£cidóe(Soti^ci/itt Ruud en Riem van Ramona nu met Seth in cabaret antenne „Tijd met Saskia en Sergi e naar Dublin Interessant recital van Abbie de Quant GRATIS VAARTOCHTEN KORTE VLIETKANAAL vaartocht LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 MAART 1971 Een Janus- redenering MINISTERS leggen opmerkingen van Kamerleden wel eens uit, zoals dat het best in hun kraam te pas komt. Maar Kamerleden verstaan dat kunstje niet minder. Begrijpen we het radikale Kamerlid Janssen goed, dan heeft heeft hij minis ter Polak dinsdag verweten, dat de regeringsvoorstellen inzake de wijziging van de ondernemingsstructuur uitgaan van een compromis in de Sociaal-Eco nomische Raad. Het kabinet-De Jong had moeten uitgaan van de eerste opvattingen van de vakbeweging en dus met veel forsere stappen tot democrati sering van de ondernemingsstructuur moeten overgaan. Wat dit betreft is ook de Partij van de Arbeid de heer Jans sen nog niet radicaal genoeg. Zo iets doet ons denken aan de God Janus die twee gezichten heette te heb ben; naar gelang hij het nuttig of leuk vond, kon hij één van die twee laten zien. Andere taal genwoordiging de regering verweten werd, dat zij een advies van de Sociaal- Economische Raad zijnde een com promis tussen werkgevers- en werkne mersstandpunt naast zich neerlegde en prefereerde een eigen inzicht te volgen. Bij die gelegenheden kreeg een mi nister te horen, dat hij zo maar de bereikte overeenstemming van een be langrijk orgaan als de Sociaal-Economi sche Raad bagatelliseerde. Waarschijn lijk bedoelt de heer Janssen te zeggen, dat een compromis van de SER alleen goed is, wanneer dat compromis neer komt op een pudding van de vakbewe ging en een scheutje saus van de ande re partijen in het topadviesorgaan van ons sociaal-economisch leven. In dat geval moet ook het progressief akkoord van de drie oppositiepartijen naar zijn smaak een maar gedeeltelijk gelukt gerecht zijn. Al werden pudding en saus daar met door partijen in het Stichting op de bres voor ongeboren kind X^IND vorig jaar is in Nederland opge richt de Stichting voor het Onge boren Kind; de stichting beoogt als doel: te bevorderen dat het recht op leven van de nog niet geboren menselijke vrucht wordt erkend. Wf geloven dat de natie blij moet zijn met dit initiatief. In een tijd dat som migen bijna eraan toe zijn een onge remd recht op abortus voor elke vrouw- in-verwachting te propageren, is een tegenoffensief, dat niet in de eerste plaats uitgaat van Kerk of religie, wel kom. De stichting gaat namelijk, uit menselijke overwegingen, ervan uit „dat een menselijk wezen recht heeft op de bescherming van zijn leven, of het nu al geboren is of niet". De stichting erkent dat in verschil lende gevallen niet met voorlichting kan worden volstaan, maar dat psychische en praktische hulp onmisbaar is. Van menig verlangen naar abortus is het ontbreken van die hulp de oorzaak of aanleiding. Daarom wil ze bij ongewenste zwangerschap de vereiste hulp bieden. De stichting kan al rekenen op de hulp van ervaren Juristen en maat schappelijk werkers. We hopen dat zt nog veel meer hulp krijgt; niet in de laatste plaats van de kant van de over heid. Het adres is: Zeist, Constantijn Huy- genslaan 27, telefoon 10066. Zeg maar „neen" tegen het leven! TTEN hele avond lolbroeken in het etherland is beslist niet alles. Maar soms kunnen de heren die in Hilversum belast zijn met de verantwoordelijkheid voor onze vrijetijdsbesteding te veel de moralist uithangen. Wie gisteravond zoals wij eens een avondje dacht van radio en televisie wijzer te worden, moet dat net als wij na afloop wel geweten hebben. Via dokter Meinsma en zijn team van nico- tineconvertieten liet de VARA indirect nog eens horen hoe veel beter een mens zich voelt die niet naar de sigaret grijpt. Nog geen uur later via dezelfde om roepvereniging in een nogal zwaar- dramatisch