sa Wie wil! Z-gediplomeerden leerling- verplegenden Z-assistenten Geef uzelf een voorjaars beurt leerling-verpleegsters groepsleidsters verplegers en verpleegsters ziekenverzorgsters DE HARTEN BERG - EDE Christelijk Centrum voor Geesteszwakken In ons Centrum zijn momenteel 250 - hoofdzakelijk jongere-geesteszwakken opgenomen in paviljoens, die-plaats bieden aan 24 verpleegden, verdeeld in 2 groepen van 12. Wij streven naar een personeelsbezetting per paviljoen van de volgende samenstelling: een hoofd, een waarnemend hoofd, een oudste en tien 3e, 2e en 1e-jaars leerlingen. Om <le ingebruikname van nieuwe paviljoens z.s.m. te kunnen realiseren en in enkele vakatures te voorzien vragen wij: (vrl. en mnl.) die als minimum MAVO-4, INAS of daarmee gelijkgestelde opleiding hebben gehad. biervoor komen in aanmerking meisjes van tenminste 16 jaar, die na volledig lager onderwijs minimaal 2 jaar vervolgonderwijs hebben genoten. Huisvesting op ons terrein in.moderne 1-persoons zit-slaapkamers. Schriftelijke sollicitaties gaarne aan de geneesheer-directeur Apeldoornsetveg 60, Postbus 75, Ede. Telefonische inlichtingen bij het hoofd van de verpleegdienst (08382) 411. We kunnen nog zo geweldig goed een aantal gebruiken. ben je ca. 17 jaar heb je edh positief christelijke levensovertuiging en wil je je inzetten voor minderbedeelde mede mensen? Schrijf dan zo spoedig mogelijk aan de Genees- heer-Direkteur en vraag onze folder aan. Het aanvangssalaris bedraagt (bij 17 jaar) f 281,97 netto per maand, plus een onregelmatigheidstoeslag van 14%. Reiskosten bóven f2,50 worden 2x per maand vergoed. Gratis volledig pension en eerste aanschaf dienst kleding, alsmede een gratis opleiding voor het Bon diploma zwakzinnigen- Zendt m'i s-vp- nadere inlichtingen i omtrent de opleiding „leerling-verpleeg- ZOrg. ster" in 's Heeren Loo-lozenoord. Stichting j Naam -S Heeren Loo-lozenoord s„aotnaam Ermelo S Woonplaats STICHTING „HET HOGELAND", BEEKBERGEN vraagt wegens uitbreiding van haar jongenshuis „de Beele" te Voorst: voor diverse afdelingen bij voorkeur in bet bezit van bet diploma Kinderbescherming A en/of B. Voor de VERPLEEGINRICHTING „HULLENOORD", BEEKBERGEN bij voorkeur in bet bezit van bet diploma B Sollicitanten dienen meelevend lid van een prot. kerk te zijn. Salaris volgens rijksregeling. Schriftelijke sollicitaties aan de Algemeen Directeur der Stichting, Loenenseweg 44, Beekbergen. (Tel. 05766 -1545). 16 De huid is een belangrijk orgaan, en heeft tot taak het lichaam te beschermen tegen overdadige warmte, koude, infectie of letsel. De huid dient zich steeds te vernieu wen door nieuwe huidcellen naar de oppervlakte te stu wen waar ze onopgemerkt worden afgestoten. Dit ver nieuwingsproces heeft een helpend handje nodig. Goede voeding, voldoende nacht rust, een verstandig dieet dragen er het hare toe bij. Huid en haren zijn als het ware de graadmeter van uw gezondheid. Na de lange winter is onze huid uitgedroogd door weer, wind en droge verwarming Het 'ph-gehalte' van de huid kan uit zijn balans zijn. Wajineer beschermende en voedende eigenschappen van de opperhuid verloren gaan. kan de huid zich niet langer efficiënt helpen. Veel schoon- heidsprodukten zijn er om de huid vochtig te houden (vocht toevoegen, zoaJs vele beloven, kén niet). Vitami nes A en D helpen de huid natuurlijke functie goed te verrichten. Verwacht niet dat u na aankoop van een tube dagcrème en een dito nachtcrème, meteen een gchoonheidsprinces zult zijn! De huid heeft een constante verzorging nodig. Wat de nieuwe voorjaarslijn aangaat, deze werd door Max Factor heel treffend Libellu- le genoemd: naar de teerge- vleugelde waterjuffer. De gelaatstint is fijn en glan zend, wat bereikt wordt met vloeibare make up, aange bracht over Moisture Essen ce Under make up Lotion. Daarover wordt de huid licht gepoederd. De oogscha duw is éénkleurig, maak een schaduw van ooglid tot wenkbrauw in zachte tint van één enkele