee alles gebracht wordt, lijkt de conclusie dat we van ..Kevin Ayers and The Whole World" nog wel het een en ander zulle, horen, meer dan gerechtvaardigd. LEIDEN Het Internationaal Wolsecretariaal heeft een uittreksel gemaakt van de zomercollectie van de grote Parijse modehuizen. Veel nieuwe dingen zijn er niet te vinden voor degnen die verslagen van de grote shows hebben bijgehouden. Als enkele van de meest opvallende punten signaleert het secretariaat een brede schouderlijn, grote revers- kragen, veel splitten in midirokken, gepermanente en geonduleerde ha ren. Die tendensen gelden voor alle modehuizen, evenals de nieuwe ro- klengte Deze lengte valt net eevn onder de knie en wordt ook de lengte, van de deze zomer veel voor komende gaucho-broeken. SHORTS Shorts, we kunnen er niet onderuit, woren deze zomer erg veel gedra gen. Vooral met midi-rokken met diepe splitten en met doorschijnende jurken.' De enige ontwerper, die de short zonder rokken brengt is Cour- règes. Hij brengt shorts, gebreid van witte wol met strak aansluitende pijpen. Voor de avond zijn de shorts van zijde of fluweel en meestal ge borduurd met kralen en pailetten. Ook 's avonds worden over de shorts lange dunne jurken gedragen. In deze jurken zitten diépe splitten die ook veelvuldig voorkomenin de rok ken voor overdag. Deze rokken wor den gemaakt van dunne wollen stof fen. jersey of crêpe. Ook ouderwetse stoffen als „Ottoman" keren terug, omdat de strenge tailleur zich weer een plaats in het modebeeld vero verd heeft. De tailleurs worden ge maakt met strakke jasjes en wijde zwierige rokken. Vaak hebben de jasjes schootjes. Behalve het „echte" kostuum is ook een combinatie van plooirok met blazer dit seizoen bij zonder populair. De blazers worden uitgevoerd in kamgaren en worden t contrasterende kleu- Yves St. Laurent brengt zelfs blazers zonder mouwen maar in plaats daarvan kapjes. PANTALONS Pantalons worden deze zomer alleen maar gedragen met midi of maxi of maxi chassubles, die ook weer voor zien zijn an diepe splitten. In de jeugdige collecties kwamen de lange broeken voor als jumpsuit. In alle collecties werd bijzonder veel aandacht besteed aan de jurkjes. De meesten zijn slank in het bovenpand en hebben bijzonder wijde rokken door plooien, losse panden en plissé's. De mouwen zijn vaak gepoft en als dit niet het geval is zijn ze ingezet of raglan. De halsuitsnijdingen van de jurken zijn dikwijls bijzonder diep. Het zijn V-halzen, U-vormige halzen, maar ook hooggesloten jurk jes. Voor 's avonds zijn de diepe V- halzen favoriet met- grote stroken. KLEURIG We kunnen in elk geval de zomer erg kleurig tegemoet zien want wat dat betreft hebben de ontwerpers het beste met ons voor. In het palet van kleuren, dat zij samengesteld hebben, is voor elk type beslist iets te vinden. Om enkele kleuren te noemen, kobalt blauw, helder groen, goud-geel, oranje, zalmkleur, zwart, wit, ecru, chocoladebruin, amandel- groen en natuurlijk het niet weg te denken marineblauw: een kleur die met bijna al deze kleuren gecombi neerd kan worden. Behalve de effen stoffen vinden w< in de collecties veel imprimés, vooral bedrukt met een mille-fleur dessin. Ook wordt de folklore-lijn doorgezet. En in deze stoffen vonden we vooral op mousseline een aantal stoffen met randdessins. Van deze stoffen zijn al een aantal modellen verwerkt in de confectie. Op effen stoffen wordt deze somei bijzonder veel geappliceerd. Vruch ten, vogels, bloemen en erg veel dierfiguren. Ook worden vaak stof fen van heel verschillende dessisins met elkaar gecombineerd, strepen ruiten noppen en bloempatronen De uil en de poes TRIANON