aangezet interview met „de dochter van een alcoholist" het zelfde advies terzake van de borrel en het Wie zo langzamerhand het leven al zwaar was gaan inzien en „televisie uit, radio asm'K draaide örh tri mo'Oïé rfiuziek wat troost te zoeken, kwam van een kouwe kermis thuis. Want toen wij dat deden, hoorden we in een programma over fluor in het water een vrouwelijke arts minutenlang preken hoe slecht het snoepen voor de tanden is; zo in de trant van: snoepen moesten ze helemaal verbieden. We hebben de nacht die volgde ge droomd van de gevaren die een mens neemt door melk te drinken, kaas te eten, een lekker broodje „halfom" bij de lunch te nemen, te luisteren naar de man die bij de STER de bonbons van Jamin zo 'guitig aanprijst Toen ver scheen, als dieptepunt van onze nacht merrie een zekere frater op de beeld buis die ons toedonderde: „Zeg maar neen tegen het leven Toen we klaar waren en weer gevoel kregen voor relativiteit, dachten we: wie een ander, helpen wiU moet met zijn goe- "9e raad ook maat weten te houden. Schriftelijk onderwijs TfEN begin van dit jaar door bet mi nisterie van Onderwijs uitgegeven publikatie geeft informatie over en maakt propaganda voor het schriftelijk onderwijs. Wanneer vermeld wordt, dat vorig jaar ruim 200.000 Nederlanders schriftelijk onderwijs gevolgd hebben en een der conclusies luidt: Vooral de laatste jaren heeft het inzicht veld ge wonnen, dat het schriftelijk onderwijs gelijkwaardig is aan andere vormen van onderwijs" vraagt men zich onwillekeu rig af: ligt hier -geen aanknopingspunt voor toelaatbare bezuinigingen welke bij het bepalen van prioriteiten in het on derwijs noodzakelijk worden. De overheidspublikatie beveelt schrif telijk onderwijs vooral aan voor bijscho ling, compensatie voor gemiste kansen en zinvolle vrijetijdsbesteding. We be grijpen hierna de uitspraak dat deze vorm van onderwijs zowel sociaal en maatschappelijk als economisch „een be langrijke functie vervult". Die belangrijke functie wordt, blijkens statistische gegeven, dan vooral ver vuld op het terrein van handel en ad ministratie (32 pet), techniek en andere vakopleidingen (25 pet) en algemene ont wikkeling (30 pet). Zou het dure en overbezette universi taire onderwijs en hogere beroepson derwijs niet erbij gebaat zijn en veel geld besparen, wanneer eens serieus werd nagegaan, in hoeverre hier schrif telijke leergangen (al dan niet onder steund door de audio-Visuele middelen) tot tentamina en examens kunnen op leiden? We kunnen natuurlijk wachten op de ervaringen van het Britse experiment van de „open universiteit*'; we kunnen in eigen stijl en blijvend binnen rede lijke grenzen van het eigen onderwijs systeem ook zelf gaan experimenteren. Vooral wanneer vaststaat, dat de sec tor na het voortgezet onderwijs, anders relatief en absoluut te duur gaat j Slechts 10.369 stemmen HILVERSUM (ANP) Het zangduo Saskia en Serge zal Nederland op het komende Eu rovisie-songfestival in Dublin vertegenwoordigen met het liedje „Tijd", waarvan de tekst en muziek werden geschreven door respectievelijk Gerrit dan Braber en Joop Stokkcrmans. Ruim 10.369 televisiekijkers hebben schriftelijk gereageerd op de nationale songfestivalfi nale, die vorige week woensdag werd uitgezonden, en waar Sas kia en Sergre in totaal zes lied jes ten beste gaven. Het liedje ..Tijd" won tenslotte, want in totaal gaven 2.866 inzenders hun stem aan deze compositie. „Lente" (muziek en tekst van Benny Vreden) kreeg 2.335 stemmen; „Bobby Snobby Baard" (muziek en tekst even eens van Joop Stokkermans en Gerrit den Braber) 2.282 stem- De uitslag van de finale werd gisteravond in het NOS-tv-Dro- gamma bekendgemaakt. Pre sentatrice Willy Dobbe deelde in het bijzijn van notaris J. M. A. B. Lijdsman mee, op welk liedje de meeste stemmen waren uit gebracht. Johannes Gachnang, een Zwitserse gra ficus is uitgenodigd om