Merenwijk: alleen duur wonen Vieringen Goede Week dekenaat Leiden Meeste bewoners betalen mopperend huurverhoging De heer F. C. Wieder: „40 jaar nauw verbonden aan Brill" Hearing Tuinstadwijk Balletschool Leiderdorp Oegstgeester artiesten tonen werk in raadhuis Merrie voor invaliden- manege Kinderboerderij voor „Huize de Weipoort VRIJDAG 2 APRIL 1971 PAGINA 3 Merenwijk: de Leidse Bijlmermeer, niet zonder perspectief, maar uitzichtloos duur. LEIDEN In de oude wijken aan weerszijden van de Herenstraat geeft oningnood grote problemen, zo bleek gisteren op een wijkhearing van de PAK-partijen (PvdA, D'66, PSP en PPR) in het speeltuingebouwtje aan de Anjelierstraat. Van de dertig aanwezige ?rs van Tuinstadwijk bad een groot aantal bezwaar tegen de gisteren ingegane huurverhoging van 7 procent, omdat men de kwaliteit van de wonin gen onvoldoende vond. Ook de doorstro- g blijkt in de praktijk niet best te functioneren. Er bleken misverstanden te bestaan jond de betekenis van woningbouwver- tnigingen: men zag die als een verleng- tuk van de gemeente, omdat hun werk itreng geregeld wordt door gemeentelij- je bepalingen en een gebrek aan geld. Ook werd erop gewezen, dat de bouw- nigingen plannen voor renovatie ontwikkelen en aankondigen, terwijl het geld niet beschikbaar komt. Huur ders die bereid zijn zelf verbeteringen to brengen, worden daarvan afge houden door het plan, terwijl' de uitvoe rig jaren op zich laat wachten. Hoewel gemopperd werd over de burverhoging, waren velen bang om liet te betalen. Het bleek slecht bekend, bt de verhoging vrijwillig is en dat niet uit huis gezet kan worden als de oude huur blijft betalen. De 'AK-mensen gaven ieder de raad de verhoging niet te betalen, als de wo ning te wensen overlaat. Een aantal mensen wilde wel meer LEIDERDORP/LEIDEN Met ingang in 1 april is de Balletschool Leider dorp, tot dan onder leiding van me vrouw Jacobs, onder directie komen te staan van Marjolein Briër, tevens direc trice van de Leidse Balletschool. Op de Balletschool Leiderdorp wordt voorge gaan op de basis van het onderricht in klassieke stijl. Indien daaraan even tueel behoefte bestaat zullen modern en jazzballet In het schoolprogramma wor den opgenomen. De Balletschool Leider dorp, die 15 jaar bestaat, telt 145 leer lingen-, op de Leidse Balletschool, die een afdeling Oegstgeest heeft (ca. 10Q leerlingen) krijgen ongeveer 400 leerlin- De lessen op de Balletschool Leider dorp worden gegeven in het Dorpshuis op maandagavond van kwart over 5 tot kwart over 9 en 's woensdags van half tot. half 6. Zaterdag wordt les gege- ;n in de gymzaal achter de Laan van Ouderzorg van half 12 tot half 1. Klanten maken moeilijk afscheid licht LEIDEN Klanten van de melkhan del fa. L. P. Janson en Th. Kerkvliet Jan de Morsweg hebben spontaan uiting Keven aan hun waardering voor de stiptheid van de heer C. van Weerlee, die hun vijfentwintig jaar lang melk en suivelprodukten bezorgde. Het feit dat de klanten, van dit afscheid op de hoogte gesteld, spontaan met een intekenlijst voor een afscheidscadeau rondgingen, heeft de moeilijke kantjes van het af scheid voor een groot deel weggenomen. Want het was vandaag een wat triest jubileum voor de heer Weerlee: op 2 april 1946 trad hij bij melkhandelaar Janson in dienst, nadat hij al veertien jaar als bezorger voor de N.V „De Landbouw" had gewerkt. Op medisch advies moest de heer Van Weerlee on- •ngs het werk neerleggen, De klanten hadden ruim