Leiderdorpse korfbalclub voelt zich achtergesteld Prot.-chr. fractie Oegstgeest vult basisplan,Haaswijk'aan Leiderdorpse D'66 en PAK willen hearing organiseren Roerige raadsvergadering over sportvoorzieningen gö Openbare commissie Agglomeratie Ikebana en Origami openen eigen wereld Leefbaarheid onvoldoende bezien Lange lijst waardevolle suggesties Nog ongerustheid over personeelsflats IL DONDERDAG 8 APRIL 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 ,EIDERDORP In de raadzaal van het Leiderdorpse gemeentehuis zijn isteravond vrij heftige discussies gevoerd over een voorstel van bur- emeester en wethouders om een bedrag van 1.6 min. beschikbaar te tellen voor de aanleg van sportvelden in de sportpark De Bloemerd. Naar anleiding van een brief aan de raad en aan het college van B. en W„ fkomstig van de chr. korfbalvereniging Velocitas, moesten B. en W. de egging doen dat over de definitieve toewijzing van sportvelden nog adere voorstellen zullen volgen. In hun oorspronkelijke voorstel zou er oor de korfbalclub geen plaats zijn in het nieuwe plan. De in eerste instan- toegezegd twee velden zouden worden bestemd voor de aanleg van twee ockeyvelden voor de vorig jaar opgerichte hockeyclub Alecto. Voorrang voor oetbalclub RCL In de laatste vergadering van de uurgroep De Bloemerd is Velocitas iar af te zien van een aats in De Bloemerd ten gunste van hockeyvereniging. „Dit is uiteraard r Velocitas afgewezen", aldus de :f van de korfbalclub. „Op een ver- LoJidering van de Culturele Raad werd tderom getracht het te doen voorko- alsof Velocitas zijn plaats had (gestaan aan Alecto. Er is toen duide- iaar voren gebracht dat deze vorm intimidatie niet op prijs gesteld zo gaat de brief verder. Het bestuur van de korfbalclub hrijft voorts dat de vereniging in 1950 opgericht en Alecto medio 1970 jvendien beschikt de vereniging over terrein dat 5 meter te smal is. „Er i deze 21 jaar dat Velocitas bestaat t een bedrag van f 20.000 besteed het terrein". Voor Alecto werd dioj dens*deze spoedeisende raadsvergade- N ig eenzelfs bedrag beschikbaar ge- 3*55! e'c' voor de verbetering van een ter- de Splinterlaan. ERBITTERING ,Het bestuur van Velocitas timmert de weg, maar doet daar- a tegen veel voor haar jeugd. Het be- uur voelt zich volkomen „overruled" ir andere verenigingen, die kennelijk er doen aan public relations", zo •on drs. J. Reugebrink (Prot. Chr.) 1 beschouwingen over het enige dsvoorstel. Naar zijn mening heerst onder de leden van de korfbalclub 1 zekere verbittering over het feit it gespeeld wordt op een veld dat niet de minimumafmetingen voldoet, •el bestaat er z.i. met name over feit dat voor de ene vereniging „.velijn meer gedaan wordt dan voor Nf? aw3<re,. De hee.r Reugebrink yeg- fe ndaarde pas zijn goedkeuring aan het ngaJcorsfel te kunnen geven, wanneer B. N« 05 a. V an Leeuwen in Zoeterwoude breidde uit ZOETERWOUDE De rij van Zoc- ;i3 fmoudse zaken die in de afgelopen zijn vernieuwd is weer met één ittebreid. Gistermiddag had de officië- heropening plaats van de zaak van heer en mevrouw Van Leeuwen- PjJittersc aan het Watertje. Het erc- tvei werd met een feestelijk versier- sleutel verricht door het 5-jarige lochtertje Esther. Burgemeester J. A. Detmers was rvan getuige en sprak gelukwensen namens het gemeentebestuur. Velen dgden dit voorbeeld tijdens de drie durende receptie. Talrijke bloem- ukken en andere cadeaus werden aarbij aangeboden. De heer Van Leeuwen vestigde zich jaar geleden en heeft nu door een ■grijpende verbouwing de verdie- werd uitgebreid en als een com- irtabele woonruimte ingericht de ppervlakte van de zaak verdubbeld. In ge smaakvol ingerichte ruimte is een >ldo 001 assortiment van vele artikelen ptgesteld, luxe en huishoudelijke arti- flen. speelgoed, bijous,' boeken, leder- lampen. schrijfwaren enz. 