Ontwerp reconstructie Rijndijk Hazerswoude is helemaal rond Vrachtwagenchauffeur reed met groot licht op politieauto m De Overtocht in april door 165 gastarbeiders bewoond Werkzaamheden kunnen volgend jaar beginnen Huishoudbeurs voor de Bolllenstreek in Treslong Interessante wedstrijden Scylla-res. Geen belasting voo zondagontheiliging Weinig enthousiasme voor samenwerkingsvoorstellen Oranjevereniging Noordwij l Drie verdachten in gips voor Alphense kantonrechter Leidse Agend PAGINA 4 LEIDSE COURANT ZATERDAG 20 MAART iTI Verkeerslich ten bij Gemeneweg en Koudekerkse brug HAZERSWOUDE Rijkswaterstaat heeft aan burgemeester en wethouders van Hazerswoude een ontwerp voor de reconstructie van de Rijndijk (Rijksweg 11) gestuurd, dat het gedeelte bestrijkt van de Gemeneweg tot en met het kruispunt Rhynenburcherlaan - Brug- gestraat - Rijndijk. De reconstructie voorziet onder meer in de plaatsing van een volledige verkeerslichteninstallatie bij de aansluiting van de Gemeneweg en de Koudekerkse Brug. Tevens is in Kunst na arbeid1 gaf puik concert HILLEGOM Muziekvereniging RNA gaf gisteravond in Hille- goms Concertzaal „Flora" een goed bezochte uitvoering. Voorzit ter P. J. Reeuwijk heette de aan wezigen. onder wie beschermheer D. J. Thomassen a Thuessink van de Hoop van Slochteren welkom. Hij memoreerde de uitstekende prestaties van het tamboerkorps, afgelopen jaren dat verschillende prijzen op concoursen (o.m. te Boskoop) in de wacht sleepte. Het majorettenkorps onder leiding van mevrouw Peelen opende het programma. Virtuoos gelijkge richte stokacrobatiek en het in lange adem volgehouden tempo. Voor de vijftien KNV-meisjes was er een enthousiast applaus. Onder leiding van de heer H. Paase trad hierna het tamboer korps (12 man sterk) op met een drietal drumwerken. Allereerst „glorie van Rotterdam" van H. van Kapel, gevolgd door dienst van Kapel, gevolgd door diens „Marche accentué" en van H. van Paase zelf „Fantasia". Onder leiding van de heer A. P. de Vries opende „Kunst Na Ar beid" het muzikaal festeijn met beid" het muzikaal festijn met de mars „Standard of St.-George" de mars" Standard of St.-George" van K. J. Alford, waarna de „Rondo in Blue" van Fernand Ruelle. Vam Sillivan (in een ar rangement van Mellema) kwam „Entrance and march of the Peers" uit de schalbekers; die te recht enthousiaste bijvalsbetui gingen verwierf. Met „Modern Story" van toondichter J. A. Daigneux kwam eigentijdse mu ziek in de zaal, dat door het syncopisch karakter, vooral bij de jongeren weerklank vond. "Willy Houtvast schreef de arrangemen ten van de „Moonlight Serenade" en „Amor" en daaraan gaf KNA een gave vertolking. Met Lex Abels „Longstreet Dixie" werd het zaalconcert besloten. Voor korps en dirigent A. P. de Vries was er een klinkende ovatie, voordat er „tot de kleine uurtjes" een geanimeerd samenzijn be- het plan rekening gehouden met baan- verbreding. Als de gemeenteraad don derdagavond met de hoofdlijnen yan het plan instemt, zal volgend jaar met de uitvoering van de reconstructie wor den begonnen. De kosten van de reconstructie ko men ten laste van Rijkswaterstaat (de Rijndijk is in onderhoud bij het Rijk), maar betreffende de kosten, verbonden aan de plaatsing van de verkeerslich teninstallaties, zullen B. en W. van Hazerswoude een verzoek richten aan de minister van Justitie. Het gemeente bestuur van Koudekerk aan de Rijn is benaderd omtrent de situatie bij de Koudekerkse Brug en het college heeft