driehonderd lulden bijeengebracht, van welk bedrag jubilaris een fiets en gouden dasspeld terden aangeboden. Mevrouw Weerlee Wtving een koperen bloembak en Prachtige planten. Ten huize van de heer L P Janson werd de jubilaris met echt- Sïnote en kinderen op een gezellige avond onthaald, waar de gastheer hem, mede namens de heer Kerkvliet, een ge- «chenk in enveloppe overhandigde Me vrouw Weerlee werd opnieuw in de bloe metjes gezet. betalen, mits een betere woning be schikbaar was. Maar juist in de huur- klasse tussen f 80 en f 120 zijn in Lei den weinig huizen, terwijl veel mensen juist weer te veel verdienen om in de huizen bij de Herenstraat toegelaten te worden. De doorstromingsgedachte werd niet met onverdeelde instemming aan gehangen. Op verkeersgebied kwamen dezelfde klachten naar voren als op de hearing een jaar geleden. De Heren straat is nauw, kronkelig en druk; de Bloemistenlaan en de Pieter de la Courtstraat hebben erg smalle stukken, die beter afgesloten zouden kunnen worden en de Stadhouderslaan zou een speelstraat kunnen worden. Een bewo ner kwam met de suggestie in de Ger- rit Doustraat .eenrichtingverkeer en een parkeerverbod in te voeren, omdat een garagebedrijf er een vrij gevaarlijke situatie geeft. Tenslotte werd de wens geuit bij de speeltuin een clubhuiswerker te benoe- Men voelde zich gediscrimineerd Viertallencompetitie LEIDEN De standen in de viertal lencompetitie van bridgeclub „De Sleu tels" na 3 avonden zijn: GROEP A 1. team de Goede 38 (4); 2. team Rip 37 (5); 3 team van Helvert 29 (5); 4. team Dek 27 (4); 5, team Janson 23 (4); 6. team Rompes 13 (4); 7. team de Vrind 11 (4). GROEP B 1. team Vos 47; 2. team Holsboer 46; 3. team Winkler Prins 27; 4. team Poot 26; 5. team Vrijenhoek 19; 6. team Selier 15. GROEP C 1. team Middelham 35; 2 team Henket 33; 3. team van Alphen 32; 4. team Wes- sels 32; 5. team Duiser 25; 6. team Wil- mer 23. GROEP D 1. team Scholten 50; 2. team van Lee- nen 36; 3. team Eisma 34; 4. team Ye 23; 5. team Wiedemeyer 23; 6. team Tonino ten opzichte van Zuid-West, waar elke speeltuin ee% clubhuis met leider is verbonden. Er Weken echter juridi sche problemen te zijn: clubhuiswerk komt alleen in aanmerking voor subsi die, als er een echt clubhuis is, niet als het alleen om een speeltuin gaat. Bovendien heeft de regering de geld kraan dichtgedraaid, waardoor ni< projecten niet gesubsidieerd kunnen worden. Zelfs wanneer als nog clubhuis in het leven zou worden ge roepen, is de kans op betaald begelei- dingswerk gering. LEIDEN. Nu over een maand de eerste galerijwoningen in de Merenwijk zullen worden betrok ken, gaat de gemeente ernst maken met het aantrekken van huurders. En hoe groot de woningnood ook is in de stad Leiden, de gemeente gaat verschillende „lokkertjes" (zoals individuële huursubsidies en doorstromingspremies) uitbuiten om die woningwetflats vol te krijgen. Begrijpelijk, als men weet dat de brutohuurprijs voor de 176 vierkamerflats f 325,- gaat be dragen en voor de vijf kamerflats 360,- tot 385,-. s men zich realiseert, dat het hier zgn. „sociale woningbouw" gaat, men slechts gissen naar de huur prijzen voor de premie- en vrijesector die toch ook in de Merenwijk zullen worden gebouwd. Het nu gereedkomende complex van 256 flatwoningen, verdeeld over twee „geknakte" blokken, komt in beheer bij de Gemeentelijke Woningstichting, Tur kooislaan 2, telef. 44345. Gegadigden moeten zijn ingeschreven als woningbe- hoevende bij het bureau Huisvesting, Hooigracht 79, telef. 