prettig, ficidócSoiPtant Reportagewagens willen ook wel eens verhuizen Rood jeugd boekje tegen waarschuwt druggebruik TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND PARIJSE MODE DANSEND GESHOWD de postgiro Matthieu Wiegman te Bergen overleden RADIO MORGEN Verslaafden geen prooi van justitie Internationale film wedstrijd voor de jeugd Broeder Dominic en zijn zwerver Hoofdcontrolekamer NOS nu in Studio Concordia PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 6 APRIL 191 Staatscommissie voor onderzoek Ned. regering met een conclusie te beginnen: het voorstel van de commissie die onder leiding van staatssecretaris Van Veen een studie gemaakt heeft van de struc tuur der Nederlandse regering los be paalde vraagstukken op, maar laat an dere vraagstukken liggen en schept mis schien wel enkele nieuwe problemen. Niet onaardig is het studieresultaat van de commissie-Van Veen ergens ,.het stroomlijnen van departementen" ge noemd. Nu kan „stroomlijnen" een be langrijke verbetering zijn, maar men komt met stroomlijnen alleen niet veel verder, wanneer ook de motor hard aan een revisiebeurt toe blijkt te zijn. Aan de forse uitbreiding van het aan tal departementen hebben wij even min als de commissie-Van Veen be hoefte. Meer ministers betekent in de praktijk lang niet altijd beter werk, om dat dan de coördinatie als maar zwaar der gaat wegen; een land mei de be perkte omvang als Nederland heeft, moet met maximaal vijftien departemen ten kunnen volstaan en wanneer in bij zondere gevallen een „zware" politieke bewindsman meer nodig is, kan een minister zoder portefeuille meestal in de behoefte voorzien. Een niveau daaronder ligt dan het werkterrein voor onderministers en daaronder dan weer voor typische „vak"- staatssëcretarissen. Wanneer nu maar niet gestreefd wordt naar de regel dat elk departement zijn onderminister en zijn staatssecretarissen hebben moet, is verbetering van de werkwijze binnen ons regeringsapparaat waarschijnlijk. Be grijpen we het voorstel van de commis sie goed, dan krijgen de onderministers de politieke zwaarte verleden i behoeve van de staatssecretarissen is ge zocht; de staatssecretarissen-nieuwe stijl zouden dan meer het karakter krijgen van vakspecialisten. Teleurstellend ^/"ANNEER we ondanks deze zinvolle suggesties niet aan een gevoel van teleurstelling ontkomen, komt dit vooral doordat staatssecretaris Van Veen c s. weinig moete doen om correcties aan te brengen in de departementale indeling. Het liquideren van de zelfstandige porte feuille voor ontwikkelingshulp valt zake lijk té verdedigen, maar lijkt, nu de ontwikkelingshulp een markant politieke j "."'c zaak geworden is. tactisch niet zo'n best advies. Het instellen van een minister schap voor grondwetszaken en statuuts herziening kan zin hebben; evenwel kan elke burger die de ruimtelijke problema tiek en;of de woningbouw het sterkst ter harte gaan, zich afvragen of het op dit moment niet meer zin zou hebben een afzonderlijke minister te benoemen voor de ruimtelijke ordening of de mi lieuverzorging om de grondwetsherzie ning dan maar aan een onderminister toe te vertrouwen. Voorts ziet het er naar uit, dat wan neer de adviezen van de commissie op gevolgd worden, de grensverschuivingen tussen O. en W.. C.R.M. en Sociale Zaken niet de omvang zullen krijgen, die ons als de meest wenselijke voor komt. Waarschijnlijk veronderstelt de com missie dat er veel te bereiken valt. wan