EVERSTEYN ONTTROOND PROLOOG CLAY-FRAZIER Harald Berg is met ADO op weg terug Ijshockeyers konden zich niet bedwingen Veel lof voor Bessems Baars twee ons te veel Snelle 3000 m Atje en Stien Geen hockey en korfbal n tiJDAG 5 MAART 1971 PAGINA Henco Baars (Vart onze sportredactie) DHOVEN Voor de Amsterdamse weltergewicht enco Baars is het toernooi om de Nederlandse boks- s voor amateurs voorbij zonder een stoot te hebben eplaatst of ontvangen. Baars, die een „knallende" intree wilde maken na een langdurige afwezigheid in ring, hoefde in de eerste ronde van het kampioens- j toernooi niet aan te treden omdat zijn tegenstander Van Kuyk wegbleef. Gisteren zou hij dan zijn met belang stelling en door de vaderlandse weltergewichtwereld gevreesde come back maken. Maar bij de weging bleef de schaol op 67.200 kg staan, twee ons te veel zodat Baars was uitgeschakeld. De grote trekpleister van de avond in de Philips Jubileumhal viel weg want Baars zou tegen nationaal kampioen John van Schaik uit komen, die daardoor wel zeer eenvoudig in de finale tegen v. d. Driessohe (maandag in het Congresgebouw in Den Haag) komt omdat ook zijn. eerste tegenstander in de etrste ronde niet was komen opdagen. (Van i sportredactie) NEW YORK „Als de wedstrijd drie jaar geleden was gehouden, had ik al myn geld op Ali gezet". Met deze woorden gaf de ex-wereldkam- pioen Joe Louis te kennen niet in een overwinning van Cassius Clay, alias Mohammed Ali te geloven. Volgens de „grote" bokser van vroeger zal de drie jaar, die Ali „was opgelegd" hem zeker geen goed doen in 't titel gevecht van aanstaande maandag tegen wereldkampioen Joe Frazier. Beide boksers keerden gisteren van uit New York, waar zij een medische keuring hebben ondergaan terug naar hun trainingsverbljjven ir Philadel phia en Miami Beach. Volgens dokter Harry Kleiman verkeerden de „kemp hanen" in uitstekende conditie. Zoals gewoonlijk trok Clay een zee van tijd uit om de menigte van 500 journalis ten en fotografen in te lichten over het verloop van liet komende „ge vecht van de eeuw". De „grootspre ker" was nog uitgebreid aan het woord, toen Frazier al lang weer op weg was naar Philadelphia. Voor ieder, die het horen wilde verkon digde Clay strijdkreten zoals „Frazier is geen partij voor mij" en „ik kan hem gemakkelijk hebben". Na ruim een uur reisde hij tot tegenzin van de persmensen, die hem probeerden over te halen zijn trainingskamp naar New York te verleggen toch maar af naar Miami Bea.h. Ook Joe Frazier sprak zich, welis waar voorzichtig uit, over zijn kansen in het gevecht om de wereldtitel. Hij is van plan in de eerste ronden het lichaam te „bestoken". „Als je het lichaam hebt afgemaakt, sterft het hoofd van zelf", was zijn remedie. „Ik wil mijn titel graag behouden" Nog liet hjj er op volgen: „Er is ten slotte wel wat te verdienen". Daarna vertrok hij. Wat het laatste betreft heeft de titelverdediger in leder geval gelijk. Voor een bedrag van negen miljoen dollar, de grootste ga rantie in de geschiedenis van de sport, heeft iedereen er wat voor over. De „gokkoning" Jimmy Snyder durf de niet, zoals Joe Louis, een voor spelling te wagen. Hoewel Frazier bij de bookmakers als favoriet staat ge noteerd wil de man, die om het ge ringste een weddenschap met iemand aangaat zelfs geen dubbeltje verwed den. „Het wordt kracht tegen kracht", zij Snyder in New York. De gokker was nog niet uitgesproken. „Normaal vreet Ali kleinere, in-vechtende bok sers als Frazier op. Daartegenover staat dat dansende, schreeuwende en achteruitlopende vechters als Ali de favoriete tegenstanders van Frazier Over gokken weet Snyders, bijge naamd „de Griek" veel. Door de twij fels over de afloop, maar ook