afclanken? Buurt Komité „Plan Noord" breekt met Huurdersbond Leiden met charme ie boot in Eigen weg beter dan schipbreuk Willibrordparochie heet bisschop Mihayo welkom Boesveld schutterskoning van voortbekerend Alphen Leidse Agenda L. Vergeer overwinnaar in Zoeterwoudse poldercross Expositie oude grafiek in raadhuis Nieuwkoop Nic. Dames- medaille voorH. A. G. de la Mar In memoriam Rob Meiman MAANDAG 15 MAART 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 DEN Ira Lippe en Anja Warmer- twee charmante informatrices var V-directeur R. A. Dekker, hebben zich lagmiddag op een gemeentelijke •et gemeld om tijdens de gratis iarten naar het Korte-Vlietkanaal idelinge toelichting te geven. daarmee is het publiek bijzonder •men. Zowel de scholieren als de gasten van het gemeentebestuur, i hun toelichting bijzonder op prijs. op hun vrije zondag willen zij dit inkbaré) werk doen. feen meevaller, ook voor het gemeen lijk bureau voorlichting, dat vooi mgrijke werk onmogelijk mensen ter [schikking kon stellen. perbetering is ook aangebracht in de spreekmogelijkheid van plaatskaarten. Muffrowv Mimi van Geloven .bemand" vrijdagmorgen dagelijks (behalve zondag) het kantoorschip van Avi- i de Beestenmarkt al vanaf 11 r tot 2 uur. In die tijd is zij ook tele- sch bereikbaar op nummer 23633. boten voor vandaag (zaterdag) en brgen waren overigens afgelopen don- rdagmiddag reeds volgeboekt. De vaar- chten duren echter nog tot en met indag 28 maart. Zo ruim mogelijk van ••oren plaatsbespreken is voor iedereen 1 geboden. Er blijft anders weinig of zict§en keus over. St.-Odilia één voor Leiden en Den Haag Haagse en Leidse afdelingen van de ed. r.-k. blindenbond St.-Odilia Jn imengegaan. Zaterdag werd hiertoe bloten tijdens een gecombineerde bij enkomst van de beide afdelingen in Den Bag. Deze nieuwe combinatie heet de (deling Zuid-Holland Noord. De lande- voorzitter van de blindenbond, de _r F. Reumkes maakte in een histo- sche terugblik duidelijk dat deze sa- mvoeging een eigentijdse en nood- Itelyke ontwikkeling is. Geboren uit de noodzaak om de erg- nood te lenigen in eigen kleine kring, ;n de bemoeienissen van de organi- nu op een breder vlak. Onderwijs, roepsmogelijkheden en revalidatie heb- n de aandacht. Dit moet leiden tot egratie in alle maatschappelijke ver- idingen. Bij dit streven naar meer (standigheid en meer verantwoording t het kortzichtig zijn bundeling van chten en verbetering van communi- ie te verwaarlozen. Het zou boven-< liet van werkélijkheidszin getuigen i men de nivellering van stad en tteland uit het oog zou verliezen, or verwezenlijking van onze idealen •ben we elkaar nodig," aldus de voor- Voorzitter van de nieuwe afdeling uid-Holland Noord" is de heer N. opper uit Wassenaar. Hij deelde mee reeds vergaand overleg is ge- om ook tot samenvoeging van ide blindenzorgen te komen. Behalve heer Klopper' werden de bestuurs- mej. M. van Rijn (NieuwVeen), v.d. Heyden Tiere (Voorburg) en heren M. Goense (Den Haag), J. leng (Boskoop), H. Janse (Den lag) en G. J. Derksen (Den Haag) IN BELANG VAN ONTWIKKELING: LEIDEN Het Buurtcomité „Plan Noord" heeft, na enkele weken vol in terne spanningen besloten, alle ban den met de „Bond voor Huurders en Woningzoekenden" te verbreken. Deze „Bond voor Huurders en Woningzoeken den" heeft aanvankelijk veel goed werk verricht bij het mobiliseren der buurtbe- volking voor haar rechten op te komen. De leden van het buurtcomité