VERZORGD WONEN IN EEN SERVICEFLAT Trippers toppers: eigen land raakt weer in mjuA EXCLUSIEVE WOONHUIZEN TE HUUR LUXE 3-KAMERFLATS bk WINKELUNITS TER GROOTTE VAN CA. 100 M2 VELLINGA kantoorruimten toonzalen en droge bergruimte in totaal 3.000 m2 \nus« TE KOOP OF EVENTUEEL TE HUUR op nader overeen te komen voorwaarden in Ermelo, moderne 2- en 3- kamerflats in bosrijke omgeving en toch dichtbij centrum. Inlichtingen telefoon 03417-1209. In plan „KOM", mooi gelegen in 't hart van HEILOO dichtbij winkelcentrum, scholen en station, met uitstekende verbindingen naar do grote steden (binnen een '/2 uur in Amsterdam) en op nog geen 10 min. rijden van bos, duin en strand, zijn wij begonnen met de bouw van met o.a. carport (overdekte autostalling) en/of berging, centrale verwar ming, meander-indeling met decoratieve wand van schoonmetselwerk en hardhouten open trap, ruime gerieflijke keuken. 4 slaapk., badk. met 2e toilet, zolder met hobbykamer en extra bergruimte. Prijzen vanaf 78.750,v.o.n. Hyp. tot 90%. dit jaar gereedkomen. Uitv. Bouwbedrijf JAC. DE NIJS N.V. OUDE HAARLEMMERWEG 75B CASTRICUM TELEFOON: 02518-59005-53841 b.g.g.: 02200-20443. Rotterdam v.Oldenbarneveltplaats/ Lijnbaan direkt te betrekken riant balkon op het zuiden vloeropp. ruim 100 m* vrije vestiging centrale warmwatervoorziening 2 liften luxueuze keuken en badkamer centrale TV-antenne, zwart/wit en kleur alle vertrekken centraal verwarmd huismeester Huurprijs: fl. 460.- per mnd. plus voorschot voor stookkosten en serviceverlening. De MODELWONING is gelegen op de vierde woonlaag, nr. 274, en is geopend op dinsdag, donderdag en vrijdag: van 12 tot 16 uur, op zaterdag: van 11 tot 16 uur. Inlichtingen: Ibrink kooijman karei doormanstraal 131, rottendam 2 afdeling verhuur, telefoon COIO) 145244 TE KOOP VEENENDAAL Goedgelegen aan waterpartijen L-vormlge woonkat keuken v v wasemkap. hall met open hardhoutc otc hobby zolder i de winkel Is c open verbinding met fraaie en garderobenis. 4 ruime voonkamer met openhaard. er. 3 slaapkamers, keuken, woningtextiel. Winkelopper- uime woning. SCHERPENZEEL VRAAGPRIJS f 140.000,— k ll.illvrijstaande woning m 3 slaapkamers, douche, VRAAGPRIJS 60 000.— k.l arage. Ruime hall met open hardhouten et openhaard, keuken In luxe uitvoering, ?rkte badkamer met ligbad. Vakkundig ;r. keuken, kelderk Houw- on Exploitatie MaalNoha|i|»ij TE 1IIT1TK in het te realiseren winkelcentrum 'Plan Zuid' te Rijssen 0 Dit winkelcentrum komt gereed medio 1971 en is centraal gesitueerd in het bestemmingsplan. Na voltooiing (binnen enkele jaren) zal dit bestemmings plan ca. 3250 woningen bevatten. 8 Thans zijn reeds gebouwd en bewoond ca. 2400 woningen. Voor het winkelcentrum is een ruim parkeerterrein aan- De huurprijs bedraagt 81,per m2. <0 In dit winkelcentrum zijn nog enkele units beschikbaar. Inlichtingen bij: Bouw- en Exploitatiemaatschappij BEMAR Raalte N.V. Brink 33, Deventer. Telefoon: 05700—19386. Chr. makelaarskantoor DOORN, DORPSSTRAAT 12a. TEL. 03430 -2841 LEERSUM nabij wandelvr. bossen Mod.woningen st. sch. on/of gar.) met gas c.v.; riante woonk. met eetbar/open keuken (mod. inv. w.o. roestvrij staal) boven 3 flinke kamers, badk. 2e w.c), gr. zolderk. Van 68.250 t/m 73.000. Vrij op naam. Dubbele luxe woningen m garage, L-woonl. (ca. 37 m2), Luxe keuk. (Kunstst. aanr. dubb. gootst. vaatwasmach.) boven 