streeft Joost de Draayer voorbij £eidóc (Bowva/nt België plotseling zonder zangeres voor songfestival Grappen naast veel informatie TELEVISIE VANAVOND i 'Vit Opening Boekenweek met literair songfestival 'AGINA 2 LEIDSE COURANT WOENSDAG 31 MAART 1971 Kansspel voor iedere kiezer JJET is vandaag nog precies vier weken voor de verkiezingen, en de strijd belooft nog hevig te worden, omdat alle partijen in feite op eigen kracht de stembus tegemoet gaan, zelfs als zij in een groep samenwerken zoals de confes sionele grote drie K.V.P., A.R. en C.H. en het monsterverbond van P.v.d.A., D '66 en P.P.R. Die groepen immers vormen geen absolute eenheid of zelfs maar een federatie. De K.V.P. bijvoorbeeld kan er niets voor voelen om geïdentificeerd te worden met C.H.-lijstaanvoerder Udink, die zo monotoon blijft blazen op de trompet van orde en gezag, dat het be paald verfrissend zou zijn indien Veringa en Biesheuvel hem in de komende weken eens'een keer op de vingers tikken. En aan de andere kant zal er zowel Den Uyl als Van Mierlo veel can gelegen zijn, elk voor zich zo sterk mogelijk uit de strijd te komen, omdat daarvan zal afhangen wie in de komende vier jaar in de oppositie de toon aangeeft. Oppo sitie, omdat zijzelf bij voorbaat de pas hebben afgesneden aan elke samenwer king met anderen na 28 april. Er zal met ons niet te praten zijn, zo verklaarden zij ferm. Wel, dan ben je uitgepraat. rVOK de V.V.D. moet op eigen kracht te veld. Tot een akkoord met de confessionelen is het niet gekomen, al zijn de liberalen wel zo verstandig ge weest daarbij de deur niet dicht te slaan zoals Den Uyl en Van Mierlo hebben gedaan. Als de kiezers gesproken heb ben valt er met hen nog wèl te praten, waarbij ieders eigen resultaten dan zul len bepalen wie in dat gesprek het hardst met de vuist op tafel kan slaan. Op deze wijze is de stembusstrijd nog volkomen open, een situatie waar de kiezer content mee mag zijn omdat zijn stem nu werkelijk telt en het spel element van de democratie volledig tot zijn recht kan komen: een prikkelend kansspel, zonder dwingende voorwaarden vooraf. Er staat niets bij voorbaat vast, ook niet dat de huidige regeringscombi natie terug zou moeten keren. Tenzij natuurlijk haar tegenwoordige meerder heid zo duidelijk bevestigd wordt, dat het zonneklaar is dat de kiezers aan voortzetting van deze combinatie de voorkeur geven. Het is echter ook denkbaar, dat niet de V.V.D. maar D.S. '70 op de wip komt te zitten. Ongetwijfeld is in brede kring de gedachte populair, dat de overheids uitgaven nu eens werkelijk kritisdh op hun onvermijdelijkheid moeten worden getoetst. Dat is noodzakelijk in de strijd tegen de inflatie, het grootste kruis, de grootste dief van het land. De bomen groeien niet tot in du hemel en Drees jr. kan een deskundige snoeier zijn. Hij krijgt mogelijk voldoende socialisten achter zich om hem als regeringspartner interessant te maken. Dat zal dan een nieuw politiek feit zijn, dat de vraag doet opdoemen wie er met wie in zee wil gaan. I^AN Drees jr. voor de confessionelen een betere keus zijn dan Geertsema? Heeft hij van huis uit niet meer oog voor d" zwaksten in de samenleving? Is het lood om oud ijzer? Of moeten terwille van een beter evenwicht beiden mee- Een kansspel. Jedereen moet zich maar zo sterk mogelijk maken En dat be tekent in elk geval stemmen, stemmen, stemmen. Niets prijsgeven. En zeker niet versplinteren. (Van èèn onzer verslaggevers! Als Hilversum III deejay Felim Meür- ders (25) uit Maastricht tc laat komt. is dat in acht van de tien gevallen te wijten aan zijn auto. die moeilijk start. Of het na de presentatie van zijn wekelijkse radioshows of een af spraak betreft, het Is altijd hetzelfde liedje met bem. Ook in Hilversum zijn ze hieraan intussen gewend geraakt, maar men vraagt zich intussen wel af. of het Felix niet is die moeilijk op gang komt. Toch arriveert hij altijd nel op lijd in zijn „eigen hok". Collega Jan Cordu- wener is net met zijn uurtje klaar De microfoon sstaat open voor de Felix Meurders-show van twee tol vier. Na gedane arbeid zit Joost de Draayer op Felix' stoel. Nu Joost de Draaytr Hil versum voor Radio Noordzee heeft verwisseld, staat het onomstreden vast. dat de man uit Maastricht deejee nummer èèn is van het. Gooise ether- gebied. Toch zijn ze dik met elkaar bevriend. Het is overigens niet zo ongewoon, dat Meurders het goed doet cp het station, dat Veronica in luisterdrchthei.t voor bij is gestreefd. 