Steeds meer snelwegen naar het zuiden T. van Duijvendijk's REGISTERACCOUNTANT Christelijke Hogere Landbouwschool 3-JARIGE OPLEIDING SCHEEPSWERF N.V. Bouwt schepen en vaartuigen voor zee- en binnenvaart Sheriff w U overweegt wellicht eens ergens anders rond te kijken. U wilt misschien grotere rekerheden voor uw toe komst. U wilt werken In een goede en dus open sfeer. WIJ menen dat ons kan toor u als (eventueel bijna) die mogelijkheden biedt Uit de opbouw en ont wikkeling van ons kan toor kan voldoende blij ken, dat er voor (bijna) afgestudeerden goede toekomstmogelijkheden sijn. Wij zouden u daarover Jiaarne in een persoon- Ijk contact Informeren. Grote kans dat u tot de conclusie komt, dat op ons kantoor een aantrek kelijke plaats voor u open Is. accountantskantoor, paardekooper hoffman amsterdam/breda/'s-oravenhags haariem/roosendaal/rotterdam/terneuzen Sollcitatie-adres: Maasstraat 11, Rotterdam tel. 010 -141244. - DRONTEN (O-Flevoland) (tot 1968 gevestigd te EDE) voor het ondernemerschap in de landbouw middelbaar agrarische functies voortgezette studies (LH Wageningen, Veeartsenij e.a.) leraar (3e graads) met schoolboerderij van 100 ha internaatsaccommodatie voor 230 leerlingen. TOELATINGSEIS VOOR: het voorbereidend jaar: MULO-B, 3-jarige HBS of overeenkomstige opleiding MLS MAVO (met wis- en natuurkunde) voldoende praktijkkennis de le klas: HAVO-peil, met als keuzevakken bij voorkeur wis- en natuurkunde of scheikunde en biologie voldoende praktijkkennis. AANMELDING: Indien mogelijk een jaar van te voren; voor het cursusjaar 1971-1912 bij voorkeur vóór 1 mei 1971, telefonisch of schriftelijk bij de directeur van de school; adres: De Drieslag 1, Dronten (tel. 03210-2824). Werven te Lekkerkerk en Alphen a/d Rijn LEKKERKERK ALPHEN A/D RIJN POSTBUS 4 POSTBÜS 31 TEL. 01805-844 TEL. 01720-3361 Telegr. DUIJVENDIJKWERF en 01720-2197 HET WATER, soms doorschij nend groen of blauw door een lichte zomerbries even gerim peld, dan weer grijs onstuimig aanschietend met witte kui ven Maar altijd wachtend op u, de rust en stilte zoeker. Neem het comfort echter mee, dan geniet u dubbel. Dat alles kan met het polyester kajuit zeiljacht modern en ruim, met keuken toilet, 4 slaapplaatsen. Ook de prijs kan uw rust niet vertsoren. f 12.800,compleet incl. B.T.W. afmeting: 6.20 x 2.30 x 0.85 tn. Fa. A. C. HAARSMA ZN. Padoxlaan 22 (bij spoorwegovergang) WARMOND - Telefoon (01711)-2464 14 -«-iï==aw™==-==5r====== De verbindingen met het zonnige zuiden, waar zovele Nederlanders in de vakantiemaanden gebruik van maken, worden steeds beter. De aanleg van snelwegen, waarmee behalve ons land alleen Duitsland zo'n tien jaar geleden uitmuntte, vordert nu ook in andere landen snel. Italië heeft zelfs een hoger tempo met de aanleg van auto strade bereikt dan Duitsland ooit met de Autobahne wist te realise ren. In Frankrijk is nu de auto route RijsselMarseille klaar, hoe wel de automobilist nog door Lyon moet, en in België wordt hard ge werkt aan de snelweg van Antwer pen naar de Franse grenspost Hal- iuin, waarvan nu ook een paar ge deelten gereedgekomen zijn. Vakantiegangers op weg naar Spanje, de Franse of de Italiaanse Rivièra kun nen nu als alternatief op de vertrouw de Duitse route via Parijs gaan. Hierbij kan men in Nederland de Zeelandroute of de wegen naar Breda rijden. De Zeelandroute sluit in België aan op vrij rustige wegen via Brugge; van Breda rijdt men richting Antwerpen en kan men vóór Brasschaet nu rechtsaf slaan op de Antwerpse rondweg, die vertakt in de richting Gent via de Scheldetun- nel. Tot de omgeving van St. Niklaas houdt men dan snelweg; bij Kortrijk kan men opnieuw een snelweg naar de Franse grens nemen. Aan het gedeelte tussen St. Niklaas en Kortrijk wordt gewerkt: dit moet aan het einde van 1971 klaar zijn. Even voorbij Rijssel (Lille) begint de autoroute péage. richting Lichtstad. Deze tolweg wordt aangeduid met A 1 of Autoroute du Nord genoemd. Kort voordat men Parijs bereikt kunnen er nog werkzaamheden aan deze weg ver richt worden, in verband met de aanleg van een