3 fl. kamers dubbl. kasten, volled. badk. (ligbad, w.c., vwt.), gr. zolderk. kapel en berging, Gas c.v., ƒ88.750 - 89.500,- v.o.n. VRAAGT DOKUMENTATIE ONZE WONINGLIJST GEEFT VELE BIJZONDERHEDEN, óók voor andere woningen Te huur in het centrum van Den Haag Grote parkeerruimte op eigen terrein. Eventueel in gedeelten te huur, ook voor tijdelijk. Brieven onder nummer CP. 7147 bureau van dit biad. 44 PNil*il#AVLEHJI^EKEEft'l Temidden van de veelheid van verre dorado's leek dat de laatste jaren een beetje in de ver drukking te zijn geraakt: het eigen land. Zó massaal is de stroom naar het buitenland ge worden, dat de vakantievierder de Hollandse attracties zelfs niet meer leek op te merken. Het aantal eigenland-arrangementen in de reis bureaufolders daalde met sprongen; zuidelijke zon en verre stranden bleken beter verkoop baar dan de rust van de Achterhoek, het rus tieke hotelletje in het Drentse land of Zeelands duinen. Tóch is daar de laatste acht maanden een kentering in gekomen Sinds het jonge Nationaal Bureau voor Toerisme in september vorig jaar Nederland bij de kop nam om dat op harde commerciële basis te gaan pousseren en verkopen, zijn de kaarten anders komen te liggen. De 'Trippertjes-campagne', waarmee met behulp van moderne reclame-middelen de aandacht werd gevestigd op de mogelijkheden van het eigen land voor een toeristisch weekend in voor- en nasei zoen blijkt een stimulans te zijn geweest voor het in hot slop geraakte binnenlands toerisme. En al zijn de resultaten dan nog niet glorieus (2500 geboekte weekends sinds september optimisten hadden op 10.000 gerekend), het effect van de actie is merkbaar Adjunct-directeur N. J. M. de Rooij van het NBT durft zich nog niet vast te spijkeren aan exacte prognoses, maar schat, dat als gevolg van de actie het aantal in eigen land door te brengen zomer vakanties dit jaar met 10 A 40 procent zal stijgen. Topper-trippers 'Als dat wordt berei'kt, noemen wij de actie een succes. We hadden het natuurlijk prettig gevonden meer trippertjes te kunnen verkopen, maar het belangrijkste doel was het niet In de eerste plaats ging het er ons om de mensen te wijzen op de mogelijkheden, die ons eigen land toeristisch nog biedt. En daarin zijn we, geloof ik, wel geslaagd. Van de enkele tientallen arrangementen, die we in het programma hadden opgenomen, blijken er diverse goede toppers te zijn. De klipper-trippor over de Friese meren bijvoorbeeld is al voor het hele seizoen (tot 1 juni) volgeboekt. Wandel- en fietstochten en culinaire trippers doen het ook uitstekend. Het enige arrangement, dat het persé niet heeft gedaan, is het bougietrippertje. het week endje naar de school voor de autohandel in Drieber gen, waar de mensen zelf aan auto's kunnen sleutelen Daarvoor is tot nu toe geen enkele boeking binnenge komen. In het volgende programma laten we dat er ook uit*. Over dat nieuwe programma: 'het heeft ons verbaasd, dat zoveel mensen hun weekendje-uit met de trein hebben gedaan. Bij de samenstelling van het program ma zijn we ervan uitgegaan, dat de mensen met hun eigen auto zouden reizen. Maar in de praktijk is gebleken, dat zeker 15 procent de trein neemt. Daarom zullen in het nieuwe programma ook treinarrangemen- ten worden opgenomen. Overigens is over dat nieuwe programma nü nog weinig te zeggen. We zijn nog hard aan het studeren. Maar vast staat al wel, dat het op verscheidene punten aanzienlijk zal worden uitge breid'. Winst Een succes van de actie noemt adjunct-directeur De Rooij vooral het neveneffect. 