'Het ontwerp van de verbouwing was r. L. Bosman en werd uitgevoerd bouwbedrijf Bosman. Een verrij- ing voor de Zoeterwoudese winkel- and en die van het Watertje in het s)o ijzonder. Van alle zakenpanden in de- straat wapperde dan ook de vlag. Postkantoren open op Goede Vrijdag ore De PTT-diensten worden op Goede ijdag uitgevoerd als op werkdagen, postkantoren zijn die dag dan ook a Drmaal geopend. Ook de brievenbussen orden gelicht als op werkdagen en er !te! tóen posttreinen in de nacht van don- srdag op vrijdag zowel als van vrijdag zaterdag. Op tweede paasdag geldt zondagsdienst en W. de toezegging zouden doen de hele veldenverdeling nog eens in de stuurgroep ter sprake te brengen. NIET SPORTIEF Ook de heer J. M. Tieken van de KVPrfractie verklaarde enigszins wre velig te zijn geworden na het ontvan gen van de brief van de korfballers. Bovendien zei hij zich geërgerd te heb ben aan de houding van het bestuur van voetbalvereniging RCL, welke ver eniging het eerst aan de beurt komt in de Bloemerd met vijf velden en een clubgebouw. Zoals bekend zal op het huidige tweede veld van RCL in het najaar begonnen worden met de bouw van het overdekte zwembad van De Does. Het bestuur van de voetbalclub had aan De Does geschreven dat dit terrein niet op tijd beschikbaar zal komen. „Dit onder druk zetten van de raad vind ik niet sportief", aldus de heer Tieken. Voor wat betreft de moei lijkheden bij Velocitas verklaarde hij zich te kunnen aansluiten bij de me ning van de heer Reugebrink. ONGENOEGEN „Het is gebleken dat er een algemeen ongenoegen bestaat over het even be slissen over de financiëring van een belangrijk stuk sport-accommodatie". zo zei de vertegenwoordigster van D'66. mevrouw H. Uhlenbeck-LagerweijZij vroeg zich af of RCL persé direct alle vijf velden moest krijgen en of het clubgebouw zo duur moest worden (de raming noemt een bedrag van vier ton). Zij suggereerde om het gebouw in se- mi-permanente bouw uit te voeren, vooral om het scheppen van preceden ten voor andere verenigingen te voor komen. De heer C. N. Boot van het PAK had geen behoefte aan „gehakke tak oyer welke vereniging eerder in Leiderdorp opereerde of welke later werd opgericht". Mr. J. G. van Roijen (YVD) pleitte er voor om opnieuwte gaan bekijken hoe een redelijk verde ling gemaakt kan worden bij de toewij zing van velden in De Bloemerd. FORMEEL Alle bezwaren en opmerkingen van de fracties werdendoor burgemeester M. A. van der Have verwezen naar toekomstige debatten over de verwerke lijking van het sportpark. „Het gaat hier om de beschikbaarstelling van een krediet van f 1.6 min. Aan welke vere nigingen de velden toe zullen komen interesseert ons nu niet zoveel". De brief* van de verontruste korfballers wenste de voorzitter niet in bespreking te nemen, omdat het college van de inhoud nog geen kennis had genomen. Op verzoek van drs. Reugebrink werd de omschrijving „hockeyvelden" in het voorstel vervangen door „sportvelden" De \vethouder voor sportzaken, me vrouw D. W. Tichler-Moerman (WD), wilde toch wel ingaan op de Velocitas- affaire door te verklaren dat in een vergadering van de stuurgroep aan het bestuur werd gevraagd of men bereid was op de huidige velden aan de Hoog- madeseweg te blijven spelen. Later zou dan nog gebruik kunnen worden ge- LEIDERDORP De commissie Leidse Agglomeratie uit de gemeenteraad van Leiderdorp houdt op 13 april a.s. om 20.000 uur een openbare ergadering in het raadhuis. Voornaamste punt van be- ;preking is de nota „Sociaal-economische •n demografische aspecten van de be volking in het gewest Leiden". Verder is er een korte kennismaking