2:jn persoonlijke pre sentatie. woordspelingen, spots en niet in de laatsie plaats ziin platenkeuze hebben hem op deze hoogte ge- Wat vindt hij zelf van zijr. stormach tige Felix: „Het is natuurlijk enorm als je er aan begint. Het is steeds afwachten of je het maakt- ie bent zoals ir. mijn geval, nu eenmaal afhankelijk van je publiek. Als het je pikt. heb je geluk. Zo niet, dan moet je weer terug naar èèn of andert discotheek Z? ihet nu eenmaal in dit vak". Zijn ervaring heeft hem deze wetenschap bezorgd en hij houdt er daglijks rekening Bijna drie jaar geleden ktVarr. hij middels een door radio Luxemburg georganiseerde auditie in deze busi ness terecht. Een uur zendtijd was de beloning. Vanaf die tijd loop* bl> Felix alles op rolletjes De Belgische BRT wilde ook wel van zijn deejee-kwali- teiten gebruik men n tenslotte kon rok Hilversum in de Maastrichtenaar in de populariteitstrijd met Veronica niet op de Gooise matras missen. Daarmee werd geen slechte zet ge daan Hij heeft a' genoeg bewezen het vak te beneersen. Daarvocr heeft hij dan ook kosten noch moeite gespaard. Hij vertelt aaarover: „Het programma dat ik nu verzorg vergt een intensie ve voorbereiding. Je moet weten wat je gaat doen. zowel wat de platenkeu ze betreft als de manier waarop je de presentatie gaat inkleden. Dat wil na tuurlijk niet zeggen, dat ik sommige teksten tevoien skchrijf Dat kan niet, het presenteren kan nu eenmaal niet anders dan live". Kritisch En omdat hij zich steeds bewust is van de kwalitatieve inhoud, die zijn programma's moeten hebben, is hij doorgaans erg kritisch op zichzelf. Als het in de Uudio te druK wordt en hij het overzicht even verliest, maakt hij prompt een foutje dat hij als een blunder kwalificeert zodra het rode licht is verwisseld voor eer groen teken dat de microfoon dicLt is. Overigens is het voor hem geen sche ring en inslag dat hij steekjes laat vallen- Vaste luisteraars zullen dit be vestigen. En die heeft hij iri grote getale. De vele telefoontjes tijdens de uitzendingen zijn ook een indicatie. Als Joost de Draaijer even late. in zijn eigen programma zegt, dat Felix ge beld kan worden staat de lijn vlug roodgloeiend. Voelt hij er niets voor om evenals zijn collega Joost de Draaijer zijn huidige free-lance-ioopbaan te verwisselen voor radiowerk bij een piiatenzen- „Nee", is zijn vastberaden antwoord. „Joost heeft een zaak achter zich staan. Hij kan het zich financieel permitteren om een avondtuur te be ginnen. Dat kan ik niet omdat ik moet leven van mijn verdiensten als radio-deejee. Ik zou er wel zin .in hebben. Maar als je er in Hilversum een tijdje uit bent.is het moeilijk om er weer lussen te konier. Ik he'o lang moeten werken om dit te kunnen bereiken en dat wil ik niet zonder meer opgeven. Daarvoor neem ik som mige dwaze omrnepconventies op de koop toe. Hierbij moet ik meteen zeg gen. dat daarvan op Hilversum niet zo gek veel te bespeuren is. Vj zijn gewoon collega's. Bij welke omroep we zitten doet or niet vee* toe Dat heb ik wel eens anders meegemaakt. Daarom vind ik Hilversum III zo'n ge weldig station". Hoe ziet Felix Meurders zijn werk?". „Een deejez moet meer dan plaatjes aan elkaar praten- Hii mott in een bepaalde vorm een grappenmaker voor de luisteraars zijn en daarbij een hoeveelheid informatie geven. Dat kun je het beste doen. zoa's je zeli bent: recht voor de raap". (Van onze corres pondent) ANTWERPEN. België heeft een halve week voor het begin van het Euro visie Songfestival in Dublin een nieuw zangduo moeten creëren: Nicole Josy, het blonde meisje, dat samen met haar verloofde Hugo Sigal, „Goeiemorgen, mor gen" zou gaan zingen, is ernstig ziek. Maandagavond, twaalf uur voor zij naar Dublin zou vertrekken, stelde een dok ter vast, dat zij een ern stige aanval van geelzucht heeft Hij gaf haar een streng verbod om te wer ken. Door de BRT werd heel de nacht naar plaatsver vangers gezocht. Het reg lement verbiedt een ander liedje te nemen, maar be- Saskia en Serge vertrokken Niet ziek waren de Nederlandse vertegenwoordigers op het Eurovisie Songfestival, Saskia en Serge Gistermiddag vertrokken zij, vergezeld van Dolf van der Linden, die zal optreden als dirigent van het orkest, van Schiphol naar Dublin. paalt niets over de ver tolkers. 