Nerveus Kangeroes verliest thuis met 2-3 van Octopus Eerste pop-concert in Schouwburg een succes Eigen honk voor Crescendo Waddinxveen krijgt weldn bou wvoorl ich tingscentrum Leidse Agenda Kwalijke combinatie van tabletten en alcohol Bloemenhulde voor kampioenstrio PIT Kangeroes reserves verslaan koploper A. VAN DEN DEN BERG Sparta inviteer Karsten BEN JE 15 JAAR... KRANTENWIJK LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 MAART Goed werk van „The Whole World" LEIDEN In de Leidse Schouwburg werd gisteren voor de eerste keer een pop-concert gehouden. Deze eerste keer was meteen een treffer. Ex-softmachi- nelid Kevin Tyers en zijn groep The Whole World" leefden zich in de goed bezette schouwburg ruim anderhalf uur uit. Zoals te verwachten had Kevins mu ziek beslist elementen van de oude Soft-machine, maar de manier waarop een en ander gebracht werd maakte wel duidelijk waar het talent van de vroegere Soft-Machine gebleven is. Ook Invloeden van de Londense groep King Crimson waren, vooral in de improvisa ties van de technisch en muzikaal zeer goede gitarist-bassist Michael Oldfield, duidelijk waarneembaar. Verder is de muzieksoort niet onder één noemer te vangen. Deze variëert van zeer avant- gardistisch tot satirisch oud-popwerk. De roemruchte ex-straat- en jazzband saxofonist Lol Coxhill, liet vooral ln het nummer „Come to my chateau" erg LEIDEN De korfbalvereniging Crescendo is er in geslaagd een zgn. „eigen honk" te bemachtigen. Het eigen huis, dat gelegen is aan de Titus Brandsmalaan 76, ligt in de nabijheid van het terrein van de groenwitten, die de ruimte gaan gebruiken voor verga deringen, het stencilen van het clubor gaan en andere bijeenkomsten. Het honk. heel ls ingericht door eigen mensen, heeft nog geen naam, maar dat is niet van lange duur. Er is n.l. een oproep naai- de leden uitgegaan om een origi nele naam te bedenken voor Crescen do's „hoofdkwartier", dat door bemidde ling van het Leidse Jeugd Actie Comité in groenwitte handen is overgegaan. Voorzitter De Winter memoreerde, dat de moeilijkheden mede i.v.m. een eigen veld volledig achter de rug zijn. De korfbalvereniging was n.l. een terrein achter de Groenoordhal aangeboden, maar bleef liever in Zuid-West, waar het nu een speelveld achter de 5 - Meihal heeft. De meeste (Jeugdige) le den zijn afkomstig uit deze woonwijk en nu Crescendo tevens een eigen honk in deze buurt heeft, blijft de binding met de leden gehandhaafd. Er zijn tot nu toe goede resultaten geboekt, wat de ledengroei betreft. D vereniging be staat dit jaar 22 jaar. goed werk horen. Vaak echter was hij door een overmaat van gitaristisch ge weld nauwelijks te horen. Organist Da vid Bedford, vroeger muziekonderwijzer op een lagere school, legde steeds een zeer hechte bassis, waarop improvisaties verder gebouwd konden worden. Solis tisch hebben we van hem echter niets gehoord. Drummer Dave Dufort was gisteravond niet geweldig op dreef. Hij kon het bij sommige stukken gewoon» niet volgen en kwam trouwens over 't algemeen niet verder dan een simpele ritmiek. Alles bij elkaar was het een goed concert, waarin Kevin Tyers c.s. erin slaagden om een spanning op te bou wen. die tenslotte tot ontlading kwam in het laatste nummer „Do it again." Bas van Kampen. Eerste paal in mei Johannes-Passion in St.-Jozefkerk in Hillegom HILLEGOM De Hillegomse Orato rium Vereniging (HOV) zal vrijdag 26 .naart in de St.