0STIA": jeidse scholier gedood jij dubbele aanrijding sombere ballade Krakers in Alphen worden vandaag uit pand gezet n )e Groot s voorzichtig John Bluming naar Leiden nog wat met de uperkorte hot pants ,V00R EEN PAAR KOGELS MEER" aaneenschakeling van schietpartijen AG 12 MAART 1971 LEIDSE COURANT AUTOMOBILIST ONVINDBAAR Grote aanvoer gladiolen maakt noteringen slecht LISSE Bij de Coöperatieve Bloem- 155180; lustige witwe, preludium, bollenveilingvereniging HBG (g.a.) te paul richter, v. d. eerden, charles, cassi- Lisse komen nog altijd duizenden man- ni 145160, kees nelis, karei doorman, den gladiolen ter veiling, al loopt het luckey strike, Christmas marvel blenda wel duidelijk af. Het heeft geen zin. 180225; carlton 105130; dutch mas- nog noteringen te vermelden, want die ter 120160; golden harvest 125140; liggen vrijwel over de hele linie erg flower rekord 6090. slecht. De gemiddelde prijs vorige vee anderen iekenhuis DEN. Een tot nu toe nog ende automobilist heeft gis- nd op de Apothekersdijk te i twee aanrijdingen veroor- waarbij de 17-jarige Leidse r Robert Meiman dodelijk ond. eerste aanrijding >e wielrijdster, mej. M. Snijders, chtoffer. Zij werd door de auto op het kruispunt Apothekers- insesspkade. Met een gebroken spaan oest in z'e'cenhuis defi later vloog tengevolge ■ijding de 17-jarige brom- Robert Meiman door de etalage winkel in kinderwagens Apothekersdijk. Hij werd op slag Zijn duopassagier, een 21-jarlge Leiden woonachtige jonge- twaar gewond en liep eer basisfractuur op. Hij kon nog niet worden gehoord, eidse politie, die onmiddellijk e'l'j ing in actie kwam, zette c'lt in naar een door getuigen fleerde witte auto en alarmeerde orpsen in de omgeving, hetgeen opleverde. Later even- ;t oo bet voertuig in een ander teruggevonden. Duim ochte auto aan de Leidse Haar- uwe straatnamen in Wassenaar 8ENAAR Op het terrein tus- Prof. Molenaarlaan en de Oost- weg worden op het ogenblik 70 gebouwd door de Wassenaar- uwvereniging. In verband daar- ^tellen B. en W. de raad voor aan -aaraan deze huizen ge worden. namen te geven. Voor- wordt o.m. de naam Van Belle de stichter van de plaats in deze omgeving. Verder: ar een boerderij, die in deze Dg moet hebben gestaan. Verder voorgesteld de naam Rijnlancf- intleend aan de naam ,van het emraadschap. Voorgesteld wordt de eerder vastgestelde namen an en Betje Wolfflaan te laten m omdat deze wegen door een ig van het uitbreidingsplan in de ïg van de Hillenaarlaan niet worden aangelegd. )EN Het is de modebewuste het laatste jaar Wat de mode niet gemakkelijk gemaakt. naar maxi en midi i de superkorte hot voorgeschoteld. Ook donderdag avond tijdens de modeshow odehuis De Groot (Breestraat 113, i één van de zalen van Holi- werden door zes mannequins short getoond. Het van ouds- at klassiek ingestelde modehuis Het nog een beetje voorzichtig aan de hot pants betreft. Maar de die geshowd werden waren bij- leuk, zoals bijvoorbeeld een elig kanarigeelhot pant-pakje, inge broek af te wisselen, in de Op deze plaats werd de 16-jarige scholier Rob Meiman geschept en door de uit van het pand gedrukt. HU overleed ter plaatse. Mr. Staah onbezoldigd ambtenaar burg. stand WASSENAAR Burgemeester mr. K. Staab heeft te kennen gegeven zich voor een benoeming tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand beschikbaar te stellen. B. en W. stellen de raad voor de heer Staab als zodanig te benoemen. Tot nu toe zijn in een dergelijke functie benoemd de dames I. H. Eenslman-Steghers. A. J. Ie Coultre- Foest, G. ,T van den Boseh-Brethouwer, A. W. Smallenbroek-Stoker, M. L. Hen- kemans-Catz en de heren ir. H. W Dunnewolt, mr. N. W. A. Brink. A. Lodder, S. .1. van den Bergh, F. J. A. M. Monchen, dr. J. J. M. Veraart en G. L. Elout. 