neer aan haar suggestie om onderminis ters te benoemen gehoor wordt gegeven. Maar dan zullen deze onderministers bij zonder krachtige figuren moeten zijn, met het risico dat zij de eerst-verant- woordelijke ministers gaan overschadu wen en de voor een goed beleid nood zakelijke homogeniteit in het kabinet aan beproevingen zullen blootstellen. In dat geval blijft de ..stroomlijning" welke wel in de adviezen ligt opgesloten, ook een fictieve winst. Met dit rapport kan daarom het laatste woord over de departementale indeling in ons lands- M a an dag middag verhuisde alle in Bussum gestatio neerde reportage- treinen van de NOS tegelijk naar een nieuw onderkomen in Hilversum: een hal van de N.V. Stamina op het In dustrieterrein. Bij hoge uitzondering er gisteren reportagewa gens in gebruik, zo dat al het rollende materieel, 19 wa gens in totaal, tot halve kilometer NEDERLAND 1 21.10 uur: 19.10 uur: Voorjaarsmodeshow Kunstsignalerlng AVRO: uit Parijs KRO" 18.35 uur: 21-55 uur: 19.30 uur: Fabeltjeskrant Televizier Leven in het kloosti 18.40 uur: 22.75 uur: 20 00 uur: Pol. part li Journaal Journaal 18.55 uur: 20.21 uur: 19.05 uur: NEDERLAND II Andy Williams 21.10 uur: De schat var he* NOS: 18.45 uur: Brandpunt 21.45 uur: kasteel zonder naam 19.39 uur: Fabeltjeskrant Paul Vlaarderer Toppop 18.5a uur: 22.35 uur: j 20.00 uur: Journaal Pol. partij Journaal 22.45 uur: 20.21 uur: Den Haag vandaag Journaal Peyton Place 2l'.50 uur: En francais paar maal tevergeefs ten bestuur niet gesproken zijn. Kant-en-klaar kabinet stuit cp bezwaren Hoe aantrekkelijk het ook op papier i Aarden i lijkt, het voornemen van de linkse par tijenconcentratie om zich ten opzichte van de kiezers vast te leggen op een kant-en-klaar kabinetsconcept heeft en kele niet weg te cijferen bezwaren. Denken Den Uyl en Van Mierlo dan aan een kant-en-klaar ontwerpkabinet? Het enige voorbehoud dat openlijk tot nog toe gemaakt werd, is („als we ons goed herinneren) de mogelijkheid dat om wille van een andere departementa le indeling misschien enkele slagen om de arm moeten worden gehouden. Maar de krachtsverhouding welke voor de samenwerkende partijen onderling uit de stembus zou kunnen komen, telt de PAK-leiding kennelijk niet als factor die bij de kabinetssamenstelling gaat Wat ergens een vreemde zaak is. Want ook al hebben socialisten, D'66 en de Partij Radikalen een blindend ak koord gesloten, voor de kiezers die op deze concentratie gaan stemmen, zullen er wel degelijk behoorlijke onderlinge verschillen blijven bestaan. In meer dan één opzicht bijvoorbeeld is de af stand tussen Partij van de Arbeid en D'66 groter dan die tussen KVP en anti-revolutionairen en lang niet elke Van Mierlo-democraat zal zich zo nauw verwant met de PPR weten, als de leiding van D'66 symboliseert. Wij geloven niet direct, dat de PPR zetelloos uit de parlementsverkiezingen te voorschijn gaat komen; ook zonder de begeerde officiële steun van de con fessionele vakbeweging, kunnen drs. wel op voldoende sympa thie rekenen om een paar keer de kiesdeler te halen. Maar de redenering van een PvdA-topman dat de PPR in het kabinet vertegenwoordigd zou moe ten worden ook als die partij geen enkele Kamerzetel kreeg, vinden we een dwaze opvatting en iets wat strijdt met een grondkenmerk van de parle mentaire democratie. Zolang de kiezers uitgenodigd worden op partijen en niet op partijconcentra ties te stemmen, zal men ook invloed van de kiezers