24184 en 32527 Belangrijkste afmetingen van deze galerij woningen: woonkamer 4.30 x 5.30 m.; ouderslaapkamer plm. 3 x 3.70, slaapkamers van 2.78 x 4.27 m. en 1.80 x 3.26 m. en keuken of woonkeuken van 2.26-2.77 x 4.65 m Het noordelijke gebouw staat aan de Condorhorst het zuidelijke aan de Adelaarhorst. Als de huren boven 15-17 procent van het bruto-jaarinkomen (minus AOW-premie) uitkomen, dan kunnen de bwoners in aanmerking komen een individuele huursubsidei. Het ligt in de bedoeling binnenkort een voorliehtingsruimte te openen in de Merenwijk. Zoals bekend, treedt op 1 mei de Leidse doorstromingsambtenaar in functie voor de Merenwijk groot belang omdat door de hoge huren in deie wijk men het vooral van „door stromers" moet hebben. Orgelprijzen uitgereikt op PAN-concours Op het tiende Inter-universitaire PAN- concours in Leiden gehouden zijn in de afdeling orgel twee prijzen toegekend en wel de eerste prijs aan J. Langeveld uit Nijmegen, de tweede prijs aan J. ver der Gouwe uit Delft. In de afdeling piano ging de eerste prijs naar unaniem oor deel van de jury naar Lilian de Jong uit Rotterdam en de tweede prijs naar Martin Koen uit Leiden. Kunstcommissiei in breder opzet OEGSTGEEST In het raadhuis te Oegstgeest is gisteravond een gevar- rieerde tentoonstelling geopend van wer ken door in Oegstgeest wonende kun stenaars. Mr. B. Berkemeyer sprak als voorzitter van de kunstcommissie een Inleidend woord. „Deze commissie heeft niet zo sterk aan de weg getim merd", aldus spreker, maar in de aes jaar van haar bestaan heeft ze toch wel wat gedaan". De kunstcommissie zal binnenkort worden opgenomen in een breder verband, n.l. een gemengde com missie, gerecruteerd niet alleen uit de raad, maar ook uit de burgerij. De heer Berkemeyer gaf een kort historisch overzicht van de werkzaam heden der commissie, die geboren werd uit een initiatief van de gemeenteraad en een jaarlijkse bijdrage uit de ge meentekas genoot van f 10.000,welk bedrag dit jaar zal worden verdubbeld. Een toekomstige vermoedelijkè winst een beeld van Ninaber zal op 22 mei a.s. ter bezichtiging worden gesteld en kan het publiek daarover dan zijn oordeel uitspreken. Een van inspraak dus in het kunstbeleid der gemeente. Het initiatief tot de thans geopende tentoonstelling werd geomen door wet houder Thorn en de heer W. J. Maan, die na ruggespraak met een selectie commissie, waarvan o.m. Lakenhaldi recteur drs. M. L. Wurfbain deel uit maakte, de tentoonstelling heeft inge richt. Burgemeester jhr. T. A. J. van Eysin- ga opende vervolgens na een hom mage aan het adres van mr. Berke meyer met enkele korte woorden de tentoonstelling. De expositie, waarop wij dezer dagen uitvoerig zullen terugkomen, is dage lijks geopend van 1417 en van 1922 uur, uitgezonderd op de zondagavond en de Goede Vrijdag. Ook op 15 april zal de tentoonstelling gesloten zijn wegens vergadering van de raad. Ze duurt tot en met 17 april en de toegang is kosteloos. LEIDEN. De stichting Paard rijden Gehandicapten ontving gistermiddag in de receptiezaal van de Stadsgehoorzaal een waar devolle New-Forestmerrie van dominee Schoonheim. Het dier, Tia Maria, vertegenwoordigt het geschenk dat men de dominee wilde geven bij diens vertrek uit Leiden. Zoals men zich zal herinneren, had ds. Schoonheim bij zijn afscheid ver zocht hem geen cadeau te geven, maar om het geld voor een bepaald doel te besteden. Er kwam veel geld