'Van veel restaurants hebben we te horen gekregen, dat de aanloop is toegenomen. De mensen lazen in het programma over het restaurant en zijn daar op eigen gelegenheid langsgegaan Op die manier hebben veel restaurateurs er honderden nieuwe klanten bijgekregen. Dat is toch een mooi resultaat. Trouwens, als je alles in geld wilt gaan uitdrukken, dan heeft de campagne haar geld overól al dik opgebracht. Reken maar uit. Gemid deld kost zo'n trippertje zo'n zestig gulden (goedkoper en duurder zijn ze er ook). Vermenigvuldig dat eens met 2500, dan kom je al gauw op een bedrag van 150.000 gulden. En dat is dan nog maar een basisbe drag, want de werkelijke uitgaven liggen natuurlijk hoger. Bereken alleen maar eens de sommen, die zijn uitgegeven aan kopjes koffie onderweg en dc benzine. Ook die vormen kapitalen'. Waarmee de heer De Rooij overigens niet alleen op de commerciële stoel zegt te willen blijven zitten. 'Natuur lijk, voor onze nationale economie, voor onze hotelle- rie en voor al die andere bedrijven, die in de toeristische sector werken, is het belangrijk, dat zij nieuwe klanten krijgen. Maar het is even belangrijk, dat de Nederlander leert inzien, dat hij zijn vermaak niet alleen aan zuidelijke kusten hoeft te zoeken, dat zijn eigen land ook een berg goede dingen biedt. Dat is het grote voordeel van deze actie: we maken de mensen attent op iets, dat ze nog niet kenden, we laten ze ergens van proeven en brengen hen misschien op een idee voor de zomervakantie, of voor een gezellige na-vakantie, want, écht, ook het volle Neder land biedt op dit gebied nog mogelijkheden genoeg. De trippertjes zijn alleen maar vingerwijzingen. Wie er een weekend met de huifkar in Drente op uit gaat, leert Drente kennen en ontdekt een provincie waar genoeg valt te beleven; wie boekt voor een antiek- trlppertje naar Den Bosch wordt misschien verliefd op Brabant en wie met de klipper over de Friese meren zeilt, ziet misschien dat het daar 1500 kilometer ten noorden van de Costa Brava ook best vakantie vieren is'. Beter produkt Toeristisch expert De Rooij is echter zakenman genoeg om te erkennen, dat wil Nederland een toeristen- land blijven er nog veel zal moeten worden verbeterd. 'We zullen ons produkt beter moeten af stemmen op de wensen van de toerist, zowel de binnenlandse als de büitenlandse. We zullen moeten zorgen voor betere accommodatie, vooral aan de kust, er moeten meer hotels komen, meer appartementen ook. We zullen beter moeten beseffen, dat de toerist actief wil recreëeren. Dat wil zeggen: meer mogelijkhe den voor het bedrijven van sport, meer sauna's in de hotels (speciaal voor de Duitsers), meer slecht-weer- accommodatie, graag ook schonere stranden en meer afgangen, meer zwembaden bij de hotels. Wil je in deze branche succes hebben, dan moet je gezondheid en zekerheid kunnen verkopen. En dat laat in Neder land nog wel eens te wensen over. Het is een dringende noodzaak, dat we nu eens met z'n allen gaan studeren op de vraag wat de toerist nu eigenlijk wil. Zowel de buitenlandse als de binnenlandse vakan tieganger'. Mijd piek Wat die laatste categorie betreft: daaraan wordt nü al