door de economische terugslag in de VS wordt er volgens hem minder op het titel gevecht gespeculeerd dan verwach' zou mogen worden. „Grote bedragen zoals in de jaren twintig in gevechten als tussen Jack Dempsey en Gene Tunney werden ingezet komen niet meer voor". De goklustige Snyder eindigt met de opzienbarende uit spraak: „De mensen zijn bang van dit gevecht. Bovendien ga je geen geld vergokken als je malversaties vermoedt" De speculaties gaan nog verder dan alleen de winnaar aan te wijzen. Bokspromotor Vince Bagnato uit To ronto heeft twee kaarten van vijftig gulden voor een bioscoop waar het gevecht ClayFrazier rechtstreeks op het scherm komt uitgeloofd plus een rondrit in een door een chauffeur be stuurde auto door de stad voor een grotere opschepper dan Cassius Clay Als meer dan een kandidaat erin slaagt zich nog woordrijker te uiten in brallende grootspraak dan de bok ser, wint degene met de grootste r viel nog een duel uit, wat de Eind- ense fans nog meer speet, want het i om de plaatselijke favoriet, zwaar- «richt Hermie Thoooen, wiens tegen- ander Holfckamp met griep kampte en jy; aarom was afgekeurd. Niettemin viel r veel te genieten voor de bokslifeheb- ers en waren de verrassingen niet van lucht. Daar was lichtgewicht Tonny Eek uit Amsterdam, nog pril in de ksring met zijn zestien partijen. Hij erklaste de felle Rotterdammer Gerard >k, die als vanouds met zijn onwaar- lijnlijlce conditie als een wervelwind anviel maar door Van Eek rustig en kwaam werd opgevangen. De Amster- ammer vermeed wat voor zo veel tegen- anders van Bok de nederlaag betekent: eevechten. Koel pareerde Van Eek de aanvallen om ruimschoots punten- -flnnaar te worden. Niettemin achtte één did Bok winnaar. De anderen dachten anders, en beter. over. fraai ontwikkelde atleet Anthony iardson (Den Haag) trof de Nijmeeg- zwaarwelter Joop van Empel, die op- n gebaard door in de vorige ronde k.o.-specialist Janga uit te schakelen, gen Richardson had de Nijmegenaar schijn van kans. Na de eerste ronde p hij met „een ander gezicht" rond UTRECHT In Utrecht werd de yeede wedstrijd van de „Hollandweek" ghouden xoor dames en heren. Even- In Eindhoven werden weer enkele prestaties geleverd. iard Keiler bleef opnieuw beneden 10 seconden op de 500 meter met [,1 sa-. Bij de dames reden Stien Kaiser Atje Keulen-Deelstra de 3000 meter men de vijf minuten met respectieve- 6k 4.58,6 en 4-59,8. De uitslagen waren ïrhard Keller (W.-: B Valer) t Ij n 1.25,6. Blatchford (V.S.) 40. !,2, 2. Bazen 1.25,5, r 80.800 punten, 2. ïenk 82.782 punte Oeljen 84.483, 5. Nottet 84.917. 1000 meter: 1. Atje K 2. Stien Kaiser 1.35.3, M.ltT Demmïng 5.02.3. 2' K Indklassement: 1. Keulen-Dee 00. 5. Tigchela'ar 98.917. en de treffers bleven maar neerdalen op Van Empel. Met fraaie combinaties joeg Richardson zijn tegenstander door de ring maar ondanks zijn kennelijke vrees weigerde Van Empel op te geven. Hij kwam zowaar in de derde ronde nog met een tegenoffensief je maar dat kon zijn puntennederlaag natuurlijk niet voor komen. Wat Richardson niet lukte, bereikte wel de Maastrichtse halfzwaargewicht Sjeng Verstappen tegen de pover boksen de maar ijzersterk stotende Willy Schu- man, die zich tevreden moest stellen met loeren op een eindstooot waarvoor hij tegen de technisch bekwame Limburger natuurlijk geen kans kreeg. Na de tweede ronde was Verstappen al royaal winnaar maar hij wilde meer en met een linkse hoek joeg hij Schuman naar het canvas. Het duurde minuten eer Schuman weel bij zijn positieven was. Voor de vereniging Huizenaar uit Rot terdam legde zwaarweltergewicht Stan v. d. Driessche 'n piest er op de wonde door Koos Kiers met technisch k.o. te over winnen. In de eerste