lieten zich daarbij ook niet onbetuigd en dank z(j deze samenwerking zijn zoveel gegevens en bewijzen verzameld, dat de onrecht- VOORSCHOTEN Met hulp van haar moeder en onder het toeziend oog haar vader, de wethouder, knipte zaterdagmorgen de bijna 2-jarige Ghis- laine Esselaar het openingslint door van 3 nieuwe peuterspeelzaal „Pippeloen- e", gelegen aan de Prof. Einsteinlaan i de Vlietwijk te Voorschoten. Deze nieuwe speelruimte voor onge ler dertig kinderen is gevestigd in het houten gebouw waarin vroeger „Ameri- van de familie Pardon gevestigd Het is de derde peuterspeelzaal in Voorschoten van de Stichting „Kinder speelzaal Voorschoten" opgericht in april 1969. De andere zalen zijn „Het Kwettei-nest" in Adegeest en „De Hooi berg" bij Noord-Hofland. De Stichting kan in totaal ruim 70 kinderen in de drie speelzalen opvan gen. Hiermede voorziet de Stichting in derde deel van de Voorschotense behoefte. Men heeft reeds plannen om in Boschgeest een peuterspeelzaal te stichten. R. Sloos nieuwe directeur LOI LEIDERDORP De heer I. J. Sloos, oprichter van de Leidse Onderwijsin stellingen te Leiderdorp, heeft zijn functie als president-directeur neerge legd. Met ingang van 16 maart zal de heer R. Sloos optreden als president-, directeur. De heer I. J. Sloos zal als Gedelegeerd Commissaris aan de Leidse Onderwijsinstellingen verbonden blij- VOORSCHOTEN. Met behulp van haar moeder en onder toeziend oog van haar vader, wethouder T. C. Esselaar, knipte de tweejarige Ghislaine zaterdagmorgen het lint door van de nieuwe peuterspeelzaal „Pippeloentje" aan de Prof. Ein steinlaan in de Vlietwijk in Voor schoten. De derde peuterspeelzaal van Voorschoten biedt plaats aan ruim dertig kinderen. De stichting Kinderspeelzaal Voorschoten" heeft ook plannen voor een nieuwe speel zaal in de wijk Boschgeest. Eerste overwinning junioren P.I.T. 'Sé ZOETERWOUDE Het junioren team heeft zaterdag zijn eerste over winning geboekt in de uitwedstrijd te gen Scylla. De punten kwamen van Peter v.d. Salm (3), Wim den Eisen (2) en Ton Paardekóoper (1). Het tweede team klopte in eigen zaal Reflex uit Voor schoten met dezelfde cijfers. Wim v.d. Salm en Sjaak Paardekooper zorgden beiden voor twee punten en Rens van Veen zegevierde één keer. Het derde team kwam met een klinkende 100 zege terug van Histor in Alphen a.d. Rijn. Het eerste herénteam kan morgen, dinsdagavond, kampioen worden van de tweede klas van de afdeins* Den Haa- bij een thuiswedstrijd die om 19.15 uur aanvangt. Kennismaking na de mis OEGSTGEEST -- Monseigneur Mar kus Mihayo, aartsbisschop van Tabora in Tanzania is een vriendelijke, inne mende man. Hij vertoeft thans voor de vierde maal in Nederland als ere-gast van het bisdom Rotterdam, dal zijn aartsbisdom heeft geadopteerd Gisterochtend was hij te Oegst- Hij droeg in co Willibrordkerk de Hoogmis op, daarbij geassisteerd door Pastoor H ,T Kooyman. Tijdens de Grofvuil- ophaaldienst ilchior Treublaan, Stieltjesstraat, F •ontlaan, v. <1. Hoevenstraat, Kanaa v. Vollenhovenplein tot spoorlijn), nde Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, 1 esplein, de Sitterlaan, s Ballotstraat, Hugo d< ïstraat, v. d. Waalsplei DONDERDAG larlemmerstraat (van Haven ■Mare), Donkersteeg, Kuiperssteeg, Dulle- persteeg, Hooglandsekerksteeg, Peli- traat, Lage Werfsteeg, Dui- van der Werffstraat, Bou- dersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, vossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Ou- P