TRAINER P00TS Altior is te week om in de derde klas te spelen HIGH N00N Expediteurs van bollen ongerust over sluiten station Hillegom IN 'T KORT 9 verschakelen op wegvervoer chaadt export Caféruzie eindigde met mishandeling en beroving Leidenaar Kleuter door ijs gezakt en verdronken UNIEKE AANBIEDING 0 L.I.A.M. iouis de Funès weer gendarme 9i AGINA e LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 MAART 1971 BOLLENSTREEK ,,'t Wordt in de lillen altijd moeilijk gemaakt. Of het de douane, óf het zijn de spoorwegen, aar er is altijd wat. Eigenlijk moesten ons een exportpremie geven, zoals in t buitenland wel gebeurt. Maar in Da land is sprake van een discrimina- i de bollen. Een ander woord eet ik er niet voor". Dit zegt de heer 1. Braas, bedrijfsleider van het illegomse kantoor van het internatio- 1 e expeditiebedrijf Schenker en Co. De expediteurs van bloembollen ver- op 't ogenblik in een mineur- eraming. nadat bekend is geworden de Nederlandse Spoorwegen van zijn te sluiten het station te Ilille- vanwaar dagelijks wagonladingen oembollen en uiteraard ook andere Dfderen worden verzonden. Binnen jaar zal het een feit zijn. De laatste maanden is over deze westie een uitgebreid correspondentie evoerd met bonden en instellingen. De rrenigde Expediteurs in het bloembol- ak. waarbij aangesloten zijn expe- Itiebedrijven als Brasch en Rothen- n N.V., Copex N.V.. Van Gend en s N.V.. Pakhoed N.V., Reimann, Stok Kerken N.V. EN Schenker en Co. hebben niet stil gezeten. Onder •r is contact opgenomen met het illege van burgemeester en wethou- tc Hillegom. een schrijven komen de expedi- s met een groot aantal argumenten: intasting van de economische leven- .tbaarheid van de plaatselijke expe- eurs; sedert tientallen jaren is Hille- n het centraal verzendpunt van de ■hele Bloembollenstreek; het is geen an enkele maanden (september en oktober), maar van een heel jaar; op vele dagen blijkt de accomodatie van station al te klein. De heer Braas voegt daaraan nog toe; „Het grote industriegebied in Haar lemmermeer, dat ook van het station gebruik maakt ik denk met name aan industrieën als de Vicon en Bols wordt vergeten. De exploitatie van het station in Boskoop, dat er hetzelfde voorstaat als wij, kost de spoorwegen jarlijks ongeveer honderdvijftigduizend gulden. Ook daar is er sprake van dat het station wordt gesloten. Wij vragen ons af, of het tekort in Hillegom zal het ongeveer 't zelfde zijn als in Bos koop niet ruimschoots wordt vergoed door de deviezenopbrengst waar wij voor zorgen. Laten wij alleen Italië nemen. In 1970 vervoerden wij per spoor 5.185.527 kg, wat een exportwaar de betekent van rond de 21.267.454 gul den. En dat is ongeveer een derde gedeelte van wat hier uit Hillegom per spoor vertrekt." Niet alleen het gemeentebestuur te Hillegom is benaderd. B. en W. bleken trouwens al op de hoogte te zijn van de N.S.-plannen, dank zij een brief van het provinciaal bestuur. Ook de P.T.T. staat achter de expediteurs. De heer J. Visser, directeur van de Hillegomse P.T.T. stelde zich in een schrijven aan de directeur van het postdistrict Haar lem en aan het hoofd van de Centrale Afdeling Postvervoer ter Centrale Di rectie P.T.T. 's-Gravenhage. achter de Verenigde Expediteurs en drong met klem aan op maatregelen om het stati on voor goederenvervoer te behouden. Spoorwegingewijden weten te mel den dat Hillegom op de lijst staat van definitieve opheffingen. „Als men nu maar niet denkt dat wij, als het een maal zover is, van de stations in Leiden of Haarlem gebruik gaan maken. Dat is veel te omslachtig. Er zit dan maar één ding op en dat is gebruik te maken van het wegvervoer, met alle gevolgen van dien. Want nu is er in het topseizoen al een gebrek aan voldoende vrachtauto's. Met de trein kun je als het nodig is. nog eens een extra-wagen latenrijden. maar met de auto kan dat niet. Als de vrachtwagen vol is, is ie vol. Meer auto's dus op de