hard_ gewerkt. Het NBT is in samenwerking met VVV's en andere organisaties druk bezig met het samenstellen van een nieuw programma voor de ko mende herfst, als het nieuwe 'trippertjes-seizoen' be gint. Want daarop wil men vooral de nadruk leggen: op de weekends in voor- en naseizoen. Dan toont Nederland zich toeristisch op zijn best. Niet in de zomer, want dan zitten grote dolen van het land vol, overvol. Zeker dit jaar, want zelden vielen de vakanties van Rijnland schoolvakanties. Toeristisch experts verwachten in deze periode (eind juni tot half augustus) dan ook een overstelpende drukte aan de kust. Meer dan ooit tevoren is het advies 'mijd de piek' dit jaar behar- tenswaardig Vandaar de nadruk, die het NBT op het Westfalen zó ongunstig samen met de Nederlandse 'off-season' legt. Met een nieuw programma voltrippertjes, dat als het even kan nóg meer zal bieden dan het eerste van dit jaar. Want zijn de resultaten dit jaar te meten aan het aantal boekingen dan nog niet groots geweest, het NBT is ervan overtuigd op de goede weg te zijn. De heer De Rooij: 'we hebben de mensen laten zien, dat ook het eigen land nog genoeg te bieden heeft en dat zal nu langzaam gaan doorwerken. Dat wil niet zeggen, dat we straks ineens een hausse in de verkoop van all-in-weekends zullen beleven, maar er zal zeker gebruiik worden gemaakt van de ideeën. De mensen weten nu wat de leuke punten zijn. En of ze daar georganiseerd naar toe gaan, of privé, dat maakt weinig uit'. Keus genoeg Wie persé in groepsverband wil, heeft het NBT het gemakkelijk gemaakt. Zij hoeven alleen maar dc bon in te vullen in het programma, dat te grijp ligt bij 450 supermarkten van Albert Heijn, 350 kantoren van de Nederlandse Middenstands Bank, 250 reisbureaus, 2000 Shell-pompen, de Sporthuis Centrum-filialen, de VW's en het NBT in Den Haag. Een paar dagen daarna komt dan de bevestiging en de boeking met het verzoek het bedrag voor vertrek over te maken. De heer De Rooij: 'de mensen hoeven zelf nauwelijks wat te doen. En wat die betaling betreft: ondanks het feit dat het geld pas binnenkomt als de mensen al weer terug zijn, heeft dat tot nu toe niet tot moeilijkheden geleid. Misschien dat er vier zijn geweest, die niet hebben betaald, bij de rest ging het vlot'. Het enige wat men wél zelf moet doen, is kiezen. Maar dat hóeft geen probleem te vormen, want variatie is er genoeg. Wie een weekend wil hengelen, boekt voor een hengeltripper in Limburg, wie lekker wil eten in Zierikzee met daarna een tocht langs c'e Deltawerken schrijft in voor een van de culinaire trippers, wie zwierig Groningen wil leren kennen tekent voor een stadstripper en wie op de antieke-tour wil door Brabant vindt ook een gaaf arrangement in het programma. Overigens is dit maar een greep uit de veelheid. Er zijn er meer, op alle gebied. Zelfs ruiters en tuinier- ders komen bij het NBT royaal aan hun trekken. Het hangt er maar van af hoc men zich een weekend wil ontspannen en hoeveel geld men er voor over heeft. Want prijzig kunnen die trippertjes wel zijn, zeker wanneer men er met een heel gezin op uit wil. Weliswaar staan er al te boek voor negentien gulden, maar voor negentig zijn ze er ook. En dón worden zo'n paar dagen lekker relaxen en fijnproeven in eigen land wel een kostbare grap 5

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11