zijn instemming met het plan kenbaar gemaakt. Ten opzichte van de bushalte van Westnederland op de hoek van de Bruggestraat heeft het Koudekerkse college zich rechtstreeks gewend tot Rij ks waterstaat. Gezien de grote urgentie die in het bijzonder de beveiliging met verkeers lichten heeft, stellen Hazerswoudes B. en W. de raad voor met de reconstruc tie in te stemmen. Aan de orde zullen de leden van het college in de gemeen teraad van donderdagavond a.s. ook stellen de volgende zaken, die nog een andere studie of regeling behoeven: 1. Noodzakelijkheid van plaatsing van verkeerslichten bij het kruispunt De Costasingel-Rijndijk. 2. De bereikbaar heid van de graanmaalderij van de firma Schrier (Rembrandtmolen). Die dient zo te worden geregeld, dat dit bedrijf ter plaatse kan blijven bestaan, zonder dat de bedrijfsvoering wordt be moeilijkt. terwijl de volgende faze van de al enkele jaren geleden geëntameer de uitbreiding kan worden gerealiseerd. 3. De afwatering in verband met het dempen van de sloot voor het flatge bouw aan het Frederik van Eedenplein en het dempen van de bermsloot van de Da Costasingel tot de Rhynenburcher laan. 4. De bereikbaarheid van de bus halte. 5. Vervangende parkeerruimte. De verplaatsingen van de loswal (t.o. de watertoren) in oostelijke richting achten B. en W. niet in het belang van de gemeente. Nog afgezien van de vraag voor wie de financiële conse quenties zijn, meent het college aan deze verplaatsing niet te kunnen mee werken in verband met de hinder die daarvan in de woonwijk zou kunnen ontstaan. P.v.H. RAADSLID MATZE: Vergaderingen Hazerswoudse raad duren veel te lang HAZERSWOUDE SGP-gemeente- raadslid L. J. Matze vindt de raadsver gaderingen veel te lang duren. In een brief aan B. en W. en de leden van de raad merkt hij op, dat de op 25 februa ri gehouden bijeenkomst vlot om half elf beëindigd had kunnen zijn in plaats van half twaalf. „Waar men niet in staat is met wei nig woorden veel te zeggen, stel dan in het kort uw vragen schriftelijk thuis op. Dit voorkomt langdradigheid en het zal de bezoeker gewis aangenaam zijn, zodat zij niet zat zijnde de vergadering gaan verlaten," stelde de SGP'er in bloemrijke taal. Het college heeft het boven gestelde aan de gemeenteraad, die donderdagavond 25 maart om acht uur in openbare vergadering bijeen komst, zonder hierop enerzijds verder te reageren voorgelegd. Informatrice LEIDEN De eerste cursus van de stichting Vakopleiding WV-informatri- ces is dezei dagen afgesloten met de examens. Mej. Margriet Haasbroek uit Noordwijk bekroonde haar opleiding die zes maanden duurde met succes. Zij heeft een functie aanvaard op het VVV-kantoor te Leiden. De curus staat onder auspiciën van de ANVV. Hoogmis in St.-Jeroen begint kwartier eerder NOORDWIJK De hoogmis in de St.- Jeroenskerk morgenochtend begint niet om half tien maar om kwart over negen. Uitgevoerd zal worden „De Mis van de Uittocht" van Jaap Gerards. Muziekver eniging Excesior zal de rond 200 zangers begeleiden Grofvuil- ophaaldienst Oude Herengracht, ven, Havenkade. enstraat. Verversplein, Ha- Kalvermarkt, Kijfgracht. lebroersgracht, Zuidsingel, Herengracht (beide zijden). Korte en Lange Langestraat. Nieuwe Waards t raat. Oosterkerkstraat, w a ardkerkpleinWaardkerksteeg, Oranje- gracht, Kaars BUURT ZJ Breestraat, Langebrug, Ketelboetersieeg, i Schoolsteeg, Wolsteeg, Cangetje. Boter- markt, vismarkt, Stadhuisplein, Koornt-- steeg, Dwarekoornbrugsteeg, Maarsi steeg, Mandemakersteeg. Vrouwensteeg heel), Boommarkt, Aalmarkt. Ni<-- (geheel), Den Burcht, Burchtstee straat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, steeg, Hooglandsekerkgracht, Koppenhlnk- steeg, Hooglandsekerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn (belde zijden), Hoogstraat, Kaas markt, Hooigracht, St.