op de onderlinge krachtsverhouding in de regering heb ben te erkennen. Het gemak waarmee de linkse concentratie over deze zaak heen stapt, bevestigt weer eens het vermoeden, dat Den Uyl c.s. niet serieus rekening houden met de mogelijkheid dat de linkse concentratie op normale wijze tot het dragen van regeringsver antwoordelijkheid geroepen zal wor- Wij zijn vóór het openlijk noemen van bekwame en gezaghebbende perso nen die de partijen hunnerzijds kandi daat-minister beschikbaar villen stel len; onze bezwaren tegen de recht streeks gekozen minister-president be tekenen niet, dat we voor die functie vanuit de partijen geen namen ge noemd zouden willen horen. Maar tegen een kant-en-klaar con cept-kabinet hebben we in de huidige constellatie wel betekenisvolle bezwa ren. Want de duidelijkheid welke men op die manier de kiezers voorschotelt, gaat ten koste van hun invloed. Deze stoet, volledig bemand. vertrekt om 13.30 uur van het garagecomplex ach ter Studio B. De overweging om te verhuizen spruit hoofdzakelijk voort uit het gebrek aan ruimte in de huidige g stallen in Bussum, een benaming die juist is, want vroe ger was hier een manege gevestigd. 3 Toen de paarden |j door auto's werden verdrongen werd er t de reportagelreinen k De accommodatie was de laatste tijd van dien aard. dat constant 'n reportage- en materiaalwagen buiten moesten staan, met name voor de reportagewagen een ris kante zaak i.v.m. de apparatuur, die tegen temperatuurswisseling beschermd diende te worden. Bovendien leverde de inrit van het garagecomplex moeilijkheden op en ook de stalling van auto's achter Studio B, cp hetzelfde terrein, vormde een hinderpaal. Vandaar dat naar een ruimere en ook beter geoutilleerde stal lingsmogelijkheid werd gezocht Die werd gevonden in een dezer dagen opge leverde hal van de stalen-ramenfabriek Stamina in Hilversum, die door de NOÖ is gehuurd. Behalve de reportagetreïnen worden daar. bovendien ondergebracht de Meet- kamer, het Depot Extra Materiaal, de Werkplaats Elektrotechniek, het Bedrijfs- kantoor e.d. De verhuizing hiervan vindt in de tweede helft van deze week en tijdens het komende weekeinde plaats. NEDERLAND I KRO: 17.00 uur: Bruintje Beer 17.10 uur: Kijk zelf maar NOS: 18.35 uur: Fabeltjeskrant 18.10 uur: Pol. partij 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Belgische documentaire 19.30 uur: Kenmerk 20.00 uur: Ontwikkelingswerk NEDERLAND II KRO: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: MIK 20.00 uur: Journaal 20.21 uur The Outsider 21.10 uur: Zelf doen 21.50 uur: Verslag op woensdai 22.20 uur: Pol. partij 23.30 uur: Journaal Op 1 maart jl. maakte de Nord- deutscher Rundfunk vanuit Stu dio Hamburg een televisiepro gramma, getiteld „Parijse Voor jaarsmodeshow '71", waarin An- tonia Hilke onder meer aandacht besteedde aan wat er, volgens Parijs, in dit voorjaar en de ko mende zomer gedragen gaat wor den. Kortom „Parijse Voorjaars modeshow '71" is een programma voor de zeer modebewuste mens. Maar niet voor hem alleen, het geen betekent dat ook nog het accent op de „show" valt. Draag baar en ondraagbaar, sjieke een voud en wilde fantasieën wisse len elkaar in een hoog tempo af en worden deels dansend en zin gend gepresenteerd door de ge zusters Kessler. Men kan dat vanavond zelf zien. Verder wordt medewerking verleend door Frangoise Rubartelli, Britta Lührs, Jaffa en de clowns uit het Spaanse kindercircus Les Muchachos en