mening n april Bedrijvenkamp n Leidse Groenoordhal Ton van Maaren (NCRV) spelleider Even moeilijk als Zeskamp van televisie terecht kunnen, gezond of niet' IJveren voor schuin aflopende trottoirbanden Bollenstreek Kagia heeft het slechtste 'oetbalveld van Nederland Ills WOENSDAG 17 MAART 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 5 LEIDEN. In de Leidse Groen rdhal zal op 19 en 20 april de Jedrijvenkamp 1971" worden ge- uden, waaraan zes bedrijven uit iiden en omgeving zullen mee- en. Dit zijn Minnesota, Erven icas Bols, de Verenigde Touw irieken, de Leidse Broodfabriek, meelfabriek De Sleutels, Sik- ns Lakfabrieken en de Konink- jke Nederlandse Grofsmederij. 1< tuii Deze bedrijven zullen, samen met hun soneelsleden de wedstrijdproeven in egen uitvoeren, om tevens twee dagen als het ware een reclamecampagne middel van tentoonstellingen en tellingen van hun produkten voor bedrijven te voeren. De directeur de Groenoordhal, de heer T. G. Daey wens vertelde dat hij in september ig jaar al 23 enthousiaste bedrijven eid had gevonden om mee te doen het kampspel tussen verschillende ijven. De organisatie stuitte echter veel moeilijkheden en kon toen niet s hebben. Volgende maand zullen ploegen van de genoemde bedrijven allerlei spelletjes tegen elkaar kam- waaruit de naam „bedrijfskamp" JJ staan is. Dit kan als analogie van het Tvisiespel Zeskamp beschouwd wor- ns spelleider, de heer T. van ook bij deze gelegenheid zijn ctie als zodanig zal uitoefenen. Met lewrking van de heer P. Hooy, produ- Zeskamp bij de N.C.R.V. zullen twee speeldagen in april onder zijn lleiding staan, heer Van Maaren: ,.De lasten en i van camera's draden en kabels jreken nu. Je richt je hierbij recht- eks tot het publiek, waardoor je met- met supporters van eigen Leidse m te maken krijgt, proeven kunnen als premières wor- beschouwd omdat ze allemaal, zonder cindering, nieuw uitgedacht zijn. Of bij het uitdenken van de proeven al- is gebleven? Nee, ik heb alle proe- eerst zelf uitgeprobeerd. Mijn hele Dubbel plons Een man uit Boskoop had gisteren een wel zeer onfortuinlijke dag. In Reijers- koop wilde hij met zijn auto een voor ligger passeren, toen deze juist linksaf zwenktewaardoor de Boskoper met zijn auto in een sloot terechtkwam. Het bleek niet zo moeilijk zich uil deze netelige posilig te bevrijden, en dus ging de man alras op weg om een takelwagen te bellen. Maar het geval wilde nu, dat juist toen bij het optake len het natte voertuig weer boven wa ter kwam, de auto uit de takels gleed en opnieuw in het ivater plonsde. Minister Veringa op Leids Appèl LEIDEN Op 7 april aanstaande houdt de Kring Leiden van de KVP een Leids Appèl in het parkrestaurant van Avifauna te Alphen aan de Rijn. Daar bij zal onder andern aanwezig zijn KVP-lijsttrekker bij de komende Twee de-Kamerverkiezingen. minister Verin- ga. De propagandabijeenkomst begint om 7 uur 's avonds. bedrijven wildengisteren graag even poseren as het alvast een voorproefje, zo'n standje Bejaardenbond heeft afdeling in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De plaatstelijke I afdeling van de Bejaardenbond is een feit. Meer dan zestig bejaarden gaven I acte de présence gisteren op de bijeen komst in ..Ons Huis". Hier sprak de j heer Ruvsenaars, voorzitter van het district Leiden, over de problemen die leven onder de bejaarden en over de mogelijkheden die geschapen moeten worden, om hierin tegemoet te komen. Ook deken A. Lamot liet zijn belang stelling blijken. De bedoeling is. dat de eigen afdeling per 1 juli officieel zal Starten. De contributie werd vastgesteld op 50 cent voor alleenstaanden en 75 cent voor echtparen per maand. Er is een voorlopig bestuur dat bestaat