Fietsen met wind mee LEIDSTER GEZINSVERZORGING LEIDSTER BEJAARDENZORG assistente fysiotherapie ^55^75:1 Al een blote Venus in de tuin? psychiatrisch ziekenhuis 'vogelenzang' Zwembad in tuin kostbare luxe te bennebroek (n.h.) Stichting Verpleeginrichting Dennenzicht huishoudelijke hulpen Vers geroosterd vers verpakt, vers op tafej geroosterd 'n reuze pak Van de warme bakkers uit Tilburg I I133J» JV.S3U fl II ST???7TTPffï MffTSCRJIPPFlTIKE =WKlf5T¥E (ü.tülB'? UÜSltLUR üffUf!!WU(:fl Onze stichting (A-instelling) is werkzaam in 9 gemeenten in Oostelijk Groningen (Beerta, Bellingwedde, Nieuwe Pekela, Nieuweschans, Nieuwolda, Midwolda, Oude Pekela, Scheemda, Winschoten) Huidige werksoorten: algemeen maatschappelijk werk gezinsverzorging. Binnen korte tijd zullen tot onze werkzaamheden gaan behoren: Bijzonder Gezins- en Wijkwerk, Open Bejaardenwerk, Peuterspeelzaalwerk. Gezien de snelle groei hebben wij de volgende vacatures: De werkzaamheden van de te benoemen leidsters worden, met behoud van zelfstandigheid, in teamverband verricht. diploma M.S.A. of gelijkv/aardige opleiding of acte NXIX, NXX en NXH salariëring op basis van Rijksregeling minimaal 8.160, maximaal 13.268,incl. vakantietoeslag afhankelijk van opleiding en ervaring voor gebruik van eigen auto wordt een redelijke vergoeding gegeven vakantie 20 dagen per jaar bij het verkrijgen van woonruimte zal medewerking worden verleend. Nadere informatie De huidige personeelsbezetting bestaat uit: directeur, 3 staffunctionarissen, 10 leidsters gezinsvorming, 5 maatschappelijk werkers en 5 administratieve krachten. Sollicitaties met vermelding van referenties binnen 2 weken te richten aan de Directeur van de Stichting, Burg. Venemastraat 26 te Winschoten. Telefoon 05970-5062. Wij zoeken op korte termijn een Tot haar taak behoort om.: het bijhouden van de patiëntenadministratie en het het uitschrijven van rapporten, het verlenen van assistentie bij in behandeling zijnde patiënten, de verzorging van het spreekuur van de revalidatiearts, het schoonhouden van de apparatuur. Voor deze funktie wordt het diploma dokters assistente op prijs gesteld. Enige ervaring is een pluspunt. Belangstellenden, die zelfstandig kunnen werken en over een zekere dosis geduld beschikken, worden uitgenodigd hun sollicitaties te richten aan het hoofd Personeelszaken, Rijksstraatweg 113, Bennebroek (N.H.). UITGAANDE VAN DE VERENIGING TOT CHRISTELIJKE VERZORGING VAN GEESTES- EN ZENUWZIEKEN. GKRRIT v. d. VEERLAAN 1214, BAARN. Voor het verplegen en verzorgen van 65 chronisch zieken en hulpbehoevende bejaarden vragen wij: a. BEJAARDEN en ZIEKENVERZORGSTERS b. VERPLEEGHULPEN min. leeftijd 16 jaar c. NACHTZUSTERS of HULPEN Tevens is er plaats voor Prettige werkkring Hoog salaris. Inlichtingen en sollicitaties aan de directeur. Tel. 02154-3109. 26 NadtUNMim N3dcIt\M.Un Al een bevallige Venus in de tuin? Of een Brussels manne ke? Of een barokke siervaas? Wie zichzelf én zijn tuin re specteert, moet er haast wel aan, want die stijl-ornamenten hebben een rage ontketend Wie geen blote dame of een dikbuikig jongetje in zijn tuin heeft staan, telt in de buurt haast niet meer mee Dé grote mode van deze tijd is de krul lerige barok. De gebroeders Ypma uit Half weg kunnen ervan meepraten. Zegt broer H. .1 'Anderhalf jaar terug is dat ineens opge komen. De strakke asbesten bakken verdwenen op slag en in de plaats daarvan kwamen de Italiaanse sierbakken, de beelden, vazen en