weg en dat brengt veel Officier eist vrijspraak en tbr Slachtoffer moet oog missen DEN HAAG De officier van justitie >ij de Haagse Rechtbank heeft gister- liddag ontslag van rechtsvervolging en r beschikkingstelling van de regering" vorderd tegen de 23-jarige loswerk- an Hendrik S.. die terechtstond wegens 'roving met zware mishandeling subsi- air mishandeling en diefstal. De -jarige houtbewerker Willem Koet uit -eiden was hiervan het slachtoffer ge- orden en moet als gevolg hiervan een De plaats van (mis)handeling was het aagse Achterom geweest in de vroege chtend van 5 juli van het vorig jaar. 'erdachte, die in een café woorden had ehad met de Leidenaar, was deze ge- olgd toen hij het café verliet. Op het ichterom had hij de man volgens de agvaarding net zolang geslagen, ge- tompt en getrapt tot hij bloedend bleef iggen om vervolgens de benen te nemen et de portefeuille van de Leidenaar et f 85,—. Ter zitting werd niet helemaal duide- jk of S. de mishandeling gepleegd had de beroving te vergemakkelijken. De mishandeling en d£ diefstal werden ech ter door officier mr. C. van Steenderen, bewezen geacht. De feiten waren door S. ook toegegeven na zijn arrestatie door de politie. Volgens het psychiatrisch rap port, dat over de loswerkman was op gemaakt meest deze op het moment van de mishandeling ontoerekeningsvatbaar geacht worden en kon het ten laste ge legde hem niet aangerekend worden. Op grond hiervan concludeerde de officier tot ontslag van rechtsvervolging. Een onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering achtte hij noodzakelijk gezien het ..gevaar voor de openbare orde". Het ra poort sprak in dit verband over „gemakkelijk te provoceren aggres- sieve neigingen" van de loswerkman. Het gebeurde op 5 juli was niet uit de lucht komen vallen. Mr. Van Steenderen bracht naar voren, dat er al als jongen met de loswerkman moeilijkheden waren geweest voornamelijk als gevolg van problemen in het ouderlijk milieu. De raadsman van S., mr. H. J. Brandsma, pleitte voor een voorwaardelijke ter beschikkingstelling, waarbij hij venvees naar de goede resultaten die de reclas sering sinds het verblijf van S. in het Huis van Bewaring met hem heeft op gedaan en naar een psychiatrisch rap port waarin ten aanzien van S. gesteld werd dat er „duidelijk verbetering inzit". De rechtbank zal op 18 maart uitspraak meer kosten met zich mee; kosten, die wij als expediteurs zullen verhalen op de bollenkwekers. Dat betekent dan weer hogere prijzen en de kans dat de export daalt. Want nergens is de con currentie groter dan binnen de bollen- handel". Volgens een opgave zijn in Hillegom in 1967 711 wagons behan deld; in 1969 was dit opgelopen tot 1176 en in 1970 tot 1403. Dit jaar worden meer dan 1500 wagons verwacht. En dit aantal zou als minimum gelden voor het behoud van het station. Achteraf is men er in de Bollenstreek zeker van, dat dit aantal is achterhaald en dat meer wagons per jaar in Hillegom zul len moeten worden verladen. Nog meer moeilijkheden wachten er wanneer hét station Hillegom dat ook nog dienst doet tijdens de Keuken- Het spoorwegemplacement van Hille gom. De N.S. wil het station sluiten. Met name de expediteurs van bloembol len maken daar groot bezwaar tegen. hofperiode voot passagiersvervoer wordt opgeheven. In Hillegom is het gelukt een vaste douanepost en A.I.D.