STUNT VAN BONA STARS Danaiden vlot langs Die Haghe Ook winst TBS- dames Teylingen zege na verlenging Topper voor Algemene Top nog in de lorgen Uitverkochte hal hoont Fiat Stars Kringrecord Dick Werter Bataven in voorste rij AVRO -cross Hemel voor Ter Leede nog donker Trieste dag voor schakers MAANDAG 15 MAART 1971 (Van onze basket ballmedewerker) LEIDEN. „Honderd, honderd, honderd", schreeuwden de uitzinnig geworden ruim negenhonderd man tellende supportersschare in de bomvolle Vyf-meihal, om het Amsterdamse Fiat Stars met een nederlaag van in de drie cijfers totaal te vernederen. En Bona Stars' grote man Pieter van Tuyll voldeed daar in de laatste minuut met graagte aan. Als één man rees het publiek op om tot aan 't eindsignaal zijn favorieten hiervoor juichend te bedanken. Met de overtuigende cijfers van 10187 werden de ontredderde Amsterdammers naar huis teruggestuurd en zyn de Leidse Stars er op overtuigende wijze in geslaagd een greep te doen naar de derde plaats. Coach T. Toth en zijn pupillen hebben er alles aan gedaan om deze coup te doen slagen. Er was een extra-training ingelast en zaterdagmiddag al kwamen zij by elkaar in de Korte Vliet om zich in alle rust op dit duel te kunnen voorbereiden. By de tactische bespreking werd het spel van Fiat Stars helemaal geanalyseerd en tot in de finesses besproken. Zodoende wist iedere speler precies wat hem te wach ten zou staan en hoe er gehandeld diende te worden. Vlak voor het begin van de wedstrijd kwamen de spelers pas in de hal en eenmaal omgekleed werden zy meteen al met een oorverdovend gejuich in de ..arena" begroet. In een eendrachtige samenwerking waren het Paul Ruysenaars en Har Stol, die het duo Ton Boot-Kees Smit het spelen nagenoeg onmogelijk maak ten en slechts af en toe werden gepas seerd. Daar de overige drie spelers hun aanvalsgeweld zo ioed als lamgelegd, sie uitvoerden, werd het Amsterdamse verdedigende taak met eenzelfde preci- Uit armoe werd de Amerikaan Joyce, die tegen Peter de Jong geen voet aan de grond kreeg, gewisseld, maar ook Emanuelson maakte geen deuk. Het aanvalsspel van Bona Stars d aarente- gen groeide van minuut tot minuut in klasse en de ene combinatie was nog mooier dan de anderen. Paul Ruysenaars en Har Stol profi teerden gretig van de openingen, die de zwaarbelaagde Pieter van Tuyll voor hen trok. Dit resulteerde in de voor onmogelijk gehouden 56-32 ruststand in het voordeel van Bona Stars. Met een minutenlange ovatie werden de Stars hiervoor beloond. Coach Toth waar schuwde zijn mannen nu, dat Fiat Stars met alle middelen zou proberen veran dering in de stand te brengen. Deze UTRECHT Ook de altijd lastige uitwedstrijd tegen UW in Utrecht heb ben de dames van Bona Stars in winst weten om te zetten. Met een overwin ning van 2917 op zak togen de Leidse dames huiswaarts. Bij rust stonden zij met 1615 achter. Daarna pakten zij echter de zaken energieker aan, wat meteen in de stand tot uitdrukking Via 1624 en 2534 behaalden zij een verdiende 2947-overwinning. Door de nederlaag van concurrent Vodo zijn er misschien nog kansen op een kampioenschap. Scores: Marian Otten 13. Regien Kleiss 10. Joke Zandbergen, Lieve Mortelmans en Mieke Zandber gen elk 8. Uitslagen: Bona Stars D2Argus 1 2365; Bona Stars D3—AHS 1 16—13; Bona Stars 3Bona Stars 4 5955. Bona Stars 2Suvriki 2 9248. bewering werd maar al te zeer be waarheid. Fiat Stars had gezien dat het Deze mentale injectie gaf de basisfor matie van Bona Stars, Pieter van Tuyll, Paul Ruysenaars, Peter de Jong, Har Stol en