binnen en de Stichtingsvoorzitter, jhr. T. A. J. van Eysinga. kon dan ook breed glunderend meedelen, dat de hartewens van mevr. E. Vrielink, instructrice, de aankoop van ïerrie Tia Maria, in vervulling was an. De heer Eysinga gaf verder overzicht van de bouw van de manege, die naar verwacht wordt, in augustus feestelijk geopend zal worden. xjjiding en medewerkers van de Stads gehoorzaal boden voor deze manege zes fauteuils aan. Helikoptervluchten boven Warmond WARMOND De vorige week za terdag gehouden geldinzameling voor de Inrichting van dr kantine en tribu neruimte in de sportzaal van Warmond heeft f1300,opgebracht; eer op brengst die ver beneden de verwachtin gen is gebleven Toch zal er f 20.000,moeten komen en daarom houdt ht comité Oprichting Sportzaal Warmond een verloting met als prijzen 20 vluchten met een helikop ter boven Warmond en worden er voorts vier fototoestellen verloot. LEIDEN Het Oudercomité van rein van het tehuis staan vormen „Huize de Weipoort" organiseert op zondag 4 april a.s. een grote bazar 's middags tussen 1 en 5 uur in het tehuis aan de Vrouwenweg. Iedereen dieren. Geldelijke bijdragen en enig mate riaal heeft men al ontvangen. Maar capte kind over heeft, is hier van harte welkom. Het oudercomité wil boerderij voor de patiëntjes van „De het tehuis een kinderboerderij geven Hierdoor zullen de kinderen van het den gaan kosten. Vele vermakelijkhe- tehuis meer vertrouwd worden ge maakt met verschillende dieren. Ook bestaat dan de mogelijkheid ze zelf bij de verzorging ervan in te scha kelen. Het oudercomité heeft het plan opgevat om de dieren een onder komen te geven, waarmee de kinderen tevens een eigen kinderboerderij zul len krijgen. Enige belangstellenden hebben reeds een aantal kippen, ko nijntjes. een geit met een pas gebo ren bokje, een schaap met twee lam meren, enkele varkens en ook al een pony aan de Stichting geschonken Hokken en schuren die op het ter- enz. van de georganiseerde bazar op 4 april zullen hopelijk een flink be drag voor dit gestelde doel bijeen brengen. .Huize De Weidepoort" dat sinds 3 jaar in Leiden een tehuis voor geestelijk gehandicapte kinderen vormt, kreeg vorig jaar een nieuw gebouw voor arbeidstherapie erbij. De therapie om met dieren te leren omgaan, zal met de komst van een kinderboerderij een winstpunt voor deze patiëntjes zijn, en een hartewens van hen in vervul ling doen gaan. Fasson gaat uitbreiden Reddingsbrigade had HAZERSWOUDE Fasson Neder land N.V., gevestigd aan de Hazers- woudse Rijndijk in de buurtschap Groe nendijk, hoopt in het begin van et komende jaar een hal van ongeveer 3000 vierkante meter in gebruik te goed jaar LEIDEN De Leidse reddingsbriga de heeft, onder leiding van voorzitter L. Immink in „Eigenzorg" haar jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden chine een plaats zal vinden. Dit zal tot gevolg hebben, dat het personeelsbe stand, dat thans in Leiden en Hazers- woude 450 personen telt, zal moeten worden uitgebreid. Wanneer de nieuwe hal gereed zal zijn, betekent dit dat Fasson de haar ter beschikking staande 14.000 vierkan te meter grond zal hebben „opgesou peerd". Reeds geruime tijd is het be aantal leden en jeugdleden een diploma hadden behaald. In totaal waren dat er 128Bovendien verwierven twee leden het diploma instructeur en zeven jeugdi-. ge leden et diploma jeugdinstructeur. Het afgelopen jaar kan daarom als een succesvol jaar geboekstaafd worden. Van de aftredende