ronde ging Kiers neer, in de tweede nogmaals. Die wonde werd geslagen door de Amsterdamse lichtwelter Dirk de Vos, die de eerste kampioen van zijn troon stootte, de Rot terdammer Cor Eversteijn, in de beste partij van de avond. De Vos zat vol met revanchegedachten omdat hij vorig jaar door Eversteijn was uitgeschakeld. Beide technisch bekwame pugilisten leverden een' meeslepend gevecht, waarbij Ever steijn geen gelegenheid kreeg een effec tieve aanval op te zetten omdat De Vos zuiver counterde. Omdat De Vos ook in het lijf aan lijfduel beter was, stond de uitschakeling van de Rotterdammer als een paal boven water. Lichtgewicht Pier re Doorenbosch kwam in de finale maar tegen Harry Rodgers overtuigde de vijf voudige kampioen niet. Zijn puntenzege na een knock down in de eerste ronde toen Rodgers neer ging op de gevaarlijke linkse hoek van Doorenboseh was niet aanvechtbaar maar zijn overwicht op technisch gebied was zo groot dat Rod gers de volle partij niet uit had mogen Ook weltergewicht James Vrij toonde een overstelpend overwicht tegen de Utrechter André Rutze maar kon dat evenmin uitdrukken in een voortijdige beslissing. Rutze bleef overeind maar wel een straatlengte op punten achter. De veel foutief stotende middengewicht Hugo Ceder, die razendsnel tot de a-klasse is doorgedrongen, kon ook al niet impone ren tegen de laks boksende Henny Smit, die minder tegenstand bood dan zijn techniek toestaat. Zijn enigszins arro gante wijze van strijd leveren deed hem Overige resultaten: lichtwelter Ben •Schulte w.o-p. van Anton Visser; half zwaargewicht Sjoerd Tuininga w.o.p. van Pé v. d. Sluis; middengewicht Rudy Koopmans wint na de eerste ronde op medisch advies (volkomen overklast) van Rinke Jillings. NICE Jean Bessems, de Nederlandse vertegenwoordiger in het toernooi om het Europees kampioenschap anker kader 47/2, dat in. Nice wordt gehou den is indrukwekkend begonnen. Zo zelfs dat de Belgische kampioen, die algemeen als titelkandidaat wordt gekenmerkt verzuchtte: „Dat is een goeie. Hij is beter dan Vultink. Ik zie het hier nog wel uitdraaien op een finale HollandBelgië". Deze lovende woorden werden uitgesproken, nadat Bessems twee ruime overwinningen had behaald op respectievelijk de Zwitser Guyot en de Spanjaard Munoz. Waf flard krijgt wellicht gelijk, want ook tegen Munoz speelde Bessems weer grandioos, vooral in zijn slotserie van 191. „Die speelt nog sneller dan Marty", constateerde de verbijsterde coach Van den Berghe na de rappe reeks van de Limburger, wiens zege mede steunde op zijn openingsreeks van 161. Wafflard had het slot van de partij ge zien en had de schrik gekregen. Hij kwam plotseling terug op zijn aanvanke lijke aanbod om 's nachts nog tegen La- faille aan de tafel te komen en de wed strijdleiding kon hem wel volgen. Die ontmoeting wordt nu verschoven naar zondagmiddag. Dufetelle kon de slechte organisatie kennelijk moeilijk verkroppen. Tegen Guyot smeet hij zijn keu op het biljard en weigerde verder te spelen zolang het rumoerig in de zaal bleef. Guyot bleef kalm, voelde zijn kans en bracht de steeds nerveuzer biljartende Parijzenaar een onverwachte nederlaag toe: 400370 in 14 beurten. Minder indrukwekkend dan zijn Bel gische kampioensmoyenne van ruim 142 had doen vermoeden, was het eerste op treden van Wafflard tegen Weingartner. De Belg kreeg geen gelegenheid om in de eerste vier beurten, waarin hij het tot een totaal van 97 punten bracht, zijn ge bruikelijke libre-show op te voeren. Daarna kreeg hij meer vat op het mate riaal en ging met 303 ineens uit. Waf flard klaagde over het laken. „Dat is dubbel geschoren en glijdt daardoor te veel. Het is goed voor driebanden, niet voor kadeispel". Uitslagen (eerste ronde): Robert Guyot (Zw.) Jeari Bessems (Ned.) 128 400 7 7 75 205 18.28 57.14 Roland Dufetelle (Fr.) Alejandro Munoz (Sp.) 400 206 11 11 92 74 36.36 18.72 Heinricht Weingartner (Oost.) 205 Siegfried Spielmann (W.