-Pancassteeg, Van Driesenstraat, Mlddelstegracht. DINSDAG Lammenschans- Zoeterwoudsesingel weg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerka- de, Durieuxstraat, Tlboel Slegenbeekstraat, Roodenburgerstraat. de Mey van Streef kerkstraat, Cobetstraat, de Ridderstraat. Thorbeckestraat. Wasstraat. de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkadc. P. J. Blok- HILLEGOM Gistermiddag om 14.30 uur opende Burgemeester J. Ch. I. van Niekerk in Treslong de Hulhoudbeurs voor de Bloembollenstreek; een initia tief van het Buro Idee. De organisatoren Tony Vermeij. Pieter van der Weiden en Nicolaas ter Haak prees hij voor hun jeugdig élan. „Dit drietal laat zien, wat organisatietalent vermag." Hij hoopte, dat deze eerste Huishoudbeurs in de naaste toekomst door vele gevolgd mocht worden en wenste de standhouders goe de zaken. Mevrouw M. J. van Niekerk-Blomjous knipte daarna een lint door waarmee de officiële opening een feit was. Uit han den van mevrouw Olga Vermeij ontving mevrouw Van Niekerk een prachtig tulpenboeket. Gisteravond trad Ellis de Liefde op, begeleid door het trio Frans Wanders. Ook werden modeshows gehouden. Een groot aantal middenstander uit de Bol lenstreek en ver daar buiten laat hier hun producten zien. alles voor het huis Aparte vermelding verdient de stand van het Welfarewerk van het Ned. Rode Kruis. Tot vanavond - zaterdag - is de Huishoudbeurs geopend vanaf 19.00 - 23.00 uur en worden de modeshows ge houden. Conny Vink is bij trio Wanders de vocale soliste. Zondagmiddag gaat de show om 14.00 uur open tot 18.00 uur en vervolgens van 19.00 - 23.00 uur Serge en Saskia geven morgen acte de presen ce; er zijn verschillende modeshows en muzikale medewerking van Trio Wan- Afscheidsgeschenk ds. Schoonheim voor gehandicapten LEIDEN. Dominee Schoonheim, die binnenkort Leiden gaat verlaten in ver band met een benoeming in Zuid-Lim burg, gaat het bedrag van ruim 1250 gulden, dat hem vorige week zondag bij het officiële afscheid werd aangeboden, schenken aan de Stichting Ponyrijden voor Gehandicapten. De overhandiging van dit bedrag zal aan het bestuur van deze stichting gebeuren op woensdag 31 maart 's middwags om half twee in de Stadsgehoorzaal. BODEGRAVEN Tijdens een giste ren in het gebouw „De Overtocht" in Bodegraven gehouden bijeenkomst heb ben de leden van het Stichtingsbestuur de heren A. J. de Jong, A. C. M. Menken en K. L. Vreeken met de heer G. VV. F. Sijbers beheerder van het gebouw een en ander verteld en ge toond op welke wijze straks de 165 buitenlandse werknemers en werk neemsters zullen worden gehuisvest in het voormalige zusterhuis „De Over tocht" te Bodegraven. Hieruit is duidelijk gebleken, dat in de laatste maanden heel hard is ge werkt aan het inrichten van dit grote gebouw. In tal van zaaltjes en ook wel één persoonskamers zullen de gasten hun tehuis vinden. Alle kamers zijn voorzien van wastafels met stromend water. Er zijn voorts door het hele gebouw tal van douches aangebracht. Begin april worden de eerste bewoners uit Joego-Slavië verwacht. Het is de bedoeling, dat uitsluitend werknemers en werkneemsters uit dat land