anderen. Voor de presentatie zorgt Ria Bremer. AVRO. Ned. I, 21.10 uur. (ADVERTENTIE) met de postgiro geen onnodig geloop, en geen incasso-of stortingskosten meen dafc makkelijk! Concours voor operazangers In het Italiaanse Treviso wordt het derde Internationale Concours voor ope razangers gehouden van 8 tot 12 juni. Op dit concours zullen de rollen uit de opera „l'Elisir d'Amore" van Donizetti vertolkt moeten worden, te weten: Adina, Nemorino, Belcore en Dulcamara. Deel name staat open voor sopranen en teno ren die na 1 januari 1941 zijn geboren en van baritonnen en bassen die na 1 januari 1936 ter wereld zijn gekomen. Gegadigden kunnen zich aanmelden voor 31 mei a.s. aan Segretaria della Com- missione dit Teatro Teatro Comunale Treviso (Italië). vernieuwer kerkelijke kunst BERGEN (ANP) In zijn atelier te Bergen in Noord-Holland is maan dag op 84-jarige leeftijd overleden de kunstschilder Matthieu Wiegman. Wiegman maakte wand- en muur schilderijen. o.a. in opdracht van dc gemeente Amsterdam. Ook legde hij zich toe op gebranschilderdc glas-in- loodramen. Hij werd als een van de toonaangevende schilders van de te genwoordige tijd beschouwd. Wiegman was voorzitter van de jury voor de Koninklijke Subsidie aan de jonge kunstenaars en Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Matthieu Wiegman werd 31 mei 1886 te Zwol le geboren. Na de ambachtsschool te Alkmaar te hebben bezocht waar hij voor huisschilder werd opgeleid, liet hij zich inschrijven als leerling van de Amsterdamse Rijksacademie voor Beeldende Kunsten. Gedurende lange tijd was hij werkzaam op de plateelbakkerij „De Distel" waar hij decoratief werk verrichtte. Nadat hij zich in 1909 te Bergen had geves tigd, schilderde hij zijn eerste reli gieuze schilderij „De prediking van Willibrord". In 1922 reisde hij naar Frankrijk en drie jaar later naar Italië. Mattieu Wiegman behoorde tot de „Bergense School". Vooral zijn zwerftochten door Frankrijk waren van invloed op zijn kunstenaars schap. Het vormde zijn geestelijk leven en bracht hem als schilder tot ontplooiing. Hij had de moed de conventionele religieuze kunst te doorbreken. Zijn streven vond in Europa veel weer klank en hij kreeg vele navolgers. De jonge geëmancipeerde katholieke beweging steunde Wiegman even eens in zijn kunststreven. Zijn grote verdienste voor ons land is dan ook dat hij een belangrijk aandeel heeft gehad in de verheffing van de ker kelijke kunst. Later richtte hij zich meer op het wereldse. Toen hij in 1956 zijn 70ste verjaardag vierde, werd Matthieu Wiegman een ereten- toonstelling in het Haagse gemeente museum aangeboden. In het huldi gingscomité hadden, naast minister Cals van het toenmalige ministerie van O. K. en W. zitting Commissaris der Koningin in Zuid-Holland mr. J. Klaasesz en burgemeester mr. Arn J. D'Ailly van Amsterdam. „Tenzij een 'vonder gebeurt" was j een NCRV programma op 25 januari j.l. waarin prof. dr. C. van dtr Meer in een gesprek met Henk Mochel de problemen uiteenzette \an de arts die een ongeneeslijke zieke hel naderende einde moet aankondigen. De uitzending. ren der indrukwek kendste die we ooit op tv. zagen, werd gisteren gedeeltelijk herhaald. Ze werd bovendien treffend aangevuld met de reactie, volkomen spontaan afgelegd, var. een arts die zich van zijn naderende e;nde bewust was (hij overleed vorige week) en die bereid was van eigen ervaring te vertellen In het programma van gisteren werd ook ingegaan op reacties naar aanlei ding van de vorige uitzending, met name op het radio-vervolg ervan- Daarin deed prof v. d. Meer, in aan wezigheid van een t.v.