fonteinen. Als importeur kunnen we de boel bijna niet meer aansle pen. Elke drie weken wordt er zo'n 26 ton uit Italië bezorgd en een paar weken later zijn we de partij al weer kwijt'. Vanwaar die voorkeur voor Italië? De gebroeders Ypma 'Omdat ze behalve een andere stijl ook ander materiaal leve ren. In Nederland worden bakken en beelden vaak gego ten van beton en dat wil nog wel eens scheuren. De Italia nen gebruiken veel na tuursteen en wapenen dat ook nog, zodat de produkien ster ker zijn en langer meegaan'. Duur zo'n bevallige Venus op het gazon? Voor een dikke 150 gulden heeft men al zo'n slan ke blote dame van een meter, en een Brussels manneke of een leeuwenkopje zijn nog een stuk voordeliger. En wat die fonteinen betreft: aan een kleine 400 gulden heeft men al genoeg voor een bescheiden spuitertje met dame en pomp. Wat niet wegneemt, dat men in Halfweg ook duurder uit kan zijn, want het assortiment varieert zelfs tot een fontein van een kleine drie meter hoog en drie meter breed. 'Maar zulke dingen zijn meer geschikt voor echte buitens. Gemeenten bestellen ze ook wel, voor de parken'. Overigens willen de gebroe ders H. J. en H. C F. (beiden II. C. F. Ypcma: Venus in de tuin dé grote mode. afkomstig uit de bloemen- en plantenbranche) het recht op een bevallige schone zeker niet alleen voorbehouden aan de bezitters van een tuin. 'Ook op stadsbalkonnetjes kan je met deze dingen een hoop gekke dingen doen. Niet di rect met zo'n Venus, want die komt vijfhoog achter de spij len niet tot haar recht, maar wel met een barokke (al voor een slordige vijftig gulden te koop) of een gede coreerde bak. Ook op het bin nenstadbalkonnetje kan je daarmee complete tuinen aanleggen'. Dat fietsen een gezond alternatief is voor trimmen, zal niemand ontkennen Toch zien maar weinig mensen in, dat fietsen, behalve een gazonde. ook een plezierige bezigheid kan zijn. Veel ge hoorde bezwaren: 'die eeuwige wind in Nederland' en 'het waanzinnig drukke autoverkeer' vergallen de aardigheid van een fietsritje. Daarnaast zijn we natuurlijk verwend door de auto. De 'actieradius van de fiets is nu eenmaal kleiner. Zonder training leggen we per dag niet veel meer af dan 50 km. en dat beperkt vooral voor bewoners van onaantrekke lijke streken of van de grote steden de mogelijkheden sterk. Stedelingen bijv. rijden, als ze aan het eind van de dag op het uitgangspunt terugkeren, de eer ste en laatste tien km. van hun trip door bebouwde kommen, die overbe kend zijn. Voordelen F.en groot deel van deze bezwaren te gen fietstochten is te ondervangen. Ze ker. wind kan hinderlijk zijn, maar waarom zou u eigenlijk niet altijd met de wind meerijden? Het fietsen wordt dan werkelijk een plezier en bovendien kunt u zonder extra inspanning grotere afstanden afleggen dan wanneer u zich noodgedwongen een deel van de dag met tegenwind verplaatst. Er is nog een groot voordeel: stel u fietst 50 km. in het rond. Dan is de grootste afstand tot thuis waarschijnlijk niet meer dan een kilometer tot twintig. Maar meege voerd door de wind laat u uw ver- trouwde omgeving wel 60 km. achter U. zodat veel meer interessante plekjes binnen het bereik komen. Fiets op de trein Het traject tegen de wind in, laten we aan de trein over Het zal daarbij van de weersomstandigheden afhangen of dat de heen- of de terugreis is. Wie bijv. van Utrecht naar Arnhem gaat. start bij westenwind per fiets, maar neemt de trein bij een flinke bries uit het