-Jozefkerk de Johannes- Passion van Joh. S. Bach uitvoeren. Als solisten zullen optreden de so praan Lize Schoo. Manuela Toorenburg, alt; Michel ten Houte de Lange, tenor (evangelist). Hans Zomer, bas (Christus- partij); Cornelis Kalkman, tenor (aria's) en Henri Blackman (bas), aria's. De Cantorij van de Grote Kerk te Monni kendam zal eveneens medewerking ver lenen, terwijl het geheel wordt begeleid door het Utrechts Studenten Orkest on der leiding van Gert Nagel uit Zaan dam. Aan het orgel zit Gert Oost. DEN HAAG-LEIDEN „Mijn vrouw zal wel blij zijn dat jullie me hebben gepakt," aldus de Informatie die een 53- jarige aannemer uit Leiden aan de politie verschafte, nadat hij te Oegst- geest in de Geverstraat was aangehou den na een wat vreemdsoortige rit. Dat had althans de bemanning van een politieauto moeten constateren, toen zij enige tijd achter de door de aannemer bestuurde auto hadden gereden. „We durfden 't zo niet langer door te laten gaan," zo deelde een politieman aan de Haagse politierechter mee. Er werd ni. zo slingerend gereden, dat andere auto bestuurders niet durfden te passeren. Dat zou niet alleen een gevolg zijn van de volgens verdachte vier brrelso en enkele glazen bier die hij in Katwijk had genoten, maar boven dien als gevolg van tabletten welke dien als gevolg van tabletten, die verdachte moest innemen. „Het is ge noeg bekend, dat die combinatie ge vaarlijk is", merkte de officier op. Ver dachte had een bloedproef geweigerd onder het motief: „Ik laat een politie man niet in mijn arm prikken." In elk geval vond de officier voldoende bewijs aanwezig, dat verdachte niet in staat was de auto naar behoren te besturen en daarom eiste hij 14 dagen gevange nisstraf waarvan 8 dagen voorwaarde lijk. De raadsman, mr. Teekens, opper de, dat niet zozeer de drank een rol heeft gespeeld, doch meer de tabletten zodat verdachte een black out zou heb ben gehad. Ontnemen van het rijbewijs, betekent voor verdachte sluiting van zijn bedrijf. De rechter wilde rekening houden met het nog blanco strafblad van verdachte en legde 14 dagen ge vangenisstraf op waarvan 3 dagen voorwaardelijk, 6 maanden voorwaar delijk intrekking van het rijbewijs en een geldboete van f 500.-. WARMOND-HOOGMADE. In de Sint-Matt-hiaskerk van Warmond trouwden gistermiddag Tineke van Diest en de heer J. van Tongeren. Dat betekende groot feest voor onder andere de leerlingetjes van de r.-kkleuterschool in Hoogmade, waarvan Tineke van Diest leidster is. Zij mochten de huwelijks inzegening in de Warmondse kerk bijwonen. Mejuffrouw Van Diest blijft voorlopig aan de Hoogmadese kleuterschool verbonden. Voor hele randstad WADDINXVEEN In Waddinxveen komt een voorlichtingscentrum met permanente exposities van materialen voor bouw en inrichting van woningen, speciaal voor die groep van mensen die tot de bouw van een eigen huis of tot woningverbetering besluiten. Onder de naam BouwvoorlichtingSccntrum Mid den-Holland gaat dit centrum een rol spelen op regionaal niveau. De regio blijft in dit geval niet alleen beperkt tot snel groeiende gemeenten in de onmiddellijke nabijheid van Wad dinxveen (zoals Zoetermeer, Alphen a. d. Rijn en Gouda), maar omvat de gehele randstad Holland, inclusief de grote steden Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en Utrecht. De totstandkoming van het Bouw- voorlichtingscentrum Midden-Holland zal een verdere stap betekenen in eèn