- post te creëren. Ook de nacontrole van de plantenziektekundige dienst op moeilijkheden zal stuiten. „Omschakeling van spoor- naar auto vervoer zou een alternatief kunnen zijn. als minister Lefeber van West- Duitsland er juist niet op aandrong het autovervoer te verminderen en het spoorvervoer te bevorderen", aldus de heer Braas. De inhoud van ca. 1400 wagons eist nog altijd het resp. aantal van duizend zeer grote vrachtauto's. Een aanzienlijke belasting van het gennet rond Hillegom. „Ook wordt het tenslotte vertraging in de hand. Als geen vrachtauto's genoeg beschikbaar zijn, blijven verzendingen liggen. Dat zal het zoveelste nadeel zijn voor de bollenexport", aldus de heer Braas. Minder omzet bij de hogere vervoers- prijzen. Dat staat te wachten wanneer het station in Hillegom wordt opgehe- Een expediteur zei ons: „Bij de spoorwegen waren xe ontstemd over het feit dat wij op de hoogte waren. Wij hadden het niet mogen weten. Gelukkig maar xijn wij er bijtijds bij. Anders waren wij met de neus op de feiten gedrukt en was het misschien te laat ROELOFARENDSVEEN In de Ringvaart langs de Dijkstraat te Roelof- arendsveen is gistermorgen de 2% jaar oude Yvonne van Drunen door het ijs gezakt en verdronken. Het kind was met haar hondje het huis uitgelopen. Omstreeks half twaalf ontdekte de moeder dat het meisje was weggelopen. Met behulp van omwonenden begon de op aanwijzing van postbode A. van Veen, die op de dunne ijslaag een wantje had zien liggen. Tegen half vier werd het stoffelijk overschot van het meisje opgehaald. ADVERTENTIE ALPHEN AAN DEN RUN Maart roert zijn staart en de flamingo's in het vogelpark Avifauna moeten het bezurenSamen met andere vogels schooieren ze rond een wak in de vijver van het park, dat dezer dagen maar schaars wordt bezocht. Dit jaar geen autosportweek maar autosport dag in Noordwijk NOORDWIJK Dit jaar zal in plaats van de „Autosportweek Noordwijk" een ..Autosportdag NoordwUk" worden ge houden.. Een en ander is deze week door de Stichting Autosportweek besloten. Men acht de belangrijkheid en hét succes van dit evenement groter, wanneer de diver se programma-onderdelen op één dag worden samengebracht in plaats van verdeeld over een week. De Autosport dag Noordwijk is voor dit jaar vastge steld op zateniag 26 juni. Het voorlopige programma vermeldt op dit moment de Actie „Vrouw achter het stuur", de Gro te Prijs Autoslalom Nederland van de R.A.C. West en het Concours d'Elegance onder auspiciën van de E.V.A.C. Tot be- besluit wordt 's avonds het feestelijk slotbal waarop ook de prijsuitreiking gehouden in Huis ter Duin (ADVERTENTIE) MERCEDES BENZ 280 S november 1970, nieuwste type, 5000 km gelopen, van le eigenaar, veel accessoires. Nieuwe auto. Zeer aantrekkelijke prijs. MERCEDES BENZ 250S Automaat, van le eigenaar. Donkergroen met wit tex lederen bekleding, schuifdak. stuurbekrachtiging enz. Zeldzaam mooie auto. Deze wagens worden door ons onder volledige dealer- garantie verkocht. Inruil en financiering mogelijk. Gaarne verschaffen wij u alle gewenste inlichtingen omtrent deze bijzondere occasions. MERCEDES-BENZ VONDELLAAN 45 LEIDEN TELEFOON 44545 (Van onze sportredactie) LANGERAAR-LEIDEN „Altior is '«•n werkploeg. Het zijn beslist geen nokkers. Er zitten daarvoor te veel eehnische spelers in het team, die wat lindcr vechtlust hebben. Het elftal kekt in dat opzicht uit boven de mccs- anderc. Je zou het kunnen vergelij- n met VTL. Juist die inzet, waaro- Irainer Poots spreekt heeft de Lan- raarders in de machtsstrijd met ES- van het voetstuk doen tuimelen. ..Gezien het spel tegen ESDO sla ik [e kansen van dat elftal hoger aan." ts, naar het in kampioenssferen ver- 'ende Langeraar gekomen, na zelf 'jn éénjarige verbintenis met Zwijn- 'recht met promotie te hebben afgeslo- En. moet bij Altior als een grossier in itels zijn beschouwd. Vooral toen de romovendus zich in het nieuwe milieu irect al weer een weg naar de top apte. De afscheiding met ESDO had Poots ondag verwacht. In het geval Zwijn- recht zou hij de spelers voor een opduel speciaal in retraite hebben ge- omen maar daarvoor speelde het dan >ok drie klassen hoger: „Altior is nog olledig amateuristisch. Bij Zwijndrecht "»i het royaler, kon het ook royaler gaan. Bij winst waren er vijf consump ties. Grote verenigingen hebben een kratje limonade klaarstaan. Bij Altior moet het van particulieren komen. De jongens zijn er ook niet op ingesteld om afgezonderd te worden, zoals bij Zwijn drecht waar we om half elf naar