SOCUTERA hallo, CeiddeSoti/ïant de omroep die de meeste ellende in zi|n programma s doet WèLËvisié, Kamelen/ZADEL, DRUM! antenne DRUM, EH DROM! PRWM.' Drum de postgiro Andy Williams Fred Emmer terug naar NOS-journaal LEIDSE COURANT DINSDAG 16 MAART 1971 Naar feller kiesstrijd /"V.TDAT de kans op succes bïj de be- sprekingen tussen het christen-demo cratisch trio en de drie „musketiers" van het progressief akkoord al minimaal was vóór het officiële overleg begon, hebben na het echec terecht maar weinig politici over een onverwachte tegenvaller (of meevaller) gesproken. Voor iedereen was duidelijk dat de microscopen om programs te bekijken wel klaar waren gezet, maar tevens dat het niet tot een echte programanalyse en programverge lijking zou komen. Voor dit moment is een program ver ge lijking tussen „links" en de christen democratie onhaalbaar gebleken; de pro gramanalyse zal wederzijds wel door gaan. We vermoeden dat dit dan mede aanleiding zal geven tot een verscherpte kiesstrijd. Dat kan nu niet anders, omdat het progressief front zijn eigen prestige op het spel gezet heeft en bij een te leurstellende verkiezingsuitslag ook als oppositie haar gezicht verloren zal heb- De christen-democratische partijen van hun kant willen bewijzen, hoe hun vluch tige gesprekpartners ten onrechte be weren dat KVP en anti-revolutionairen partij gekozen hebben voor een front dat maatschappelijke vernieuwing en welzijn voor allen wil tegenhouden. A.R.-leider Biesheuvel heeft daarom waarschijnlijk de verstandigste partij ge kozen door afgelopen weekend niet lang na te huilen over het „neen" van Den Uyl c.s., doch de handschoen op te ne men en zich te concentreren op de poli tiek waarvan het urgentieprogram der christen-democratische partijen de nieu- Werknemers i vergeefse poging ge daan om in een televisietweespraak met Den Uyl in het KRO-program het mis lukken van het zes-partijen-beraad te verklaren. De heer Veringa, die aan het front van de partijpolitiek nog ervaring moe,t opdoen, had niet in de gaten dat drs. Den Uyl al bezig was het over een heel andere boeg te gooien. De socialistische lijstaanvoerder werkte al met zijn adagium „werknemers aller partijen verenig u"; hem interesseert niet meer wat had kunnen gebeuren, maar vooral wat hij nu graag zou zien gebeuren; daar heeft hij zelfs een heilig verklaring van de vakcentrales voor Maar drs. Den Uyl zelf weet bijzonder goed, dat aan het werknemersfront ook niet meer simplistisch gedacht wordt over welvaart en welzijn. Hij weet, dat betere verdeling van het nationaal in komen en wijzigingen in de vermogens verhoudingen alleen tot echt welzijn lei den. wanneer men tegelijkertijd de in flatie een halt weet toe te roepen. Hij moet weten, dat dit een probleem is het welk nog ter oplossing opgesloten ligt in de programma's van alle partijen welke zich verklaard hebben voor een voor uitstrevende politiek; zowel in het pro gram van de christen-democratische drie als in dat van zijn eigen Partij van de Arbeid. Op dit moment heeft het P.A.K.-trio in feite gekozen voor een polarisatie, een verscherping van verhoudingen op aller- lie gebied; eerlang zal het progressieve front waarschijnlijk zelf ervaren dat de ze polarisatie ook in eigen kring span- j ning en problemen zal opwerpen. Socutera verleent Opdrach t een sterke tactiek niet uit het oog ver liezen. Daarnaast zullen ze kiezers en algemeen belang een grote dienst bewij zen door feitelijke gegevens bekend te maken over de belangrijke beslissingen welke na de verkiezingen genomen moe ten worden. De Nederlandse kiezer moet, wil hij met een duidelijk inzicht kunnen kiezen, weten wat op korte en wat langere termijn, de gevolgen zullen zijn van bepaalde maatregelen Anders voelt deze kiezer zich binnen de kortste keer even zeer om de tuin geleid als met zijn collega's gebeurd is. Engeland en Ameri ka en andere landen, waar het hem door de keuze uit een minimaal aantal moge lijkheden. toch