reeds landelijk op gang gekomen ont wikkeling in de richting van regionale bouwvoorlichtingscentra. Ook T\v kent bijvoorbeeld al een dergelijk r< naai centrum. De opzet is een zo ge centreerd mogelijke voorlichting te ven door het brengen van een ass ment artikelen, dat men gemakk Het expositiegebouw, waai verwachting de eerste paal al worden geslagen, komt aan de St: laan te Waddinxveen te staan. De oppervlakte zal ruim 1600 m2 bedr waarvan 850 m2 rechtstreeks exposanten zal worden verhuurd, andere gedeelte krijgt een functie: er komen een rei ingerichte filmzaal, een kinderop: vergader- en demonstratiezalen kantoor voor directie en adminisl Alle ruimten komen op de grond te liggen. De 850 m2 e^ ruimte zal in 85 eenheden worden derverdeeld. Een aanzienlijk eenheden is inmiddels reec Scylla 24 april tegen DeltaLloyd LEIDEN De wedstrijd ..tussen Scylla en DeltaLloyd wordt niet, zoals wij abusievelijk hebben aangekondigd op 27 maart gespeeld, maar op 24 april. De Amsterdammers nemen eerst nog deel aan de wereldkampioenschappen in Japan. ZOETERWOLDE Door vorige week vrijdagavond het Delftse Phoenix te kloppen, heeft het eerste herenteam van de Zoeterwoudse tafeltennisvereniging PTT-'54 beslag gelegd op het kampioen schap van de tweede klas district 's-Gravcnhage. Hierdoor is het gerech tigd, volgend seizoen uit te komen in de le klas. Het kampioenschap krijgt nog meer glans door dat het ongeslagen werd bereikt. Dc degradatie van vorig jaar ls dus snel ongedaan gemaakt. Dit „herenteam" heeft overigens een -merkwaardige samenstelling. Behalve kopman Henry van Teijlingen bestaat het uit twee dames namelijk Anneke Koek en Marian v. d. Helm. Het plaatsen van de dames in een herenteam leverde bij de aanvang van de competitie wel enige strubbelingen op omdat de organi satoren een aparte damesgroep instellen. Vóórdat de kampioenen gisteravond aantraden voor de ontmoeting met DSB 3, werden zij gehuldigd. Voorzitter J. G. M. v d. Helm zei dat de dames be wezen hadden, goed mee te kunnen in het herenmilieu. Hij sprak de wens uit, dat zijn volgend jaar in dezelfde samen stelling zullen kunnen uitkomen in de le klas. „Jullie hebben aangetoond, dat de degradatie van vorig jaar een vergissing is geweest". De heer v. d. Helm bood elk van de teamleden bloemen aan. Overi gens was het maar gelukkig dat het kampioenschap niet meer afhankelijk was van. de wedstrijd die voor gister avond was vastgesteld want de Hage naars kwamen niet opdagen ZOETERWOUDE Kaarten: Uitslag kaartavond Invalidenbond in café Land zicht te Zoeterwoude: Klaverjassen: 1 A. v.d. Poel 5317. 2 J. v.d. Salm 5269, 3 mevr. v.d. Berg 5253. 4 T. v. Bentum 5119, 5 Koevoet 4977, 6 P. v. Velzen 4965, 7 D. Kempen 4906, mevr. Sangelaar, miniprijs 3717. Kruisjassen: 1 Mevr. Paardekooper 3675, 2 Th. Borst 3639, 3 mevr. Van Diemen 3567. 4 mevr. Berg 3562, 5 K. Zandbergen 3499, 6 mevr. Berg-' zen 3469. Miniprijs mevr. v.d. 3081. Scliooimiaker verbrandde arm LEIDEN In het Chinese rest; Indra Poera aan de Hoge Rijndijk een 21-jarige schoonmaker, Ti-Lan genaamd, een ketel kokende olie zijn arm gekregen. De man brandwonden door de Eerste Hulpt naar het Academisch Ziekenhui! bracht worden. Hersenschudding dif! hotsing LEIDEN Een 19-jarige inwod^e van Leiden is gisteravond met brommer tegen een vicobak aangei die op de Vlietweg stond. De klap i: zo hard aan dat zij met enkele geb: voortanden en een