's Morgens vroeg waren de twee vervangers gevonden. Nu zal Jack Raymond zingen, samen met Lily Castel. Het duo werd de lucht haven uitgeleide gedaan door een wenende Hugo Sigal, die zei dat hij on danks alles meer bezorgd was om de gezondheid van zijn verloofde dan om de eventuele uitslag, zater dagavond in Dublin. Sigal en Josy waren als Belgische vertegenwoor digers verkozen na een maandenlange wedstrijd op de Vlaamse televisie. „Kees de jongen"' gaat honderdste maal UTRECHT 30 mrt (ANP) De toneel groep Centrum geeft zaterdag 17 april in Utrecht de 100-ste voorstelling van „Kees de jongen". Tot maart heeft dit stuk 60.000 bezoekers getrokken. Centrum heeft de rechten verworven van Hareld Pinters nieuwste stuk „Old times", en hoopt dit stuk volgend seizoen te kun nen uitbrengen. Verder heeft zij de optie rechten voor Nederland verkregen voor het nieuwe stuk, dat Edward Bond heeft geschreven. „Lear without lear". Bond is de auteur van Gered en Smalle weg naar het verre-noorden. ï'ifïHVl Wibo v. d. Linden, eindredacteur van AVRO's Televizier, voerde zelf het gesprek dat gisteren een hartbrekend evenement op t.v. werd. Hij sprak met Kier Bouwman, ouderling van de Staphorster gemeente die door haar standpuntbepaling t.a.v. inenting ver antwoordelijk is voor de afschuwelijke polio-explosie. Het ..ontstellende yan dit gesprek was het primitieve „gelyk" van die- ge--, meente. Zij nagelen zich vast aan een b'èpaèldè''interpretatie vdh de Bijbèl- die gebieden zou bepaalde dingèn te doen en andere dingen na te laten. Het was iets huiveringwekkends. We moesten denken aan de Asmatters van Nieuw Guinea die moeten koppensnel len om een vreselijker lot te ont- De heer Bouwman leek onder een dergelijke ban te staan. Hij was dood ongelukkig om de polioslachtoffers, maar hij durfde geen „ja" tc zeggen tegen vaccinatie. Het is iets verschrik kelijks dat nog heel veel Nederlanders de „blijde boodschap" als iets schrik wekkends ondergaan. De AVRO gaat de komende Tweede- Kamerverkiezingen begeleiden met een serie debatten tussen vooraan staande politici. Het eerste debat werd een mislukking. Mooie (AR) Barend en gemoedelijke (WD) Molly zijn geen eigenlijke tegenstanders. Er bleek hoogstens sprake van nuance verschillen. Die AVRO-serie kan veel boeiender zijn dan de versterkte reeks van poli tieke uitzendingen van diverse partij en. Maar dan moeten wel regelrechte tegenstanders in het strijdperk treden. Geertsema hadden we b.v. graag ge hoord als opponent van dr. W. (DS '70) Drees en voor Biesheuvel was Van Mierlo wellicht een geschikte partner geweest. Dit eerste gesprek rook niet naar verkiezingsstrijd. j»; Jf Kijkers stêlFén vragen aan Albert Mol Cabaretier - toneelspeler - schrij ver - zanger Albert Mol is de be kende Nederlander aan wie de televisiekijkers vragen kunnen stellen, die dan door Albert Mol in 't programma „Koos Postema op woensdag 2" vanavond zullen worden beantwoord. Naast de actualiteit is er veel amusement in deze uitzending: het Hon gaars ensemble Tamas Hacky en The Ex-A. Tamas Hacky is een keel-, neus- en oorarts die een merkwaardige fluitteehniek heeft ontwikkeld. Verder de Ne derlandse vocalisten The Blue Diamonds en Riet Henius en Sylvia Alberts, die momenteel gevierlijk met veel succus in de show van Seth Gaaikema optre den. Andere buitenlandse gasten zijn de Zwitserse buikspreker George Schlick en de Engelse zangeres Janie Marden. Muzi kale verzorging: Trio Louis van Dijk. Presentatie: Koos Postema. Regie: Siem Suurhoff. VARA Ned. II 20.20 uur. NEDERLAND I NOS: 18.35 uur: Fabeltjeskrant 18.40 uur: Pol. partij 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: i Prerryère, film ÏKÖR:" rT" i, 19.30-uur: 'Kenmerk' NOS: 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Staatsloterij 20.25 uur: De