een uitspanning gingen. Een onderbreking voor Altior is natuurlijk het kerkbe zoek, maar het zou mooi zijn als ze daarna niet naar een reservewedstrijd behoeven te kijken met supporters om zich heen, die steeds maar vragen: „Zeg wat denk je van vanmiddag?". Is het niet overdreven om een vierde klasser „in quarantaine" te nemen op zondagmorgen? „De jongens moeten er mentaal geschikt voor zijn. Je hebt kleine verenigingen, die zelfs al naar Zeist gaan. Deze knapen van Atlior moet je in hun eigen doen laten, afge zien nog van het feit of ze er wel zin in hebben. Ze zouden er eerder achter uit dan vooruit op gaan." Leidenaar Poots, in het bezit van het a-diploma („Ik mag ook profs trainen. Vaak wordt gezegd dat Kantebeen in Leiden de enige is"), sloeg in 1954 een aanbieding om bij Belocitas, Zwartemeer of HDVS te komen trainen af. Het risico was hem te groot: „Financieel ging ik er niet op vooruit. Neem nu Bas Paauwe, die te oud is geworden bij Heerenveen. Je had indertijd ook nog geen pensioenregeling." Is het een van zelfsprekendheid dat Poots op een voor zijn doen bescheiden niveau vlot kam pioenen kweekt? „Je moet de capaciteiten hebben. Je wordt uitgeknepen bij de opleiding voor het a-diploma, maar je moet ook het materiaal hebben. In beperkte mate is dat aanwezig bij Altior. Je bent afhan kelijk van zo'n dertien spelers. Krijg je blessures dan zit je omhoog. Gelukkig heb ik daar tot nu toe nauwelijks mee te kampen gehad. Ben Sassen raakte voor het seizoen in een vrienschappelij- ke wedstrijd geblesseerd. De enige ver andering, die ik in de competitie zelf heb moeten aanbrengen is de vervan ging van Kees Hoogervorst, die tijdens het schaatsen een blessure opliep door Wils van Hoorn." Het achterland is niet groot. Geeft dat moeilijkheden in het slot van de competitie? „Voor de verdediging maak ik me geen zorgen. Alleen voor de aanval zijn wat minder spelers beschik baar. In het tweede elftal zit weinig. Het elftal staat op het punt te degrade ren naar de tweede klas van de afde ling". Poots wil het trainingsprogramma niet verzwaren. „Sommigen hebben ei gen kwekerijen en hebben het juist in het voorjaar erg druk. Ik geloof niet dat je een derde avond zou kunnen doorvoeren. Twee avonden is het uiter- Wel is ingegaan op een verzoek van derdeklasser Naaldwijk, dat zo heftig solliciteert naar een plaats in de tweede klas. A s. zondag zal in ieder geval dit duel in Langeraar doorgang vinden. Een prachtige test voor Altior, dat zelf ook naar promotie lonkt. Wat zijn Alti- ors perspectieven? „Verhoudingsgewijs krijgt Altior de sterkste ploegen nog thuis De moeilijkste uitwedstrijd is te gen Rijpwetering." „Voor de derde klas vind ik Altior nog wat te week, al heeft het zich ook in de vierde klasse uitstekend weten JAN PREENEN nog even fris als in het jaar van premiere Het zwart-wit van High Noon accen tueert de ouderwetse spanning van deze western. Hier Gary Cooper (midden) met enkele van zijn volge lingen-Studio. STUDIO Zeventien jaar geleden gaf Fred Zinneman met „High noon" de western een nieuw thema: een tegen allen. „High noon" behoort nu tot de klassieken in het genre, maar bij een weerzien na zo lange tijd, kan men constateren dat Zinnemans film beslist niet verouderd is. Came ravoering en montage zorgen voor een van minuut tot minuut toene mende spanning, na ruim een uur culminerend in een kort en hevig revolvergevecht. „High noon" dateert uit de tijd, dat men zijn verhaal nog binnen de anderhalf uur kon vertel len. Gary Cooper als de sheriff in ruste, die meent nog eenmaal te moeten doen, wat hij als zijn plicht ziet, speelt een van de meest gave, zorgvuldig opgebouwde rollen uit zijn carrière. Naast hem op de vijfde plaats(l) in de rolbezetting Grace Kelly als zijn quakerbruid. In 1952 al een vrij kleurloze figuur, maar bij een weerzien na zeventien jaar duidelijk overschaduwd door Katy Jurado als Helen Ramirez. In kleinere rollen