RITA CORITA THE GLENN MILLER STORY brengt bakkie leut naar verre landen ^ickcSou^cMtt De film van vanavond Piratenzenders niet verzoeningsg ezind Op 25 maart uitspraak Veronica- Nordsee D PAGINA 2 DUiNL'üiUij.rt.vjr 11 MAAKT Niet te snel „ja belijden vakcentrales zich verklaard voor een vooruitstrevend regeringsprogxam tussen 1971 en 1975 dat van de gemeen schap offers vraagt. Omwille van woningbouw, onderwijs, milieuhygiëne, ontwikkelingshulp etcete ra wil de vakbeweging zelfs een be hoorlijke verzwaring van fiscale druk slikken. We zijn ervan overtuigd dat zowel het NW als de confessionele vakcen trales dit eerlijk menen. Maar laten ze hun leden niet te snel stilzwijgend ,1a" belflden? Compensatie werknemer geen last zou hebben, is bij voorbeeld een goedkoop gebaar. Zich bereid verklaren tot meer loon belasting betalen en daarna compensa tie in de loonsfeer gaan zoeken, is even min een offer en brengt de natie boven dien dichter bij de rand van de afgrond, welke inflatie heet. Hetzelfde geldt wanneer akkoord wordt gegaan met verhoging van de B.T.W. en daarna de index van de kos ten van het levensonderhoud angstval lig op het oude peil gehouden wordt. Om het aanbod namens de werkne mers echt te maken, moeten de vak centrales hun leden èn de ongeorgani seerden dus wel duidelijk maken waarop precies „ja" gezegd zal worden. Afgeschaft „De Belgische leraren geschiedenis en Latijn kijken sip: hun vak wordt afge schaft en respectievelijk vervangen door „maatschappijleer" en moderne talen. Het vak maatschappijleerzal wel ge schiedeniselementen bevatten, maar het geheel is een tamelijk verwaterd onder richt over het verleden. Sinds lang werd het van buiten leren van geschiedenis data als een euvel aangevoeld, omdat te veel de nadruk werd gelegd op dorre feiten en te weinig werd gezegd over de geschiedkundige achtergronden. De te genstanders van de afschaffing zijn het wel eens met de opvatting dat geschiede- nisonderricht inderdaad het hóe en waarom moet belichten, doch zijn van mening dat niettemin de geschiedenis een zelfstandig vak hoort te zijn. Hetzelfde geldt voor het Latijn: in plaats van een basistaal te behouden en aan te leren met alle moderne middelen verwerpt men thans een sleuteltaai tot de moderne talen terwijl ook het cultu reel besef uitgehold wordt. Taalonder richt moet grondig zyn, moet ook toe gang tot de literatuur en het algemeen geestesleven verlenen. In de plaats daar van komt nu een oppervlakkig, louter op efficiency afgestemd onderwijs. Dat kan niet meer dan een surrogaat van cultuurvorming opleveren". Een stukje dat verdient in alle onder wijskringen gelezen te worden. Ook in Nederland; daar vooral door onderwijs- autoriteiten en pedagogen die pretende ren onderwijsvernieuwing te kunnen ver wezenlijken door eerst van de geldende onderwijspraktijk één grote ruïne te maken. Autoriteiten en experts van het soort dat leervakken wil los maken van inzicht door feiten en verbanden om inzicht te krijgen door discussies en botsing van praatjes die dan opinies moeten heten. Autoriteiten en experts die taalbegrip willen toetsen aan gecultiveerde toto- formulieren en frases als: „Ober, geef me de peper en een schoon mes*'; in zes Inderdaad, „Nieuwe Linie' van cultuurvorming! surrogaat Caelibataire heren TVU we toch op de golflengte van De Nieuwe Linie zitten. Hoofdredacteur Gerard van den Boo- men voelt zich, anders dan een van zijn medewerkers in hetzelfde nummer, niet zo happy met de brief van de bis schoppen over de abortus. Het zij Van den Boomens goed