zijn werk in het Amsterdamse Stedelijk Museum ten toon te stellen van 4 maart tot 13 april. BlueDiamonds kwamen terug Ruud (29) en Riem (27) de Wolff verkeren alweer enige tijd in de vaderlandse showbiz, waarvoor zij als Blue Dia monds verloren schenen te zijn. De Blauwe Diamanten zijn teruggekomen als edelste nen aan de kroon van Seth Gaaikema's Tien Miljoen Ge boden, cabaret in showvorm. dat heel maart in het Haagse Diligentia huis houdt. Een hele stap, dat wel, want na het hete hitwerk met kisting-zus en loving-zo moesten zij van de ene dag op de andere enige octaven hoger grijpen om Seth in zijn vlijmende verve te kunnen volgen en diens heke lende humor muzikaal te om- ranken. Ruud en Riem Ieren er nog elke dag van en Seth wist ook niet, dat je een paar bijna vergeten tienersterren om een cabareteske boodschap kan sturen. En toch begon het allemaal met een misver- Toen hij voor zijn nieuwe programma ranke gitaartok kelaars zocht, was hem van bevriende zijde geadviseerd het eens met de gebroeders De Wolff te proberen. Die jongens zwierven alsmaar in het bui tenland met hun aloude ever greens en hun eeuwige Ramo na, alsof die markt nooit ver zadigd zou raken en alsof de huidige tiener niet al lang zich andere idolen had aange meten. Zo kreeg Riem op ze kere dag Seth aan de lijn. Seth-himself nota bene, dat was die zoon van die dominee, die uit hetzelfde hout gesre den als zijn vader wijze woor den verpakte in gisse grappen en deze aan het goedlovige en goedlachse volk ter lering voorhield. Dat dacht Riem in een flits en zodoende zei hij in eerste instantie tegen Seth: „U bent verkeerd verbonden. Wij maken alleen maai- muziek en u beoefent cabaret. Wij zijn de vlotte jongens van de pop en u een doctorale diepdenker met een schalkse inslag. Dat zijn twee aparte werelden die el kaar nooit zullen ontmoe ten". Maar Seth wist donders goed wat hij deed en nodigde de heren Blue Diamonds alvast uit om een avondje naar Scheveningen te komen, waar hij toen verleden jaar au gustus een weekje te gast was bij Paul van Vliet. Daar zijn ze elkaar gaan tutoyeren en later zelfs waarderen, toen Seths flonkerende fantasie wonderwel accordeerde met de diamanten dagdromen. Want de Blue Diamonds wilden toch de pop al uit. Zij hieleden de „sien" voor gezien, naderen de dertig en je hebt nu eenmaal lieden die nooit volwassen worden. Daar wilden zij niet bij horen. De heren zijn intussen fat soenlijk getrouwd en voelen er niet voor hun leven lang voor tienermeisjes op de loop le gaan, die hun tranen hebben geplengd in de groeven van Ramona. de onbetwiste tophit met over de hele wereld vier miljoen verkochte singles. Dat is begonnen in 1958. toen zij als jongens van 15, 16 met ternauwernood uitgegroeide vingers de snaren uit hun ver band tilden in navolging van Bill Haley en The Everly Bro thers. Elke buurt had toen zijn eigen band bands kwamen niet verder dan de buurt met hun Pres- leyrock. Grandioze hoogvlie ger in die iaren was Peter Koelewijn, Hollandse tekst op Amerikaans roek-ritme: Kom van dat dak af. The Blue Dia monds begonnen in de behoef te van die dagen te voorzien door The Everly Brothers te imiteren en te kopiëren. Alle Brotherliedjes verwerkten zij leentje-buur in hun repertoire, waarmee zij tot de nationale top doordrongen, toen zij in 1959 in de Haagse Dierentuin een Phonogram-man verbijs terden en op de plaat kwa- The Everly Brothers zagen hun markt hier bedreigd en maakten met The Blue Dia monds de afspraak geen tek sten en melodieën van elkaar mee te spelen. Oh Carol. Till I kissed you. Bye bye love, bye bye happiness konden The Blue Diamonds niet meer met goed fatsoen over hun lippen krijgen. Er moest aan nieuw repertoire gespijkerd worden, want alle zaalhouders van Ne derland beluisterden de ganse dag eikaars gesprekstoon als ze Driebergen belden. Daarom wierpen The Blue Daimonds