met de kandidaat-commissieleden. Kandidaat voor een plaats in de commissie hebben zich gesteld: de heren drs. W. M. J. Flapper. C. v.d. Lugt. A. H. Meerburg en R. Ch. Slot. De commissie zal met iedere kandidaat afzonderlijk een kort gesprek ter kennismaking hebben. maakt van het RCL-veld, wanneer de voetballers zouden zijn verhuisd naar De Bloemerd. „Velocitas heeft toen ge zegd: „akkoord". Het lijkt me bovendien niet onaantrekkelijk om op de bestaan de velden te blijven spelen. En is pas een nieuw clubhuisgebouwd, de velden liggen centraal, zijn goed geschut en gemakkelijk te bereiken", aldus mevr. Tichler. Zij zegde toe dat het gesprek met Velocitas niet als afgesloten zal worden beeschouwd. BAGGERAARS Het bouwen van een noodaccommo- datie voor RCL raadde wethouder C. Meerburg van openbare werken (Prot. Zeskamp heeft een denkster ALPHEN In het gemeentehuis van Alphen aan den Rijn is gisteravond mej. G. Verduin (achter nummer 4) een uit gebreide mode- en muziektest uitver koren tot denkster in de Alphense Zes kampploeg, die op 24 april in de Leidse Groenoordhal tegen de ploegen uit Lin nen en Drachten zal aantreden. Als reservedenkster is aangesteld mevrouw J. M. van Klink (5). De dames M. J. Vork-Van Amsterdam (2), A. Boer (3) en J, Goedhart (6) vielen af. Quizmaster was de heer W. J. Nieuwland. Chr.) sterk af. „Dit is weggegooid geld", was zijn mening. Hij pleitte er voor om haast te maken met de aanleg van de voetbalvelden. „Als de baggeraars zijn uitgestaakt, zal het zand wel weer heel wat duurder zijn geworden. Laten we nu maar snel besluiten om het geld beschikbaar te stellen", zo adviseerde hij de raad. Met de toezegging van B. en W. dat nog bekeken zal worden hoe de uiteindelijke verdeling van de vel den zal worden, kon de raad akkoord gaan met het uittrekken van de f 1,6 Het aannemen van het voorstel houdt het volgende in: aanleg van een sluitingsweg en twee zgn. bakken de paardensport, uitgeoefend door Rui- tervereniging „Liethorp" (f 210.000), aanleg van twee voetbalvelden voor RCL en het graven van een waterpar tij. noodzakelijk voor de afwatering e.d. (f 350.000), aanleg van twee sportvelden, voor de hockey- of de korfbalclub (f 230.000, aanleg oefenveld en voetbal veld voor RCL (f 210.000). aanleg hoofd- veld voetbalsport, wegen, uitbreiding 1 parkeerplaats (f 300.000) en bouw van een clubhuis voor RCL (f 300.000 voor rekening van de gemeente). Bovendien werd akkoord gegaan om f 20.000 te besteden voor de grondophoging onder de te bouwen RCL-accommodatie in De Bloemerd en eveneens 20 mille voor het verbeteren van het sportveld aan de Splinterlaan voor de hockeyclub. Bloemen- en vouwschikkunst Japan, de heer M. Leiden werd geopend, heeft Fujisaki een expositie van Ikebanawerkstukken gehouden. Deze typische Japanse kunstvorm van bloemenschikken is in onze Westerse wereld al bekend en via lezingen en cursussen als het ware ingeburgerd. Van de papiervouwkunst, Origami, is echter nog maar weinig of nets bekend. OEGSTGEEST Aan de hand van adviezen van (plaatselijke) deskundigen heeft de Protestants Christelijke fractie in de gemeenteraad van Oegstgeest haar mening uitgesproken over het ontwerp plan „Haaswijk" en over de stoffering van het gebied. Kort samengevat luidt die mening: „Het ontwerp-plan lijkt ons te zeer een voortzetting van hetgeen in Oegstgeest vooral in de nieuwbouw overbekend is. Het gaat ons om een nieuw kader met een nieuwe vulling". Dat kader moet bestaan uit een plan van vlekken. De mening van de Protestants Chris telijke fractie is niet een compleet alter natief plan. Ze geeft enige waardevolle suggesties, uitgaande van drie aspecten van het ontwerp-plan, di volgens de fracties onvoldoende aandacht krijgen. Dat zijn: De leefbaarheid van de gehele wijk en van de afzonderlijke vlekken. (Wat is de visie van B. en W. op het leefklimaat; is het mogelijk het wen- senpatroon van de toekomstige hewo- ners te schatten?). De technische eisen inzake infra structurele voorzieningen zoals stads verwarming, verlichting, energievoor ziening, wateraanvoer en afvoer, be stratingen, hygiëne, centraal radio- en T.V.