-Dld.) 400 22 22 83 90 9.31 18.18 Tweede ronde: Dufetelle 400 370 14 14 129 133 28.57 26.42 Wafflard Weingartner 400 70 5 5 303 58 80.— 14.— Munoz Bessems 85 400 8 8 24 191 10.62 50.00 Stand: 1. Spielmann Wafflard Dufetelle Lafaille Munoz 8. Weingartner 53.33 18.60 80.00 30.80 25.14 19.04 15.31 10.18 TILBURG Na negen minuten spelen in de tweede periode van de wedstrijd tegen Roemenië vloog Van Veghel gisteravond woedend de treiterende Roe meen Nicolae Fodorea te lijf. Daarmee beroofde hij Nederland van een eervol resultaat tegen de ver moedelijke kampioensploeg uit de C-groep. Vijf minuten later, toen Van Veghel zijn straftijd had uitgezeten, was de achterstand van het Nederlandse team van twee doelpunten (42) opgelopen tot een onoverbrugbare marge van vier treffers, 62. Tevergeefs ineens waren de Inspan ningen van de eerste Nederlandse, lijn, waarvan eigenlijk alleen doelman Gerry Göbel faalde. Rerservedoelman Hans DEN HAAG. De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond heeft in verband met de gesteldheid van de terreinen alle voor dit week einde vastgestelde wedstrijden afgelast. Ook de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond heeft in verband met de gesteldheid van de terrei nen alle voor zaterdag en zondag vastgestelde wedstrijden afgelast. Ook de wedstrijden van de afde lingen vinden geen doorgang. DEN HAAG „Kom Harry", wenkte Harald Berg, ADO's enige topspeler, die dit seizoen nog niet uit de verf kwam. ..Wij gaan weg". Enkele ogenblikken later verdween hij met zijn Noorse collega Hestad in de nachtelijke duisternis op het Zuiderpark. Heel wat opgewekter, vrolijker haast, dan ADO de laatste maanden van hem gewend was. Hij heeft eindelijk weer de inspiratie opgedaan, die hij had toen hij in 1969 in Den Haag arriveerde. „Ik voel me lichamelijk lichter op het veld. Ik kan weer alles". Geen lichtzinnige uitspraak. Harald Berg, de bedachtzame, doet zoiets niet. Trouwens door zijn prestaties op het veld bewijst hij dat. Hij was in Tunis, waar ADO op 21 februari oefende, de grote uitblinker op het middenveld, trok die lijn door in de zo sensationeel verlopen „topper" van de afgelopen zondag tegen Feijenoord en blijkt woensdag in het vriendschappelijk duel tegen Crystal Palace zich weer te hebben onderscheiden. Zó zelfs, dat Dick Advocaat uitroept: „Hij was in de eerste helft fenomenaal. Er bestaat geen ander woord voor". Harald Berg, de Teruggekeerde, glim lacht van blijdschap. Het heeft hem erg dwars gezeten, dat hij deze competitie niet met het succes van ADO kon mee groeien, „Het was een vreselijke perio de. Je piekert en je piekert maar. De oorzaak vinden, bestaat echter niet. Nu pas geloof ik dat het allemaal een mentale kwestie was. Ik had gewoon het gevoel dat ik er niet bij betrokken was". Deze indruk is verdwenen. Door dat z'n spelpeil sinds begin febr. weer stijgt is zijn zelfvertrouwen terugge keerd. Eindelijk heeft hij de hoop ge kregen dat hij als full-prof naar een nog hoger niveau zou kunnen groeien, zijn optimisme is zelfs zo groot, dat hij constateert: „De zin is er wéér. Ik en dat moet ik erbij zeggen dat het met heel ADO de goede kant opgaat. Men vindt de oplossing weer in moei lijke situtaties. Om een voorbeeld te noemen: een paar weken geleden was het nog zó: Wanneer de bal bij het strafschopgebied kwam, brak er paniek uit. Je zag dan van die alles-of-niets- trappen. Tegen Feijenoord, en ook tegen Crystal Palce was dat er niet meer Met