uit dhr. A. Jurgens, voorzitter mevr. J. Simons-van Brakkee, secretaresse en dhr. A. Lelieveld, Penningmeester. Er hebben zich nu reeds 80 leden laten inschrijven- rnn Maaren van de NCRV met spelhoedop. Hij Zal de )elleiding van de bedrijvenkamp in de Groenoordhal op zich nemen. ,B huishouding ligt dan nu ook onderste boven". De heer Van Maaren vertelde dat hij eerst alle bedrijven is afgegaan, om enig inzicht in de verschillende spullen en ïrialen te krijgen, die bij deze gele genheid kunnen worden gebruikt. Hier na heeft hij, aan de hand van technische tekeningetjes, gemaakte aantekeningen en opgenomen maten, de spelletjes be dacht en vervolgens op papier gezet. Enkele voorbeelden werden genoemd, zoals „het plakbandtrekken' aan een ronde tafel wordt plakband bevestigd die op deze ietwat ongewone manier moet voor terekken „de poelrolrace" race met het rollen van poeffen „de loperrace" waarbij de humor zit in het verbod de zaal met de voeten aan te raken, zodat men de 5 meter lange loper van tijd tot tijd over het hoofd moet gooien om de andere kant in de zaal te kunnen bereiken Voordat de grote dag is aangebroken, zal enige dagen tevoren al kunnen wor den getraind in de hal, om met zo goed mogelijke resultaten uit de bus te ko- De officiële opening zal geschie den met een opmars, die door een levens grote verfbus te voorschijn zal komen. ZOETERWOUDE De plaatselijke afdeling van de EHBO, Sint-Liduïna" organiseert vanavond een oefenavond in Het Wit-Gele Kruisgebouw aan de Korte Miening. Het bijwonen hiervan is voor geschreven voor EHBO-ers die voor ver lenging van diploma in aanmerking sen te komen. De heer Van der Ploeg: ..Soms zie je pas wat voor een plezier je die mensen kan geven". BOLLENSTREEK Binnenkort ontvangen de burgemeesters van Lisse, Sassenheim, Hillegom, War mond, Noordwijk, Noordwijkerhout en Voorhout een brief. Afzender is de Nederlandse Katholieke Invali- denbond afdeling Bollenstreek. Het is een verzoek aan de gemeenten om bij eventueel nieuw aan te leggen straten rekening te houden met de lichamelijk gehandicapten. Verzocht wordt de trottoirbanden op hoeken van straten schuin af te laten lopen zodat lichamelijk gehandicapten zon der gevaar de stoep op en af kunnen Een van de handtekeningen onder het schrijven is die van de heer Van der Ploeg, voorzitter van de afdeling Bollenstreek. In de korte periode, dat hij nu voorzitter is, heeft hij zich gedegen in de problemen van de gehandicapten verdiept. Duidelijk is hem daarbij geworden, dat het speciaal de jonge lichamelijk gehan dicapten aan voldoende faciliteiten ontbreekt. Zelf zegt hij hierover: „De jeugd, daar draait het om. Voor al die moeten we de helpende hand toesteken Tol enkele jaren geleden waren de faciliteiten voor deze mensen zeer beperkt. Oorzaak was deels het ontbe- ken van de nodige financiën en deels het niet beschikbaar zijn van de nodige hulpkrachten. Daar is in middels verandering in gekomen Van der Ploeg: „Vroeger stond je de maand de invaliden daar was het ien paar keer gaan kijken. ior plezier je nooit bij stil. Eens kwam men geld voor bphalen. Je gaf wat en mee uit. Toen ben ik naar het zwemmen Dan zie je pas wat v anderen kan geven." Wekelijks zwemmen nu in hotel- restaurant „Zeerust" in Noordwijk 23 hoofdzakelijk jonge invaliden. Particulieren uit de Bollenstreek doen week-in week-uit dienst als chauffeur. Zweminstructice mevrouw Van Tilburg zorgt voor de deskundi ge begeleiding. Inmiddels hebben reeds verschillende van hen het zwemdiploma behaald. OOK TAFELTENNIS Het is niet alleen bij zwemmen ge bleven. Afgelopen zaterdag werd in De Engel, in de bollenschuur van de heer G. Mens, door lichamelijk ge handicapten