-ontvangsysteem. Bij deze zaken dient zoveel mogelijk naar een uni forme uitwerking gezocht te worden voor alle vlekken. De veiligheidsaspecten: brandweer voorzieningen, ongelijkvloerse krui singen. een voetgangerstunnel onder de Noord-West-verbinding, plaatsing rcddingsgordels, enz. evoluerende inzichten in behoeften van de mens en va baarheid van het milieu stelt de fractie de volgende eise de LEIDERDORP De besturen van '66 en het PAK in Leiderdorp zijn van lan op 14 mei a.s. een hearing te mden. Alle inwoners van Leiderdorp mnen deze hoorbijeenkomst. waarvoor raadsleden worden uitgenodigdd. nonen en hun wensen en klachten •baar maken. „Wij willen nu horen *t de raadsleden sinds september voor burgers hebben gedaan. Wat ze heb- "0 beloofd hebben we vóór de verkie zingen kunnen horen", aldus drs. W. M. Flapper, voorzitter van de plaatselij- ulP« afdeling van D'66 op een ledenver- ra: ««kring. Naast de bespreking van zaken die door de burgerij aan de orde worden gesteld, zullen met name zaken als openbaar vervoer en de ondervonden hinder van de Kon. Ned. Grofsmederij ter sprake worden gebracht. Daartoe zullen worden uitgenodigd een woord voerder van de NZH en van de KNG. de eerste om te spreken over de moge lijkheid om het busvervoer van Leider dorp naar Leiden beter te doen verlo pen. In het bijzonder leven er klachten over de slechte verbinding met het sta tion in Leiden, zo verklaarde drs. Flap per. De hinder die wordt ondervonden van de Grofsmederij (lawaai, stank en stofneerslag) is een zaak. die al jaren lang leeft bij de omwonenden en het gemeentebestuur. Ondanks verschillen de maatregelen blijken de klachten nog steeds te bestaan. Voorts bestaan er bij de organiseren de partijen plannen om de raadsleden aan de tand te voelen over in de belangstelling zijnde zaken als het ver dwijnen van volkstuintjes, de fluoride ring van het drinkwater, kinderopvang en de stichting van een gemeenschaps centrum. D'66 zal na de zomervakantie een bijeenkomst organiseren, waarop deskundigen voorlichting zullen geven over alternatieve woonvormen in Lei derdorp. Men tracht daarmede een bij- rage te leveren aan de meningsvor ming over de bouw in de nog te ont werpen bestemmingsplannen Buitenhof en Voorhof. 1. Het plangebied moet verdeeld wor den in een aantal vlekken, waarvan de bestemming slechts in grote lijnen is vastgesteld. De bestemming naar financieringscategorie kan mogelijk voorlopig volstaan met een gedach- tenbepaling. 2. De situering van de vlekken is be palend voor het verkeer en het vei— keersregiem. Daarom moeten de twee hoofdwegen (de Noord-Zuid en de Oost-Westverbinding) met de aanslui ting op de wegen buiten maar zo mogelijk ook op die binnen het plangebied zo spoedig mogelijk wor den vastgelegd. Het basisplan, aldus de fractie, dient vergezeld te gaan van een aantal sugges ties inzake de wijze, waarop de vlek vol gebouwd zou kunnen worden. Omdat het ingediende plan „Haas- wijk" niet aan deze eisen voldoet, heb ben de fractieleden en hun deskundigen het plan alsnog getoetst aan hun leef- baarheidseisen- Ze stellen B. en W. voor, de volgende eisen alsnog in hun basis plan te verwerken: De ligging van het Groene Kerkje wordt visueel niet in het plan op genomen. Dit kerkje aan de oostzijde niet afschermen met huizen, het moet