K Leiden is vandaag eindelijk van het scheepvaart verkeer door binnenstad af DEKENAAT LEIDEN SCHRIJVERSBRUG BLIJFT BEMAND Enthousiast lustrumconcert van het „Collegium Musicum' In september begin bouw zwembad in Leiderdorp ,Smokers" beboet wegens vergooien van toekomst Amptmeyer uit gemeente- raad Leiden PLAN KUNSTIJSBAAN IN LEIDSCHENDAM STRUIKELT OP GELD Huisvrouw werkt mee aan milieuvervuiling ben je 15 jaar... Leidse Courant krantenwijk: LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 MAART Het overdekte bad madeseweg. zoals het tekening gaat Parochie II.-Antonius: Bezinningstijd: Vrijdag 5 maart 2e bezinningsavond als voorbereiding op Pasen. De dienst word geleid door pater Van Eeuwijk, die tevens de predikatie houdt. Deze dienst vindt deze avond plaats om 7.15 uur en niet om 7.30 uur zoals aange kondigd. Vrouwenwereldgebedsdag: Vrijdag 5 maart is er uur in onze Kerk het kader van gebedsdag. gebedsdienst in vrouwenwereld- LEIDEN Vandaag was het zover! Weg- en scheepverkeer, die tot nu toe in de toch al zo benauwde Leidse bin nenstad acht gemeentelijke bruggen als frustrerende struikelblokken op hun weg vonden, konden een zucht van opluchting slaken. Het Korte-Vlietka- naal. dat als verbinding tussen de Rijn en de Vliet (Rijn-Schiekanaal) het scheepvaartverkeer buiten Leiden om voert, is in gebruik genomen. Een pro vinciaal cn deels ook gemeentelijk mil joenenproject, waarmee vijf jaar gele den werd begonnen. Staande in een rondvaartboot hieven vandaag provinci ale autoriteiten en de gemeentebesturen van Leiden en Voorschoten met een blij gezicht het glas op deze lang verbeide mijlpaal. De Leidse vreugde is zelfs zo groot, dat alle agglomeratiebewoners in de komende week gratis een vaartocht mogen maken vanuit de binnenstad naar het nieuwe kanaal. Er is dan ook lang genoeg naar uitgekeken. Sinds de achtste eeuw was Leiden geen moeite Ie veel om scheep vaartverkeer aan te trekken, maar sinds de vijftiger jaren van deze eeuw vecht Leiden voor het weren van die voorheen zo gewaardeerde scheepvaart, daarin gesteund door de scheepvaart zelf. Want voor het wegverkeer mocht het geen lolletje zijn. dagelijks vele keren vast te lopen op een geopende brug Leiden telt jaarlijks meer dan 30.000 brugopeningen! ook voor de scheepvaart was de tocht door het nau we en brugrijke Leiden een kwelling. Vandaar dat nieuwe, twee kilometer lange en 34 meter brede kanaal, dat tegelijk de scheepvaartmogelijkheden in dit deel van de Randstad verruimt. Het is immers geschikt voor schepen tot 1000 ton, terwijl Leiden maximaal 500- tonners kon verwerken. Het scheep vaartverkeer zal bovendien veel sneller *ijn weg kunnen vinden. Het behoeft nu slechts twee en binnenjort drie gro te en moderne bruggen te passeren, die bovendien een veel grotere doorvaar- thoogte hebben dan de acht Leidse Provincie borg voor Elisabeth Gasthuishof LEIDEN. G.S. stellen de Staten van Zuid-Holland voor, alles ondernemen waardoor de provincie zich tegenover de geldgever van de stichting „Elisabeth Gasthuishof" te Leiden kan borg stellen voor een derde deel van hetgeen de stichting aan hen verschuldigd mocht worden wegens rente en aflossing van leningen. De garantie gaat tot een be drag van ten hoogste f 2.821.200. Aan de borgstelling wordt de voorwaarde verbonden, dat de gemeente Leiden zich eveneens garant stelt voor tweederde van de bedoelde leningen. Het verlenen van de garantie is daarom afhankelijk van de overeenkomsten, die het stich tingsbestuur met de gemeente Leiden zal aangaan. bruggen (die op