14 op f3,12: 12 14 f2,11: 10/12 f 1.69 en 810 f 1.11. In alb- opsichten een dieptepunt. Een poging van de gladiolentelers in i Zuidwest Nederland om te komen tot een opkoopregeling, die mede door de overheid zou kunnen worden gesubsi dieerd, stuitte op de onwil van de Ne derlandse Gladiolusverenigng t.a.v. „maatregelen". Ieder moet voor zichzelf zorgen is het parool, maar het ziet er wel naar uit dat een aantal telers, die deze arbeid niet meer kunnen verrich ten, straks in grote moeilijkheden zul len komen. De late winter heeft wel voor enige opschudding gezorgd in de bloemenhandel. De prijzen zakten de laatste dagen van de vorige week op de Vrije Bloemenveiling HEG. tot een minimum, zoals wij nog niet gehad hadden dit seizoen. Vooral de narcissen kregen het zwaar te verduren, prijzen van boven de gulden waren een zeld zaamheid voor Carlton. Ook voor soor ten als harvest, dutchhiaster enz. draai den de dagelijkse prijzen v.o om de f 1.10/1,35. De afgelopen zaterdag lieten veel kwekers verstek gaan met de aan voer. Men heeft er goed aan gedaan, de noteringen van maandag, ondanks een vrij groot aanbod van bloemen (wat 's maandags meestal het geval is (lagen aanzienlijk hoger dan vorige week, en het ziet ernaar uit dat de prijzen de eerstkomende dagen nog meer zullen stijgen. Gelukkig is de -vorstperiode weer ten einde, en daardoor is de ex port weer belangrijk toegenomen. Carl ton was de afgelopen maandag boven de gulden, voor onder de was niet veel te koop. en als hoogste notering gold f 1,30. Ook voor de freesi- as zijn de noteringen weer aan de stijgende kant. Dagelijks hebben wij hiervan een bijzonder mooi aanbod en in een grote verscheidenheid van soor ten. Enkele noteringen: apeldoorn. Ion- don, dover, oxford, gudoshnik, Copland LEIDEN Nederlands karate-expert Jon Bluming 6e dan karate, 6e dan judo, 3e dan bojitsu, 3e dan lai jitsu, kendo en gewichtentrainingsleraar, de afgevaardigde van Japan voor deze sporten,heeft besloten voor de judoclub Eendracht de karatelessen te gaan ver zorgen. Deze lessen zullen worden ge geven in de dojo Vestestraat 40, Lei Poldercross in Zoeterwoude trekt velen LEIDEN De wenskaartenactie, die in de afgelopen maanden gevoerd werd voor het kinderfonds van de Verenigde Naties, heeft opgebracht in Katwijk f 3.222,20; Noordwijk f 2.669,80; Noord- wijkerhout f 1.040,40; Sassenheim f 832,60. Wanneer politie uurtje vrij heeft ALPHEN AAN DEN RIJN „Als ben. Het pand waar de krakers i ZOETERWOUDE Voor de tweede keer wordt zondag de Poldercross ge houden. De organiserende KPJ'ers vroe gen zich aan het" begin van de week bezorgd af of deze wel doorgang kon vinden, gezien de vele sneeuw op de weilanden. Het weer is echter verbeterd en niets staat nu dit sportief evenement meer in de weg. Vorig jaar startten bijna honderd dames en heren. Hoewel er geen voor-inschrijving wordt gehou den, blijkt uit talrijke reacties en ver zoeken om inlichtingen dat ook nu de fTui belangstelling weer groot is. Het jonge atletiektalent, Martien v. d. Hoorn uit Ter Aar, die vorig jaar vijfde werd. zal echter niet van de partij zijn. Met de jongste successen van zijn bliksemcar- rière in zijn bagage trekt de Neder