kleur. Daarmee kunt u óf de kleur van uw ogen accentueren, óf de kleur van uw toilet com pleteren. Lichtblauw bij de marine- en korenblauwc mo de van deze zomer bijvoorbeeld. Als speciaal ac eent (en om coupe rose, de hinderlijke rode adertjes, te maskeren) gebruikt u blu sher stick. Er bestaan specia le coupe rose-sticks, die u ook kunt gebruiken om spat aderen op de benen te ca moufleren. het spul is water proof belooft de fabrikant. Gaat u hot pants dragen dan zeker proberen. De lipstick heeft een heldere zomerkleur, de vorm van de mond is natuurlijk, de kleu ren zijn mat en vrij rodig maar niet het ordinaire rood van de dertiger jaren, dat staat de Nederlandse vrouw trouwens nauwelijks. Bijna alle huidjes hebben in ons klimaat een vochthpudeinde crème nodig, vraag in de par fumerie of drogisterij naar hydraterende crèmes, zodat het vochtgehalte van de huid normaal blijft. Wilt u u zelf een echte schoonmaak-beurt geven en waarom zou u nietals het huis met bezemen is ge keerd en zelfs de auto op zijn tijd een onderhouds beurt krijgt stap dan naar een schoonheids-specialiste erkend door de ANBOS, her kenbaar aan het rose-met witte embleem bij de voor deur. Ze begint meestal met een huid-diagnose, vervol gens krijgt uw gezicht een schoonmaakbeurt, worden de wenkbrauwen geëpileerd, heel fijntjes want dét is de mode, en krijgt u de vaposom. Daarna krijgt u een massage aangepast aan uw huidtype en daar knapt een mens ge weldig van op. U rust er volkomen van uit want het gebeurt helemaal zwijgend van uw kant en die van de schoonheids-specialiste, ze vertelt u erbij waarom. Daarna komt een maskertje, speciaal voor uw huid ge schikt. Tenslotte volgt een- lichte make up, en u gaat herboren naar huis met uw 'eigen' gezicht en een goed persoonlijk advies. De schoonheids-speoialiste ver telt u ook waarom een loti on of een dieptereiniging noodzakelijk is. Een peeling in het voorjaar geeft fantastische resultaten. De dode opperhuidcellen worden verwijderd, de jonge huid komt tevoorschijn. telt er om en nabij twintig gulden voor neer. Zo n be handeling is onontbeerlijk in voor- en najaar. Voor het gerimpelde huidje komt de facc-lysing aan bod. die het zelfde resultaat heeft als peeling. Hebt u zoals vele Nederlandse vrouwen last van coupe rose, bescherm uw huid dan altijd met vocht-behoudende crème. Ver mijdt temperatuursverschil len, ga nooit boven op de kachel zitten, dat is funest voor zo'n huid. Wat de len te-zon betreft: voorzichtig doseren. Waarom zou uw ge zicht bloot stellen aan het zonlicht? We hebben zoveel mooie make up die aange past is aan de tinten die uw benen en armen vertonen. Bescherm uw gezichtshuid liever met een grote hoed; hoeden zijn mode en staan zelfs aan het strand heel flatteus. Kunt u het goed doen, dan is een voorjaars-schoonheids- kuur in een beautyfarm ver rukkelijk. U wordt er in de watten gelegd, de behande ling is onder medisch toe zicht. u wordt gewekt met een borstelmassage, krijgt gymnastiek, sauna, schoon heidsbehandelingen, de kap per komt eraan te pas en dat alles in een eenper soonskamer (ƒ550,- per per soon) of wat voordeliger met vriendin of zus een tweeper soonskamer 475,- p.p., u bent gast van zondagavond tot zaterdagmiddag all in. Wil manlief mee, dat kan (al thans in De Ark te Renesse) ook: kost hem 150,- pension en borrel, hij kan zich ver maken met midget golf, paardrijden, vissen, strand wandelingen, of vliegen vanaf het vliegveld in Haamstede. Heerlijk uitge rust zult u alle winter-be- slommeringen weg laten waaien in de wind. Schoonheid begint immers van binnen! Huid en haren zijn de graadmeter van onze gezondheid - zorging nodig en in het voorjaar wat extra a.mdacht. - ze hebben een constante ver- Draagt u hot-pants, dan horen daarbij over knie-kousen. Wie veel huid laat zien, doet er goed aan eens te vragen naar been-make up. Zo kunt u spat aderen en lelijke vlekken ca moufleren. 33

Leidse Courant | 1971 | | pagina 22