-ploeg. de fatale mededeling aan een van zijn patiën- Wij hebben destijds, en we stonden daarin niet alleen, daar bezwaar te gen aangetekend Het gaat niet aan vonden (en vinden!) we om bij een -dergelijk gesprek—de. privacy aan te tasten door de aanwezigheid van een registrerende ploeg technici. Prof. v. d. Meer verdedigde zich door te stellen dat hij die film nodig had voor onderwijsdoeleinden. We vinden dit een te licht argument. Omdat we menen dat je, voor welk doeleinde dan ook, geen dergelijke inbreuk op de privacy mag maken. Maar ook omdat we dat ten onrechte verkregen filmmateriaal ook voor onderwijs doeleinden niet nodig achter.. We geloven namelijk dat het t.v.- gesprek van 25 januari veel intenser, en dus ook voor onderwijs vee' ge schikter, materiaal bood dan wat we via de radio hoorden. De professor bleek derhalve wonderwel in staat te zijn om zijn „stof" over te brengen zonder „h'ilp" v.t.i een mens-in-ster- Vooraf zagen we de tweede aflevering we hopen dat ze, naarmate het ver haal op gang komt, echt leuk zal worden. De (voorlopige) laatste „Kla tergoud" doet ons niet verlangen naar voortzetting van dit radiowerk-plus- beelden. Al moeten we toegeven dat Fiet Kosters aandeel kapitaal was' „Zelf uw kind zwemmen leren' Bij de VARA was. zo op het oog, eer nuttig siuk informatie over wat goedwillende ouders snel kunnen bereiken met niet-waterschuwe kinderen. Het was in elk geval een kapitale propaganda voor een boekwerkje dit dankz'j deze HILVERSUM i HILVERSUM I opnieuv. uitgebracht opnamen uit de vAek. n\')U Nieuws. 13.11 ^Actualiteiten, tj 13.45 Gesproken portret; 14.00 Operette! relet; 14 30 Kinderkoor; 14.50 (S) Net' 16.00 Nieu \vs.ieU16.0jJ I Nieuws: 17.02-17.05 (Van een onzer verslagevers) DEN HAAG Als waarschuwing voor de jeugd, zo is bet zojuist veschenen boekje. „Jeugd onder drug" bedoeld Deze „verzameling van feiten, meningen en citaten" is bijeengebracht door Dé Granaat en Theo J. van der Wal met medewer king van de medische l»ernploeg-5 te weten: dr. P. II. Esser, dr. D Gra naat. dr. ft. F. Gunning. d« I Swel- heim en mevrouw dr. P Swelbeim- De Boer. Het is in een eerste oplage van 35.000 exemplaren eerstdaags in de boekhandel voor een prijs van f4.90 verkrijgbaar. Samenstellers en medewerkers zijn verontrust over de snelle toeneming van jeugdige verslaafden aan verdo vende middelen van allerlei soort en over het feit. dat te dien aanzien nog geen behoorlijke voorlichting gegeven is. De teneur van het boek je werd op een gisteren in Den Haag gehouden persconferentie zonder omwegen uit de doeken gedaan- „De leerkracht die drugs meent te moe ten propageren, weet er of niets van of is zelf verslaald". In de „verzameling van feiten, me ningen en citaten" wordt gesteld dat het populair gebruikte verschil tus sen „soft" en ,hard" drugs op zijn minst genomen denkbeeldig is. Ten aanzien van marihuana, hasi, kif en hennep, allemaal produkten van de cannabis sativa is nooit de werkza- uitzending hoog gaat p'tijken op de f lijst van bestverkochte Nederlandse boeken. Vg. me dosering vast te stellen, zoals prof. Noacn ook opmeikte tijdens het onlangs in Den Hang gehouden drugcongres- Deze dosis kan abnor maal groot maar ook even goed mini maal zijn. Het bagatelliseren van het gebruik van cannabis