hersenschudding de Eerste Hulpdienst naar het Diac aats senhuis gebracht moest worden. Architect Vanden Broeck in beroe] Maat Weekoverzicht overgangsklasse volleybal Standen hoofd en overgangs klasse volleybal LEIDEN Het reserveherenteam van Kangeroes zorgde in de afgelopen week voor een daverende verrassing door koploper U.S. 2 met 31 te ver slaan en dat nog wel in een uitwed strijd. Met de cijfers 156, 1611, 9 15 cn 1513 wees Kwestroo c.s. de Amsterdamse studenten duidelijk te rug. de dansensemble van J regie Paul Melton. Ben Feiy. 25-3 Galerie Heuff: (tel. 2185) Aquarellen en etsen vai burg. Bronssculptures vai Galerie 't Dulvenhuys: (tei. met 3-4, schi'derij! H. E. Rooden- de Vlist(tel. 22806) t 27-3 „De 10 geboden." irdhal: Iedere vr. een «.06 1e ,00 UJI- veemarkt- -26-» 7-K e tentoonstelling. Opvallend was gisteravond thuiswedstrijd van Kangeroes 2 tegen en het zeer laag geklasseerde Phoenix de ^ed. terugval van het Leidse team. Een moei lijk spelend Kangeroes 2 kon zijn draai maar niet vinden en verloor zeer te leurstellend met 2-^-3. Cijfers: 1015, 15—5, 15—12, 9—15 en 3—15. Vooral de cijfers van de 4e en 5e set spreken duidelijke taal voor wat betreft het spel van Kangeroes 2. Bij de dames behaalde het reserve team van Argos tweemaal een royale overwinning. Zaterdag was het Rijswijk- se Eminent-Blokkeer gastvrouwe voor de pupillen van Henk Kleingeld en in nauwelijks 30 minuten kwam Josien v. d. Bosch c.s. tot een duidelijke over winning op de in degradatiegevaar verkerende Rijswijkse ploeg. Cijfers: 13—15. 8—15 en 415, dus 0—3. In de Vijf-Meihal trad Argos 2 gister avond wederom aan tegen het Culem- borgse Shot, eveneens geen hoogvlieger in de overgangsklasse. Een wat noncha lant spelend Argos 2 verloor weliswaar de le set maar toonde in de volgende sets duidelijk veel beter spel. Resultaat drie-setoverwinning op een rij en een 31-overwinning met de cijfers: 815, 15—12, 15—10 en 15—10. (ADVERTENTIE) Opening op vrijdag 19 maart van onze geheel gemoderniseerde Boek- en Kantoorboekhandel Wij nodigen U gaarne tot een bezoek uit. Schoolboeken Tijdschriften Pocketboeken Schrijfmachines Kantoormeubelen Stencilinrichting- Het eerste, team van Argos verloor gisteravond in de Vijf-Meihal na felle strijd van Alliance '22 met 23. Na een 02-achterstand kwam Annet de Wit c.s. prachtig terug, maar in de slotfaze van de strijd moesten zij toch het hoofd buigen voor de furieus voor behoud van de plaats in de overgangsklasse vech tende Haarlemse dames. Cijfers: 815, 14—16. 15—2, 16—14 en 12—15. En aangezien vorige week ook de uitwedstrijd tegen het Amsterdamse U.S. met 30 werd verloren, staat het Leidse team met nog slechts twee wed strijden te spelen er niet al te best Het Alpherise Castellum tenslotte had in de uitwedstrijd tegen ZAaan '69 niet veel moeite om tot een royale 03-zege te komen. Vooral aanvallend lieten de Alphenaren goed werk zien. terwijl de Zaandammers zowel verdedigend als aanvallend een povere indruk achterlie- Hoofdklasse west i AMVJ-RLVC 2 Rijnsburg: 17—10 lliance'22: 17—8, 9. Argos: 18—8, '89 2: 16—6, 11. GIOS: 15—22. ïrgangsklasse 12 heren: 1. Hercule: 2. US 2: 19—32. 