landse juniorenkampioen zondag naar Hilversum voor de AVRO-cross. Wel zal plaatselijk favoriet en Batavan-atleet. Leo Mooijman, die ook bij de nationale veldloopkampioenschappen in de Noord oost Polder een rol van betekenis speel de, aan start komen. Het startschot valt om 2 uur. Men kan zich vanaf 12.30 uur laten inschrijven in het gymnastie klokaal aan de Schenkelweg, waar rui me kleedgelegenheid is. De prijsuitrei king vindt direct na afloop plaats in het Don Boscohuis. ndaag een urtje vrij hebben zet ten we de jongelui er wel uit'' ver klaarde vanmorgen de Alphense politie over de drie krakers, die vanmorgen negen uur een pand aan de Aarkade te Alphen hadden moeten verlaten. In de naoht van zondag op maandag zijn de jongelui, twee inwoners van Alphen en een Boskoper in het pand getrokken. Maandagmorgen kregen ze al bezoek van de politie en diezelfde mid dag werd een brief bezorgd van het ge meentebestuur waarin zij werden gelast het pand voor woensdag te verlaten. Na een gesprek met loco-burgemeester Van Duin is deze termijn verlengd tot van morgen. De politie verwacht niet veel moeilijkheden met de jongelui. „Ze heb ben alle drie een ouderlijk huis en daar kunnen ze naar toe". De krakers zelf hebben verklaard dat ze geen genoegen zullen nemen met deze zet van het gemeentebestuur, en, dat ze verschei - dene tegenacties in voorbereiding heb- door de gemeente Alphen aange kocht voor afbraak, maar verkeert nog in uitstekende staat. De drie krakers hadden het voorzien van het nodige meubilair. Ambtenaren gaan voetballen LEIDSCHENDAM Zaterdag om 10 uur wordt op het Wllhelmusterrein aan de Westvlietweg de jaarlijkse voetbal wedstrijd tussen Leidschendamse ge meente-ambtenaren gehouden. De se cretarie-ambtenaren van het „oude" raadhuis spelen legen de ambtenaren van de nieuwe vleugel. De heer Hop penbrouwers van de afdeling bevolking is scheidsrechter. Gespeeld wordt we derom om de „Wethouder-van Dongen- wisselbeker." f 600 boete voor prijsopdrijving KOUDEKERK—DEN HAAG De beide directieleden van een betonfa* briek te Koudekerk aan de Rijn gaven het bij de Haagse economische politie rechter vlot toe, ze waren te vlug ge weest met verhogen van hun prijzen. Voor afgeleverde betonblokken w« on geveer een gulden per stuk te veel bere kend. doch dal was gedaan hangende het verzoek aan het ministerie om een uitzondering op de prijsbepaling. Doch voordat die werd verleend, was de verhoogde prijs toegepast, zodat de directie nu terecht moest staan wegens overtreding van de prijsvoorschriften. „We zijn formeel fout geweest", gaven verdachten toe, want later was de ver hoging toegestaan. Daar wilde de offi cier rekening mee houden en volstaan met opleggen vati f. 600,boete, waar tegen de verdachten en de verdediger geen bezwaren hadden. Het vonnis werd overeenkomstig de eis. ascoopagenda „Dokter Zjivago" (14) 3e ook zondag: 2 en 8.00 u. „Meisjgsinternaa(k)l" (18), i Chlng" (18), dag. RKTBERICHTEN MARKT LEIDEN, 12 MAART - Geen ARKT LEIDEN ;N, 12 MAART - AANVOER: stieren eikkoeien 85; vette koeien 260; vare 40; vette kalveren 18; nuchtere kal- -■ vette schapen 60: fokschapen 163: lammeren 530; weidelammeren 96: r'S (zeugen) 06; schrammen 25; biggen eiten 21; totaal 1738. 