oosten. In het laatste geval wordt dus de terugweg per rijwiel afgelegd. Helaas hebben de Nederlandse Spoor wegen enkele jaren geleden het door de reiziger meenemen van de fiets in dezelfde trein vrij sterk beperkt. Op nog slechts 80 stations kan een fiets op do trein worden gezet. Ook zijn de tijden beperkt. In de week bijvoorbeeld niet tussen 15.30 en 19.00 uur en zater dag niet voor 14.00 uur. Tenslotte is het zelf vervoeren in het hoogseizoen maar mogelijk tot een afstand van 40 km. Wie verder weg wil, moet de fiets dan vooraf of nasturen. Het spoorboek je vertelt op pag. 24 alle details. Wie volgens het 'wind-mec' principe wil fietsen, zal sinds de maatregelen van de NS wat meer moeten improviseren, maar daar ziet een olezier-fietser tocb niet tegen op? Tips Tenslotte wat tips, die er van uitgaan, dat hoofdwegen vermeden worden. Bij westen- of noord-westenwind fietsen Amsterdammers uiteraard naar het oos ten. Zij rijden over Diemen naar Weesp en vandaar langs de oostzijde van het Amsterdam-Rijnkanaal naar Nigtevecht. Volg het fietspad dwars door de Ankeveense plassen en ga via 's-Graveland naar Hilversum. Daarna geheel door de bossen naar Amersfoort via Lage Vuursche (totaal 55 km.). Van Nigtevecht uit kan men ook via Neder- horst den Berg naar Vreeland gaan en vandaar de Vecht volgen tot Utrecht (totaal 40 km.). Bij Zuid-westenwind is voor Amsterdammers een tocht naar Hoorn aanbevelenswaardig (45 km.) en bij oosten- of zuid-oostenwind naar Alkmaar, bijv. via Purmerend, stuk Beemsterringdijk. dan linksaf naar Mid- denbeemster en vervolgens via De Rijp, Graft, Groot-Schermer, Ursem, Overleek naar Alkmaar (50 km.). Inwoners van Rotterdam kunnen (ui teraard via binnenwegen) naar Utrecht of door de Alblasserwaard naar Gorin- chem. Daarbij doen zij er het beste aan de noordelijke oever van de rivier te volgen tot Krimpen aari de Lek, aldaar niet het veer over te steken, dan het fietspad te kiezen, dat langs de 18 molens van Kinderdijk voert en vanuit Alblasserdam oostwaarts te gaan langs de Graafstroom. Aan het eind van dit water via Ottoland, Goudriaan en kasteel Noordeloos naar Hoornaar. Dan op de Merwede aan en deze rivier volgen tot Gorinchem. Voor Hagenaars is het aantrekkelijk geheel door de duinen naar Zandvoort te fietsen en dan uit Haarlem de trein terug te nomen. Een raad tot slot: koop een goede toeristenprovinciekaart Een autokaart van Nederland is beslist on voldoende voor het uitkienen van een goede fietstocht. Luxe om van te watertanden nu voor jaarszon buitenpret weer binnen bereik brengt: een eigen zwembad in de tuin. Toegegeven, het is slechts weggelegd voor de weinigen met een welgevulde portemonnaie, want het hier afgebeelde privé-zwembad (zes bij twaalf meter) kost inclusief een filter-installatie tegen waterverontreiniging niet minder dan een dikke zeventien mille. Vandaar, dat er in ons land nog maar 265 gelukkigen zijn, die in eigen tuin een duik in het water nemen Maar, troost bouwbedrijf Despla in Venlo, goedkoper kan het ook Wie genoegen neemt met kleinere afmetin gen, gaat voor een handvol duizendjes minder te water Overigens zijn de prijzen zeer variabel Ze zijn sterk afhankelijk van de wijze van uitvoering. Het beste is, zegt het bouwbedrijf, dat al 36 camping- en vijf gemeentezwembaden op zijn naam heeft staan, een gemetselde kuip met daaro verheen een laag plasticfolie: zoiets gaat tientallen jaren mee. 23

Leidse Courant | 1971 | | pagina 29