Door te zeggen dat ze zichzelf geen uitgesproken zangeres vindt, maar een actrice die kan zingen heeft Barbra Streisand de Hollywood- se filmproducenten zover gekregen dat men het heeft aangedurfd om met haar een komedie te gaan verfilmen, waarin ze geen noot behoefde te zin- moest bewijzen dat ze acteren kon. Hoewel we Barbra's veelzijdigheid als actrice nogal betwijfelen moet gezegd worden, dat ze het ook in „The owl and the pussycat" (De uil en de poes) als komedienne weer bijzonder goed doet. De rol van de prostituée Doris, die zich bij voorkeur uitgeeft voor „fotomodel", staat haar op het lijf geschreven. Met al haar spontane ge schreeuw dat nu en dan niettemin toch een beetje geforceerd aandoet kan ze zich volledig vastklampen aan haar tegenspeler George Segal (o.m. bekend uit „Who's afraid of Virginia Woolf"), die met nog iets meer acteurskwaliteiten de idealisti sche boekverkoper Felix speelt, die schrijver wil worden. Beiden ontmoeten elkaar, wanneer Felix zijn zoveelste roman van "de uitgeverij krijgt teruggestuurd en Doris' betaalde liefdesbedrijvigheden waarneemt. Hij meldt dit ogenblik kelijk aan de huisbaas, die hen na een snerperige ruzie op straat zet. Eenmaal onder dak bij een collega wil de doodvermoeide Felix eindelijk slapen, maar de immer actieve Doris ziet er kans toe, dat hij dit voorlopig wel uit zijn hoofd kan zetten. Dit is waar de film een dieptepunt dreigt te bereiken, ware het niet dat regisseur Herbert Ross deze twee vol komen tegenstrijdige figuren voor treffelijk tegen elkaar uitspeelt, om tenslotte heel fijntjes gefilmd te bewerkstelligen dat beide dromers in elkaar zichzelf terugvinden. Zij, het soms vreselijk irritante wicht, dat plotseling innemend en poeslief kan zijn en hij, de sombere sympathieke- ling, besluiten het op een wat beza digder niveau allemaal nog eens hele maal over te doen, In dit hele schouwspel valt het accent op de bijzonder vlotte filmische aan pak en die ene lange bitse dialoog, die kwalitatief noch pieken noch diep tepunten kent. Men kan het als kijker allemaal als een lawine over zich heen laten gaan, zonder de tijd te hebben zich te vervelen. „The owl and the pussycat" is een komedie, die loopt als een trein. De sombere Felix (George Segal) tracht tevergeefs dc beweeglijke Doris (Barbra Streisand) in slaap te sussen. („De uil en de poes" Trianon). Tarzan en de jungleopstand REX Vroegere Tarzanfilms waren altijd wel opgebouwd met een of ander spannend avonturenverhaal maar de krachtpatsdaden van deze gevierde filmheld kregen toch door gaans de overhand. Hij was een soort „Elmo de machtige" die het in de twintiger jaren tot een body builderacteur had weten te brengen en die altijd gesecondeerd werd door een aanvallig knaapje om zijn reu zengestalte beter te laten uitkomen. In de nieuwe Tarzan die gisteren ging draaien in het Rextheater, lijkt het wel of regisseur William Witney het juiste midden heeft genomen: de rechtschapen borst heeft niets van zijn image ingeboet en het filmstra- aanvaardbare historie: het gaat om een oudheidkundige die met een mien geeft het avontuur in een zeer troep medewerkers op zoek is naar een verzonken stad, ergens in Zuid- Amerika, waarbij de Mayacultuur blijkbaar model heeft gestaan. Na tuurlijk wordt hij daarin op een gevaarlijke manier gedwarsboomd door 'n paar gemene hebzuchtige lieden, waarbij de dappere Tarzan, die altijd het goed recht van de onschuldigen verdedigt, ook nu weer zegeviert na veel vieren en vijven dat wil zeggen: een hoop trubbels, gevaren en knokpartijen. Maar er is aan deze rolprent waarin Ron Ely, Sam Jaffe en Manuel Padille, jr., de