Ben van Cleef. al meteen vleu gels. Met snelle uitvallen langs de zij lijn hielpen Paul Ruysenaars en Har Stol Bona Stars aan de eerste punten, er zo voor zorg dragend dat de Leidse formatie van meet af aan een voor sprong had. Via 94 kwam van de Broek van Fiat Stars liet zijn mannen overschakelen op een zone om aldus te oroberen de aanvalsdrift van de Leide- naren te temmen. Het tegendeel ge beurde, Peter de Jong ontredderde met zijn zuivere afstandsschoten deze zone, 2716 na 10 min., waarop Fiat Stars het weer met een man-to-man ging oroberen. Het was de grote, luidruchti ge supportersschare al duidelijk gewor den dat de verdediging van Bona Stars uitstekend in elkaar zat. met basketball gewoonweg overklast werd en zocht he*, nu in laag bij de grondse, ruwe en ongecontroleerde praktijken. Het sterk meelevende pu bliek dreigde zelfs enige malen het veld oo te komen, toen de acties van Fiat Stars te grof werden. De Amsterdam mers hadden zich zelf geheel niet meer in de hand en Ton Boot dreigde zelfs op de vuist te garn met oud-Bona Starsspeler Dennis Hollander én een eigen Amsterdamse supporter. Bona Stars bleef desondanks regelmatig sco ren vooral door de onberekenbare acties van Jaap M~assen, d:e de met vier persoonlijke fouten bedeelde Peter de Jong verving. Tom Joyce behoedde Fiat Stars met zijn twintig punten voor een algehele afgang, maar daar tegenover zetten Bona Stars grote drie voldoende tegenpimten. Begeleid door een „nee niet huilen" van het publiek werd Ton Boot naai* de spelersbank gehaald, ge volgd door Smit, Rubin en van Kooten met vijf pers. fouten. Paul Ruysénaars en Har Stol volgden hen. maar dan begeleid door een oorverdovende ova- Toen tenslotte de honderdpuntengrens nog overschreden werd was het einde helemaal zoek. Uitzinnig van vreugde werd het eindsignaal van de zwak lei dende Amsterdamse arbiters begroet, waarmee het slot kwam van de beste basketballwedstrijd ooit in Leiden ge peeld en waarover nog lang nagekaart :al worden. De Leidse spelers en coach raakten allen niet uitgepraat over de ongelooflijke steun van de supporters schare, die daarmee belangrijke hebben bijgedragen aan deze fantastische over winning. Scores: Bona Stars: Paul Ruysenaars 26(16—10). Har Stol 25(17—8), Pieter van Tuyll 17(710), Peter de Jong 12(84), Jaap Maassen 15(213), Ben van Cleef 6(60). Fiat Stars: Joyce 24(4—20), Smit 20(10—10), v. d. Molen 15(69), Boot 15(10—5), Rubin 10(2—8). Uitslagen: PuchDED 8779, Agoni FAC 88—73. SVEDonar 7594. R 'dam ZuidSuvrikri 9159. Land- j lust-Levi'sFlamingos 4182. De stand: Levi'sFlamingos 1734. j R 'dam Zuid 1630. Punch 1726, Fiat i Stars 18—26. Bona Stars 16—24. Suvri- i kri 1716, Landlust 17—12. Donar 16i 10. DED 17—10. FAC 178. Agon 17— 6. SVE 17—0. prachtige show tegci VALKENSWAARD Op de slot- zwemwedstrijden, die een afsluiting zijn van de in alle kringen gehouden kring jeugdzwemtrainingen heeft de LGB'er Dick Werter een nieuw kring- record gezwommen op de 200 m. wis selslag. Met een tijd van 2.37.5 legde Dick tevens beslag op de tweede plaats. Leo Markesteijn (BZPC) en Peter Wol- ters (LGB) werden zesde en zevende in respectievelijk 2.45.