voor het eerst getafel tennist. De Bond bruist op het ogen blik van activiteiten. Voor wat be treft de Bollenstreek staan er belang rijke initiatieven op het program ma. Het houden van discussieavon den. Ook de landelijke organisatie zit niet stil. In een schrijven aan alle afdelingsbesturen wijzen zij op de recreatiemogelijkheden die nog voor de gehandicapten open liggen. Zo wordt onder andere gewezen op de mogelijkheid van een gehandi capten-visvereniging. De heer Van der Ploeg: „De afdeling staat financieel niet zo sterk. Zo'n visvereniging kost handen vol geld, want de visplaatsen moeten worden aangepast aan b-v. rolstoelgebrui- Een initiatief dat wel doorgang heeft gevonden is de Embleem-commissie. Deze reist stad en land af om bij nieuwbouw {restaurants, belasting kantoren etc.) een aangepaste toe gang te bepleiten voor gehandicap ten, bejaarden en moeders met kin derwagens. Ook Van der Ploeg doorkruist de Bollenstreek op zoek naar nieuwe gebouwen. Een gesprek met de aan nemer of uitvoerder draait niet al tijd op succes uit. „Sommigen weige ren botweg", zegt hij. Dat is immo reel. Overal moet je terecht kunnen; gezond of niet. Ondanks deze problemen is het dit jaar feest voor de invaliden. Hun bond bestaat in september 25 jaar. Ook de afdeling Bollenstreek gaat dit feit grootscheeps vieren. Nu al is de heer Van der Ploeg druk in de weer met de voorbereidingen. „Op weinig plaatsen is rekening gehouden met de invaliden", zegt hij. „Als je iets hebt moet je direct toehap pen". HERMAN VAN AMSTERDAM Spitsspeler slipt over koeienlangspeelplaten '•e" nter KAAG Kagia is in het bezit dubieus record. De eerste- 'an de Leidse Voetbal Bond eft het slechtste voetbalveld van derland. Een triest stuk terrein igs de snelweg AmsterdamDen ag, waarvan alleen de afmetingen de doelpalen de KNVB-regle- doorstaan. Voor de rest is het ilen met de klep dicht. Bezoekende i bs weten het al bij voorbaat. Ga je Bar Kagia, laat dan de toiletartikelen j" aar thuis. Enige verfrissing in het kleedlokalen tellende gebouw is watertrog. Daarin moeten alle dstrijdzweetdruppels worden weg- ipoeld. Ook de scheidsrechter komt al te best vanaf. Hij moet het •iterspak aan en uitrekken in een tedruimte, iets groter dan een tele- •ncel. an gebrekkig is het terrein. Het >s is grotendeels verdwenen in hon- rige koeiemagen of omgewoeid speelse varkenssnuiten. Eigenaar het veld is een boer uit Lisser- «k. Op de dagen dat er niet ge ld of getraind wordt, laat hij vee op de grasmat los. Kagia zit elke week met de brokken; koeie- 'gspeelplatcn die het slipgevaar rhogen of uit de grond gerukte ukken gras. Voordat op zaterdag- ddag de eerste bal getrapt kan »rden is het inmiddels een vaste 'k van het bestuur en de leden gorden, de grasmat of wat daar over is, op te lappen. ie Glas, voorzitter van Kagia, zegt deze wantoestand: „Het veld ijgt geen rust. Elke week krijgt het zware klappen. Vorig jaar was het één zandvlakte. Een avond lang heb ik toen staan spuiten. Na een paar uur stond de sloot droog. Er zat geen druppel water meer in." Ondanks hun goede zorgen is het altijd weer afwachten of de wedstrijd normaal kan verlopen. Want tijdens de duels gebeuren er soms de raarste dingen. Woest snuivende koeien die een scheidsrechterlijke beslissing in twijfel trekken en het veld instormen, of knorrende varkens die de bal ach terna zitten. Er is geen kruit gewas sen tegen deze dierlijke supporters. Diverse malen plaatste Kagia een af rastering of schrikdraad rond het veld. Steeds weer werd de barricade door de dieren omvergelopen of stuk getrapt. „Al onze moeite is steeds tevergeefs", zegt Arie Glas. „Nieuwe graszoden worden uit de grond getrokken en ook zaaien