3. Kangeroes 2: 19- rmada: 18—22, 5. Castellum: 1922 '70: 19—22, 7. KDO: 19—20, 8. KVA: Phoenix: 20—14, 10. Zaan'69 2: 18 grus 2: 18—2, 12. HVS 2: 18—0. - twee winstpunten ln mindering. ZOETERWOUDE Voor de Centrale Raad van Beroep te Utrecht dient van daag de zaak van het ontslag van de Zoeterwoudse gemeentearchitect. J. L. v. d. Broek. Deze ging in april 1967 met ziekteverlof en werd met ingang van 31 december van dat jaar door B. en W. geschorst. Op 27 juni 1968 ontsloeg de raad de heer v. d. Broek. De gemeentearchitect ging in beroep tegen dit besluit. De zaak werd behan deld door het Ambtenarengerecht te Den Haag. Deze deed op 17 februari 1969 uitspraak. Dit verklaarde het be roep ongegrond en stelde daarmee de gemeente Zoeterwoude in het gelijk. Tot de vele overwegingen die tot het onge grond verklaren hadden geleid (de uit voerige rechtsoverwegingen besloegen 12 pagina's) behoorden o.m. „gezagson dermijnend optreden" en „denigrerende opmerkingen die door de heer Van den Broek werden gemaakt ten aanzien van het gemeentebestuur en secretaripero- POEDER DEED SCHOONMAKEl DE DAS OM NOORDW1JK. De raad van Noordwijk is gisteravond akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. de Stichting Dalrust te ontbinden. Huize Dalrust heeft straks geen bestaansrecht meer nu Huize Groot Haagwaak gereed gaat komen. Het bejaardentehuis is ontstaan bij een in 1955 tot stand gekomen fusie tussen twee gasthuizen in Noordwijk, die in 1652 door enkele particulieren waren opgericht. Omtrent de bestemming van het gebouw kan het college nog geen voorstel doen. Het bestuur van de Stichting Bejaardencentrum St.-Jeroen heeft verzocht Dalrust te mogen gebruiken gedurende de periode, waarin de bouw van een nieuu' bejaardencentrum plaatsvindt. LEIDEN Kangeroes, de doodgeverf- j de kampioen van de Hoofdklasse West, heeft in amper twee weken zijn royale voorsprong van vier punten verspeeld. I Het verlies tegen Slgi, ruim twee we ken geleden in Delft, zat er uiteraard dik in. maar dat de pupillen van coach I Henk Hogerwaard gisteravond de thuis- wwedstrijd tegen het Alkmaarse Octopus I zouden verliezen, wilde zelfs de meest j pessimistische Kangeroesupporter niet ge loven. En toch gebeurde dit en wel met 23. waardoor kangeroes en Octopus nu beiden aan de kop van de ranglijst staan. gevolgd door Sigi met vier punten ach- j terstand, maar ook met twee wedstrij- I den minder gespeeld. Door deze stand is de beslissing nog lang niet gevallen. Beide teams startten gisteravond in dc 5-Meihal zeer nerveus, hetgeen het spelpeil bepaald niet ten goede kwam. Overigens wel begrijpelijk gezien de belangrijkheid van deze wedstrijd. Het spelen op eigen terrein bleek tenslotte voor de Kangeroes de doorslaggevende factor te zijn voor dc 1511-setzege. Door dit setverlies geraakte Octopus in het geheel niet van de wijs. Integen deel! De Alkmaardcrs durfden risico's Kampioenschap Hoofdklas West wankelt voor pupillen van Hoogerivaard geluk dal de aanval van Kangeroes steeds slechter ging spelen. Gerenom meerde aanvallen als Piet van Zwieten, Hans Oudeman en Ed Huusse kwamen nauwelijks tot een aanval van beteke nis, waardoor Octopus kon doordrukken naar een 1215 winst in de 2e set. Een „donderspeech" van coach Hente Hogerwaard, na dit verlies mistte zijn uitwerking niet. In de derde set toonde Kangeroes duidelijk zijn klasse en met 156 speelden de Leidenaars hun te genstanders eenvoudig van het veld. hadden bovendien het Octopus gaf zich echter niet gewonnen en speelde in de 4e set alles of niets. En het werd alles! Na 04 en 88 trok ken de Alkmaarders de score weer recht middels een zonder meer verdien de 1015-zege in de 