1 - ZX (in guldens per stuk. .tenzij an- e! i Vermeld): fokstieren 900-1400; slachtstle- kg schoon gew. 5,00-5.40; melkkoel- -1475-1625; vette koeien per kg schoon koeien 750-10 kg les schapen 105-135-160: lok- lam 175-200; fok! 250-300; vette lam in de broekpakken met midi-hes of lang vallend jasje, zoals een drie-delig pak in zwarte jersey met brede streep- verwerking. Van Zweedse import was de rose midi-broek met kort mouwloos hesje. De lengte van de japonnen kan door de vrouw zelf worden bepaald als die maar onder de knie valt; dus geen mini meer bij modehuis De Groot. Wij dere rokken, klokkend, gerend of ge plooid; marineblauw en geel voeren de boventoon en de modellen hebben bijna alle een jasje, zoals o.a. bij het lichte wollen japonnetje met oranje en zwarte biezen-garnering. De materialen kan men zelf wassen en voor de nare eigen schap van linnen dat het zo kreukt hoeft men tegenwoordig niet bang meer te zijn door de verwerking van een kunstvezel, waarvan we een mouwloos slankmakend modelletje in bruin-beige en oranje met plooi middenvoor zagen. In de zogenaamde Spanish look was het zwarte gebloemde japonnetje met vo lante wat bijzonder vrouwelijk stond, ook de maxi-japon met zwarte en bruine kringenmotief en eindigend met zij- split was aantrekkelijk. Grappig en ge schikt voor een feestje was een mouw loos fel-oranje gebloemde japon, waar van de rok in punten viel en met franje was afgewerkt. Veel keuze was er in de mooie collectie mantels, meren deels jersey, getailleerd, met ceintuur en grote gesp en die zowel een- als twee-rijïge sluiting mogen hebben. De getoonde hoeden waren van modehuis Messcher, Leiden; mevrouw W. Gerten- bach kondigde de onderdelen van deze attractieve show aan. A.P. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Hajo Jurjen, zn v.: J. H. M. Bersee en C. M. C. van den Berg; Geertje Maria, dr v.: W. Boudrij en J. Gressie; Cornelis, zn v.: C. van den Bosch en B. Schoneveld; Arnaud Martin, zn v.: M. G. Wijnia en W. J. Langezaal; Jacob Willem Cornelis, zn v.: B. Hoek en A. M. van Beele; Pieter, zn v.: C. van den Bosch en B. Schone veld; Sandra, dr v.: J. M. Hoogkamer en C. M. C. van der Slot; Shahgy, dr v.: H. Haydari Forouzan en M. Kramers; Johanna Adrians, dr. v.: J. Jungerius en H. A. Tijl; Jibbeline Elisabeth, dr. v.: T. Heemskerk en J. W. van Duijn; Peter Gerardus, zn v.: G. Admiraal en B. den Hollander; Adam Gerrit Wilhelmus, zn v.: G. C. Giezen en W. J. C. Wijnands; Bart Pieter, zn v.: B. C. de Groot en L. C. W. M. van der Peet: Danielle Johan na Maria, dr v.: A. W. M. van der Hoorn en A. M. Vreeburg. UnicefcoUecte LEIDEN De wenkaartactie, die de afgelopen maanden gevoerd werd ten bate van het jubilerende Unicef-kinder- fonds der Verenigde Naties heeft in Leiden een bedrag van f 8.071,opge leverd. Uit Leiderdorp kwam f 1.401, uit Oegstgeesl f 1,328,80 en uit Voor schoten f 3.865,— Met infrarood de pineut Bankdirecteuren, politiemensen, juwe liers, assuradeuren en particulieren kunnen eind volgende maand naar hartelust watertanden. In het Congres gebouw in Den Haag wordt dan voor de tweede maal een tentoonstelling gehouden over beveiliging, de Safety Fair '71. De apparaten ert systemen, die daar staan, kan menigeen ettelijke duizendjes in de kas doen houden. Het is een vakbeurs, die mogelijk is bij de gratie van. falende geldtransporten, overvallen en inbraken. De bank- beveiliging zal een belangrijke plaats innemen op de tentoonstelling, waar voor meer dan dertig binnen- en buitenlandse fabrikanten van derge lijke apparaten inschreven. Maar ook de particulier zal aan zijn trekken kunnen komen. De man. die thuis een voor hem waardevol schil derij wil beveiligen, kan er terecht