Singel (van Moutmarkt tot Mare), Oude TjSingel (van Houtmarkt tot Mare), Lange indstraat, Volmolengracht, Oostdwars- Bht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Coegerritsteeg (Prlnsessekade), Turf- krkt, Steenstraat, Beestenmarkt, Nieuwe "•stenmarkt, Kort Galgewater, Morsstraat, dsteeg, Narm8traat, Kruisstraat, le Bin- ttvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. "'"matraat, Lammermarkt, Marktsteeg, e Schelstraat, Nieuwe Mare, Oude Sin- tot Turfmarktbrug), Fokke- est (van Turfmarkt tot Mare), Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwen- rsteeg, Dolhuissteeg, Sionshof, St. eeg, Caeciliastraat, Lange en Korte tsteeg, Korte en Lange Agnleten- Spijkerboorsteeg, Nieuwe Mare, 3e Binnenvestgracht, Reinevest- Langegracht, vreugd), Utrecht: •tnabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, gestraat, Besjeslaan, Park „Die Ley- Mix, Roomt -rgerweg, Narstrs tade, Gouwestraat, rsch i amestraa Vollenhovenkade, van Vollenhoven- Snouck Hurgronjestraat, Hulzinga- Uler.beckkade, Meijerskade, Colen- i "terstraat, Duyvendakstraat, Kanaalweg Rijndijk tot v. Vollenhovenplein), raat, Kanaalstraat, Dozystraat, de Cosijr ALPHEN AAN DEN RIJN Het duidelijk beter spelend Alphen heeft zich naar de volgende bekerronde ge speeld door Alblasserdam met maai liefst 30 je kloppen. Alle drie Alphen- treffers werden dit keer door Dick Boesveld gescoord, die daarmee wel heel duidelijk zijn stempel heeft j op deze wedstrijd. In één naam Boesveld moet ook nu weer Wim Kampen genoemd worden die vooral op het middenveld de grote animator dirigent was en met een nimmer a tende energie voor de verbindingen zorgde tussen de linies. Aanvankelijk liep het wat stroef bij Alphen, maar aldra kwamen de aanval len van Alphen met de regelmaat van de klok. Reeds na twintig minuten knalde Dick Boesveld uit een voorzet van Jan Ederveen de bal met een forse uithaal ineens in (10). Ook in de tweede helft bleef Alphen energiek het doel van de gasten bestoken. Na goed MAANDAG 15 MAART RIJKSMUSEUM VOOR VOLKEN KUNDE: „Chinezen in Nederland", le zing door drs. Can Tjang Tjek. Aanvang 20.00 uur. LAKENHAL: LiederenrecitalVrien den van het Lied. Aanvang 20.15 uur. DINSDAG 16 MAART LOGEGEBOUW STEENSCHUUR 6: Kritische filmers uit Breda. Aanvang 20.00 uur. RIJNLANDFLAT: Bijeenkomst Volks partij Voor Vrijheid en Democratie. Aanvang 20.00 uur. ZUIDERKERK LAMMENSCHANS- WEG: Bevolkingsonderzoek op tubercu lose. Van 14.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21.30 uur. WOENSDAG 17 MAART RIJKSHERBARIUM SCHELPEN KADE 6: Vergadering Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Aanvang 20.00 uur. ZUIDERKERK LAMMENSCHANS- WEG: Bevolkingsonderzoek op tubercu lose. Van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.30 uur. DONDERDAG 18 MAART SCHOUWBURG: Snip en Snap. Aan vang 20.15 uur. ZUIDERKERK LAMMENSCHANS- WEG: Bevolkingsonderzoek op tubercu lose. Van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur. VRIJDAG 19 MAART SCHOUWBURG: Snip en Snap. Aan vang 20.15 uur. IN DEN VERGULDEN TURK: Recep tie ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van de heer J. van Dissel. Van 16.00 tot 17.00 uur. ZUIDERKERK LAMMENSCHANS- WEG: Bevolkingsonderzoek op tubercu lose. Van 14.