een traject van net een kilometer liggen). Het gaat nu alleen om de 40 meter brede Waddingersluis brug in de Haagweg, de nog te bouwen 30 meter brede Hoflandbrug (die Leiden en Voorschoten gaat verbinden) en de 36 meter brede Hooghkamerbrug in de Voorschoterweg, alle drie een vaste doorvaarthoogte van 2.50 meter, zodat ze lang niet zo dikwijls behoeven te worden geopend als de Leidse brug- De positieve gevolgen van de inge bruikneming van het Korte-Vlietkanaal voor het wegverkeer zijn legio, speciaal voor de Leidse binnenstad, waar het LEIDERDORP Uiterlijk 16 sep- verkeer nu veel beter kan doorstromen, tember wordt begonnen met de bouw Een aantal nu nog beweegbare bruggen Van een overdekt zwembad in Leider- I te&en hebben." veronderstelde de Haag- wordt in de loop der jaren door royale An_n 1 se politierechter, mr. J. J. de Groot. Het vaste bruggen vervangen. p' %lakbl-> het bestaande openbad op iangharigi verslonst uitziende jeugdig Wel gaat mét het op de grens venhet tweede veld van de voetbalvereni- echtpaar uit Leiden, scheen het alje- Leiden en Voorschoten gelegen nieuwe ging ROL. maal niet ie raken. Man en vrouw kanaal een stukje romantiek verloren. j grinnikten wat tegen elkaar, en de Zo kwamen tot vandaag niet alleen Racing Club Leiderdorp neemt name- I vriendengroep op de publieke tribune dagelijks tientallen vrachtschepen door lijk op die datum de eerste twee velden stemde hoorbtar in. De nu 22-jarige Leiden, maar ook de Katwijkse visser- van het nieuwe sportpark De Bloemert jongeman was, 14 jaar oud. al bcgon- schepen, die via Leiden en IJmuiden in gebruik. Zoals bekend krijgt het nen met gebruiken van verdovende Heil gezoch t in Leidse commune DEN HAAG ..Het is óók uw vrlj- i heid, uw leven naar eigen wens in te richten en door te brengen, maar in het milieu waaruit u afkomstig bent, daar toch wel ernstige bezwaren 18-jarige zandwerker uit Katwijk, on- wiens bed een hoeveelheid hasjiesj gevonden. Verdachte bekende vlot dat hij zo nu en dan een sigaret met het verdovende middel rookt „Hetgeen betekent, dat u alle kans beloopt van een flinke kerel zoals u thans bent een wrak te worden," waarschuwde de offi cier. Daar stemde verdachte wel mee in, al zat hij wat te lachen. „Gaat u door met roken?" informeerde de offi cier. „Dat weet ik nog niet," verklaarde verdachte. „Het is moeilijk met u te praten," constateerde de rechter, die na een eis van i 80.- verdachte tot f 40,- boete veroordeelde. Liturgisch Comité: Dinsdag 9 maart is er 's avonds om 8 uur precies vergadering van het paro- chiël liturgisch comité in de pastorie. Ouderavond: Woensdag 10 maart is er om 8 uur precies in het Ontmoetingscentrum een ouderavond voor die ouders wier kinde ren op de Antoniusschool zitten en die dit jaar hun eerste communie doen. Parochie Hartebrug: Bezinningstijd: Zondagavond om 7 uur Vastenoefe- ning, met lezingen, declamatie, koor- en solozang waarna een korte eucharistie viering. Parochie Herensingel: Bezinningstijd: 5 maart om 19.30 uur. dienst met zang, gebed, lezing en verkondiging en preek door P. C. Matthee met als on derwerp „Hoop doet leven". Of A LEIDEN Nu door de ingebruikne ming van het Korte-Vlietkanaal al het doorgaande scheepverkeer voortaan buiten Leiden om gaat, wordt het aan tal brugopeningen in de binnenstad tot een minimum gereduceerd. Alleen schepen, die in de stad zelf moeten zijn om te laden of te lossen, zullen nu nog de aandacht van de brugwachters vragen. Eén brug blijft volledig bemand (door zes brugwachters en twee opzichters en dat is de