wat tik-takvoetbal redde iedereen zich uit de moeilijkheden. Dat bewijst dat het vertrouwen terug is." Het is duidelijk dat ADO de laatste maanden, toen het een confortabele voorsprong van drie punten op Fefjen- oord en Ajax „omboog" in een even- grote achterstand, een heel moeilijke tijd heeft doorgemaakt. De doorbraak, waar de Hagenaars al jaren op zaten te wachten, had nog geen definitieve gestalte gekregen. Het ging Harald Berg in die zwarte dagen voor ADO het meeste aan het hart. Hij is geen speler, die zich aan zijn verantwoordelijkheid onttrekt. In tegendeel. Hij is iemand, die zijn ver antwoordelijkheid soms misschien wel eens te zwaar opneemt. Maar elke dag wanneer hij 's morgens opstond, kon hij toch de in hoofdzaak denk beeldige angst voor zijn blessure niel van zich afzetten. Een geharde prol zal in deze situatie gedacht hebben „Ach wat kan me gebeuren. De bles sure is genezen verklaard". Maar Berg niet. „Gewoon met het wandelen kon ik voelen dat de pijn niet weg was. En dat was een remming voor mij". Alle ellende van dit seizoen begon in Noorwegen. Hij was daar in juli op vakantie en brak zijn been. In het gips kwam de Noor vertellen hoe het alle maal was gebeurd. Doordat de blessure minder snel genas dan men verwachtte werd het probleem groter. Op een ge geven moment is het dan geen kwestie meer van genezen, maar van mentali teit. Pas in januari verdwenen zijn bange gevoelens. „Het ging toen op de training veel gemakkelijker. Dat was al een flinke stap vooruit". Ook zijn een zaamheid verdween. „Een man, die maar vijfentwintig uur per week bezig is, heeft te weinig te doen. Het ligt me gewoon niet om zoveel vrij te zijn. Mis schien kwam dat gevoel de eerste helft van de competitie zo duidelijk naar vo- Harald Berg ren. omdat ik ook slecht speelde. Door je ontevredenheid wordt je onzeker, waardoor je meer nadenkt over alles, wat voor het voetbal niet zo goed is". Ondanks zijn „interne" problematiek verloor Harald Berg daardoor ge ven velen hem een pluim op de hoed nooit zijn verantwoordelijkheid uit het oog. Hij wist dat ADO eerst op de links- en later op de rechtsbuitenplaats zwak bezet was. Trainer Jezek wees hem als de man aan, die daarvoor moest opdraaien. Maar de moeilijkheid was, dat de 29-jarige Berg in die functie miste, wat hij nodig had. Hij zegt zelf daarover: „Als ik niet veel aan de bal ben ga ik slapen op het veld. Ik voel me dan niet in de ploeg thuis". Trainer Jezek wist dat, maar het ont brak hem aan de mogelijkheid om Ha rald Berg terug te halen naar het mid denveld. Zijn elftal zou dan teveel ont wricht worden. Tot begin februari de plaats, waar aan de Noor zijn hart had verpand, vrij kwam. Berg zegt nog: „Ik had echt begrip voor het probleem. Maar het was een enorm naar gevoel". Toen de zon doorbrak veranderde ook zijn mentaliteit. De gedachte aan pijn, die hem bleef achtervolgen, overwon hij vanzelf, omdat hij op het midden veld meer in het spel werd betrokken. „Toen ik vijf minuten voor de wed strijd tegen Feijenoord hoorde dat ik weer als vanouds mocht spelen was dat een extra-inspiratie. Je weet dat het je plaats is, waarop je je beste wed strijden, misschien niet in Nederland, maar thuis hebt gespeeld". De blijdschap over zijn „come-back" Iran toch niet de indruk verdringen, dat hij nauwelijks vorderingen heeft gemaakt ten opzichte van zijn spel in Noorwegen. „Conditioneel wél, uiter aard, maar technisch niet". Een merk waardige uitspraak van een man, die nu bijna twee jaar lang in het „prof- werk" zit? Heeft hij dan niets opgesto ken van de betere trainingsgelegenheid, die anderen in ons land aan de wereld top bracht? Harald Berg, de Realist, blijft bij zijn standpunt. Hij