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21.30 uur. ZATERDAG 20 MAART SCHOUWBURG: Snip en Snap. Aan vang 20.15 uur. voorbereidend werk van Leo van Galen kwam de bal bij Wim van Kampen die met een afgemeten pasje Dick Boesveld in staat stelde, zijn tweede treffer te scoren (20). Alphen kreeg vervolgens steeds meer vat op het spel van de gasten, die toch op het middenveld veel mans waren. Het werd zelfs nog 30 toen Wim van Kampen Dick Boesveld in staat stelde, voor de derde maal raak te schieten (30). Een vervelend incident ontstond ver volgens toen een van de spelers van de gasten zich tegenover Klaas de Bruin niet wist te beheersen en deze met een forse vuistslag buiten gevecht stelde. De scheidsrechter stuurde hem daarvoor onverwijld naar de kleedkamer. Het daarna met tien man spelende Al blasserdam werd daarna volkomen overspeeld. Alphen kon niettemin de voorsprong niet meer vergroten. Al te goed is buitrmans schrik ALPHEN AAN DEN RIJN Bij juwelier J. H. Kelderman op de hoek Van Mandersloostraat/Van Boetzelaerstraat voor de deur ontstond zaterdagavond enige consternatie toen de alarminstal latie begon te werken. De politie rukte uit maar kon ook niets verdachts vinden. De bewoners waren niet thuis alle deuren, voor en achter, waren gesloten en de eta'.igeruiten waren heel. Omdat de heer Kelderman met zijn echtgenote afwezig was, hadden zij een* van de winkeljuf frouwen opgedragen op het huis te passen; zij moest evenwel voor een kort ogenblik het huis uit. Ze stelde de alarminstallatie in, maar deed dat naar gebleken is zo „gevoelig", dat die zelfs door gedreun op de weg in wer king gekomen kan zijn. LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in het maga zijn van Radio Plein aan het Vijf Mei plein. Via de achterkant van het maga zijn, dat aan de Kuipers Rietbergstraat ligt, is men door een ingeslagen ruit naar binnen gegaan. Een aantal scheer- apparaten, radio's, draagbare televisie toestellen en droogkappen zijn door de daders meegenomen. (ADVERTENTIE) ^R^neem ontvettingsthee g| van Vrijenhoek al jaren het werkelijk afdoende middel. drogisterij schoonheidssalon parfumerie vrijenhoek Haarlemmerstraat 119, t.o. Hartebrugkérk, Leiden, tel. 224 91. Winkelcentrum Lange Voort, Oegstgeest, tel. 52015. ZOETERWOUDE De Reeuwijker Leo Vergeer, die vorig jaar de eerste Zoeterwoudse poldercross op zijn naam bracht, heeft gisteren opnieuw gezege vierd. De rossige atleet nam al vrij snel de kop en door zijn hoge tempo viel de na de andere belager af. Het langst hield de Hoogmadese schaatser-atleet Dorus 'Borst stand, maar ook hij kon niet voorkomen dat Vergeer de 5Vs km. een „straatlengte" voorsprong af sloot. Freek Bisschop kwam als derde binnen, waarna Wim v. d. Salm als eerste Zoeterwoudenaar arriveerde. Hij werd op de hielen gevolgd door zijn plaatsgenoot Jacques Veldhuizen, ter wijl de voormalige Bataven-lange-af- standcrack Bart Kraan zesde werd. Ondanks de gelijktijdig gehouden AVRO-cross was er grote belangstelling dit atletiekfeest. Vooral de jeugd goed vertegenwoordigd- De junio- en dames gingen gelijktijdig van start voor de vier kilometer. Zij gingen vanaf de onthoofde molen in de Zuid- buurt door het weiland naar de Wei poort Een paar honderd meter noorde lijker maakte men opnieuw de over steek. Van deze groep passeerde junior van Rijn het eerst de iinish, ge volgd door Rudie van Rossum, waarna Renske Boere uit Reeuwijk de zege bij de dames voor zich opeiste. Mieke Tas uit Pijnacker werd tweede. A. Kraan- den Hartog greep de derde prijs. Lyda Berg eindigde op de zevende plaats als eerste Zoeterwoudse. Mede door het fraaie weer was hier de publieke be langstelling groot. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats in 't Centrum. Al len die de tocht haddèn volbracht kre gen een fraai erelint als herinnering aangeboden. Dit kon aan 139 personen worden uitgereikt, bijna 50 pet meer als vorig jaar. De uitslagen luiden: heren: 1. Leo Vergeer, Reeuwijk, 19 min. 26 sec.; 2. Dorus Borst, Hoogmade; 3. Freek Bis schop, Rijpwetering; 4. Wim v. d. Salm, Zoeterwoude; 5. Jacques Veldhuizen, Zoeterwoude; 6- Bart Kraan, Hazers- woude; 7. Theo van Velzen, Zoeterwou de; 8. Martien van Ruiten, De Kaag; 9. Jan van Zeil, Rijpwetering; 10. Henk Senne, Oude Wetering. Dames: 1. Renske Boere, Reeuwijk; 2. Mieke Tas, Pijnacker; 3. A. Kraan-den Hartog; 4. Ans Boere, Reeuwijk; 5 Thea Vergeer. Reeuwijk; 6. Ria Schoot, Roelof arendsveen; 7. Lyda Berg, Zoe terwoude. Junioren: 1. Jan van Rijn Jac.zn, Zoeterwoude; 2. Rudie van Rossum, Zoeterwoude; 3 Wilbert de Boer, Zoe terwoude; 4. Frans de Jong, Zoeterwou- plechtigheid hield de bisschop een toe spraak. Het kerkgebouw was tot de laatste plaats bezet. Na de mis bestond er gelegenheid monseigneui Mihayo persoonlijk de hand te drukken iri het Parochiehuis. Hier werd in een rustige sfeer wat "an gedachten gewisseld. Monseigneur Mihayo verklaarde bijzon der verheugd te zijn enige tijd in Ne derland te mogen vertoeven. Hij sprak zich voorts -ovend uit over de wijze waarop het jeugdkoor in de Willibrord kerk had gezongen en stelde vast: „Ook in Tanzania wordt de liturgie meer en meer aangepast aan de volksaard." Helaas was de tijd te kort om uitvoe rig te kunnen ingaan op een aantal verschillen. Donderdag 18 maart aan staande zal mgr. Mihayo te Oegstgeest een bijeenkomst bijwonen, voorbereid door de dekenale werkgroep voor mis sie- en ontwikkelingswerk tezamen met het Interuniversitair Instituut voor Mis- siologie. vaardigheden die b(j het vaststellen var huren in de Hoogendorpstraat en omge ving begaan waren, duidelijk aan d< kaak gesteld konden worden. Terwijl het Comité hieraan werkte, ontdekte het ook, dat er nog veel meei te doen was. Ook in andere delen var „Plan Noord" bleken de huren op on juiste wijze tot stand te zijn gekomen. Bovendien kwamen er vele wenser op het gebied van de leefbaarheid aar het licht Reeds bij het behandelen van de huur- kwestie liepen de meningen van de lqden van het Buurtcomité en van de tegenwoordigers van de „Bond Huurders en Woningzoekenden" sterk uiteen. Die verschillen kwamen nog scherper aan het licht: het kreeg er zelfs de schijn van dat de „Bond voor Huur ders en Woningzoekenden" geen enkele vorm van samenwerking wilde met wie dan ook'. Vele leden van het Buurtcomité waren het met die houding niet eens standpunt dat „iedereen een vijand de buurt is". Een door het Buurtcomité gewenste samenwerking met het „Maatschappelijk Contact Orgaan" werd door de vertegen woordigers van de „Bond voor Huurders en Woningzoekenden" afgewezen Daar bij ging de Bond zover, dat hij de leden van het comité onder druk probeerde te Als „Plan Noord" met de ni „vijanden van de buurt" in zee ging, kon de bond daar niet achter staan. Het buurtcomité moest maar aftreden om de „Bond van Huurders en Woning zoekenden" de gelegenheid te geven, betere comitéleden aan té stellen. Het Buurtcomité besloot toch, met het „Maatschappelijk Contact Orgaan" in Wij gaan door met het behartigen van de belangen van