recht Maar waarom zet hij in de slotzin van zijn betoog zijn eigen geloofwaardigheid weer helemaal op losse schroeven Die zin luidtAfgezien nog van het feit dat een groep (celibataire) man nen zich weer eens vanachter de theolo gische studeertafel uitspreekt over de- vrouw-in-nood". We betwijfelen ten eerste dat de bis schoppen alleen maar aan hun „theolo gische studeertafel" hebben gezeten. We herinneren ons, zij het vaag, voorts, dat de man Van den Boomen met enthousias me geschreven heeft of door andere mannen heeft laten schrijven over de vrouw-in-he-t-ambt. En we menen zeker te weten dat de niet-celibataire Van den Boomen ook een opinie belijdt inzake de waarde en onwaarde van het celibaat. Straks mogen ongetrouwde mannelijke artsen van hem ook niet meer over vrouwenziekten oordelen! ftl teen enkele film waarvoor in de loop der tijd zoveel verzoeken bij de diverse zuilen zijn binnengekomen als voor The Glenn Miller Story. Bij de redactie van de KRO-filmquiz „Voor een briefkaart op de eerste rij" stro men nog dagelijks aanvragen voor fragmenten uit deze film uit 1953 binnen, maar het is uiteindelijk de Tros gelukt de rechten voor t.v.- ultzending te pakken te krijgen. Er zijn heel wat films geweest geba seerd op de levens van diverse orkest leiders en musici, maar daarvan werd het verhaal rond de befaamde Ameri kaanse trombonist en orkestleider Glenn Miller verreweg de meest suc cesvolle. De film begint met een Glenn Miller die zonder een cent op zak druk bezig is een nieuw geluid te vinden in zijn muziek. Dat betekent dat zijn trombone meer bij „Ome Jan" ligt, in het pandhuis dan bij hemzelf. Als iedereen aan Glenns ge zochte formule voor een groot orkest begint te twijfelen, breekt hij plotse ling door met zijn arrangement van Eén procent van Europeanen kijkt in kleur In acht van de zestien Europese landen kan men kleurenprogramma's ontvan gen, maar het aantal kleurenontvan- gers is nog klein; slechts 1 procent van Westeuropese t.v.-bezitters heeft een kleurenontvanger. Zweden heeft, en dat is gezien het hoge, gemiddelde in komen niet zo vreemd, het grootste aantal t.v.-bezitters nl. 88 pet. Portugal staat onderaan de lijst met 29 pet. In Zwitserland heeft, alhoewel het wat het gemiddelde inkomen betreft direct na Zweden komt, slechts 64 pet der ge zinnen een televisietoestel, hetgeen te maken heeft met de betrekkelijk ma tige ontvangst vanwege het bergachtige De gemiddelde Europeaan kijkt gemid deld 12 uur per week naar de televisie. In 1963 hield Reader's Digest, ook een uitgebreid marktonderzoek. Dit be perkte zich toen echter tot de E.E.G.- landen. Sinds dat jaar is het bezit van televisietoestellen met enorme sprongen omhoog gegaan. In België steeg het cijfer van 37 pet tot 70 pet, in Frank rijk van 27- pet tot 69 pet, in Duitsland van 41 pet tot 82 pet, in Italië van 29 pet tot 69 pet, in Luxemburg van 21 pet tot 64 pet en tenslotte in ons land van 50 pet tot 88 pet. ..Everybody loves my baby." Bij band leider Ben Pollack krijgt hij een en gagement en dat .geeft Glenn moed zijn oude schoolvriendinnetje (Jane Allyson) een telefonisch huwelijksaan zoek te doen. Ondanks zijn succes gaat Glenn Mil ler weer muziek studeren en als zijn vrouw 1842 dollar bij elkaar heeft gespaard, begint hij een eigen band. Dat is de start van een geweldige populariteit. Het ene succes volgt het andere op, maar als de oorlog uit breekt neemt Glenn dienst en gaat met zijn orkest voor de Amerikaanse troepen spelen. Als hij van Londen naar Parijs vliegt, verongelukt hij. Juist op