zo gemakkelijk wordt ge maakt om te kiezen. Deze kiezers weten dat ze, ook bij systemen die duidelijkheden, bij herha ling een kat in de zak gekocht blijken te hebben. Een bijzondere opdracht aan KVP en samenwerkende partijen is dit nü te voorkomen. (ADVERTENTIE) a/j^y)uui£^ PAVNEÜSET* DRUM,DRUM, (Van verslaggevers) veel gironummers maken de wel dat het erg belangrijk ongevoelig". „Een enkele keer keuren we wel eens een filmpje af. Dan druipt bijvoorbeeld de geve de NOS het progr ler zegt. Als we vlak een hoofdfilm terecht komen is dat natuurlijk erg De omroep die de meeste ellende in z'n programma's doet is zonder twijfel de stichting Socutera. Er is heel wat ellende, vaak verstopt achter mooie gebouwen omgeven door fraaie bossen, of verborgen op keurige achterkamertjes in gewone ligheid er vanaf. Dat kan gunstig. De mensen nemen middenstandswijken. Je zou er haast geen weet van hebben echt niet meer Maar over dan altijd wel een stuk als Socutera er niet was. Op zoek naar de mensen-erachter het algemeen moet ik zeggen Reacties zijn er ook altijd kom je op een gegeven moment in Den Haag terecht. In dat de uitzendingen steeds be- wel, al kunnen wij dat niet het Rode-Kruisgebouw bezet de stichting tot bevordering ter worden' van sociale en culturele doeleinden door televisie en radio zegge en schrijve een kamer. Twee mensen houden zaak draaiend. Eén van twee is Henk Scholten, vroegere jaren samen Teddy Scholten een niet on- een verdienstelijk zangduo op de ten. beeldbuis. De zanger van het sen vrolijke lied houdt zich nu ties sinds Taboes de lander dag altijd controleren. De meeste komen bij de organisaties te recht. Maar na een filmpje over gezinsverzorgsters we ten we dat er altijd een he- aanmeldingen ko- i gehouden onder Scholten: „Jc zou kunnen leboel erden. zeggen dat Socutera meege- men", met Zo ontstond toen een plan holpcn heeft een heleboel ta" eigen omroep op te rich- boes te doorbreken. Bepaalde Geld Of liever gezegd een zakcn waar ice-instituut dat de ac- jaar geledei op het scherm kon bren- nou wel laten zien, daar „Wij zeggen dat de hebben ..Wij willen schappelijke problemen, de gemiddelde Nederlander maken dan we met een grote boog omheen heer Scholten. loopt. Hij stapte J in. Waarom doe je dat? Waarom is er zoiets als Socu tera? Aan de hand minuut geen vragen ongeveer 1500 gulden kost. dat beteknet Nou dan kun je het uitreken- en. Dat is niet zo verschrik kelijk duur. dacht ik. Daar gaat dan nóg wat vanaf om niet groter dat demensen er ook gemak- ijn", zegt de keiijker over gaan praten. Wij hebben ze zien b.v. dat er mensen midden alleen de zendtijd en probe- e dat? ren die op een fatsoenlijke manier te vullen". helpen. Je maakt de kijkers sidieerd. Niet door de duidelijk dat er voor veel heid Richtlijn moeilijke problemen een piertje maakt Henk Scholten. Richtlijn daarvoor is het al adres is", inmiddels een gebruinde eerder genoemde nationale collecteplan. dat elk jaar op- „Je zou ook kunnen zeggen opgesteld wordt in dat wij een soort ombuds- niet door het be drijfsleven. In het begin heb ben we wel een start-kapi taal gehad. Maar nu komen we rond van de filmpjes". enkele grote lijnen de balans overleg van de stichting op. Als eer- Archief, ste van de vele mini-omroe pen kreeg Socutera in 1964 „Nu we n van de toenmalige minister hebben wi Bot toestemming om dertig ,dee hoe minuten per maand informatie moet ziei erspreiden over maat- waar 't 01 ongeveer wel een o'n filmpje er uit De toestanden gaat moet je zo schappelijke instellingen. Deze nuchter mogelijk hadden al eerder geklaagd ren laten komen Wij ziir dat de gevestigde omroepen huiverig voor sentimentali- zo weinig aandacht besteed- teit in de sfeer j den aan de vele instellingen me die juist bekendheid nodig er hadden om het hoofd boven de water te houden. De meeste hun geld a instanties kwamen voor in ten zien w het nationale collecteplan, Informatie waarmee men probeerde or de te scheppen in de