Schrij- versbrug op het kruispunt Nijlsingel- Lage Rijndijk. Dit wordt ook zo'n beet je de centrale commandopost van waar uit de andere bruggen, voor zover nog nodig, zullén worden bediend. In het kader van de reorganisatie zullen zes brugwachters van functie moeten veranderen. Besprekingen hier over zijn nog gaande en er is in over leg met de vakbonden afgesproken, dat de „aftredende" brugwachters in elk geval hun huidige salaris zullen behou den. Hun zijn nu elf andere functies aangeboden, die nogal variëren, zoals stadhuisbode, onderhoudsmonteur en parkeerwachter. De betrokkenen heb ben nog niet allen hun definitieve keu ze gemaakt. Dekany Quartet vertolkte Haydn Gisteravond vond in de Sint Lauren- tiuskerk de eerste bijeenkomst plaats in het kader van het programma voor de vastentijd. Het Dekany Quartet voerde in fragmenten uit de compositie „De zeven woorden van de Verlosser" door Josef Haydn. De tweede meditatie volgt op donderdag 11 maart met medewer king van het Koor van de Moeder Godskerk. Er staat nog een viering voor jongeren op het programma. Ook zal het Voorschotensc Christelijk Vocaal Ensemble eind maart een uitvoering geven van de Johannes Passion van J f j ïemana uu LEIDSCHENDAM De Recreatie- I stel wordt het voorbehoud gemaakt dat raad van het in Leidschendam gevestig- de gemeenteraad van Leidschendam de Recreatieschap zal zich maandag 15 hiermee akkoord gaat. Op de dan vrijkomende grond zouden één sportveld en één pupillenveld geves tigd kunnen worden. De aanleg van deze velden zou met bijkomende wer ken 236.000 gulden kost-n. waarbij de aanleg van een voetpad is inbegrepen. De kosten daarvoor (34.000 gulden) zul len van rijkswaterstaat worden terug ontvangen. De raad wordt voorgesteld het voor dit alles benodigde krediet beschikbaar te stellen. Hij studeerde op de universiteit, maar I maakte zijn studie niet af. Samen met de nu 18-jarige echtgenote, was het I echtpaar met kind bij een Leidse com mune ingetrokken. Later had het pas een paar kamers kunnen huren Met gitaarspelen in een bandje wordt zo goed en kwaad als het gaat de kost verdiend. In 1968 was de jongeman al vanwege het gebruik van verdovende middelen in aanraking gekomen met de rechter. ,.De reclassering had toen goede hoop, dat het de betere kant met u op zou gaan," herinnerde de rechter „Maar u bent verder afgegleden." Een onver schillig schouderophalen was de enige reactie „Ik vrees dat. gezien uw reacties, u ook nu onder invloed van verdoving bent," gaf de rechter te kennen. Ten laste was gelegd, dat op de kamer van het echtpaar in plastic hasjiesj was aan getroffen. „We zijn op huwelijksvoor waarden getrouwd, we zijn dus niet samen verantwoordelijk," wierp de jon ge vrouw op. ,.In elk geval was het spul op u beider kamei aanwezig," consta teerde de rechter. De officier van justi tie vond het maar een triest geval: iemand uit behoorlijke kringen met levenskansen, die op zijn leven vergooit en dan ,=Ji toevlucht zoekt in verdovende mid delen. in plaats van iets te bereiken De officier wilde, gezien de omstandighe den, volstaan tegen ieder f 40.- i«ui PR! 'erdachtqn, en 2 weken gevangenisstraf voorwaardelijk. ,Ik ga in hoger beroep," kondigde de vrouw aan. „Ik ben een vrij mens en kan zelf beslissen." gaf de man te kennen. „Dat kunt u, maar uw toe komst had zo heel anders kunnen zijn, repliceerde Je rechter. Hij legde man en vrouw ieder f 10.- boete op. Een geldboete van f 40.