haalt weinig uit." Toch betaalt Kagia voor deze accom modatie een hoge pachtprijs. Een be drag, dat ondanks het feit dat het veevolk de voetbalvereniging op hoge kosten jaagt, hoger is dan normaal. Arie: „We betalen per jaar meer dan 1000 gulden aan huur. Daar komen dan nog bij de kosten voor afraste ring, inzaaien en onderhoud. Van de gemeente krijgen we 250 gulden sub sidie. Een hele boekhouding moeten we daarvoor bijhouden. Je pakt de subsi die aan, maar in feite is het een bedrag van niets." Met al deze klachten is het bestuur- al tientallen malen naar het gemeente huis en de bond gestapt. Steeds weer luidde het antwoord: „Er is geen geld voor nieuwe velden", of: „In de uit breiding van De Kaag is geen ruimte voor voetbalvelden". Nu einde lijk, na jarenlang touwtrekken, is de gemeente gestart met de aanleg van velden. Kagia is ondanks de noodtoe stand niet blij met deze nieuwe ac commodatie. Glas: „De nieuwe velden komen in Abbenes te liggen. Onze jongens moe ten dan achteeenhalve kilometer om rijden. Dat is geen doen." Wel ziet de Kagiavoorzitter een ande re oplossing. Hemelsbreed liggen de velden slechts 750 meter van de hoofdweg af. De aanleg van een weg naar dit terrein maakt een einde aan alle moeilijkheden. Kagia heeft hier voor inmiddels een verzoek bij de gemeente ingediend. Voorlopig blijft de acht elftallen tellende vereniging nog op een zeer laag pitje doorsudde ren. Voor enkele lagere seniorenelftal len creëerde het inmiddels een noodop lossing. Vlakbij het dorpshuis in Lis- serbroek is provisorisch een trapveldji aangelegd. Moeilijk wordt het voo- Kagia. als het dit jaar (momenteel o>- de tweede plaats) promoveert naar d KNVB. Tot nu toe hebben zowe' scheidsrechters als de bond een oogj< dichtgeknepen. Of de beslissing van d< KNVB bij promotie even soepel za' zijn valt te betwijfelen. Sluiting bete kent dat 125 voetballers teleurgeste' moeten worden. Arie Glas ziet het er niet van konier „Het is hier loeigezellig. De stemmin zit er altijd in. Kagia zal nooit het hoofd buigen. Al moet de laatste steen boven komen". HERMAN VAN AMSTERDAM varkensstalletje, -■ Onderwijsdas LEIDEN Door een misverstand lie ten wij in onze krant van maandag de zaterdag gehouden Leidse Onderwijsdag organiseren door de werkgroep Onder wijs van het Sociologisch Instituut van de universiteit. De dag was echter een louter gemeentelijke affaire. De werk groep had daarin een inbreng door het opwerpen van vragen. Gods leiding P. H. uit Wassenaar reageert op een artikel in de krant van mr. v.d. Ven, die daarin enkele malen zegt, dat „naar zijn gevoelen" er duidelijk sprake is van Gods leiding bij de benoeming van dr. Simonis tot bisschop van Rotterdam. Men zou in het algemeen als gelovige katho lieken met een dergelijke uitspraak geen moeite hebben omdat naar ik dacht Christus zelf ons de leiding heeft toege zegd. P. H. heeft die moeite blijkbaar wel en dat is zijn goed recht, doch tot mijn verwondering bespeuren zijn gods dienstige gevoelens wél een zweem van Godslastering, zij het dan niet opzettelijk. (Hoe men per ongeluk God kan lasteren is mij niet duidelijk). Maar wat belang rijker is: in stede van Gods leiding heeft P. H. iets veel geraffineerders op het oog, n.l. Confrontatie, engelenvleu gels en Michaellegioen. en daarmee zijn we er weer helemaal! En als v.d. Ven tot slot oproept tot gebed reageert P. H. met een reeks van niet ter zake doende kreten die in zijn eigen gedachtenwe- reldje zouden moeten tenderen naar gods- laster. Het artikel van v.d. Ven bestem pelt P. H. tot volksverlakkerij, doch zó snel laat Gods volk zich niet meer ver lakken. Wassenaar, J. M. P.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5