in welke vorm dan ook, zien de samenstellers als een groot gevaar. Di' gevaar wordt nog vergroot door de omstan digheid dat het roken van een „stickje" een soort statussymbool is geworden, waaraan men bepaald nog niet verslaafd behoeft te geraken. Volgens de samenstellers van het boekje zjjn er voldoende aanwijzin gen verzameld dat eenmalig gebruik van cannabisproduklen reeds ver anderingen in dc hersenschors te weegbrengt die het denkproces aan tasten en dc waarneming van de werkelijkheid "trstortn Bij veelvul dige herhaling treedt er een comula- licf effect op als gevolg waarvan blijvende stoornissen optreden, waar dc gebruiker zelf niets van merkt; integendeel hij meent veel grotere prestaties te kunnen leve- Wat dat oetrefc springt volgens het boekje het verschil tussen alcohol en tabaksverslaving enerzijds en de cannabisverslaving anderzijds duide lijk in hot oog. De kwalijke gevol gen van buitensporig alcohol- en ta baksgebruik zijn. pas na lange tijd waarneembaar. In het algemeen kan. volgens de samensteller vai het boekje, mand die vier jaar lang zeer intensief cannabisproduklen gebruikt „afgeschreven" worden. Aan hot hersenschors toegebracht letsel veroorzaakt blijvende bcwust- zijnsstoornissen van allerlei aard. Bovendien houdt he; gebruik van drugs voor adolescenten een extra- gevaar in omdat de stori-'gtn optre den tijdens do vorming van hun persoonlijkheidsstructuur Volwasse nen die verslaafd zijn gewets* maar deze verslaving overwonnen hebben, zullen na verloop van tijd terugke ren lot hun oorspronkelijke persoon- lijkheidsstiuctuur met dien verstan de dat langer dan een jaai na het laatste georuik nog sturingen kun- ren optreden. Het gevaar is voorts n;e' denkbeel dig dat cannabisverslaafden op den duur gaan grijpen naar andere sti mulansen, zoals LSD en amfetami nen, die ieder op hun eigen manier hun uitwerking op hersenen en ze nuwstelsel hebben. Onnodig vast te stellen cat cocktails van veelsoortige drugs het aftake lingsproces (waandenkbeelden, on macht, aggressie bewustzijnsstoor- nissen, totale zelfverwaarlozing) in hoge mate versnelt. Voor- hc-: overige geldt dat. althans bij ratten, is aan getoond dat veelvuldig gebruik van drugs ook ongewenste genetische- af wijkingen kan veroorzaken. Aan dacht wordt in het hrekje ook be steed aan de mogelijke sociale cultu rele en gezinsomstandigheden die tot verslavingen kunnen leiden. In de eindconclusie s'el'en de sa menstellers dat de jong* druggebrui kers niet de prooi moeten worden van politie of justitie maar evenmin in de watten moeten worden gelegd j ding door „niet ter zake kundigen van I cultuur, recreatie en maatschappelijk werk", wat klaarblijkelijk een vin- I nige prik is in de richting vn drug- gebruikende gesubsidieeióe kunste- j naars „Fysiologen. farmacologen. I huisartsen en psychiaters zuller. sa men met ouders, docenten, psycholo gen. geesielijke en maatschappelijk werkers de betrokkenen moeten hei- Voorts, zo wordt in de eindconclusie gesteld, moet iedere arts het voor schrijven van geneesmiddelen beper ken in het bijzonder van de pijnstil lers en de kalmeringstabletten voor al wanneer het barbituraten betreft De taak orn jonge druggebruikers te helpen is. zo wordt gerteld. primair een medische zaak. Deze gebruikers zijn in zeker opzicht zieken die niet gestraft mogen worden In principe is de mens baas in eigen lijf De volwassene moet zelf uitmaken wat hij doet. maar hij moei