zich op evergreens, o.a. de ballroomwals Ramona van Mabel Wayne, die Victor Sil vester zoveel jaren achtereen in zoete tonen uit zijn viool had gestreken. Gebroeders De Wolff bekleedden dit melodie tje met rock en oogsten er nu nog succes en royalties mee uit alle delen van de wereld. Een gelukkige greep, met goud gelauwerd. Riem en Ruud kenden in die dagen geen rust. In alle delen van het land verschenen zij op de podiums. Vier optredens per dag, van hot naar haar. meeste Op de jaarlijkse AVRO-land- dag in Apeldoorn stonden zij drie seconden op het podium, toen zij door duizenden tieners werden besprongen. Ieder red de zich het vege lijf. De politie veegde het terrrein schoon en de AVRO zat la minute zonder landdag, terwijl de aloude Vogt nog niet eens aan het woord was geweest. In Amsterdam moesten meisjes naar het ziekenhuis worden gebracht, die elkaar door de ruiten van een feesttent duw den. In Alkmaar hebben Riem en Ruud een6 via de daken van belendende percelen de vlucht moeten nemen uit een gebouw, waarvan de toe- en uitgangen door tierende jeugd waren gebaricadeerd. Elders in het land bleek de politie beter voor haar taak bere- De militaire dienst maakte een einde aan deze rage. Toen Riem en Ruud het kaki aan kregen. klapten hun kaken dicht en toen zij nadien als burgers opnieuw naar de gi taar grepen in 1964 vaagde de Beatlemania hen weg. De twee jongens uit Driebergen hadden het vaderland ge- en bediend en daarna had het vaderland hen uitgespuwd. Zo gaat dat. Maar er lagen sta pels invitaties uit alle delen van de wereld. Totdat Seth hen riep, hadden zij met hun muziek de wereld bereisd. Heel Europa. Indonesië. Singa pore. Zuid-Amerika, Japan en nog wat andere landen door kruisten zij zes jaar lang en de verkoop van platen duurde /erminderd voort, al kwam op i Hollandse draaitafel terecht. Juist toen een nieuwe tournee naar de Bahama-eilanden in kaart werd gebracht belde Seth. „Ik voor de tekst en jullie voor de muziek", had Seth gezegd. En hij liet hen maar aan modderen op zijn melodische loopjes en ritmi sche wendingen. Soms hield Seth de band erbij en dan liet hij Riem en Ruud hun aan deel terug luisteren. Dan pas zei Seth: „Daar zitten de fou ten". En telkens weer moesten Riem en Ruud hem gelijk ge ven. Zo groeiden zij in het programma in. waarvan nog niet één voorstelling gelijk is geweest aan die van de vorige avond. Want Seth blijft door denken. Vrijwel dagelijks komt hij voor de voorstelling bij Riem en Ruud in. de kleed kamer met voorstellen om dit nu zo en dat eens anders te doen. Dat gebeurt en langza merhand zijn er naast de Tien Miljoen Geboden ook Tien Miljoen Interpretaties van die geboden ontstaan, geheel in de geest van Seth. in wie de the oloog de cabaretier blijft over woekeren. ...Toch geeft Seth ons de gelegenheid onze eigen muziek te maken". vindt Ruud. „Hij heeft niet de heren De Wolff in zijn programma willen hebben, maar The Blue Diamonds. En die willen wij ook altijd blijven, ook als we de pop uit en de show binnen lopen. Riem hecht zijn gitaar dan ik. Riem is ook eigenlijk veel meer artiest. Ik het arrangeren en het schrij' teksten. Maar voorlopig staan we toch wel met de gitaren schouder aan schouder. En dit alles voor een nieuwe toe- kost". Ruud en Riem zijn bezig af te rekenen met bet verleden. Zo veel invloed heeft de domi- i op hen toch wel. Lange „zucht van Petrassi Het stond er zo onschuldig: „Soufflé" van Goffredo Petrassi, maar het bleek dal deze in 1904 geboren Italiaan het de uitvoerende fluitiste evenmin gemak kelijk maakte als de aandachtig luiste rende toehoorder. De bij nader inzien nogal dubbelzinnige titel behoeft immers niet alleen te slaan op een windje of een zuchtje maar kan ook adem of ge blaas betekenen, en zelfs bezieling en kracht. Welnu, al deze betekenissen heb ben betrekking op de nogal omvangrijke compositie die