naar Bodegraven zullen komen. Gevangenenavond LEIDEN De afdeling Leiden van de Nederlandse vereniging van ex-poli tieke gevangenen uit de bezettingstijd organiseert op donderdag 1 april in Levendaal 8 een lédenavond. Op deze bijeenkomst zal o.a. een bandopname ten gehore worden gebracht van de herdenkingsavond in het Academiege bouw ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Aanvang 20.00 uur. TAFELTENNISPROGNOSE LEIDEN De Scyllareserves hebben nog twee interessante wedstrijden voor de boeg. Tot nu toe zijn zij een openba ring geweest in de kampioensgroep Er- klasse. Vooral de overwinning op Tempo-TEAM telt als een groot wapen feit. Zij hebben de kans om op de derde plaats te eindigen, zaterdag in eigen hand. Een herhaling van deze prestatie tegen de Amsterdammers zou voldoende zijn. In de nog uit te spelen (anaf 20) wedstrijd tegen STHTSB kunnen zij dan zelfs een greiflijke voorsprong op bouwen. Scylla 3 kan na het behalen van het kampioenschap niets meer beuren. AVIO loopt de kans door de Leidenaren van de 2e plaats verstoten te worden. Het vierde team van Scylla is sparringpartner voor VDO, zij mogen wel bloemen meenemen naar Smstel- veen. waar een flink feest in de lucht zit. Scylla 5 heeft nog kans op eervol eindresultaat. Dan moet zaterdag wel van Reactie gewonnen worden. De Treffers moeten naar Limburg in Maasticht een reprise te geven de overwinning op Maasvogels in de eerste competitie-helft. Veel baat heeft het nuet van een overwinnning: de kans op promotie is inmiddels verkeken. Het puntloze NOAD kan moeilijk een probleem vormen voor De Treffers 2. Het mag echter geen punten verliezen om de besslissingswedstrijd tegen US te kunnen spelen. Voor De Treffers 3 staat veel op het spel. Het moeten winnen van Aloysius; de verliezer gaat ni lijk bijna zeker degraderen. DOCOS heeft nog een spannende wedstrijd voor de boeg. Wanneer het zaterdag in Rotterdam van Twenty One Up winnen eindigt het op de 2e plaats in de degradatiecompetitie. Dit kann be langrijk zijn voor een gunstige inlei ding in het komende seizoen. Never Despair nadert de 2e plaats van de Noordwijkse formatie TOV, die echter aan een gelijkspel voldoende heeft om deze deflniteief le bezetten. Winst in deze moeilijke uitwedstrijd betekent dat het nog op de erste plaats kan komen. Wél moeten het dan nog van Tempo-TEAM 3 winnen. Het Warmondse team Steeds Vooruit schommelt nog steeds tussen een derde en vrijfde plaats. Door zaterdag in Bo- venkarspel van Ttreffers te winnen kan het hieraan voorgoed een einde ma ken. ATTCBOOT zou de stunt van het jaar uithalen door het Amsterdamse US een of meer punten afhandig te maken. De Treffers 2 kan dan kampioen wor den. De kans is echter beperkt, de uitslagen van de Alphense club werden echter met de week beter. SGP verwacht rechtelijke moeilijkheden Jar de I HAZERSWOUDE Het tijdens de Gods woord," aldus luidt een c spn de brief. de raad der gemet fc inbreuk op het gewt Jerl vele christenen in Hazerswou iser aldus stelt het SGP-bestuur. vindt dit geld eisen van deze chi vergadering van 25 februari jongst leden door de overgrote meerderheid College van de gemeenteraad (SGP'er L. doen Matze en KVP'er M. de Boer wi tegen) genomen besluit, om de ti tig opcenten op dc personele grondbelasting te bestemmen voor de tenen, die dat niet kunnen sport, was bij de plaatselijke afde- woorden tussen God ling van de Staatkundig Gerefor- Bovendien vindt het SGP-best ioi het genomen besluit