uit de wijk te zien zijn. De rondweg om het kerkje verstoort de rust. die daar bewust gepland zou kunnen worden; (wandelpark aan leggen). Het kanaal kan mede als passieve recreatiemogelijkheid worden benut door langs de gehele lengte een blijvende wandelavenue te projecte ren (ook wanneer Rijnland haar 25 meter zou nodig hebben). Scheiding te maken tussen gemotori seerd verkeer en wandelverkeer. Het wegenplan minder ruim op te zetten: besparingen op m2 wegen lijken mogelijk en zinvol. Gepleit wordt voor een onderzoek naar de mogelijkheden geen trottoirs aan te leggen (vb. Emmerhout in Emmen). De bebouwingsdichtheid is accepta bel: het is te overwegen het aantal woonheden per ha nog iets op te De lusviprmige wegen versmallen de toch al smalle bouwstrook en geven een ongewenste verkeersruis. Voorgesteld wordt een verschuiving van de oost-ivestverbinding naar het noorden en vanuit deze weg een aan tal wegen de wijk in te trekken, f.v.m. het bovenstaande is éénrich tingsverkeer, in ieder geval in de vlekken te overwegen- Het plan geeft niet aan hoe de ver- keersstress (aanzicht, geluidshinder en luchtverontreiniging) van de provin ciale weg kan worden verminderd. Bijvoorbeeld tijdige aanplant van een brede groenzóne. De hoogbouw langs het kanaal schermt de wijk aan de verkeerde kant af. Uit dit oogpunt is hoogbouw aan de Noordkant te verkiezen boven de Zuidkant Hoogbouw langs de Noord-Zuidweg domineert te sterk (kamerschermen). Te denken valt aan een torenflat en/ of een sterflat met mogelijke huisves ting voor alleenstaanden, bejaarden, eventuele peute-speelzalen en kleu terscholen De ligging aan het kanaal is op geen enkele manier benut (insteekhaven- tjes (over 10 jaar, 10 maal zoveel boten!), bijv. waterpartij onder hoog- spannigsleiding met haventjes. Er zijn geen duidelijke gescheiden speelterreinen voor kinderen van vel schillende leeftijden scheiding van bijv. 7 t.m. 10-jarigen). (Witte speel tuinen. speelweiden, popeyvelden. on diepe vijvers, kinderboerderij) Duidelijker integratie van het be staande natuurschoon in het plan (singels. waterlopen. doorlopende groenstroken). Wij stellen voor een „intiem" winkel centrum (eliminatie van wind. moge lijkheden tot overkappingen), met speciale aandacht voor kleine ver zorgende en ambachtelijke bedrijven Duidelijker inzicht te geven in moge lijke sportaecomodaties (tennisbanen, watersport) De wegen zijn gelardeerd met auto's; er is een uitgsproken parkeergarage architectuur. Overdekte parkeer plaatsen. die overdag dienst kunnen doen als kinderspeelplaats, lijken een mogelijk alternatief F,en voetgangers- annex wielrijders- brug over het kanaal, gesitueerd te genover de Hofbrouckerlaan. (aan sluiting bij de bushalte, duidelijke tijdwinst). Busroute niet door de wijk. Mogelijke haltes bij Hofbroeckerlaan. Kenne- dylaan, het Groene Kerkje en de Noord-Zuidweg. Voorts moet met Waterstaat gespro ken worden over de afrit van de provin ciale weg. die aansluiting geelt op de Noord-Zuidverbinding: over de verkeers- tress (aanzicht, geluidshinder, luchtver ontreiniging), die bii welk laatste punt de fractie de suggestie doet. een aarden wal langs de weg te leggen of de weg te verdiepen dan we) een combinatie van beide of een groenstrook van een meter of veertig breedte langs de wee te leggen In hun aanvullend plan opperen de fractieleden het instellen van een per manent advieslichaam of stuurgroep bij w' de r^:>d advies moet inwinnen al vorens e'k van de „vlekken" wordt vastgesteld De bouwplannen moeten gemaakt èn uitgevoerd worden met behulo van een bouwteam. De fractie ziet „Haaswijk" als een plan van circa negen vlekken die elk gemiddeld 100 tot 150 woningen bevat ten en een vlek voor