avonturen van Robin Hood, film 22.00 uur: Opening boekenweek 23.25 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 1'8;45 uur: Fabeltjeskrant #18.55 uur- Journaal VARA: 19.05 uur: Midweek 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Koos Postema 21.45 uur: Achter het nieuws 22.05 uur: HIRO-magazine 22.25 uur: Pol. partij 22.35 uur: - Journaal: 22.40 uur: Onderwijstelevisie I i GERARD COX WILLEKE ALBERTI JAAP VAN DER MERWE RAMSES SHAFFY Vanavond wordt met het traditionele boekenbal de boekenweek 1971 geopend. Het eerste gedeelte van het feest bestaat uit een zogenaamd literair songfestival. Prof. dr. H. Gomperts heeft hiervoor teksten verzameld en heeft zijn keuze laten vallen op onbekende werken van bekende au teurs waarin als thema de maatschappelijke geëngageerdheid tot uitdrukking komt. De au teurs variëren van De Roovere (plm. 1450) via Vondel en Van Eeden tot Lucebert. De NOS-tv zal van dit festival een rechtstreekse reportage uitzenden. Uit het bij de openingsavond aanwezige pu bliek worden drie jury's gekozen die afzonderlijk inhoud, muziek en presenatie zullen beoordelen. In de pauze waarin de jury zich beraadt zal Leo Ferré optreden met zijn ensemble. Het geheel wordt gepresenteerd door Mies Bouwman en Pierre Janssen. De liederen die tijdens het literaire songfestival Ook Willeke Alberti zingt bestaande melodie; „Het lied der arme klanten" van Van Eeden, gecomponeerd door Cor Lemaire, gezongen door Fiet Koster; „Tot de arme" van Elsschot, compositie: Joop stokkermans, zang: Ami p.- worden aangeheven zijn „Houdt tand voor ton- ge", van de dichter De Roovere, gecomponeerd door Rogier van Otterloo, gezongen door Hetty Verhoogt; „Geuzenvesper of ziekentroost" van Vondel, gecomponeerd door Otto Ketting, gezon gen door Ramses Shaffy; „Protest van een lote- ling" van J. H. Schaper, op muziek gezet door Ruud Bos, gezongen door Gerard Cox; „Het lied van Marianne" van de dichter Léon Trafiers gezongen door „De Stem des Volks" op een poneerd door Hans Kox, gezongen door Ai d. Heuvel; „Het lied van de tegennaatuurlijke overeenkomst" van Lucebert. gecomponeerd gezongen door Jaap v. d. Merwe; „De man de korte arm" van Ben Cami, gecomponeerd door P. Chr. van Westerling, gezongen door Louis Neefs en „Moeder ga voor je kindje staan" var Dirk Troelstra. gecomponeerd door Jurriaan An- driessen, gezongen door Jenny Arean. De zangers zullen worden begeleid door een ensemble o.l.v. Rogier van Otterloo, bij wie de gehele muzikale leiding berust. De televisieregie is In handen van Fred Bosman. NOS Ned. I 22.00 uur. NEDERLAND I NOS 11.10 uur: Schooltelevisie 18.35 uur: Fabeltjeskrant 18 40 uur: Pol. partij 18.55 uur: Journaal TROS 19.05 uur: Wat een familie 19.30 uur: •20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Mission impossible •21.10 uur Wereld op wielen HILVERSUM 1 muziek, alsmede HILVERSUM IJ 8.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten, waarin: :cial Woningnood. 18.25 (S) Klink Klaar, -'srkiezingsuitzending, •21.40 uur: Kessler-show •22.40 uur: Journaal TELEAC 22.45 uur: Bouwen en wonen NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Van gewest tot gewest 19.50 uur: Toeristische tips 20.00 uur: Journaal VPRO 20.21 uur: Berichten uit de samenleving 20.30 uur: Laurel en Hardy 20.50 uur: Dominee als kruis vaarder ,doc. Amerika 21.10 uur: De hertogin v: IKOR 22.20 uur: Profiel van fi Ernst Bloch NOS 22.55 uur: Pol. partij •23.05 uur: Journaal •23.ÏO uur: IJshockey ingsolisten- 20.05 (S) Melodieën Ex; Voor de zieken, i Bericht vastenaktie. 11.55 Mededelin- NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd pro- i Mededelingen t.b.v. land- en foonmuziek. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20(S) Dag met een plaatje (gr). 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 (S) Dag roet een plaatje (vervolg). (8.30-8.33 De groente man.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Festival van ShowShKRO:3 U.OO^Si richten. 12.08 Inl gramma. 12.55 Buitenlands 13.00 Nieuws en schouwb 13.20 Dansmuziek. 14.00 Nleu beeld. (15.00 en 16.00 Nieuw en mededelingen. i" 15 Vooi

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2