nieuw vliegveld. De weg gaat daarna tolvrij verder en sluit bij de Porte de la Chapelle aan op de Parijse rondweg, de boulevard périférique. De ze rondweg is aan de eostkant van Parijs al ruim een jaar gereed, zoda men om de metropool heen naar de Autoroute du Sud de A 6 kan. Deze A 6 is voltooid tot vlak voor Lyon. De A 6 is geheel tolweg. In Lyon behoeft men maar een paar drukke straten door en dan komt men via de tunnel van Saóne- naar Rhöne- oever op een kade in deze tweede stad van "Frankrijk, die in een brede boule vard is omgetoverd en tenslotte in een snelweg overgaat. Deze snelweg is tol vrij tot Vienne, daarna gaat de tolweg A 7 verder in de richting Marseille. Voor Spanje moet de richting Ntmes worden aangehouden; voor de Rivièra de richting Aix-en-Provence. Even voorbij Nimes is nog een korte snelweg bij Montpellier gereed; langs de Franse Rivièra loopt de oudste snelweg van Frankrijk: Fréjus-Nice. Langs de Ita liaanse Rivièra zijn reeds verscheidene stukken snelweg gereed. Een nieuwe route in Duitsland is de autosnelweg door Sauerland. die paral lel aan Oberhausen-Keulen loopt. Deze Autobahn is grotendeels gereed en De Parijse rondweg, de boulevard périférique, is aan de oostkant van de Lichtstad gereed, zodat men de drukke metropool op zijn route naar het zuiden kan vermijden. biedt de mogelijkheid liet Ruhrgebie-d migzins te ontwijken. De weg is echter nog niet geheel voltooid en men moet er dus wat meer tijd voor nemen. Van Keulen komt via Frankfurt een dubbel stel snelwegen naar Karlsruhe te lopen, waarvan de tweede Autobahn eerst vol gend jaar eeheel gereed is. Ook in Oostenrijk wordt hard gewerkt. met name aan de verbinding met de Brenner Pas. die er elk jaar beter op wordt. Langs de lnn is nu ook een belangrijk stuk gereed: bij Innsbruek- Ost kan men zuidwaarts over de Euro- pabrug naar de Oostenrijks-Italiaanse grens rijden. De verdere route Bolzano- Trento-Verona in Italië bestaat ook al grotendeels uit snelwegen. Italië op z'n Italiaans: een Alfa Romeo Glulia 1300 TI in één van de haven en badplaatsjes aan de Rivièra dei Fiori, de bloemenrivièra. U zult de Alfa Romeo's in Italië veel zien: het merk is het tweede na Fiat. De 1300 TI op de foto heeft evenals de 1300 Super een 1290 cc-motor. maar dan met 82 DIN-pk vermogen. Het is nu tevens aantrekkelijker gewor den andere wegen naar Noord-Italië te nemen. Wie de Franse autoroutes volgt, kan via Genève door de Mont Blanc-tunnel die 11,6 km. lang is lijden en dan bij Aosta de autostrada in de richting Turijn of Milaan volgen. Ook door Zwitserland zijn verscheidene routes, dank zij de aanleg van snelwe gen, aantrekkelijker geworden: Basel- Bern is klaar en het traject Zürich- Chur-Bellinzona-Lugano is grotendeels van snelwegen met gescheiden rijbanen voorzien. Deze weg loopt via de San Bernardino-tunnel. Van Lugano is Milaan geheel per autostrada te berei ken: Milaan met de grotendeels voltooi de rondweg vormt het hart van het Italiaanse snelwegenstelsel. Het is mogelijk van Milaan via de autostrada A 7 naar Genua te rijden en via de A 1 naar Rome. Deze 'Autostrada dei Fiori' en 'Autostrada del Sole' zijn, zoals alle snelwegen benoorden Napels, tolwegen. Voor de Adria-kust zijn er ook weer twee attractieve routes: de weg over de Brenner Pas na Verona voortzetten via Mantua, grotendeels over een autostrada, of de Autostrada del Sole afrijden. In beide gevallen kan men dan bij Bologna de autostrada naar Rimini nemen, die langs de Adria tot voorbij Aneona voltooid is. De oost- west-route Venetië-Verona-Milaan-Turijn is sinds vorig jaar eveneens openge steld. Zelfs bezuiden Rome staan voor wie de zon zéér zuidelijk wil zoeken autostrada open: Rome-Napels en Napels-Bari zijn geheel gereed; Napols-Reggio di Cala bria is vrijwel klaar. Het stelsel van E-wegen groeit in West- Europa hard. al zal men dit aan de richtingborden niet zo duidelijk zien. want de wegen dragen meestal hun nationale nummering, waar men dan ook maar oo moet letten bij het lezen van de wegwijzers. 35

Leidse Courant | 1971 | | pagina 20