talloze hier brieven binnen mensen die ho knoei zaten. Ik een geval van een echtpaar in Leiden, dat in een huis woonde waar een sloot on- swedoor liep. Omdat wij tuurlijk verschrikkelijk kennn. konden zaak doorgeve Er zijn geruchten dat minis ter' Klompé de mini-omroe van pen zou willen opheffen. Zou de Socutera dan ook ver d wij- ~fhe' nèn? „Nou, daar ben ik niet bang voor. Wij zijn ook geen om- on- roep in de gewone zin van na- het woord. Onze verhoudin- eel gen met de NOS zijn ook de goed. érg goed mag ik wel stakkers" en zo. Het gaat treffende instanties. En het op de eerste plaats om dat echtlaar werd geholpen". Ze moe- Weet hij iets af van de kijk- gebeurt. dichtheid van de program- staat bij ons ma's? één. Het gironum- komt pas daarna. Al te „Niet zo bar veel. We weten de be- zeggen. Nee, opheffing •oorlopig nog niets komen. Er is nog werk ge noeg te doen. En.weet je wat zo leuk is, sinds wij bestaan, zijn de omroepen ook veel meer aan dat soort problemen gaan doen. Dat hebben wij toch maar bereikt". NEDERLAND I 18.45 uur: Fabeltjeskrant KRO 19.05 uur: Wij heren van Ziel 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Andy Williams 21.11 uur: Brandpunt special 21.36 uur: Paul Vlaanderen NEDERLAND I NOS ,10.45 uur: Onderwijstelevisie NCRV 17.00 uur: Kijkkast NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: 19.30 uur: Kenmerk •20.00 uur: Journaal 22.56 uur: Journaal 23.01 uur: Wiskunde NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 20.21 uur: Pol. partijen GPV 20 30 uur: Staatsloterij 20.35 uur: Socutera 20.40 uur: Een warnet van intriges, film 22.30 uur: Studio Sport 22.55 uur: Toonbeeld 23.25 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant AVRO 19.30 uur: Toppop 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Peyton Place 21.10 uur: Muziek is troef 2200 uur: Televizier 22.50 uur: Journaal 22.55 uur: En francais 18.55 uur: Journaal NCRV 19.05 uur: Eddy ready 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Terug tot nul, •21.05 Oh, what a lovely di Britse doc. 21.55 uur: Memorboek •22 05 uur: Journaal 22.10 uur: Onderwijstelevisie jl, t.v.-n héle beste halve zware. Nog een protest inzake Weinreb AMSTERDAM (ANP) Het bestuur van de Vereniging van Letterkundigen heeft ln een brief aan het college van B. en W. van Amsterdam met klem geprotesteerd tegen het feit, dat by de overwegingen van het college om de Prozaprijs 1970 der gemeente niet toe te kennen aan drs. Frledrich Weinreb andere dan literaire normen ln het ge ding zyn gebracht. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM. De NOS-televisie zal dertien kleurenreportages uitzenden van het toernooi om het wereldkam pioenschap ijshockey in groep A, dat van 19 maart tot en met 3 april wordt gehouden. De wedstrijden in de eerste ronde van het toernooi worden in Bern gespeeld, de wedstrijden in de tweede ronde in Genèvc. Alle reportages wor den door Frans Henrichs taar (ADVERTENTIE) de postgiro heeftal meer dan 2 miljoen rekeninghouders dak makkelijk! De reportages die door de Zwitserse televisie worden verzorgd, worden door de NOS op beeldband vastgelegd en in de vorm van samenvattingen uitgezon den, met uitzondering van de wedstrij den op de zondagen 21 en 28 maart, waarvan rechtstreekse beelden te zien zijn. Het overzicht van de uitzendingen voor de volgende week is als volgt: _ondag 21 maart: 16.3018.00 u. Ned. I Tsjecho-SlowakijeZweden (onderbro ken voor korte reportages van het toernooi om het wereldkampioenschap biljarten driebanden in de Harmonie te Groningen; verslaggever is daar Ben de Graaf); 21.10—21.45 u. Ned. II (in de tweede uitzending van Studio Sport) RuslandFinland. Woensdagavond 24 maart: 22.2522.50 uur Ned. I: RuslandTsjecho-Slowa- In de Andy Williams-show, die de KRO-televisie vanavond uitzendt, tre den als gasten' op de comedian Jona than Winters, zanger Smokey Robin son met zijn groep The Miracles en de comedienne Jo Anne Worley. Gastheer Andy