indruisen te democratisch beleid, want: „U hiermede de geestelijke vrijheid meerde Partij slecht gevallen. Het bestuur heeft, bij schrijven voorzitter (tevens gemeenteraadslid) van een deel onzer inwoners" L. J. Matze en secretaris J. F. Kaas hoek, bij burgemeester en wethou- het besluit toch doorgaat, zijt u de terugkomen op democratische gn tller oorzaak van rechtelijke moeilijkhe- den van geloof en vrijheid, den bij dit deel der inwoners, welke B. en W. stellen, dat het besluit die 80 opcenten beslist (wat er ook democratische wijze tot stand is van kome) niet bestalen zal, daar ze komen en dat zij geen termen a geen rechtstreekse gelden storten wezig achten hierop terug te voor zondagontheiliging in strijd met men. besluit zal „gewis ernstige gevol e zi met zich meebrengen". Het Sljéve de raad der gemeente deze bestuur spreekt als hartewenc zaken betreurd. „Indien dat college en raad op hun, be- ;cho NOORDWIJK De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Oranje Ver eniging Noordwijk Binnen is geen succes geworden. De opkomst was zo slecht, dat er meer leden achter de groene tafel za ten dan ervoor: acht bestuursleden, 7 leden zonder functie. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Marjolein Sas kia d.v. J. Zaalberg en C. van Gorsel, Johnny z.v. J. Plug en C. A. van Dam, Wilco Arno z.v. W. Gijsman en E. E. van Kooperen, Corine d.v. J. C. Schal- kers en D. van Asperen, Klaziena d.v. H. Jansen en H. Alleblas, Maarten z.v. W. Wilschut en H. G. Boekhold, Leen- dert Teunis z.v. W. de Best en G. L. van Duijn, Richard z.v. J. M. Goudzwaard en J. M. de Keijzer, Claudia Desiré d.v. C. J. Segaar en J. R. A. Wesseli- us, Jan Willem z.v. W. van der Niet en P. Draaijer, Jerome Roger Norbert z.v. R. Daalmeijer en G. P. Verheijden, Huig Dirk Ewout z.v. J. de Jong en J. Meijvogel, Mariette Leonieke Petronella d.v. J. A. van der Krogt en M. N. A. Stokkermans. Johannes Adriaan z.v. J. Reedijk en A. B. Buitendijk, Wilhelmi- na Adriana d.v. W. Kramer en A. M. Keijser, Bastiaan Jeroen z.v. B. van Buuren en H. M. van Dijk, Ingeborg Sigrid d.v. J. Voetberg en A. Nell, Janna Nicole d.v. L. J. Bel en J. Ouwe hand, Daniële d.v. A. Griekspoor en S. M. Walkier, Johanna Maria d.v. T. C. J. van EgmonS en J. M. Baak, Adriana Jeanette d.v. J. Boom en A. Leupe, Onno z.v. D. Hus en M. S. M. Vermeij- meren, Monique Maria d.v. J. van Vliet en B. Woitczak, Patrick z.v. Korsuize E. A. Theebe, Pieter z.v. J. van Hove en H. Ruijgrok, Margot Ilonka d.v. H. M. A. Vogelezang en I. M. Riethoven. Remy z.v. S. Rodenhuis en P. H. J. van Eek, Michaël Robertus z.v. W. - de Vos en P. Boersma. Annemieke d.v. J. J. Ruiten berg en M. H. de Kieviet. Pauline d.v. J. J. Ruitenberg en M. H. de Kieviet. Steven Rein z.v. R. W. van der Wolf en A. E. R. Sword, Richard James z.v. R. W. van der Wolf'en A. E. R. Sword, Yolanda d.v. J. D. Maize en A. H. Wareman, Marco z.v. J. Harteveld en S. van Gessel, Adriana Helena Antoinette d.v. M. C. Duindam en J. M. van den Berg, Cornells z.v. I. C. van der Heijden en R. de Boer, Antonius Bemardus z.v. J. B. L. Geerts en M. G. van Galen, Charles Hendrik Abraham z.v. A. P. Verwer en J. G. M. Zonderop, Arshan z.v. B. Behimehr en M. J. Flohr, Remco z.v. H. J. Kramp en P. J. van Went, Frank Robert z.v. J. W. Nieuwenhuijs en H. Gorter, Johannes Cornelis z: P. de Klerk en H. A. M. van Kampen, Pauline Petra d.v. D. W. Hoogwater E. M. de Jong. De voorzitter, de heer Kruyt I verslag uit van