wijlen Thomas Mit chell twee scènes als Hender son, Lloyd Bridges als Coopers jaloer se assistent en Otto Kruger als rech ter Mettrick. Bij de boeven, die het op Coopers leven gemunt hebben, zien we nog Lee van Cleef tegen woordig held in talloze Italiaanse westerns. Carl Foreman later producent van „De kanonnen van Navarone" schreef het scenario voor deze Stanley-Kramerproduktie. Maar dat zijn dan ook de enige tekenen, dat we hier met een oude film te doen hebben. Verder is „High noon" nog even vers en fris als in het jaar van zijn première. Lorna, te veel voor één man REX Regisseur-producent-draai boekschrijver-cameraman Russ Meyer, zoals u ziet een notoire doe-het-zelver, heeft zich, na nauwelijks de overkant van de „Poel der ontucht" gehaald te hebben, geworpen op het door haar man seksueel verwaarloosde vrouwtje Lorna. Ter oplossing van dit probleem klampt de fysiek rijk gezegende Lor na de eerste de beste man aan, in dit geval een ontvluchte gevangene, die ondanks de op de loer liggende bloed honden best even aan Loma's wensen wil voldoen. Maar de brave echt genoot komt voortijdig naar huis en treft zijn vrouwtje aan in de armen van onze nobele „loswerkman". De afloop van dit op alle fronten in- droevige produkt ligt voor de hand: er ontstaat een vechtpartij, waarbij Lorna en haar minnaar het leven la ten. Enfin, het wachten is op het vol gende schimmige zwart-witwerkje van meneer Russ Méyer. Prolongaties TRIANON Voor de tweede week de reprise „Dokter Zjivago" van David Lean met schitterende opnamen en vooral briljant spel van Julie Christie als Lara en Rod Steiger als Kamarovsky. LIDO De oudjes doen het nog best. Ook „Irma la Douce" blijft nog een weekje in Leiden. Kostelijke scènes rond politieagent Jack Lemmon, die verliefd wordt op het straatmeisje Irma. CAMERA Leiden is werkelijk hele maal dol van „Meisjesinternaakt". die voor de zevende week gaat draaien. De titel liegt er dit keer niet om: veel naakte capriolen in een meisjesinter- CAMERA: Melsjeslnternaa(k)t (18); vende week. Dag. 2.30, 7, 9.19 u zon dag 2.30, 4 45. 7 en 9.15 u. Nachtv. (vr - za. 23.30 u.): Blue Ortega, de killer (18). STUDIO: High noon (14); repris.-. Dag 9 15* uur915 U': 20nd8g 2 3l)l 4 4S' 7 cn REX: Lorna, te veel voor één man (18). Dag. 2.30. 7. 9.15 u.; zondag 2.30, 4.30 en 9.15 u. Nachtv. (vr.-za. 23.30): Fanny Hill (18). LUXOR: De gendarme op drift (a.l.) Dag 2.30. 7. 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7 en LUXOR Louis de Funès is weer terug in zijn rol van gendarme on der regie van Jean Girault. Maar het schijnt steeds moeilijker een passend vervolg op de serie te kun nen vinden. „De gendarme op drift" tenminste begint met terug te grij pen op de eerste drie afleveringen „De gendarme van St.-Tropez", „De gendarme in New York" en „De gendarme op vrijersvoeten." Vervol gens zien we hoe het korps ontslagen wordt omdat men in St.-Tropez van mening is, dat verjonging geen kwaad kan. De gepensioneerde agentjes vervelen zich stierlijk en als een hunner Jean Lefèbvre aan geheugenverlies komt te lijden, grijpen zijn ex-collega's dit dankbaar aan om nog eens in uniform een pelgrimstocht te ondernemen naar de Rivièra, in de hoop zo hun vroegere kameraad te kunnen gene zen. Hun komst sticht dc nodige verwarring omdat er in St.-Tropez nu twee politiekorpsen opereren. Na een avontuur met hippies, ontmoet het zestal weer de nonnetjes uit een der voorgaande afleveringen en ze weten na een wilde rit per lelijke eend aan te tonen, dat de oude garde nog niet onmisbaar is. Een nogal mager en brokkelig ver haaltje, dat zelfs door een als van ouds opvliegende Louis de Funès niet gered kan worden. De gendar mes zijn weer in dienst. Er kan dus nog een vervolg komen, maar voor ons hoeft dat na schooljongens die een raket willen lancefen niet meer zo nodig, tenzij men met verse ideeën aankomt.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3