- kreeg een Lezing in Voorschoten Nu drinkwater, t tijdens een openbare vergadering op het Leïdschendamse raadhuis gaan bezighouden met onder meer de vast stelling van de tennisbaantarieven, in trekking van het principe-besluit inza ke de stichting van een kunstijsbaan en de uitbreiding van het sportpark De Heuvel. De Vereniging van Tennisparkdirec ties kring Den Haag heeft geadviseerd de tarieven voor het tennisseizoen 1971 met ongeveer dertien procent te verho gen. Op basis van deze nieuwe prijzen wordt een opbrengst verwacht van on geveer 50.000 gulden. Daarmee zou een nagenoeg sluitende exploitatie werden Het dagelijks bestuur van het recrea tieschap geeft de raad in overweging het principebesluit voor de bouw van een overdekte kunstijsbaan aan de Westvlietweg voor een bedrag van 2.150.000 gulden in te trekken. Uit overleg met de colleges van B. en W van Leidschendam en Voorburg is ge bleken dat de bouw van een kunstijs baan door het Recreatieschap voor bei de gemeenten financieel niet aanvaard baar zou ziin.' Men wil het plan echter in portefeuille houden voor het geval de financiën 't in de toekomst toch zouden toelaten. Verder wordt voorgesteld een krediet van 7.173,60 gulden beschikbaar te stellen voor de voorbereidingskosten die dit plan gevergd heeft. Het gestaag groeiende ledental van de voetbalverenigingen R.K.A.V.V. en S.E.V. maakt een uitbreiding van het sportpark De Heuvel in Leidschendam gewenst. Overleg met B. en W. heeft er loe geleid dat het Recreatieschap enige mogelijkheden kan aanbieden. Voorge steld wordt de grond v| sportpark grenzende kwekerij (oppervlakte ei kante meter) voor ee 83.787 gulden over te n derd met 70.000 gulden voor de plaatsing van de kwekerij. Bij dit gemeentelijke a 10.400 vier- bedrag van Prof. Havinga jubileerde LEIDEN Vandaag vierde prof. dr. E. Havinga zijn 25-jarig jubileum bij de afdeling organische chemie van de Leidse universiteit Dat betekende voor hem een dag vol toespraken en andere wederwaardigheden. Indische avond Zoeterwouds Vrouwgilde ZOETERWOUDE Er waoht de da- mes van het Katholiek Vrouwegilde J een bijzondere bijeenkomst. A.s. dinsdag j 9 maart wordt een Indonesische avond gehouden in het Don Boscohuis. In het eerste gedeelte van de avond zullen dansen worden getoond. Tijdens de pauze zullen tegen vergoeding va f 2.50 Indonesische lekkernijen worden aangeboden. Na de pauze zullen enige films worden vertoond over het natuur schoon waarin dit land zo rijk is. Men t introducé r mogelijk ..vpv.v» een ie- beschikking stellen. Volgens de j der bereikt zodat niemand deze bijzon- 1 kandidatenlijst zal de heer Ampt- dere avond zal missen, meyer opgevolgd worden door mevrouw Koopmans. straks stinkwater VOORSCHOTEN Iedere vrouw heeft er belang bij te weten wat er in de toekomst uit de kraan zal komen „drinkwater of stinkwater". Om die re den luisterden de Voorschotense dames gistermiddag in De Werf met grote in teresse naar mevrouw M. Meuter-Schrlel uit Voorschoten, die zich beijvert een werkgroep op te richten om de milieu vervuiling tegen te gaan. In Utrecht volgde *U een kadercursus voor milieu hygiëne. De leden van dit kader dragen hun kennis uit in eigen omgeving, zoals In dit geval bij de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen. Zij legde er de nadruk op tijdens haar lezing, dat iedereen zich bewust moet zijn dat het mis dreigt te gaan met ons water, onze lucht. Maar ook dat wij er met ons allen schuldig aan zijn en een oplossing moeten vinden. Het is ook de huisvrouw die het op pervlaktewater verontreinigt door over vloedig gebruik van schadelijke was- en schoonmaakmiddelen. Het schuim is niet