het moment dat zijn band „Little brown Jug" speelt, het lieve lingsliedje van Millers vrouw, die dan, ondanks haar verdriet weet dat Glenn zijn levensdoel bereikt heeft. Acteur James Stewart speelt op zijn bekende innemende manier de popu laire orkestleider, maar voor de mu ziekliefhebbers staan naast hem ar tiesten als Frances Langford, Louis Armstrong, Gene Krupa en The Mo- dernaires in levende lijve. Dat meng sel van goede muziek, werkelijkheid en sentiment was de basis voor het suc ces. Misschien als film gedateerd, maar juist nu dank zij het overal opduikende jeugdsentiment weer hele maal „in". „Behalve een brief van huis was de Glenn Miller Band de groot ste morele steun tijdens de oorlog in Europa" schreef de Amerikaanse ge neraal H. H. Arnold. Voor wie de Tweede Wereldoorlog bewust heeft meegemaakt krijgt deze muziekfilm een extradimensie. TROS Ned. II 20.21 uur. „Ik breng graag wat gezelligheid'' Rita Corita gaat weer eens op reis. Volle koffers, ingepakt instrumentari' um van onder anderen Rita's vaste begeleider, oftewel de heer Ooms ofte wel haar echtgenoot, gaan met resiat- tributcn van de Spelbrekers en Thérè- se Stcinmctz en enkele andere sterren van de lichte muze op de boot. Een zeewaardig vaartuig dat begin juni koers zal zetten naar kinderen van het kikkerlandje, die hun heil en ge luk in Australië en Nieuw Zeeland hebben gezocht. Toch denken deze ex- Hollanders bij tijd en wijle ietwat sentimenteel terug aan de regen, de patatkraampjes en de Dam. De va derlandse zang-acteer-lachidolen wil len daar best een handje bij helpen. Vandaar dat Rita Corita met haar hele „usseklussie" de geriefelijke Cas- tricumse woningen voor een maandje gaat verlaten. Zij vertrekt levens om te proeven of het bakje leut in de verre gebiedsde len net zo lekker is als haar grootste kraker „Koffie, lekker bakkie koffie" in Nederland doet vermoeden. Hoewel die zwarte-succes-draaischijf al zo oud is als haar carrière, zal Rita Corita toch echt niet schromen deze song neuriënd mee te nemen. De bungalow waar zo nu en dan een sprankje Bakkumse frisse lucht over waait, zal die maand behoorlijk leeg zijn. De enorme bank, stenen, glazen, koperen beeldjes, bebloemd tapijt, gor dijnen a la de zeegolven en de weer spiegelende bar blijven echter toch wel Lachertje NEDERLAND I NOS: 10.45 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal VPRO: 19.05 uur: Betty Boop 19.12 uur: Filmprogramma Journaal 20.21 uur: Berichten uit de samenleving 20.30 uur: Laurel en Hardy 20.50 uur: De jaren 1920-'30 21.30 uur: Filmportret van chansonnier Jacques Higelin 22.00 uur: Opvoedingsmethoden 22.30 uur: Journaal Teleac: 22.35 uur: Bouwen en wonen NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Van gewest tot gen 19.50 uur: Toeristische tips 20.00 uur: Journaal TROS: 20.21 uur: The Glenn Miller- story, film IKOR: 22.20 uur: Waarom Amerika? 22.50 uur: Journaal NEDERLAND 1 20.21 uur: 19.05 uur: NOS Johnny en Rijk Ter visie 21.11 uur: AVRO 10.45 uur: Brandpunt 19.30 uur: Schooltelevisie •21.36 uur: Verkeersbeeld 18.45 uur: De wrekers •20.00 uur: Fabeltjeskrant 22.26 uur: Journaal 18.55 uur: Riskante Kerk 20.21 uur: Journaal •22.56 uur: Televizier Ev. Omroep Journaal •20.45 uur: 19.05 uur: High Chaparral Familieserie KOERLAND II •21.35 uur: NOS Voor de vuist we? Rembrandt en zijn •22.45 uur: 18.45 uur: Journaal KRO Fabeltjeskrant TELEAC 20.00 uur: •18.55 uur: 22.50 uur: Journaal Journaal Studeren venties gebonden. Drama is er genoeg. Het is toch zalig (Rita zegt: „zaaaaa- lig") om alles van je af