- en 2.46.9. Een vierde plaats voor Dick Werter op de 100 m. vrije slag met een tijd van 1.02.8. Leo Markesteijn werd hier vijfde in 1.03,6 terwijl Dick Pracht (De Zijl) met 1.07.2 in de achterhoeden te recht kwam. Bij de meisjes legde Renée Platje (LGB) dezelfde afstand af in 1 10.6. waarmee zij op de zevende plaats beslag legde. Anke Schueler (LGB) en Monique Plouvier (LGB) lie ten de chronometers op 1.16.4 en 1.18.2 Meer succes op de 100 m. schoolslag. José Neuteboom (LGB) wist zich als tweede te klasseren met een tijd van 1.25- Marian Kriege (BZPC) maakte een tijd van 1.33.2. terwijl Karin de Vos (De Sleutelstand) werd gediskwalificeerd. Eveneens een tweede plaats voor Peter Wolters (LGB) die na 1.20.5 aantikte. Ad v. Straalen van de Gouwe werd derde in 1.22.1, terwijl de LZC'er Jan Evert Masurel tot 1.37.4 kwam. Een zesde olaats was weggelegd voor Renée Platje (LGB) op de 100 m. rugslag (tijd: 1.17.5) Anke Schueler (LGB) tikte na 1.24.6 aan. De 4 maal 100 m. wissels'lag esta fette werd door De Goude-Rijnstreek in 5.25.8 overbrugd, terwijl de 4 maal 100 m. vrije slag een tijd opleverde van 4.24.7. HILVERSUM Bij de gisteren gelo pen AVRO-cross te Hilversum waren onder de wedstrijdlopers een groot aan tal Bataven. Leontine Boom werd 8e op de 1000 m. meisjes B. wat een zeer goede prestatie genoemd mag worden voor een eerstejaars-B-meisje. Haar tijd was 4.45 min. Leo Mooyman- liep zich naar een goede 7e plaats op de 5200 m. jongens B. in 17 min. 43 sec. Bij de heren kwam Clemens v. Roode als eerste Ba taaf binnen. Hij liep de 5600 m. in 19 SASSENHEIM De donkere wolkei boven de „ter Leede-hemel" zijn zater dag niet verdreven. Toen men bij de 0 0-ruststand hoorde dat medekandidaal De Zwerver bij Quick Boys met 1C achterstond, loerde Ter Leede dat dit zo zou blijven. Maar na afloop, waarbij ae stand wel bij Ter Leede 00 was geble ven, kwam het bericht dat De Zwerve; ook gelijk had gemaakt. Zodoende is het a.s. zaterdag een beslissingswed strijd op een neutraal terrein. Over de wedstrijd zal niemand tevre den zijn geweest. Ter Leede mist aan voerder Van Biezen (vakantie) en v. d Fange (2 wedstrijden geschorst). Dit was goed merkbaar. De nodige rust die Van Biezen er in kon brengen, was ver te zoeken. Van enig samenspel was geen sprake. Piet de Bruin speelde wel weer mee maar stond op een verkeerde plaats en kon daardoor ondanks hard werken niets verrichten. Daarbij een schotloze voorhoede die wel degelijk enige kansen kreeg aangeboden maar volkomen faalde Behoudens een fraaie vrije trap van W. v. Ginhoven waarbij de bal net tegen de uiterste bovenhoek kwam, viel er weinig te zien van de kan van Ter Leede. SASSENHEIM. De eerste helft had een rustig verloop. Teylingen speelde in een andere formatie. Er kwamen leuke combinaties uit, maar veel inzet was er niet. Maar na vier minuten kon Zoet een keurige pass van Van Dam beheerst naast doelman Buitelaar schieten (1—0). Er kwamen meer prachtige aanvallen, maar stopper-aanvoerder Boogaard greep goed in. Toen kreeg Slats va kans om alleen voor doel gelyk te maken, maar schoot naast. van G. Buitelaar staat Teylingensucces in de weg. In de 12e minuut kon B Weze de stand gelijk maken (11). In de tweede helft kwam Wassenaar goed opzetten maar Slats schoot in het zijnet. Hierna moest Hoogervorst enige malen goed redden. Na 18 minuten kon Arie Jonker na enig heen en weer getrap de bal kei hard in het Wassenaarse doel schieten (21). Een lichte overtreding van Tey lingen gaf scheidsrechter C. P. Kok een strafschop. Wezenaar nam deze en Hoo gervorst tikte de bal over de lat! Hierna volgden vele. aanvallen van Teylingen met gevaarlijke doorbraken van Wasse naar. Bij een keihard schot moest een Teylinger zich beschermen, maar ondanks dat zakte hij toch ineen, de arbiter gaf weer. een strafschop. Nu belastte Van Beelen zich hiermede en schoot naast! Kort voor het einde kende de arbiter