alleenstaanden, die brood zien in stil- alarm. eveneensVoor duizend gulden wordt het voor de inbreker of over valler al een netelige zaak om eert zaak succesvol af te sluiten. Kom je met een halve ton of meer over de brug. dan mag je erop rekenen op fluweer te zitten. Maar toch ver andert er steeds weer iels in de be veiliging. Vernuftige breinen ont dekken keer op keer nieuwe ver beteringen, die een bepaald systeem perfectioneren. Wat vooral voor de politie van groot belang zal z\jn, is de enorme vlucht die de infra-roodregistratiecamera maakt. Ook de verbeterde mobilofoon, protofoon en gigafoon zal de nodige plegen te zijn. Vorig jaar konden er mensen warm maken. Het is een sim pele greep uit het rijke assortiment van de tentoonstelling, die vorig jaar bijna vijfduizend mensen trok. Dtr jaar rekent men op het dubbele. Het wonderlijke van deze tentoonstellingen die zich vaak in een toch wat ge heimzinnige sfeer voltrekkenis dat Dit is een i nfra-roodcamera, die 's nachts niets over het hoofd ziet en tegelijkertijd alles vastlegt. Onder meer de politie heeft hier grote ook onderwereldfiguren van de part# enkelen ingerekend worden, die net iets te veel wilden afweten van een systeem, dat bü de douane gebruikt Anita Sanders, hoofdrolvertolkster i troubadour ondei aanse filmers. Ilij dicht in beelden zijn sombere balladen, die kerven in het mens-zijn. Van mening, dat de mens vn oorsprong goed is. mag bij somber zijn. Want vanwaar komt ongeacht godsdienst, politiek, maat- schappijvorm of ideologie zoveel ellende over de mensen? Pasolini's films bestaan doorgaans uit een aantal ogenschijnlijk zelf standige sequensen gebet in een eb en vloed van subtiele sfeernuan ces die men achteraf pas als wezenlijke elementen in de film herkent. Situaties en momenten, soms realistisch en schokkend, soms ook heel gevoelig, krijgen daardoor het perspectief van een droom: haarscherp en kraakhelder waar neembaar zijn ze toch als achter glas, nèt geen realiteit. Dat is geen systeem, geen maniertje, maar een karakter. Ook in de film „Ostia", die Pasolini met Sergio Citti maakte, vindt men het terug. Het is het verhaal van de stelende broers Rabbino en Bandiera. En van het naamloze meisje dat door hun vrien den verkracht wordt. Het meisje maakt daar geen drama van. Ze vertelt hoe haar oude vader haar ontmaagde en het klinkt als een excuus. Wat voor de broers aanlei ding is om haar te vertellen hoe ze hun vader, een dronken anarchist, vermoord hebben omdat hij hun lie velingsschaap voor een feestmaal slachtte. Het drietal past bij elkaar. Het leeft in volkomen harmonie sa men, in vriendschap zonder sexom- gang. Dat opgewekte samenleven wordt wreed verbroken wanneer de twee broers, voor een jaar in de gevange nis, bezoek krijgen van het meisje dat vergunning kreeg hen op te zoeken door voor te wenden, dat ze met Bandiera samenleefde. Rabbino vat haar geste verkeerd op en voor het eerst in hun leven raken de broers slaags Want dief of niet ze zijn volledig met hun geweten in het reine en kregen buiten hun wil met de bestaande bureaucratische maatschappijvorm te maken die het evenwicht verstoorde. Zodra ze vrij zijn. zoeken ze het meisje weer op. Wanneer Rabbino zich uit afgunst aan haar vergrijpt, ziet Bandiera De 6 vrouwen van Ching REX Ching krijgt het deze week in Rex zwaar te verduren. Met maar liefst zes vrouwen is hij op het «1- luloid vastgelegd door de Japanse regisseur Wakamatsu, die als basis voor zijn