heel „Plan-Noord" (al les achter Herensingel en Maresingel) er nu zonder de mantelorganisaties van de C(ommunistische) E(enheidspartij) N(e- derland), die zich achter de „Bond var Huurders en Woningzoekenden" ver schuilt. Deze, op de leer van Mao stoe lende communistische organisatie, ge bruikt de bond en andere mantelorgani saties om elke vorm van maatschappelijk leven te ondergraven. Daar het comité „Plan Noord" dit niet wenst, heeft het buurtcomité „Plan Noord" de samenwerking verbroken. Het contactadres van het buurtcomité blijft M. v. d. Zwan, v. Hogendorpstraat 24. NIEUWKOOP Onder auspiciën van het Kunstgenootschap ,,'t Regthuys" Is In het Oude Raadhuis een expositie ingericht van oude Nederlandse Grafiek uit het bezit van mevrouw De Graaf-Bierbrou- wer. In de beneden en bovenzaal prijken vijf en vijftig prenten, die een gedeelte vormen van dit kabinet, dat mevrou' Graaf in betrekkelijk korte tijd bijeen gebracht heeft. De opening werd zaterdagmiddag ver richt door de heer S. Emmering, anti quair en prentenhandelaar, die er in zijn speech op wees, dat dit de eerste expo sitie is welke de eigenaresse houdt. Hij opende de tentoonstelling als goede goed vriend en collega. Het prentenkabinet licht ons in ov rol die de vrouw vroeger heeft gespeeld en de wijze waarop men in vroeger eeu wen het werk van de vrouw heeft vast gelegd, getuigd van grote precisie, ge duld en opmerkingsgave alsmede het be zit van de kunst om alles zou natuurge trouw weer te geven. In de prenten is het streven vande vrouw naar de zelf standigheid weergegeven, die wordt gegeven door een vrijheidsdrang en hoefte aan vrije meningsuiting ook toen al bestond. De prenten zijn overigens afkomstig van een groot aantal kunstenaars uit de vijftiende tot de zeventiende eeuw, waar onder Cornelis Bloemaert, Jacob Gole, Ja cob Houbraken, Lucas van Leyden, Rem brandt van Rijn Saenredam en Antonie Waterloo die allen hun visie op hun tijd prachtige grafures en etsen hebben weergegeven, hetzij in portretvorm, ko mische taferelen, maar ook in roman- HILLEGOM De leden van het hoofdbestuur van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur waren voor de maandelijkse hoofdbe stuursvergadering in Treslong te Hillegom bijeen. De niets ver moedende algemeen secretaris- penningrneester van de K.A.V.B. de heer H. A. G. de la Mar was verzocht zijn echtgenote mee te brengen, wat voor hem de zaak •vat onduidelijk maakte. Hij ver- noedde iets, zei hij later in zijn oespraak, maar niet, dat hem de Nic. Dames-medaille voor zijn ver diensten in het bloembollenvak zou worden overhandigd. De heer I. F. Ch. Dix hield een waarderen de speech, omdat de voorzitter van 'iet bestuur der Stichting Nic. Damesfonds, de heer C. Driehuizen door ziekte verhinderd was en bood hem de medaille aan. Voor hem ontvingen dr. E. H. Krelage. prof. dr. E. van Slogteren, dr. A. J. Verhage, dr. J. J. Beijer en de heer M. J. F. Ch. Dix deze onder scheiding. Een gemiddelde van dén per tien jaar. tische landschappen met een rijkdom flora. Ook de dieren zijn een dankbaar onderwerp van de makers geweest. Alle tentoongestelde prenten zijn ori ginelen, die telkens bij nadere beschou wing bijzonder verrassende gegevens be vatten en een duidelijke weergave zijn van het leven uit vroeger eeuwen. De tentoonstelling zal tot en met 21 maart a.s. elke middag van 25 uur voor be zichtiging geopend zijn. Wijziging in bestuur van „Dienstverlening" VOORSCHOTEN