het spectaculaire hoogte punt werd van het fluitrecital dat Abbie de Quant gisteravond in een goed be zet Diligentia voor het Italiaans Cultureel Instituut heeft gegeven. Voor het onbegeleide solostuk van Pe trassi waren niet minder dan vier mu- zieklessenaars nodig om de noten ervan overzichtelijk te kunnen opstellen, en er moest een keukentafeltje aan te pas pas komen om grote en kleine fluit en altfluit, die afwisselend moeten worden toegepast, onder handbereik te houden. Wij weten niet of de componist voor schrijft dat de speler bij het wisselen van instrument zijn rug naar de luiste raars moet toedraaien zodat de laatste tonen van het ene instrument wegvloeien terwijl de eerste tonen van het volgende instrument als het ware met een boog op de luisteraar afkomen. In elk geval deed Abbie de Quant het gisteravond zo, en voor zover dat te be oordelen was, had zij de effecten in strumentaal en expressief aardig onder de knie gekregen, al kregen we niet de (ADVERTENTIE) Op vrijdag 5 maart 1971 verdwijnt het doorgaande scheepvaartverkeer uit Leidens binnenstad; op die dag wordt het omgeleid door het nieuwe Korte-Vlietkanaal in het zuidwesten van de stad. Dat betekent grote opluchting voor bewoners en bezoekers van die binnenstad. Niemand (op de wal of op het water) behoeft meer voor die acht bruggen te wachten. Het heeft veel geld gekost, en veel tijd en veel moeite en zeer veel geduld. Van iedereen. Maar nu is het zover. Burgemeester en Wethouders van Leiden nodigen daarom bewoners en bezoekers uit voor een naar en door het nieuwe kanaal. Met ingang van zaterdag 6 maart, voor ten hogste drie weken achtereen, is daarvoor gelegenheid. Viermaal per doordeweekse dag (10, 12, 14 en 16 uur) en driemaal per zondag (12, 14 en 16 uur) vertrekt vanaf het Galgewaler nabij het Kort Rapenburg een rondvaartboot. Er zijn ruim honderd zitplaatsen. De tocht (heen en terug) duurt ongeveer een uur. Aan boord wordt mondeling en schriftelijk toelichting verstrekt. Om teleurstelling te voorkomen moet iedereen (ook gezinnen, vereni gingen en andere groepen) beschikken over geldige toegangskaartjes. Plaatsbespreken en (gratis) kaartjes afhalen kunt u dagelijks vanaf vrijdag 5 maart tussen 12 en 2 uur op maandag tot en met zaterdag bij het bekende kantoorschip Avifauna dat aan de Beestenmarkt ligt. Telefoon 2 36 33. Algemene inlichtingen: Bureau Voorlichting, Stadhuis, tel. 4 53 44. indruk dat zij al 't nement bereikte. De leden jaar met onderscheiding haar solo diploma aan het conservatorium van Til burg behaalde, is even ambitieus als in telligent. maar haar spel beweegt zich technisch en artistiek*niet onafgebroken op hetzelfde niveau. Herhaaldelijk komt zij boven een verdienstelijk gemiddelde uit. maar zij blijft er ook wel onder. Er waren twee begeleidsters, beiden behoorlijk onderlegd maar beiden ook nogal stijf en schools. De klaveciniste Finy van der Smissen-Coesmans ver leende haar medewerking in een speciale versie van de zesde sonate uit Vivaldi's in 1735 in Parijs verschenen verzameling „II Pastor Fido" en ook in een tamelijk recent Ronde Champètre, een beminne lijk speelstuk waarin' onze tijdgenoot Ma- rius Flothuis de fluit door het oude kla vecimbel laat ondersteunen zonder daar bij in stijlnabootsing te vervallen. Met wel rake maar vaak wat harde en ongenuanceerde pianobegeleiding van Elisabeth van Malde speelde de fluitiste Schuberts variaties op zijn eigen lied Trockne Blumen, waarvan men de mys terieuze inleiding en enkele van de ze ven variaties wel kan waarderen maar waarvan de slotmars wel erg banaal is uitgevallen, het karakter van het muzi kale gegeven in aanmerking genomen. Verder waren er twee neobarokke nie- mandalletjes van Alfredo Casella maar interessanter was het sonatefragment van de hedendaagse Fransman Henri Dutilleux dat als toegift werd gegeven. K. S. Discussie op preekstoel