hoofdrol spelen, veel zorg besteed. Zo is die „dode stad" met zijn cultuur resten uitstekend geconstrueerd ter wijl het optreden van de inheemse stammen blijkbaar begeleid is door etnologische deskundigen. Bovendien zijn de kleuren erg mooi. Bertrand, in ontroerend goed CAMERA Na dertien weken „Meisjesinternaa(k)t" heeft de direc tie van het Cameratheater aan de Hogewoerd weer eens een Franse lachfilm op het programma gezet met de komiek Louis de Funès in de hoofdrol als Bertrand, makelaar in on(t)roerend goed. Deze alweer twee jaar oude film is beslist niet de beste van De Funès, wat natuurlijk niet uitsluit, dat men af en toe dubbel ligt van de lach. Toch is het gegeven in deze vrij goedkoop opgezette rol prent verre van origineel. Bertrand. een zeer vermogend man, heeft een dochter, waarop één van zijn naaste medewerkers verliefd is geworden. Althans, dat denkt hij. Achteraf blijkt er een vergissing in het spel te zijn. Belangrijk in het verhaal zijn ook drie koffertjes, waarin respectie velijk lingerie, geld en juwelen zit ten. Die worden herhaaldelijk ver wisseld. Dit alles geeft aanleiding tot dolle situaties. De leukste scène is wanneer De Funès zijn neus doelwit maakt van allerlei capriolen. Evenals vroeger bU Sean Connery, ontbreekt het ook George Lazenby in de James Bondfilms niet aan het no dige vrouwelijk schoon. („In dienst van Hare Majesteit" Lido). In dienst van Hare Majesteit LIDO Het nieuwe jasje waarin regisseur Peter Hunt zijn nieuwe James Bondfilm heeft gestoken, is op maat gesneden. Zijn verfilming van „On het Majesty's Secret Service" is een schoolvoorbeeld van een coup- vaste kleermakershand. Slechts één man past in zijn nieuwe creatie: George Lazenby. In tegenstelling tot zijn voorganger Sean Connery heeft Lazenby meer menselijke trekken waarin de toeschouwer zichzelf zou kunnen weerspiegelen. In plaats van de tot nu de wat norse heersersblik, die oneffenheden met in één oogops lag doorziet, benadert Lazenby meer de linke jongen met de wat verlegen glimlach. Het verhaal is bij de nieuwe formu le aangepast. Het is vorige aflever ingen soms wat overtrokken smijt en gooiwerk is nu gedeeltelijk ver vangen door tedere blikken en han dige vasthouden. Alles gegarneerd met niet zo originele close-ups door boomtakken en vertraagde opna- Veel aandacht is ook besteed aan de entourage. Het grootste deel van de negen maand en durende opnamen komen uit dc Zwitserse Alphen. Veel van de actiescènes zijn verfilmd op de top van de bijna drieduizend meter hoge Schilthorn waar een misdadig hoofdkwartier inclusief een helcopterbasis werd gebouwd. In to taal vijfhonderd ton cement en an dere bouwmaterialen moesten door middel van helicopters en kabelba nen op de top worden gebracht. Over het verhaal zelf kunnen we kort zijn. De man die de wereld met een geheim wapen zijn wil op wil leggen is ook nu weer het uitgang spunt van Hunt. Ditmaal is het aartsvijand Ernst Stravas Blofels (Telly Savalas) die er boven op de Schilthorn twijfelachtige praktijken op na houdt. In zijn allergie-insti tuut wordt een gevaarlijk vierus ontwikkeld dat in staat is alle plan tengroei op de aarde te doden. Enkele geïndoctrineerde meis jes moeten de giftige stof in de Dewoonde wereld rond spuiten. Al leen de Verenigde Naties kunnen dit verhinderen door aan enkele ei sen van Blofeld te voldoen. James Bond, terzijde gestaan door Tracy („wreekster" Diana Rigg), moet heel wat capriolen op skies, kabelbanen en bobsleeën verrichten om de reld van de ondergang te redden. STUDIO: „Percy" (18) LUXOR"ove8' Story" (lf

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5