zo'n probleem, wel de fosfaten. Deze veroorzaken een enorme groei van het plankton. Bij afsterven van het plank ton worden de resten door bacteriën ver teerd, die zich op hun beurt enorm kun nen vermenigvuldigen en steeds meer zuurstof onttrekken aan het water, dat op het laatst geheel dood is, vies stin kend zwart water, waar alleen nog gas sen uit opborrelen. Ook het overmatig gebruik van kunst mest en onkruidbestrijdingsmiddelen kan het water op een dusdanige wijze beder ven, aldus mevrouw Meuter-Schriel. De reeds veel genoemde kwikvergiftiging kan diverse nare gevolgen hebben: neurose, overmatig transpireren, hoofd pijn, angsten, sterk verminderd zelf vertrouwen. De Nederlander gebruikt gemiddeld 100 liter water per persoon per dag. We moeten er geld voor over hebben om schoon water te houden. Er zou 100, 200,per persoon nodig zijn om goede zuiveringsinstallaties te bouwen. Alle industrieën zouden gedwongen moe ten worden een dergelijke installatie te bezitten. Na de lezing volgde een film „levend water". Daarna discussieerden de huis vrouwen per groepje. Men was het ei over eens dat vooral voorzichtigheid ge boden is met schadelijke wasmiddelen. Ook het verpakkingsmateriaal zou niet zo overvloedig behoeven te zijn. Soms zijn kleine voorwerpen in grote karton nen dozen of plastic verpakt. Lompenactie van St.-Jansfanfare ZOETERWOUDE De opbrengsten van de lompenacties die de Sint Jani- fanfare periodiek organiseert, zijn een onmisbare aanvulling voor de kas. Morgen, zaterdag, trekken de leden er weer op uit en rekenen op een hoge opbrengst omdat zij al geruime tijd niet op pad zijn geweest. Bovendien staat de schoonmaak voor de deur en vormt deze actie een goede gelegenheid voor de dames om overtollige goederen mee te geven. Men wórdt verzocht de lompen tijdig gereed te zetten. iADVERTENTIE meyer, lid van de P.S.P.-fractie mag i de Leidse gemeenteraad, zal PAPENGRACHT 32 Kom dan zo spoedig mogelijk even bij ons op kantoor. JEN TELEFOON «1710 - 22244 Vanmorgen werd hij gehuldigd in het coiiegegebouw torium aan de Wassenaarsweg. prof dr H. Veldstra, prof. dr C. C. Koningsbergen en prof. dr. L. J Ooster hof f onder het motto „Havinga-sports" persoon en wetk van de jubilaris onder de loep namen. Namens het personeel werd een moderne houten plastiek aan geboden, bestemd voor de hal van het collegegebouw. Vanmiddag hield prof. dr. R J. F. Nievard een wetenschappe lijke voordracht, welk voorbeeld werd gevolgd door dr. J. L. M. A Schlatt- mann en prof dr. Altena. Een receptie, een koud buifet en een abaretvoorstel- ling completeerden het feestprogram- Flessetrekker kreeg rekening gepresenteerd DEN HAAG-BODEGRAVEN Een 26-jarige jongeman, zonder vast woon plaats leefde er niettemin goed van, hoewel werken hem beslist niet lag. Maar hij zag kans op kosten van ande ren een gemakkelijk en goed leven te leiden, door het plegen van oplichting of flessetrekkerij! Onder de 12.000 Leidse studenten moeten er toch meer dan 9 tenoren te vinden zijn 'inkeliers in n ons land. Maar bij legium het Gorlaeuslabora- j de Haagse rechtbank werd hem giste- manier LEIDEN Universitair Muzikaal werd gisteravond in een goed bezette Zuiderkerk geopend door het rood- wit-beanjerde 35-jarige studentenkoor en -orkest Col- Musicum, dat zijn bestaan op overtuigende waar maakte. En dan doel ik niet op solist LEIDEN Dick Snik organiseert t.g.v. het eerste lustrum van D.T.S. op 7 mei in de 5-Meihal een bosktoernooi. Rond een ie vormen boksring zal een arena worden gebouwd voor zo'n zes honderd toeschouwers. de