In het bestuur van de interkerkelijke stichting voor maatschappelijke dienstverlening is de heer H. A. M. Bentlage afgetreden als voorzitter. De heer Bentlage blijft nog wel bestuurslid. Het bestuur bestaat uit: de heren F. Zilvertant, voorzitter; Ir. H. A. J. Rynda, secretaris, Drs, R. B. de Bondt, penningmeester. De_ overige bestuursleden zijn: de dames van Sluijs-Visbeen, W. Verhaart-Van Kesteren en Th. van Wijk-Bennink, alsmede de heren H. A. M. Bentlage en Ir. J. Barkhof. Ook is er een wijziging in de taakverdeling tot stand gekomen. Met ingang van 10 maart heeft me vrouw A. Oomen-Serrarens haar werk zaamheden als maatschappelijk werk ster in dienst van de stichting beëin digd. Haar taak is overgenomen door mevrouw M. Ponnker-Uiterwijk, di< bereikbaar is in haar kantoor School straat 6a, telefoon 5323. De algemene leiding van de gezinszorg en de bejaar denzorg blijft in handen van mevrouw Gautier-van Hee, hierin bijgestaan door mevrouw Visser-Gijzel Voor de gezinsverzorging en door deman voor de bejaardenzorg. Geminidames volleykampioen VOORSCHOTEN Het eerste da mesteam van de Voorschotense Volley balvereniging GEMINI is kampioen ge worden van de 2de klas in het rayon Leiden. Na vorig jaar kampioen te zijn geworden in de derde klas, hebben de ïs zich in een seizoen geplaatst de eerste klasse. Met nog drie wedstrijden te spelen is de voorsprong op de concurrentie al zo groot dat aanvoerster Nel Passchier de vlag kan hijsen. De sportieve tegenstand van het Leidse G.G.V- was niet voldoende, even als de matige strijd die Rijnsburg 2 week leverde om de Voorschotense meisjes maar enigszins te kunnen be dreigen. De GEMINI-heren, ook vorig jaar gepromoveerd naar de 2de klasse, heeft reeds een voorsprong van 3 pun ten op de naaste concurrent, het Wasse- naarse W.V.V., dat na de nederlaag die GEMINI het toebracht, van de eerste plaats werd verdrongen en totaal slag is, dit tot begrijpelijk genoe gen van de Voorschotense heren, die thans de ranglijst aanvoeren. De Best in galerie Pomp WARMOND In Galerie Pomp te Warmond werd zaterdagavond een ten toonstelling geopend van landschappen, portretten en stillevens van de heer De Best. De expositie blijft te bezichtigen tot en met 3 april. Galerie Pomp te Warmond ('t Hoekje) is geopend, da gelijks van 14.00 tot 22.00 uur en zon- van 12.00 - 22.00 uur. Jos v. d. Weyden wint Omloop van het Westen UITHOORN De door de Uithoorn- se wielerclub georganiseerde clubont- moeting met Avanti uit Alphen aan den Rijn jin de jaarlijks terugkerende om loop van het westen over 65 km dwars door de wijde polders is wederom een groot succes geworden. Na een lange winterpauze is dit al tijd weer een vlammende wedstrijd, vooral omdat iedere renner weer wil laten zien met welke bedoelingen hij dit seizoen op weg wil gaan. In de amateurklasse leverde Jos v. d. Weyden uit Nieuwkoop een prachtige prestatie door drie stevige Uithoornse renners met wie hij als enige Avantirenner was ontsnapt, in de eindsprint af te straffen Uitslag Amateurs 65 km: 1. J. v.d. Weyden A. 2. K. v.d. Knaap U. 3. Th- Oudshoorn U. 4. P. Koeleman U 5. W. Veenboer U. Uitslag nieuwelingen 65 km: 1. J. v.d. Weide U, 2. J. Lammers A. 3- P. Zejer- veld U. 4. H. Versteeg U. 5. M. Schijf U. Aspiranten II km. 1. K. v. d. Wereld U. 2. H. de Bruin A. 3. T- Aartman U. 4. J. v. Leeuwen U. A Jeugd: 1. L. Jansen A. 2. J. de Bruin A. 3. H. v.d. Helder U. B Jeugd 1. E- Pols