voor de derde maal een penalty toe. Van Beelen wist deze wel te benutten: In de verlenging trok Teylingen pas met veel inzet ten aanval. Na 4 min. kon Jos Eikens een prachtige voorzet van v.d. Vlugt hard naast doelman Bui telaar te zetten (32). Wassenaar kwam hierna weinig aan het spel te pas. In de 15e minuut brak Fr. van Dam goed .door en bracht de stand op 42. Ook in de tweede helft van deze ver lenging een aandringend Teylingen. Een slap schot van Hennie Zoet was toch te veel voor Wassenaars goalie en de stand kwam op 52. LEIDEN In de tweede klasse C heeft slechts LSG II de stryd voorlopig gclyk weten te houden. De hoogste borden hebben het goed gedaan; slechts Key- ser leed ecu nederlaag. De staart heeft het echter verprutst; van de afgebroken partyen is die van Van Deursen glad ge wonnen. Schuering en Van de Drift staan echter teveel materiaal achter. Philidor II maakte een goede start tegen Dordrecht. Te fel op winst belust, werden echter de nodige punten ver speeld. Slechts A. Smit scoorde nadat hij een kwaliteit had veroverd op de Dordtse poëet. Opmerkelyk is dat juist Ketting, die al op de negende zet een stuk weg- blunderde, zijn partij moest afbreken. Remise door eeuwig schaak bleek echter ijdele hoop, zodat hij alsnog heeft ge capituleerd. tiet (Van c korfbalmedewerker) DEN HAAG Het Haagse H.K.V., dat ook in de veldcompetitie tegen degra datie moet vechten, heeft het De Danaiden niet al te moeiiyk kunnen ma ken. Tot de rust konden Bos en zyn mannen aardig bybiyven, maar nadal de Leidenaren de Hagenaars even naast zich geduld hadden, liepen de Lei- denaren uit naar een beslissende 63 voorsprong. De Leidse ploeg kwam met invallers voor Pasman, die vlak voor de microcompetitie als lid be dankte en voor de nog steeds geblesseerde Casper van Nierop, die door Aad van Nierop en Hans v. d. Leek verdiensteiyk vervangen werden. De thuisclub opende na een vruchteloos kwartiertje de score door een tref fer van v. d. Horst. Deze achterstand leverde de Danaiden de nodige moeite op, want pas na ruim een half uur spelen kon Erik Filemon met een ver schot de score recht buigen (11). De wisseling bracht meteen meer gevaar in de Leidse aanval en binnen twee minuten hadden de Sleutelstadbewonen de leiding genomen. Voordat HKV'er Hulshorst een vier meter worp miste, had Sander van Una- aan de overzijde reeds de juiste richting gevonden, waarna Aad van Nierop nog twee minuten later van ver inknalde. (13). Nog in dezelfde minuir halveerde oudinternational Gerard Bos, trainer van de Danaiden de achter stand via een benutte strafworp (23). De „scholieren" konden met dezf kleine voorsprong ook gaan rusten Ook in het eerste kwartier van de tweed? helft werden er geen doeltreffende acties ondernomen. In de 16e minuul herhaalde Bos hetzelfde staaltje van voor de pauze en de balans was weer in evenwicht (33). Nog in dezelfde minuut bracht Gerard Nap HKV eigen lijk de genadeklap toe door zyn ploeg opnieuw de leiding te bezorgen. De Hagenaar Oele kreeg in de 21e minuut wel een unieke kans op 44, maai verprutste die vanaf de strafworpstip. En weer slaagde Nap erin binnen zes tig seconden na de Haagse misser een belangrijke treffer te plaatsen. (3—5) Toen Aad van Nierop veertien minuten voor tijd het voorbeeld van zijn cap tain volgde, was het wel gedaan met de als los zand aan elkaar Haagse formatie Dat Nora Borger met nog 11 minuten te gaan var ter inschoot, kon de Leidse ploeg nauwelijks verontrusten. Twee minuten voor het einde had De Danaiden zelfs nog ruimer