Vanavond zenden IKOR^CVK een de bat uit tussen het Engelse parlements lid Enoch Powell en Malcolm Mugge- ridge. Enoch Powell is een overtuigd christen, maar hij is vooral bekend als een politicus, die drastisch stelling neemt tegen de toestanden onder de niet-blanke bevolking van Engeland. Omdat het een kerkelijke discussie is kiest ondervrager Malcolm Muggerid- ge zijn uitgangspunt in het bijbel woord „Geef de keizer wat des keizers is en God was Gods is Powell stelt, dat Jezus de uitdaging om stelling te nemen in politieke en economische kwesties voortdurend van de hand heeft gewezen. Hij ziet het christendom als een overtuiging, die een absoluut en exclusief beroep doet op de mens en daarom onmogelijke eisen stelt. Powells opinies over apartheid en rassenscheiding worden door Muggeridge uitvoerig uitgehoord. Enoch Powell nu achter in de vijftig was op 26-jarige leeftijd hoogleraar in de klassetalen aan een Australische universiteit. Als lid van de conservatieve partij werd hij na een militaire carrière parlementslid en bekleedde een hoge post als secre taris-generaal van financiën. Men er kent hem algemeen als de beste mi nister vn Volksgezondheid, die Enge land sinds de oorlog heeft gehad. IKOR Ned. II 22.20 uur. De schrijver Saul Bellow heeft voor de derde maal de nationale literatuur prijs gewonnen, en wel voor zijn roman „Mr. Sammler's planet." Zijn vorige prijzen kreeg hij voor „The adventures of Augie March" (in 1954) en „Herzog" (in 1965). Aan de onder scheiding is een geldprijs verbonden groot 10.000 dollar. De VARA was gisteren met louter eigen werk aan bod op „n" en dat lx een compliment waard. Eerst zagen we Midweek, programma met ops en downs. Meest „up" was de sympathie ke reportage over het Golden Record Team uit Velp, meest „down" de pres taties van amateurfilmers die met goed materiaal tot een produkt kwamen dat doodgewoon ongeschikt wax voor de bnis omdat het nivean te laag lag. „Koos Postema op woensdag 2" sprak ons wel aan. Er was veel variatie en een over het geheel goed gehalte. Uitspringer vormde het onderwerp van Meinsma's „elftal", de mensen die al een maand niet meer roken en die als ze nog elf maanden volhouden daarmee Max Taiileerx duizend gulden-troostprijs verdienen. De niet-rokers worden, zo bleek ter uitzending, in het begin moeilijk tegen zichzelf, kribbig ten opzichte van anderen, ze hebben wat stofwisse lingsproblemen en ze nemen toe in gewicht. Fysiek voelen ze zich er overigens goed bij, zeiden ze. Dr. Meinsma wees op het voorbij gaande karakter van de bijverschijn- "selen en op de winst die de doorzet ters te wachten staat (dit slaat niet op de duizend gulden). We wensen de elf voor de komende elf maanden de moed toe, die we zelf niet kunnen opbrengen. „Uitsmijter" in het programma was Jenny Arean, o.m. In een liedje van zwavelzure Jaap van der Merwe te gen „Mijnheer de kerk". Die mijnheer Is de christelijke wereldbeschouwing. Jaap vindi die verderfelijk. Fijn dat zo'n liedje ongehinderd de lacht in kan, omdat de stichter van de Kerk het had over linker en rechterwang. Zwavelzure Jaap zou het niet in zijn hoofd halen om een anti-joods, anti- boeddhistisch, om maar niet te spreken van anti-marxistisch liedje te schrij ven. De VARA zou dat overigens niet dulden. Anti-christelijk kan. Die lui hebben n.l. een mantel der liefde die nagenoeg alles bedekt. Achter het Nieuws liet een openharti ge dochter (14) van een alcoholistische vader aan het woord. Dit met toe stemming van beide ouders. We bleven het toch iets griezeligs vinden. Op een tijdstip dat stijf staat van anti-volks- tellingspropaganda „vanwege de in breuk op de privaney" werd hier een meer dan afschuwelijk© inbreuk op privaney gemaakt. Door een omroep die (via de radio) een andere vorm van verslaving wekelijks propm- Het NOS-programma „Eigentijds" vroeg via een interessante