te gooien. Ik wil op mijn avonden de mensen echt niet veranderen, ze wél iets meegeven. Om maar een voorbeeld te noemen je gaat in een postkantoor niet met inkt potten gooien. Het zou je wel een portie dagelijkse „lach" kunnen bezor gen. Dan maar gooi- en smijtwerk op blinken v (rob). Zangfestijnen Voor het grote publiek (merendeels bestaande uit avond-aan-avond te- veekijkers) is het een beetje stil rond de figuur van Rita Corita, die nog niet zo gek lang geleden de grijze buis met grappen, grollen en meedei- nertjes vulde Enfin, dat grote publiek keek niet verder dan het beeldbuis kastje, want de stem van Rita wordt nog steeds niet alleen boven de af- wasbak of stofzuiger uit waargeno men. Ze heeft het erg druk, ook bui ten de huiselijke zangfestijnen. De reis naar vaderlanders-die-er-hier-ge- noeg-van hadden is daar trouwen een bewijs van. „Het is eigenlijk" een beetje vreemd. Voor een grote groep mensen draait alles rond de televisiepersonen. Komt een naam" niet meer op de buis, dan ligt die er onherroepelijk uit. Onzin. Ik vind het werken voor de televisie ontzettend fijn, maar de optredens door het land gingen daarnaast ook gewoon door. Na de shows met Bueno de Mesquita vond ik dat iedereen mijn gezicht genoeg gezien had. Voor acteurs ligt dat iets anders. Zij spelen steeds een andere rol, verschijnen in andere gedaanten. Wij blijven onszelf. Daarom ben ik er eventjes tussenuit gestapt, dat moet wel, wil je aan vaardbaar blijven. Het publiek moet even vergeten wat voor smoeltjes je altijd trekt. En daar komt nog bij dat voor een show heel wat komt kijken. Wil het elke maand een plezierig lachstuk zijn, dan moet er hard voor gewerkt worden. AI met al was het gewoon beter, er eventjes mee te stoppen. Nu werk ik 25 dagen van de maand in het land, een optredentje hier, een optredentje daar. Een lekker, leuk programmaatje met parodieën, liedjes en conférences. Ik wil mijn publiek op zo'n avond plezierig ver maken. Daarom breng ik geen schuine dingen. Ben je gek. Natuurlijk ben ik blij, dat de normengrens ietsje opge schoven is, maar ik wil pret en echt plezier en geen gegrinnik". Intussen is er weer een nieuwe single verschenen („Ik maak niet te gek veel platen. Liever één die lekker verkoopt, dan tien zwevertjes"). De nieuwe pla ten. „Het is mooi waardeloos" en „Pie rement" verschenen commercieel ge zien vlak voor het uitbundige zangfes-, tijn: carnaval, een feest met een bo demloze put van meeklappers, stampers en schreeuwers. Rita hierover: „Mijn platen hebben het voordeel dat het tijdloze dingetjes zijn. Mensen die iets gezelligs zoeken, blijven er altijd bestaan. Mijn liedjes brengen een prettig sfeertje over, dat altijd aanslaat, eerlijk is eerlijk". Haar gehele optreden is niet aan tijd gebonden. Mensen die willen lachen om onnozele, doldwaze grappen met een niet al te moeilijk gegeven zijn er, en waarom ook niet. „Aan pret is er veel te kort op de wereld. Ik ben dol op schaterlachende mensen. Wij moeten overdag toch allemaal in een korsetje rondwandelen. Iedereen is aan con- Rita zit 25 jaar in het vak „met de kleine k". Ze begon al met „roze babysokjes aan". „Grapje hoor, maar het klinkt dan zo lekker jong". Heeft daarvan veel, zeer veel tijd gespen deerd in 't buitenland. Haar Australie- reis is dus geen unicum. In de toekomst zullen nog Mexico, Canada en de Ned. Antillen bezocht worden. Engeland, Duitsland, Frankrijk, België en Scan dinavië hebben de eer al gehad. „En voorlopig hou ik echt niet op met Toch moet het abrupte einde van de „mevrouw