het verzorgings centrum. De papiervouwkunst is een andere vorm om kunstzinnigheid en fijngevoe ligheid op een sprekende manier tot uitbeelding te brengen, waarin het Ja panse volk erg bedreven is. Helaas heeft dit kunsttertein van vouwerk met stukjes papier nog nauwelijs, behalve in het Verre Oosten, enige bekendheid ge noten. Hopelijk komt hier verandering in, daar de beoefening van Origami een aangename tijdspassering is. Het vouwwerk, waardoor papieren fi guren en vormen ontstaan, is het resul taat van een lijnen- en vlokkenspel in allerlei combinaties. Een legende ver haalt dat deze kunst zijn oorsprong vond in religieuze erediensten. Rond de vierde eeuw zouden stukken papier tot vierkanten en rechthoeken zijn ge scheurd. Deze stukjes werden gevouwen tot tekens en voorstellingen ter ere van de goden. In tempels" werden deze pa pieren symbolieken opgehangen. Later werden ze ook bij andere plechtigheden gebruikt. Bij feestelijkheden, zoals bij voorbeeld een huwelijk kreeg het nieu we paar een „orinosji" mee, dit is een smal reepje papier, gevouwen in de vorm van het blad van een strijdbijl als symbolisch verzoek om de zegen van de goden voor het jonge bruikdspaar. La ter werd het papiervouwen een tijdver drijf voor vrouwen en kinderen. Een stuk papier is alles wat men nodig heeft. De schaar wordt soms wel als hulpmiddel gebruikt. In de loop dei- eeuwen zijn 70 verschillende vouwfor- mules ontstaan. Het werken met ge kleurde vellen kan aan de vouwtech- niek nog een extra-dimensie geven. De vellen zijn meestal 15 a 20 cm. in het vierkant. De maten kunnen varië ren tot zelfs 5 bij 5 meter. Voordat men zich echter aan het werken met deze oppervlakten op papier kan wagen is weliswaar enige ervaring met de kunst Origami vereist. Dit geldt echter ook voor het bewerken van stukjes papier ter grootte van een postzegel De geschiedenis en achtergronden van Ikebana manifesteren zich zeer symbolisch in de bloemstukjes. die als bet ware elk weer een ander bloemen- verhaal tot uitdrukkeing brengen. Het schikken van takken, die tot de meest decoratieve bloemstukjes uitgroeien, dient de Japanner niet alleen om de kamer ermee te versieren. Immers in het bloemschikken zelf zit een element om symbolisch iets weer te geven. De letterlijke betekenis van Ikebana „bloemen laten spreken" wordt door een aparte schikkingswijze naar voren ge bracht, die harmonieert met de stem ming van de schepper. De symboliek in het vouwwerk spreekt voor zich (ook) een duidelijke taal. Damesvoetbal in Alphen a.d. Rijn ALPHEN In Alphen is gisteren dc spits afgebeten van de damesvoetbal competitie, welke tot en met 12 mei in diverse plaatsen in de omgeving zal worden gehouden. De eerste wedstrijd AlphiaRandstad Sport eindigde in een sensationele zege voor de dames uit Voorschoten. Met maar liefst 110 ver nederden zij de Alphense dames op eigen terrein. Het grootste aandeel in deze overwinning hadden Marion de Groot en Corrie den Hollander, die het de Alphia- verdediging steeds erg moeilijk maakten. Hier kan Alphiadoelvrouwe mej. Ketel neg juist de bal onderscheppen voordat de Randstaddames weer gevaarlijk gaan worden. Andere clubs, die in de komende weken aan deze competitie zullen deel nemen zijn RKAVV Leidschendam), TAVV (Ter Aar), Nieuwkoop en Wou- brugge. Expositie in raadhuis Oegstgeest O O OEGSTGEEST Van 2 t.m. 14 april 1971 wordt er in het raadhuis te Oegst geest een tentoonstelling gehouden van het werk van Oegstgeester kunstenaars De tentoonstelling wil een zo zuiver en volledig mogelijk beeld geven van het geen er door beeldende kunstenaars, die binnen de gemeente Oegstgeest wonen en die al of niet beroepsmatig enigerlei vorm van beeldende kunst met een ze kere