4e set. De beslissende 5e set begon voor Kangeroes bijzonder hoopvol. Fouten in de Alkmaarse defensie werden door de Leidse spelers ongenadig afgestraft en bij de stand 40 voor Kangeroes gaf eigenlijk niemand meer iets voor de kansen van Octopus. De Alkmaarse spelers zelf echter wisten niet van op geven, daarbij geholpen door de Leide naars die in de aanval geen enkele pressie meer durfden (of konden) uit te oefenen. Mei plaatsballen probeerde Kangeroes de Alkmaarse defensie te ontregelen, maar de snelle Octopus-spe lers hielden keer op keer de bal in het spel en wisten bovendien de eigen aan val telkenmale doeltreffend af te ron den. Bij het wisselen van speelveld had Kangeroes nog wel een voorsprong 87 maar daarna ging het snel bergafwaarts. Krampachtig spelend pro beerden de Kangeroespelers de zaak nu te forceren, maar Octopus hield het hoofd koel en won tenslotte verdiend deze set met 1015 en daarmede de wedstrijd met 23. Toneelavond Nut en V ermaak LISSE De Toneelvereniging „Nut I en Vermaak" geeft vrijdag 19 maart in J Trefpunt aan de Schoolstraat een uit- I voering van het toneelstuk „Dorp der Huichelaars" van A. B. M. Lamboo. Bekende spelers werken aan de opvoe ring mede onder regie van de regisseur Albert van der Poll. Trudy van der Eerden verleende de vereniging des kundig advies. DEN HAAG-LEIDEN jarige schoonmaker in een zie! te Leiden werkzaam was, had kansen benut om regelmatig diefstallen te plegen. Uit tasjes, monnees, laden van kasten, jasi enz., haalde hij geld, waarvan d cier van justitie bij de Haagse rechter bedragen van f 25 en noemde. Er werd een val opgezi middel van bankbiljetten, voorzt kleurgevende poeder. Toen die aan de vingers van de schooi werd waargenomen, zat hij in i Verdachte ontkende andere di te hebben gepleegd, doch de was daar niet zo zeker van. Hij^B nu volstaan met een geldboetj^H f 110.-. waartoe de rechter vero»| de. NOORDWIJK Niet alleen Marijt staat od de nominatie de wijkgclederen in te ruilen v< van een betaald-voetbalclub. Ook Karstens heelt nadrukkelijk spel gesolliciteerd naar een positieverbetering. Ex-bondscoach Kessler, nu trainer va: heeft de kleine middenvelder tem uitgenodigd, met Sparta uit te kon een proefwedstrijd. Waar en nog niet bekend. Vanavond is Kaï stens evenwel bewonderen in de Noordwijkse sp waar de zaalvoetbalploeg van Va yen's Automatiek in de serie stratiewedstrijden de jeugdploi het Haagse ADO zal ontmoeten licht zullen om 19.00 uur c i aantal jonge B-spelers het Noon se latafex betreden. Dick Heemskerk zal in ieder niet van de partij zijn. De mot! de zaterdagmiddag-eerste klasr jl zaterdag in de beslissende v tegen Zwart-Wit uit met een schijnlijk onschuldige blessure. B der inzien blijkt evenwel, dat zij" is gebroken en in het ziekenhui dus fluks gips omgegaan. De enk« de lengte gebroken. BOSKOOP Aangezien gebie! dat er ook overdag behoefte creatief bezig te zijn heeft het van de Stichting Creatief Centru ögs sloten om 's maandagsmorgens bi en vrijdagsmiddags half di-ie g< heid te geven tot creatieve wen heden en een cursus te volgen, dan gelegenheid zijn om zagen, schilderen, hout-, metai textiehverken. Deze cursussen alleen voor bejaarden bestemd, voor iedereen. -feds ADVERTENTIE CekGcSouYant kom dan zo spoedig mogelijk even PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 01710 - Z2SI' Van «ne

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4