Fijnemans" (Rita Corita) serie even verklaard worden. Deed de bijdehande conciërgevrouw het niet? „De omroep had vier programma's met schrijver Hans Keuls gepland. Deze stonden vast en werden ook gemaakt Hans Sfeuls kwam daarna- met plannen over een nieuwe opzet, meer op de lachtoer. Ik was er zelf happy mee. „Tuurlijk kleefden er foutjes aan, alles moest te vlug gebeu ren, de voorbereidingstijd was te kort. Maar alia, de KRO wierp zich daarna helemaal op het „Schaep met de 5 pooten" serie, en toen was het fini. Ik merk dat de serie bij kinderen goed is aangeslagen. De plannen zijn er ech ter nog steeds, misschien dat mevrouw Fijnemans straks terugkeert". Rita Corita ontkent dat de unaniem slechte kritieken op de serie de doorslag bij de KRO hebben gegeven. „Ik vond die afbrekende kritiek na tuurlijk niet zo erg leuk. Maar ik weet wie ik ben, wat ik kan. En bij die critici zitten ontzettende zeurkousen. Nederland brengt volgens hen niets, elke buitenlandse gast(e) krijgt lof. Natuurlijk mag je niet iedereen over één kam scheren. Down voel ik mij beslist niet na het lezen van zo'n kritiek. Als ik achter zo'n criticus ging staan en alles op zou schrijven wat die man deed, dan zegt-ie ook van „hoe kom je daarbij zo ben ik niet" Het gaat allemaal toch om persoonlijke indrukken! Enfin ik slaap iedere nacht toch wel lekker na het lezen van de bekende kolommet jes. En één van mijn principes is dat ik altijd naar films ga, die anderen afkraken. Mijn avond is dan van suc ces verzekerd". James Stewart als Glenn Miller. „Samen misschien naar de kelder (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De president van de Rotterdamse rechtbank, mr. J. G. L. Reudcr, zal op 25 maart uitspraak doen in het kort geding, dat Radio Veronica heeft aangespannen tegen dc twee Zwit serse eigenaars van bet zendscbip „Mebo II", Bollier cn Meister, die in januari hun schip „kaapten" en mo menteel gebruiken voor uitzendingen op 220 meter van Radio Noordzee, Wjj meldden dit gisteren al in een deel van Veronica die reder is en optie heeft op de huur van het schip, vraagt mr. Reu der de eigenaar bevel te geven „Mebo II" binnen 24 uur na dagtekening de Rotterdamse haven binnen te laten lopen op straffe van 100.000 gulden voor elke dag dat 't schip nog buiten de territoriale wateren ligt. „Dit is een ruzie tussen twee palingen in gelei", merkte mr. Reuder op. De glibberigheid, waarop hij doelt, betreft de charterovereenkomst, die Veronica heeft met Bollier en Meister. Enkele artikelen in deze" overeenkomst slaan toe, dat beide partijen ze in eigen voordeel kunnen uitleggen. Het ligt er maar net aan hoe men deze artikelen interpreteert. Bijna vie.- uur lang werden alle argu menten en achtergronden uit de doeken gedaan. Een verzoeningspoging die de president onderneemt omdat noch eiser noch gedaagde „teveel zonlicht kunnen verdragen" mislukt. Het gevecht om de „Mebo II" heeft eigenlijk alleen een commerciële achtergrond. Veronica is bang voor te veel concurrentie van het schip, dat vlak voor de Nederlandse kust uitzendingen verzorgt, die boven dien sinds zondag jl. nog in het Neder lands worden uitgezonden ook en wel met ex-Veronicaman Joost de Draayer als d.j. Dit kan Veronica reclames kos ten en dus geld. De raadsman van Veronica, mr. W. Bor- dewijk stelt, dat Veronica een miljoen heeft geleend aan beide Zwitsers. Hier door kreeg zij een optie op de huur van het schip, dat zij volgens eigen inter pretatie voor elke gewenste termijn kon huren, terwijl de eigenaar juist een nieuw contract wilde voor 5 