A. 2. R. boef U. 3. K. Wijfjes A. H. Laterveel won laatste wedstrijd van Viscollege HSV LEIDEN Het Leids Viscollege HSV hield afgelopen weekend de laatste on derlinge viswedstrijd van dit seizoen. De vangst was redelijk. Uitslag: 1 H. Later- veer 2355 gram, 30 stuks; 2 A. Does burg 2115 gram, 28 stuks; 3 H. Mon- tanus 1500 gram, 15 stuks; 4 J. v. d. Linden 1405 gram, 14 stuks; 5 Later- veer sr. 850 gram, 10 stuks; 6 G. C. Bontje 835 gram, 12 stuks; 7 K. Later- veer 455 gram, 4 stuks; 8 J. Leuering 400 gram, 6 stuks; 9 T. Arnoldus sr. 355 gram, 4 stuks; 10 C. Arnoluds jr. 285 gram, 3 stuks. Ook de hengelsportvereniging De Flo- rel viste zaterdag voor de laatste maal dit seizoen wel in de Ringvaart. De vangst was maar matig. Uitslag: J. C. Ooijendijk 1550 gram; P. Noordermeer 1040 gram; I. L. van Bohemen 900 gram; G. Ligtvoet 480 gram; H. Abspoel 430 gram; J. Beekman 260 gram; J. van Brakel 180 gram; C. Chaudron 150 gram; J. C. ten Donkelaar 80 gram en H. Ooijendijk 70 gram. Drukke receptie ds. Hartkamp Hillegom Zeer vele receptiegan- gers hebben zaterdagmiddag in de aula van de Chr. Mavoschool aan de Molenlaan de hand gedrukt van Ds. J. Hartkamp, die vorige week maan dag zijn 40-jarig ambtsjubileum als gereformeerd predikant herdacht. LEIDEN Tussen zaterdagavond en zondagmorgen is een diefstal gepleegd in een woning aan de Pioenstraat, waaruit 600 gulden gestolen zijn. Rob Meiman is bij dat ongeluk gestorven. Verbijsterd door de be richten van zijn dood, realiseerden wij nog niet, wat dit betekende. Een jong leven was ineens afge broken, in een flits was het ge beurd. Erg was dit. Langzaam dringt het tot ons door wat het wil zeggen. Langzaam ko men tot de ontdekking, wie Rob Meiman eigenlijk was. Tijdens zijn leven was alles zo vanzelfsprekend. Hij geeft zich op als leerling-tam boer bij de Franciscusband. Hij is snel in het leren, speelt al gauw mee en wordt een zeer bekwame tamboer. Hij gaat zelfs leerlingen opleiden in de eerste beginselen van het tamboer-zijn. Hij is een stille werker, een vro lijke jongen met een altijd blij ge zicht, lacht graag. Hij moppert niet zo gauw en als er iets gedaan moet worden, dan is hij zonder veel ophef aan het werk. Wij staan er niet van te kijken dat er een mars van zijn hand komt, de „Pipercup" noemt hij hem. „Een eenvoudig en klein marsje", zegt hij zelf. Het is allemaal zo gewoon, zo echt Rob Meiman.Maar nu realiseren wij ons, wie hij was. Je gaat op tellen wat hij deed en wat je zo vanzelfsprekend aannam. Hij heeft een kort leven gehad, maar daarin heeft hij zich toch een plaats veroverd in zijn kring die moeilijk op te vullen is. Rob was een stille werker, altijd blij, vol idealen voor de toekomst, met plannen die hij maakte voor zijn examen op de mavo. Waar hij ook was, op school, op de band steeds stond hij klaar om te hel pen. Hij viel niet op door drukte, trad niet op de voorgrond Maar juist daarom en vooral nu valt zijn gemis op. Rob Meiman, je blij gezicht, je lach, je werk, wij zullen het moe ten missen, wij zullen ons best doen je niet te vergeten. Telkens als de band, jouw Franciscus Band, jouw werk, de Pipercup slaat zullen onze gedachten bij jou zijn, jouw werk zal je onder ons levend houden. Dat God je moge belonen voor je leven hier, je werk hier, je voor beeld voor ons allen, is onze bede. Rob, leef in rust en vreugde bij God. De Franciscus Band.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3