de besprekingen n Oranjeverenigingen uit de omliJmee gemeenten; bbesprekingen die succesvol waren verlopen dan hij licht gehoopt had. Wel had hij het plan, indien di dit goedkeurden, om opnieuw be; gen te beginnen, in de hoop de van samenwerking, vooral op fini gebied te versterken. Samenwerkng op financieel was iets dat een van de leden niet maal kon verwerken. Een fusie gens hem te bindend voor de van de verenigng. Nadat de voorzitter het blijkba; goed overgekomen plan uitgelegd waarbij hij de nadruk legde op he dat er over fuseren niet gesproke kon ook dit lid met de plannen a gaan. Alleen nog de opmerking, voor samenwerking wel op twee sen tegelijk feestgevierd moest scheidde de vergadering van het punt op de agenda; de besprekii de festiviteiten. Op 30 april, koninginnedag, za de sporthal een grootse sportmar tie gehouden worden. Het najaar h Opstelling SJZ ZOETERWOUDE Na de spectacu laire wedstrijd tegen U.V.S. wacht S.J.Z. zondag een nieuwe topper nu koploper Quick Steps op bezoek komt. De groen- wltten verschijnen op „Haasbroek" in de volgende opstelling; Doel; Jan Feng- ler, achter; Theo Schuur, Jac. Olsthoorn, Guus v.d. Geest, en Leo v.d. Ham: mid den; Jan Koek en Theo Cchuur, voor; v Slingerland, Peter Beereboom, Loek Helder en Henk v.d. Zwan. Reser- Martin van Duin. scheidsrechter A nan, aanvang 14.30 uur. BUURT is Korevaarstraat. Plantsoen. 4c Binnenvcsl- gracht, Rijnstraat, Kraalerstraat, Havenstra ten 2e en 3e, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Levendaal, Oranjeboomstraat. Cathrijnestraat, Barbarasteeg, St.-Jorissteeg. Koenestceg, Nieuwe Brugsteeg. Wielmaker- steeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plantage. Utrechtse Veer, Veerstraal. DONDERDAG Galgcwater. Noordetnde en plein, brandtstraat, Oude Varkenmarkt, Sliksteeg, Grocnhazengracht, Rijn- leljauwsteeg, Rapen- Bakkersteog. ALPHEN AAN DEN RIJN Slechts 26 zaken kwamen gisteren voor op de rol voor de zitting van Alphens kan tongerecht, waarvan de leiding in handen was van mr. Mout en de officier van het O. M. mr. Wessel. Slechts voor elf van deze zaken waren de verdachten aanwezig, waarvan de laatste zaak tegen een beroepschauf feur uit Avenhorn wel de belangrijk ste was. Hij reed namelijk op 3 febru ari van dit jaar met zijn trekker met oplegger 's avonds over de Herenweg in Alphen toen hem door een tege moet komende automobilist werd ver zocht zijn mistlampen die groot licht uitstraalden wat te doven. Bovendien had de man ook nog eens zijn andere twee koplampen ontstoken, zodat een zee van licht op deze heldere avond elke tegenligger wel moest verblinden. Ook op het herhaalde verzoek van de tegenligger reageerde de vrachtwa genchauffeur volkomen negatief door ul zijn grote lichten te ontsteken en bovendien trok hij zijn combinatie tot halverwege de linkerrijbaan op het weggedeelte van zijn tegenligger. De man had echter pech. dat de auto van waaruit door herhaald knipperen werd verzocht wat licht te minderen bemand werd door twee agenten van de Alphense politie. Zij keerden hun wagen zodra dit mogelijk was en zet ten de achtervolging naar de roeke- lbos rijdende chauffeur in. Zowel de officier als de kantonrechter noemden het een zeer kwalijke zaak temeer daar de bestuurder van de politieauto zijn wagen door de grasberm moest sturen teneinde een aanrijding te voorkomen. Een directe bedreiging van de politie zou men het kunnen noemen aldus mr. Wessel. die tot een eis kwam van totaal 