jaar. Vero nica vond het een te groot risico, omdat nooit met zekerheid kan worden aan genomen, dat'er over 5 jaar nog kan worden gezonden. Enkele dagen voor het verlopen van de huurovereenkomst kwamen de Zwitsers ineens met een koffertje met de bewuste miljoen aan dragen om hun schuld in te lossen. En dit was nu juist niet de bedoeling van Veronica, want bij betaling zou ook de optae op de huur vervallen. Om een lang verhaal kort te maken, de Zwitsers waren boos en zjjn dat in feite nog. „Veronica maakt misbruik van zijn economische macht", zo meent de raadsman mr. N. Geleynse. Zij ont houdt mijn cliënten het schip en ont neemt hen de kans zelf eens iets te gaan verdienen. Bovendien moest de huurovereenkomst op 30 november af lopen, dus hadden zij" het recht in janu ari aan boord van hun eigen schip tc gaan. Zij hebben dit de kapitein, de heer Onnes verteld. Er is geen sprake van dat hij met geweld van- de „Mebo II" is verwijderd. Veronica gaat echter van het standpunt uit, dat zolang zij de Zwitsers geld leent ook de optie ge waarborgd blijft en dat zij de „Mebo II" kan huren op de manier die zij voorstelt. Dit in tegenstelling tot de mening van de eigenaren, die ervan uit gaan. dat zij zich kunnen vrijkopen door dat miljoen terug te betalen. Veronica heeft wel om dat geld gevraagd, maar is bang het terug te krijgen. „Wij hebben alleen om dat geld ge vraagd. omdat we wel eens wilden zien of het er was. Volgens ons hadden de eigenaren geen cent", zo verklaart mr. Bordewijk namens Veronica. Ongelukkig genoeg voor Veronica kocht uitgeverij Strengholt in Amsterdam een aandeel van de Zwitsers en was er dus wel geld. De zaak is in feite heel simpel te regelen. Mr Geleynse heeft de op lossing klaar liggen. Als Veronica wil zeggen, hoe zij de schadevergoeding wil regelen, kan het worden verrekend met het nog te betalen miljoen Daarnaast bestaat de mogelijkheid, dat Veronica Noordzee uitkoopt. „In dat geval is het de vraag, of Veronica het ongetwijfeld hoge bedrag, dat Noordzee zal vragen, wil betalen", merkte mr. Reuder op. Fijntjes voegde hij er aan toe: „Blijven beide zenders in de lucht, dan bestaat de kans dat ze samen naar de kelder De enige, die in dit kort geding met iets in zijn handen naar huis ging, is de Panama Overseas Shipping Com pany, Zij kreeg van mr. Reuder toe stemming beslag te leggen op de „Mebo II", zodra het schip de Rotterdamse haven binnenloopt. Dit in verband met een vordering van bijna 6 ton, die de Company heeft, op de eigenaren voor reparatiewerkzaamheden die aan de „Mebo II" zijn verricht. ai Voetbal is fijn op t.v., vooral als de favorieten winnen. Gisteren wonnen beide favorieten, dus was het wel in orde. Om die winst hebben we de eigenlijk barvervelende eerste helft van AjaxCeltic graag uitgezeten. Commentator Herman Kuiphof kun nen we melden dat zijn kreet van „niet helemaal okselfris" langzamerhand een vervelend cliché wordt. We adviseren hem om over te schakelen naar „bio logisch actief natrappen" of „Jammer, we hebben niet meer Cruyffies. Het was bjjna al voetbal wat de klok sloeg, maar er kwamen toch nog een paar andere zaken aan de orde. Daniël de Lange motiveerde in „Kenmerk" waarom hq zich terugtrok uit de Willi- brordusvereniging. Dit in een gesprek met gelijkgestemde revolterenden. We vinden het van belang dat revol terenden via t.v. hun zegje kunnen doen. We achten het bezwaarlijk dat via t.v. er geen weerwoord komt. De Lange c.s praten over democratisering in de kerk. Zij stellen gelijktijdig vast dat hun ideeën door een minderheid