veronder stelt dat hij de tijd bij ADO niet mee had. Zijn gedwongen avonturen op de buitenplaats hebben veel van zijn am bitie weggenomen, omdat hij bij voor baat wist, dat hij daarvoor niet dè man was. „Je moet voor dat werk een in dividualist zijn. En dat ben ik niet. Ik voel me het gelukkigst als ik me een hele wedstrijd kan uitleven." Nu Harald Berg dat weer kan is zijn stemming verbeterd. Hij wil de tijd, die hij het liefst zo snel mogelijk wil vergeten, met een klinkend hoofdstuk afsluiten. Zoals hij kwam, als een ve dette, wil de eerzuchtige Noor ook zijn contract afmaken. Dan ziet hij wel verder. Of hij blijft of niet. „Ik kan er geen zinnig woord over zeggen". HANS DE BRUYN van den Boogaard werd het ijs op ge stuurd. Een aantal geweldige reddingen gaven zijn ploegmakkers, van wie Bob Smulders zich als eerste had onder scheiden door een tegendoelpunt te ma ken bij de stand 01, de kracht om de Roemenen fel op het lijf te zitten. Jo Simons dreunde de puck uit een Inworp tegen het net: 24. Toen ook Wil Ooms zich in de elfde minuut van de tweede periode bij Van Veghel in de strafbank had geposteerd, deed het numerieke voordeel de schaal definitief in het voordeel van de Roe menen doorslaan. Nederland was gebro ken en handelde dienovereenkomstig. De Roemenen zorgden voor een stand van 92 aan het eind van de tweede periode. In de derde periode stuurde coach Pleticha zijn derde ploeg het ijs op (,,die jongens moeten toch ook een» kunnen oefenen"), welke door de onge ïnteresseerdheid van de Roemenen slechts een doelpunt moest toestaani 2—10. BulgarijeDenemarken 54 HEEREVEEN Dol van vreugde wierp het voltallige Deense ploeg doel man Bent Hansen na afloop van het met 54 gewonnen duel tegen Bulga rije driemaal In de lucht, of h(J wilde of niet. De baardige Hansen had inderdaad een groot aandeel ln de verrassende Deense zeg$. Keer op keer stopte hij de toch goed gerichte slapshots van de Bulgaren. Het zag er in het 1 jin niet naar uit. Bulgarije nam zelfs ln de zesde minuut van de tweede periode een voorsprong van 30 door aanvoerder lila Bacharov. Vlak daarop scoorde Thomson echter tegen na een dekkingsfout van de Bul gaarse verdediging. De derde speeltijd ging in met gelijke stand: 33. De De nen lieten zich door een doelpunt van Gerasimov kort na de hervatting niet uit het veld slaan. Gikkenborg bracht de stand op 44 en vier minuten voor het einde zorgde Nielen bij een nume rieke meerderheid voor de luid bejubel de winnende treffer. FrankrijkGr.-Brittannië 64 GRONINGEN Het gedegen spel van Groot Brlttannië was aanvankelijk te veel voor de Fransen. Na de achter stand van 10 (Reilly) groeide het spel van de Fransen. In de tweede periode kreeg Frankrijk zijn ritme te pakken. Nadat Frankrijk een voorsprong van 21 had genomen door Gtirieka heeft de ploeg niet meer achtergestaan. In e derde periode konden de Britten de kracht niet meer opbrengen om de ach terstand weg te werken en kort voor tijd vergrootte Itzlcsohn de minimale voorsprong van een doelpunt (54) tot een meer comfortabele marge van twee treffers, die tot het eindsignaal onge schonden bleef. Na v(jf speeldagen ziet de stand in de C-groep van het wereldkampioenschap ijshockey er als volgt uit: Roemenië 5 4 1 0 9 389 Frankrijk 5 4 0 1 8 35—1T Hongarije 5 3 1 1 7 52—24 Gr.-Brittannië 5 3 0 2 6 40—28 Denemarken 5 2 0 3 4 3219 Nederland 5 2 0 3 4 27—25 Bulgarije 5 1 0 4 2 20—26 België 5 0 0 5 0 5-106 STOCKHOLM. Zweden heeft gisteren revanche genomen voor de ijs- hockeynederlaag van 53, die het land eerder deze week tegen Rusland leed, In Gaevle wonnen de Zweden met 42. De tussenstanden waren 11, 20, 11.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11