rekening gepresenteerd die zich voornamelijk af- i speelden in de Rijnstreek Hij kocht in Mozart vertolkte. Hij deed dit weUsw--. Bodegraven en andere plaatsen op kre- maar zeker wel op een overtuigende en geïnspireerde diet Bij een restaurant in Leiderdorp wijze. Hij stimuleerde dirigent André Kaart en het stond een rekening open van enige riri{ec( honderden guldens. Hetzelfde was het geval in Reeuwijk. Verdachte „betaal de" soms, doch dan was het met een valse kredietkaart. Reeds eerder had de jongeman zich op hel terrein van de oplichtingen begeven. Maar toen had zijn vader de rekening betaald Nb 1 werd «hanteerd. De dame, en heren bestond daar geen kans meer op. De 1 musici warei officier van justitie eiste zes maanden j gevangenisstraf. De rechtbank heeft Herman Krebbers, die het vierde In een cabaretliedje van het vorige lustrumfeest werd gezegd. „Violen zijn helaas geneigd om lelijk té gaan krassen". Dat bedoel ik nu niet als een aantijging van de violisten, maar het viel wel erg op, dat menige strijkstok uitspraak gedaan en verdachte deeld tot zes maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk met proeftijd van drie jaar, benevens psychiatrische behandeling en toezicht van de reclassering. ook te geconcentreerd op hun blad- n altijd to het summum van muziek- maken over te kunnen gaan. Als ik dan nog één opmerking in die richting mag maken: gelijktijdig inzetten is wel moeilijk, maar ook erg belangrijk! Het concert werd een beetje huiverig geopend met de ouverture ,,Un' Italiana in Algerie" van Rossini, gevolgd door twee „chansons cruelles" van Hans Kox voor koor d capella. De opstelling van het koor was niet ideaal. Door weinig nuance in de vier stemmen leek het iets te veel op een vrouwenkoor met gebrom op de achtergrond. De koorklank was beter dan deze opstelling zou doen ver moeden. Dat bleek wel in het na de pauze gezongen Gloria van Poulenc. In deze niet helemaal consequent doorgevoerde lofzang benaderde de sopraan Marion Schmitz haar noten iets te veel van onder af. Ook haai tempo en ritme waren niet altijd in overeenstemming met de opvattingen van de dirigent Dat doet aan haar slemkwaliteiten niets af, maar het zijn wel schoonheids foutjes, die weggewerkt dienen te worden- Koor en orkest deden mooie dingen, met name de inzet was krachtig en overtuigend; gaande het stuk verminderde dat wel iets- Op sommige punten werden namelijk muzikale dwaalleren verkondigd. Opviel de orkestrale homogeniteit (wanneer gaat Leiden zelf blazers leveren?) en de ontvankelijkheid van het publiek, dat Krebbers tot vier keer toe liet terugkomen en componist Hans Kox betrok in het applaus na zijn chansons. Het leek overigens af en toe wel een Russisch evenement. Ieder applaudisseerde voor iedereen Erg enthousiast zelfs. Blijven tot slot twee wensen voor C. M-: meer tenoren (op 12.000 Leidse studenten moeten toch meer dan negen tenoren te vinden zijn? En dat negen- lal was onder andere uit oud-leden gerecruteerd) en straks in april succes op het Panconcours, dat dan ook een lustrum viert. JAN DOOVE WAT IS VASTENAKTIE? Vastenactie roept iedereen op tot beti Bouwen aan een nieuwe wereld mogelijk wanneer we allen samen. 1 wust en overtuigd zonder eigenbelat ijveren om concreet vorm te geven a onze wil tot bouwen van mens tot me en via sterke officiële internation; organisaties, regeringen. particulie organisaties en bewegingen. Zo zui! we komen tot concrete hervorming van onrechtvaardige structuren. Vaste actie roept op tot actieve, concrete solic riteit. PAR. ST.