worden gedeeld. Reden te over. dunkt ons. om in zo'n Kenmerkgesprek ook de stem van de meerderheid te laten klinketi Dit louter op democratische gronden. De NOS-rubriek „Zienswijze" haakte in op reacties over de uitzending van 6 januari j.I. over het geloof in God. Die discussie had iets chaotisch, het ver volg had dat uiteraard ook. Het is een materie waarover honderden jaren praten geen uitsluitsel boden. Een uit sluitsel gaf ook „Zienswijze" in tweede termijn niet. Discussies over dergelijke zaken lijken ons vrij zinloos. Omdat gclovieen en ongelovigen in talen spre ken die wederzijds onvertaalbaar zijn. KRO's „Verslag op woensdag" kwam opnieuw met een sterke aflevering. Dit maal geen onderdelen die door domme interpretatie tot controverse konden leiden. Wel een gewoon te-kijk-stellen van gewone en ongewone toestanden die. zo uit het leven gegrepen, erg boeiend bleken. Vg. DF.N HAAG (ANP) Het filmbedrijf Tuschinski is het eerste dat in Neder land via de STER op de televisierecla me gaat maken. Het begint met recla me voor de film „Love Story", naar de roman van Erich Segal met in de hoofdrollen All MacGraw en Ryan O'Neil. De film gaat op 1 april in elf theaters in ons land in première. meuws. 14.03 Schoolradio, (.■rr v J5.25 Lichte muziek. (l6.00-#De 1 :uws). (Tussen 16.03 en 17.00 onderbn fcd ov eportage van de 2e rit Parijs-» ..ieuws en mededelingen. 17.15 Lt lc :lek. 17.55 Weegschaal. orpsei eutel (Ben Liever reclame (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Hoewel de Nederli ders in toenemende mate de redan uitzendingen via de televisie als o prettig ervaren, geven zjj toch de v keur aan uitbreiding ervan boven hoging van het kijkgeld, als er i geld voor t.v. nodig is. Slechts wcinij vinden, dat er in geval van geldno maar op het aantal uitzendingen r worden bezuinigd. Dit blijkt uit landelijk gespreide steekproef van 1 Nederlands Instituut voor de Publif Bij de jongste steekproef bleken r name de mannen en de oudere onö vraagden de t.v. voorheen prettiger vinden, toen er nog geen recto wui. uitzendingen waren. Jongere onof "rgad vraagden en vrouwen vinden het met reclame, relatief vaker prettig Op de vraag, hoe de toenemende la ten voor de uitzendingen te dekW gaf 19 pet. als ontwoord: hoger kij geld, terwijl 57 pet. meer reclame^ beste oplossing vond. 5 pet. vond, er wel wat minder uitzendingen ze 0,R< den mogen zijn en 3 pet. vond, dalfcfimtai minder kleuren-l.v. zou moeten w den gegeven (16 pet. geen oordeel). De jaren "20- 30 In het vijfde deel „Nationalisme Kolonieën" van de serie „De ja '2Ö-'30" ziet men vanavond het i nalisme in de twintiger en de jaren, dat vooral tot uiting kwam twee punten: het vorstenhuis en omvangrijke Nederlandse handels langen. De samenstellers hebben I probeerd cliché's en stereotiepen of het Nederlands kolonialisme en de lonisten te vermijden en zich al vragen wat hen bewoog om naai dië te gaan. wat hen bewoog --- blijven, in welke wereld zij teitfjiejoo kwamen, wie zich er tegen veiz df wie zich aanpasten. Samenstel Rudolf de Jong, Hans Keiler. Nuis en Pieter Verhoeff. VPRO Een portret, gemaakt door de Fto tv van een Parljse chansonnier,0 ondanks het meespelen in vier 1' - foor ardio en televisie, r an chansons en het ma piat-ii vrijwel onbekend is. k men vanavond te zien in het gramma van de VPRO. Hij is Jacqjfl Higelin. De regie had Philippe C en verder werkten mee Brigritte taine, Christian Portal en Areski. VPRO Ned. 1 21.30 urn- optredens schrijven

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2