bekwaamheid beoefenen, wordt ge presteerd In de raadzaal en de trouwzaal van het raadhuis in het Wilhelminapark zijn een aantal schilderijen en aquarellen te bezichtigen, zowel modern als klassiek, verder keramiek en edelsmeedwerk, ter wijl in een aparte kamer een aantal wandtapijten is tentoongesteld. De tentoonstelling is geopend van 2 tot 5 uur 's middags en, behalve zondag en vrijdagavond, 's avonds van 7 tot 10 uur. De toegang is gratis. LEIDEN Een 69-jarige fietser uit Leiden moest gistermiddag na een aan rijding met een gecompliceerde been breuk en schaafwonden aan het gelaat met de eerste hulpdienst naar het Aca demisch Ziekenhuis worden gebracht Het ingeluk gebeurde op de kruising Lange Gracht en Vol Molen Gracht, toen de fietser door een personenauto, bestuurd door een 42-jarige Leidenaar, werd aangereden. Bijna twee ton voor verlies lijdende NZH L. N Het college van B. en W. van Leiden is bereid het verlies op te vangen, dat de NZH vorig jaar irt Lei den heeft geleden. Op de lokale Hjnen (13/14) kwam het vervoersbedrijf 179.000,— te kort De commissie Financiën vergadert vandaag over het voorstel dat B. en W. de raad willen gaan doen. Zeker is, dat het tekort niet volledig voor rekening van de gemeente Leiden zal komen, want het grootste gedeelte (verwacht wordt "5 It) zal vergoed wor den doof het Rijk Het Rijk stelt de eis, dat de gemeenten, die subsidie aan het .openbaar vervoer willen., ..geven, een bedrag van 1.per inwoner geven. Het tekort over dit jaar zal naar raming f 200.000.gaan bedragen. Op de begroting van dit jaar is daarvoor al i bedrag van 215 400,- gereserveerd. Nagekomen famliebcricht Voorzien van het H. Sacrament der zieken overleed na een geduldig gedragen lijden mijn lieve man. onze zorgzame vader, schoonvader en grootvader. LAMBERTUS KOEVOET op de leeftijd van 78 jaar Leiden S. C J. KOEVOET-v.d. Berg Leidschendam A. L KOEVOET A. KOEVOET-van Nierop Leiden K. DUBBELAAR-Koevoet J. DUBBELAAR Leiderdorp- J. KOEVOET G. KOEVOET-Rijsdam Le\VCTH. KOEVOET E M. KOEVOET-Philipsen Voorburg: J. B VAN HOVE A H VAN HOVE-de Grood De overledene is opgebaard in de aula van Begrafenisassociatie „Ad Sanctos. Lange Mare 69. Gebedsdienst aldaar vrijdag te 19.00.uur, waarna gelegenheid tot condoleren tot 19.30 uur. Wij vieren de H. Eucharistie vooi zijn zielerust Paaszaterdag lü april a.s. te 9.30 uur in de Parochiekerk van Maria Hemelvaart én St Jozef (Herensingel), waarna de begrafe nis plaats vindt te ca 11.45 uur op le begraafplaats „Rhijnhof' (r.-k gedeelte) LEIDSCHENDAM Het actiecomité tegen dc plaats waar de pcrsuncclsflat van het psychiatrisch centrum „Schakcnbosch" komt te liggen heeft zich, in antwoord op het schrijven van het Leidschendamsc gemeentebestuur van I april, opnieuw tot B. en W. gewend. Het actiecomité vertegenwoordigt zestig gezinnen. Gevraagd wordt waarom dc bebouwing van Schakcnbosch" niet mede in relatie tot de wijk „Duivenvoorde" kan worden bekeken en gepland. Verdei is het actiecomité niet gerust op de mededeling dat de nieuv-e toegang aan de Gravin Marialaan niet als hoofdtoegang zal worden gebruikt Dc geplande toegang aan de Gravin Marialaan is nl. zeer gunstig gelegen ten opzichte van tramlijn 6, de tunnel en station Mariahoeve, terwijl de in gebruik zijnde hoofd toegang aan de Veursestraatweg naar dc mening van het actiecomité verkeers technisch ongelukkig is gelegen Het actiecomité zou tenslotte graag in kennis worden gebracht met de adviezen of de argumentatie over de verkeerstechnische bezwaren die, volgens B. en W.. zijn ingebracht tegen het verleggen van de geplande in- en uitgang van het personeelshuis in noordwestelijke richting.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3