wel de consequenties kunnen overzien. Hij moet weten wat hij eet, drinkt, in ademt en rookt". „Jeugd onder drug', gteft daartoe een bijdrage. DEN HAAG Voor de negende ach tereenvolgende maal wordt een inter nationale smalfilmwedstrijd gehouden voor jongeren in de leeftijdsgroepen beneden 16 jaar en van 16 tot en met 19 jaar. Deze wedstrijd die uitgaat van het Centre International du Film pour la Jeunesse. wordt in Nederland geor ganiseerd door het Instituut Film en Jeugd te Amsterdam. De vijf beste inzendingen uit ons land. die met of zonder geluid, op 8 en in zwart wit of kleur mogen niet langer dan 30 minuten mogen duren, komen in aanmerking presentatie in Gothenburg, waar internationale jury de werkstukken van jongeren uit meer dan 15 landen zal beoordelen. Deze jeugdfilms, die ook groepsgewijs gemaakt kunnen worden, moeten voor 1 september a.s. ingezon den zijn. De thema's voor de films zijn geheel vrij, maar deelnemers beneden de 16 jaar wordt aangeraden „vriend schap" als onderwerp te nemen. Los van dit „Cannes voor de jeugd" staat het initiatief van de VARA om een van de jonge cineasten uit te nodigen een film op 16 mm te maken voor uitzen ding in het telvisieprogramma „Mid week". Reglementen, deelnameformulie ren en verdere inlichtingen kunnen dc aspirantfilmers aanvragen bij Instituüt Film en Jeugd, Overtoom 301, in Am- In de tweede aflevering van de komische KRO-televisieserie „Le ven in het klooster", die in de vooravond wordt uitgezonden, maakt broeder Dominic (Derek Nimmo) op een bijzonder onge wone manier kennis met een zwerver, die naar de naam Harry luistert. Zoals het een goed broe der betaamt nodigt Dominic Har ry gastvrij uit in het klooster te blijven. Zijn zorgen gaan zelfs zoveh. dat. als Harry beweert zijn been gebroken te hebben, 1 Dominic hem rondrijdt in een rolstoel. De kloostergemeenschap J is niet zo gelukkig met de gang J van zaken, omdat de zwerver zijn verleden niet gemakkelijk kan vergeten en er van alles in het klooster van eigenaar verwisselt. Aangezien Dominic hoopt op een wonder om Harrv te bekeren, besluiten de broeders, daartoe aangemoeidgd door de prior, het wonder een handje te gaan hel pen. De rol van de zwerver Harry wordt gespeeld door de acteur "Wilfrid Brambell. Nederl. II, 19.30 uur De Technische Dienst Televisie van de N-O-S. is na overleg met de P.T.T begonnen in studio Concordia te Bussum een H.C.K. (Hoofdcontrolekamer) installatie te improviseren, die de N O S- in staat zal stellen de programma' overdag via één net uit te zenden. Dit is één van de voornaamste voorzieningen die als gevolg van de brand in studio Vitus getroffen moeten worden. P.T-T ziet kans om de hiervoor nodige extra-beeldverbindingen, zes in getal, binnei drie a vier weken tol stand te brengen. Met betrekking tot de avondprogramma' zal de situatie, waarbij regiekamers van de Hilversumse studio's tijdelijk al hoofdcontrolekamers worden gebruikt, moeten voortduren. Dc door de braw verbroken verbinding met Studio B in Bussum is inmiddels hersteld, zodat dez? studio weer in gebruik genomen is. De verloren gegane studioruimte v; Vitusstudiogebouw wordt omstreeks 19 april opgevangen door studio 5 v; nieuwe televisiecomplex in Hilversum. Tenslotte zullen op korte termijn i: studio Concordia te Bussum nieuwe beeldbandregistratiemachines, behorende bij de te improviseren H.C.K.worden geïnstalleerd.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2