-ANTONIUS VAN PADUA Zaterdagav. Zondaj Dlepenbrocklaan 4. tel. 40132 De diensten in het weekend: Zaterdagavc om 7 uur avondmis. Op zondag zijn de dit sten om 9.30 (hoogmis). 11.00 en lï H. Antonlus: Haagse Schouw: Hartebrug Herensingel: H. Leonard ui: H. Lodewljk: Studentenparochie (Lodewijkskerk) Huize „Roomburg": Meerburg Menswording: Tuinbouwschool Zaterdagavond: 19.00 m In de wei paardig dinsdag- en vrijdagavond 8.30, 9.80 (hoogmis), 11.30 uur. 7.15 uur; zaterdag 9.00 uur; vxijdagavond om 19.30 uur. Hartebrug: Zateirdagavond: 19.01 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 uur Herensingel: Zaterdagavond: 19.00; z< 8.30, 9.30 (Lat.), 11.00 (Ned.) en 18.30 uu de week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maai avond). Bijkerk Timorstraat: zondag: H. Leonardus: Zaterdagav. 19.00 H. Lotlewyk: Zaterdagav.: 19.00 en 19.00 uur: zaterdagmorgen ook om 10 H. Petrus: Zaterdagavond: 19.00 uur; zo: 9.00, 10.30. 12.00, 18.00 u. In de week: 9.00 en 19.00 uur (behalve maandag). Het laa >lad „1 Indré I iet eige: tlie vai Nede aal nati Centrum turgs T Ie Nieu igd. H 'nt NEEL-T LEIDERDORP (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. Menswording: Zaterdagavond 19.30 t dag 9.00, 10.30 en 12.00 uur. In d dinsdagmorgen 7.30 uur en donderc RIJNSBURG Tuinbouwschool: Zaterdagavond II In de ;ek: 9.00 en 19.30 u Moeder Gods: Zaterdagavond 19.00 u dag 8.00, 10.00, 11.30, 's av. 18.00 de week: 7.30 en 8.15 uur Cs woensdi vrijdagavond 19.30 uur. ZOETERWOUDE Parochie St.-Jan's Onthoofding Sint-Jan: Zondag 7.30 u. stille H. I hoogmis: 11.00 srdagav. 19.30 tvondmis i Uitslaande brand bedreigde expeditie bedrijf in Zoeterwoudf zo ipelen ~8 anders problee di< Iraai eur. N iczig r .R.T. dicker iet IV iceft Helling Gcrber ZOETERWOUDE Gistermiddag kwart over één moest de Leidse brani weer in actie komen in de garage viff/" G het expeditiebedrijf van de Gebr. Or derwater aan de Miening. Twee gi oliekachels waren onklaar geraakt de uitslaande vlammen bedreigden garage, waarin op dat moment drietal veewagens stond. dat in elkaar. uit het Kees t ding ii de brandweerlieden gebruik moestf lo( maken van persluchtmaskers. Nao met een straal de overhitte toestelle lcjB wat waren afgekoeld, werden beide u de garage gesleept. De doorgang op d Miening was door de brandweeraut1 )tjnKen perd waardoor het verkeer enif tijd was gestremd. Met assistentie de politie kon dit echter spoedig op gang worden geholpen. Bs gezien Eén jaar voor Stadsgehoorzaal LEIDEN In een preadvies hebbt B. cn W. van Leiden de raad verzoet akkoord te gaan met het verlengen 1 de overeenkomst met de heer I. M kan, exploitant van de Stadsgehoorzaa In tegenstelling tot de gebruikelij) contractperiode van drie jaar zal h( °pniei contract nu voor slechts één jaar wor den verlengd. Als reden voor deze inkorting stelle B. en W. het onmiddellijk verband tu; sen de beheersvorm van het gebouwen complex Oude Vest 45 en die van ande re primair voor culturele doeleinden be stemde gemeentelijke gebouwen, te ten de Stadsgehoorzaal en ook Schouwburg. „Het zou zeer goed moge lijk zijn. aldus B. en W„ dat het wens» lijk zijn", aldus B. en W-, „dat 't wensen een deel ervan, onder één beheer brengen. Een verlenging voor d« ttjds duur van drie jaar zou e«n belets* kunnen vormen voor de optimale oplos sing van het vraagstuk van het behe« van de gemeentelijke euRueefe gebo» .Als fect niet? 1 wel t< regt: blijkt van 1 heid Mouth Verko Na he ,Teht In de Hand bliek'

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4