kleurenfilm het in zijn land kepnelijk beroemde boek „Kin Ping Meh" heeft genomen. Hoe dan ook, het is een alledaags sexniemendal- letje geworden, dat in zijn soort nog hiet zo behoorlijk is als hetgeen tij dens de nachtvoorstelling wordt ver toond: „Als de naakte wind der zee". Prolongatie TRIANON Voor de derde week de reprise „Dokter Zjlvago" van David Lean. Voor wie het allemaal nog niet gezien heeft een allersmake lijkst voorproefje van zijn binnen kort in Leiden te verwachten mees terwerk „Ryans dochter". de Funès. Deze week is hij nog een keer te zien in Luxor als „De gen darme op drift". De film heeft even wel niet de klasse van Louis' vroe gere films. CAMERA Voor de achtste week „MeisjesinternaaOOt". dat hier over weldigende successen boekt Het gaat allemaal om een jongen, die zijn meisje dreigt kwijt te raken en haar daarna op de voet volgt in een meisjesinternaat. Als meisje ver kleed LIDO De Italiaanse western, die de Japanse Samoeraidaden transpo neren naar de Amerikaanse prairie uit de pioniersdagen, heeft een apar te plaats veroverd in het bioscoopre- pertorie. Men we4t wat men ver wachten kan. EeOJ «f Lv razend snelle scherpschutter* neïnen het op tegen een overmacht van goedlachse schurken en krijgen warempel de gelegenheid hun vaardigheid met de revolver en hel geweer te demonstre ren. Zo ook in „The moment to kill" van een man. die zich achter de naam Anthony Ascott verschuilt, waarin twee olijke fortuin jagers Lord en Buil op vaak originele wijze een heel leger figuranten één voor één neerknallen. Omdat bij deze Bulletje en Boncstaak van hel Wilde De climax van „Voor een paar kogels meervindt heel toepasselijk in een slachthuis plaats. Westen ieder schot prijs is, mag de hoofdschurk Jason Forester ge speeld door Horst Frank omdat zijn laandgenoot Klaus Kinski kennelijk elders verplichtingen had wel tien schoten achter elkaar uit oén revolver lossen en zonder opnieuw te laden vlak daarop nog eens acht. Maar een kniesoor, die daarop let. Het gaat voor de verandering weer eens om een goudschat, ver borgen door een kolonel van de zuidelijken om nog eens een tweede Amerikaanse burgeroorlog te kun nen ontketenen. De man overleed vroegtijdig en alleen zijn invalide dochter weet waar de goudstaven zijn verstopt. Als Lord en Buil al hun tegenstanders uit de weg heb ben geruimd weten zij het ook, de scenarioschrijvers en Ascott weten het dan echter niet meer, want zij geven de film een zogenaamde „open „Voor een paar kogels meer" zoals de Nederlandse titel van deze spa ghetti western luidt is een striptease van het genre. Het verhaal is ont daan van alle franje en concentreert zich op de naakte feiten: een aan eenschakeling van schietpartijen. De climax wordt zeer toepasselijk in een slachthuis bereikt. Enkele aardi ge dialogen overigens vrij schaamteloos geleend van de oude Marc-brothersfilms zorgen voor een humoristisch geluid tussen het knal len van de revolvers door. Deze Ita liaans-Duitse coproduktie onze oosterburen zien nu blijkbaar ook brood in dit hardere wild-westwerk naast de Karl Mayromantiek is nogal eenzijdig, maar liefhebbers van louter schieten en vechten zul len zich daar niet over beklagen. Opvallend is Anthony Ascotts soms ïinderlijke voorliefde voor grote close- ups van voeten, ogen en bolsters, waarschijnlijk om de spanning op te voeren, terwijl hij op den duur door de herhaling het tegenovergestelde bereikt.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5