1250,- boete. Omdat de man beroepschauffeur is wilde hij dit keer nog niet tot intrek king van het rijbewijs overgaan. Mr. Mout maakte er f 150,-, boete van en sprak de man voor het rijden met mistlampen en groot licht vrij omdat in de dagvaardiging hem dit nu juist niet ten laste was gelegd. IN HOGER BEROEP „Ik ga direct in hoger beroep", was de reactie van een ambtenaar in Bos koop. die een boete kreeg van f50,- omdat hij op de B.C. straat het ver keer in gevaar had gebracht, waar door een aanrijding was ontstaan Ziin schade aan eigen wagen bedroeg f 1600,- welg bedrag uit eigen zak moest worden betaald omdat de man slechts tegen W.A. is verzekerd. Van daar zijn poging waarschijnlijk om in Den Haag meer succes te krijgen. Een boete van f 125,- werd een be roepschauffeur uit Alphen opgelegd omdat hij met een 14 meter lange combinatie dwars de Steekterweg was overgestoken teneinde een inrit in te rijden, wel had de man zijn zwaai licht ontstoken, maar omdat het hier een zg. dieplader betrof schenen de koplampen van de aanrijdende auto's over de laadbak heen. Er onstond prompt een aanrijding doordat een andere weggebruiker de donkere laadbak niet kon zien. De opmerking van mr. J. Wessel, dat de rechtzaal dit keer meer op de wachtkamer van 'n ziekehuis leek, was niet helemaal mis, want niet minder dan drie verdachten versohenen met een been of een arm in het gips voor het hekje. gramma is hetzelfde tobbetje steken, hengelwedstrijden, rijden te paard, met wagens, en op fietsen; kussenslaan, en op de vuurpijl: de ronde van Noori|)e k; De festiviteiten, die op 1, 2 tember worden gehouden, zullen, als ieder jaar, vele Noordwijkei diep in de avond boeien. Ondanl zijn er stemmen, vooral onder de die het programma iets progre? zouden willen zien. Het zijn de i die dit zeggen, die geen plezier bf als ze de melkboer een nat pak 2 len bij het tobbetje steken en v de ronde van Noordwijk al sinds afgedaan heeft. ZATERDAG 20 MAART SCHOUWBURG: Snip en Snap. vang 20.15 uur. Televisieuitzending Teleac. Bev van Leidse Suringar- en Temrc straat. Zaterdagmorgen. MAANDAG 22 MAART Schouwburg „De Sprake) Nieuw Rotterdams Toneel. Aat 20.15 uur. Eigen Huis Rapenburg 24 Engelse Week. Aanvang 22.! Zolder V.V. S.L Opvoering middelnederlandse kluchten. 20.00 uur. Patronaatsgebouw Oegstgcest eenkomst Kapperspatroonbond. vang 20.00 uur. DINSDAG 23 MAART Schouwburg „De Sprakelo Nieuw Rotterdams Toneel. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Liederen Aanvang 20.00 uur. Kruisgebouw Berkenkade Leiderd VergaderVeigadering Wit-Gele Kr. Groene Kruis (Leiderdorp woude) 20.15 uur. WOENSDAG 24 MAART Pauze-orgelconcert Van Ben Aanvang 12.30 uur. Motel Sassenheim Receptie legenheid van het jubileum van Th. J. van Schie, directeur Sto! mans chroomindustrie. Aanvang DONDERDAG 25 MAART Stadsgehoorzaal Filmlezing K. Aanvang 20.00 uur. Lakenhal Concert Leids Stude Kamerorkest. Aanvang 20.15 ling. ZATERDAG 27 MAART Grote Burcht Receptie ter genheid van het 25-jarig bestaan v Algemene Nederlandse Invaliden!* Aanvang 14.00 uur. MEDISCHE DIENSTEN LEIDEN Voor het weekeind dokterstelefoon 22222. Apotheek Geopend voor spo« gevallen: Havenapotheek, Haven 20085 en apotheek Voorschoten. Leid: Voorschoten, tel. 01717-2529. OEGSTGEEST Dokter Held. 33773 b.g.g 54500. Apotheek Havenapotheet LEIDERDORP Dokter Ouv dompstraat 20, tel. 34924. Apotheek Havenapoteek, sezool Pep in li

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4