kunnen zegevieren, maar Ciska Peters faalde bij een strafworp. De Leidse ploeg handhaafde zich daar- P." door als duidelijke aanvoerder van de middenmoot, op geringe achterstand van de drie koplopers. De Algemene behaalde tot nu toe de belangrijkste zege van dit seizoen. He! Haagse Ready, dat de Leidenaren volgde op twee punten met twee wedstrij den minder gespeeld, moest gisteren geklopt worden en dat gebeurde ook Met miniem verschil en een zeldzaam lage score van 21 werd Ready m enkele jaren weer eens een nederlaag toegebracht, waardoor De Algemen- de kansen geheel in eigen hand heeft gehouden. De blauwwitten resten no; twee wedstrijden, waarvan er één de beslissende match wordt tegen Fortuna dat één verliespunt minder heeft dan onze stadgenoten. De Algemene begor goed. maar bracht de mooiste kansen om zeep. Na 10 minuten miste Read; haar eerste strafworp, waarna de thuisclub hetzelfde deed. Na ruim eer kwartier schoot Wim van Iterson van afstand in, waarbij het in de eerst» helft bleef, mede door het missen van een strafworp door de Hagenaars In de tweede helft zakte het spelpeil aanzienlijk naarmate de tyd verstreekF Na 1 minuut kwam Ready eindelijk langszij, waarna de gasten opnieuw twee strafworpen misten. Nadat Junior Jannie van Weizen Inneke Thijssen (en kelblessure) had vervangen, liet Ready ook de vijfde strafworp liggen. Toen Betty Stouten in de 20e minuut een slim genomen vrije worp afrondde, de beslissing gevallen, want een steeds zenuwachtiger aanvallend Read} kreeg weinig kansen meer van een hechte blauwwitte defensie, waarvan' alleen het damesduo af en toe in moeilijkheden kwam. De Algemene herdacht met een minuut stilte het by de dodenrit verongelukte lid Rob Meiman. herdacht loe taan' Ir1" RapiditasPernix Pernix heeft het niet kunnen redden tegen micro-hoofdklasser Rapiditas. De Zutphenaren hadden met het ingaan van de rust al een 31 voorsprong, welke door Pernix in de tweede drie kwartier niet weggewerkt kon worden Pas na 20 minuten viel de eerste treffer, welke door Paul Mekking vlot be antwoord werd. Via o.a. een benutte strafworp liep de thuisclub 31 voorsprong met de pauze. Na de thee liep de achterstand voor Pernix op tot drie punten. Cees de Rooy kon deze achterstand voor een klein gedeelte wegwerken, waarna de Zutphenaren weer aan bod waren. (52). O.a. op de derde Leidse treffer van Jacob Bakker, had Rapiditas een doeltreffend ant woord. (63). Toen iedereen dacht, dat hiermee de beslissing gevallen was kwam er bijna een kentering in de strijd, toen Pernix heel dicht bij haar tegenstander kon komen. Treffers van Paul Mekking en Kees de Rooy kleinden de achterstand tot miniem verschil, wat door Pernix niet overbrugd kon worden. Toen Rapiditas in de 25e minuut 75 scoorde, restten Pernix nog 20 minuten. Ons EilandVicus Oriëntis Vicus Orientis, voor het eerst weer na de zaalcompetitiè binnen de lijnen, had met een onsamenhangend spelend Ons Eiland geen enkele moeite. Hoe wel de zwartwitten al meteen het initiatief namen, kon het klasseverschil pas ver in de tweede helft goed tot uitdrukking gebracht worden. Na 41 ruststand finishte Vicus toch nog ruim met 92. Ruud Niessing gal zijn ploeg een goede start door tweemaal van ver in te schieten, Pier Beekman Ons Eiland nog enige illusies gaf. (12). Wim Meyer deed deze echter teniet en toen Bram Westbroek uit een fraaie doorbraak scoorde, was het wel gebeurd met Ons Eiland, dat na de rust conditioneel niet best voor de dag kwam. Na 7 minuten in de 2e speelperiode stond het Mattie Baart