CBS-docu- mentaire aandacht voor bepaalde as pecten van moderne kunst. Jammer dat de samenstellers verzuimden er op te wijzen dat er momenteel in ons land cn tentoonstelling wordt gehou den die werk laat zien van vrijwel alle kunstenaars die in deze documen taire genoemd werden. We doelen hier op „Ruimte Tijd Kunst", de reiscollectie van de Au stralische tak van de Peter Stuyvcsant Foundation, die te zien is !n het Cen traal Mnsenm t« Utrecht. Kijkers die „Eigentijds" als interessant kunnen we een bezoek aanbevelen. NEDERLAND I NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal TROS 19.05 our: Wat een familie 19.30 uur: Jam, pomuziek 20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Mission Impossible 21.10 uur: ABC van de accordeon NEDERLAND I NOS 10.45 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal Ev. Omroep 19.05 uur: •20.00 uur: Journaal VARA •20.21 uur: Mannix 21.10 uur: Ombudsman •21.30 uur: Wereld op wielen •22.00 uur: Los Paraguayos •22.25 uur: Journaal TELEAC 22.30 uur: Bouwen en won er! NEOERLAND II NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag •21.35 uur: Iiadimassa 22.15 uur: Een klein yur u •22.55 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Ter visie NCRV 19.30 uur: Zoals de ouden zongen lig t 19.10 uur: Van gewest tot geweAoui 19.50 uur: Toeristische tips 20.00 uur: Journaal VPRO 'Z JSM uur: Berichten uit de samenleving li 20.31 uur: Laurel en Hardy 20.50 uur: Portret van New Yor IKOR •22.20 1 Stelt het Christendo onmogelijke eisen 22.50 uur: Journaal •20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Hier en nu •21.10 uur: Please Sir 21.35 uur: Lang leve de operetl 22.25 uur: Farce majeure 22.50 uur: Dagsluiting NOS •22.55 uur: Journaal lëlitisch gods .55 Taaiwei BELGIE NEDERLANDS iltzending. 18( jhanl lUteiten. 19.40 Lichte muziek. 19.45 Poll 'j uitzending. 19.55 Intermezzo. 20.00 Ope •tteconcert. 22.00 Nieuws cn De zeve a(je !0 Jazzmuziek. 23.00 Nieuws. 23.0 !k. 23.40-23.45 IS "toer ..Geluid-kijken" zo heet de tentoonstel ling die t.m. 18 april gehouden wordt in het Stedelijk Museum van Am sterdam, waar drie audio-visuele pro- jekten van Ton Bruynèl, Dick Raaymakers en Peter Struyken wor den getoond. HILVERSUM I se- 13.25 Radiokoor: klassieki Vc- Pianorecital: Klassieke ei ve- EO: 14.00 Ruimte: radlom iw. de muziek, lezingi w). king. NOS: 15." Aspekten van de ka h ilt de jongere HILVERSUM n muziek. <9.35 Waterstanden.) AVRO: Voor de kleuters.. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprogramma. (11.00- 11.02 Nieuws.) 11.30 Horlepiep: volksmuziek uit Turkije. 11.55 Beursberichten. NOS: 12.00 Blik op de wereld: een Informatief pro gramma. 12.30 O verheidsuitzending: uitzen ding voor de landbouw. 12.40 Lichte grara- •rmuzlek: grepen roor liedkunst (I) 15.4C 11.55 met toeristische ïmormauc uu umuai vee- buitenland. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: müfeoa' het ziek. commentaren, reportages, Interview cn berichten en telefonische reaktles. (16.' ten; Nieuws; 17.55 Mededelingen: fm°a HILVERSUM III Irte- VARA: 9.00 Nieuws. 9.03 De Eddi) Beckc 16 00 Show. 10.Oè Nieuws. NCRV: 10.03 Muziek b ow- 9e koffie. (11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.1 tu,_ Pers Vers: nieuwe platen. NOS: 13J ECS Nieuws. 13.03 Jan Corduwener Show mi o.a. Europees Popparlement. 14.00 Nieuw 14103 De Felix Meurders Show. (15.1 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Top-ï 'lï* Ochtendgijmnas- Ucht platenprogramma. (17.00 Nieuws.) BELGIE 324 m (NEDERLANDS! 2.00 Nieuws, mededeling! moderne richten. 'ij dagboe persoverzicht. 13.00 Nieu en schouwburgprogramma's. 13.20 Dansm- ziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. (15.M «0 Nieuws.) 15.25 Grammofoonplatenprc (16.00 Nieuws.) 17.00 Nieuws en m gen. 17.15 Muziekprogramma. 17.5: schaal.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2