bestuursleden werd de heer C. Mulder herkozen. De heren A. van Velzen en A. Goutier drijf echter bezig met onderhandelingen betreffende de aankoop van de wonin gen nabij het huidige complex in de volksmond beter bekend als „de huizen van Rozenburg". werden in het bestuur gekozen. Het dagelijks bestuur bestaat uit: L. Im mink voorzitter, J. G. de Beer-v. Rijn, secretaresse, C. van Wijk penningmees ter. De heer Gosterwouder biedt PAROCHIE BOETEVIERING PALMZONDAG H. Leonardus H. Antonius Haagse Schouw Laurentius V. Moeder Gods V. woensd. 19.30 dinsd. 19.30 maand. 8.30—9.30 en 18.30—20.00 dinsd. 8.30—9.30 en 18.30—20.00 woensd. 8.309.30 en 17.0021.00 woensd. 17.00 en 18.30 vrijdag 15.30—17.00 zaterd. 1011 en 16.00—18.00 woensd. 17.0018.00 donderd. 910 en 17.0018.30 vrijdag 9—10 en 17.00—18.30 zaterd. 910 en 16.0018.30 woensd. 18.0020.00 donderd. 17.30—19.00 vrijdag 17.30—19.00 zaterd. 17.30—19.00 iedere avond 18.00—20.00 woensd. 18.0019.30 vrijdag 10.00—11.00 15.30—16.30 zaterd. 10.0011.00 maand, dinsd. woensd. 19.0020.0 woensd. 10.0011.00 zaterd. 10.00—12.00 8.00—10.00—11.00 WITTE DONDERDAG GOEDE VRIJDAG PAASZATERDAG EERSTE PAASDAG 9.45 gem. koor 11.00 ned. 12.15 en 18.00 9.30 lat. gez. 11.00 The Lord's Folks 18.30 Timorstraat 9.30 en 11.00 9.00; 10.30; 12.00 8.00; 10.00; 11.00 8.00: 10.00; 11.30; 18.00 11.45 Hoogl.kerk 10.00 hoogmis; 12.00 LEIDEN Met een feestelijke bij eenkomst in de drukhal werd gisteren het veertigjarig jubileum gevierd van de heer F. C. Wieder, directeur van drukkerij Brill. De viering werd met opzet bescheiden gehouden, geheel in overeenstemming met de aard van de jubilaris. Als eerste spreker memoreer de de president-commissaris van de fir ma, prof. Van der Beugel. In het kort de carrière van de heer Wieder. De heer Wieder is veertig jaar gele den op de onderste sport van de ladder begonnen, als volontair. Ook wees prof. Van der Beugel op de veelzijdigheid van de heer Wieder, hij weet alles over de boekhandel, de uitgeverij en het antiquariaat. „Auteurs heeft hij tot zijn vrienden gemaakt, een groot voordeel voor een bedrijf", volgens prof. Van der Beugel. De jubilaris zei later zelf over zijn verbondenheid met het bedrijf: „Mijn naam is Wieder, maar ik had eigenlijk net zo goed Brill kunnen, he ten, zo nauw voel ik me verbonden aan het bedrijf." Hierna bood prof. Van der Beugel namens de commissarissen een pick-up met enkele langspeelplaten aan. De heer Oosterwouder gaf hierbij namens het personeel een stereo-installatie met cassette-recorder. Op deze cassette-re corder stond het geluid van een nade rende trein. Treinen en trams zijn altijd een hobby geweest van de heer Wieder, hij is voorzitter van de tramwegstich ting. Van de heer Splelman. leider van het filiaal van Brill in Keulen, kreeg de heer Wieders een hangklok Ook kreeg hij een geschenk namens de oudwerkne mers. Dit geschenk werd aangeboden door de heer Martijn. In het begin van de bijeenkomst had prof. Beugel al heel in het kort de carrière van de jubilaris belicht In zijn dankwoord vulde de heer Wieder dit zelf nog aan met enke le feiten. De heer Wieder vertelde dat hij door zijn vader in het bedrijf was gekomen en dat het werk hem vanaf de eerste dag bijzonder aansprak In 1958 werd hij benoemd tot directeur De heer Wieder vond dit jubileum een goede gelegenheid om de werkne mers te tonen wat het bedrijf, hun bedrijf, voor hen kan betekenen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3