op scherp, waarna Charles Arnoldus 25 inschoot. Ons Eiland liet een goede kans op herstel liggen, door twee strafworpen te danks dat Vicus een goede wedstrijd speelde, was trainer Hensen duidelijk niet tevreden met de moeizaam oplopende score. Daar kwam verandering in toen Ruud Niessing kort achter elkaar 2 keer faalde vanaf de stip. Flip v. d. Meygaarden, Wim Meyer en Lenie Niessing na een fraaie combinatie deden iets aan de produktiviteit van de zwartwitten. (28). Twee minuten voor tijd schoot Bram Westbroek de zege bijna in de dubbele cijfers, (29) Met nog drie wedstrijden voor de boeg, waarvan er twee! tegen concurrent Swift, is de positie van Vicus nog verbeterd door het gelijke spel van volger Pams bij D.T.V. In de microcompetitie deelde TOP de punten met Ten Donck in de beslis singswedstrijd om degradatie naar de derde klasse. Beide ploegen moeten nog een wedstrijd spelen tegen een nog onbekende ploeg. Hannie van Vliel gaf TOP reeds in de 7de minuut de leiding, die echter door Ten Donck te niet werd gedaan (11). Een minuut later bezorgde Rob Meyer een veel schietend TOP opnieuw een voorsprong, die door een defensiefout van Wilma Kuhn verloren ging (22). Zij herstelde even later haar fout door voor 3—5 te zorgen, waarna Kees Zuurmond voor 2 punten verschil zorgde. De rusl ging in met 43. Na de hervatting kwam Ten Donck na een gemiste straf worp van Van Vliet op gelijke hoogte, (44). Deze score bleef een hele tijd gehandhaafd, totdat Kees Zuurmond met een verrassende doorbraak 5 op het bord bracht. Ten Donck slaagde er nog net in een punt te redden, waardoor een beslissing nog niet gevallen is. Victoria—KNS KNS slaagde er niet in zich ten koste van Victoria, duidelijk de zwakste broeder, wat meer te distanciëren van de onderste plaatsen. De oranje hemden kwamen n.l. niet verder dan een puntenverdeling 33, hetgeen zon der meer een teleurstellende prestatie genoemd mag worden na de goede •wedstrijd tegen Swift. Met Bram Zirkzee i.p.v. een op het laatste moment wegens dienst verhinderde Hen Brakel startte KNS niet overtuigend. Een in de 10e minuut opgelopen 10 achterstand werd pas na een half uur wegge werkt door Wim Brakel, waarna Hans Filemon voor een voordelige rust stand van 12 zorgdroeg. Toen dezelfde speler na de thee ook voor 1—3 tekende, leek KNS op een ruime zege af te stevenen. De Leidse ploeg ver zuimde echter door te drukken, wat haar duur kwam te staan. Tien minu ten voor het einde kwam Victoria op gelijke hoogte (33), waarbij het bleef Het was een matige vertoning in laag tempo gespeeld. Derde klassers Madjoe deed het beter tegen Schiedam dan in de eerste ontmoeting, maar moest toch beide punten aan de bezoekers laten. De Rijnsburgers namen door Bart van Zandwijk de leiding. De rust ging met 24 in door een doelpun' van Anke Timmers. Via 34 van Van Zandwijk finishte Schiedam met 73. Warmond zegevierde na een aantrekkelijke partij korfbal met 51 over hei zwak spelende ODO. Jan van Leeuwen en Wim van Huis zorgden waarna Jan v. d. Voet 2 strafworpen benutte (40). De 2e helft minder gehalte. Alleen Aad de Boer kwam nog tot scoren. Einduitslag 5—1 Noorderkwartier kon tegen Dubbel Zes heel weinig uitrichten en 113 volkomen kansloos tegen de Hagenaars, die met de rust al voorsprong hadden opgebouwd. Pas bij 40 scoorde Truus Buys tegen Mevr. Brandt-van Tongeren zorgde voor het andere Leidse punt. Na de her vatting kwam alleen Gé Brands nog tot scoren voor de roodbroeken (113) Cl Dev

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14