Williams is in deze show te beluisteren in de nummers: „Look what they 've done to my song", „Never my love", .Long, long time" en „Lost in the stars". Tezamen met Jo nathan Winters speelt hij de sketch „De verhaaltjesverteller". Smokey Ro binson en zijn Miracles brengen teza men met Andy Williams de nummers ..Other man's grass" en ..Grazing in the grass" en zijn daarna te beluiste ren in een bijzondere versie van ..Tears of clown", omgeven door de Wil liams-Dancers. Comedienne Jo Anne Worley tenslotte brengt in deze show een slapstick-nummer, getiteld „Yo- lande en de professor". KRO Ned. I 20.21 uur. Evenals vorige week gingen NCRV» Hier en Nu en VAJRA's Achter het Nieuws weer samen in berichtgeving over de situatie in het Midden-Oosten. Samenwerking die ditmaal een pikant aspect kreeg: in Hier en Nu werd V AR-minister Riad ondervraagd en zyn antwoorden werden voor commen taar voorgelegd aan Israels premier Golda Meir ln Achter het Nieuws. Kunstschilder naar Boroboedoer De Eindhovense kunstschilder P. van den Molengraft is onlangs naar Indone sië vertrokken om daar een aantal etsen en aquarellen te maken van de Boroboedoer. Hy heeft een opdracht van de stichting „Behoud Boroboe doer" in samenwerking met de N.V. Philips te EJindhoven. Etsen en aqua rellen zullen aan de stichting ge schonken worden. voorbeeld van uitnemend samen- 13.20 u. Ned. I spel- Nog leuker zou het geweest zijn als de volgorde andersom was geweest. Mevrouw Meir argumen' -erde n.l. zo zeer terzake, dat een commentaar van de heer Riad. hoe dan ook, onthullend zou zyn geworden. Maar als t.v.-kijker mag je het onderste uit de politieke kan Hier en Nu zeurde wat door over mi lieuhygiënische problemen. Onderwerp dat compleet doodgepraat wordt op t.v. We zouden zeggen: wie nieuwe argumenten kent. mag spreken. Maar laten de alleen-maar-herhalers in 's-he- melsnaam zwegen. We kennen het verhaal al uit tientallen vorige uit zendingen. Achter het Nieuws deed moeilijk over bevolkingsaanwas. Met professoren, doctoren en doctorandussen die alle maal somber waren over onze veel te volle toekomst. We geloven niet ln hun sombere prognoses. Het geboorte overschot is gedaald tot het laagste cijfer sinds 1945. En dat terwijl de na oorlogse geboortengolf Inmiddels rijp is voor trouwen en het eerste kind krijgen. We geloven dat de Hoog-, Weledelzeer- en Weledelgeleerde heren moeite heb ben met de statistiek ais wrtensehap. Als de demografische Ijjn zich voort zet In de richting van de laatste Jaren, In de AVRO-t.v.-uitzending Muziek is troef van vanavond treedt onder meer Monique Melsen op, het zangeresje dat Luxemburg zal vertegenwoordigen op het komende Eurovisie Songfestival Zij zingt dan Pom, pom, pom. AVRO, Ned. II, 21.10 uur. is er pakweg een Jaar of vijf een be langrijk sterfte-oversehot. Het enige cijfer dat dan nog op bevolkingsaan was kan wijzen zal de import van gastarbeiders zyn. Ook dan zal er een bevolkingspro bleem zyn. Maar dan in mondiaal ver ba- i. Voor Nederland is het „branden de vraagstuk" dat Achter het Nieuws aan de orde stelde nu al verleden tyd. Vg- (Van o e omroepcorrespondent) HILVERSUM Frcd Emmer (36) keert over drie maanden terug naar het NOS-journaal. waar hij zijn oude functie van redacteur-nieuwslezer weer zal opvatten. Het is bijna 2' jaar geleden. <3; deze journaalmedewerker Hilver verliet om in een eigen bedrijfje de Reguliersgracht te Amsterdam kost te gaan verdienen als radio- tv-executive„ dat zoveel betekent bemiddelaar voor de spots van STER. Fred Emmer vroeg per advertentie mannelijke en vrouwelijke modelle' die bereid waren mee te werken i commercials of wilden figuren in i vertentie-campagnes. Binnen afzie» bare tijd vergaarde hij de foto's zo'n 500 dames en heren in zijn plal boek. Maar toch viel het naai zeggen om de drommel niet me een kostelijke oude loodgieter te den voor een spot ten behoeve een waterleidingbedrijf.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2